19.04.2019

Бібліотека №115
«Важкий шлях України до себе»
Театральний подіум

        Сьогодні користувачі бібліотеки, учні старших класів гімназії «Троєщина» та ліцею № 293, познайомились з сучасним українським театром «Перетворення», його керівником Володимиром Завальнюком та моновиставою «Вой (не) мой волчицы», яку блискуче представила актриса театру Ганна Яремчук.
 
 
      Емоційно насичена, неочікувано гостра вистава про дух Майдану, про важкий шлях України до себе, до свого відродження.
    Режисер вистави Володимир Завальнюк  надзвичайно талановито втілив на сцені п’єсу Оксани Танюк, в якій монологи наповнені біблійною силою та проходять електричним ударом крізь серце та розум.
 
 
      Безмежно вдячні Володимиру Завальнюку та Ганні Яремчук за чудову, незвичну виставу, за талант, творчу атмосферу та унікальну можливість живого спілкування.


 
 

18.04.2019

Галерея мистецтв
«Чорнобиль»
 
        Тридцять три роки тому Україну вдарила найбільша ядерна катастрофа в історії людства. «Мирний» атом виявився таким же безжальним як і бомби, що знищили Хіросіму Нагасакі. Ми вже тоді втратили в боротьбі з підступним монстром найкращих людей, радіація окупувала величезну частину нашої чудової землі.
 
 

      Тисячі і тисячі українців залишили свої міста і села, які перетворились в біженців цієї неоголошеної війни.
      Більшість митців, які надали свої роботи для експозиції, отримали трагічний поштовх для своєї творчості. Хоча, звісно, жоден з них не бажає, щоб натхнення приходило таким жахливим шляхом.
 
 

      Народний художник України, лауреат Шевченківської премії Валерій Франчук, живописні полотна, якого є емоційним центром виставки, зібрав митців, які зображають не лише трагічний злам в душі народу, а й сподівання, що світлі та яскраві барви врешті переможуть пітьму та безнадію.
 
 

           Щиро вдячні учасникам виставки: Анатолію Буртовому, Філіпу Чорноброву, Михайлу Горловому, Володимиру Зирянову, Оксані Косовій, Володимиру Кальненко, Валентині Давиденко, Вадиму Кравченко,Тетяні Неліній, Олегу Смаль, Василю Бик, Валерію Франчуку, Марії Франчук, Апполінарії Франчук, Василю Химочка.
Виставка експонується з 18 квітня по 10 травня 2019 р.
 
 

18.04.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Перспективи відносин України та НАТО в умовах сучасних викликів»
Круглий стіл  

              18 квітня в бібліотеці пройшов круглий стіл з питань євроатлантичної  інтеграції України за участю представників Громадської Ліги Україна-НАТО та старшокласників.
              Сергій Джердж, кандидат політичних наук, голова Громадської Ліги Україна-НАТО презентував програму «Євроатлантична стратегія України». Виступаючий розповів про суть Північного Атлантичного договору, переваги які отримає Україна після вступу до НАТО, про етапи країни для набуття повноправного членства НАТО та практичну допомогу Україні. Для прикладу була наведена історія створення цієї структури, розглянуто політико – військовий альянс та процес прийняття рішень - Консенсус.
 
 

            Представники Громадської Ліги Україна-НАТО відповіли на питання щодо діяльності Альянсу, перебігу подій в рамках співробітництва Україна - НАТО, про заходи зміцнення захисту та оборони.
 
 

         Бібліотека отримала в подарунок брошури, журнали, та інші матеріали в яких висвітлюється діяльність НАТО, стан співробітництва Україна-НАТО,  питання євроатлантичної інтеграції України.



 
 

17.04.2019

Галерея мистецтв
«Великодній ярмарок»
Арт - майданчик
       Прийдешнє світле свято Великодня вже тішить усіх своїм наближенням та надихає на створення відповідного настрою та атмосфери.
       У Галереї мистецтв відбувся Великодній ярмарок майстер класів для дітей та дорослих за підтримки депутата Київради Петра Кузика та народного депутата Андрія Іллєнко.
 
 

 
       Учасники заходу насолодилися процесом створення власного пасхального декору, який зможе стати авторською прикрасою оселі.
 
 
 
      Працівники ЦРБ ім. П. Загребельного та бібліотеки №115 для дітей влаштували зони дозвілля на різні смаки для дітей та їх батьків.
     На ярмарку гості дізналися про традиції святкування Великодня та прийняли активну участь у майстер-класах, народознавчих вікторинах, розвиваючих іграх і отримали велике задоволення від перегляду українських мультфільмів.
 
 
 
 Запрошуємо всіх на заходи, до  Галереї мистецтв!

 
 

17.04.2019

Бібліотека №119
«Нехай лунає рідне слово!»
Голосні читання
 
«Доля нашої мови залежить і від того,
як відгукнеться на рідне слово наша душа,
як рідне слово бринітиме в цій душі,
як воно житиме в ній.»

Олесь Гончар
 
Спілкування бібліотекарів із вихованцями груп з вадами мовлення ДНЗ    № 176 – це радість як для дошкільнят, так і для бібліотекарів. Адже бібліотекарі, долучаючи змалку діточок до читання, до рідної мови, завжди знаходять зацікавленість та відгук у дитячих очах.

Цього разу на малюків чекали чудові нові книжечки та журнали, які нещодавно надійшли до фонду бібліотеки.
Збірка українських народних казок «Чарівна сопілка», книжки «Бигимоти – не медведі!» Сашка Дерманського, «Розумна собачка Соня» Андрія Усачова, «Вірші для дитячого садка» із серії «Я навчаюсь» захопили дітлахів своїми яскравими обкладинками, не менш колоритними ілюстраціями, веселими пригодами головних героїв, про які читали бібліотекарі.
Дошкільнята залюбки слухали добрі, повчальні віршики та оповідання, надруковані у журналах «Малятко», «Барвінок», «Колобочок». А ті, хто вже сам читає, охоче демонстрували своє вміння. Малюки готуються до школи, отже такі навички їм зовсім скоро стануть у нагоді.

Із задоволенням дітки обирали книжечки для читання разом із батьками вдома. А бібліотекарі запросили майбутніх школяриків на нові цікаві, пізнавальні зустрічі - тепер вже у бібліотеці.
 

16.04.2019

Бібліотека № 2 для дітей
«Байдужість до природи - це байдужість до власної долі»
Екокалейдоскоп
 
До Дня екологічних знань, у рамках проекту «Я – за природу», в бібліотеці відбулася зустріч з екологом Громадської організації Центру екологічних ініціатив «Екодія» Іриною Ставчук.
Особлива увага була приділена питанню «парникового ефекту», хиткому балансу між зростаючими потребами людства та вичерпністю ресурсів планети. За допомогою виразних прикладів відеоряду, пані Ірина продемонструвала наслідки катастроф та низку екозаходів, необхідних для життя, закликала приєднуватись до волонтерів екологічної сфери.
Учні, у ролі «вчених екологів», мали можливість запропонувати кроки по захисту довкілля. Друга команда – «прихильники іншої точки зору» – активно заперечували вплив людини на природу. Це стимулювало цікавість присутніх до проблем навколишнього середовища та надало заходу яскравих емоцій.
 

16.04.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Українські традиції та менталітет»
Етнографічний колаж

В ЦРБ ім. П. Загребельного відбувся етнографічний колаж у рамках проекту: «Пізнай, прийми та руку простягни…», який провели працівники Благодійного фонду «Рокада» для сомалійських дівчат та молоді з числа шукачів притулку.

Учасники переглянули мультимедійний матеріал про Україну, їм була запропонована гра-квіз про історію та традиції українського народу.
Особливо цікавим для присутніх був показ трансформації головних уборів від давніх часів до сьогодення. Демонстрація вбрання кожного регіону супроводжувалася піснями та обрядовими дійствами, які з давніх-давен виконувалися нашими предками.
 

16.04.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Воєнна проза в творчості Павла Загребельного»
Літературно-історична година
 
В ЦРБ ім. П. Загребельного відбулась літературно-історична година за проектом «Павло Загребельний: завжди несподіваний, завжди цікавий» для читачів різних категорій.

Читачам були представлені твори, присвячені військово-патріотичній тематиці: оповідання «День шостий», «В-ван», повість  «Дума про невмирущого», романи «Європа-45». «Європа. Захід».

Письменник в цих творах показав незламний дух воїнів-солдатів, які намагались своїми силами, мужністю, непримиренністю подолати ворога.
Присутні прослухали уривки з роману П. А. Загребельного «Європа-45», про участь героїв у диверсійній діяльності на території Німеччини, Франції, Голландії, Італії в ім’я миру в Європі. Читачі ознайомились з мультимедійною презентацією, яка змусила присутніх уявити палаючу Європу, тих мужніх людей, які заради рідної землі віддавали своє життя.

Учасники заходу із зацікавленістю подивились уривки з художнього кінофільму «Ракети не повинні злетіти», сценарій до якого написав Павло Загребельний.
 

15.04.2019

Бібліотека № 2 для дітей
«Google  - вектор»
Інтернет – лабораторія
 
Зустріч прихильників сучасних технологій, до Дня Інтернету, в бібліотеці виявилася дуже плідною, корисною і цікавою.

Презентація історії Інтернету зацікавила учнів та підштовхнула до активної дискусії. Багато суперечок викликав вислів Пабло Пікассо, що «Комп’ютери марні. Вони всього лише можуть давати вам відповіді». «Експертам» прихильників різних точок зору довелося згадувати і про «найбільший архів світу» та  його можливості, і про «ілюзію спілкування», «аватарки», «ніки» та багато іншого.

Учасники ділились своїми улюбленими ресурсами для розваг та відпочинку, а бібліотекарі - тими, які допоможуть в саморозвитку та правилам безпечної роботи у мережі, блогами корисної інформації.
Сучасна бібліотека нерозривно пов’язана з Інтернетом. Наші бібліотекарі вирішили запровадити Інтернет – лабораторію.
Разом з дітьми досліджували:
Інтернет це добре?

Коли і в якій кількості безпечно споживати інтернет.

Які ресурси допомагають в навчанні, роботі?

А які навпаки шкідливі!

Бібліотека чи інтернет? Тепер таке питання не актуальне – Бібліотека доповнить інтернет а інтернет доповнить бібліотеку!
 

12.04.2019

Бібліотека № 2 для дітей
«Магія зірок»
Астро – круїз

           День космонавтики для відвідувачів бібліотеки ім. Ю. Гагаріна завжди дуже важливе свято.
 
 
 

         Традиційні «Гагарінські читання» допомогли учням більше дізнатися про першого космонавта, зацікавити книгами про космос, дали можливість потримати в руках міні-ракету з Байконуру.   
 
 

     «Мульти - подорож» по планетам сонячної системи не тільки відкрила учасникам  загадковий Всесвіт, але й допомогла відповісти на питання вікторини.
І, звичайно ж – селфі на згадку в … «Ракеті» і «Літаючій тарілці».
І вам цікаво? Запрошуємо!


 
 

11.04.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
«Здоров’я жінки – запорука кожної родини»
 Зустріч з лікарем мамологом
                                                                     
     В останні роки жінки часто чують про необхідність обстеження у лікаря-мамолога. Але найчастіше багато хто не знає, чим саме може допомогти мамолог і чи так вже необхідно до нього звертатися.
 
 

    У Всеукраїнський тиждень громадського здоров'я в бібліотеці відбулася зустріч користувачів з лікарем – мамологом Йолкіною Іриною Володимирівною.
 
 

      Учасники заходу дізналися про те, що своєчасна діагностика кардинально підвищує шанси зупинити прогресування хвороби, як  проводити обстеження молочних залоз самостійно.
Тематична розкладка літератури доповнила цікавими матеріалами розповідь.
Сучасні жінки знаходьте час для себе та дбайте про своє здоров'я.


 
 

Відео

 
Акція "Бібліотека під відкритим небом" 17.05.2014

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter