04.06.2015

Бібліотека №115
«Крутити куклу»
 
У четвер 4 червня у бібліотеці пройшов майстер-клас для школярів 5-6 класів з виготовлення ляльок-мотанок. До нас прийшла юрба дітей готових вчитися народному ремеслу.
 
Лялька-мотанка традиційна українська лялька, яку наділяють сакральним значенням, функцією родинного оберегу. Робиться вона власними руками з різного домашнього начиння, вже не годного до використання: ганчір’я, клаптики тканини, мережива, трава, залишки крупи, нитки і т.п.
 
На нашому майстер-класі діти робили гречаних ляльок (наповнених гречаною крупою). Понаряджали їх у традиційні українські вишиті сорочки, спіднички, плахти, мереживні фартухи, кольорі хустки.
 
 
Оживлені та пойменовані  дітьми лялькові «Ганнусі», «Марусі», «Баби Гасі», «Галі» мешкатимуть тепер у родинах наших малих майстрів.
 
Приходьте і ви пізнавати нове та прекрасне до нас на майстер-класи. Наступного разу будемо вчитися малювати.
 

04.06.2015

Бібліотека №119
Казка і вічність Івана Франка
«Казки, як дрібні, тонкі корінчики,
вкорінюють у вашій душі любов до
рідного слова, його краси, простоти
і чарівної милозвучності.»
Іван Франко
 
 
 
 
 
 
Юні читачі бібліотеки № 119 продовжили робити маленькі кроки до світу великої літератури, завітавши 4 червня на літературну бесіду «Казка і вічність Івана Франка» (із циклу «Від казки народної до казки літературної»).
 
Із розповіді бібліотекаря та із книжок на виставці «Смарагди Франкового казкосвіту» школярі дізналися про життя і творчість видатного українського письменника, у спадщині якого помітне місце посідають казки для дітей, створені на основі відомих світових сюжетів із додаванням українського колориту, а серед них особливу увагу привертає збірка казок про тварин «Коли звірі ще говорили», вперше видана 1903 року у Львові. Герої цих творів є носіями певних людських якостей, а самі казки під личиною вигадки криють велику життєву правду.
 
Залюбки дітлахи переглядали мультфільми «Три міхи хитрощів» та «Фарбований лис»; артистично читали в особах казки Івана Франка. Спілкуючись із бібліотекарями та аналізуючи прочитане, школярі з’ясовували, хто із героїв казок найрозумніший, якою зображена в казках лисиця, які тварини найчастіше зустрічаються в казках. Читачі зробили висновок, що у казках Франка добрий, чесний, сміливий завжди бере гору над лихим, підступним, боягузом, що твори видатного українського письменника, написані з любов’ю для дітей, - безцінні помічники у залученні до витоків рідної культури:
«Любив Франко дітей без міри,
Для них мав серце дружнє, щире.
Усіх навчав, як чесно жити,
Як правді та добру служити.
За те ми, діти, як один
Йому складаємо уклін.»
 

4.06.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
4 червня завітали до бібліотеки № 141 на екскурсію «Чарівне царство книжок» наші маленькі читачі та педагоги літнього дитячого табору при центрі естетичного виховання «Гармонія».
Наші користувачі ознайомились з літературою «Дитячої зони». Дітям була  представлена виставка-порада «Твоє книжкове літо…». А  яке ж яскраве літо без «мультиків»?
Наші маленькі відвідувачі пірнули у казку, подивившись мультсеріал «Пригоди Котигорошка та його друзів» про славного героя , який разом зі своїми вірними товаришами подорожує світом, потрапляючи у всілякі забавні ситуації.

 
 

Чимало дітей взяли активну участь у пізнавальній літературній вікторині «Чи знаєте ви казку…» та отримали подарунки від бібліотеки.
Завдяки книзі, знанням людина росте людиною, активно  пізнає світ. Дорогі читачі! Потоваришувати з книгою, розібратися у великому книжковому океані, здобути з нього дійсні літературні перлини з радістю допоможуть юним читачам співробітники нашої бібліотеки. Чекаємо на вас!
 
 
 

04.06.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна

 
„Хай завжди буду Я!”
А чи знаєте ви, що перший літній місяць радує нас багатьма святами? Це: Всесвітній день батьків та Всесвітній день молока (1 червня); Всесвітній день океанів (8 червня) і Міжнародний день друзів (9 червня)… А головне свято, звичайно - Міжнародний день захисту дітей.
 
Відвідувачі бібліотеки ім. Ю. Гагаріна для дітей завжди з нетерпінням чекають його, бо це – низка веселих заходів, сюрпризи, подарунки.
 
Ось і цього року на гостей свята чекали конкурси та розваги. В бібліотеці та біля неї панувала справжня святкова атмосфера і навіть примхи погоди (така спека!) не змогли зіпсувати настрій. Веселий музичний супровід чудово допомагав гратися, малювати на асфальті, спілкуватися. У «Кімнаті казок», що особливо приваблювала прохолодою, дітвора не тільки дивилася мультики, але й змогла показати свої вміння - танцювати, декламувати вірші. А любителі  ребусів та вікторин – із задоволенням демонстрували, які вони розумники. І це - завдяки книгам!
Літо триває, канікули тільки почалися, досхочу вільного часу. Ура! Відпочиваємо з книжкою – це цікаво!
 

02.06.2015

Бібліотека №115
Вихідні видалися рясними на свята та святкування. Вітаємо всіх киян із Днем Києва, випускників із останнім дзвоником, та усіх і кожного із Днем захисту дітей!
 
У п’ятницю 29 травня бібліотека для дітей  №115 взяла участь у районному святі, присвяченому Дню Києва. Підготовлене бібліотекою києвознавче лото із подарунками доповнило ряд святкових розважальних заходів влаштованих для мешканців Деснянського району: пісні, танці, показ дизайнерської колекції місцевих художників по костюму, ряд майстер-класів, вікторин, благодійних розпродажів, виставок.
 
У неділю, 31 травня, бібліотека дислокувалася в Деснянський парк на продовження масових гулянь на честь столиці. Винуватці свята – кияни – радо приймали участь у запропонованій бібліотекою вікторині «Чи знаєш ти Київ?», вигравали книжки та солодкі подарунки.
Бажаємо вам більше свят та пропонуємо святкувати разом!
 

03.06.2015

Бібліотека №115
«Приведи друга!»
 
Сьогодні у бібліотеці людно! Бо саме сьогодні у нас проходить акція «Приведи друга до бібліотеки!», за умовами якої за кожного нового користувача, якого ти приведеш і запишеш до нашої бібліотеки, ти матимеш шанс взяти участь у безпрограшній лотереї.
 
Радо повідомляємо, що кожен з черги, яка вистроїлася для запису на абонементи, отримав винагороду. Окрім почесного статусу читача нашої бібліотеки, цікавих книжок, кожен дістав приз, який запропонувала йому удача, схована у нашій лотерейній скрині.
Поталанило і бібліотеці: сьогодні у нас стало на 27 друзів більше!
 
 
 

 

03.06.2015

Бібліотека №115
Угадай-ка!
(година-вікторина)

3 червня у бібліотеці №115 для учнів другого класу ЗОШ № 275 провели вікторину «Угадай-ка!» із обізнаності у сюжетних перипетіях, колізіях, які стоять перед героями дитячих казок. Дякуємо всім, хто брав участь! Вітаємо знавців казок!
 

Запрошуємо вас на канікули до бібліотеки!
 

29.05.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
29 травня працівники бібліотеки № 141 та  бібліотеки № 115 для дітей взяли участь у загальнорайонному масовому  заході, присвяченому дню Києва. Свято відбулося біля Деснянської районної в м. Києві державної  адміністрації.  Незважаючи на тривалий дощ, надвечір хмари розійшлися і чимало мешканців нашого району зібралися   на майданчику, щоб підтримати виступи танцювальних, співочих  юнацьких й дитячих  колективів, «пограти» в різноманітні  краєзнавчі інтелектуальні ігри та взяти участь  у різноманітних майстер-класах.
 
Інтелектуали «грали» у  розвиваючу краєзнавчу  вікторину  «Вулиці Деснянського району в іменах та назвах» та краєзнавче лото «А історію столиці знати кожному годиться». Діти намагались давати  правильні відповіді нарівні з дорослими учасниками. Переможці отримали подарунки від бібліотек – яскраві комікси, художні та пізнавальні книжки для читачів різного віку.
З великим задоволенням та зацікавленістю любителі рукоділля взяли участь у майстер-класі «Браслети дружби». Ці браслетики, зроблені власноруч з голубих та жовтих стрічечок,  стали символом взаєморозуміння та прагнення миру для кожного учасника.
Такі заходи дарують глядачам та учасникам  радість, тепло, надію на краще майбутнє. А ми - бібліотекарі маємо можливість ще раз розповісти жителям нашого району про важливість присутності книги в нашому житті та запросити всіх до бібліотек.
 
Бажаємо тобі процвітання наша древня і вічно молода столиця!

 

28.05.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
28 травня в ЦРБ № 141 відбулися краєзнавчі читання «Києво-Печерська Лавра. Спадщина та сучасність» для студентів «Університету третього віку», які навчаються при відділенні соціально-побутової адаптації Територіального центру соціального обслуговування Деснянського району.
 
Мета краєзнавчих читань – популяризація історико-культурної та духовної спадщини Національного Києво-Печерського історико-культурного Заповідника, ознайомлення з напрацюваннями оригінальних ідей в галузі музейної педагогіки науковцями  Заповідника.
 
В заході взяли участь : завідуючий науково-дослідного відділу музейних програм та проектів Топилко Олег Васильович, старший науковий співробітник  Горовий Анатолій Васильович ; заслужений художник України Франчук Валерій Олександрович, режисер  телекомпанії «Глас»  Брага Богдан.
 
Анатолій Васильович Горовий - український історик, музейний фахівець,  прозаїк, поет, художник та педагог. Його діяльність та творчість  направлена на духовне та естетичне виховання особистостей різного віку. За сценаріями  А. Горового створені документальні кнострічки, лекції-вистави, які з успіхом презентують науковці  у різних закладах нашого міста . Неабияку зацікавленість викликала у учасчників семінару документальна кінострічка «Вартові міражів», присвячена поетичному осмисленню автором філософських та психологічних  аспектів  нашого  буття. Свої ліричні натхненні вірші презентувала присутнім  гостя бібліотеки  Світлана Макаревська.
Між історією та сучасністю – тісний зв”язок. Цей місточок міцно поєднує події минулого із нашим  сьогоденням. Ця ідея глибоко осмислена та передана читачам  в творчих пошуках  науковця   Анатолія Горового. Бібліотекам району Анатолій Васильович презентував свої книги з авторським надписом.
Шановні читачі ! Хто зацікавився, приходьте до  наших бібліотек !
 
Ласкаво просимо !
 
 
Шановні колеги та читачі!
    Колектив Деснянської ЦБС сумує з приводу передчасної смерті нашої колеги (20.05.2015) – бібліографа відділу ДБІР Центральної районної бібліотеки № 141 – Рокіти Раїси Олександрівни, яка працювала в нашій системі майже 25 років.
    Бібліотечна спільнота Деснянського району та міста Києва втратила невтомного працівника, високопрофесійного фахівця своєї справи, наставника молодих спеціалістів, надійну, порядну, душевну людину.
    Цінним доробком Раїси Олександрівни є безліч бібліографічних посібників: покажчиків. нарисів, пам’яток, створених для сьогоднішнього та майбутнього користування нашими читачами.
    Важливим внеском в бібліотечну справу є її покажчик «Відкриваємо Україну» в трьох частинах, який був відзначений почесною грамотою УБА (2013р.) та ілюстрований «Путівник з вшанування пам’яті Тараса Шевченка до 200-річчя від дня народження».
    Висловлюємо сердечні співчуття близьким та рідним.
Пам’ятаємо! Вшановуємо!
 
 

27.05.2015

Бібліотека №115

Добрий і лагідний мрійник

 
До 80-річчя від дня народження відомого українського письменника Юрія Феодосійовича Ярмиша у бібліотеці №115 провели літературну годину для першокласників ЗОШ № 259.
Ім’я Юрія Ярмиша добре відомо усім дітям молодшого віку, їх батькам, бабусям і дідусям. Його твори вчать добру, вірності, сміливості, відкривають маленьким читачам змогу поринути у світ неймовірних пригод у пошуках щастя та мрії.
У бібліотеці ще повно цікавого для малих і дорослих. Чекаємо на всіх!

 

Відео


Колектив Центральної бібліотеки № 141 нагороджено дипломом 1-го ступеня міського конкурсу "Тобі Перемого!"за кращу електронну книжкову виставку для молоді (див. відео)

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter