12.04.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Книга, як експонат. Історія книги
 та друкарства в Україні»
Історико-літературний екскурс
за проектом «Памятай! Відроди! Збережи!»
 
12 квітня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного для учнів середнього шкільного віку був проведений літератуно - історичний екскурс «Книга, як експонат. Історія книги та друкарства в Україні».
Користувачам бібліотеки було презентовано тематичну книжкову експозицію та пізнавальний відео-матеріал: «Як створюється книга…», «Книгодрукування за часів І. Федорова та Й. Гутенберга». Діти із задоволенням взяли участь в інтелектуальній експрес-грі «Знайди пару літературних героїв!».
 
Читачі також мали  нагоду подивитись виставку найкращих видань з бібліотечних фондів - книжки різного формату та різноманітного змісту, з якісним ілюстративним матеріалом.
Спілкуйтеся з книгою, адже це літературне джерело допомагає оволодіти певними знаннями, засвоїти досвід попередніх поколінь, прилучитися до культурних надбань та цінностей української та світової культури.
 

11.04.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Ніхто не забутий, ніщо не забуте»
Тематичний перегляд
 
До Міжнародного Дня визволення в’язнів фашистських таборів в бібліотеці ім. В. Кучера відбувся тематичний перегляд «Ніхто не забутий, ніщо не забуте».
Здається, так давно тривали  ці історичні події… Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень. Біографії цих людей – справжні уроки мужності. Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів.

Пам’ятаймо усіх жертв нацизму – закатованих в’язнів та всіх загиблих в роки Другої Світової війни!

 

11.04.2018

Бібліотека №119
«Разом будем зустрічати Великоднє гарне свято»
Народознавча подорож
за проектом «Два храми духовністю єдині»
 
Кожного року усі ми із нетерпінням чекаємо на весну. Вона приносить нам  сонячну, теплу погоду, гарний настрій і, найголовніше  свято Христового Воскресіння!
11 квітня юні відвідувачі бібліотеки № 119 для дітей, учні 4-го класу СШ № 213, поринули в атмосферу Великоднього дива, завітавши на зустріч зі священиком Храму Святих мучеників Адріана та Наталії отцем Василієм.
Священик нагадав школярам про Великодні звичаї, про історію цього чудового свята. З подивом діти довідалися про таке свято як Антивеликдень, що випадає на першу неділю після Великодня. Друга назва свята – Фомина неділя, пов’язана з апостолом Фомою, чию невіру у Воскресіння Христа після розп’яття розвіяв на восьмий день сам Господь.
 
Також допитливим читачам було дуже цікаво дізнатися про зародження усього живого на землі, про те, що можна вважати гріхом, а що - ні. Отець Василій із задоволенням відповідав на численні питання дітлахів та нагадав, як важливо збагачувати свій духовний світ, бути різносторонньо розвинутою та небайдужою людиною і робити добрі вчинки.
Юні читачі залюбки розповідали про свої родинні великодні традиції, знайомилися із літературою з книжкової виставки «Ясний Великдень на землі приніс нам янгол на крилі».
 
Дуже діти зраділи подарункам від священика, а спільне фото з отцем Василієм буде нагадувати школярам про таку цікаву та пізнавальну зустріч у бібліотеці.
 

10.04.2018

Бібліотека №151
«Допоможи собі сам»
Бібліотерапевтичний усний журнал
 
10 квітня в бібліотеці №151 відбувся бібліотерапевтичний усний журнал  «Допоможи собі сам», присвячений Міжнародному Дню здоров’я для матусь небайдужих до свого здоров’я та здоров’я своїх дітей.
Головним питанням учасників заходу, стурбованих сьогоднішньою епідеміологічною ситуацією в країні, стало питання: - чи необхідно дітей прививати, як  цього вимагають працівники МОЗу?

Бібліотекарі запросили взяти участь в бібліотерапевтичному усному журналі дільничого лікаря-педіатра дитяча поліклініка №1 Деснянського району Нагорську Людмилу Миколаївну, яка фахово відповіла зацікавленим даною тематикою читачам.

Виступаюча в профілактичних цілях прочитала лекцію про необхідність вакцинації.

Захід, який організувала бібліотека виконав інформаційну та роз’яснювальну функцію для родин, які є нашими користувачами.

 

10.04.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Він усіх нас покликав у космос»
Година спогадів
 
«Чи можна мріяти про щось більше?
Адже це - історія, це - нова ера!»

Ю.Гагарін
 
Знаковою подією для читачів бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей стала зустріч з ветераном космодрому Байконур Олександром Болтенком, відомим інженером - випробувальником, завідуавчем відділом історії авіації та космонавтики ДПМ при НТУУ «КПІ» ім. Ігоря Сікорського, присвячена Всесвітньому Дню космонавтики.
 
Сьогодні вже нікого не здивуєш польотами в космос. Але всім цікаво: як  усе починалося?

Олександр Сергійович розповів про підготовку, процес польоту, про позаштатні ситуації в космосі і на Землі. І звичайно ж - про те, якою людиною був Юрій Гагарін. А ще - продемонстрував кадри документального фільму про перший політ людини в космос та відповів на численні запитання аудиторії.
Не залишилася поза увагою і книжкова виставка «Перший космонавт планети Земля – Юрій Гагарін», де добірку ретро - книг та фотоальбомів поповнили нові видання спогадів ветеранів Байконуру: «Гуркіт космодрому» та «Берег Всесвіту».
 
А ви ще не бачили? Запрошуємо!
 

10.04.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Мистецтво бути здоровим»
Тренінг
за проектом «Здоров’я  людини – здоров’я  нації»
 
«Добути і зберегти своє здоров’я
може тільки сама людина».
М. Амосов
 
До Всесвітнього дня здоров’я в бібліотеці ім. В.Кучера відбувся тренінг «Мистецтво бути здоровим».

Захід був проведений спільно з клубом «Золотий вік» для учнів ЗОШ №218.
Школярі ознайомились з загальними рекомендаціями щодо складу ідеального раціону харчування, необхідних фізичних навантажень, гігієни, тренування холодом, позбавлення від шкідливих звичок та залежностей.

Учасники заходу із цікавістю ознайомились з виставкою «Для всіх відкриті чудеса здорового життя…» та переглянули мультимедійний матеріал  «Ми обираємо здоровий спосіб життя».

 

06.04.2018

Бібліотека №115
«Весна наповнена чудес: «Христос Воскрес»
Великодній кошик
 
В рамках загальносистемного культурно-історичного проекту «Пам’ятай! Відроди! Збережи!» у бібліотеці передсвятковий тиждень відзначено низкою заходів, присвячених Великодню.

До уваги читачів книжкова виставка «Світле Христове Воскресіння!», тематична полиця «Весна… Великдень… Боже Воскресіння!», де на вас чекають книжки про історію свята, про традиції, обряди та народні промисли, збірки традиційних та сучасних рецептів для найсмачнішого святкового столу.
Школярі 3-го класу 293 ліцею дізнавалися про історію та традиції свята під час народознавчої мандрівки «Великодня писаночка» бібліотекар  розповіла дітям великодні легенди та біблійні оповідки, познайомила із традиціями святкування.
Вже гарною традицією стало у бібліотеці до відзначення свят проводити майстер-класи за участі майстринь хенд-мейду. Вихованці Освітньо - культурного центру "Дивосвіт" разом з майстринею Сокольчук Надією навчалися декорувати яйця паперовими салфетками.

А майстер-клас з виготовлення великодніх писанок технікою  розпису яєць із використанням писачка та воску припав до душі слухачам курсу «Основи журналістики».

Дізнатися більше про свято Великодня та його символ - Писанку можете і ви - у бібліотеці.
Бажаємо всім гарних свят та смачних пасок!
 

05.04.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Дитячі розваги»
Творча зустріч
 
5 квітня в бібліотеці ім. П. А. Загребельного  відбулася творча зустріч учнів молодшого шкільного віку та їх батьків з сучасною дитячою письменницею Галиною Литовченко.

Пані Галина - член Національної спілки письменників України, має публікації в журналах «Дніпро», «Склянка часу», «Крим» та ін.

В затишній атмосфері зали автор презентувала свою першу книжку віршів для дітей «Дитячі розваги» та прозові твори «Далеке літо-2».  Її поезія наповнена теплом і ніжністю, згадками про дитинство, змальовує красу моря і гір.
Письменниця подарувала бібліотеці та дітям добірку своїх книжок з автографом.Яскравою сторінкою заходу було проведення бібліотекарями майстер- класів з виготовлення вітальних листівок до Великодня. На них зображено не тільки символи свята, а й вся краса весняного цвітіння.
 
Вже понад століття живе така традиція вітати близьких та рідних красивими  пасхальними листівками.
 

04.04.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«В ім'я добра - супроти зла»
Ювілейний вечір
 
4 квітня з нагоди 110-річчя від дня народження українського письменника, поета, гумориста Степана Івановича Олійника, до бібліотеки, яка носить його ім’я, завітали - дочка письменника – Леся Олійник та учні ЗОШ № 213.
 
Леся Степанівна поділилася з учнями спогадами про свого батька, розповіла про маловідомі та невідомі епізоди його життя та родини. Зацікавили учасників заходу уривки фільму «Пес Барбос та незвичайний крос», який був знятий за фейлетоном Степана Олійника та відеозаписи з сімейного архіву.

До ювілею письменника працівники бібліотеки створили біографічний нарис «Здоровше з гумором живеться…», який презентували присутнім.
 
На завершення заходу Леся Степанівна побажала учасникам заходу добра, злагоди та подарувала бібліотеці книгу творів Степана Олійника, видання якої було здійснено до 110-річчя від дня народження письменника.
 

04.04.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Екологічний бумеранг»
Тематичне заняття
до дня екологічних знань

«Кидаючи бумеранг вчинків,
 заздалегідь подумай,
як будеш ловити бумеранг наслідків»
А. Краснова

Квітневий день надихнув школярів на важливу бесіду з бібліотекарями ЦРБ ім. П. Загребельного про допомогу природі. Як може звичайний учень впливати на довкілля? Виявляється, що може і, навіть, достатньо суттєво!

Жвава розмова про це точилася на тематичному занятті, яке було присвячене звичайним щоденним діям у побуті. Інформація про економію «ранкової» води, від`єднання побутових приладів від електромережі, повторне використання речей – все це спрямовувало дітей повсякчас діяти вдома екологічно.
 
Практична частина заняття стосувалась виготовлення блокнота із залишків використаного паперу. Школярі виявили смак та фантазію, застосували подаровані напередодні вітальні листівки для оздоблення виробу.

Цікаво та незабутньо провели час школярі!
 

04.04.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Ой зав’ю вінки та на всі святки»
Майстер - клас
 
Усі ми знаємо, що зазвичай Великоднім символом вважається яйце, однак варіацій на тему святкових атрибутів дуже багато. Чому б не порадувати рідних і близьких чимось особливим?
 
Юні учасники творчої майстерні «Дивограй», що у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей, вирішили проявити оригінальність. Ознайомившись, за допомогою книг, з найрізноманітнішими варіантами подарунків, зупинилися на віночку.
Подивіться, як гарно вийшло! Тут вам і яєчко, і курча, і весняні квіти, і святковий символ тепла. Навіть врахували класичну кольорову гаму: червоний, зелений і білий.
 
Сподіваємося, що такий яскравий подарунок стане прикрасою і невід'ємним атрибутом свята.
 
З Великоднем вас! З Христовим Воскресінням! Здоров’я! Миру!
 

Відео

 
Дитина у світі емоцій.

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter