09.11.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Професія фахівця з правових знань завжди почесна»
Профорієнтаційне заняття
 
     В бібліотеці відбулось профорієнтаційне заняття за проектом «В життя зі школи стежку обираємо» для учнів 10 класу ЗЗСО № 147. 
 
 
     Юрист Центру у справах сім`ї та жінок Деснянського району розповіла школярам про сучасні тенденції розвитку правової науки в Україні, інших держав світу та провідних фахівців. Спеціаліст зацікавила юнацтво в напрямку вивчення професії, яка в майбутньому допоможе формуванню професійних компетенцій і особистісних якостей конкурентоспроможних та творчих молодих кадрів в юриспруденції.
    Бібліотекарі презентували учасникам заходу тематичну інформаційну виставку.

 
 

08.11.2018

Бібліотека №119
«Замки та фортеці України –
хранителі історії нашої Батьківщини»

Віртуальна мандрівка
за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!»
 
«Ції фортеці мури кам’яні, були колись лицарству за домівку і за твердиню в битвах,» - такими віршами відомої української поетеси Ліни Костенко розпочали бібліотекарі історичну подорож для учнів, які завітали до бібліотеки.

Немовби щезла завіса століть, і перед школярами відкрилися таємниці буремної минувшини українського народу, що тісно пов’язана з її мовчазними свідками – замками та фортецями, стіни яких так багато чули,  вежі яких так багато знають.
Із цікавістю школярі дізналися, що волинський князь Вітовт Великий у Луцькому замку скликав перший Європейський саміт, що мукачівський замок Паланок обороняла жінка-воїн княгиня Ілона Зріні, що Хотинська фортеця врятувала Західну Європу від турецьких загарбників, а коридорами Підгорецького замку, нібито, блукають привиди.
Відео-сюжет «Легендарні замки України» розповів читачам про інші могутні твердині, мури яких упродовж століть давали відсіч завойовникам та які й досі пам’ятають усіх своїх славетних лицарів та звитяжних полководців. Героїчний мультфільм долучив до часів славетного князя Святослава, коли захист своєї батьківщини від чужинців був великою честю для самих юних добровольців. А книжкова добірка «Оповиті легендами і віками: замки, палаци, фортеці України» ознайомила з тематичною літературою із фонду бібліотеки.

Школярі зрозуміли, що замки і фортеці України – це кам’яний літопис, який розповість захопливі історії кожному, хто забажає їх почути. Тому дуже важливо пам’ятати та шанувати історичну спадщину свого народу, його безцінні пам’ятки.
 

07.11.2018

Бібліотека №115
«Юні інженери»
Інтелектуальна гра

7 листопада бібліотека № 115 для дітей провела виїзне засідання у рамках науково-популярного клубу «Територія Н» у ЗЗСО № 249. Учні сьомих класів створили команди «Журавлі» та «Три розумники» і перетворили простір класу у інженерну лабораторію.
 
 
На початку зустрічі команди продемонстрували, як підготували домашнє завдання «Покажи фразеологізми». Театральна постановка фразеологізму «В огороді бузина, а в Києві дядько» нікого не залишила  байдужим: кожна команда точно і яскраво передала його значення.
 
 
Темою ж засідання  було інженерне завдання на кмітливість та винахідливість «Побудуй стійку, високу та естетичну вежу». Команди майструвати високі, стійкі та естетичні конструкції, які перевіряв на міцність науковий керівник клубу Олексій Смірнов.
Після підведення підсумків лідером стала команда «Журавлі». Тож побажаємо «Трьом розумникам» успіху у наступних конкурсах.
З нетерпінням чекаємо на нову зустріч!   

 
 

07.11.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Булінг в школі. Що це?»
 
У рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції «Я маю право», у бібліотеці відбулася зустріч учасників тренінг-класу «Злагода» з начальником Деснянського районного відділу ДРАЦС головного територіального управління юстиції Кариною Мінчук.
Оскільки серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства по відношенню один до одного, тема зустрічі - «булінг» виявилася дуже актуальною.  Розповідь пані Карини про причини, наслідки та форми його прояву підштовхнула присутніх до активної розмови відносно мотивації до булінгу та рис учнів, схильних ставати «булі» (тобто жертвами). Але головним питанням було не «що», а «як з тим явищем боротися». Щоб краще відповісти на це, присутнім було запропоновано розробити «програму дій»: «Я», «Школа», «Держава». З чим вони  успішно впоралися.     Сподіваємося, що такі правові уроки допоможуть «розрулювати» складні життєві ситуації.
 

06.11.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Хіти читацького сезону!»
День нової книги
 
6 листопада в ЦРБ  ім. П. А. Загребельного для користувачів різних категорій  відбувся День нової книги.
Бібліотекарі запропонували читачам виставку нових надходжень, на якій були представлені видання галузевої літератури, новинки художньої літератури українських та зарубіжних письменників, книги, що були недавно екранізовані. Також надійшла цікава, пізнавальна література для дітей середнього та шкільного віку на всі смаки.
 
Запрошуємо шанувальників і любителів книги долучитись
до дегустації літературних НОВИНОК.
 

30.10.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Книги, які варто прочитати…»
День нової книги
 
Кожна нова книга в бібліотеці - це подія, це завжди таємниця і нове знайомство, здатне принести ні з чим незрівнянне задоволення.

У бібліотеці пройшов День нової книги «Книги, які варто прочитати…» для різних категорій читачів.
Бібліотекарі ознайомили користувачів з новинками літератури та «здійснили мандрівку» сторінками нових історій та сюжетів книг українських та зарубіжних авторів.

Запрошуємо всіх до бібліотеки та сподіваємося, що ви знайдете для себе багато цікавих новинок!
 

30.10.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Будуємо комунікацію. Вирішуємо конфлікти»
Тренінг
 
Конфлікти часто відбуваються через відсутність або обмеженість необхідної інформації.
30 жовтня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся тренінг «Будуємо комунікацію. Вирішуємо конфлікти» за проектом «Пізнай, прийми та руку простягни…» для користувачів категорії біженці, організований працівниками Благодійного фонду «РОКАДА», який в рамках співпраці з Представництвом Управління Верховного комісара ООН у справах біженців виконує програму соціальної допомоги біженцям та шукачам притулку в м. Києві. Головна теза тренінгу - успішна комунікація в суспільстві та родині надає можливість запобігати конфліктних ситуацій.
Адже пам’ятаємо,- запобігати конфліктних ситуацій легше, ніж їх потім вирішувати!
 

29.10.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Історія творить нас унікальними та неповторними…»
Краєзнавча екскурсія
                                            
 
«А ви думали, що Україна так просто.
                             Україна - це супер - це ексклюзив. По ній
                            пройшли всі катки історії. На ній  відпрацьовані 
всі види випробувань.Вона загартована найвищим
                             гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни.»
                                                                   Ліна Костенко

 
     29 жовтня працівники ЦРБ ім. П. А. Загребельного організували екскурсію читачам – біженцям  з Афганістану, Бангладеш, Сомалі до Національного музею історії України за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!». Разом з екскурсоводом іноземці «пройшли історичним шляхом України» від часів Трипілля до епохи козаччини. Кожен із експонатів музею розповів свою надзвичайно цікаву історію.
 
 
 

     Біженці ознайомились з рідкісними археологічними, етнографічними, нумізматичними колекціями, прадавніми друкованими книгами, мальовничими полотнами та скульптурами.
     Наочному сприйняттю подій від далекої минувшини допомогли коментарі викладача студії «Українське слово»  Сич Тетяни Миколаївни та перетворили екскурсію в справжній урок історії.
 
 

    Наповнені новими знаннями та позитивними емоціями іноземці побажали й надалі продовжувати знайомство з культурним та мистецьким життям України.
 
 

    Цікавинкою стала прогулянка по Старокиївській горі та пейзажній алеї, де біженці змогли зробити романтичні та веселі фото на згадку. 


 
 

29.10.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Безмежний світ дитинства»
Літературний калейдоскоп
 
       Сучасна українська дитяча література цікава, яскрава та дивує різноманіттю. В цьому ще раз переконалися учасники літературної студії «Автограф». А оскільки, як показало останнє бліц - опитування, виділити «найулюбленішого» письменника виявилося важко, вирішили здійснити літературний екскурс за творами деяких з них.
 
 
      В жвавій творчій атмосфері діти залюбки розповідали про свої улюблені книжки, згадували  найколоритніших літературних героїв, відповідали на запитання вікторини. А бібліотекарі, демонструючи барвисті ілюстрації до відомих книг, розповідали про найбільш цікаві моменти з творчості письменників.
 

    Приємною несподіванкою для шанувальників пригод стала зустріч з постійним відвідувачем бібліотеці - письменником та художником Олександром Ореховським, який завітав, щоб подарувати читачам свої книжки.
    Як виявилося, зустріти письменника в бібліотеці – дуже просто.
Тож ласкаво просимо до бібліотеки!
 

26.10.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Дивовижний світ мереживних візерунків»
 Мистецький вечір 
 
     Петриківський розпис - самобутній пласт культури українського народу, визнаний у світі, як феномен національного мислення та художнього уявлення.
26 жовтня в бібліотеку завітали на мистецький вечір «Дивовижний світ мереживних візерунків» члени клубу «Іванна».
 
 

    Бібліотекарі підготували презентацію «Петриківський розпис», витоки якого сягають з давнини та зберігають тісний зв'язок з традиціями народної творчості минулого і набувають нового змісту, нових  якостей і рис сьогодення. Цікавою родзинкою презентації стала розповідь про відому художницю з Петриківців Галину Назаренко, яка розписала храм у Києві, присвячений великомученику Юрію (Георгію) Переможцю у петриківському стилі. Розпис у храмі відповідає християнським канонам і звичаям, тож кожна квітка і колір мають своє символічне значення. Своє бачення про художницю Галину Назаренко, майстриню пензля, висловили також наші користувачі, захоплюючись її унікальним даром, сприйняттям навколишнього світу.     
 
 

    Тематична підбірка «Петриківські орнаменти крізь час…» допомогла читачам дізнатись, як оволодіти всіма «секретами» народного розпису й виконувати його так, як це вміють уславлені майстрині.
    Мистецтво Петриківського розпису стало своєрідним «брендом» України, який заслуговує на світове визнання.

 
 

25.10.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Мозаїки та фрески київських храмів»
Історико-культурологічна мандрівка
 
25 жовтня в бібліотеці ім. В. Кучера відбулася історико-культурологічна мандрівка «Мозаїки та фрески київських храмів» за проектом «Пам'ятай! Відроди! Збережи!»,  в якій взяли участь священик храму св. мучеників Адріана та Наталії отець Василій та учні 7 класу ЗЗСО № 218.
Учасники заходу з цікавістю ознайомились з презентованою бібліотекарем тематичною виставкою-інсталяцією та переглянули мультимедійний матеріал «Софія Київська дивує новими відкриттями…». Діти  дізналися багато нового про надзвичайно високий художній рівень мозаїчного та фрескового мистецтва київських храмів.
Отець Василій більш детально розповів про ансамблі мозаїк Софії Київської, фрагменти мозаїк Золотоверхого собору Михайлівського монастиря, Десятинної церкви, Успенського собору Києво- Печерської Лаври, Видубицького монастиря та інші.

Мозаїки та фрески київських храмів є видатними пам'ятками середньовічного європейського монументального мистецтва, котрі займають визначне місце у скарбниці світової культури.
 

Відео

 
Мовознавці-ювіляри 2021.

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter