22.03.2018

Бібліотека №119
«Слово наше рідне – слово українське»
Мовознавча подорож

«І кажуть мудрі:
«Мова – це людина».
У мови є і серце, і вуста,
І є ім’я красиве – Україна.»
Микола Сом

22 березня у бібліотеці № 119 для дітей знову звучало чарівне літературне слово. На зустріч із учнями третього класу СШ № 213 завітала Антоніна Мовчун – відома мовознавець, письменниця, викладач Національного університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук.
Антоніна Іванівна розповіла дітям про значення мови і слова у житті людини. Школярі пригадали, що образливе слово може нанести непоправну душевну рану, а приємне – навпаки, окрилити. Тому, зауважила письменниця, дуже важливо слідкувати за своїми словами, ретельно їх обмірковувати, перш ніж сказати, та бути толерантними і стриманими.


Дітям було дуже цікаво спілкуватися із  Заслуженим вчителем України,  дізнаватися нові цікаві факти про рідну мову, походження слів. Школярі наввипередки відгадували загадки та залюбки брали участь у конкурсі виразного читання поетичних творів Антоніни Мовчун. Вони дуже емоційно та із захопленням сприймали інформацію, хотіли дізнатися все більше і більше.
Особливо зворушливою виявилася зустріч Антоніни Іванівни з її ученицею, а нині – класним керівником юних відвідувачів, Оксаною Миколаївною. Вчитель та учениця були неймовірно раді бачити одна одну. Антоніна Мовчун зауважила, що пишається тим, що вивчила таку відповідальну людину, яка зараз вже сама передає свій досвід та знання новому поколінню.
 
А юні представники цього покоління, сподіваємося, завжди будуть шанувати рідну мову та людей, які долучають до краси українського літературного слова своїх читачів.
 

22.03.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Творець мирного атома»
Інформаційна година

«Життя людини не вічне, але наука
і знання переступають пороги століть...»
І. В. Курчатов

22 березня до 100-річчя Національної академії наук України в бібліотеці ім. В. Кучера з учнями 6 класу школи №152 пройшла інформаційна година «Творець мирного атома», присвячена академіку Ігорю Васильовичу Курчатову, чиє ім’я носить одна із вулиць Лісового масиву. Школярі дізналися, що  Курчатов – людина-легенда, ім`я якої асоціюється з наукою - атомною фізикою. Так воно і є: вченого називають одним із батьків атомної енергетики.

Гості із зацікавленістю   переглянули мультимедійні матеріали про великого фізика-ядерника та  ознайомилися з тематичною розкладкою «Українські сторінки в біографії головного ядерника».
 

21.03.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Козацькі бувальщини»
від Павла Браницького
Творча зустріч
 
Музично-поетичне дійство, у рамках літературної вітальні «Автограф», виявилося доволі насиченим.

На зустріч з прихильниками історії завітав відомий письменник Павло Браницький, який започаткував серію поем про найяскравіші епізоди з української минувшини. Книжка "Козацькі бувальщини" дуже вразила присутніх: великий формат, яскраві ілюстрації, чудовий папір. Впродовж зустрічі гість розповідав дітям про свою творчість, співав, читав уривки з поеми. А відеоряд ілюстрацій про мужніх козаків-лицарів Запорізької Січі вдало підтримував емоційний настрій. Дуже зацікавила учнів і книжкова виставка «Історичний роман-віртуальна машина часу».
Сподіваємося, що літературна вітальня - не тільки «автографи» та «фото на згадку», але відкриття нових імен, нових тем, нових книг.
 
Ми чекаємо на вас!
 

21.03.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Юлія, або запрошення до самовбивства»
Знайомство з книгою
за проектом: «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості»

21 березня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулося знайомство з книгою «Юлія, або запрошення до самовбивства» - один з перших творів написаний у період незалежності України, автор художньо розгортає картини буття сучасних українських жінок, нелегкі їх взаємозв'язки з головним героєм.

У центрі подій роману – головний герой Роман Шульга і п'ятеро жінок, які супроводжують його на життєвому шляху. Роман складається з п’яти частин: "Азія", "Європа", "Борисфен", "Ітіль", "Візантія".

Трагічна загибель чотирьох героїнь пробуджує в героєві відчуття провини за невміння утримати коханих жінок, яких потрібно було захищати, відстоювати, боротися за них, а не думати про власне задоволення.
Загребельний показав  героя, як людину, все життя якої – це ходіння на межі, а любов до жінки стала запрошенням до смерті.

Бібліотекарем було презентовано тематичний мультимедійний матеріал. Також цікавою сторінкою заходу було представлення картини «Роксолана» та частини видань з приватної колекції Павла Загребельного, подарованої ЦРБ родиною Загребельних.

Запрошуємо всіх бажаючих до читання творів Павла Загребельного!
 

21.03.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Екологічні дати року»
Презентація книги

Напередодні однієї з екологічних дат року – Всесвітнього дня води, у Водно-інформаційному центрі відбулася цікава зустріч. Захід був присвячений презентації книги – методичного посібника «Екологічні дати року», який перевидається втретє.

На представлення книги були запрошені бібліотекарі міста Києва. Презентацію проводила автор – Санковська І.М., бібліотекар ЦБС Деснянського району м. Києва.

Методичний посібник містить не тільки інформацію про екологічні дати року, а й численні рекомендації щодо проведення різноманітних виховних заходів з прикладами відповідно до провідної дати місяця.

Приємним сюрпризом для гостей стала подарована книга з автографом автора та екскурсія оновленою експозицією музею води!
 

20.03.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Тут слів для пісні вистачає»
Творча зустріч

В бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей, в рамках літературної вітальні «Автограф», відбулася зустріч читачів з чудовою письменницею, поетесою, перекладачем, членом Спілки письменників України Любов'ю Гонтарук.

В творчому доробку авторки понад 40 книжок на різну тематику. Крім поетичних збірок, афоризмів, новел та романів письменниця звертається і до жанру документальної прози.

З великим захопленням та творчим завзяттям пані Любов спілкувалася зі слухачами, читала вірші, ділилася життєвим досвітом, власним світобаченням, відповідала на запитання читачів.
А ще – подарувала бібліотеці та прихильникам поезії свої книжки.
Що може бути краще книги з автографом та фото з улюбленою письменницою!
 

20.03.2018

Бібліотека №119
«Письменник читає дітям»
Літературне рандеву
до Всеукраїнського тижня дитячого читання

Що може бути цікавішим для юних читачів, ніж зустріч із сучасним письменником? Таку можливість 20 березня, напередодні Всеукраїнського тижня дитячого читання, надала бібліотека № 119 своїм відвідувачам – учням 3-х класів СШ № 152 та № 190.  А особливим гостем став відважний моряк-підводник, героїчний офіцер, викладач Київського військового ліцею імені Івана Богуна та… неперевершений дитячий письменник Анатолій Грищук.

Анатолій Володимирович розповів школярам про свою творчість, зачитав їм уривки зі своїх книжок, відповів на чисельні питання юних книголюбів.

Особливо дітей цікавило, чому ж мужній капітан вирішив поринути у казковий світ дитячої літератури. «Я отримую величезне задоволення від зустрічей із такими небайдужими та допитливими читачами, від радощів, які дарую дітям, коли бачу їх сяючі, щасливі очі», - відповів письменник.

Із задоволенням він презентував свій новий твір «Пригоди козака Сивого», який щойно вийшов з друку. Учні залюбки долучилися до захопливих пригод юних українців-патріотів, які борються зі злом та перемагають.
Для кожного Анатолій Володимирович підписав книжечку, залишивши зворушливі, теплі слова.

Діти щиро подякували письменникові та побажали щастя, нагадавши, що 20 березня - Міжнародний день щастя.
 

20.03.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Збережемо воду – збережемо життя»
Заняття гуртка юних любителів природи «Капітошка»

До Всесвітнього дня водних ресурсів юні екологи, в рамках проектів «Пам’ятай! Відроди! Збережи!» та «Я – за природу!», вирішили здійснити заочну подорож до Чорноморського біосферного заповідника. Інтерактивна гра з використанням книг, мап, плакатів, фотографій допомогла відповісти на дуже важливі питання: про важливість збереження водних ресурсів, про джерела забруднення та яким чином можна виправити існуючі проблеми.

Особливу увагу приділили рідкісним морським ссавцям заповідника: дельфінам та тюленю-монаху. Ці тварини завжди викликають особливий інтерес, але мало хто замислюється, чому не можна тримати їх в неволі. А ви знаєте?
 
Запрошуємо до гуртка «Капітошка»!
Не пошкодуєте: тут ви отримає відповіді на багато запитань!
 

19.03.2018

Бібліотека №1
«У світі поезії»
Літературно - поетичне свято
 
«Ну, щоб, здавалося, слова…,
слова, та й годі, більш нічого,
а серце б’ється, ожива, як їх почуєш…»

Т. Шевченко

19 березня в бібліотеці №1 до Міжнародного Дня поезії відбулося літературно – поетичне свято за участі поета зі Спілки письменників України – Притики Івана Степановича для учнів СШ№23 с. Биківня.

Бібліотекар ознайомила з тематичною виставкою «Поезія – це завжди неповторність, безсмертний дотик до душі…» і запропонувала читачам поезію українських і світових митців.
Коли Іван Степанович почав читати свої твори, присутні враз потрапили у полон поетичного слова. Діти прослухали поезію «Полісся», «Про Україну », «Кохання» та інші.

Атмосфера в бібліотеці була теплою та дружньою під магічним,чаруючим впливом поетичної музики. Поет подарував бібліотеці свої збірки творів.
 

19.03.2018

Бібліотека №115
«Екологічна економіка»
Лекція-тренінг

Чергове засідання науково-популярного клубу «Територія Н» було присвячене актуальній і надзвичайно важливій темі – екології.

Питання, які ставлять перед суспільством масштаби екологічних змін, локальні, глобальні ризики та  небезпеки обговорювала із дітьми 7 класу ЗОШ № 249 засновниця громадської ініціативи «Екологічна сотня» Тетяна Чорнооченко.

Наочною можливістю зрозуміти, що всі ми несемо  відповідальність за навколишнє середовище  стала інтерактивна гра «Я – політик, я – бізнесмен, я – громада». Свідомі, рішучі та солідарні у своїй меті учасники клубу склали план дій із вирішення екологічних проблем: сортування та переробка сміття, розумне споживання, зняття з виробництва пластикових пакетів, розвиток екологічних центрів – усе це  стало можливим просто тут і зараз.
А ви міркували про те, що робить батарейка з нашою природою? Скільки розкладається пластик? Чи безпечною є вода, що тече з-під крану?


Будьте свідомими й відповідальними та приєднуйтесь до наукових мандрівок нашого клубу!
 

19.03.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Сторінками творів Жуля Верна»
Географічний турнір

«Земля така велика, а життя таке коротке!
Щоб залишити після себе завершену справу,
знадобиться не менше 100 років»

Ж. Верн

У світі книг існують автори, за творами яких можна вивчати життя та різноманітні науки. Письменник-мандрівник Жуль Верн залишив після себе велику кількість романів, які можна використовувати у якості підручників з географії.

Саме цією особливістю творів автора і скористалися працівники ЦРБ, коли запропонували учням 8-го класу СШ№249 пройти шляхами героїв книг : «П`ятнадцятирічний капітан», «Діти капітана Гранта», «Навколо світу за 80 днів» і «20 000 льє під водою».

З багатогранною творчістю Жуля Верна відвідувачів познайомила бібліотекар, зробивши огляд літературного спадку автора. А сам географічний турнір містив питання, що стосувалися біографічних даних автора, технічних передбачень у його творах та мандрів несподіваними місцями планети Земля.

Школярі вправлялися у розрізненні представників флори і фауни континентів, за географічними координатами знаходили місця початку чи кінця подорожі, пригадували хронологію подій та з`ясовували вірогідність інформації.

Географічний турнір спонукав дітей звернутися до тексту романів та перечитати твори.
 

Відео

 
Мовограй. До міжнародного дня рідної мови. 
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter