29.09.2018

Бібліотека №115
«Бібліотек@: територія читання»
до Всеукраїнського дня бібліотек
 
Бібліотека – храм добра і знань, до якого приходять ледь навчившись читати. А працівники бібліотеки докладають багато зусиль, уміння, винахідливості, щоб для маленьких читачів бібліотека стала казковою домівкою.
 
Тож протягом тижня бібліотечні заходи були спрямовані на популяризацію книги, бібліотеки, професіі бібліотекаря. Бібліотекарі та читачі бібліотеки спільно створювали чудову атмосферу свята, дарували один одному піднесений настрій та позитивні думки.
 
Тиждень відкрився знайомством з виставкою нової літератури «Книжковий дощ», яку подарували бібліотеці читачі.
Напередодні свята привітати свою бібліотеку завітали учні 2-х класів школи № 249. Бібліотекарі запропонували їм низку ігор, вікторин, розваг. Також діти з захопленням прийняли участь у відгадуванні кросворду.
 
На абонементі старшого шкільного віку читачі взяли участь у грі «Заглянь у тлумачний словник», де змогли показати своє вміння швидко і точно знаходити потрібну інформацію. Абонемент молодшого відділу обслуговування запропонував своїм відвідувачам прийняти участь у ситуаційній грі «Ти – бібліотекар», де вони на декілька хвилин стали бібліотекарями.
 
Протягом тижня тривала акція «Привітай свою бібліотеку», під час якої читачі змогли висловити свої враження та побажання бібліотеці та бібліотекарям.
 
У Всеукраїнський День бібліотек  ми так само поспішаємо приєднатися до привітань на адресу всіх бібліотечних працівників. Бажаємо Вам усіх благ, уваги ваших читачів і ваших справжніх шанувальників! Зі святом бібліотек!
 

28.09.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Мені випала щаслива акторська доля»
Мистецький вечір
 
28 вересня до бібліотеки ім. С. Олійника завітали члени клубу «Іванна».
Мистецький вечір «Мені випала щаслива акторська доля» був присвячений 120-річчю від дня народження української актриси Наталії Михайлівни Ужвій.
Учасники заходу ніби заново познайомилися з особистістю непересічної жінки, талановитої актриси, грою якої захоплювалося безліч шанувальників.
 
Увазі присутніх була запропонована тематична підбірка літератури, а також відео - матеріали,  що розповіли про творчий шлях актриси. З глибоким хвилювання переглядали присутні кадри з фільму «Радуга», який приніс Україні першого Оскара.
 
Вечір нікого не залишив байдужим. Учасники заходу висловили сподівання на подальші зустрічі та нові зустрічі.
 

28.09.2018

Бібліотека №151
«Стань користувачем бібліотеки сьогодні!»
РR – акція
 
28 вересня працівники бібліотеки № 151 провели акцію до Всеукраїнського дня бібліотек. До акції долучилися школярі та мешканці нашого району середнього й старшого віку, які люблять книгу та небайдужі до бібліотеки. Всі учасники заходу радо відповідали на питання вікторини «Книга – твій друг» та привітали бібліотекарів зі святом, запустивши в небо різнокольоровий салют із кульок.
Користувачам старшого покоління було проведено огляд книг виставки-реклами «Бібліотека - джерело духовної культури».

Запрошуємо всіх охочих до бібліотеки!
 

27.09.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Ярослав Мудрий - засновник першої
                       бібліотеки в Київській Русі»                     

Інформаційна година
 
У бібліотеці ім. В. Кучера напередодні відзначення Всеукраїнського дня бібліотек відбулася інформаційна година «Ярослав Мудрий - засновник першої бібліотеки в Київській Русі» для учнів ЗОШ №218.
Бібліотекарем було презентовано: тематичну виставку «Цей мудрий світ-бібліотека» та мультимедійний матеріал «Доля бібліотеки Ярослава Мудрого», «Загадки бібліотеки Ярослава Мудрого».
Учасники заходу із зацікавленістю прослухали розповідь бібліотекаря, присвячену історії бібліотеки Ярослава Мудрого за літописними свідченнями.

Шукачі скарбів вірять, що у майбутньому комусь таки пощастить розшукати цінні фоліанти з колекції князя Ярослава – один із найбільших загублених скарбів давньої України.
 

27.09.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Читай! Формат не має значення»
Літературний майданчик
 
До бібліотеки завжди йдуть читачі. Звертаються і за допомогою, і за порадою, і просто бажають відпочити із книгою в руках «у місті читання». Адже саме тут кожен може віднайти душевний спокій, моральне оновлення і можливість оволодіти тим коштовним ключем, що відкриває таємничі двері величезної скарбниці знань. Скористувалися цією можливістю і учні 5 класу школи 147 та завітали на літературний майданчик «Читай! Формат не має значення», присвячений Всеукраїнському дню бібліотек.
Бібліотекарі розповіли історію та цікаві факти про виникнення свята й традиції святкування дня бібліотек, про найбільші бібліотеки стародавнього і сучасного світу, пояснили дітям, чому потрібно читати книги і не звертати уваги на формат видання.

Тематична підбірка «Хранителька того, що зветься «Слово»» допомогла учасникам заходу зорієнтуватись в різноманітності книжкового світу, як скарбниці творчого надбання людства.

Весела вікторина - змагання «Що ти знаєш про бібліотеку?», допомогла повторити та засвоїти учням пройдений матеріал й дізнатись безліч нової інформації.
 

27.09.2018

Бібліотека №119
«За кожною обкладинкою книги та журналу живе цілий світ»
Літературний феєрверк
до Всеукраїнського дня бібліотек


   27 вересня до бібліотеки завітали учні-першачки та школярі з особливими потребами 4-го класу СШ № 213.
 
 

    Бібліотекарі розповіли діткам про правила користування бібліотекою, дбайливе ставлення до книг та запропонували різномаїття цікавих книжок і журналів – літературний феєрверк.
 
 

  Юні читачі залюбки переглядали книжечки з добірки «Скарбниця чарівних казок», з радістю знаходили знайомих героїв. А яке захоплення викликали дитячі журнали «Вигадуй, думай, грай», «Пізнайко», «Малятко», «Барвінок», «Чарівна принцеса», «Колобочок»! Тут діти знайшли цікавинки на будь-який смак: і пригоди детективів, і планету динозаврів, і поради Колобка-рятівника, і перехрестя веселих забав.
  Книжкова виставка «Віват, Бібліотеко!», перегляд мультфільму «Каю в бібліотеці» також долучили школярів до користі книги та читання. А пізнавальна екскурсія бібліотекою, сподіваємось, спонукає стати її активними читачами.



 
 

26.09.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Живий скарб нашої землі»
Заняття гуртка любителів природи «Капітошка»

Ліс — це диво, ліс — це казка.
 То ж ходімо в ліс, будь ласка.
Але завжди пам’ятайте:
 Диво-ліс охороняйте!

Надія Красоткіна


    В рамках першого, в цьому навчальному році, заняття гуртка «Капітошка» до юних любителів природи завітала методист науково-методичного центру Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, еколог Ірина Санківська. Присутні обговорювали дуже важливу тему - тему лісу.
 
 
   Діти почули багато корисної і цікавої інформації про ліс, його значення та про те, як  його зберегти. Познайомились з мешканцями лісу, деревами та різноманітними рослинами.  Дізналися, який період є сприятливим для посадки та росту дерев.
  За допомогою різноманітних конкурсів, тематичних завдань, мультфільму, розважальних занять, зокрема, грі «Як росте ліс», діти  пригадали правила поведінки в лісі.
  Екологічна культура сьогодні є невід’ємною частиною сучасної особистості. Тож наші діти повинні любити природу, відчувати її та зберігати для прийдешніх поколінь.
 
 

26.09.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Творчість письменників-перекладачів на поличках бібліотеки»   
Тематичний ранок
до  Всеукраїнського Дня бібліотек
 
26 вересня у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся тематичний ранок «Творчість письменників-перекладачів на полицях бібліотеки».
Бібліотекар ознайомила читачів  з перекладацькою діяльністю українських письменників-класиків М. Вовчка, М. Зерова, М. Рильського, В. Підмогильного та перекладачів  Г. Кочура, М. Лукаша. Учасникам заходу була представлена тематична книжкова виставка та презентовано мультимедійний матеріал, який розповідає про творчі сторінки перекладацької діяльності української творчої інтелігенції.

Читачі із задоволенням читали прозові уривки із романів, повістей та поетичні твори улюблених авторів.

Дискусія про бачення перекладачами внутрішнього світу оригіналу не залишила байдужим жодного із присутніх.
 

25.09.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«За лаштунками кіностудії FILM.UA»
Краєзнавча подорож
 
«Кіно мені цікаво тим, що здатне бути трохи
всім на світі. Це живопис,
який може бути почутий, як музика…»

Жан-Люк Годар.
 
25 вересня, напередодні відзначення Всеукраїнського дня бібліотек,  працівники ЦБС Деснянського району з метою поринути  в творче культурне життя міста, відвідали кіностудію FILM.UA.

Проекти кіностудії отримали широке міжнародне визнання, відзначені номінаціями та нагородами премій та фестивалів.
 
Під час екскурсії бібліотекарі дізнались багато цікавих фактів про те, як створюються кінофільми та передачі, отримали безліч яскравих вражень та  позитивних емоцій.

Щиро бажаємо працівникам кіностудії творчих звершень, натхнення, здійснення мрій та задумів!
 

23.09.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Битва поколінь»
Шаховий турнір
 
У сучасному динамічному світі, наповненому високими технологіями, вміння стратегічно мислити на перспективу,  грамотно використовувати власний інтелектуальний ресурс, розвивати розум надає можливість гра у шахи.

23 вересня за підтримки депутата Київради Юрія Зубка до ЦРБ ім. П. Загребельного завітали шістдесят  шахістів віком від 6 до 80 років взяти участь у шаховому турнірі.
І це не може не надихати. Вирішили, що такий активний старт вартий продовження, а тому будемо і надалі влаштовувати змагання з шахів, подавайте заявки на участь, плануватимемо турнірні дні. І приходьте вболівати за наших учасників.
 
 
Інтелектуальні змагання пройшли вдумливо, творчо та з азартом!
 

21.09.2018

Бібліотека №115
«Все починається з добра, все починається з любові…»
Урок доброти
за проектом «Діти особливого піклування»
 
21 вересня бібліотека № 115 для дітей завітала до навчально-виховного комплексу «Мрія» на годину спілкування, присвячену 100-річчю від дня народження великого українця, педагога, дитячого письменника Василя Сухомлинського.
З великою зацікавленістю вихованці слухали бібліотекаря та з радістю долучилися до читання і обговорювання оповідань та казок зі збірок творів письменника «Всі добрі люди – одна сім’я» та «Квітка сонця». На простих, зрозумілих і цікавих прикладах діти вчилися відчувати різницю між гарними і недобрими вчинками та їх наслідками. Василь Сухомлинський стверджував, що діти розуміють ідею казки лише тоді, коли вона втілена в яскравих образах. Читання у ролях дуже сподобалося дітям. На їх очах казка ніби ожила.

Привернула велику увагу дітей і викладка літератури «Генії українського пера», на якій були представлені твори письменника.

Спадщина великого педагога безсмертна. Багато поколінь по його казках та оповіданнях виховують своїх дітей бути людяними і мудрими. Читайте, слухайте його казки та оповідання і пам’ятайте про людину, яка все своє життя присвятила дітям.
 

Відео

 .
Геноцид.
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter