26.02.2020

Бібліотека №115
«Створи свою маску для Венеціанського карнавалу»
Майстер клас

     Венеційський карнавал - традиційний карнавал, який щорічно відбувається в італійському місті Венеції, символом якого є венеціанська маска.
 
 

     Віртуально відвідати найромантичніше і найяскравіше свято Італії пощастило читачам, які завітали до бібліотеки. Вони взяли участь у майстер класі по виготовленню венеціанських масок, приуроченому до року Європи в Україні. Тож, наші відвідувачі створили свою дивовижну, несподівану, неповторну венеціанську маску і стали на хвилинку повноправними учасниками карнавалу.
 
 
 

 
 

26.02.2020

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Передчуття весни»
Творчий вечір

    У виконанні київських митців Ганни Калити та Андрія Костюченка прозвучали авторські пісні, бардівські обробки творів відомих поетів, вірші та коротка проза. Камерне, майже домашнє спілкування з аудиторією. Тонкий гумор з  нотками щемливої ностальгійної печалі. 
 
 
 

    Голоси виконавців, тексти віршів, звуки гітари знаходили  відгук у душах і серцях слухачів - кожен пригадував щось подібне у своєму житті, у щасливих і сумних спогадах.
    Кожен номер супроводжували щирі аплодисменти.
    Весна неодмінно прийде - квітуча і тепла, як творчість Ганни Калити і Андрія Костюченка.

 
 

26.02.2020

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Яка ж ти гарна, Масляна!»
Народознавчі ігри

Масляна – одне з найстаріших свят слов’янських народів, яке відзначають в останній тиждень перед великим постом. Воно  символізує прихід весни та пробудження природи після зимового періоду.

Святкувати Масляну до бібліотеки завітали діти молодшого шкільного віку ЗЗСО № 238.

Вікторини, конкурси, пісні… Школярі з радістю взяли участь в народознавчих іграх: «Чи знаєте ви українські традиції?», «Українська народна мудрість». Учасники заходу з натхненням читали вірші-веснянки, водили хоровод, співали «Подоляночку» та розповідали про те, як святкують Масляну в їх родинах.
А ще школярі отримали незабутні враження під час майстер-класу «Млинець - символ сонця» та дізнались про найкращі рецепти випікання. Дітки також мали можливість скуштувати свіжовипечені, неймовірно ароматні смачненькі млинці.
Масляна продовжується ! Всім бажаємо гарного настрою та веселого тижня!
 

26.02.2020

Бібліотека №119
«Нині Масляна в гості прийшла»
Народознавчі читання

Цього тижня в Україні відзначають Масляну – народне свято на честь весняного пробудження природи, яке має багато давніх традицій та символізує перемогу сили світла і тепла над темрявою і холодом.

А чи потрібно змалечку знайомити українців із народними звичаями, вчити шанувати духовну спадщину нашої Батьківщини? Так! – вирішили бібліотекарі і, склавши торбинку книжок та журналів, попрямували до ДНЗ № 176 на зустріч із малюками спеціалізованої групи, щоб розповісти їм про це чудове свято.
Голосні читання оповідань та віршиків українських письменників, активне відгадування дітками загадок та змістовні відповіді бібліотекарів на безліч дитячих запитань  – спілкування із дошкільнятами було жвавим та цікавим.
Із радістю дітлахи дізналися про те, що під час Масляної прийнято їсти вареники із сиром та смачні, духмяні млинці - символи сонечка. Тож малюки вже ввечері попросять вдома своїх мам та бабусь приготувати їм таку смакоту і таким чином теж долучаться до народних українських традицій.
 

26.02.2020

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Білка Квасоля, Опівнічний Пожирака та інші» 
Сторісек
 
«Книжки - це чудовий спосіб взаєморозуміння, 
але ще кращий спосіб - спілкування»
Галина Ткачук
 
   А в бібліотеці - знову свято! До Лабораторії Смаку «Space hall» нарешті завітала письменниця, заводійка книгоподій у Просторі української дитячої книги БараБука, весела та позитивна Галина Ткачук.
 
 
 

    І юні читачі знов поринули у світ фантазій. Згадували чудернацьких персонажів пані Галини, уявляли себе чарівниками та вигадували інгредієнти для чарівного зілля, з захопленням розповідали про своє візуальне уявлення героїв книжок та продовження незвичайних історій.
 
 
 

     Спільне читання з автором, фото на згадку, автографи від письменниці…
Як гарно у бібліотеці книгодрузячились!


 

25.02.2020

Бібліотека №115
«Лесин дивосвіт»
Голосні читання

   Перше знайомство маленьких читачів з видатною українською письменницею, поетесою Лесею Українкою відбулося у бібліотеці у її день народження.
   Діти дізналися про багатогранний творчий і життєвий шлях поетеси, її жагу до життя, безмежно міцну силу волі та щиру любов до Батьківщини.
 
 
 

    Малеча, разом з батьками та бібліотекарем, натхненно читала її вірші та повчальні казки, які надихають, додають сил та впевненості, зачаровують своєю поетичністю, багатством тем та мотивів.


 
 

25.02.2020

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Проліски білі зустрінуть весну?»
Зустіч з екологом

В рамках Всеукраїнської акції з охорони ранньоквітучих рослин «Первоцвіт», до юних екологів, в Лабораторію смаку «Space hall», завітав еколог, голова ГО «Української природоохоронної групи» (UNCG) Олексій Василюк.

Пан Олексій зумів зацікавити учнів не тільки питанням важливості первоцвітів для екосистеми, збереженням заповідних куточків, заходами по їх захисту, але й екологічно просвітницькою діяльністю громадської організації. Дуже вразило дітей те, що членами групи UNCG є як вчені, студенти, так і школярі. Ось вже для них не стоїть питання вибору професії!
Приємною несподіванкою, як для учасників зустрічі, так і бібліотекарів, став незвичайний подарунок від гостя: копія книги Сетона-Томпсона, виданої ще у 1918 році (!), в перекладі українською М. Баєра. Дякуємо!
 

21.02.2020

Бібліотека №115
«Магія українського слова»
День рідної мови

Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема
В. Сосюра

Вихованці спеціалізованого навчально-виховного комплексу «Деснянка», в оновленій бібліотеці, здійснили екскурс в історію походження української мови, познайомились з новенькими книжками українських дитячих письменників та взяли участь у мовній грі. Діти дізналися, що неповага до рідної мови є рівноцінною неповазі до батька й матері. А обов’язок кожної людини – це знати, берегти та примножувати рідну мову.
Міжнародний день рідної мови в бібліотеці відзначили іграми, колажами, мовними змаганнями та  різноманітними вікторинами
 

21.02.2020

Бібліотека ім. С. Олійника
«Цікаве Мовознавство»
Літературний компас

      Будь-яка держава в процесі свого становлення й розвитку так чи інакше стикається з мовним питанням. І, як правило, рано чи пізно надає перевагу єдиній державній, тобто офіційній, мові. Давня істина: культура може розвиватись тільки рідною мовою.
       Бібліотекарі в Міжнародний день рідної мови розповіли про історію появи свята, значення рідної мови у житті кожної людини. Рідну мову людина повинна вивчати протягом всього життя, повинна її вдосконалювати, розвивати, збагачувати.
 
 
 

    Тож наші читачі подивились відео-урок, як уникнути суржику й двомовності  і чому необхідно виховувати дітей у родині саме українською мовою.
   «Літературний компас»  спрямував членів клубу до виставки «Українська мова – мова єднання», яку бібліотекарі підготували для читачів бібліотеки з надією, що колись в Україні будуть знати декілька мов, а говорити -  українською.
      Всіх бажаючих запрошуємо до бібліотеки підвищити рівень свого мовлення!
     
 
 

21.02.2020

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
      «Мова – втiлення думки»
Квест
 
     Захоплюючий квест до Дня рідної мови відкрив юним мовознавцям безліч цікавинок про нашу «солов’їну».
 
 

    Книги – підказали вихід з «тлумачного лабіринту». А QR коди - допомогли вирушити у віртуальну мандрівку, де на учнів чекали  і суворі правила, і цікаві визначення, і несподівана інформація.
 
 

   Але відомо: «хто багато читає, той багато знає»! Тому з усіма завданнями учасники квесту справились та ще й доповнили  його  поясненнями  про  маловживані українські слова.

 
 

21.02.2020

Бібліотека №119
«Ми читаємо казки і вчимось їм завдяки»
Читання вголос

    У Міжнародний день рідної мови бібліотекарі завітали до вихованців групи з вадами мовлення ДНЗ № 176, щоб через казку долучити до нашого чудового українського слова.
     Малюки зацікавлено слухали бібліотекаря, відповідали на запитання та ділилися, чим саме захопила їх та чи інша казкова історія. Книжечки-абетки із бібліотеки нагадали діткам український алфавіт та допомогли у вправному читанні по складах. А казочка про українську мову, яку вони прочитали разом із бібліотекарем, особливо сподобалася дошкільнятам.
 
 
 

   Тож читайте українською мовою багато-багато, аж доки вона стане вашою улюбленицею. А бібліотека вам завжди у цьому допоможе.

 
 

Відео

 
Енеїда.
 

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter