16.08.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Корифей українського хорового мистецтва»
Музичний салон
 
«Український народ є володарем
великого багатства – пісні,
в якій захована людська душа.»
А. Т. Авдієвський.
 
В день 85-ї річниці від дня народження видатного диригента, народного артиста України Анатолія Авдієвського відкрився музичний салон в бібліотеці для шанувальників музики та літератури.

Протягом вечора бібліотекарі перегорнули яскраві сторінки біографії видатного хорового диригента і композитора Анатолія Тимофієвича Авдієвського, який відкрив нову епоху хорового співу, продовжив і блискуче удосконалив спів з сучасним виконанням так, щоб ні в кого не виникло запитання: що краще музика чи вірш (пісня)?
Шанувальники творчості, які неодноразово відвідували його концерти, де він був диригентом заслуженого академічного українського народного хору України імені Григорія Верьовки, відзначали, що прослуховуючи його пісні, можна простежити за їх долею і згадали, як вони створювалися.

Всім присутнім в музичному салоні проникли в душу автентичні пісні. В яких саме «глибинка» сприяє збереженню неповторного звучання мелодій і підголосків.

Нікого не залишила байдужим тематична підбірка, яка розкрила цікаві факти з життя відомого диригента і показала його послідовників.
 

11.08.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Майбутнє – сьогодні»
Літературна кав’ярня
 
11 серпня бібліотека відкрила літню літературну кав’ярню «Майбутнє – сьогодні» для відвідувачів.
В затишній атмосфері за цікавою книгою зібрались гості. Для учасників було розроблене літературне «меню», де бібліотекарі підібрали «основі страви», які припали всім до смаку, презентована книжкова виставка «Книжковий Must have: СУЧАСНА УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА», яка популяризує сучасну українську літературу та авторів.
 
Літературні «путівники» зорієнтували користувачів в різноманітті сучасної  української книги.

Дискусія про книги українських письменників пройшла в теплій душевній атмосфері.

Гості виразили побажання, ще не один раз відвідати літературну кав’ярню.
 

01.08.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Літні читання, дитяча творчість…»
за проектом «Пізнай, прийми та руку простягни»
 
Літні канікули – це період, коли дітям різного віку потрібно добре відпочити й набратися сил та енергії, нових приємних знань та творчих навичок.

До різноманітних бібліотечних занять діти мали можливість долучитись у ЦРБ ім. П. А. Загребельного.
Учасники програми літніх читань «Зростаємо в країні знань!» маленькі та юні читачі категорії - діти біженців ознайомились з найкращими виданнями  художньої української та зарубіжної літератури, науково-популярними виданнями.
Також діти брали участь у творчих майстер-класах: «Корзинка з трояндами», «Цвітіння камелії», «Зроби блокнот своїми руками…», «Малюємо в крапковій техніці», грали з бібліотекарями у різноманітні інтелектуальні настільні  ігри.
Настільні ігри розвивають логічне мислення та мовлення учасників, допомагають знаходити точні слова й вирази, зосередитися під час гри,покращують пам`ять та розумові здібності.

Творчі бібліотечні заходи сприяють адаптації дітей - біженців в українському суспільстві, формуюють художній та естетичний смак, надають дітям можливість проявити свої таланти та здібності, творчість та креативність,ерудицію та знання.
 

11.07.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Нема шоколаду - нема сніданку»
Голосні читання
 
Цей вислів Чарльза Діккенса завжди згадується напередодні найсмачнішого свята у році - Дня шоколаду. З цієї нагоди бібліотекарі, разом з дітьми, у рамках програми літніх читань «Бібліотека під парасолькою», вирішили підготуватися до цієї події заздалегідь.
Усім ласунам та ласункам було цікаво дізнатися, хто навчився робити цю «їжу богів», коли з'явилися перші предки шоколадних плиток, чи є пам'ятник шоколаду та багато іншого. А «тортомани» зробили для себе відкриття відносно того, коли шоколад стали додавати у випічку. Разом з Карлсоном та Чарлі (з «Шоколадної фабрики» Роальда Даля) влаштували й невеличку книжково-шоколадну дегустацію.
Поціновувачі всього солодкого дізналися про все це завдяки розповіді бібліотекаря, веселій вікторині, дидактичної грі «Їстівне – не їстівне», цікавим сайтам та книгам.

Пам’ятайте: хто багато читає – у того все буде «в шоколаді»!
 

09.07.2018

Бібліотека №151
«Там, де добрі люди, там біди не буде»
Родинний ранок
 
В  бібліотеці №151 відбувся родинний ранок, присвячений українському Дню родини, за проектом «Бібліотека – територія єднання». У заході взяли участь діти різних вікових категорій із родин, якими опікується Центр сім’ї, дітей та молоді Деснянського району.

Бібліотекарі ознайомили дітей із традиціями українців шанувати сім’ю та родинні зв’язки, передаючи духовні цінності від батьків до дітей.
Із задоволенням юні користувачі взяли участь в тематичних голосних читаннях, складали «Родинні перлинки», читали вірші про сім’ю та з гордістю розповідали про свою улюблену родину.

Учасники заходу разом із бібліотекарями здійснили «культурологічну мандрівку» різними країнами світу, щоб  дізнатись про найголовніші родинні цінності інших народів.
 
Зберігаймо та шануймо наші родини!
 

07.07.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«У ніч на Івана Купала дівчина зілля копала…»
      Святкова народознавча композиція    
 
Легенький вітер так незвично пролетів,
І таїною шелестіли понад вечір трави.
Ти таємничість світу зрозумій
В чарівну ніч, в ніч на Купала…

Поліщук А.
 
З нагоди свята Івана Купала, в  бібліотеці ім. В. Кучера у рамках  засідання клубу «Золотий вік» відбулася святкова  народознавча композиція «У ніч на Івана Купала дівчина зілля копала…».

До уваги користувачів  було представлено яскраву тематичну розкладку народознавчих видань «А наша Купайлиця та навколо славиться».
Учасники заходу дізналися про особливості  українських купальських обрядів і пов’язаної з ними символіки та атрибутики.

Особливий інтерес у слухачів викликала розповідь про чарівне купальське зілля, традиційний дівочий вінок та його захисну силу, поетичні та чарівні легенди про свято Купала.

Наприкінці заходу учасники гурту «Гомін» виконали віночок колоритних купальських пісень.
 

06.07.2018

Бібліотека №119
«Квітка-папороть розквітла на Івана, на Купала»
Сонячні читання
 
Це дивовижне прадавнє свято приходить до нас на початку літа, коли сонце щедрим промінням купає землю і від його лагідного тепла дерева, квіти, трави буяють соковитою зеленню. І бібліотека № 119 для дітей вирушила на дитячі майданчики Лісового масиву, щоб розповісти про світле та загадкове Свято Івана Купала, яке символізує вшанування сонця, води, природи.
І діти, і їх батьки, які насолоджувалися чудовою погодою, залюбки взяли участь у Сонячних читаннях. Малята, залишивши гойдалки, із задоволенням гортали цікаві дитячі журнали «Колобочок», «Пізнайко», «Малятко», «Барвінок», «Яблунька». Більш старші діти і дорослі долучилися до народознавчої вікторини «Купальські вогні» та пригадали традиції і обряди одного з наймістичніших свят українців. А відповісти на питання вікторини їм допомогли книжки з добірки «Свята українського народу», яку підготували бібліотекарі.
Як і рідна мова, звичаї об'єднують людей в один народ. Дуже важливо знати й вивчати їх, адже традиції в Україні самобутні, дуже різноманітні та неповторні.
 
Тож відпочивайте, друзі, разом із книгами,
адже у книг і бібліотек канікул не буває!

 

05.07.2018

Бібліотека №1
«Віночок зів’ю, на воду пущу…»
Народознавча година
 
В бібліотеці відбулась народознавча година, присвячена народному святу Івана Купала.

Бібліотекар ознайомила присутніх із тематичною виставкою: «Ой на Івана та й на Купала…». Читачі із зацікавленістю прослухали розповідь про традиції та обряди святкування в різних регіонах України.
Всі охочі взяли участь у майстер-класі «Віночок зів’ю, на воду пущу…». Українські віночки справили враження на всіх!

На завершення заходу відбулась фотосесія.
 

05.07.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Свято Купала в літо упало»
Народознавча година
 
Чи знаєте ви, що наближається одне з найколоритніших свят – свято Івана Купала?!

А ось вихованці дитячого садка № 519, завдяки зустрічі з бібліотекарями бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей, вже добре підготувалися до цієї події. І про головних персонажів свята - «Купайла» та «Марену» дізналися, і про чудодійні сили, які набуває природа в ніч на Івана Купала, і чому (ще до сходу сонця) треба ходити босоніж купальською росою…
 
Більш за все усім сподобалося плести віночки з квітів та трав та демонструвати свою кмітливість, відгадуючи загадки.
Сподіваємося, що «Бібліотека під парасолькою» запалила у дітей веселий і радісний настрій на все Красне літечко!
 

02.07.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Зростаймо в країні знань!»
Програма літніх читань

В ЦРБ ім. П. Загребельного працює програма літніх читань «Зростаймо в країні знань!» для дітей молодшого та середнього шкільного віку.

Літні читання сприяють підвищенню інтересу до книги, змістовному відпочинку та проведенню корисного дозвілля читачів-дітей у період літніх канікул.
Для відвідувачів бібліотеки проводяться: бібліо- екскурсії, екологічні ранки «Літніми лісовими стежками», квести «Ми-слідопити», ігри-змагання «У колі казкових героїв…», години казок «Європейські казкарі дітям…», історико-літературні екскурси «З книгою через століття…» за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!», тематичні літературні турніри, творчі конкурси, настільні ігри та багато іншого.

Бібліотека пропонує дружній комфортний простір для маленьких читачів, а також території для гри, фантазії та творчості.
Запрошуємо всіх дітей до читання кращих художніх, науково-популярних книг та долучатись до бібліотечних інтерактивних тематичних заходів, творчих ігор та занять!
 

01.07.2018

Бібліотека №1
«Мандруємо музеями України…»
Віртуальна подорож
 
В День архітектури України в бібліотеці відбулась віртуальна подорож до  історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» Національного заповідника «Хортиця», музею народної архітектури і побуту «Шевченківський гай» у Львові, «Музейного комплексу народної архітектури  і побуту Середньої Наддніпрянщини» біля міста Переяслав - Хмельницького.
 
Бібліотекар представила присутнім тематичну виставку:«Автентична  Україна». Читачі ознайомились з літературою, яка розповідає про історико – культурні комплекси України, де зібрані воєдино найцікавіші елементи архітектури, культури та народного побуту.

«Мандрівка музеями під відкритим небом» пройшла цікаво і жваво. Читачі здійснили захоплюючу подорож у минуле і дізнались про народну архітектуру і  побут українців та поділились враженнями від побаченого.
 

Відео

 
Мовограй. До міжнародного дня рідної мови. 
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter