03.05.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Швейк завойовує світ…»
Літературна хвилинка
 
3 травня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась літературна хвилинка приурочена до 135-річчя від дня народження чеського письменника – сатирика, драматурга, журналіста Ярослава Гашека для користувачів різних категорій.
Читачам була представлена тематична розкладка літератури та відео-презентація. Пропоновані інформаційні матеріали ознайомили користувачів з творчим шляхом та цікавими сторінками життя видатного письменника.

Присутні згадали один з найвідоміших творів автора «Пригоди бравого вояка Швейка»,  який увійшов у скарбницю світової літератури.

 

27.04.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Мальви для Квітки Цісик»
Музичний вечір
 
27 квітня в бібліотеці ім. С. Олійника на чергове засідання зібралися  члени клубу «Іванна». Музичний вечір «Мальви для Квітки Цісик» був присвячений 65-й річниці від дня народження видатної американської співачки українського походження.
Учасники заходу згадали про нелегку долю цієї маленької симпатичної жінки, поділилися своїми думками та враженнями, коли почули запис її співу вперше. Більш за все схвилювали присутніх пісні у виконанні Квітки, адже жінка, яка ніколи не була в Україні й чула українські пісні лише від своїх рідних та знайомих, записала оригінальні трактування відомих мелодій, заново прочитавши українську душу.
 

26.04.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Пам’ятки Київської Русі»
Віртуальна подорож
за проектом «Пам’ятай! Відроди!Збережи!»
 
26 квітня в бібліотеці ім. С. Олійника  учні ЗОШ  № 147 здійснили віртуальну подорож унікальними пам’ятками Київської Русі.

Бібліотекар підкреслила, що численні війни, стихійні лиха, час знищили більшість пам’яток, але ті, що збереглися – безцінні для українського народу. Тож учні мали нагоду зазирнути в історичне минуле та помилуватися неоціненним спадком тих давніх часів.
Присутні здійснили віртуальну екскурсію храмами Києва, Чернігова, Черкаської та Житомирської областей, Волині та Галича, які були побудовані в ХІ – ХІІ століттях, познайомилися з історією їх будівництва, а також фресками та мозаїками.

Зацікавили школярів матеріали постійно діючої виставки «Від прекрасного – до вічного», огляд якої провела бібліотекар.

Учні зрозуміли важливість та необхідність збереження пам’яток, які дійшли до нас із давнини.
 

26.04.2018

Бібліотека №119
«Скарби і таємниці Хотинської фортеці»
Історична мандрівка
 за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!»
 «У глибині ясного раю
Стоїть фортеця кам’яна.
І міць її не знає краю,
Неначе хвиля водяна.»

Віктор Цвіт


26 квітня учні 6-го класу СШ № 213 здійснили у бібліотеці № 119 історичну подорож до однієї з найвеличніших твердинь нашої Батьківщини – Хотинської фортеці, що височить на мальовничому березі Дністра і є одним з семи чудес України. Мандрівка відбулася у рамках культурно-історичного проекту «Пам’ятай! Відроди! Збережи!», основна мета якого – спонукати читачів до бажання вивчати власну історію і традиції, шанувати і берегти культурні надбання українського народу.
 
 
 

Діти дізналися про славетну історію Хотинської фортеці, про її оборонні функції, про легенди, пов’язані із нею.
Із задоволенням школярі дивилися відео-сюжет «Тисячолітній Хотин. Україна вражає», зачитували цікавинки про багатовіковий історичний шлях середньовічної фортеці-красуні, які підготували бібліотекарі.
Читачі довідалися, що на території фортеці було знято понад 50 художніх фільмів, зокрема, «Балада про доблесного лицаря Айвенго», «Стріли Робін Гуда», «Захар Беркут», уривки із яких вони залюбки переглянули.
Книжково-журнальна виставка «Історико-культурна спадщина України: шануємо і зберігаємо разом» надала користувачам літературу для читання. А інформаційною підтримкою заходу стали флаєри «Хотинська фортеця – одне з семи чудес світу».
Тож запрошуємо до бібліотеки усіх, хто цікавиться замками і фортецями, розкішними палацами України, які розкриють свої історії  та приховані таємниці…
 
 

26.04.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Гірка полинова чаша»
Вечір-реквієм
 
«Над Прип’яттю весна у тридцять друге …
Життя триває …»

Леся Вознюк
 
Чорнобиль для українців – це гіркий спадок та спогади, а для світової спільноти – надзвичайна за масштабами техногенна катастрофа. Багато емоцій та переживань відчули юнаки та дівчата, переглядаючи відео фрагменти про евакуацію Прип’яті, роботу персоналу станції у зоні відчуження та встановлення Арки над об’єктом «Укриття».
Вразила школярів також інфографіка про масштаби лиха на території Білорусії. Несподіваною була для підлітків і паралель з Фукусімою, наслідками цунамі та вибухами на атомній станції в Японії.

Підтримали учні заклик спеціалістів ЦРБ приєднатися до Міжнародного флешмобу «Чорнобиль-32. Запали свою свічку!»
 

25.04.2018

Бібліотека №151
«Мирний атом повинен служити людям»
Вечір – спомин
 
«О, земле втрачена, явися
бодай у зболеному сні,
і лазурово простелися,
і душу порятуй мені.»

В. Стус
 
25 квітня  бібліотека №151 в партнерстві із громадською організацією «Фонд інвалідів Чорнобиля Деснянського району» та школою №277 провела для учнів старших класів вечір – спомин «Мирний атом повинен служити людям», присвячений 32 річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
Бібліотекарі презентували книжкову виставку та провели екскурс у Чорнобиль  ядерної катастрофи та сьогодення через огляд художніх та науково-публіцистичних книг.

Вчителі наголосили, що ця трагедія повинна бути уроком для людства і ніколи не повинна повторитися.
До сліз пробирали одкровення гостей вечора: голови громадської організації «Фонд інвалідів Чорнобиля Деснянського району» Ягодкіна Анатолія Гнатовича, інспектора по соціальним питанням фонду – Павленко Ніни Олександрівни, які працювали на ЧАЕС і були  свідками тих подій, а зараз опікуються життям і здоров’ям такої ж категорії людей , як і самі – Ліквідаторами.

Із захопленням слухали  присутні Людину-Героя, полковника МВД, пожежника Даниленко Володимира Григоровича, який з першої хвилини аварії боровся з чорнобильським лихом.

«Ви, молоде покоління, живіть і пам’ятайте тих, хто своєю працею на ЧАЕС, втративши здоров’я і життя - врятовував майбутнє», - звернувся до учасників заходу полковник Даниленко.

Будемо гідними подвигу цих людей!
 

25.04.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Правила поведінки у весняному лісі»
Екозаняття
 
«В кожну пору ліс чарівний.
Навесні він світлий, дивний.
Море звуків оживає,
Море квітів розквітає»

Надія Красоткіна
 
Весняний ліс завжди надихав митців на написання творів та картин. Школярів він спонукав до обговорення поведінки сучасного городянина у лісі.
Під час екозаняття другокласники розрізняли небезпечні та безпечні для лісу предмети на уявній галявині зі сміттям, називали важливі для захисту лісу професії. Із захопленням учасники заходу обирали для себе можливі види активності у лісі, називали дії з економного використання паперу.

Наприкінці зустрічі діти уявили себе кореспондентами журналу та провели колективне інтерв’ю про правила поведінки у весняному лісі.

 

25.04.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Культура Високого Відродження – Рафаель»            
Літературно – мистецька  година
 
«Единственное, что неизменно
присутствует во всех его работах
без исключения, - это красота»

              Поль Жоне
 
Рафаель Санті видатний живописець, скульптор і архітектор, великий майстер італійського Високого Ренесансу.

25 квітня в ЦРБ ім. П. Загребельного відбулася літературно - мистецька година присвячена 535-річчю від дня народження італійського митця для учнів 8 класу ЗНЗ № 119.
Читачам  було презентовано виставку-персоналію, яка розповідає про сторінки життєвого та творчого шляху Рафаеля Санті. Бібліотекар підготувала мультимедійну презентацію, завдяки якій присутні краще ознайомились з величезною та багатогранною спадщиною живописця світового рівня.

Найактивніші учні радо взяли участь у біографічних читаннях, присвячених творчому шляху майстра та інтелектуальній вікторині.
 

24.04.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Подорож з минулого в майбутнє»
Творча майстерня
 
«З давніх - давен людині
була притаманна
тяга до прекрасного».

Гладков М. М.
 
24 квітня до бібліотеки ім. С. Олійника на відкриття творчої майстерні «Мокоша» завітали юні користувачі.

Учасники заходу розглянули статут та програму творчої майстерні. Програма сприятиме розкриттю багатих і своєрідних традицій та звичаїв українського народу, адже кожний із нас є спадкоємцем великої скарбниці народної культури.
Разом з бібліотекарями діти  поринули в історію виникнення різних видів народних  ремесел, які дійшли до сьогодення і знову набувають актуальності.

Юних читачів не залишила байдужими виставка «Подорож книжковими стежками», яка була присвячена Всесвітньому дню книги та авторського права.

Родзинкою зустрічі став майстер – клас з виготовлення «книги – малюка». Діти поділились своїми яскравими враженнями і висловили побажання на подальші зустрічі.

 

24.04.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Київський міський медичний  коледж.
Знайомство зблизька»

Профорієнтаційне заняття
 
24 квітня до бібліотеки ім. В. Кучера завітала викладач Київського міського медичного коледжу Давиденко Валентина Петрівна.

Учні  ЗОШ №152 багато цікавого дізналися про те, як  коледж здійснює підготовку спеціалістів для лікувальних, санаторно-профілактичних закладів України.
Школярі жваво обговорювали  правила вступу, форми навчання та спеціальності, які готує  учбовий  заклад.

Допомагати людям – надзвичайно благородна справа. А професія медика – найгуманніша, адже вона покликана стояти на сторожі людського життя.
 

23.04.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Київська весна з японським колоритом»
Екоекскурсія
 
23 квітня для студентів університету ІІІ-го віку при територіальному центрі соціального обслуговування Деснянського району та працівників ЦРБ ім. П. Загребельного відбулась екскурсія «Київська весна з японським колоритом» в парку Кіото», який потрапив у Книгу рекордів України.
Екскурсанти дізнались про історію створення парку, використання в оформленні японської символіки та її значення, про різноманітні рослини, які вирощуються на цій прекрасній київській алеї.

 

Відео

 
Андрій Чайковський.

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter