26.11.2018
Бібліотека № 2 для дітей |
«За життя без сміття!»
Екологічний Handmade
Екологічний Handmade
Сьогодні у світі набирають обертів заходи для збереження довкілля та попередження екологічних загроз. Зокрема - переробка сміття без шкоди для природи. Тому чергове заняття гуртка «Капітошка» юні любителі природи вирішили присвятити Всесвітньому дню вторинної переробки.
Варто пам’ятати - використання відходів допоможе нам зробити життя краще та безпечніше!
26.11.2018
«Сонячна країна Миколи Носова»
Літературна подорож за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури» Вже не одне дитяче покоління дружить із героями талановитих книжок Миколи Носова. Як і багато знаменитих письменників, він спочатку вигадував казки та оповідання для свого маленького сина, а потім з’явилося бажання писати про дітей і для дітей.
З нагоди 110-річчя від дня народження відомого письменника – уродженця Києва – до бібліотеки завітали вихованці групи з вадами мовлення ДНЗ № 176. Сподіваємось, що осяяні сонячним гумором, ці книжки захоплять наших маленьких читачів, як колись і їх батьків, радісною та невтомною вигадкою! 26.11.2018
«Любов – найсвятіше почуття»
Творча зустріч «Якщо ви не сказали «люблю», поверніться з дороги і неодмінно скажіть …це велике і потужне слово. Люблю!» Л. Гонтарук В рамках літературної вітальні «Автограф», на зустріч до своїх читачів, учнів 11 класу 218 школи, до бібліотеки ім. Ю. Гагаріна для дітей завітала відома українська письменниця, поетеса, перекладачка та чудова жінка Любов Романівна Гонтарук.
На пам'ять про зустріч пані Любов подарувала бібліотеці та читачам свої книжки з автографом. 21.11.2018
«Слава Україні! Героям слава!»
Патріотична година «Борітеся – поборете!
Вам Бог помагає! За Вас правда, за вас слава І воля святая!» Тарас Шевченко У День Гідності та Свободи відбулась патріотична година у рамках виставки «Блокпост Пам’яті», яка експонується в Галереї Мистецтв ЦРБ ім. П. А. Загребельного. Цей день об’єднав дві знакові події у новітній історії країни – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року. П’ять років тому почався Євромайдан, події якого згодом отримали назву Революція Гідності, яка змінила нашу державу.
Хвилиною мовчання вшанували героїв-патріотів Небесної Сотні та воїнів АТО, які віддали своє життя, захищаючи незалежність і свободу України.
Ми повинні пам’ятати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього. 20.11.2018
«Дивовижна мандрівка із Сельмою Лагерльоф»
Медіа-мандрівка за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури» «Доки дітям весело читати цю книгу – вона перемагатиме!» Сельма Лагерльоф Напевно, усім дітям подобаються уроки, коли матеріал викладається цікаво, неординарно, навіть, художньо. Саме такою вчителькою, що відкривала своїм учням навколишній світ, розповідаючи чарівні оповідання, була видатна шведська письменниця Сельма Лагерльоф.
З нагоди 155-річчя від дня народження першої жінки-лауреата Нобелівської премії з літератури до бібліотеки були запрошені учні 3-х класів ЗЗСО № 213. Із розповіді бібліотекаря школярі дізналися про мужність і цілеспрямованість письменниці, яка стала дуже відомою дітям багатьох країн завдяки своїм талановитим творам, зокрема, повісті-казці «Чудесна мандрівка Нільса Гольгерсона з дикими гусьми». Для учнів стало несподіванкою, що ця книга була створена як підручник з географії рідного краю на замовлення Шведського товариства вчителів. Сподобалися дітям ілюстрації художників Катерини Іванової, Сергія Набутовського до казки про хлопчика Нільса, представлені на книжковій викладці «Казки управляють життям!». Переглядаючи чудовий мультфільм «Зачарований хлопчик», читачі разом із головним героєм вирушили у подорож та відвідали різні куточки Швеції, зазнаючи безліч найдивовижніших пригод і знайомлячись із географією та історією скандинавської країни. Мудра й добра, ця книжка навчає любити рідну землю, пробуджує бажання пізнавати нове, невідоме – такий висновок зробили наші читачі на завершення цікавої медіа-подорожі. 20.11.2018
«Україна – територія гідності і свободи»
Патріотичний вечір «Не дай байдужими лишитись
До сліз і стогону людей, Які повстали, щоби жити В країні світла, не тіней». Аркадій Лаков До Дня Гідності та Свободи в бібліотеці ім. В. Кучера відбувся патріотичний вечір «Україна – територія гідності і свободи» за проектом «Я гордий тим, що з України родом», в якому взяли участь українська поетеса, прозаїк, перекладач, педагог, член НСПУ Гонтарук Любов Романівна та учні 9 класу ЗЗСО № 218.
Революція Гідності залишила глибокий та незабутній слід в історії України. Її ідеали, надії й рішення змінили нашу ментальність, розпочали і продовжують формувати нову політичну ідентичність. 19.11.2018
«Архітектори, які будували наше місто»
Краєзнавча година В бібліотеку ім. С. Олійника завітали учні 5 класу ЗЗСО №147 на краєзнавчу годину «Архітектори, які будували наше місто» за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!».
Разом з бібліотекарем юні читачі розглянули історію архітектури Києва від Київської Русі до сьогодення. В цьому їм допомогла тематична виставка та презентація. Учні виразили побажання на подальші цікаві зустрічі про рідне місто у бібліотеці! 18.11.2018
«З глибин життя народного»
Літературно-мистецький вечір «Яка прекрасна мова! Читав –
наче погожу воду у спеку пив. Яке знання народних звичаїв, народного життя!» М. Коцюбинський Осіння пора, пора скупого сонячного проміння, перших приморозків і справді зимового подиху вітру подарувала людству талановитих українських письменників - ювілярів Григорія Квітку-Основ’яненка та Івана Нечуя – Левицького. З цієї нагоди у бібліотеці відбувся літературно-мистецький вечір «З глибин життя народного».
На завершення у виконанні гурту «Молоді серця» прозвучали українські жартівливі пісні. 16.11.2018
«Толерантність врятує світ…»
Інтерактивне заняття
У Міжнародний День толерантності ЦРБ ім. П. А. Загребельного спільно з Соціальним центром у справах сім’ї та жінок Деснянського району провели інтерактивне тематичне заняття «Толерантність врятує світ…» для учнів 7 класу ЗЗСО № 248.
Діти разом із спеціалістами визначили поняття толерантності, обговорювали те чим відрізняються традиції привітань різних країн світу, як бути мудрими та позбавити своє життя від конфліктів, про необхідність цікавитись один одним, що надає можливість бути ближчими. Юні читачі бібліотеки взяли участь в інтерактивних іграх «Я не люблю коли зі мною….», «Я зараз хочу…», створювали «Дерево побажань» та розробили «Модель толерантності класу».
Користувачам бібліотеки була представлена тематична виставка, яка розкриває теми : виховання характеру дитини в родині, як зробити школу толерантною, проблеми толерантності в світовому вимірі. Здатність бути толерантним може стати рисою характеру особистості та забезпечити успіх у коректному та дружньому спілкуванні. Говоримо один одному гарні слова, які завжди піднімають настрій і вселяють оптимізм! 15.11.2018
«Вишивка нитками муліне»
Заняття гуртка «В небі сонця золотий клубочок Розсипає нитки промінні, Їх збирають рученьки дівочі І гаптують цвіт на полотні.» Максим Рильський У розмаїтті українського декоративного мистецтва художнє вишивання посідає одне з провідних місць. Це улюблений і здавна поширений різновид народної творчості. Адже для вишивання не потрібно складних пристосувань. Умінню серцем відчувати навколишню красу й відтворювати її в узорах кожна дівчина змалечку вчилась у своєї матері, бабусі.
А у бібліотеці № 119 для дітей майстерності вишивання відвідувачів навчала викладач Лідія Окушко. За допомогою лише голки й нитки на простому полотні юні рукодільниці створювали яскраві узори та залюбки демонстрували результати своїх старань. Тематична добірка літератури, підготовлена бібліотекарями, представила, зокрема, книги «Український Всесвіт» Анжеліки Рудницької, «Українська вишивка» Тетяни Кара-Васильєвої, «Узори, повернуті в Україну» Ольги Загородньої, що знайомлять не тільки із секретами української вишивки, а і з історією цього давнього та вічно молодого мистецтва.Сподіваємось, що вони допоможуть юним майстриням і надалі з натхненням опановувати це чудове рукоділля! 14.11.2018
«Ресурсозбереження у школі: як це працює»
Навчальний вибірковий модуль 14 листопада в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся навчальний вибірковий модуль для вчителів природничих дисциплін середніх та старших класів ЗЗСО міста Києва у партнерстві з Інститутом післядипломної освіти Київського університету ім. Бориса Грінченка.
Слухачі модулю дізналися про ресурсне наповнення, яке містять міжнародні проекти, та його різновиди. Отримали поради, щодо застосування матеріалів проектів у практичній роботі з водозбереження, енергозбереження тощо у початковій школі. Переконалися у важливості системного підходу до вирішення проблем ресурсозбереження. |
Відео
|