20.09.2018
Бібліотека №119 |
«Оригамі: перетворюємо простий папір на іграшки»
Заняття гуртка декоративно-прикладного мистецтва
«Творчість юних»
«Творчість юних»
20 вересня у бібліотеці № 119 для дітей панувала натхненна, творча атмосфера. Адже відвідувачі потрапили до світу стародавнього японського мистецтва оригамі - мистецтва, що робить чаклунами усіх, хто долучається до нього.
Із розповіді бібліотекаря діти із цікавістю дізналися, що довгий час оригамі було доступне лише багатіям, які обов'язково опановували техніку складання оригінальних паперових моделей. А сьогодні відчути себе справжнім майстром оригамі може кожен, у кого є бажання, терпіння, уява і ...гарні помічники.
Таким помічником для читачів стала викладач Лідія Окушко, яка запропонувала дівчаткам створити із кольорового паперу вбрання для принцес. Також у пригоді стали книжкова добірка «Азбука оригамі», підготовлена бібліотекарями. Оригамі виявилося дуже захопливою справою, і незабаром яскраві поробки вже милували око. І надалі юні майстрині зможуть порадувати друзів та близьких чудовими фігурками, іграшками та прикрасами з паперу.
19.09.2018
«Казки Школи під Голубим Небом»
Літературна подорож
за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури» «Читання – це віконце, через яке діти
бачать і пізнають світ і самих себе.» Василь Сухомлинський 19 вересня юні читачі бібліотеки № 119 відвідали незвичайну школу – Школу під Голубим Небом. А влаштували бібліотекарі цю літературну подорож до 100-річчя від дня народження всесвітньо відомого і шанованого українського педагога та письменника Василя Сухомлинського.
Бібліографічний огляд книжкової розкладки «Серце віддаю дітям»та пам’ятка «Василь Олександрович Сухомлинський» допомогли відвідувачам обрати для читання інші цікаві твори Великого Вчителя. Сподіваємось, що вони навчать юних читачів відрізняти добро від зла, бути доброзичливими, вихованими, любити рідний край, Батьківщину. А завершили бібліотекарі літературну подорож напутніми словами Василя Сухомлинського: «Якщо мрієш стати справжньою людиною – читай книгу.» 15.09.2018
«Muromets Fest»
Бібліопікнік 15 вересня публічні бібліотеки Деснянського району долучилися до фестивалю сучасних богатирів «Muromets Fest» у парку «Муромець» на території спортивно-розважального комплексу «X-Park», щоб стати частиною унікального дійства, свідком Національних рекордів України!
Свято спорту, сили, народних традицій, надало можливість продемонструвати, які талановиті у нас діти. Майстер-клас по виготовленню «конячок», незамінних супутників богатирів, козаків, привернув увагу майбутніх захисників Батьківщини. А ось незвичайні, різнокольорові пташки-символ краси, миру, спокою, зацікавили дівчаток. Приємно, що відвідувачі свята отримали від свята море задоволення і незабутніх вражень! 14.09.2018
«Заради миру на Землі!»
Патріотична година
14 вересня в ЦРБ ім. П. Загребельного напередодні визначних дат - Міжнародного Дня демократії та Міжнародного Дня миру, з метою виховання почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю було проведено патріотичну годину для учнів молодшого шкільного віку ЗНЗ №238.
Бібліотекар ознайомила дітей з історією започаткування свят, загальновідомими символами, значеннями слів «демократія» та «мир». Діти із задоволенням читали вірші про мир та Україну, складали звернення до жителів планети про збереження миру. 13.09.2018
«Я - щасливий!?»
Тренінг «…Емоційна культура —
ознака людяності»
(В. Сухомлинський) Багато цікавого і корисного дізналися учасники тренінг-класу «Злагода» завдяки зустрічі з психологом Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району м. Києва Оксаною Степанюк. Не дивно, бо тема тренінгу є дуже пізнавальною: роль емоцій в житті людини.
Сподіваємося, відвідування бібліотеки викликатиме у наших читачів лише радість та позитивні емоції. До зустрічі в бібліотеці!
12.09.2018
«Букварик-казкарик»
Голосні читання
«Веселе місто Алфавіт. В нім кожне слово – цілий світ. В нім кожна літера жива – Із них складаються слова.» Тамара Коломієць 12 вересня бібліотека № 119 для дітей завітала до вихованців групи із вадами мовлення дитячого навчального закладу № 176, щоб запросити їх до світу чарівної української абетки.
Разом із бібліотекарями дошкільнята залюбки мандрували казковою країною Букварем, де на них чекали незвичайні пригоди. Долаючи перешкоди, дітлахи звільняли маленьку фею Літеру із височезного замку, куди її запроторив чарівник-лиходій, що не вмів читати. Охоче дошкільнята слухали веселі віршики про абетку, зацікавлено розглядали яскраві ілюстрації та намагалися навіть читати по складах. Адже читати – це не тільки знати букви та складати їх в слова. Читати – це мріяти, читати – це грати, читати – це пізнавати все на світі. Із задоволенням дітки обрали такі книжечки як «Чарівна абетка», «Букварик-дошколярик», «Казкова азбука», «Читайлик», «Буквограй». А безпосередньо у бібліотеці на дошкільнят та їх батьків чекає ще більш цікава та пізнавальна добірка літератури, що вчить читати, рахувати, малювати та яка перетворить процес навчання на веселу і захопливу гру. Тож, любі дітки, приходьте до бібліотеки! Грайтеся та навчайтеся! А бібліотекарі радо вам у цьому допоможуть. 09.09.2018
«Наталя Ужвій - поетеса української сцени»
Арт-година «…Я вся в театрі, коли в мене немає вистави, одразу я никну, в’яну й сама собі стаю
непотрібною». Н. Ужвій В бібліотеці ім. В. Кучера для членів клубу «Золотий вік» було проведено арт - годину: «Наталя Ужвій - поетеса української сцени» до 120- річчя від дня народження народної артистки України.
Учасники заходу ознайомились з тематичною виставкою - інсталяцією та із зацікавленістю переглянули мультимедійний матеріал про життя та творчість народної артистки України. Учасники заходу пригадали фільми та театральні вистави за її участю.
06.09.2018
«Ні дня без сцени. Театральний портрет»
Година мистецтва «У творчій радості живій,
В хвилини дивного натхнення Ми часто згадуєм імення Наталі, славної Ужвій…». Ющенко О.
6 вересня в бібліотеці відбулась година мистецтва до 120-річчя від дня народження української актриси - Наталії Ужвій для користувачів середнього та старшого віку.
Бібліотекар ознайомила присутніх із біографією актриси, репертуаром, який налічує близько 213 ролей у театрі у театрі та 20 ролей у кіно. Користувачі із зацікавленістю подивились уривки кінострічок: «Мина Мазайло», «Багато галасу даремно», прослухали сонет Олекси Ющенка «У творчій радості», який автор присвятив Наталії Ужвій. Захід надихнув читачів до всебічного вивчення цікавих сторінок творчого та життєвого шляху «справжньої поетеси української сцени». 30.08.2018
«Хресний шлях Людмили Старицької – Черняхівської»
Вечір – портрет
30 серпня зібрались члени клубу «Іванна» на вечір – портрет до 150 – річчя від дня народження української письменниці Людмили Старицької – Черняхівської.
Бібліотекарі розповіли про життєвий шлях яскравої та різнобічної особистості письменниці та громадського діяча. Друкувала Людмила Старицька – Черняхівська оригінальні поезії, драми, критичні нариси, літературні нариси, літературні й театральні рецензії, а також була співавтором свого талановитого батька Михайла Старицького. Горда письменниця, творець художніх образів, як той сніп упала, на суху випалену сонцем землю чужини, не відаючи, коли повернуть рідному народові славу і честь. Трагічна доля письменниці доби «Розстріляного відродження» не залишила наших користувачів байдужими. 29.08.18
«Книга нам несе чудовий знань нелічений запас»
Сонячні читання Протягом серпня літній читальний зал бібліотеки «Чудова преса на всі інтереси» запрошував усіх охочих ознайомитися із цікавими й пізнавальними періодичними виданнями, що одержує бібліотека.
А 29 серпня, напередодні Дня знань, бібліотекарі влаштували літній майданчик у дитячому навчальному закладі № 176 для вихованців старших груп, які наступного року стануть першокласниками. Кольорові абетки, лабіринти із пригодами, розмальовки – все це неабияк зацікавило дітлахів. Вони залюбки поринули у чарівний книжковий та журнальний світ. А хто вже вміє читати, хизувався своїм вмінням та зачитував уголос для друзів рядки з улюблених казок. Також дошкільнята ділилися своїми мріями та очікуваннями від майбутнього шкільного життя, обіцяли бути сумлінними та добре вчитися, тішилися з того, скільки нових друзів та захопливих пригод подарує їм школа! А бібліотека із задоволенням подарує можливість поглибити свої знання дітям і вихователям та запрошує на виставку «І знову рідна школа нас запрошує у клас», де представлена, зокрема, і література для підготовки до школи. Тож, двері бібліотеки завжди гостинно відчинені і для тих, хто тільки опановує читання, і для тих, кого бібліотека вже навчила любити книгу. 26.08.2018
«Любов, як спіритичний сеанс…»
Творча зустріч 26 серпня в бібліотеці ім. В. Кучера пройшла творча зустріч з сучасною українською поетесою Ольгою Подольською.
Авторка презентувала свою нову збірку віршів «Вишневий настрій – 2». Кожен поетичний рядок книги пронизаний щирими, добрими, світлими відчуттями, які передаються читачеві. Тож нехай її щире поетичне слово озветься любов’ю і у Вашому серці! |
Відео
|