11.07.2024
Бібліотека №119 |
Як зацікавити дитину читанням, як долучити до книги? Можна, зокрема, влаштувати ранкову прогулянку з улюбленою книжкою та іграшкою, що і зробили працівники дитячої бібліотеки № 119 для вихованців ДНЗ № 176.
Малюки принесли свої улюблені іграшки, познайомили з ними один одного та розказали, чому саме ця іграшка є найулюбленішою. Під час сонячних читань «Граємо – читаємо» дошкільнята залюбки пригадали іграшок-персонажів у казках, які для них підібрали бібліотекарі. Розповідь «Як з’явилися іграшки?» стала пізнавальною для маленьких читачів, а свою кмітливість дітки виявили під час літературного квізу.
05.07.2024
На честь започаткування знаменитої казки Аліса в Країні Див бібліотека ім. С. Олійника провела літні читання «У пошуках Білого кролика» для дітлахів молодшого віку.
Бібліотекарка підготувала адаптовану версію казки та в доступній і цікавій формі ознайомила маленьких читачів з цією чарівною історією.
Малюки з захопленням слухали про пригоди Аліси, разом з нею вирушали у фантастичний світ Країни Див, знайомились з її дивовижними мешканцями та переживали разом з героїнею всі неймовірні події. 04.07.2024
З нагоди Міжнародного дня Дніпра дитяча бібліотека № 119 влаштувала віртуальний аквакруїз «Одна з найбільших річок Європи» для вихованців ДНЗ № 534.
Пізнавально-екологічна експедиція до водиці «Якими бувають річки?», поетичний калейдоскоп з читанням віршів про Дніпро, літературна гра «Хто живе під водою?» захопили маленьких читачів.
Хвилинка безпеки нагадала дошкільнятам про правила поводження на водоймах під час відпочинку, адже спекотне літо кличе усіх до води. А чудовим привітанням до свята та мрією про неймовірні річкові пригоди у мирній, щасливій Україні стали «Кораблики дружби», виготовлені дітками на майстер класі. 03.07.2024
ЦРБ ім. П. А. Загребельного продовжує знайомити читачів з митцями Деснянського району. Тож нещодавно до бібліотеки завітав художник та письменник Євген Верхградський.
Пан Євген представив аудиторії свою нову збірку – «Втомлені гаї». Четверта збірка київського митця, що поєднала в собі поезію та прозу, вирізняється поміж інших характерним для художників пейзажним викладом та поетичним ліризмом. І відвідувачі бібліотеки мали змогу у цьому пересвідчитися під час авторських голосних читань. Разом з головним гостем до бібліотеки завітали представники літературного об’єднання «Радосинь», у якому бере участь Євген Верхградський: поетки, музики та коміки, зокрема подружжя Катерини Міщук й Івана Донича! 01.07.2024
У Всесвітній день соціальних мереж (Social Media Day) бібліотека № 119 провела для користувачів лексичний фільтр «Пишемо пости влучно, грамотно, без помилок» на занятті ігрової студії «Мовні витребеньки».
Доречні поради, як правильно скласти контент-план, гайд з написання текстів «Ми робимо блог PRO», інтернет-абетка «Фабрика слів», мовна гра-інформація «Слова-іноземці» – юні читачі корисно, з позитивними емоціями провели час, вдосконалили правильне спілкування українською мовою через цікаві ігри. Відвідувачі бібліотеки дізналися, що грамотність для людини - це життєва необхідність та основа мовної культури, яка має велике значення і для вербальної письмової комунікації. 01.07.2024
Йо-хо-хо і купа книжок! Нині юні відвідувачі ЦРБ ім. П. А. Загребельного отримали унікальну можливість: пройти посвяту у пірати! Але для цього їм треба довести, що вони заслуговують приєднатися до веселих волоцюг.
«Морські пригоди з книгою в руках» розпочалися зі знайомства дітлахів із завзятими піратами Вемі та Семі, які очолили неймовірні пригоди. Майбутнім піратам довелося подолати складний шлях, аби пройти посвяту. Вони допомогли кораблям знайти правильний напрямок, пройшли випробування «Довга нога» та «Сталевий зуб». Особливо сподобалося дітям вчити піратський сленг. Наприклад, чи знали ви, що «спрямовувати шхуну» означає йти, а «трусити кістками» – танцювати? А допомагала їм у вивченні книжка «Острів Клаварен» Ірен Роздобудько. 28.06.2024
У День Конституції України, що є одним з найголовніших свят нашої Батьківщини, бібліотека № 119 влаштувала правознавчий майданчик «Шлях української Конституції». В умовах війни та боротьби українського народу проти російської агресії це свято набуває особливого значення. Адже у засадах Конституції визначається, зокрема, що Україна - суверенна, незалежна, демократична, правова держава.
Історичний екскурс «Оберіг нашої державності», кросворд «Рідна Україна», філворд «Соборність», майстер клас «Патріотична листівка» - юні читачі розширили свої знання з правової тематики і переконалися, що знати Основний Закон дуже важливо, що велика честь – зростати гідним громадянином своєї країни. 28.06.2024
День Конституції України – це свято на честь прийняття головного державного закону, який визначає державний порядок, права та обов’язки держави, суспільства та громадян.
Попрощавшись з пані Совою, поспішили дітлахи вибирати літературу про права дітей, аби почитати вдома. 27.06.2024
З нагоди 175-річчя від дня народження Олени Пчілки - однієї із засновниць української дитячої літератури - бібліотека № 119 запросила вихованців логопедичної групи ДНЗ № 176 до казкової подорожі «Гайда, дітки, у садок!». Голосні, коментовані читання казок та віршів О. Пчілки, загадки, сміховинки, казкові мультфільми, гра-імпровізація за притчею «У пригоді», розмальовки-ілюстрації «Лев та миша» - зацікавлені дошкільнята залюбки слухали, творили, спілкувалися та зробили перші кроки до знайомства із творами видатної української письменниці, які вчать добру, чесності, справжній дружбі.
27.06.2024
До Дня Конституції України бібліотека ім. С. Олійника провела інтерактивний захід «Конституція та історія». Бібліотекарі використали «машину часу», щоб перенестись у минуле і стати свідками історичного моменту - ухвалення Конституції України.
За допомогою візуальних та звукових ефектів, молодь змогла потрапити на сесію Верховної Ради, де відбувалося голосування. Завдяки віртуальним методам, учасники відчули атмосферу напруження та відповідальності, яка панувала під час ухвалення цього важливого документу.
Після «подорожі у часі» відбулась дискусія, де молоді люди змогли обговорити значення Конституції в сучасному житті та її вплив на наше суспільство. Заключним етапом об’єднали зусилля і зробили яскравий плакат до свята 28-річчя від прийняття головного документа держави. 26.06.2024
Прапор – найважливіший державний символ. З його допомогою можна не лише відрізнити одну країну від іншої, а й дізнатися про цінності його народу. Саме тому сьогодні у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася виховна година присвячена Дню вшанування кримськотатарського прапора.
Відвідавши бібліотеку, діти дізналися про значення елементів кримськотатарського стягу і визначили його спільні та відмінні, з українським прапором, риси. Під час перегляду повчального мультфільму та обговорення тематичного коміксу маленькі розумники довідалися про схожість історії нескорених народів. Адже нас об’єднують спільні трагедії та перемоги, національна незламність й любов до волі. Незважаючи на повітряну тривогу, юні відвідувачі взяли участь у тематичному майстер-класі «Два прапори – єдина країна». Крафтові серденька кольору українського та кримськотатарського прапорів були головним елементом майстер-класу. Вони уособлюють єдність двох народів, суміжність принципів та ідеалів, боротьбу пліч-о-пліч з російським загарбником, а також майбутню перемогу, яку ми здобудемо спільними зусиллями! |
Відео
|