30.03.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Слова замовкають, а почуття ще говорять...»
Віртуальна подорож

«Театр - така кафедра, з якої можна
багато сказати світу добра»
Микола Гоголь

З нагоди Міжнародного Дня театру 30 березня до бібліотеки ім. С. Олійника на чергове засідання завітали члени клубу «Іванна».

Учасники заходу згадали історію театру, події, що спряли його виникненню та здійснили віртуальну екскурсію найбільшими й найкращими театрами світу. Читачі бібліотеки «відвідали» зали театрів: Віденської опери, «Ла Скала», «Гранд-Опера» та один з найкращих східноєвропейських театрів Одеський академічний театр опери та балету.


Відпочити душею, долучитися до театральної  культури й насолодитися кращими постановками  ви можете, відвідавши найвідоміші українські та європейські театри.
 

29.03.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Стародруки-важливе джерело вивчення історичних подій та давньої української літератури»
Історико - літературна година за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!»

Стародруки - книги, які побачили світ у період від початку друкарства до 1830 р., є окрасою фондів багатьох бібліотек, архівів та музеїв світу.

29 березня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась  для користувачів різних категорій тематична історико-літературна година, за участю працівника відділу рідкісних книг та стародруків  Національної бібліотеки ім. В.І. Вернадського – кандидата філологічних наук, автора більш ніж 50 фахових публікацій - Заболотної Наталії Валентинівни. Відвідувачам заходу був представлений перегляд книжкових та періодичних видань ЦРБ ім. П. А. Загребельного,  який  розповідає про історію виникнення стародруків та про збереження раритетних джерел в сучасних бібліотеках України.


Науковець надала інформацію про цінні книжкові видання, які зберігаються та досліджуються  у відділі рідкісних книг та стародруків Національної бібліотеки ім. В.І. Вернадського.
Виступаюча наголосила, що українськими вважаються стародруки, випущені на етнічних українських землях, незалежно від мови чи шрифту, переважно кириличним і латинським шрифтами та розповіла про внесок українських вчених у збирання, зберігання та бібліотечно-бібліографічне опрацювання цінних літературних джерел.
 

28.03.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Бібліотечне царство – Країна Читалія»

В рамках Тижня дитячої книги в бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей відбулось багато цікавих заходів. Виставки, заняття гуртків, зустрічі з письменниками… Незважаючи на їх різноманітність, головною героїнею усіх заходів була Книга.

Літературна вікторина «Хто відкрив таку країну?» допомогла згадати не тільки чудові Країни: Оз, Сонячних Зайчиків, Нямликів, Часу, Мрій та багато інших, але й їх творців. Читачі легко поєднали авторів та їхні країни, бо, як відомо, «хто багато читає – той багато знає».

Захоплива, цікава гра - квест «Загадки Деснянського району» подарувала купу позитивних емоцій, продемонструвала кмітливість, начитаність, винахідливість учасників. Особливістю квесту було те, що частина інформації знаходилася не тільки у книгах, а й на різних веб-сайтах, тому відбувалося взаємне навчання членів команди працювати з Інтернет-ресурсами.
Дуже зраділи діти незвичайному майстер-класу, у рамках творчої майстерні «Дивограй». З'ясувалося, що улюбленими іграшками дівчаток завжди були і є ляльки. І не тільки Барбі, Монстер Хай та інші. Полюбляють маленькі панянки й паперові ляльки з одягом. Тому і вирішили створити їх своїми руками. В когось - білявка, в когось -руденька. І знов на допомогу прийшла книга.


Книга завжди «головує» в бібліотеці і чекає на вас, бо це - місце відкриттів та несподіванок!
 

27.03.2018

Бібліотека №119
Казкове розмаїття на блакитних екранах
Мульткарусель

В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання вихованці ДНЗ № 12 відвідали бібліотеку №119 для дітей, де поринули у чарівний світ своїх улюблених казок.

Дітки уважно слухали бібліотекаря, яка нагадала про правила користування бібліотекою, про дбайливе ставлення до книжок. Охоче дошкільнята розповідали про свої домашні бібліотеки, про улюблені твори.

Маленькі відвідувачі залюбки гортали сторінки книжок із виставки “Завжди було і буде вічне – дитина з книжкою в руці!”, із цікавістю розглядали яскраві ілюстрації. Також майбутні першокласники намагалися самостійно читати, показуючи бібліотекарям своє бажання якомога скоріше стати найкращими читачами.

Із задоволенням дітлахи перглянули чудові мультфільми та побачили, як герої улюблених казок оживають на екрані. Діти сміялися над витівками кмітливої ворони, співчували зайчику, який розгубив яблука по дорозі додому, та були просто у захваті від добрих, світлих та повчальних мультиків!

Дошкільнятам дуже сподобалася зустріч у бібліотеці. Вони переконалися, що читання може бути цікавим та захоплюючим заняттям.
 

27.03.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Читайте з нами українське!»
Рандеву з книгою

«Зараз читач потребує розумної,
благородної літератури…
Якісної, розумної, добре написаної,
добре виданої…»
М. Матіос

27 березня 2018 року в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулось «рандеву з сучасною українською літературою». Читачам було запропоновано ознайомитись з мультимедійною презентацією, яка присвячена творчості сучасних українських письменниць. Зокрема було презентовано твори письменниць:  Ірен Роздобудько та її роман у новелах «Я знаю, що ти знаєш, що я знаю» й Марії  Матіос повість «Армагедон уже відбувся». Також були представлені інші твори відомих українських письменників.

Відвідувачі бібліотеки  взяли активну участь в обговоренні проблематики сюжетів та вчинків персонажів пропонованих творів.
 
Між читачами та бібліотекарем відбулась жива розмова про роль творчості сучасних українських письменниць в сучасному просторі європейської літератури.
 

26.03.2018

Бібліотека №115
«Мандри книжковим Всесвітом»
Бібліоекскурс

Триває Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Виховати любов до книги, інтерес до читання – головне завдання бібліотеки в наш комп’ютерний час.

Під час шкільних канікул  на екскурсію до бібліотеки завітали учні 2-б класу 292 школи.

На мандрівку книжковим Всесвітом вирушили всі разом з молодшого абонементу. Бібліотекар абонементу розказала школярам про те, що кожна книжка у бібліотеці має свою адресу, про те, за яким принципом книжки розселяються відділами й полицями та про правила видачі книжок додому. Познайомились з ілюстрованими книжками та журналами. Діти мали можливість обрати щось до смаку серед різноманіття книжкової виставки «Читай-місто».
 
У читальній залі діти з цікавістю слухали розповідь про бібліотеку, історію книги, демонстрували свої знання, відповідаючи на запитання улюблених казкових героїв та відгадували літературні загадки.
А бібліотечний кінозал, як завжди, порадував улюбленими мультфільмами. Гарний настрій та веселощі панували в бібліотеці протягом всього заходу: діти виявили і активність, і ерудицію.
До нових зустрічей в бібліотеці!
 

26.03.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Новруз  – свято, що об’єднує народи…»
Святковий ранок за проектом :
«Пізнай, прийми та руку простягни…»

26 березня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного для категорії користувачів біженці відбувся святковий ранок - відзначення «Новрузу», нового року для народів Азіатських країн. Міжнародний день Новруз - це  одне із найулюбленіших свят  іранських та тюркських народів.

Учні студії вивчення української мови «Українське слово» з Афганістану та  Гвінеї ознайомились з ілюстрованим тематичним переглядом літератури, розповідали про традиції відзначення свята в країнах, де вони народились. Початок весни у всіх народів асоціюється з радістю, початком нового життя, і для багатьох людей це свято стало днем довгоочікуваної зустрічі весни.

Інтерактивна частина заходу містила інтелектуальну гру  «Новруз крокує по географічній карті світу», в  результаті якої студенти показали свої знання з  географії та країнознавства.

Позитивний настрій додало нашим іноземним друзям святкове чаювання по - бібліотечному.
 

23.03.2018

Галерея мистецтв

«Письменником рушить передчуття, віра і інтуїція…»

Творча зустріч з Віталієм Капрановим

23 березня в Галереї мистецтв Центральної бібліотеки ім. П. Загребельного відбулася довгоочікувана творча зустріч з українським письменником, видавцем Віталієм Капрановим.

На зустріч прийшли справжні шанувальники книги і читання: бібліотекарі, освітяни, учні ЗОШ № 119, 259, користувачі наших бібліотек.

Віталій Капранов розпочав зустріч презентацією книжки – журналістського розслідування «Майдан. Таємні файли».

Ця книга – розповідь про те, що ж відбувалося за лаштунками Майдану. Замість звичайних розділів, книга містить 19 файлів, в яких, на основі свідчень безпосередніх учасників тих подій, розповідається про основні ключові моменти Революції.

Брати Капранови своєю книгою “Майдан. Таємні файли” залишили для майбутніх поколінь живі свідчення учасників Революції Гідності, значення та роль якої в історії становлення нашої державності неоціненний.

Неабиякий інтерес викликало у присутніх видання «Мальована історія незалежності України». Насамперед письменник відмітив, що книга написана для дітей, але обов’язкова для прочитання дорослими, оскільки це короткий виклад подій минулого, який покликаний зорієнтувати молодь у таких складних історичних подіях, як походження української держави та боротьба за її становлення.
 

А от з чого починається кожне українське свято, Капранови розповіли у книзі «Веселих свят». На сторінках цього видання зібрано пісні, ігри, святкові страви, традиції, загадки – те, що робить святкові дні особливими й пам’ятними.

Щира, надзвичайно пізнавальна та відкрита манера спілкування не залишила байдужими жодного гостя. Усі присутні мали змогу придбати книжки Братів Капранових та взяти участь в автограф- і фотосесії після закінчення заходу.

Бібліотека щиро вдячна депутату Київської міської ради Денису Попову за сприяння в організації цієї зустрічі та за змогу зустрітися та поспілкуватися з неординарним письменником Віталієм Капрановим!
 

22.03.2018

Бібліотека №119
«Слово наше рідне – слово українське»
Мовознавча подорож

«І кажуть мудрі:
«Мова – це людина».
У мови є і серце, і вуста,
І є ім’я красиве – Україна.»
Микола Сом

22 березня у бібліотеці № 119 для дітей знову звучало чарівне літературне слово. На зустріч із учнями третього класу СШ № 213 завітала Антоніна Мовчун – відома мовознавець, письменниця, викладач Національного університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук.
Антоніна Іванівна розповіла дітям про значення мови і слова у житті людини. Школярі пригадали, що образливе слово може нанести непоправну душевну рану, а приємне – навпаки, окрилити. Тому, зауважила письменниця, дуже важливо слідкувати за своїми словами, ретельно їх обмірковувати, перш ніж сказати, та бути толерантними і стриманими.


Дітям було дуже цікаво спілкуватися із  Заслуженим вчителем України,  дізнаватися нові цікаві факти про рідну мову, походження слів. Школярі наввипередки відгадували загадки та залюбки брали участь у конкурсі виразного читання поетичних творів Антоніни Мовчун. Вони дуже емоційно та із захопленням сприймали інформацію, хотіли дізнатися все більше і більше.
Особливо зворушливою виявилася зустріч Антоніни Іванівни з її ученицею, а нині – класним керівником юних відвідувачів, Оксаною Миколаївною. Вчитель та учениця були неймовірно раді бачити одна одну. Антоніна Мовчун зауважила, що пишається тим, що вивчила таку відповідальну людину, яка зараз вже сама передає свій досвід та знання новому поколінню.
 
А юні представники цього покоління, сподіваємося, завжди будуть шанувати рідну мову та людей, які долучають до краси українського літературного слова своїх читачів.
 

22.03.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Творець мирного атома»
Інформаційна година

«Життя людини не вічне, але наука
і знання переступають пороги століть...»
І. В. Курчатов

22 березня до 100-річчя Національної академії наук України в бібліотеці ім. В. Кучера з учнями 6 класу школи №152 пройшла інформаційна година «Творець мирного атома», присвячена академіку Ігорю Васильовичу Курчатову, чиє ім’я носить одна із вулиць Лісового масиву. Школярі дізналися, що  Курчатов – людина-легенда, ім`я якої асоціюється з наукою - атомною фізикою. Так воно і є: вченого називають одним із батьків атомної енергетики.

Гості із зацікавленістю   переглянули мультимедійні матеріали про великого фізика-ядерника та  ознайомилися з тематичною розкладкою «Українські сторінки в біографії головного ядерника».
 

21.03.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Козацькі бувальщини»
від Павла Браницького
Творча зустріч
 
Музично-поетичне дійство, у рамках літературної вітальні «Автограф», виявилося доволі насиченим.

На зустріч з прихильниками історії завітав відомий письменник Павло Браницький, який започаткував серію поем про найяскравіші епізоди з української минувшини. Книжка "Козацькі бувальщини" дуже вразила присутніх: великий формат, яскраві ілюстрації, чудовий папір. Впродовж зустрічі гість розповідав дітям про свою творчість, співав, читав уривки з поеми. А відеоряд ілюстрацій про мужніх козаків-лицарів Запорізької Січі вдало підтримував емоційний настрій. Дуже зацікавила учнів і книжкова виставка «Історичний роман-віртуальна машина часу».
Сподіваємося, що літературна вітальня - не тільки «автографи» та «фото на згадку», але відкриття нових імен, нових тем, нових книг.
 
Ми чекаємо на вас!
 

Відео

 .
Шарль Перро.
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter