10.05.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Психологічні особливості дорослішання дітей.
Проблеми батьків і дітей»
Тренінг
 
«У дитини своє особливе вміння бачити,
думати і відчувати…»    
Жан-Жак Руссо
 
До Міжнародного дня сім’ї  учасники тренінг-класу «Злагода» вирішили з’ясувати:
на чому ґрунтуються дружні стосунки в сім´ї та чому реальність батьків часто не збігається з реальністю підлітків.
Аби розібратися у всіх тонкощах цього питання до бібліотеки ім. Ю. Гагаріна для дітей запросили лікаря - психолога «Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району» Степанюк Оксану Юріївну. Спільними зусиллями, за допомогою пані Оксани, учні намагалися визначити,  що найбільше усього викликає в них гостру незадоволеність у спілкуванні з батьками та можливі способи розв’язання конфліктів. І що треба робити, щоб не виникало «помилкове Я» на догоду батькам.
 
Сподіваємося, що учасники тренінгу не тільки зробили правильні висновки, але й будуть намагатися застосовувати їх у житті. Головне – це довіра та повага.
 

10.05.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Перемога – одна на всіх!»
Історико - патріотична година
  за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!»

 
«Україна стала одним з найактивніших
                                                                   учасників найбільш масштабної і
                                                                  спустошливої війни в історії людства…»

                                                                                                                                        Гарін В. Б.
 
    10 травня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного до відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-річниці перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні відбулась історико - патріотична година для юнацтва за участю кандидата історичних наук співробітника Національного  музею Історії України Куцаєвої Тамари.
 
 
   Учасникам заходу було представлено тематичну виставку-вітання, присвячену героїзму українського народу в роки Другої світової війни.
Бібліотекар розповіла, що воєнна історія України зафіксована в документах і спогадах, відображена в фільмах і художніх творах, численних пам’ятках історії та культури.
   Тамара Куцаєва надала цікаву інформацію про історію виникнення патріотичного символу «маку пам’яті», розповіла про важливі етапи війни. Виступаюча наголосила, що Друга світова війна стала найбільшим збройним конфліктом на планеті і одночасно найтяжчою трагедією в історії людства.
 
 
     Увазі учасників заходу була запропонована мультимедійна презентація, яка розповідає про пам’ятки і пам’ятні місця воєнної історії, котрим належить чільне місце у відтворенні історичної пам’яті українського народу.
    Минають роки, але назавжди на скрижалях історії залишаться імена тих, хто в грізний час встав на захист рідної землі, хто в нелегкому двобою ціною власного життя відстояв споконвічне право людини на свободу і життя.
 

10.05.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
Віртуальна подорож
                                              за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!»

     10 травня в бібліотеці ім. В. Кучера школярі ЗОШ №218 «віртуально подорожували» й захоплювалися яскравими зразками палацового будівництва та паркового мистецтва садиби меценатів Тарновських у Качанівці, парковим ансамблем «Олександрія» в Білій Церкві, які гармонійно доповнюють скульптури.
 
 
 
   Особливо учнів вразило знайомство з  Національним дендрологічним парком  «Софіївка». Відео-матеріали, присвячені Національному парку розповіли учасникам заходу про безліч статуй давньогрецьких богів, мислителів та героїв. Цей парк справді неймовірне видовище!
        Всі місця, які до яких учні «віртуально подорожували » варті того, щоб хоча б раз у житті їх відвідати.
Тематична розкладка література «Паркова скульптура України» доповнила цікавими матеріалами розповідь бібліотекаря.


 
 

07.05.2018

Бібліотека №115
«Виступ як шоу»
Лекція
у рамках клубу «Територія Н»
 
У бібліотеці  № 115 для дітей 7 травня відбулася зустріч членів науково-популярного клубу «Територія Н», яка була завершальною у цьому навчальному році.

Навряд чи хтось сперечатиметься з тим, що вміння правильно подати себе в суспільстві відкриває багато дверей. Люди, що володіють навичками самопрезентації, швидше і простіше знаходять друзів, і, звичайно, роботу.
Як починати виступ, що я хочу отримати, як презентувати себе за 30 хвилин, помилки презентації, доповіді – на всі ці питання учні 7 класу  249 школи змогли отримати відповіді під час лекції «Виступ як шоу» кандидата фізико-математичних наук Євгенія Артамонова.

По завершенні зустрічі керівник проекту «Наукова світлиця», популяризатор науки, філолог Олексій Смірнов показав учням науковий опит та запросив приєднатись до клубу у наступному навчальному році.

Дякуємо нашим партнерам із «Наукової світлиці» за навчальний, пізнавальний, цікавий рік та веселу компанію!

Пам’ятайте, чим більше ви отримуєте знань, тим яскравішим стає ваш світ! Приєднуйтесь до нас у наступному році!
 

07.05.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Живуть вони з нами в легендах й піснях»
Вечір пам’яті
за проектом «Я гордий тим, що з України родом»
 
До Дня пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни в  бібліотеці ім. В. Кучера відбувся вечір пам’яті «Живуть вони з нами в легендах й піснях» для учнів 9 класу ЗОШ №218.

Бібліотекарем було презентовано: тематичну виставку «Шляхами мужності і слави» та мультимедійний матеріал «Друга світова війна», «Пісні Великого Подвигу».
Учасники заходу слухали, проникливу та душевну розповідь Кулинич Галини Михайлівни, присвячену пам'яті понад 60 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни.

Ми схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто загинув та віддаємо данину глибокої поваги ветеранам Другої світової війни.
 

06.05.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Незгасне вогнище родинне в людських  
 запалених серцях»

                                                                    Літературна вечірка 

                                                               
                                                           «Де сонце засинає вечорами
                                                               Під тихі колискові давніх літ,
                                                                    У спогадах живе разом з піснями
                                                                            Родинного тепла безмежний світ».

                                                                                                                  Погребняк Н.
 
    До дня Матері та Міжнародного дня сім’ї до бібліотеки ім. В. Кучера на літературну вечірку «Незгасне вогнище родинне в людських запалених серцях» зібралися члени клубу «Золотий вік».
 
 
   Бібліотекар розповіла присутнім багато цікавого  про історію святкування дня Матері та Міжнародного дня сім’ї.
    Гості заходу з захопленням переглянули мультимедійний матеріал «15 травня – Міжнародний день сім’ї», а також прослухали огляд  літератури  книжкової виставки «Там де в пошані рідні батько й мати, там мир і злагода».
 
 
     Під час заходу лунали вірші та пісні, присвячені матері та сім’ї, а на завершення всі присутні отримали в подарунок віночок авторських пісень Ігоря Турського.
 
Бажаємо всім любові від батьків, поваги від дітей,
а щастя і здоров’я від Бога!

 
 
                                                                                                                       
 
 

04.05.2018

Бібліотека №115
«Веселковий дивосвіт»
Вернісаж творчих робіт

    Бібліотека № 115 для дітей знову прикрашена яскравими барвами дитячих фантазій. Добрий світ казок подарували читачам і відвідувачам бібліотеки вихованці студій Деснянського району: студія образотворчого мистецтва «Акварель» ЦДЮТ, ЦЕВ «Гармонія», ОКЦ «Дивосвіт».

 
 
   Дитячі малюнки наповнені різними барвами і дивують своєю багатогранністю. Герої казок, мультфільмів і просто улюблені книжкові персонажі стали експонатами виставки, що розмістилася на двох поверхах вестибюлів бібліотеки. Представлені роботи в різних жанрах: є і портрети, і пейзажі, натюрморти і казкові тварини.
 
 
   Вихованці студій постійно приймають участь у районних та міських виставках і конкурсах і неодноразово ставали переможцями.
    Запрошуємо юних художників та всіх охочих на виставку, де ви зможете отримати масу позитивних емоцій і гарний настрій!
 
 
 

04.05.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Мак – дорога до єдності…»
                                                                   Інформаційна година
                                     
    Напередодні Дня пам’яті та примирення і 73-річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні бібліотека ім. С. Олійника запросила учнів 6 класу середньої школи №147 на інформаційну годину та майстер-клас.
 
 
Бібліотекарі провели огляд книжкової виставки «1939-1945. Пам`ятаємо. Перемагаємо» та розповіли про лихоліття Другої світової війни, про дітей війни, квітку пам’яті й долучити дітей до виготовлення символіки про тих, хто загинув під час Другої світової війни  – червоних маків.  
 
 
  Школярів навчили, як виготовити квітку з паперу червоного та чорного кольору за допомогою ножиць і, звичайно, тепла своїх рук.
Для українців квітка червоного маку ще з козацьких часів була символом пролитої козацької крові, не раз оспівана у народних піснях та думах.

 
 

03.05.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«В саду поезії Анатолія Качана»   
Творча зустріч
 
У рамках літературної вітальні «Автограф», відбулася зустріч учнів з відомим українським письменником Анатолієм Качаном.
 
 
Діти не тільки слухали веселі та повчальні вірші «письменника з підручника» у виконанні автора, але й самі їх декламували, відгадували загадки, вчили скоромовки, задавали питання. А ще – переглянули декілька короткометражних мультиків за творами Анатолія Качана, які створили їх ровесники.
 
     
Пан Анатолій ділився секретами творчості, виразного читання, розповідав про яскраві сторінки своєї біографії, супроводжуючі це відеорядом фотографій з сімейного альбому.   Скільки вражень, емоцій, відкриттів!
До зустрічі в бібліотеці!

 
 

03.05.2018

Бібліотека №119
«Золоті ворота – древня неприступна брама Києва»
Медіа-година
за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!»


«Золоті Ворота збудував славний
київський князь Ярослав Мудрий
на місці бойовища, де він розгромив
 орду печенігів.»

В. Мацьків
 
3 травня до бібліотеки № 119 завітали учні 4-го класу спеціалізованого навчального закладу «Лісові дзвіночки» та діти із групи продовженого дня СШ № 213, щоб поринути у давню епоху української історії та древнього Києва.
 
Школярі здійснили віртуальну екскурсію до унікальної пам’ятки часів Київської Русі-України, що зберіглася до наших днів та є символом столиці - Золотих воріт.
 
Можливо, діти і не здогадувалися про багату історію цієї найдавнішої споруди Східної Європи, проходячи повз неї під час прогулянок Києвом. Вони зацікавлено слухали розповідь бібліотекаря та виявили бажання обов’язково відвідати музей «Золоті ворота».
Відео-сюжет «Нариси древнього міста» долучив юних читачів до часів князя Ярослава Мудрого, коли були збудовані Золоті ворота – ціла вежа, що роками захищала столицю від ворожих нападів та була величним, урочистим входом до Києва.
Літературною складовою медіа-години стали оповідання Антіна Лотоцького «Михайло-семиліток», Романа Завадовича «Де тепер Золоті ворота», українські билини, «Повість минулих літ». Уривки із них з цікавістю читали школярі.
 Перегляд мультфільму за оповіданням Сергія Плачинди «Хлопчик з вуздечкою» про хороброго юного киянина, який під час облоги Києва печенігами допоміг звільнити місто, викликав у дітей такі патріотичні почуття як любов до рідної землі, необхідність захищати її від ворогів.
    Із задоволенням відвідувачі милувалися виставкою чудових малюнків читачів бібліотеки із зображенням історичних пам’яток столиці. А бібліотекарі запросили школярів до участі у загальноміському  конкурсі дитячих малюнків та творчих робіт «Київ та кияни очима дітей».
Залюбки учні ділилися враженнями від яскравої історичної мандрівки. Вони зрозуміли, що кожній людині необхідно вивчати і шанувати історію своєї країни, збагачувати свій внутрішній світ, а бібліотека завжди готова допомогти у цьому.
 

03.05.2018

Галерея мистецтв
«Малювання художнім шпателем»

3 травня в Галереї  мистецтв відбувся майстер-клас з олійного живопису під керівництвом Валерія Олександровича Франчука і молодого художника Ярослава Білика.
 
 
Народний художник України Франчук Валерій Олександрович познайомив маленьких митців з новою технікою – малювання художнім шпателем. 
 
 
Юні митці мали змогу не лише спостерігати поетапне виконання та авторську техніку живопису, а й долучитися до творчого процесу.
Усі учасники захопливого творчого майстер-класу отримали чудовий настрій від процесу та позитивні емоції.
 
 

Відео

 
Сторінками нашої історії.
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter