27.11.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Скажемо «Ні!» насильству над жінками»
Круглий стіл
 
У бібліотеці відбулось засідання круглого столу за проектом «Подолаємо гендерне насилля разом» з питань гендерного насильства та протидії йому. До бібліотеки завітали юнаки, щоб взяти участь в обговоренні  важливих проблем.

Разом з бібліотекарем читачі розглянули витоки гендерного насилля над жінками, які закладені у звичаях суспільства, у системі норм і правил, які передбачають для чоловіків і жінок визначену поведінку.
Усі учасники заходу погодились, що право на свободу від насильства – одне з основних прав жінок та чоловіків. Адже в серці кожної людини, незалежно від статі, є резерви добра і справедливості, які розкриваються при свідомому прагненні до ненасильства.

За допомогою тематичної виставки «Гендерна рівність – крок у європейське майбутнє» усі учасники мали змогу розглянути низку правових актів, таких як: «Цілі Розвитку Тисячоліття», «Загальна декларація людини, Конвенцію «Про ліквідацію усіх форм дискримінації щодо жінок», Амстердамську угоду тощо.
 

27.11.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Україна пам’ятай, - світе знай!»
Вечір пам’яті
 
«Така трагедія як Голодомор - це абсолютно незбагненно
для нормальної людини. Важливо продемонструвати
істину такої трагедії ...»

Джеймс Мейс
 
В ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся захід до Дня пам’яті жертв голодоморів за участю заслуженого працівника культури України, письменниці, члену Головного проводу асоціації дослідників голодоморів в Україні та Національної спілки письменників України, Лауреату Всеукраїнської літературної премії імені Олеся Гончара, премії імені Дмитра Нитченка – Наталії Язорівни Дзюбенко-Мейс.

Пані Наталія наголосила, що ми мусимо донести до світу, що штучні голодомори радянської епохи були нашим українським Голокостом. Це був свідомий геноцид українського народу, який наклав свій безжальний відбиток на всю нашу історію, на національну самосвідомість.
Користувачам бібліотеки була представлена виставка-реквієм «Збережемо святу пам’ять  про жертви голодоморів…!», на якій представлена література про причини та фактори руйнації української етнокультури, нищення релігійності українського селянства, документальні свідчення очевидців та художні твори класиків української літератури про часи голодомору.

Наталія Дзюбенко – Мейс ознайомила присутніх із своїми поетичними творами, написаними автором щиро, від душі, з нотками смутку та печалі. На добру згадку письменниця подарувала учасникам заходу свої книжки.

Глибоке осмислення нашої історії  періоду голодоморів, може слугувати джерелом творення національної свідомості українців, очищенням від стереотипів минулого й духовного відродження.
 

26.11.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«За життя без сміття!»
Екологічний Handmade
 
Сьогодні у світі набирають обертів заходи для збереження довкілля та попередження екологічних загроз. Зокрема - переробка сміття без шкоди для природи. Тому чергове заняття гуртка «Капітошка» юні любителі природи вирішили присвятити Всесвітньому дню вторинної переробки.
 
На допомогу, як завжди, прийшли книги та журнали. Дуже зацікавили учнів способи використання відходів, а також інформація про те, що зібрання 60 кг макулатури збережуть життя одному дереву, що сміття треба грамотно утилізувати, а ще краще – переробляти. А щоб краще запам’ятати, як можна використати відходи, члени гуртка вирішили спробувати перетворити звичайну картонну втулку від туалетного паперу на оригінальний, дизайнерський витвір. Трохи фантазії – ось воно! Кому - підставка для олівців чи пензликів, кому - ваза для сухих квітів, кому - пенал для ручок. Виріб, створений своїми руками – і прикраса для робочого стола, і - чудовий подарунок друзям.

Варто пам’ятати - використання відходів допоможе нам зробити життя краще та безпечніше!
 

26.11.2018

Бібліотека №119
«Сонячна країна Миколи Носова»
Літературна подорож
за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»

     Вже не одне дитяче покоління дружить із героями талановитих книжок Миколи Носова. Як і багато знаменитих письменників, він спочатку вигадував казки та оповідання для свого маленького сина, а потім з’явилося бажання писати про дітей і для дітей.
    З нагоди 110-річчя від дня народження відомого письменника – уродженця Києва – до бібліотеки завітали вихованці групи з вадами мовлення ДНЗ № 176.
   Залюбки малята слухали оповідання «Живий капелюх» та за допомогою іграшок взяли участь у веселій грі, «визволяючи» кошенятко із несподіваного полону. Із задоволенням дошкільнята переглядали мультфільм «Бобик у гостях у Барбоса» про двох чотирилапих розбишак та тішилися з їх витівок.
   Вдосталь насміявшись та награвшись, дітки охоче гортали сторінки яскравих дитячих журналів. А книжкова викладка «Талант, відданий дітям», ознайомила з іншими героями творів Миколи Носова, зокрема, із хвалькуватим непосидою Незнайком та його друзями-коротульками.
   Сподіваємось, що осяяні сонячним гумором, ці книжки захоплять наших маленьких читачів, як колись і їх батьків, радісною та невтомною вигадкою!
 

26.11.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Любов – найсвятіше почуття» 
Творча зустріч

«Якщо ви не сказали «люблю»,         
поверніться з дороги і неодмінно скажіть  
  …це велике і потужне слово. Люблю!»    
 
Л. Гонтарук

     В рамках літературної вітальні «Автограф», на зустріч до своїх читачів, учнів 11 класу 218 школи, до бібліотеки ім. Ю. Гагаріна для дітей завітала відома українська письменниця, поетеса, перекладачка та чудова жінка Любов Романівна Гонтарук.
   З великим завзяттям пані Любов розповідала дітям про свою творчість. А літературний доробок в неї чималенький : понад 40 книжок на різну тематику. Романи, поетичні твори, новели та збірки афоризмів. Любов Романівна залюбки читала вірші, які так полюбилися шанувальникам, цитувала цікаві фрагменти зі своїх творів, розповідала історії зі свого життя, відповідала на запитання читачів.
  На пам'ять про зустріч пані Любов подарувала бібліотеці та читачам свої книжки з автографом.
 
 

21.11.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Слава Україні! Героям слава!»
Патріотична година
 
«Борітеся – поборете!
Вам Бог помагає!
За Вас правда, за вас слава
І воля святая!»

Тарас  Шевченко
 
У День Гідності та Свободи відбулась патріотична година у рамках виставки «Блокпост Пам’яті», яка експонується в Галереї Мистецтв ЦРБ ім. П. А. Загребельного. Цей день об’єднав дві знакові події у новітній історії країни – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року. П’ять років тому почався Євромайдан, події якого згодом отримали назву Революція Гідності, яка змінила нашу державу.
Користувачі бібліотеки та відвідувачі Галереї Мистецтв пригадали пам’ятні події, опинилися в атмосфері Майдану. Присутнім була презентована тематична виставка «Герої не гинуть, герої живуть у серцях», яка відтворює події зими 2013-2014 років, імена героїв, світлини Революції.
На заході прозвучали вірші Ніни Трофімової та уривки з книги М. Слабошпицького «Велика війна 2014…».
 
Хвилиною мовчання вшанували героїв-патріотів Небесної Сотні та воїнів АТО, які віддали своє життя, захищаючи незалежність і свободу України.
 
Ми повинні пам’ятати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.
 

20.11.2018

Бібліотека №119
«Дивовижна мандрівка із Сельмою Лагерльоф»
Медіа-мандрівка
за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»


«Доки дітям весело читати цю книгу –
вона перемагатиме!»

Сельма Лагерльоф

    Напевно, усім дітям подобаються уроки, коли матеріал викладається цікаво, неординарно, навіть, художньо. Саме такою вчителькою, що відкривала своїм учням навколишній світ, розповідаючи чарівні оповідання, була видатна шведська письменниця Сельма Лагерльоф.
   З нагоди 155-річчя від дня народження першої жінки-лауреата Нобелівської премії з літератури до бібліотеки були запрошені учні 3-х класів ЗЗСО № 213.
 
 
 

   Із розповіді бібліотекаря школярі дізналися про мужність і цілеспрямованість письменниці, яка стала дуже відомою дітям багатьох країн завдяки своїм талановитим творам, зокрема, повісті-казці «Чудесна мандрівка Нільса Гольгерсона з дикими гусьми».
    Для учнів стало несподіванкою, що ця книга була створена як підручник з географії рідного краю на замовлення Шведського товариства вчителів. Сподобалися дітям ілюстрації художників Катерини Іванової, Сергія Набутовського до казки про хлопчика Нільса, представлені на книжковій викладці «Казки управляють життям!». Переглядаючи чудовий мультфільм «Зачарований хлопчик», читачі разом із головним героєм вирушили у подорож та відвідали різні куточки Швеції, зазнаючи безліч найдивовижніших пригод і знайомлячись із географією та історією скандинавської країни.
    Мудра й добра, ця книжка навчає любити рідну землю, пробуджує бажання пізнавати нове, невідоме – такий висновок зробили наші читачі на завершення цікавої медіа-подорожі.
 
 

20.11.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Україна – територія гідності і свободи»
Патріотичний вечір
 
«Не дай байдужими лишитись
До сліз і стогону людей,
Які повстали, щоби жити
В країні світла, не тіней».

Аркадій Лаков
 
До Дня Гідності та Свободи в бібліотеці ім. В. Кучера відбувся патріотичний вечір «Україна – територія гідності і свободи»  за проектом «Я гордий тим, що з України родом», в якому взяли участь українська поетеса, прозаїк, перекладач, педагог, член НСПУ Гонтарук Любов Романівна та учні 9 класу ЗЗСО № 218.
Учасники заходу з цікавістю ознайомились з презентованою бібліотекарем тематичною виставкою та переглянули мультимедійний матеріал «Революція гідності». Учні  згадали 30 листопада 2013р., коли почався жорстокий розгін студентського Євромайдану. Страшні кадри подій Революції Гідності облетіли весь світ.
Жагучі поетичні рядки звучали з уст Любові Гонтарук, присвячені героям Євромайдану. Учні з захопленням слухали емоційно витримані й глибинні вірші поетеси та отримали книги в подарунок.

Революція Гідності залишила глибокий та незабутній слід в історії України. Її ідеали, надії й рішення змінили нашу ментальність, розпочали і продовжують формувати нову політичну ідентичність.
 

19.11.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Архітектори, які будували наше місто»
Краєзнавча година
 
В бібліотеку ім. С. Олійника завітали учні  5 класу ЗЗСО №147 на краєзнавчу годину «Архітектори, які будували наше місто» за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!».

Разом з бібліотекарем юні  читачі розглянули історію архітектури  Києва  від Київської Русі до сьогодення. В цьому їм допомогла тематична виставка та презентація.
Особливу увагу приділили творчості архітектора Альошина, який здобув блискучу освіту інженера та архітектора і вдало застосував здобуті знання в київській архітектурі, згадали архітектурні витвори Вікентія Беретті, за архітектурним проектом, якого було споруджено Київський університет (Червоний корпус). Великий внесок в «архітектурне обличчя» Києва було зроблено майстерністю Владислава Городецького, Івана Григоровича-Барського та ін.

Учні виразили побажання на подальші цікаві зустрічі про рідне місто у бібліотеці!
 

18.11.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«З глибин життя народного»
Літературно-мистецький вечір
 
«Яка прекрасна мова! Читав –
наче погожу воду у спеку пив.
Яке знання народних звичаїв,
народного життя!»

М. Коцюбинський
 
Осіння пора, пора скупого сонячного проміння, перших приморозків і справді зимового подиху вітру подарувала людству талановитих українських письменників - ювілярів Григорія Квітку-Основ’яненка та  Івана Нечуя – Левицького. З цієї нагоди у бібліотеці відбувся літературно-мистецький вечір «З глибин життя народного».
Члени клубу «Золотий вік» та гості бібліотеки з цікавістю переглянули  мультимедійні матеріали про життя та творчий шлях визначних діячів літературної ниви, ознайомились з виставкою «Творці народної повісті».
Після перегляду відео - матеріалів за творами письменників-класиків, учасники заходу поділилися своїми враженнями та взяли активну участь у тематичній літературній вікторині.

На завершення у виконанні гурту «Молоді серця» прозвучали українські жартівливі пісні.
 

16.11.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Толерантність врятує світ…»
Інтерактивне заняття
 
     У Міжнародний День толерантності  ЦРБ ім. П. А. Загребельного спільно з Соціальним центром у справах сім’ї та жінок Деснянського району провели інтерактивне тематичне заняття «Толерантність врятує світ…» для учнів 7 класу ЗЗСО № 248.
 
 
 
   Діти разом із спеціалістами визначили поняття толерантності, обговорювали те чим відрізняються традиції привітань різних країн світу, як бути мудрими та позбавити своє життя від конфліктів, про необхідність цікавитись один одним, що надає можливість бути ближчими. Юні читачі бібліотеки взяли участь в інтерактивних іграх «Я не люблю коли зі мною….», «Я зараз хочу…», створювали «Дерево побажань» та розробили «Модель толерантності класу».
 
 

    Користувачам бібліотеки була представлена тематична виставка, яка розкриває теми : виховання характеру дитини в родині, як зробити школу толерантною, проблеми толерантності в світовому вимірі.
    Здатність бути толерантним може стати рисою характеру особистості та забезпечити успіх у коректному та дружньому спілкуванні.
    Говоримо один одному гарні слова, які завжди піднімають настрій і вселяють оптимізм!
   

 
 

Відео

 
 
Українські письменники Шевченківська премія
 

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter