10.10.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Концерт 
«Послухай, музика навкруг!»
 
У бібліотеці ім. Ю. Гагаріна – свято, присвячене Міжнародному дню музики. А створити його допомогли не тільки бібліотекарі, але й вихованці Центру дитячої та юнацької творчості Деснянського району. З яким задоволенням діти та дорослі відвідувачі бібліотеки дивилися чудовий концерт цього талановитого колективу! Спів, гра на сопілці, читання віршів, танок...Яскраві костюми, музика, зворушливо–пронизливі українські пісні та вірші, веселий та грайливий танок… допомогли ще раз продемонструвати, яке велике місце у нашому житті займає музика і як вона впливає на настрій. А головне - які гарні у нас діти!
 
 

 

9.10.2014

Бібліотека №119
 Юні герої Великої Вітчизняної війни
 
«Коли стають до зброї діти,
  Народ цей не перемогти.»

9 жовтня у бібліотеці № 119 для учнів 4-х класів СШ № 147 була проведена історична відео-година «Юні герої Великої Вітчизняної війни» (за проектом «Треба жити і пам’ятати»), мета якої – ознайомити читачів з іменами юних героїв, котрі мужньо боролися разом з батьками проти гітлерівських окупантів, показати сьогоднішнім підліткам велич подвигу їхніх ровесників у роки найтяжчої війни, яку коли-небудь вело людство.

«Діти… Їм би до школи ходити, книжки читати про війну, а вони самі взяли в руки бойові автомати: розвідниками стали, зв’язківцями-підпільниками. Наражають себе на небезпеку, ризикують життям, ідуть на вірну смерть…» - у напруженій тиші уважно школярі слухали розповідь бібліотекаря.

Із презентації «Діти - герої» читачі довідались про подвиги юних патріотів Віті Коробка, Валі Котика, Радика Руднєва, Ніни Сосніної, Казика Гапоненка, Лізи Чайкіної та інших і були вражені їх мужністю та відвагою до останнього подиху. Хто міг краще за цих чубатих хлопчаків і худеньких дівчаток розклеїти листівки, пробратися до ворожого лігва, перейти лінію фронту! Зацікавлено діти переглянули художній фільм «Орленок», знятий на Одеській кіностудії режисером С. Ростоцьким, прослухали бібліографічний огляд книжкової виставки «Безсмертя юних», ознайомилися із рекомендаційною літературою з інформаційного списку «Юні герої Великої Вітчизняної війни», з пам’яткою  «Відважна санітарка і розвідниця Марія Боровиченко», складеними працівниками бібліотеки.

Сподіваємося, що прочитавши запропоновані книги, юні читачі знайдуть для себе взірець життя і поведінки. Вони не залишаться байдужими до долі тих, хто на своїх іще не зміцнілих плечах разом з усім народом виніс тягар Великої Вітчизняної війни, хто вистояв і хто віддав життя заради нашого сьогодення.
 
 
 
Хай завжди живуть у нашій пам’яті
хлопчики й дівчатка часів війни!
Честь їм і слава!

 

1.10.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Акція „Vivat, бібліотеко!”

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек до бібліотеки ім. Ю. Гагаріна для дітей прийшли читачі на святковий захід.
 
Вже на порозі їх чекав сюрприз. Кольорові кульки, яскраві парасольки, цікава книжкова виставка…Вікторини, конкурс малюнка на асфальті, читання улюблених віршів про книгу…І як гарно допомагали бібліотекарям ляльки: Марійка, Дідусь та Киця Лара! Вони «нагороджували» переможців книгами, а усіх учасників - цукерками. А було за що! Так, учні 3-Б класу 218 середньої школи продемонстрували не тільки знання літератури, але й вміння танцювати. А дошкільнятам дуже сподобалося натискувати кнопки баяна та співати.
Акція-свято привернула увагу не тільки дітей, а й  дорослих, які з задоволенням дивилися на це дійство. Так приємно, коли біля бібліотеки лунають пісні та веселий сміх!
Користувачі і співробітники бібліотеки дуже вдячні педагогу музичної школи № 24  Феджорі Зенону Володимировичу за допомогу у створенні чудового святкового настрою.

 
 

28.09.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Стежинкою Лісовичка»
Заняття гуртка любителів природи
 
Ось і осінь до нас завітала! Гарна, золота, з сонечком і дощиком…  Тому юні любителі природи, учні 2-А класу 202 середньої школи, вирішили здійснити заочну подорож  стежинкою Лісовичка. Скільки цікавого і корисного вони відкрили для себе: як дерева та тварини готуються до зими, як поводитися у лісі, як берегти його… А допомогла у цьому юним природолюбчикам науковий співробітник лабораторії екологічного виховання «Інституту проблем виховання» НАПН України Саньковська Ірина Мечиславівна. Діти з задоволенням не тільки слухали чудову розповідь пані Ірини, але й гралися, відгадували загадки, кросворди. Завдяки чудовому емоційному настрою, чергове заняття  гуртка «Капітошка» пройшло на «відмінно».
 

«Відомі особистості – бібліотекарі»

Віртуальні виставки
Шановні користувачі!
 
Справжніми помічниками та порадниками на шляху до знань і людської мудрості завжди були і є бібліотекарі – вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнаного. Саме бібліотекарі, допомагають читачам бути обізнаними у сучасних проблемах і різноманітних питаннях, пізнавати реальну картину світу. Бібліотекар - древня професія, хранитель, проповідник, співбесідник серед міріад книг, газет і журналів. Нашій професії тисячі років…

Бібліотекарями в різні часи в певний період свого життя  працювали дуже неординарні особистоті.
 
Віртуальна виставка «Відомі особистості – бібліотекарі», присвячена Всеукраїнському дню бібліотек
 
 
 

30.09.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Бібліотека – моя територія!»
В бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей – свято, Всеукраїнський день бібліотек. Багато читачів прийшли на свято. Бібліотека – їх територія!
 
Відео – подорож «Евріка – Бібліотека»  стала справжнім відкриттям для старшокласників.  Перегортаючи сторінки книг з історії бібліотек, слайди з видами незвичайних сучасних бібліотек,  учні  8-х класів 218 середньої школи дізнались багато цікавого. Логічним продовженням цього був перегляд фільму «Бібліотека – територія творчості», знятий студією «Перспектива», який  продемонстрував  все різнобарв’я  діяльності бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей.
 
Творча майстерня «Дивограй»  зібрала на черговий  майстер – клас дітей молодшого шкільного віку.  З задоволенням, під керівництвом досвідченої майстрині Рак Юлії Володимирівни, вони творили (для бібліотекарів!) маленьку мозаїку... кавовими зернами. Але починалося усе з книг, ретельно підібраними бібліотекарями. Книги надали натхнення, відкривши можливості вибору та підштовхнули  до шляху «саморобників».
 
Фото – виставка з циклу «Бібліотека – храм збереженого часу»: «Наші друзі – наші партнери» - це літопис подій та заходів, учасниками яких були різні заклади міста та району. Коло їх з кожним роком все розширюється і це дуже радує.
 
Виставка  «Інформація – для вас»  демонструє друковані видання бібліотеки: бібліографічні довідки, покажчики, інформаційні листівки, програми творчих об’єднань...  Яскраві, гарно ілюстровані, вони привертають увагу відвідувачів різного віку, бо це – головні помічники у пошуках інформації.
 
З Всеукраїнським днем бібліотек, дорогі бібліотекарі, діти та дорослі, читачі і користувачі! Дуже сподіваємося, що все у вас і у нас буде добре.
 
 
 
 
 
 

30.09.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Бібліотека – море книг,
Бібліотека – храм науки...
Переступайте наш поріг,
Беріть скарби нетлінні в руки!
   Петро Гоць

Щорічно 30 вересня вся наша країна святкує Всеукраїнський день бібліотек. Це свято не тільки  бібліотечних фахівців, а й  всіх тих, хто любить бібліотеку і вважає книгу важливою частинкою свого життя.

В ЦРБ № 141з  цієї нагоди відбувся цикл святкових заходів, що розпочався десантом  бібліотекарів:  «Читайте у нас !», який  «висадився» на вулицях нашого району.
 
 
 
 

З успіхом пройшов  аукціон  творчих ідей і пропозицій «Я хочу, щоб в бібліотеці було…».  Всі бажаючі  читачі мали можливість взяти участь у цьому заході.  Побажання різні – є і фантастичні.  Будемо максимально робити все, щоб пропозиції  наших користувачів здійснились!

Дружні стосунки з бібліотекою зберігають біженці, що мешкають в Деснянському районі та є  користувачами  нашої бібліотеки.  В цей  раз вони  взяли участь у бібліо-чаюванні, яке з радістю  підготували для них бібліотекарі. На святковому заході  панував веселий настрій, створений мистецтвом різних народів світу. Вірші, пісні  і малюнки створили атмосферу дружби та взаєморозуміння.
 
 
 
Зацікавила  читачів  книжкова виставка  «Бібліотекар в художній літературі та на екрані», тему якої доповнила  медіа - презентація «Відомі особистості – бібліотекарі».
 
 
 
 

Працівники нашої бібліотеки будуть гідно відстоювати необхідність своєї  професії  і в майбутньому.

Щиро вітаємо і  бажаємо  святкового настрою  всім нашим колегам і читачам!
 
 

26.09.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
26 вересня в бібліотеці № 141 відбулося чергове засідання клубу шанувальників кіно. Захід присвячений творчості Пантелеймона Куліша, перу якого завдячуємо створенням першого історичного твору про Україну «Чорна Рада». Із  цікавою лекцією про життя та  творчість письменника виступив перед  читацькою аудиторією кандидат історичних наук Бонь Олександр Іванович. Науковець розповів про епоху, яка відображена в романі,  про героїчне  минуле українського народу та актуальність тих подій і нині, довічні цінності українського народу (свобода та воля).

З задоволенням учасники заходу подивились фільм за твором П. Куліша, створений в 2009 році на кіностудії імені О. Довженка, «Чорна рада». Глядачі насолоджувалися прекрасною грою Б.С. Ступки  та інших українських акторів.
 
 
 
 
 

24.09.2014

Бібліотека №119
Важким прокляттям впало ворогам
моє жорстоко спалене дитинство

«Ні, війна, ти була їм не мати,
Ти їм мачуха люта була.
Чорним смерчем ввірвалась, проклята,
І спалила дитинство до тла.»

23 вересня в бібліотеці № 119 з нагоди Міжнародного дня миру відбулася зворушлива зустріч учнів 4-х класів СШ № 213 з очевидцем подій Великої Вітчизняної війни Наумовою Нелею Леонідівною, голодне воєнне дитинство якої на все життя залишилося в її пам’яті. Замість дитячих пісень діти війни чули розриви бомб, замість чистого неба бачили літаки - бомбардувальники. «У кожного з нас своя воєнна доля, але подвиг спільний – це подвиг всього нашого покоління. Ми – діти війни, дитинство яких закінчилося 22 червня 1941 року», - так почала свою розповідь Неля Леонідівна. Зі сльозами на очах героїня зустрічі,  киянка, згадувала часи фашистської окупації, голод, холод, зруйнований Київ, свою улюблену ляльку, зроблену із ганчірок, втрату батька, що загинув на фронті… Із скалочок пам’яті нашої гості школярі уявили війну, яку бачила маленька людина - дитина війни. Юних читачів цікавило, чи навчалися діти у війну, що відчували, коли чули гарматний грім і вибухи бомб, як допомагали дорослим.

Уважно юні читачі слухали бібліографічний огляд книжкових виставок «Дитинство у полоні війни», «Шляхами партизанської слави. Юні герої-партизани», дивилися презентацію «Діти війни. 1941-1945», уривки з документального фільму «Діти війни. Останні свідки», а також проникливий відеоролик про дітей сучасної війни в Україні, знятий режисером Максимом Пилипенко.  На при кінці заходу школярі висловили подяку Нелі Леонідівні, заспівавши для неї пісні про війну і прочитавши вірші.
 
 
 
 
 
 
 

 

23.09.2014

Бібліотека №115
Подорож книжковим містом
Щодня приходим в храм духовний,
Що мудрості і дива повен. 
Це не кіно, не ігротека,
Дитяча це бібліотека!

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек до нас завітали учні 1 класу школи-дитячого садка «Мрія» для дітей з фізичними вадами. Вони прийшли, щоб більше дізнатися про бібліотеку та познайомитись з її книжковими скарбами.
 
Маленькі читачі цікаво та з користю провели цей час: подорожували книжковим містом, уважно роздивлялися малюнки та поробки виконані нашими читачами, із задоволенням відповідали на запитання казкової вікторини, створили ланцюжок українських прислів’їв про книгу. Веселі завдання та віршики допомогли діткам поринути у світ книжкових фантазій, познайомитися з деякими видами книжок (збірки казок та оповідань, пісенники, дражнили, розмальовки та інше). А на останок малюки із захопленням подивились улюблені мультики.
 
Сподіваємось на продовження нашої дружби.
 
 
 
 
 
 

22.09.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
22 вересня в ЦРБ № 141 відбулось чергове засідання краєзнавчого клубу «Рідне місто моє» за темою «Києво-Печерська Лавра. Історія і сучасність».

З відвідувачами бібліотеки поділилась своїми знаннями  провідний науковий співробітник науково-дослідного  відділу музейних  програм і проектів  Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Халіль Ірина Сергіівна.  Вона розповіла присутнім  про подвиг перших ченців-монахів, засновників Печерського монастиря Антонія та Феодосія, монастирські традиції тих давніх часів. Доповнив історичну розповідь  показ слайдів.
 
 

Відео


Колектив Центральної бібліотеки № 141 нагороджено дипломом 1-го ступеня міського конкурсу "Тобі Перемого!"за кращу електронну книжкову виставку для молоді (див. відео)

ФотогалереяАкція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter