З нагоди Національного тижня читання нон-фікшну (ініційованого Українським інститутом книги), що проходить під гаслом «З історій незакінченої війни», у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулося цікаве літературне знайомство.
Юні відвідувачі пірнули у художній світ книги «Врятовані хвостики» Насті Музиченко. З книжки діти дізналися історії про братів наших менших, яких врятували із зони бойових дій. І все це - завдяки волонтерам, які разом з нашими ЗСУ щодня наближають перемогу України.
А для того, щоб їхні старання не були марними нам усім потрібно дбати про свою безпеку. Тож, принагідно, присутнім нагадали правила поведінки під час повітряної тривоги, а також коротко виклали основи мінної безпеки.
До Дня читання книг бібліотека № 119 запросила відвідувачів на free reading «Я читаю - ти читаєш».
Обговорення літературних уподобань, творчий пінг-понг «Відгадай книжку за моєю ілюстрацією», майстер клас з виготовлення закладок-оригамі «Метелик-книголюб» - юні поціновувачі книги залюбки долучилися до свята. А оскільки розпочався перший в історії України Національний тиждень читання нонфікшн-літератури, бібліотекарі ознайомили дітей з книжковими новинками, зокрема, з книгою Павла Єремєєва «Міфи та фейки з історії України. 33 спростування». Цей твір з категорії «Дитячий non-fiction» не тільки допоможе дізнатися справжню історію нашої держави та зруйнує застиглий набір стереотипів, над якими працювала радянська пропаганда, а й заохотить допитливих читачів до подальшого вивчення правдивої історії України.
До бібліотеки № 119 на книготерапію «Ти + Книжка!», присвячену Дню знань, завітали діти, які вимушено переїхали до столиці через війну.
Юні читачі залюбки поділилися своїми читацькими захопленнями, розповіли про книжки, які влітку обирали у бібліотеці для читання та які стануть їм в нагоді під час навчання. Для покращення ментального здоров’я школярів бібліотекарі ознайомили їх із книжковою добіркою «Я і Здоров’я». Ця література допоможе дітям не тільки отримати корисну та цікаву інформацію, а й сприятиме позитивним емоціям та підтримці.
У День знань бібліотека № 1 завітала до читайликів ДНЗ № 12 на пізнавально – розважальне свято. Діти ознайомились із книжечками, що допоможуть їм набути нових знань. Маленькі чомучки та пізнайки відгадували загадки, грали в рухливі ігри, познайомились із літературними героями, які вели це свято. Разом будемо вчитися, розвиватися і рости!
Сонячними квітами зацвіла ЦРБ ім. П. А. Загребельного – це гурток ARTMILA вшанував полеглих воїнів до Дня пам’яті Захисників України.
Від бібліотекарів діти довідалися про страшну подію на початку російсько-української війни – Іловайську операцію. Книжки повідали дітворі про мужність українських воїнів, добровольців та волонтерів, які у 2014 боронили місто Іловайськ. Вони проявляли неймовірний героїзм, але, на жаль, опинилися в оточенні російських військ…
Однак їхні жертви не були марними! Про це свідчать тисячі соняшників, які розцвітають на малюнках тисячі маленьких українців. Ці квіти є символом доблесті та героїзму наших героїв, чий внесок у майбутню перемогу ми завжди пам’ятатимемо!
До Дня пам’яті захисників України юні відвідувачі бібліотеки № 119 завітали на заняття творчої майстерні «Мисли кольорово». Література про загарбницьку війну росії з Україною, зворушлива розмова про захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави, майстер клас «Символ пам’яті» – зустріч з дітьми вийшла щирою, з відтінком смутку, але і надії на нашу перемогу.
Попри затяжну повітряну тривогу ЦРБ ім. П. А. Загребельного зібрала громаду нашого району, аби відзначити 100-річчя від дня народження письменника, чий внесок в українську літературу складно переоцінити – Павла Архиповича Загребельного!
Відвідувачі бібліотеки, колеги-бібліотекарі та просто пересічні громадяни прийшли віддати шану видатному українському романісту. Учасники заходу згадали про численні досягнення Павла Архиповича на літературній ниві, про його незвичайний життєвий шлях, на який випали всі найтяжчі випробування ХХ ст.: голод 1933, фашистський полон під час війни, сталінські концтабори…
Головним гостем вечору-пам’яті став відомий український письменник-прозаїк В`ячеслав Медвідь. Людина, яка зберегла теплі спогади про видатного ювіляра та залишилася вірною його пам’яті. В’ячеслав Григорович поділився маловідомими, особистими, фактами з життя патріарха української літератури, згадав його надзвичайно тактовну та ґрунтовну допомогу у своїй літературній праці. З великою вдячністю сприймаємо подарунок В’ячеслава Григоровича нашій бібліотеці – особистий примірник збірки «Думки нарозхрист» з автографом і побажаннями автора – Павла Загребельного!
Серед неймовірної кількості цікавих фактів, які сьогодні дізналися слухачі, найбільше їх вразив особистий щоденник Павла Архиповича. Однак, прочитати його можна буде лише через 20 років після смерті автора, адже так заповів сам Загребельний. Та скільки б таємниць не ховав щоденник, напевно ми знаємо одне: Павло Загребельний був, є і залишатиметься видатним Українцем.
До Дня Незалежності України та Дня Державного прапора України бібліотека № 119 для дітей влаштувала патріотичний ракурс «Народжена бути вільною!». Історичні цікавинки «Шлях до перемоги», філворд «Доброго вечора, ми з України!», головоломка «Рідні наші кольори», майстер клас «Патріотичний букет» – юні читачі розширили свої знання про Україну, її культуру, багатогранність та непростий шлях до Незалежності.
У бібліотеці ім. С. Олійника відбулася патріотична година «Україна свободи», присвячений Дню Незалежності України. Для дорослої авдиторії бібліотекарки розповіли про шлях України до незалежності, обговорили історичні документи та рекомендували до перегляду історичні документальні фільми. Відвідувачі з цікавістю взяли участь у інтерактивному завданні: «Ціна Незалежності у вимірі часу» вони шукали та впорядковували історичні дати, які мали вплив на створення незалежної України. Захід сприяв не лише освітньому розвитку, а й створенню особливої атмосфери єдності та патріотизму.
До Дня Незалежності України бібліотека № 1 провела для читачів інформаційну годину «Шлях до Незалежності. Ціна Свободи…». Присутні ознайомилися з літературою про боротьбу нації за Незалежність України в різні історичні епохи. Героїчно у всі часи наші воїни мужньо захищали і захищають суверенітет і територіальну цілісність рідної держави. Всі бажаючі взяли участь у майстер-класі «Символ Незалежності!».
Слава Україні! Героям слава!
|