14.03.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Ви боїтеся страховиськ? А якщо вони живуть у лісі? А якщо вони є результатом людських старань? Саме про таке страховисько йдеться в оповіданні української казкарки Лариси Ніцой. І саме цьому оповіданню був присвячений казковий читаріум «Страшне Страховисько» у ЦРБ ім. П. А. Загребельного.
В затишній атмосфері слухали діти аудіоказку, поступово занурюючись у фантастичну розповідь. Разом з головними героями вони мандрували лісовими хащами, милувалися природою. І таки розкрили жахливу таємницю: ким насправді є Страшне Страховисько!
Опісля юні відвідувачі гуртом брали участь у вікторині та розгадували кросворд. Особливо всім припало до душі обговорення мовних своєрідностей  твору. Діти залишилися в захваті від численних фразеологізмів та зменшувально-пестливих слів, які використовувала  письменниця.

Тож  читайте твори Лариси Ніцой, цієї чудової  письменниці, сильної особистості та справжньої українки!
 

14.03.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Масниця, Сирниця, Сиропусний тиждень, Колодка, Колодій, Запусти, Пущення, Туриця, як тільки не називається це чудове народне свято! Його наші предки вшановували ще за довго до християнства! Аби дізнатися більше про автентичні звичаї українського народу творчий гурток ART_MILA зібрався у Галереї мистецтв на фольклорну дегустацію.
Зустріч була присвячена розвінчанням мітів про святкування Масниці, зокрема її кулінарних особливостей. Саме тому діти довідалися, що приготування «блінів» не притаманне українським традиціям. Натомість наші предки завзято ліпили вареники на будь-який смак! Ознайомившись з тематичними книжками, діти посмакували взірцем української народної кухні.
А надихнувшись пізнавальною оповіддю, гуртківці вирішили зобразити на полотні усю палітру смаку вареників.
 

13.03.2024

Бібліотека №119
 
З нагоди Свята Масниці юні відвідувачі бібліотеки № 119 завітали на заняття творчої майстерні «Мисли кольорово». Під час майстер-класу «Лялька-мотанка – магічний оберіг українців» панувала дружня атмосфера. Разом з бібліотекарями діти пригадали традиції та звичаї святкування Масниці в Україні. Творчого натхення читачам додала тематична добірка книжок. А виготовлені власноруч ляльки-мотанки стануть для дітей оберегом, талісманом і надією на щасливе, мирне майбутнє.
 
 

12.03.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
ЦРБ ім. П. А. Загребельного продовжує знайомити громаду Деснянського району з діяльністю «шістдесятників».

Історичний екскурс «Жінки-шістдесятниці» відкрив для наших відвідувачів представниць української інтелігенції 60-х, які виступали на захист національної мови і культури, свободи художньої творчості.
Алла Горська, Михайлина Коцюбинська, Надія Суровцова, Галина Севрук – такі різні у творчості, але такі схожі у своєму прагненні протиставити себе офіційному догматизмові, сповідувати свободу творчого самовираження, культурний плюралізм.
Видатні українки і геніальні мисткині  - ми маємо про них знати і не забувати!

Щиро вдячні  Василю Шепелюку, екс-співробітнику Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України та нашому постійному читачу, за ґрунтовну  історичну подорож у світ «шістдесятників».
 

12.03.2024

Бібліотека №119
 
Дитяча бібліотека № 119 долучилася до відзначення Дня Державного Гімну України та провела для школярів ЗЗСО № 213 інформаційний акорд «Пісенний символ українського народу». В ці тяжкі часи, коли  українські захисники виборюють цілісність, свободу і незалежність Батьківщини, Державний Гімн набув особливого значення, він єднає нас із нашою героїчною історією, з багатьма поколіннями борців за волю.
Пізнавальна розповідь про те, як пісня Павла Чубинського та Михайла Вербицького «Ще не вмерла Україна!», уперше прозвучавши як український співень, крізь терни історії перетворилася на Державний Гімн України, кросворд «Генетичний код нації», квіз «Скарбниці народної мудрості», співочий флешмоб із виконання Національного Гімну «Ще не вмерли України і слава, і воля» та гімну спротиву українців «Ой, у лузі червона калина» - все це наповнило дитячі серця почуттям патріотизму, гордості за Україну, вірою у нашу Перемогу.
 

11.03.2024

Бібліотека №1
 
Бібліотека № 1 взяла участь в благодійному ярмарку «Лісові веснянки» для мешканців мікрорайону Биківня. Відвідувачі заходу поглибили знання про обрядовість українців, діти читали веснянки, відгадували загадки про прихід весни, знайомились з книгами про українські звичаї та традиції. Для дітей та дорослих була цікава розважальна програма з подарунками. Бібліотека провела акцію «Напиши листа воїну!», де кожен міг подякувати нашим захисникам за їх героїзм і мужність, а потім листи передали волонтерам. Разом ми – Сила!
 
 

 

10.03.2024

Бібліотека №1
 
До 210 річниці від дня народження Тараса Шевченка бібліотека №1 провела у ЖК «Лісова Казка» поетичні читання «Ти нам залишив прагнення високі, шляхи священні, по яких іти!». Слово Кобзаря наразі дуже актуальне – український народ відстоює державну незалежність, суверенітет, право на європейський вибір розвитку. Відвідувачі ознайомились з літературою про життя та творчість Тараса Шевченка, а потім читали поетичні твори. Минають роки, століття, а сила Шевченкового слова живе! Після заходу для дітей відбувся майстер-клас, на якому дітлахи виготовляли поробки.
 
 

10.03.2024

Бібліотека ім. С. Олійника
 
Бібліотека ім. С. Олійника провела голосні читання «Знавці поезії» для дітей молодшого віку присвячені до дня народження – Тараса Григоровича Шевченка.  Діти читали вірші, приймали участь у квізі за його віршами та казками, а також насолоджувалися музикою, створеною на основі його поезій. Весело та захоплююче пройшов майстер клас із виготовлення віршованої листівки. Діти власноруч створили листівку-аплікацію з улюбленим віршем Тараса Шевченка. Маленькі шанувальники поглибили свої знання цікавими фактами з біографії, поезією та мистецтвом.
 
 
 

10.03.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Немає місця на землі, де не лунали б вірші найвідомішого українського поета – Тараса Григоровича Шевченка. А сьогодні його ім’я на вустах у кожного, адже з дня народження митця виповнюється 210 років.

Вшановуючи пам’ять поета, ЦРБ ім. П. А. Загребельного провела (спільно з учнями ліцею №293) літературні читання «Вінок Кобзареві».
Діти читали свої улюблені вірші Шевченка, знайомилися з цікавими маловідомими фактами із життя великого поета. У цьому їм допомогла сучасна та стильна анімація «Як Тарас Шевченко став зіркою» від проєкту «Книга-мандрівка. Україна».
Також юні відвідувачі дізналися про Шевченка-художника, який володів всіма відомими на той час засобами графічного мистецтва і залишив по собі величезну мистецьку спадщину.
Пізнати краще Кобзаря допомогли дітям і сучасні пісні на слова Тараса Григоровича, які лунали під час тематичного майстер класу.
У наші буремні часи, коли українці всіма силами намагаються вберегти «садок вишневий коло хати», творчість українського генія допоможе перемогти у цій битві.
«Борітеся– поборете, Вам Бог помагає!».
 

07.03.2024

Бібліотека №119
 
З нагоди 210-річниці від дня народження духовного батька української нації, видатного письменника та митця Тараса Шевченка бібліотека № 119 завітала до учнів молодших класів ЗЗСО № 207.
Презентація «Феномен Тараса Шевченка», пізнавальний анімаційний фільм «Як Шевченко став зіркою» з серії «Книга-мандрівка. Україна», інтерактивна гра «Повідомлення від Тараса», добірка книжок про Великого Кобзаря, репродукції його картин - разом із бібліотекарями діти обговорили дитинство обдарованого Тарасика, ознайомилися із його життєвим шляхом та становленням як поета і художника. Залюбки святково вбрані школярі декламували напам’ять улюблені вірші Шевченка, віддаючи шану геніальному Світочу України.
 

07.03.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Нещодавно у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася зустріч учнів з представниками добровольчого формування територіальної громади № 31 Деснянського району, присвячена надзвичайно важливій темі – мінній безпеці.
Військові познайомили юних відвідувачів з основними правилами мінної безпеки. Зокрема, розповіли, як розпізнавати вибухонебезпечні предмети та, як розрізняти попереджувальні знаки. Адже небезпека може чигати у найменш очікуваних місцях: в парку, на дитячому майданчику, навіть у «загубленій іграшці».
А після зустрічі з військовими діти зрозуміли, що знання – це не тільки сила, а й запорука безпеки.
 

Відео

 
Порадник підлітка. Серія книг для середнього та старшого віку
від Українського Інституту Книги.
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter