05.10.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Вогник людської душі»
Години спілкування
 
     До Міжнародного дня людей похилого віку, в бібліотеці протягом тижня відбувалися години спілкування «Вогник людської душі».
 
 

   Бібліотекарі інформували користувачів про соціально-правові аспекти захисту, які надає наша держава особам старшого віку.
    Відповісти на більшість питань допомогла тематична підбірка «З пошаною й турботою».

 
 

04.10.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Посмішка Сонячного зайчика»
Майстер - клас
 
    До Всесвітнього дня усмішки, учасники творчої студії «Дивограй» вирішили створити «посміхайликів». Після веселої вікторини, підглянувши нові ідеї з книг, діти із захопленням фантазували над «сонячними» чоловічками з паперу.
 
 
 
  Сподіваємося, що такі незвичайні подарунки друзям зможуть поліпшити настрій та подарувати промінчик тепла в прохолодну осінню пору.
 
 

   Пам’ятайте - за будь-якої погоди за вікном, в бібліотеці завжди тепло від посмішок та невгамовних ідей. Ми чекаємо на вас!


 
 

03.10.2018

Бібліотека №119
«До бібліотеки завітав письменник»
Літературна зустріч

    Бібліотека № 119 для дітей 3 жовтня запросила юних читачів на зустріч із відомою письменницею, членом Національної Спілки письменників України, лауреатом багатьох літературних премій Наталією Осипчук.
 
 
     Ніхто із відвідувачів не залишився осторонь жвавого та цікавого спілкування.Залюбки діти знайомилися із героями книжок Наталії Осипчук, представленими, зокрема, на книжковій виставці «Віват, Бібліотеко!». Школярі читали за ролями уривки з повісті «Нас чекають у Щасливому» та шукали відповідь на питання: чи можна почуватися по-справжньому щасливим, якщо комусь поруч з тобою зле?
 
 
   Скоромовки та пізнавальні загадки, створені майстринею слова, долучили учнів до чарівного світу української мови.
 
 
    А казки пані Наталії зі збірки «Щастя у віконці» із творами як письменників-фахівців, так і аматорів,  спонукали до імпровізованої літературної студії: діти охоче пригадували власні вірші та казки. Письменниця похвалила юних авторів, побажала творчої наснаги та зауважила: «Саме читання з дитинства гарних книжок допоможе вам у дорослому житті, а центром читання повинні завжди бути бібліотеки.»

 
 

03.10.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Від стародавніх бібліотек до сучасних…»
Історико-культурологічний екскурс
за проектом «Пам'ятай! Відроди! Збережи!»
 
«Книги - це ріки, що напоюють моря…»
Ярослав Мудрий
 
3 жовтня відбулась екскурсія в ЦРБ ім. П. А. Загребельного та історико-культурологічний екскурс «Від стародавніх бібліотек до сучасних…» в якому взяли участь учні 6-7 класів ЗНЗ № 294.

Увазі читачів була презентована тематична виставка, яка ознайомила із засновниками найперших бібліотек на українській землі, з першодрукарями, цінними виданнями книг та Національними бібліотеками України.
Бібліотекарем була представлена мультимедійна презентація, яка допомогла присутнім збагнути, яким був шлях бібліотек крізь віки, перш ніж стати такими, які ми бачимо й користуємося тепер.
Найбільш активні школярі взяли участь в експрес-грі «Історія бібліотек, книги та писемності», інтелектуальних іграх  «Правда чи ні?» та «Книга - ключ до знань», відгадували загадки, читали вірші присвячені бібліотеці.

Тож будемо всі разом шанобливо ставитись до бібліотек та книжної мудрості, як до великих скарбниць духовності, знань та культури!
 

02.10.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Добрий диявол»
Розмова про твір
 
2 жовтня в ЦРБ ім. П. Загребельного відбулось знайомство з воєнно-патріотичним романом «Добрий диявол» за проектом: «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості» для користувачів різних категорій.
Твір читається, як сьогоденна притча. В основу роману покладено справжній випадок, який трапився на Азовському морі з грецьким торгівельним судном, врятованим під час шторму радянським прикордонником. Прототипом головного персонажу став колишній воїн-прикордонник Поліщук Борис Федорович, людина, яка знайшла в собі сили перебороти труднощі, вистояти, не підкоритись чужій волі, тим самим врятувати інших від смерті. Автор прагнув показати нелегку службу в суворі та одноманітні будні прикордонників, зовні звичайну роботу, але по суті героїчну щоденність.

«Кожен повинен стояти на своєму посту та відчувати за собою цілу країну», - наголосив в своєму творі класик-української літератури Павло Загребельний.
 

02.10.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Вчитель – це не професія, це покликання»
 Профорієнтаційний десант
 
      2 жовтня відбувся «профорієнтаційний десант», влаштований бібліотекарями для учнів 10 класу ЗНЗ № 147.
 
 
 

   Робота, що пов’язана з викладанням, завжди вважалася дуже складною, але водночас і поважною. Разом з учнями ми розглянули аспекти роботи вчителя, яка вимагає повної самовіддачі, цілковитої витрати розумових, фізичних та духовних сил.
Значну увагу було приділено творчій спадщині українських просвітителів, осмисленню особливості розвитку рідної школи й педагогічної науки, формуванню мислення та зростанню рівня національної культури.
 Бібліотекарі запросили учнів ознайомитись з діючою в бібліотеці профорієнтаційною виставкою «В життя зі школи стежку обираємо» та  роздали інформаційні буклети.
 
 

02.10.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«В юного таланту творчий звіт»
Лекція - концерт
 
Зустріч з вихованцями та педагогами музичної школи №24 – завжди свято для відвідувачів бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей.
До Міжнародного дня музики юні музиканти продемонстрували кращі номери зі свого творчого репертуару. А вдячні глядачі мали можливість не тільки почути гарні народні та класичні твори та побачити різні музичні інструменти, але й дізнатися багато цікавого про їх історію. А ще - переконатися, скільки «музичних таємниць» приховано у книгах.
 
 
Цікаво? Запрошуємо до бібліотеки!
 

01.10.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Язичницькі святилища древніх слов’ян»
Хвилина цікавих повідомлень
 
1 жовтня до бібліотеки на хвилину цікавих повідомлень «Язичницькі святилища древніх слов’ян» за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!» завітали користувачі різного віку.

Бібліотекарі розповіли  про загадковий період історії , коли ще християнство не стало основною релігією. Духовність древніх слов’ян, які мали  самобутню культуру і поетичне світобачення, близьке до пізнання природи і в сучасному вигляді збагачує народну творчість і частково дійшло до наших днів.
Користувачі ознайомились з цікавим відеоматеріалом «Береже оселю Род» про маловідомі загадкові сторінки української культури.

Учасники заходу усвідомили, що язичництво це світогляд, тобто цілісна система уявлень про світ та місце людини в ньому.

Ми і надалі будемо знайомити користувачів з історичною та культурною спадщиною України.
 

01.10.2018

Бібліотека №1
«О! Музика! Яке це, справді, диво…»
Музично-мистецький салон
 
«А хвиля музики тебе несе, гойдає.
Відносить в загадковії світи.
І вабить душу, ніжно пригортає.
Частинкою її стаєш і ти.»

Н. Красоткіна
 
У Міжнародний День музики в бібліотеці для всіх бажаючих гостинно відкрилось бібліокафе «Мистецтво-саме життя….».

Ведуча представила учасникам заходу літературу, яка розповідає про історію, розвиток українського та зарубіжного музичного мистецтва, а також презентувала   присутнім ювілейну пам’ятку до 100- річчя створення Національної капели бандуристів імені Г. Майбороди.
Активні читачі бібліотеки долучились до відзначення дати міжнародного значення.
Марина Мельникова розповіла про творчість та цікаві сторінки життя  видатного німецького композитора Якоба Мендельсона.

Сім’я Криса - професійні музиканти взяли участь у заході: Антоніна виконала на скрипці твори Вольфганга Амадея Моцарта, Орест зіграв на гітарі улюблені твори Мирослава Скорика.

«Приємним подарунком» для  читачів бібліотеки став виступ молодої талановитої бандуристки – Григорук Юлії, яка  виконала твори українського композитора – Дмитра Губ’яка.

Музика говорить з нами «своєю мовою», дарує радість, надихає на прекрасні вчинки, допомагає жити яскравіше, вселяє надію на краще.
 

30.09.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Стань читачем бібліотеки сьогодні!»
  Акція

      У  Всеукраїнський День бібліотек в бібліотеці ім. В. Кучера у працівників, читачів та гостей закладу - святковий гомінкий настрій. Протягом дня йшла мова про книгу, як про «саму вірну подругу».
 
 
    До участі в  акції «Стань читачем бібліотеки сьогодні!» працівники бібліотеки ім. В. Кучера та бібліотеки ім. Ю. Гагаріна  залучили дітей та дорослих в парку біля кінотеатру «Кіото».
 
 
    Жителі Лісового масиву особисто познайомились з бібліотекарями  та отримали  рекламні флаєра про послуги бібліотек. В результаті живої розмови багато нових користувачів було залучено до інтелектуальної читацької аудиторії.

Ласкаво просимо всіх охочих до бібліотеки!

 
 

30.09.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Бібліотека: читай, мрій, твори…»
Цикл заходів в рамках відзначення Всеукраїнського Дня бібліотек
 
«Без пристрасті до книжки людині
недоступні культура сучасного світу,
інтелектуальне й емоційне вдосконалення….»

В. О. Сухомлинський
 
В рамках відзначення тижня до Всеукраїнського дня бібліотек в ЦРБ ім. П. А. Загребельного пройшов цикл заходів для користувачів різних вікових категорій.

У відділі обслуговування відбувся інтерактивний захід у формі квесту «Лабіринтами книжкових полиць…». Разом з працівниками бібліотеки учасники квесту охоче «подорожували лабіринтами книжкових полиць» секторів художньої та галузевої літератури, розкриваючи свої знання фонду бібліотеки, присвяченому відомим особистостям в літературі, мистецтві та виявили свої знання в інших галузях знань. Учасники проявили себе, як досвідчені та впевнені користувачі інформаційних ресурсів бібліотеки. Найактивніші отримали призи від бібліотеки.
 
 
Читачі різного віку сектору періодичних видань взяли участь в інтерактивній грі «Чарівне коло знань». В основу бібліотечної гри був взятий  девіз: « Хто багато читає - той багато знає!».Учасники ознайомились з сторінками історії бібліотек, поглибили знання з української літератури та культури.
Увазі користувачів був представлений книжковий калейдоскоп «Обираємо книгу наосліп…». Ідея цієї виставки в тому, що читачі мали змогу за допомогою влучних цитат та коротких уривків з творів вибрати для домашнього читання «завуальоване» видання, яке розкриває свої сюжетні лінії художніх творів або цікавий матеріал науково-популярних творів вже при особистому читанні.
Неабияку зацікавленість користувачів середнього та старшого віку викликав перегляд виставки-інсталяції «Бібліотека. Інформація Успіх». Виставка розповідає про роль публічних бібліотек в сучасному культурному та освітньому просторі України й про корисний досвід бібліотек зарубіжних країн.
Сучасна бібліотека завжди була й буде частиною суспільства, яка підтримує різноманітні культурні інтереси та задовольняє інформаційні та освітні запити громади.
 
Ласкаво просимо до публічних бібліотек району!
 

Відео

 
Федеріко Гарсія Лорка

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter