20.02.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
                          «Ви стали прикладом усім, про вас нікому не забути»
Вечір-реквієм
 
«Ми перед пам’яттю героїв
У шані схилимо коліна,
Бо ще не вмерла і не вмре
Нам Богом дана Україна!»

Ганна Романюк.

У День пам’яті Героїв Небесної Сотні відбувся вечір-реквієм «Ви стали прикладом усім, про вас нікому не забути» за проектом ЦБС «Україна – історія, сьогодення, майбутнє!». Вечір був проведений для студентів Київського міського медичного коледжу.
Вірші, присвячені героям Небесної Сотні, читала українська поетеса, прозаїк, перекладач, педагог, член НСПУ Гонтарук Любов Романівна. Уважно, із сльозами на очах присутні слухали патріотичну поезію.

Автор нагадала кожному про ті трагічні події, які житимуть в нашій пам’яті. Пролита кров зобов’язує кожного усвідомити відповідальність за долю країни, за її майбутнє.
 

19.02.2019

Бібліотека №1
«Веселе місто – Алфавіт»
Мовознавча гра-подорож
 
«Рідна мова моя калинова,
Рідна мова моя веселкова,
Чиста, наче у полі джерельце,
Ніжна, нібито мамине серце.»

Шкицька С.
 
19 лютого  до Міжнародного дня рідної мови для вихованців ДНЗ № 175 пройшла мовознавча гра – подорож: «Веселе місто -Алфавіт».
 
Бібліотекар ознайомила дітей із тематичною виставкою: «Ти сяй над світом, рідна мово!» та наголосила, що наша мова співуча, мелодійна, багата.
Дітки радо взяли участь в мовознавчій грі та разом із бібліотекарем «мандрували вулицями веселого міста». На вулиці «Поетичній» - слухали вірші про українську мову - калинову; на вулиці «Загадковій» - змагались, хто краще завершить вірш - загадку, на вулиці «Співоча» веселі мандрівники заспівали пісню «Мова - чисте джерельце».

На згадку про пізнавальний захід учасники отримали в подарунок від бібліотеки цікаві книжечки для малечі.
 

19.02.2019

Бібліотека №115
«Небесна Сотне! Ви тепер святі…»
Година пам’яті
 
Традиційно, протягом останніх п’яти років, бібліотека вшановує пам'ять трагічних подій на Майдані 18-20 лютого.

У Галереї мистецтв, 19 лютого, зібралися учні 5 класу ЗЗСО № 250 щоб згадати хронологію подій Революції гідності, від перших мирних днів - до відкритого протистояння у лютому 2014 року. Діти, яким у той час було по 7-8 років, ніби пережили ті події, які назавжди змінили країну та людей, і згадували тих, кого сьогодні справедливо і трагічно називають Небесною сотнею.
Не залишили байдужими учнів вірші учасниці Майдану Оксани Максимишин-Корабель та українського поета та виконавця Сергія Фоменка, які звучали протягом заходу.
 
Під впливом почуттів усі присутні хвилиною мовчання вшанували всіх загиблих героїв Небесної Сотні.
 

19.02.2019

Бібліотека №119
«Хто це? Що це?»
Голосні читання

«Читання вголос, особливо дітям, -
це найважливіше у вихованні.»
Віктор Астаф’єв


     Голосні читання – це одна з поширених та найпопулярніших форм роботи  бібліотеки із дошкільнятами та учнями молодшого шкільного віку. Вони дуже заохочують дитину до читання. І від того, з якими книгами відбудеться знайомство юних читачів, залежить, зокрема, їх зацікавленість і подальше бажання читати.
 
 

    Саме твори відомої української письменниці, лауреата Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва Марії Морозенко і обрали бібліотекарі для зустрічі із учнями 1-го класу спеціалізованого навчального закладу«Лісові дзвіночки» за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури».
 
 

    Дітям до вподоби стали кумедні та пізнавальні віршики із серії «Хто це? Що це?», з любов’ю і гумором написані авторкою. Бібліотекарі спочатку прочитали першачкам декілька віршованих історій, а потім запропонували діткам самим продовжити читання. І тут почалося своєрідне «змагання». Як же старалися навіть ті, хто тільки опановує читання! Адже, як виявилось, деякі школярі читають вже досить добре. Діти пильнували за тим, щоб не помилитися при читанні, правильно вимовити слова, відтворити інтонацію, а бібліотекарі їм допомагали. Крім того, голосні читання частково перетворилися на коментовані, тобто школярі разом із бібліотекарями обговорювали прочитане.
 
 

    Перегляд чудового мультику про тварин за віршиками пані Марії також сприяв тому, що маленькі відвідувачі залюбки обрали для читання її книжечки.
Тож відкриваємо чарівний світ літератури разом із бібліотекою!
 
 

18.02.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
«Традиції й звичаї Японії та Великобританії»
Культурологічна мозаїка
 
В бібліотеці ім. В. Кучера відбулась культурологічна мозаїка «Традиції й звичаї Японії та Великобританії» за проектом «Бібліотека як освітній простір» для учнів гуртка «Діалог культур».

Учасники з цікавістю ознайомились з тематичною виставкою «Діалог культур - рівних і різних».
Співробітники навчально-культурного центру «Схід – Захід» ознайомили учасників заходу з особливостями культур Японії та Великобританії.

Під час заняття учні продемонстрували кмітливість та винахідливість в обговоренні особливостей різних культур англійською та японською мовами.

Завершився захід дружнім чаюванням за японським звичаєм.
 

15.02.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
«Афганістан - то біль і смуток, чиєсь обірване життя…»
Патріотична хвилина
 
До 30-річчя виведення радянських військ з Афганістану у бібліотеці відбулася патріотична хвилина «Афганістан – то біль і смуток, чиєсь обірване життя…» для членів клубу «Королівський гамбіт».
За час війни, яка забрала життя понад три тисячі наших співвітчизників, ще стільки ж стали інвалідами, а більше сотні тисяч у зовсім молоді роки посивіли і отримали звання ветеранів. Кожен 4-й учасник десятилітньої військово-політичної спецоперації в Афганістані – українець.

Всі бажаючі ознайомилися з тематичною розкладкою та обрали літературу для читання.
 

15.02.2019

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Музична казко-терапія»
Творча зустріч
 
Чергова зустріч, у рамках літературно-мистецької вітальні «Автограф», виявилася дуже цікавою та незвичайною. На гостини до учнів завітав письменник, музикант, директор видавництва «Classica» Стефан Недериця.
Пан Стефан не тільки продемонстрував яскраві книжки різних письменників, але й дав можливість послухати фрагменти з творів Моцарта, Вівальді, Скорика,Чайковського, розповів про вплив музики на людину. Діти з задоволенням слухали вірші та маленькі оповідання, малювали, танцювали, відгадували «музичні» загадки. А де - хто, навіть, отримав подарунки: книги, диски, цукерки.
 

15.02.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Схожий тільки на самого себе…»
Творчий вечір

       Дві години піднесеного емоційного настрою, відвертого спілкування та  щирої творчої атмосфери подарував користувачам бібліотеки та громаді Деснянського району український кінорежисер, оператор, актор Михайло Герасимович Іллєнко.
 
      Митця зустрічала вщерть переповнена зала Галереї мистецтв, яка затаївши подих слухала про історію створення фільму «Той Хто Пройшов Крізь Вогонь», співпереживала долі фільму     «Толока», за твором Т. Шевченка «В тої Катерини хата на помості».
 
 

       Всі присутні мали змогу безпосередньо поспілкуватись з Михайлом Іллєнком та подивитись його документальний фільм «Подорож поза зоною досяжності», який демонструвався на правах допрем'єрного показу.
 
 

    Щиро дякуємо депутату Київради Петру Кузику за цю, без перебільшення унікальну можливість, та будемо продовжувати нашу співпрацю -  знайомити громаду Троєщини з українськими митцями, письменниками та цікавими особистостями.
Слідкуйте за нашими анонсами!
 

14.02.2019

Бібліотека №119
«Нехай чудо-валентинки прилітають, як сніжинки»
Заняття гуртка «Творчість юних»

«Друзів маємо багато –
Валентинки ці для них.
 І в чудове, гарне свято
Привітаємо усіх!»

Надія Красоткіна


        День Святого Валентина – це не тільки традиційне свято закоханих, а і свято друзів, свято родин. Адже любити і поважати один одного можуть батьки і діти, сестри і брати, друзі та сусіди. А висловити свою симпатію можна, зокрема, через подарунки, сюрпризи, сувеніри.
 
 

        У День Святого Валентина відвідувачі бібліотеки із задоволенням створювали валентинки - привітальні листівки для тих, кого люблять. У нагоді читачам стали кольоровий папір, ножиці, клей, фігурні дироколи та… натхнення. І вже незабаром діти охоче демонстрували святкові сувеніри із зображенням янгола-охоронця Валентина, що, як розповіли бібліотекарі, завжди оберігає від лиха тих, хто вірно дружить та щиро кохає.
 
 

     У нагороду за старанність юна майстиня Юля Дунаєва провела для своїх друзів майстер-клас з аквагриму. Дівчатка залюбки прикрасилися романтичними пурпуровими сердечками, а бешкетник Богдан перетворився на закоханого Дракончика. Весела фотосесія додала зустрічі святкового настрою. А привітання від дітлахів дуже потішили бібліотекарів.
    Тож радуйте своїх близьких подарунками, і не тільки на свято. Адже прояв турботи, любові і уваги – це найкращий подарунок.


 
 

14.02.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Прийшла любов непрохана й неждана…»
Літературно-поетична година
 
    Кохання - це рушій життя на землі, напруження всіх сил, підтримка на шляху подолання перешкод. Не існує людини, яка б не мріяла про кохання. Так було в усі часи, в усіх країнах. Свідченням того, що кохання завжди наповнює душу людини прекрасними почуттями, є велика кількість художніх творів про любов, які дійшли до нас крізь століття.
 
 

    До дня закоханих бібліотекар презентувала виставку «Кохання в творах сучасних українських та зарубіжних письменників». Історії, які постають перед нами, допоможуть зрозуміти життєдайну силу найвищого у світі почуття.
    Під час заходу присутні ознайомилися з історією виникнення свята, лунали вірші та уривки з літературних творів про кохання. В бібліотеці  панувала святкова атмосфера. Діти та дорослі  взяли участь в майстер-класі з виготовлення квітки гіацинт.
   
 
 

    Нехай це свято буде з Вами не тільки в день Святого Валентина, але й кожен день Вашого життя!

 
 

14.02.2019

Бібліотека №115
 «Від серця до серця»
Майстер-клас

         Веселе, життєрадісне і світле свято – День Святого Валентина відсвяткували учні ЗЗСО № 249 у Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. А. Загребельного.
 
 

         Діти були вражені розповіддю про єпископа Валентина, який був покараний за те, що всупереч імператорському наказу вінчав римських легіонерів із їхніми коханими. Свято продовжилося майстер-класом «Від серця до серця». Руками дітей були створені неповторні дизайнерські валентинки у техніці торцювання.
 
 
 
Вітаємо всіх з Днем Святого Валентина!

 

Відео

 
 
День Української Державності.
 

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter