24.05.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
Злочин без терміну давності
 
Татари йдуть по чорній паралелі,
Що так глибоко перетяла Крим,
Вернулися до рідної оселі,
Де дим Вітчизни,
Гіркуватий дим…
Андрій М’ястківський

Сьогодні в Україні на державному рівні відзначається День скорботи і пам'яті жертв депортації кримських татар. Депортація цього народу, розпочата 18 травня 1944 року, – один з найбільших злочинів радянського режиму. Увесь кримськотатарський народ радянська влада звинуватила у співпраці з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. Загальна кількість вигнаного з Криму корінного народу склала 200 тисяч осіб, з них 183 тисячі кримських татар.
 
24 травня, в бібліотеці ім. В.Кучера, відбувся вечір-пам’яті, присвячений 71-й річниці з дня депортації кримських татар «Злочин без терміну давності». Учасники заходу   зацікавлено слухали яскраву розповідь бібліотекаря Кучеренко А.В.  про  трагічну долю кримськотатарського народу та представила презентацію «Злочин без терміну давності».
 
В ході заходу перед глядачами було продемонстровано уривок художнього фільму про депортацію кримських татар "Хайтарма"  та прозвучала пісня у виконанні української співачки кримськотатарського походження Джамали «Шлях додому».
Історія повторюється і наразі кримські татари знову опинилися в складній ситуації – окупаційна влада півострова чинить тиск, змушуючи їх залишити свою батьківщину. Новий режим нагадує радянську  владу.  У чомусь він  навіть гірше, адже тоді за інакомислення ув’язнювали, відправляли у тюрьми. А зараз людина просто може зникнути. Пам’ятаємо минуле. Ні – геноциду!
 

22.05.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Квітучий символ Києва»
Майстер - клас
 
Майстер – клас в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, у рамках творчої майстерні «Сонечко», знов зібрав юних «саморобників». Одне з останніх занять гуртка «Капітошка» надихнуло дітей на думку: напередодні Дня Києва порадувати своїх друзів святковою листівкою, зробленою власноруч. А що може бути краще, як не символ міста у вигляді об’ємних квітів каштана?! Простір для творчості – необмежений! Трохи старанності і фантазії – і ось він – подарунок. А відчути себе справжніми майстрами допомогла Шкапа Людмила Миколаївна, співробітник ЦДЮТ Деснянського району.
 
 

22.05.2015

Бібліотека №119
Мандрівка у світ Добра
 
«Живи правдиво і добро звершай,
Та нагород за це не вимагай.
Хай оживає істина стара –
Людина починається з добра.»

22 травня  маленькі читачі бібліотеки  № 119 – вихованці молодшої та середньої груп школи-садочка «Лісові дзвіночки» - долучилися до Всеукраїнської акції «День добра» і здійснили медіа-подорож у Країну Доброти, Милосердя та Дружби.
 
«Доброго ранку!» - привіталися малята і бібліотекарі, посміхнулися один одному - й одразу в бібліотеці запанувала невимушена атмосфера гарного настрою, чемності та доброзичливості. Разом із бібліотекарями дошкільнята пригадували улюблені казки та оповідання, у яких добро завжди перемагає зло, хороших та поганих літературних персонажів; із задоволенням повторювали вірші про доброго лікаря Айболитя; слухали прислів’я про добро і небайдужість.
Із радістю малюки за допомогою пальчикових паперових ляльок перевтілилися в героїв української народної казки «Як звірі зимували» і дружно будували будиночок та захищалися від лиходіїв. Емоційно дітлахи читали вірші про маму, що втілює доброту і любов, про красу і чарівність нашої України; разом з героями мультфільму «Один, два – дружно» за казкою Володимира Сутєєва рятували Лося, на котрого впало дерево і якого хотіли з’їсти вовки. На виставці «Доброта, як сонечко, завжди гріє» дошкільнята із цікавістю розглядали яскраві книжки, що вчать доброті, порядності, ввічливості, турботі, шанобливому ставленню до оточуючого світу і які з душею підібрали бібліотекарі. Приємно було діткам отримати невеличкі подарунки – книжкові закладки для охайного і бережливого читання, і на подяку малята влаштували флешмоб - засвітили «Сонце доброти» на майданчику біля бібліотеки, промінці якого будуть зігрівати всі милосердні серця:
«Ми у світ приходимо, щоб добро творити,
Бачити й відчути всю красу Землі.
Треба рідну землю-матінку любити,
Вчитись світ любити, доки ще  малі.»
 
 

22.05.2015

Бібліотека №115
Український інфекціоніст Ілля Ілліч Мечников
(до 170-річчя Мечникова І.І., імунолога та мікробіолога)

22 травня в рамках проекту «Українці в контексті розвитку європейської цивілізації» бібліотека провела для учнів 9 класу ЗОШ № 259 наукову годину, присвячену історії життя та науковому доробку українського вченого, лауреата Нобелівської премії з медицини та фізіології Іллі Ілліча Мечникова.

Діти ХХІ ст., які користуються усіма зручностями сучасної науки, вперше почули про наукові розробки великого природознавця, медика, викладача, творця теорії, яка зчинила переворот у багатьох областях медицини та бактеріології, і має потенціал розвитку у майбутньому. 
 
 Аби не було соромно чогось не знати – приходьте до нас аби більше читати.
Запрошуємо всіх до бібліотеки!
 
 

21.05.2015

Бібліотека №115
«Чорний квадрат?»
(заняття клубу «Дивовижний світ мистецтва»)

Сьогодні заняття клубу «Дивовижний світ мистецтва» відбулося у ЗОШ №259. Незважаючи на гарячу погоду, стрімке наближення канікул ми із школярами зібрали разом зусилля, увагу і зосередженість та у формі вільної бесіди провели обговорення того, чому такої слави здобула картина Казимира Малевича «Чорний квадрат».

Очікувані скептичні зауваження до картини виринали у бесіді раз-у-раз, але завдяки аргументам, які вдалося прознати з різних книжок, нам вдалося зрозуміти, чому «Чорний квадрат» - це не просто картина, це символ російського авангарду початку ХХ ст.

Якщо ви бажаєте подивитися на звичні речі під іншим кутом, дізнатися більше, відчути складніше, долучайтеся до зустрічей нашого клубу і до незмінного вже довгі віки писемного джерела знань – книги.
 
 
 
 

20.05.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
"Я - юний захисник Природи"

Заняття гуртка «Капітошка

 
Які тільки форми роботи не використовували при проведенні підсумкового заняття  гуртка «Капітошка»! Конкурс по збору з пазлів цитат про екологію став своєрідною розминкою. А вікторина про ланцюжок "людина-природа" перетворилася в обмін враженнями від  книг, які діти прочитали протягом цього періоду, відкриваючи собі не тільки рослинно-тваринний світ, але й художні твори відомих письменників про природу. Ребуси про різні професії, пов'язані з вивченням та охороною природного середовища, виявили найбільш уважних, конкурс малюнка "Я і природа" – найбільш кмітливих, а загадки про сліди тварин - найбільш спостережливих. Усе це вдалося логічно поєднати завдяки цікавій розповіді наукового співробітника лабораторії екологічного виховання Інституту проблем виховання НАПН України Саньковської Ірини Мечиславівни. А також - з'ясувати, чому ж навчилися юні природолюбчики. Пані Ірина з задоволенням оцінила отримані учнями знання на "відмінно". Сподіваємося, що канікули - чудова можливість реалізувати усі ці знання.
 
 

 

20.05.2015

Бібліотека №119
Перший директор Зоологічного музею
Микола Феофанович Кащенко
«Серед видатних діячів, митців та вчених України
чимало таких, чиїми іменами пишається весь світ.»
академік Іван Дзюба
 
 
 
 
Працюючи в рамках проекту Деснянської ЦБС «Українці в контексті розвитку європейської цивілізації», бібліотека № 119 продовжує знайомити читачів із визначними діячами України, які зробили неоціненний внесок у різні сфери людської діяльності, стали вагомим рушієм європейського і світового суспільства, чинником прогресу людства.
 
Тому, 20 травня до бібліотеки завітали учні 10-го класу СШ № 213 на краєзнавчу годину «Перший директор Зоологічного музею Микола Феофанович Кащенко», присвячену українському вченому-біологу, доктору медицини та зоології, талановитому педагогу, наукова спадщина котрого величезна, а відкриття мають світове значення.
 
Великий інтерес до природничих наук з юності; навчання у Харківському університеті; стажування в Європі; організація Томського зоологічного музею; активна участь у створенні Української академії наук і Зоологічного музею в Києві; заснування Акліматизаційного саду та виведення нових сортів південних плодово-ягідних рослин, придатних до вирощування на півночі України; глибоке вивчення лікарських рослин для застосування їх в медицині – такі основні віхи біографії видатного природознавця зацікавили старшокласників.

Книжково-журнальна виставка «Україна – духовна та інтелектуальна складова Європи» представила користувачам бібліотеки імена талановитих українців, що удосконалили світ, а із різноманітністю тваринного і рослинного світу планети та України ознайомили книжкова виставка «Мову рідної природи розуміти серцем вчись» та віртуальна екскурсія залами Зоологічного музею, найдавніший експонат якого – опудало зубра, що нараховує більше 200 років, «пам’ятає» часи Кащенка (1919-1926), котрий був ученим-енциклопедистом, людиною широкої ерудиції й високої культури, писав п’єси, вірші, оповідання, фантастичні повісті. Головною метою наукової роботи Миколи Феофановича завжди були інтереси Вітчизни і народу, тому вивчення життя і діяльності знаного академіка сприяє вихованню у молодого покоління нашої Батьківщини почуття національної гордості та патріотизму.
 

19.05.2015

Бібліотека №151
19 травня 2015 року бібліотекою № 151 спільно з історико - меморіальним комплексом "Бабин Яр" та середньою школою № 277 проведено патріотичний урок "Історія нескорених" для учнів 8-х класів цієї школи.

На заході були розглянуті сторінки історії  Української повстанської армії - доблесних захисників Батьківщини і справжніх національних героїв. На їхньому прикладі сьогодні виховуються нові покоління українських патріотів. Також учні  дізналися про історію створення УПА, деякі сторінки її бойової історії та визначили для себе значення боротьби УПА в історії українського державотворення.
 

 

18.05.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
"Моє дитинство, вбите на війні"
(Л.Костенко)

Багато років минуло від незабутнього травня 1945 року, але й сьогодні величний подвиг захисників і визволителів залишається невичерпним джерелом патріотизму. Згадати про те, якою трагедією була Друга Світова війна, допомогли ряд заходів у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей. Про страшні події, що прокотилися теренами України, нагадала відео-презентація "Київ у 1943-1945 рр.", в основу якої були покладені матеріали, створеної у бібліотеці, інформаційної довідки "Київ у полум`ї війни».
 
А літературно-мистецька година "Відлуння війни" допомогла згадати літературні твори українських письменників про війну, подивитися репродукції картин відомих художників. Виразним додатком до цього стали спогади  головного бібліотекаря Островної Галини Пилипівни, дитинство якої випало на "сороковые, роковые". Створенню емоційного настрою сприяли пісні воєнних років "Степом, степом", "До свидания, мальчики", "В землянке" та інші. Присутні мали змогу послухати їх не тільки у запису професійних співаків, але й - у виконанні юних музикантів.
Розгорнута книжкова виставка "З тобою, роде мій орлиний, іду дорогами війни" привернула увагу багатьох відвідувачів бібліотеки до цих минулих трагічних і героїчних років, бо сьогодні "війна" - не тільки історія. Недарма символічним стало гасло «Пам'ятаємо. Перемагаємо». Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона - запорука нашої надії, віри та перемоги сьогодні. "Росте-виростає гартована рать. Ніколи нікому її не зламать!",  як писав М.Рильський.

 
 

17.05.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
„Скорботний біль і пам’ятка живим”
Де зараз ви, кати мого народу?
Народ мій є! Народ мій завжди буде!
Ніхто не перекреслить мій народ!
Пощезнуть всі перевертні й приблуди,
І орди завойовників-заброд!

Василь СИМОНЕНКО

Щороку, у третю неділю травня, громадськість столиці України приходить в Биківнянський ліс – де лежать сотні тисяч невинно убієнних у 1937-1941рр. наших земляків. Сюди, в цей поминальний день, приїжджають люди з усіх регіонів України, щоб вшанувати своїх батька чи матір, брата чи сестру. Багато українців і досі не знають місця поховання своїх рідних, тому Биківня стала символом одного з найбільших місць масових розстрілів людей комуністичним режимом.
 
Традиційно, у день пам’яті жертв політичних репресій в Україні,  працівники бібліотеки ім. В. Кучера організували  виїзне засідання клубу „Золотий вік”  в Національний заповідник „Биківнянські могили”, щоб поклонитись пам’яті жертв політичних репресій. Стоячи над безоднею людських страждань, ми відчуваємо глибоку скорботу. Ми розуміємо трагедію закатованих тут людей і жах і розпач їхніх сімей. І просимо Господа дати їм Царство Небесне і вічний спокій. Схилімо голови перед прахом наших предків, які лежать у цьому лісі. Вічна пам'ять померлим.
 
Присутні вшанували Панахидою та мітингом  пам’ять  жертв політичних репресій тридцятих років.
 

15.05.2015

Бібліотека №115
«Крок до школи» – це чудово,
Ми готові на цей крок»


Травень і далі виправдовує свою репутацію місяця свят. Минулої п’ятниці бібліотека для дітей №115 долучилася до привітання випускників Центру естетичного виховання «Гармонія».

На фестиваль талантів і майстерності, приурочений до дня закінчення навчального року,  постійно поривався потрапити навіть дощ, але відвідувачів зібралося так багато, що місця йому не вистачило.
 
На майданчику біля «Гармонії» учні влаштували театральні вистави, конкурси та розваги, провели численну кількість майстер-класів, де демонстрували навички, вміння і знання, здобуті у Центрі.
 
Бібліотекарі представили гостям свята виставкову вітрину нових видань для дітей і підлітків. З книжок, які люблять наші читачі ми підготували питання для вікторини, яка принесла подарунок кожному розумнику. Кожне новоздобуте знання – це вже подарунок.
Вітаємо випускників майстерні «Крок до школи», бажаємо всім ще більше свят та чекаємо на вас у бібліотеці.
 

Відео


Бібліотека №115 для дітей Деснянського району міста Києва ІІ етап конкурсу "Найкращий читач України-2011"

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter