07.12.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Григорій Сковорода: мандруємо за щастям…»
Літературно - просвітницький  вечір

«Благословенні ви, сліди,
Не змиті вічності дощами,
Мандрівника Сковороди…»
М. Рильський

Григорій Савич Сковорода - людина унікальна, засновник української філософії, поет, педагог, просвітитель, перший український байкар, музикант, композитор, а передусім – народний мудрець.

7 грудня в бібліотеці ім. П. Загребельного, з нагоди 295-річчя від дня народження письменника і народного вчителя, пройшов літературно - просвітницький  вечір «Григорій Сковорода: мандруємо за щастям…».

Завітали на захід студенти університету ІІІ-го віку, які навчаються при територіальному центрі соціального обслуговування Деснянського району.


Увазі читачів були представлені: тематична виставка-роздум, науково-популярні відео-матеріали про сторінки життєвого та творчого шляху просвітителя.

Користувачі бібліотеки із зацікавленістю прослухали музичні фрагменти авторської духовної музики та подивились уривки з художньої кінострічки «Григорій Сковорода».
 

05.12.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Своїм словом Вас зігрію…»
Літературно - поетичний ранок

5 грудня в  ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася творча зустріч мешканки нашого району Ніни Анатоліївни Трофимової зі студентами університету ІІІ віку, які навчаються при територіальному центрі соціального обслуговування Деснянського району.

Виступаюча - поетеса, вчитель за покликанням, поділилася з присутніми своїм світосприйняттям через поезії, які вона стала писати ще з дитинства. Автор розповіла про свій творчий та життєвий шлях, поділилася спогадами  про різні періоди свого нелегкого життя. Теми її творів – це патріотична поезія, пейзажна та любовна лірика, український фольклор, дитячі вірші тощо.

Зі слів поетеси  її  творчість - це «..щирі думки, життєві висновки, роздуми, спомини, …дивосвіт, кольоровий, як веселка…».
Відвідувачі бібліотеки із захопленням прослухали натхненні вірші із нової збірки "Калинові грона" та висловили побажання про майбутні зустрічі. 
 

05.12.2017

Бібліотека №151
«Січові стрільці – вірні сини українського народу»
Історико – патріотична година

5 грудня бібліотека № 151, для учнів старших класів школи № 277, провела історико–патріотичну годину «Січові стрільці – вірні сини українського народу» до 100-річчя створення Армії УНР.
Із змістовно наданої інформації від бібліотекарів та представленої книжкової виставки на дану тематику, учні збагатилися знаннями про історію створення Січових стрільців, про їх тяжкий шлях в боротьбі за національну ідею – державну самостійність. Особливо сподобалась учням демонстрація документального фільму «Життя віддане за націю» про героя Січових стрільців, людину, що очолила визвольний рух за соборність, державність, незалежність України – Євгена Коновальця. Його життя присвячене боротьбі за свободу та служінню своєму народу.

«У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю» - ці слова полковника Коновальця і сьогодні є дороговказом для молодого покоління українців.
 

04.12.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Лялькова феєрія»
Театральна вистава
 
3 грудня у світі щороку відзначають «Міжнародний День людей з інвалідністю». Бібліотека запросила до себе вихованців Деснянського районного центру соціально психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями та влаштувала для них неповторне свято.

Тут їх чекали гостинні бібліотекарі, незвичайні артисти, музика … Але більш за все дітям сподобалися ляльки, які розповідали цікаві історії, співали, гралися. Цікавий сюжет про дружбу, веселих героїв, оригінальні костюми – ось рецепт позитивних емоцій та незабутніх вражень.
Бібліотекарі, вихователі та вихованці центру соціально психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями дякують волонтерам Українського місіонерського товариства «Світло на Сході» за чудову виставу, книжки та «солодкі подарунки».
 

04.12.2017

Бібліотека №1
«Закритись від Світу? Відкритись і жити!»
Тематична бесіда

4 грудня в бібліотеці №1 відбулась презентація виставки «СНІД» : життя людства під загрозою», яка присвячена Всесвітньому Дню боротьби зі СНІДом.
Читачі різних вікових категорій  ознайомились з літературою, представленою на книжковій виставці та взяли участь у дискусії «ВІЛ і СНІД». У чому відмінність?». Користувачі бібліотеки  дізнались, що головним інструментом профілактики є всебічні знання про хворобу, шляхи інфікування та чинники, що сприяють цьому. Таким чином, у людини з’являється можливість захистити себе, зменшити шкоду від ВІЛ для особистості та суспільства.

Присутні зробили життєстверджуючий висновок:

«Життя повне радощів  та задоволення!
Зберігаючи своє здоров’я, ми зберігаємо радість життя!».

 

03.12.2017

Бібліотека №1
«Пізнай самого себе і ти пізнаєш весь світ…»
Презентація  виставки
 
3 грудня в бібліотеці № 1 читачам різних вікових категорій було презентовано виставку-портрет, присвячену 295-річчю від дня народження Григорія Сковороди, українського просвітителя - гуманіста, філософа, поета, байкаря та музиканта.

Найбільш цікавими для відвідувачів бібліотеки виявились літературні досягнення народного вчителя, як талановитого байкаря. А відомий крилатий вислів філософа із байки «Ворона і чиж»: «…Серце і звичаї людські, а не зовнішні якості мають свідчити за те, хто ти є. Дерево по плодах пізнається» актуальний і сьогодні.
 

30.11.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«17 кроків, щоб врятувати планету»
Урок  за проектом «Збережемо дивосвіт рідної країни»
 
Юні любителі природи взяли активну участь у «Найбільшому уроці у світі» - проекту, який ініціював Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).
 
Враховуючі тривалість заходу, проводили його не тільки в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей (у рамках гуртка «Капітошка»), але й у середній школі № 152.

Тема уроку «Глобальні цілі сталого розвитку та права дітей» виявилася дуже складною. Але завдяки модератору, члену Молодіжної консультативної групи ООН в Україні, Дарини Кулаги, учні 5 – 8 класів відкрили для себе багато цікавого і корисного.

Використовуючи книги, наочні матеріали, відеоряд мультиків, пані Дарина продемонструвала приклади змін, які зараз відбуваються в природі та суспільстві. Виявилося, що мало хто замислювався, які неминучі, катастрофічні наслідки тягне за собою бездіяльність.
І друге, дуже важливе питання – захист дітьми своїх прав: на безпечне для життя і здоров'я довкілля, на якісну питну воду, право вільного доступу до екологічної інформації. А ще були оголошені 17 головних цілей ООН, які потрібно втілити до 2030 року, щоб зробить наш світ кращим місцем для життя.
Залишилися питання – а це головне! Сподіваємося, що на деякі з них діти  шукатимуть відповідь вже самі, а у 2018 році відбудеться розширення проекту. Стежте за новинами!
 

30.11.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Пізнаємо світ води…»
Екскурсія

«ВОДА – це саме життя …»
А. Д. Сент-Екзюпері

30 листопада працівники ЦРБ ім. П. Загребельного відвідали Водно-інформаційний центр (Музей води), з метою поглибити свої знання про світ води на землі.

Екскурсія захопила слухачів з перших хвилин і справила неабияке враження.

Інформація про водні об’єкти нашої країни вразила своєю яскравістю на унаочненням. Несподіваним стало спілкування з імператорськими карпами в акваріумі Центру та мандрівка підземними трубопроводами міста. З цікавістю спостерігали відвідувачі за експериментами з водою та рідинами, видували мильні бульбашки та перевіряли свою обізнаність про насиченість водою різноманітних природних об’єктів.
Приємні враження від екскурсії доповнилися спілкуванням із заступником директора ВІЦ Береговим О.Л., який розповів про відкриття нового залу Музею води і запросив на оглядовий майданчик Центру.
 

28.11.2017

Бібліотека №151
«Тепло твоїх долонь»
Вечір милосердя та добра

«Людина народжується на світ не для того,
щоб зникнути безвісною пилинкою.
Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний.
І нехай слід цей буде сповнений добра»
В. О. Сухомлинський

28 листопада в Муніципальній галереї мистецтв ім. П. Загребельного бібліотека №151 в партнерстві із Центром соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Деснянського району та настоятелем храму святих мучеників Андріана та Наталії протоієреєм Романом Матюшенком провели вечір добра та милосердя «Тепло твоїх долонь» присвячений Міжнародному дню людей з інвалідністю, який не є святом, але покликаний привернути увагу всіх небайдужих до проблем цих людей.

В затишній та теплій атмосфері, що створили організатори вечора та його гості, люди з вадами здоров’я і просто мешканці нашого району відчули теплоту сердець один – одного.
Ведуча заходу розповіла багато цікавого про нелегку дорогу добра, про те що доброта та милосердя ще з давніх часів були і є традицією нашого народу. Спільне складання вірша «Яким треба бути у житті» особливо сподобалося дітям.

Протоієрей Роман звернувся до учасників заходу із словом Божим та пізнавальною для аудиторії розповіддю про добрі справи Миколая Чудотворця та людей, які добрими вчинками, милосердям, самопожертвою в ім’я ближніх возвеличують у ранг святих. Апогеєм вечора став прекрасний виступ хору храму святих мучеників Андріана та Наталії.
«Де є добрі люди – там біди не буде»
«Людина починається з добра»
«Добро перемагає зло»
«Твори добро – бо ти Людина!» - це ті постулати, які продовж вечора звучали в залі.

Захід закінчився з надією на те, що запалений душевний вогник доброти та милосердя буде йти по життю наших учасників «дорогою добра».
 

28.11.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Вирушаємо до Франції!»
Туристична мозаїка
за проектом:«Читаючи, подорожуй світом!»

28 листопада в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась туристична мозаїка «Вирушаємо до Франції!».
 
До уваги користувачів була представлена тематична виставка, яка ознайомила з географічним положенням країни,історією, культурним світом та видатними особистостями Франції.

Бібліотекарем було презентовано мультимедійний матеріaл «Франція- елегантна і неповторна…», за допомогою якого присутні змогли здійснити віртуальну подорож до самої вишуканої країни Європи, де поряд з сучасними високотехнологічними спорудами розташовані історичні  пам`ятки культури, країни – де неперевершені старовинні палаци та парки прикрашають безліч фонтанів та скульптур.
Відвідувачі бібліотеки мали можливість подивитися відео-матеріали :«Замки Луари», «Лувр», «Візит у Версальський палац».Учасники заходу надали інформаційні довідки про видатних особистостей Франції, які увійшли в історію світової науки та культури.
 
Мандруйте до Франції, милуйтеся пейзажами та архітектурою цієї країни, дізнавайтесь глибше про її історію, талановитих письменників, вчених та винахідників!
 

27.11.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Стовпо-творіння»
Розмова про книгу
за проектом «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості»

27 листопада в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась розмова про книгу «Стовпо-творіння» для користувачів різних вікових категорій.

Цей твір-соціальна фантастика, в якій письменник відтворює видуману державу, дуже схожу на Україну. Це іронічна історія , «політична карикатура» на історичні події 90-х років минулого століття. Головний герой твору - видуманий президент, персонажі – політики, які діяли в фантастичній країні.
Незвичайне словотворення, мовотворення, політичні слогани складають окрему нішу цього роману.

Шановні читачі, якщо вас цікавлять нюанси, деталі та витівки «політкухні» часу, про який йдеться в творі, - запрошуємо до читання роману!
 

Відео

 
Лірник Сашко.
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter