22.03.2024

Бібліотека №119
    З нагоди Всеукраїнського тижня дитячого читання бібліотека № 119 влаштувала для своїх читачів творчу зустріч, на яку завітали адміністраторка проєкту «Читаймо» Наталія Степанчук та художниця-ілюстраторка і дизайнерка Валентина Єсіпова-Левіч.
 
 
 

   Повітряна тривога не стала на заваді, і спілкування з гостями розпочалося в укритті. Школярі пригадали книжку Олени Фінберг «Неймовірні історії кота Бучика» та залюбки ознайомилися з її продовженням «Кіт Бучик у місті Лева».
 
 
 
    Цікаві, патріотичні історії про хороброго кота з маленької Бучі, яскраві, змістовні ілюстрації, що намалювала пані Валентина, безліч запитань щодо створення книг – час промайнув непомітно. Зацікавленість дітей була такою великою, що, трохи втомлені, після тривоги вони охоче долучилися до майстер класу з виготовлення колажів з книжкових ілюстрацій, отримали автографи від художниці, зробили дружнє спільне фото та виявили бажання взяти представлені книжки в бібліотеці для читання.
 
 

21.03.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
#тижденьпоезії2024

Національний тиждень читання поезії триває! Сьогодні школярі зібралися у ЦРБ ім. П. А. Загребельного на поетичний марафон «Поезія вільних та нескорених», присвячений боротьбі українців за свою свободу.
У Всесвітній день поезії діти влаштували голосні читання віршів сучасних українських поетів та поеток на тему війни сьогодення. Адже Катерина Бабкіна, Марко Терен, Ольга Киця та багато інших віднаходять натхнення у вболіванні за Батьківщину. Однак ці вірші не лише про біль: творці відображають незламність українського духу та єдність українського люду. А головне – героїчні вчинки звичайних людей, що надихають!
Також діти познайомилися з творами Володимира Вакуленка-К. та Максима Кривцова, які не лише захищали Україну, а й дарували світу свою творчість, та вшанували пам'ять про них.
А вже в укритті маленькі українці з вдячністю писали листи та малюнки військовим на передову. Нехай ці подарунки підтримають наших воїнів та стануть посильним внеском для наближення ПЕРЕМОГИ.

Тож попри всі труднощі та негаразди, українці вийдуть переможцями у цій битві. Адже наша сила -  в єдности!
 

21.03.2024

Бібліотека №119
     Під час Національного тижня читання поезії у бібліотеці № 119 на занятті ігрової студії «Мовні витребеньки» відбувся «Римований імпровіз», присвячений Всесвітньому дню поезії. 
 
 
 
    Літературна вікторина «Мудрагелі», гра «Поетичні гадання»,  віршований флешмоб «Підбери риму» - юні відвідувачі читали вірші відомих українських поетів, знайомилися з особливостями римування та охоче відкривали у собі поетичні таланти.
 
 
 
 

21.03.2024

Бібліотека №1
   Для читачів бібліотеки № 1 у Волонтерському центрі «Перший спалах» був проведений тренінг «Спокій і ресурсність у часи викликів», який провела практична психологиня ЦПО «Оберіг» – Юлія Любшина.
 
 
 

   Бібліотекарка познайомила присутніх із книгами сучасних авторів соціологів, психологів та іншими. Психологиня проводила вправи на подолання стресу і вчила, як швидко впоратися з емоціями і заспокоїтися, запропонувала релаксаційні методики від стресу, дала поради, як налаштуватись на міцний і здоровий сон, відвідувачі мали змогу зазирнути у себе за допомогою МАК - карток. Тренінг навчив і допоміг долати психоемоційні стани ментального здоров’я. 

 

20.03.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Ох і галас зчинився у ЦРБ ім. П. А. Загребельного! Та й не дивно, адже ціла юрба школярів завітала до бібліотеки, аби познайомитися з одним із найпопулярніших дитячих українських письменників – Сашком Дерманським.
Дітвора засипала письменника запитаннями, на які він із радістю відповів. З перших уст дізналися історії створення книг та оповідок, довідалися як автор втілював риси себе малого у персонажах. Вишенькою на торті став анонс нової книги – «Клуб врятованих. Непухнасті історії». В партнерстві з організацією UAnimals Сашко Дерманський створив оповідки про дружбу між тваринами й людьми, про віру в перемогу. А головне – про вірність, що долає всі перешкоди на шляху до тих, кого ми любимо.
Наприкінці зустрічі, традиційно, до Сашка Дерманського утворилася черга з охочих отримати автограф та зробити селфі!
 

20.03.2024

Бібліотека ім. С. Олійника
 
До Всесвітнього дня лісу за сприяння бібліотеки ім. С. Олійника було проведено еко-акцію «Зелена спадщина». Користувачі  долучилися до ініціативи з охорони довкілля та висадили молоде дерево на території поруч з бібліотекою. Об’єднавшись вони вклали свою енергію та зусилля, щоб зробити маленький, але важливий крок до збереження навколишнього середовища.
 
 

20.03.2024

Бібліотека №119
 
З нагоди 115-річчя відкриття Київського зоопарку бібліотека № 119 провела медіа-екскурсію для маленьких натуралістів. Відеопрезентація «Мандрівка Київським зоопарком», вікторина «Впізнай тваринку», фізкультхвилинка «Хто як рухається», вправа «Шифрувальник», розмальовки «Хто мешкає в зоопарку?» - зацікавлені читайлики залюбки слухали, грали, творили, спілкувалися та дізналися багато природознавчих цікавинок.
 
 

18.03.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
#тижденьпоезії2024
У рамках проєкту «Крим: нескорена земля» ЦРБ ім. П. Загребельного продовжує знайомити громаду Деснянського району з історією та культурою півострова. Саме тому Національний тиждень читання поезії у бібліотеці розпочався літературною вітальнею «Поезія про Крим».
Під час зустрічі слухачі Університету Третього Віку довідалися, як письменники та письменниці усіх національностей за допомогою поетичного слова проявляли свою любов та захоплення Кримом. Його оспівували чимало видатних митців, серед яких най ґрунтовніші: українці Олександр Олесь та Микола Вінграновський, поляк Адам Міцкевич і, звісно, кримські татари –Номана Челебіджихана, Дженгіза Дагджи, Алі Черкеза та багато інших.
Особливу увагу приділили творчости Лесі Українки, адже саме на цій землі народилися такі її чудові твори: «Кассандра», «Над морем», «Кримські спогади».

Авдиторія насолодилася голосними читаннями відбірної поезії та її обговоренням. У літературній вітальні відвідувачі не лише змістовно провели вільний час, а й усвідомили красу та важливість Криму для українського народу.
 

18.03.2024

Бібліотека ім. С. Олійника
 
#тижденьпоезії2024
У рамках акції «Національний тиждень читання поезії» від Українського інституту книги
бібліотека ім. С. Олійника провела поетичну мандрівку «Поезія в літературному світлі» для членів клубу «Іванна».
 
 
Користувачі бібліотеки мали унікальну можливість зустрітися з талановитою поетесою, журналістом, редактором Наталею Віленською, яка представила свою нову патріотичну збірку віршів "Жовто-Синій зошит".

 
Слова авторки викладені у віршах проникли до сердець слухачів, підготували благодатний ґрунт для роздумів та залишили незабутні враження. Поетеса подарувала особисто підписані примірники своєї збірки, наділяючи їх особливою енергією.

Маленька відвідувачка з міста Лисичанськ продекламувала улюблений вірш, а дорослі обговорили сучасну поезію та її вплив на сьогодення. Ця зустріч стала відмінною нагодою для всіх хто цікавиться поезією.
 

17.03.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Нещодавно до ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітала письменниця, авторка історичних романів та надзвичайно цікава оповідачка – Оксана Зененко.

Під час презентації книги «Побратим гетьмана» письменниця розповіла юним відвідувачам про особливости доби Гетьманщини. Працюючи з історичними матеріалами, пані Оксана відшукала унікальну інформацію про минуле України, яка лягла в основу її творів. Особливо зацікавили авдиторію різноманітні факти про Івана Мазепу. Адже цього року виповнюється 385 років від дня народження видатного гетьмана.
Попри затяжну повітряну тривогу, молодь досхочу насолодилися спілкуванням з письменницею. А головне – зрозуміла, що навіть найсильніших ворогів можна подолати, об’єднавшись. Адже в єдности наша сила!
Ми ґречно дякуємо пані Оксані за пізнавальну зустріч та подарований примірник «Побратима гетьмана».

Чекаємо на наступну зустріч!
 

15.03.2024

Бібліотека №119
 
З нагоди 55-річчя від дня народження української дитячої письменниці Марії Морозенко бібліотека № 119 запросила дітей з особливими освітніми потребами до віршограю. Маленьким читайликам до вподоби стали кумедні та пізнавальні віршики із серії «Хто це?», «Що це?», з любов’ю і гумором написані авторкою. Вікторина «Що? Де? Коли?», мовленнєва гра «Впіймай звук» та жваве спілкування захопили дошкільнят і додали бажання обрати книжечки письменниці для читання вдома разом із батьками.
 
 

Відео

 .
«Оноре де Бальзак – Прометей ХІХ століття»
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter