06.05.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Незгасне вогнище родинне в людських  
 запалених серцях»

                                                                    Літературна вечірка 

                                                               
                                                           «Де сонце засинає вечорами
                                                               Під тихі колискові давніх літ,
                                                                    У спогадах живе разом з піснями
                                                                            Родинного тепла безмежний світ».

                                                                                                                  Погребняк Н.
 
    До дня Матері та Міжнародного дня сім’ї до бібліотеки ім. В. Кучера на літературну вечірку «Незгасне вогнище родинне в людських запалених серцях» зібралися члени клубу «Золотий вік».
 
 
   Бібліотекар розповіла присутнім багато цікавого  про історію святкування дня Матері та Міжнародного дня сім’ї.
    Гості заходу з захопленням переглянули мультимедійний матеріал «15 травня – Міжнародний день сім’ї», а також прослухали огляд  літератури  книжкової виставки «Там де в пошані рідні батько й мати, там мир і злагода».
 
 
     Під час заходу лунали вірші та пісні, присвячені матері та сім’ї, а на завершення всі присутні отримали в подарунок віночок авторських пісень Ігоря Турського.
 
Бажаємо всім любові від батьків, поваги від дітей,
а щастя і здоров’я від Бога!

 
 
                                                                                                                       
 
 

04.05.2018

Бібліотека №115
«Веселковий дивосвіт»
Вернісаж творчих робіт

    Бібліотека № 115 для дітей знову прикрашена яскравими барвами дитячих фантазій. Добрий світ казок подарували читачам і відвідувачам бібліотеки вихованці студій Деснянського району: студія образотворчого мистецтва «Акварель» ЦДЮТ, ЦЕВ «Гармонія», ОКЦ «Дивосвіт».

 
 
   Дитячі малюнки наповнені різними барвами і дивують своєю багатогранністю. Герої казок, мультфільмів і просто улюблені книжкові персонажі стали експонатами виставки, що розмістилася на двох поверхах вестибюлів бібліотеки. Представлені роботи в різних жанрах: є і портрети, і пейзажі, натюрморти і казкові тварини.
 
 
   Вихованці студій постійно приймають участь у районних та міських виставках і конкурсах і неодноразово ставали переможцями.
    Запрошуємо юних художників та всіх охочих на виставку, де ви зможете отримати масу позитивних емоцій і гарний настрій!
 
 
 

04.05.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Мак – дорога до єдності…»
                                                                   Інформаційна година
                                     
    Напередодні Дня пам’яті та примирення і 73-річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні бібліотека ім. С. Олійника запросила учнів 6 класу середньої школи №147 на інформаційну годину та майстер-клас.
 
 
Бібліотекарі провели огляд книжкової виставки «1939-1945. Пам`ятаємо. Перемагаємо» та розповіли про лихоліття Другої світової війни, про дітей війни, квітку пам’яті й долучити дітей до виготовлення символіки про тих, хто загинув під час Другої світової війни  – червоних маків.  
 
 
  Школярів навчили, як виготовити квітку з паперу червоного та чорного кольору за допомогою ножиць і, звичайно, тепла своїх рук.
Для українців квітка червоного маку ще з козацьких часів була символом пролитої козацької крові, не раз оспівана у народних піснях та думах.

 
 

03.05.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«В саду поезії Анатолія Качана»   
Творча зустріч
 
У рамках літературної вітальні «Автограф», відбулася зустріч учнів з відомим українським письменником Анатолієм Качаном.
 
 
Діти не тільки слухали веселі та повчальні вірші «письменника з підручника» у виконанні автора, але й самі їх декламували, відгадували загадки, вчили скоромовки, задавали питання. А ще – переглянули декілька короткометражних мультиків за творами Анатолія Качана, які створили їх ровесники.
 
     
Пан Анатолій ділився секретами творчості, виразного читання, розповідав про яскраві сторінки своєї біографії, супроводжуючі це відеорядом фотографій з сімейного альбому.   Скільки вражень, емоцій, відкриттів!
До зустрічі в бібліотеці!

 
 

03.05.2018

Бібліотека №119
«Золоті ворота – древня неприступна брама Києва»
Медіа-година
за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!»


«Золоті Ворота збудував славний
київський князь Ярослав Мудрий
на місці бойовища, де він розгромив
 орду печенігів.»

В. Мацьків
 
3 травня до бібліотеки № 119 завітали учні 4-го класу спеціалізованого навчального закладу «Лісові дзвіночки» та діти із групи продовженого дня СШ № 213, щоб поринути у давню епоху української історії та древнього Києва.
 
Школярі здійснили віртуальну екскурсію до унікальної пам’ятки часів Київської Русі-України, що зберіглася до наших днів та є символом столиці - Золотих воріт.
 
Можливо, діти і не здогадувалися про багату історію цієї найдавнішої споруди Східної Європи, проходячи повз неї під час прогулянок Києвом. Вони зацікавлено слухали розповідь бібліотекаря та виявили бажання обов’язково відвідати музей «Золоті ворота».
Відео-сюжет «Нариси древнього міста» долучив юних читачів до часів князя Ярослава Мудрого, коли були збудовані Золоті ворота – ціла вежа, що роками захищала столицю від ворожих нападів та була величним, урочистим входом до Києва.
Літературною складовою медіа-години стали оповідання Антіна Лотоцького «Михайло-семиліток», Романа Завадовича «Де тепер Золоті ворота», українські билини, «Повість минулих літ». Уривки із них з цікавістю читали школярі.
 Перегляд мультфільму за оповіданням Сергія Плачинди «Хлопчик з вуздечкою» про хороброго юного киянина, який під час облоги Києва печенігами допоміг звільнити місто, викликав у дітей такі патріотичні почуття як любов до рідної землі, необхідність захищати її від ворогів.
    Із задоволенням відвідувачі милувалися виставкою чудових малюнків читачів бібліотеки із зображенням історичних пам’яток столиці. А бібліотекарі запросили школярів до участі у загальноміському  конкурсі дитячих малюнків та творчих робіт «Київ та кияни очима дітей».
Залюбки учні ділилися враженнями від яскравої історичної мандрівки. Вони зрозуміли, що кожній людині необхідно вивчати і шанувати історію своєї країни, збагачувати свій внутрішній світ, а бібліотека завжди готова допомогти у цьому.
 

03.05.2018

Галерея мистецтв
«Малювання художнім шпателем»

3 травня в Галереї  мистецтв відбувся майстер-клас з олійного живопису під керівництвом Валерія Олександровича Франчука і молодого художника Ярослава Білика.
 
 
Народний художник України Франчук Валерій Олександрович познайомив маленьких митців з новою технікою – малювання художнім шпателем. 
 
 
Юні митці мали змогу не лише спостерігати поетапне виконання та авторську техніку живопису, а й долучитися до творчого процесу.
Усі учасники захопливого творчого майстер-класу отримали чудовий настрій від процесу та позитивні емоції.
 
 

03.05.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Швейк завойовує світ…»
Літературна хвилинка
 
3 травня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась літературна хвилинка приурочена до 135-річчя від дня народження чеського письменника – сатирика, драматурга, журналіста Ярослава Гашека для користувачів різних категорій.
Читачам була представлена тематична розкладка літератури та відео-презентація. Пропоновані інформаційні матеріали ознайомили користувачів з творчим шляхом та цікавими сторінками життя видатного письменника.

Присутні згадали один з найвідоміших творів автора «Пригоди бравого вояка Швейка»,  який увійшов у скарбницю світової літератури.

 

27.04.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Мальви для Квітки Цісик»
Музичний вечір
 
27 квітня в бібліотеці ім. С. Олійника на чергове засідання зібралися  члени клубу «Іванна». Музичний вечір «Мальви для Квітки Цісик» був присвячений 65-й річниці від дня народження видатної американської співачки українського походження.
Учасники заходу згадали про нелегку долю цієї маленької симпатичної жінки, поділилися своїми думками та враженнями, коли почули запис її співу вперше. Більш за все схвилювали присутніх пісні у виконанні Квітки, адже жінка, яка ніколи не була в Україні й чула українські пісні лише від своїх рідних та знайомих, записала оригінальні трактування відомих мелодій, заново прочитавши українську душу.
 

26.04.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Пам’ятки Київської Русі»
Віртуальна подорож
за проектом «Пам’ятай! Відроди!Збережи!»
 
26 квітня в бібліотеці ім. С. Олійника  учні ЗОШ  № 147 здійснили віртуальну подорож унікальними пам’ятками Київської Русі.

Бібліотекар підкреслила, що численні війни, стихійні лиха, час знищили більшість пам’яток, але ті, що збереглися – безцінні для українського народу. Тож учні мали нагоду зазирнути в історичне минуле та помилуватися неоціненним спадком тих давніх часів.
Присутні здійснили віртуальну екскурсію храмами Києва, Чернігова, Черкаської та Житомирської областей, Волині та Галича, які були побудовані в ХІ – ХІІ століттях, познайомилися з історією їх будівництва, а також фресками та мозаїками.

Зацікавили школярів матеріали постійно діючої виставки «Від прекрасного – до вічного», огляд якої провела бібліотекар.

Учні зрозуміли важливість та необхідність збереження пам’яток, які дійшли до нас із давнини.
 

26.04.2018

Бібліотека №119
«Скарби і таємниці Хотинської фортеці»
Історична мандрівка
 за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!»
 «У глибині ясного раю
Стоїть фортеця кам’яна.
І міць її не знає краю,
Неначе хвиля водяна.»

Віктор Цвіт


26 квітня учні 6-го класу СШ № 213 здійснили у бібліотеці № 119 історичну подорож до однієї з найвеличніших твердинь нашої Батьківщини – Хотинської фортеці, що височить на мальовничому березі Дністра і є одним з семи чудес України. Мандрівка відбулася у рамках культурно-історичного проекту «Пам’ятай! Відроди! Збережи!», основна мета якого – спонукати читачів до бажання вивчати власну історію і традиції, шанувати і берегти культурні надбання українського народу.
 
 
 

Діти дізналися про славетну історію Хотинської фортеці, про її оборонні функції, про легенди, пов’язані із нею.
Із задоволенням школярі дивилися відео-сюжет «Тисячолітній Хотин. Україна вражає», зачитували цікавинки про багатовіковий історичний шлях середньовічної фортеці-красуні, які підготували бібліотекарі.
Читачі довідалися, що на території фортеці було знято понад 50 художніх фільмів, зокрема, «Балада про доблесного лицаря Айвенго», «Стріли Робін Гуда», «Захар Беркут», уривки із яких вони залюбки переглянули.
Книжково-журнальна виставка «Історико-культурна спадщина України: шануємо і зберігаємо разом» надала користувачам літературу для читання. А інформаційною підтримкою заходу стали флаєри «Хотинська фортеця – одне з семи чудес світу».
Тож запрошуємо до бібліотеки усіх, хто цікавиться замками і фортецями, розкішними палацами України, які розкриють свої історії  та приховані таємниці…
 
 

26.04.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Гірка полинова чаша»
Вечір-реквієм
 
«Над Прип’яттю весна у тридцять друге …
Життя триває …»

Леся Вознюк
 
Чорнобиль для українців – це гіркий спадок та спогади, а для світової спільноти – надзвичайна за масштабами техногенна катастрофа. Багато емоцій та переживань відчули юнаки та дівчата, переглядаючи відео фрагменти про евакуацію Прип’яті, роботу персоналу станції у зоні відчуження та встановлення Арки над об’єктом «Укриття».
Вразила школярів також інфографіка про масштаби лиха на території Білорусії. Несподіваною була для підлітків і паралель з Фукусімою, наслідками цунамі та вибухами на атомній станції в Японії.

Підтримали учні заклик спеціалістів ЦРБ приєднатися до Міжнародного флешмобу «Чорнобиль-32. Запали свою свічку!»
 

Відео

 .
Твори С. Олійника.
 

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter