20.02.2020

Бібліотека №115
«Як козаки Київ рятували»
Голосні читання

Сьогодні вихованці Приватної Лінгвістичної Гімназії  відкрили перше заняття незвичайного краєзнавчого гуртка любителів голосного читання. Адже читати дітям про найкраще місто у світі, золотоверхий Київ, будуть дорослі різних професій.

Першим гостем гуртка «Дорослі читають про Київ» став художник-карикатурист Олег Смаль.  Він познайомив дітей з  особливостями своєї професії та розповів про значення карикатури у житті людини. А прочитав він учням чудову казку В.Р. Амінова про козаків, які врятували своє рідне місто від забруднення.
Додатковим бонусом для слухачів стало знайомлення з оновленим, надзвичайно колоритним,  простором бібліотеки.
 

20.02.2020

Бібліотека ім. В. Кучера
«Небесня Сотня у вирій полетіла…»
Вечір-реквієм
Не забути! Не зрадити!
Вони з нами – світлі воїни Небесної Сотні.
А український дух – ординцям не убити,
Народ наш був і є – в нас європейська путь!..
Бринить життя струна; весна, і зійде жито.
Й герої серед нас, бо в пам’яті живуть!
Я.Ткачівський

 
       Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину.
       Щорічно 20 лютого в нашій бібліотеці відзначається День пам’яті Героїв    Небесної Сотні.  У цьогорічному заході взяв участь Роман Конон  – активний учасник Євромайдану, який розповів школярам  про ті трагічні події, коли майданівці були розстріляні беркутівцями без найменшого докору совісті. Гість зазначив, що в Україні, у центрі Європи, було відкрито справжнє полювання на людей.
 
 
 
      Учасники  переглянули мультимедійні матеріали, прослухали пісні та поезії, присвячені героям Небесної сотні. І вже ніхто з підлітків  не соромився сліз болю і жалю,  коли  лунала легендарна «Плине кача…»,   пісня- реквієм пам’яті Небесній Сотні. Запалені свічки та хвилина мовчання висловили  скорботу та глибоку повагу  усіх присутніх до загиблих Героїв.

        Захід пройшов за сприяння депутата Київської міської ради Михайла Буділова.
 
 

20.02.2020

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Герої не вмирали, просто йшли  з Майдану в небо…»
 
Вечір-пам`ять
 
        На шляху до незалежності український народ часто втрачав своїх найкращих синів і дочок. У цьому довгому списку героїв, які полягли за  щасливе майбутнє нашої держави,  є  і  Небесна Сотня.
 
 

       Зала  Галереї мистецтв переповнена. Приспущений прапор України, свічки, квіти… Згадати Героїв прийшли бійці АТО, волонтери, деснянці, молодь, діти.
      ДВО «Патріоти Троєщини»  підготували музичну композицію у пам'ять про загиблих на Майдані. Юні волонтери згадали про події 2014 року, схвильовано декламували вірші, виконували патріотичні пісні під оплески глядачів.
 
 

      Присутні хвилиною мовчання вшанували загиблих героїв України в скорботі схиливши низько голови перед пам’яттю людей різного віку.
      Герої не вмирають! Вони тут, з нами на Землі! А ми повинні жити гідно, щоб святу Небесну Сотню нізащо, ніколи не забути.
 
 

19.02.2020

Бібліотека №115
«Зима, що нас змінила»
Зустріч з героєм

    Бібліотека вшанувала пам'ять трагічних подій на Майдані 2014 року, провівши зустріч для учнів 6 класу ЗЗСО № 247 з учасником Революції Гідності, військовим добровольцем Ярославом Лисенко.
 
 

    Спогади активного учасника Майдану про ті трагічні та величні події, про неординарні вчинки задля спасіння людини, про участь у бойових діях на Сході України не залишили байдужим жодного учасника зустрічі.
 
 

   Діти дізналися хронологію подій Революції гідності, від перших мирних днів - до відкритого протистояння у лютому 2014 року та вшанували пам'ять героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.
    Зустріч відбулася за сприяння депутата Київської міської ради Петра Кузика.


 
 

19.02.2020

Бібліотека №1
«Буду я навчатись мови золотої!»
Поетична вітальня
« У тій мові ми співали,
В ній казки казали,
У тій мові нам минувшість
Нашу відкривали».
С. Воробкевич

    Сила слова безмежна. Століттями мова народу була тією повноводною річкою, яку ми називаємо поезією.
    Тож справжнє свято  рідного слова відбулося сьогодні для вихованців ДНЗ № 175 мікрорайону Биківня, адже маленькі читачі запросили в гості письменницю, поетесу, перекладача, члена конгресу літераторів України – Віру Свистун.
 
 

    Пані Віра презентувала дитячу книгу «Теревені». Цікавинками для дітлахів стали в тій книзі ілюстрації, які за допомогою чарівного пензля «переклали» вірші Віри Свистун на різнобарвну мову власних вражень вихованці гуртка «Образотворче мистецтво» ОКЦ Деснянського району м. Києва під натхненним керівництвом Надії Соколюк.
 
 

    Поетеса своїми віршами «Роботящі долоньки», «Ні кота, ні хвоста», «Дивовижні чашки» залучила читачів до гри в риму, «повтори склади», «вимови скоромовку». Кожен вірш пані Віра починала з тлумачення слова і це допомогло дітям збагатити їх словниковий запас. А як сподобалась пісня «Театр, арена!», написана поетесою! Маленькі шанувальники  Віри Свистун почули наскільки українська мова багата і мелодійна.
    Дітлахи теж підготували вірші про нашу рідну мову. Емоційно, виразно, артистично декламували вони твори і відчувалось, що  діти люблять і свою країну, і українську рідну мову!  
 
 

19.02.2020

Бібліотека ім. С. Олійника
«Починаючи з Рюриковичів»
Інформаційна година

Кожний народ, маючи свою історію, має і свої історичні святині - герб, прапор, гімн. З цієї нагоди з вихованцями дитячого садка  була проведена інформаційна година.

Бібліотекарі  ознайомили дітей з державною та народною символікою України  та розповіли цікаву історію виникнення Тризуба, бо  з давніх часів тризуб шанується, як  свого роду оберіг.   У тризубі відображено триєдність життя: Батько - Мати - Дитя. Вони символізують собою Силу - Мудрість - Любов.
Для дітей    була проведена гра-вікторина  та конкурс малюнків, де  кожен з них  намагався достовірно зобразити герб на асфальті.  Було приємно дізнатися, що підростаюче покоління знає та цікавиться історією своєї країни, її символами та традиціями.
Тож бібліотека завжди рада гостям та запрошує усіх охочих на цікаві зустрічі!
 

19.02.2020

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Нам без книг ніяк не можна!» 
Бібліоподорож
 
    У першокласників - справжнє свято. Лялькові «екскурсоводи» допомогли відкрити багато цікавих куточків бібліотеки. Літературна вікторина – продемонструвала спостережливість і допитливість юних «читайликів». А  перегляд мультфільмів, за сторінками казок,  став чудовою нагодою згадати улюблені книжки. І, звичайно - читання в голос, бо «ми тепер не просто діти, ми тепер і читачі»!
 
 
 
 
 
 
 



 
 

18.02.2020

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«В океані рідної мови…»
Мовознавчий турнір
 
«Розвивайся, звеселяйся моя рідна мово,
У барвінки зодягайся, моє щире слово»

Л. Забашта

Напередодні Дня рідної мови бібліотека радо вітала знавців української мови, підготувавши для них  мовні завдання.
Діти взяли участь у різноманітних конкурсах, демонструючи свої знання граматики, поезії, фольклору, тощо. Під час змагань  пограли в м’яча - проявили словесну майстерність. Учні ліцею №293 - творчі, здібні, ерудовані, уміють працювати в команді. Нехай же вивчення мови стане для них черговою сходинкою до майбутніх успіхів!
 

16.02.2020

Бібліотека ім. В. Кучера
«Жіночі голоси у вітчизняній літературі»
Літературна вечірка

Мій голос зможете почути,
А в ньому запах  м’яти, рути,
Краплинки вічності й любові.
Я повернусь до вас у… Слові.

Лідія  Новикова

Щороку, 21 лютого, в Україні відзначається Міжнародний день рідної мови. З нагоди свята та в рамках проекту «За українську мову!» в бібліотеці відбулася  чергова  зустріч членів клубу «Золотий вік».

Жінки-письменниці - це особливий колорит української літератури. Їхня творчість насичує навколишній світ свіжими  фарбами, інтонаціями виважених думок та нових ідей.

Переглядаючи мультимедійні матеріали «Обличчя української літератури»  та «Українські письменниці»,  присутні заглянули в історію жіночої української літератури - від класичних майстринь пера до представниць сучасної літератури.
Виставка-калейдоскоп «Жіночі голоси української літератури» познайомила користувачів із добіркою творів українських письменниць 19-21 століть.
Хвилю найрізноманітніших вражень отримали гості заходу від читання улюблених віршів українських поетес: Лесі Українки, Ліни Костенко, Оксани Забужко та виконання українських пісень.

Тож запрошуємо у світ української  літератури, авторами якої є жінки!
 

15.02.2020

Бібліотека ім. С. Олійника
«Центеніали або покоління Z»
Відкритий мікрофон

В рамках гендерного клубу для молоді «Змінювати чи змінитись…»,  в  час змін, бурхливого розвитку суспільства, мінливого інформаційного простору пройшло обговорення ролі та місця в житті покоління Z бібліотеки та читання.

Покоління Z - мобільне, комп'ютерне, динамічне. Вони глибоко залучені в світ цифрових технологій, гаджетів та Інтернету, без яких просто не уявляють собі життя. Тож і до книги вони  ставляться як до одного із засобів інформації і масової комунікації, а не як до “підручника життя”.
Учасники заходу, які і є представниками цього покоління, розповіли, що читання стало для них більш  прагматичним:  книга використовується для виконання шкільного завдання або для відпочинку.

Кожен з учасників  мав змогу висловити свою думку, розповісти про  свої цінності та  про те майбутнє, в якому прагне жити, і про місце, яке в ньому займатиме  книга.
 

14.02.2020

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Захоплюючий світ живопису Володимира Немири»
Мистецька екскурсія

В Галереї мистецтв, для вчителів закладів загальної середньої освіти Деснянського району, відбулась тематична оглядова екскурсія по виставковій експозиції «Семіотика барв», яка присвячена творчості знаного українського художника, культурного діяча Володимира Немири. Також відвідувачі Галереї ознайомились з майбутніми мистецькими проєктами, акціями та виставками, які проходитимуть в Галереї мистецтв у поточному році.
 
 

Відео

 
 
Валерій Шевчук.
 

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter