15.11.2018

Бібліотека №119
«Вишивка нитками муліне»
Заняття гуртка

«В небі сонця золотий клубочок
Розсипає нитки промінні,
Їх збирають рученьки дівочі
І гаптують цвіт на полотні.»

Максим Рильський


    У розмаїтті українського декоративного мистецтва художнє вишивання посідає одне з провідних місць. Це улюблений і здавна поширений різновид народної творчості. Адже для вишивання не потрібно складних пристосувань. Умінню серцем відчувати навколишню красу й відтворювати її в узорах кожна дівчина змалечку вчилась у своєї матері, бабусі.
 
 
 

    А у бібліотеці № 119 для дітей майстерності вишивання відвідувачів навчала викладач Лідія Окушко. За допомогою лише голки й нитки на простому полотні юні рукодільниці створювали яскраві узори та залюбки демонстрували результати своїх старань.
 
 
 

    Тематична добірка літератури, підготовлена бібліотекарями, представила, зокрема, книги «Український Всесвіт» Анжеліки Рудницької, «Українська вишивка» Тетяни Кара-Васильєвої, «Узори, повернуті в Україну» Ольги Загородньої, що знайомлять не тільки із секретами української вишивки, а і з історією цього давнього та вічно молодого мистецтва.Сподіваємось, що вони допоможуть юним майстриням і надалі з натхненням опановувати це чудове рукоділля!

 
 

14.11.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Ресурсозбереження у школі: як це працює»
Навчальний вибірковий модуль

    14 листопада в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся навчальний вибірковий модуль для вчителів природничих дисциплін середніх та старших класів ЗЗСО міста Києва у партнерстві з Інститутом післядипломної освіти Київського університету ім. Бориса Грінченка.
 
 
 

     Слухачі модулю дізналися про ресурсне наповнення, яке містять міжнародні проекти, та його різновиди. Отримали поради, щодо застосування матеріалів проектів у практичній роботі з водозбереження, енергозбереження тощо у початковій школі. Переконалися у важливості системного підходу до вирішення проблем ресурсозбереження.


 
 

12.11.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Вигнання з раю»
Розмова про книгу
 
12 листопада в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась розмова про книгу «Вигнання з раю» за проектом: «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості» для різних категорій користувачів.

В романі письменник створив низку привабливих, гумористично змальованих образів та типів характерів сільської місцевості. Пропонований твір є продовженням роману «Левине серце».
Твір «Вигнання з раю» - це розповідь письменника про життя мешканців села Карпів Яр. Автор завуальовано, в сатиричній формі засуджує такі риси радянського суспільства, як адміністрування, бюрократизм, псевдорекорди, штучність ідеології, норм і постулатів. Візитною карткою роману є іронічно-гумористичні назви будь-чого: міст, людей, вулиць, зірок, технічних приладів, тощо.
 
Запрошуємо всіх охочих до читання прози Павла Загребельного!
 

09.11.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Цікаво про мову і не тільки...»
Мовознавчий урок
 
    У День української писемності та мови ЦРБ ім. П. Загребельного, спільно з бібліотеками №119 та 115 для дітей, провела для всіх охочих особливий урок української мови. Його спеціальними ведучими стали Антоніна Іванівна Мовчун, заслужений вчитель України, кандидат педагогічних наук, доцент та її донька, популярна українська дитяча письмениця, Леся Мовчун.
 
 
     
 
   Цікаві факти про українську мову, захоплюючі розповіді про фразеологізми, веселі вікторини і незвичайні мовні завдання – все це створило невимушену атмосферу та спонукало присутніх до подальшого, поглибленого знайомства з особливостями вживання української мови.
 
 
 

     А «Мовна лікарня» Лесі Мовчун, в особі її головної героїні Лєрки Севрючки, продемонструвала дітям, як через невміння правильно і грамотно говорити по-українськи можна потрапити у різні кумедні ситуації та як можна навчатися із задоволенням і задля задоволення. Книжка-гра, великого формату, з яскравими ілюстраціями у якій є місце, де погратися в настільну гру, де на сторінках можна виконати завдання, заповнити кросворд чи виконати веселий тест...
    Тож запрошуємо усіх, хто любить читати та бажає вдосконалити українську мову, змістовно провести час з «Мовною лікарнею» у бібліотеці, класі, на уроці і після уроків, вдома, самостійно чи з друзями!
 
 

09.11.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Героїчні сторінки Другої Світової війни. Визволення Києва та України»
 Історико - патріотична година
 
      9 листопада в ЦРБ ім. П. А. Загребельного була проведена історико- патріотична година для студентів університету ІІІ-го віку, які навчаються при Територіальному центрі соціального обслуговування Деснянського району.
 
 
 
       Читачам була представлена тематична виставка - репортаж до 74-річчя визволення України та 75-річчя визволення Києва від нацистських загарбників. Бібліотекар розповіла про великий подвиг, нездоланну стійкість та мужність і неймовірне прагнення до перемоги визволителів Києва та України.
       Заключною ноткою заходу стали українські патріотичні пісні та вірш, які виконала читачка бібліотеки для учасників заходу - членів інтелектуального клубу «Пізнаймо світ через книгу та кінематограф».
      Світла і вічна пам’ять поколінню, яке власним життям захистило майбутнє своїх нащадків!
 
 

09.11.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Професія фахівця з правових знань завжди почесна»
Профорієнтаційне заняття
 
     В бібліотеці відбулось профорієнтаційне заняття за проектом «В життя зі школи стежку обираємо» для учнів 10 класу ЗЗСО № 147. 
 
 
     Юрист Центру у справах сім`ї та жінок Деснянського району розповіла школярам про сучасні тенденції розвитку правової науки в Україні, інших держав світу та провідних фахівців. Спеціаліст зацікавила юнацтво в напрямку вивчення професії, яка в майбутньому допоможе формуванню професійних компетенцій і особистісних якостей конкурентоспроможних та творчих молодих кадрів в юриспруденції.
    Бібліотекарі презентували учасникам заходу тематичну інформаційну виставку.

 
 

08.11.2018

Бібліотека №119
«Замки та фортеці України –
хранителі історії нашої Батьківщини»

Віртуальна мандрівка
за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!»
 
«Ції фортеці мури кам’яні, були колись лицарству за домівку і за твердиню в битвах,» - такими віршами відомої української поетеси Ліни Костенко розпочали бібліотекарі історичну подорож для учнів, які завітали до бібліотеки.

Немовби щезла завіса століть, і перед школярами відкрилися таємниці буремної минувшини українського народу, що тісно пов’язана з її мовчазними свідками – замками та фортецями, стіни яких так багато чули,  вежі яких так багато знають.
Із цікавістю школярі дізналися, що волинський князь Вітовт Великий у Луцькому замку скликав перший Європейський саміт, що мукачівський замок Паланок обороняла жінка-воїн княгиня Ілона Зріні, що Хотинська фортеця врятувала Західну Європу від турецьких загарбників, а коридорами Підгорецького замку, нібито, блукають привиди.
Відео-сюжет «Легендарні замки України» розповів читачам про інші могутні твердині, мури яких упродовж століть давали відсіч завойовникам та які й досі пам’ятають усіх своїх славетних лицарів та звитяжних полководців. Героїчний мультфільм долучив до часів славетного князя Святослава, коли захист своєї батьківщини від чужинців був великою честю для самих юних добровольців. А книжкова добірка «Оповиті легендами і віками: замки, палаци, фортеці України» ознайомила з тематичною літературою із фонду бібліотеки.

Школярі зрозуміли, що замки і фортеці України – це кам’яний літопис, який розповість захопливі історії кожному, хто забажає їх почути. Тому дуже важливо пам’ятати та шанувати історичну спадщину свого народу, його безцінні пам’ятки.
 

07.11.2018

Бібліотека №115
«Юні інженери»
Інтелектуальна гра

7 листопада бібліотека № 115 для дітей провела виїзне засідання у рамках науково-популярного клубу «Територія Н» у ЗЗСО № 249. Учні сьомих класів створили команди «Журавлі» та «Три розумники» і перетворили простір класу у інженерну лабораторію.
 
 
На початку зустрічі команди продемонстрували, як підготували домашнє завдання «Покажи фразеологізми». Театральна постановка фразеологізму «В огороді бузина, а в Києві дядько» нікого не залишила  байдужим: кожна команда точно і яскраво передала його значення.
 
 
Темою ж засідання  було інженерне завдання на кмітливість та винахідливість «Побудуй стійку, високу та естетичну вежу». Команди майструвати високі, стійкі та естетичні конструкції, які перевіряв на міцність науковий керівник клубу Олексій Смірнов.
Після підведення підсумків лідером стала команда «Журавлі». Тож побажаємо «Трьом розумникам» успіху у наступних конкурсах.
З нетерпінням чекаємо на нову зустріч!   

 
 

07.11.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Булінг в школі. Що це?»
 
У рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції «Я маю право», у бібліотеці відбулася зустріч учасників тренінг-класу «Злагода» з начальником Деснянського районного відділу ДРАЦС головного територіального управління юстиції Кариною Мінчук.
Оскільки серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства по відношенню один до одного, тема зустрічі - «булінг» виявилася дуже актуальною.  Розповідь пані Карини про причини, наслідки та форми його прояву підштовхнула присутніх до активної розмови відносно мотивації до булінгу та рис учнів, схильних ставати «булі» (тобто жертвами). Але головним питанням було не «що», а «як з тим явищем боротися». Щоб краще відповісти на це, присутнім було запропоновано розробити «програму дій»: «Я», «Школа», «Держава». З чим вони  успішно впоралися.     Сподіваємося, що такі правові уроки допоможуть «розрулювати» складні життєві ситуації.
 

06.11.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Хіти читацького сезону!»
День нової книги
 
6 листопада в ЦРБ  ім. П. А. Загребельного для користувачів різних категорій  відбувся День нової книги.
Бібліотекарі запропонували читачам виставку нових надходжень, на якій були представлені видання галузевої літератури, новинки художньої літератури українських та зарубіжних письменників, книги, що були недавно екранізовані. Також надійшла цікава, пізнавальна література для дітей середнього та шкільного віку на всі смаки.
 
Запрошуємо шанувальників і любителів книги долучитись
до дегустації літературних НОВИНОК.
 

30.10.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Книги, які варто прочитати…»
День нової книги
 
Кожна нова книга в бібліотеці - це подія, це завжди таємниця і нове знайомство, здатне принести ні з чим незрівнянне задоволення.

У бібліотеці пройшов День нової книги «Книги, які варто прочитати…» для різних категорій читачів.
Бібліотекарі ознайомили користувачів з новинками літератури та «здійснили мандрівку» сторінками нових історій та сюжетів книг українських та зарубіжних авторів.

Запрошуємо всіх до бібліотеки та сподіваємося, що ви знайдете для себе багато цікавих новинок!
 

Відео

 
До 75 - річчя Гонтарук Любов Романівни.
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter