24.04.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Життя крізь сміх»
Весняна альтанка

24 квітня на весняну альтанку «Життя крізь сміх» присвячену 130-річчю від дня народження Чарлі Чапліна, легендарного коміка, актора, режисера, сценариста і композитора, завітали члени клубу «Іванна».

Бібліотекарі разом з членами клубу обговорили, що навряд чи сьогодні у кого-то з відомих артистів є та слава, яка була у Чарлі Чапліна. Ім'я Чапліна було синонімом розваг, але з часом його роботи були названі особливою формою мистецтва, культурною позицією, яку так нікому і не вдалося повторити. Завдяки таким фільмам, як «Золота лихоманка», «Вогні великого міста», «Великий диктатор» та «Під час ночі» Чарлі Чаплін став людиною, якій вдалося точно вловити дух часу.
Читачі поділились враженням від його творчості. Багатьох вразили образи у фільмах «Під час ночі» та «Великий диктатор». Адже геній Чарлі Чапліна зробив глибокий вплив на розвиток світового кінематографу, хоча рівних йому так і не з'явилося.
 

24.04.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Бринить, співає українська мова…»
Літературно-мовознавчий вернісаж

Українська мова - одна з найбагатших, наймилозвучніших серед європейських мов, пройшла нелегкий шлях поки стала державною в незалежній Україні. Для учнів 5 класу ЗЗСО № 270 відбувся літературно-мовознавчий захід за проектом «За українську мову!».

Школярі дізнались про письменників-основоположників та «каменярів» української мови», про те якими виданнями наповнена бібліотека, що можуть допомогти користувачам будь-якого віку вдосконалювати українську мову. Учасники заходу емоційно декламували вірші, присвячені рідній мові, написані класиками української літератури.
Діти також радо взяли активну участь в інтерактивних  іграх для розвитку мовлення: «Мовне лото», «Збережімо  слова!», «Українська народна мудрість сьогодні» та ін.
Наостанок заходу для всіх бажаючих відбувся майстер-клас «Зроби подарунок своїм близьким!»
 

23.04.2019

Бібліотека №151
«Вони захистили світ»
Вечір-вшанування
 
23 квітня бібліотека №151 в партнерстві з громадською організацією Фонд інвалідів Чорнобиля Деснянського району та ЗЗСО№277 провела для учнів середніх та старших класів захід, присвячений 33 річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

До заходу долучилися безпосередні учасники – ліквідатори Чорнобильської катастрофи, які поділилися спогадами про боротьбу з невидимим ворогом – радіацією та наслідками аварії на ЧАЕС.
Бібліотекарі «провели екскурс» у Чорнобиль часу ядерної катастрофи за допомогою огляду художніх та науково-публіцистичних видань.
Школярі урочистими виступами вшанували пам’ять тих, хто віддав життя за спасіння людства від катастрофи планетарного масштабу та віддали пошану живим ліквідаторам.

 

23.04.2019

Бібліотека № 2 для дітей
Поради «Маленького принца» 
      Екоурок
         З приходом весни юним любителям природи додалося більше клопоту: зберегти першоцвіти, подбати про птахів та інше. Пам’ятаєте, як казав Маленький принц? «Встав вранці, умився, привів себе до ладу —  й одразу ж упорядкуй свою планету».
 
 

           Тому чергове заняття гуртка «Лісовичок», за проектом «Я – за природу!», вирішили присвятити найдобрішій казці Антуана де Сент-Екзюпері. Виявилося, що незважаючи на дуже юний вік учасників, з «Маленьким принцом» знайомі усі. Діти з задоволенням згадували та пояснювали своє розуміння його висловлювань, зачитували улюблені фрагменти з казки, навіть створили свою «Троянду».
 
 

            А ви пам’ятаєте мудрі поради «Маленького принца»? «Кожна людина повинна прагнути до своєї планети», «Ми відповідаємо за тих, кого приручили», «У кожної людини свої зірки»… Так сучасно звучить, особливо - до Дня Землі!
 
 

23.04.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Всі ми діти Землі»
Міжнародний фестиваль
 
       ЦРБ ім. П. А. Загребельного спільно з Благодійним фондом «Рокада» провели захід  присвячений Міжнародному Дню Землі у рамках проекту: «Пізнай, прийми та руку простягни…».
      У День Землі в різних країнах, за традицією, лунає Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль до захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому.
 
 

     Учасниками заходу були партнери з Представництва Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні, представники Головного територіального управління юстиції в місті Києві, учні закладів загальної середньої освіти Деснянського району, біженці.
 
 

    У програмі свята відбулась презентація соціального ролика, творчі виступи  гвінейців, демонстрація національних костюмів, захоплюючим був пакистанський танок студентки Міжнародного університету розвитку людини «Україна», майстер - класи та ще багато цікавого.
 
 

     Ми намагалися об`єднати українців та іноземців, простягнути їм руку допомоги, щоб  вони відчули єдність та рівність всіх людей, які живуть на цій планеті.
 
 

23.04.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
 «Чорнобильський вітер у душах» 
Інформаційна година
                                                         
       26 квітня минає 33 роки від дня страшної трагедії – вибуху на Чорнобильській АЕС. В бібліотеці відбулась інформаційна година «Чорнобильський вітер у душах» для юнацтва.
     Користувачам бібліотеки була представлена тематична книжкова виставка, присвячена причинам та наслідкам Чорнобильської катастрофи. Читачі мали можливість переглянути документальні відео-матеріали: «Чорнобиль – причини трагедії», «Життя тварин у Чорнобильській зоні».
 
 

    Вже давно віддзвеніли чорнобильські дзвони, а ми все ще пам’ятаємо тих, хто пішов у вогонь і ціною власного життя зупинив вогневу стихію, що вирувала над аварійним енергоблоком.   
                                      

 
 

22.04.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Гірчить Чорнобиль крізь роки, гірчить…»
   Екологічна панорама
 
        До 33-річниці Чорнобильської катастрофи в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся захід за участю школярів ЗЗСО №259 та №264.
 
      
 
    Бібліотекар ознайомила читачів з літературою тематичної виставки та розповіла про наслідки Чорнобильської катастрофи. Також відвідувачам бібліотеки був запропонований перегляд документальної кінострічки «Дзвони Чорнобиля».
 
 

     Наприкінці розмови про екологію діти емоційно продекламували вірші українських поетів про Чорнобильську трагедію.

 
 

22.04.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Історія книги та друкарства в Європі та Україні
Інтерактивна пізнавальна година
 
«Книги-це ріки, що напоюють моря»
                                                                                                  Ярослав Мудрий
 
      До Всесвітнього дня книги і авторського права в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась інтерактивна пізнавальна година для учнів ЗЗСО № 263.
       Увазі користувачів була представлена тематична виставка, яка ознайомила з першими європейськими та українськими друкарнями.
 
 
 

        Бібліотекарем було представлено мультимедійну презентацію «Звідки прийшла книга», яка допомогла присутнім збагнути, який був нелегкий шлях, який пройшла «Книга» крізь віки.
Відвідувачі бібліотеки мали можливість подивитись уривки з мультиплікаційного фільму «Як створюється книга» та пізнавальну кінострічку «Книгодрукування за часів І. Федорова та Й. Гутенберга».
      Найбільш активні відвідувачі взяли участь у літературному марафоні «Історія книги та писемності».



 

 

22.04.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Наш край у творах мистецтва»
Краєзнавча година

     22 квітня на краєзнавчу годину «Наш край у творах мистецтва» завітали учні ЗЗСО № 147.
  Для юних користувачів бібліотекарем був презентований біобібліографічний довідник «Творчі діячі Деснянського району міста Києва».
 В якому висвітлено різноманітний матеріал про творчих діячів – художників, скульпторів, майстрів народної творчості, тощо, які проживали або проживають в даний час у Деснянському районі міста Києва.
 
 
    Бібліотекар наголосила, що знання про розвиток мистецтва рідного краю допоможе їм збагатити свій духовний світ. Мистецтво переважає не тільки в картинах чи скульптурах, воно існує скрізь: у музиці, літературі, спорті, дизайні, архітектурі, театрі, якихось дрібницях, у всьому, що нас оточує. Завдяки мистецтву ми можемо поділитися з людьми своїми почуттями, досвідом, творчістю і залишити свій слід в історії.
      Головне - бажання творити, ставитися з повагою до всього і йти вперед до своєї мети.

 
 

21.04.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
«Обіймемо Землю красою й любов'ю!»
Поетичний зорепад
 
 «Блакитні простори, зелені ліси –
Ніде не знайти такої краси…   
Ти наша домівка, планета Земля    
Ти гарна зблизька, й красива здаля.»
Безносенко Д.
 
      До Міжнародного дня Землі у бібліотеку завітали члени клубу «Золотий вік» на поетичний зорепад «Обіймемо Землю красою й любов'ю!».
      Гості заходу з цікавістю ознайомились з презентованою бібліотекарем тематичною виставкою «Моєї Вкраїни квітуча Земля», переглянули мультимедійні матеріали: «День Землі» та «Сім природних чудес України», прослухали уривки віршів відомих поетів, присвячених природі рідної землі.        
 
 
 
       Присутні пригадали страшну і трагічну екологічну катастрофу для України і всієї людської спільноти – аварію на Чорнобильській АЕС, хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв-ліквідаторів наслідків трагедії. Учасники заходу поділилися думками про те, як зробити питну воду чистішою, а вулиці Лісового масиву більш охайними.  
      Бережімо нашу Землю! Всюди, на кожному кроці, всі разом і кожний окремо…
 
 

20.04.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 «Битва поколінь»
Шаховий турнір
 
       В ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулися традиційні змагання «Битва поколінь» шахових клубів Деснянського, Дніпровського, Дарницького районів міста Києва і Березанського району Київської обл., у яких взяли участь 26 шахістів!
 
 
 
      Головний суддя змагань к.м.с. Рибченко О. І. ознайомив присутніх з правилами турніру і розпочалася боротьба за призові місця. По завершенні турніру відбулася церемонія нагородження. Перше місце зайняв міжнародний майстер із шахів пан Янов.
 
 
 
 
Всі учасники турніру були задоволені грою і кожен  довів,
що це не лише гра, а й мистецтво.
 
 

Відео

 .
Розмова про війну.
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter