21.02.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Розумна мова»
Мовна світлиця

«Чужу мову можна вивчити за шість років,
а свою треба вчити все життя»

Вольтер

Заняття з підвищення мовної компетентності, у якому взяли участь працівники ЦРБ ім. П. А. Загребельного та користувачі, в Міжнародний день рідної мови

Мова – це визнаний засіб спілкування, пізнання та впливу. А володіння нею – найвища майстерність. У процесі суспільної діяльності люди вступають в різні стосунки, обмінюються досвідом у різних сферах життя, передають інформацію від покоління до покоління. Бібліотекарі радо вправлялися у слововживанні, доборі синонімів та образних висловів.
Ми всі часом помиляємося або мимоволі вживаємо неправильно наголошені слова. Працівники бібліотеки застосовували правила української мови і добирали аналоги іншомовним та запозиченим словам, словам-архаїзмам.

Наприкінці заходу учасники згадали на назвали видатних українців, які популяризували рідну мову та культуру за межами нашої країни.

 

20.02.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Низький уклін вам звитяжні браття…»
Вечір пам`яті

Вони загинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей.

Сьогодні в Галереї мистецтв  ЦРБ ім. П. А. Загребельного  відбувся День пам’яті Героїв Небесної Сотні, на якому присутні вшанували патріотизм і мужність  українців, які у лютому 2014 року загинули на Майдані.

В заході взяли участь український поет, прозаїк, член Національної спілки письменників України, активний учасник Майдану, боєць АТО Бори́с Гуменю́к та депутат Київської міської ради Денис Попов.

У віршах, новелах Б. Гуменюка звучить правда Майдану і війни, тож учасники заходу активно обговорювали, як творчість письменника, так і сучасні події на Сході нашої держави.
Відвідувачі бібліотеки зацікавлено  переглядали  експозицію-інсталяцію  та книжкову виставку, присвячену цій події.

На згадку про зустріч депутат Київської міської ради  Денис Попов подарував ЦРБ ім. П. А. Загребельного  книги з історії  української держави, а письменник Борис Гуменюк -  презентував низку своїх творів.

Хвилиною пам’яті вшанували загиблих у важкі для нашої країни часи.
 

20.02.2018

Галерея мистецтв
«Живопис»

До нас в гості завітали майбутні митці з «Краєзнавчого гуртка» ОКЦ «Дивосвіт». Юних глядачів вразив монументальний та сакральний живопис, а також найцікавішим для них виявився квест по ілюстраціям книги «Болгарські народні казки», які представлені в експозиції виставки «Микола Стороженко та його школа».

 

19.02.2018

Бібліотека №115
«Математика та фізика паперу»
науково-популярний практикум
у рамках клубу «Територія Н»

Новий сезон науково-популярного клубу для дітей «Територія Н» розпочато! 19 лютого відбулася перша повна відкриттів зустріч із дітьми 7 класу ЗОШ № 249.

Почали, як заведено, з білого листа. Історію, властивості та таємниці паперу відкрила нам команда проекту «Наукова світлиця». Математичні просторові моделювання, фізичні властивості та реальні експерименти не лишили байдужим навіть покоління Інтернету та найсучасніших гаджетів. Діти були в захваті!


А ви зможете пройти крізь звичайний листок А4? Знаєте хто й якою ціною винайшов папір? Змогли б виростити паперову квітку? У нас вийшло! Приєднуйтесь до наших наукових мандрів – будемо розгадувати дива разом!
 

18.02.2018

Бібліотека №151
«Гукаємо-закликаємо Масляну до себе в гості»
Бібліопосиденьки

На Масляну до бібліотеки № 151 завітали родини, якими опікується районний Центр сім’ї, дітей та молоді на бібліопосиденьки  «Гукаємо-закликаємо на Масляну до себе в гості».

Бібліотекарі розповіли про традицію святкування Масляної – веселе проводжання зими, осяяне радісним чеканням близького тепла, весняного відновлення природи, про безліч цікавинок, які притаманні тільки цьому святу. Ознайомилися із тематичною літературою про особливості та відмінності в обрядах святкувати Масляну різними європейськими народами .

Захід супроводжувався переглядом цікавих відеороликів та частуванням всіх охочих млинцями та солодощами. Залюбки приймали участь у народознавчій вікторині «Що ти знаєш про традиції  та звичаї?», майстер-класі «Весняне сонечко», що підготувала і провела бібліотекар по роботі з дітьми.


Щоб українському роду не було переводу, треба вивчати, берегти і передавати  його звичаї та обряди, що і робимо  ми – бібліотекарі.

 

18.02.2018

Бібліотека №1
«Масляну святкували, люту зиму проводжали…»
Народознавча година

В останній день Масниці відбулась народознавча година «Масляну святкували, люту зиму проводжали…» ,у рамках проекту ЦБС «Пам’ятай! Відроди! Збережи!» до Року охорони культурної спадщини України, для відвідувачів бібліотеки №1.
Бібліотекар запропонувала гостям свята ознайомитись із тематичною виставкою - інсталяцією, з  інформаційними пам’ятками про свято: « Сім фактів про масляну», «Символ Масляної».

Для учасників заходу було представлено відео : «Українські традиції святкування Масляної», пройшов майстер – клас: «Лялька від сивої давнини до сучасності».

А яке свято без млинців? В  бібліокафе  із рум’яними та запашними млинцями  жваво з гумором та піснями завершили цей святковий захід.
 

18.02.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Рідна мова, чиста, як роса»
Літературно-музичний вечір

Велична, щедра і прекрасна мова,
Прозора й чиста, як гірська вода,-
Це України мова барвінкова, –
Така багата й вічно молода.

Юлія Косинська

У рамках клубу «Золотий вік» відбувся літературно-музичний вечір «Рідна мова, чиста, як роса» до Міжнародного дня рідної мови.

Учасники клубу дізналися, що 21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови.

Гості заходу з цікавістю ознайомились з виставкою «Моя колиско, мова українська» та  із задоволенням переглянули мультимедійний матеріал «День мови».

У виконанні  членів  гурту «Молоді серця»  прозвучали   пісні на вірші українських поетів про мову: Л.  Костенко, А. Малишка, В. Сосюри і В. Симоненка.

Шануймо рідну мову, як найбільшу святість!
 

15.02.2018

Бібліотека №119
«Вишивка бісером»
Заняття гуртка декоративно-прикладного
мистецтва «Творчість юних»

15 лютого відвідувачі бібліотеки № 119 опановували непросте мистецтво вишивки бісером, взявши участь у майстер-класі «Biser-Art».

Як не дивно, зацікавилися таким рукоділлям більше хлопчики, ніж дівчатка. За допомогою майстрині Лідії Окушко діти отримували початкові навички у цій кропіткій справі: вчилися вишивати сердечко, використовуючи різнокольорові, блискучі намистинки, сріблясті та золотисті ниточки.
Ті ж, кому було складно, нанизували з бісеру красиві браслетики. Юні майстри переконалися, що необхідно володіти величезним терпінням, працьовитістю, наполегливістю, щоб навчитися працювати з бісером.
А ставши справжніми умільцями, вони зможуть створювати прекрасні шедеври, наприклад, чудові вишиті картини, і дарувати їх своїм матусям.

Тож усіх, хто цінує мистецтво hand-made,
запрошуємо до нашої бібліотеки!


 

13.02.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Хай зігріє вас Ярило!»
Масляний тиждень

Ось і діждалися ми Масляної! А щоб зустріти її як належно, треба згадати і про подарунки друзям, і про різні святкові розваги. Тому масляний тиждень у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей видався дуже насиченим. Діти дошкільного віку, разом з батьками, у творчій студії «Дивограй», з задоволенням створювали «Сонечко» з … долоньок та вчилися гратися в «Подоляночку».

Учні першого класу теж засвоювали уроки майстерності. Дві долоньки у формі  сердечка – проміння тепла, любові, доброти. Такий гарний весняний подарунок! А ще – імпровізували під пісеньку «А ми просо сіяли», розповідали віршики, відгадували загадки.

І, звичайно – фото на пам'ять разом з колоритним Дідусем Юхимом. Сподіваємося, ви помітили його? Бажаєте зустрітися? Чекаємо в бібліотеці або 17 лютого на районному святі Масляної!
 

12.02.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Унікальні куточки України,створені природою та людиною»
Віртуальна  екскурсія

Віртуальна екскурсія в рамках культурно-історичного проекту «Пам’ятай! Відроди! Збережи!» дозволила  прихильникам «зеленого туризму» здійснити незвичайну подорож заповідними куточками України.  «Шацький парк», «Долина нарцисів», «Кам`яна могила»… 

Але… це був тільки вступний оглядовий екскурс! Попереду відвідувачів бібліотеки ім. Ю.Гагаріна чекають багато цікавих відкриттів. А книжкова виставка «Заповідними стежками» допоможе не тільки доповнити візуальну інформацію, але й підготуватися до чергової подорожі.
Ми чекаємо на вас!
 

09.02.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Моє хобі - декупаж»
Майстер- клас

Кожна зустріч юних учасників творчої студії «Дивограй» - це подія, нове відкриття. Цього разу у бібліотеці зібралося багато прихильників декупажу. Незважаючи на численну аудиторію, захід вийшов дуже продуктивним та захоплюючим.
Учні  за допомогою бібліотекаря – майстрині пані Тетяни отримали практичні навички у створюванні  технікою декупажу різноманітних виробів. А ще - переконалися, що для цієї праці потрібна не тільки фантазія, але й старанність.
Майстер – клас  дав поштовх до удосконалення своєї майстерності та сприяв у зростанні інтересу до книг цієї тематики, а яскрава книжкова виставка опинилась у центрі уваги всіх відвідувачів бібліотеки.

Можливо, і вам подобається виготовляти щось цікаве власними руками?
Ми чекаємо на вас!
 

Відео

 .
 До Дня словника.

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter