29.11.2018

Бібліотека №151
«Бібліотека-територія рівних можливостей»
Вечір доброти
 
29 листопада до бібліотеки №151 завітали мешканці району, якими опікується Соціальний центр для сім’ї, дітей та молоді Деснянського району на вечір доброти, організований до Міжнародного дня людей з особливими потребами.
В затишній та теплій атмосфері, яку створили організатори вечора учасники заходу відчули теплоту сердець та підтримку один – одного.

Бібліотекарі розповіли цікаву інформацію про видатних людей, які перемагаючи недуги здоров’я, зробили для людства багато корисного, пройшли нелегку дорогу добра.

З великою радістю відвідувачі бібліотеки спільно складали вірш про душевний промінь доброти та взяли участь в майстер-класі «Зроби новорічну прикрасу своїми руками».

 

29.11.2018

Бібліотека №1
«Історія українського костюму»
Літературний ранок
 
29 листопада бібліотека завітала до учнів ЗЗСО№23 на літературний ранок «Історія українського костюму» за проектом: «Пам’ятай! Відроди! Збережи!».

Дуже яскраво представлений український костюм в театралізованих сценах за творами Івана Котляревського.
Бібліотекар з метою популяризації творчості класика української літератури представила відео-презентацію за твором «Наталка Полтавка» та зазначила, що з числа українських письменників ХІХ століття, котрі реалістично відтворювали життя народу й неабияку увагу приділяли національному одягу, слід передусім назвати Івана Котляревського.

В театралізованих сценах із твору «Наталка Полтавка» учасники заходу - учні старших класів, продемонстрували етнічні орнаментальні мотиви та оздоблення національного костюму.

Отже вивчаймо разом творчість Котляревського й звертаємо увагу на описи національного вбрання та надзвичайно колоритну українську мову!
Ласкаво просимо до бібліотеки!
 

29.11.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Яскрава українська зірка на чужому небі»
Мистецький екскурс 
 
29 листопада в бібліотеці відбувся мистецький екскурс «Яскрава українська зірка на чужому небі» за проектом «Пам'ятай! Відроди! Збережи!» для юнацтва.

Захід був присвячений 160-річчю від дня народження Башкирцевої Марії Костянтинівни, видатної європейської художниці українського походження, майстрині жанрового живопису, авторки знаменитого «Щоденника».
Учасники заходу багато цікавого дізналися про Марію Башкирцеву – першу вітчизняну художницю, чиї роботи потрапили до найавторитетнішого музею Франції.

Учні ознайомились з тематичною виставкою «Парижанка з-під Диканьки», з захопленням переглянули мультимедійний матеріал «Марія Башкирцева» та презентацію картин великої художниці.
 

28.11.2018

Бібліотека №115
«Захоплюючі експерименти»
Експериментальна гра
І знову зустріч!
    28 листопада в Галереї мистецтв ЦРБ ім. П.Загребельного бібліотека № 115 для дітей провела чергове засідання науково-популярного клубу «Територія Н». Експериментальна гра між командами «Журавлі» та «Три розумники» розпочалася.
На початку зустрічі - як завжди - домашнє завдання. Театральна постановка команди        «Журавлі» фразеологізму «Піфагорові штани – на всі сторони рівні вони» була яскравою та точно передала його значення. На наступній зустрічі своє бачення цього фразеологізму продемонструє команда «Три розумники».
 
 
 

    Протягом засідання клубу, керівник проекту «Наукова світлиця» (в рамках якого діє клуб), показав декілька вражаючих експериментів: вода, що малює, блукаюча вода, магічні квіти та інші. Учасники команд давали своє пояснення результатам цих експериментів. Боротьба між командами була дуже напруженою, ініціатива переходила від однієї команди до іншої. Емоційні обговорювання мали своїм наслідком підсумковий результат «нічия», з невеликим бонусом у команди «Журавлі», за неординарну думку.
Побажаємо командам успіху у наступних конкурсах!


 
 

28.11.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Книга та бібліотека – важливі складові
культурного простору України»

Інтерактивне заняття
             
    28 листопада в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулось культурологічне інтерактивне заняття «Книга та бібліотека - важливі складові культурного простору України» за проектом «Пам'ятай! Відроди! Збережи!».
 
 

    Увазі користувачів була презентована тематична виставка, яка ознайомила з осередками книжності - бібліотеками в Україні. Бібліотекарем було представлено мультимедійну презентацію «Бібліотеки України», яка допомогла школярам збагнути, який був нелегкий шлях бібліотек, щодо збереження книг для майбутніх поколінь. Розповідь ознайомила учнів із першодрукарями, засновниками найперших бібліотек на теренах України, Національними бібліотеками України, цінними виданнями бібліотек.
 
 

    На заході прозвучали вірші, присвячені бібліотеці та «Її величності Книзі». Найбільш активні читачі взяли участь в інтелектуальній грі «Історія бібліотек від давнини до сьогодення» та відгадували загадки про книги та бібліотеки.
   Книга вчить розрізняти добро та зло, як запобігти помилок на життєвому шляху, насолоджуватися друкованим словом.

 
 

27.11.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Скажемо «Ні!» насильству над жінками»
Круглий стіл
 
У бібліотеці відбулось засідання круглого столу за проектом «Подолаємо гендерне насилля разом» з питань гендерного насильства та протидії йому. До бібліотеки завітали юнаки, щоб взяти участь в обговоренні  важливих проблем.

Разом з бібліотекарем читачі розглянули витоки гендерного насилля над жінками, які закладені у звичаях суспільства, у системі норм і правил, які передбачають для чоловіків і жінок визначену поведінку.
Усі учасники заходу погодились, що право на свободу від насильства – одне з основних прав жінок та чоловіків. Адже в серці кожної людини, незалежно від статі, є резерви добра і справедливості, які розкриваються при свідомому прагненні до ненасильства.

За допомогою тематичної виставки «Гендерна рівність – крок у європейське майбутнє» усі учасники мали змогу розглянути низку правових актів, таких як: «Цілі Розвитку Тисячоліття», «Загальна декларація людини, Конвенцію «Про ліквідацію усіх форм дискримінації щодо жінок», Амстердамську угоду тощо.
 

27.11.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Україна пам’ятай, - світе знай!»
Вечір пам’яті
 
«Така трагедія як Голодомор - це абсолютно незбагненно
для нормальної людини. Важливо продемонструвати
істину такої трагедії ...»

Джеймс Мейс
 
В ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся захід до Дня пам’яті жертв голодоморів за участю заслуженого працівника культури України, письменниці, члену Головного проводу асоціації дослідників голодоморів в Україні та Національної спілки письменників України, Лауреату Всеукраїнської літературної премії імені Олеся Гончара, премії імені Дмитра Нитченка – Наталії Язорівни Дзюбенко-Мейс.

Пані Наталія наголосила, що ми мусимо донести до світу, що штучні голодомори радянської епохи були нашим українським Голокостом. Це був свідомий геноцид українського народу, який наклав свій безжальний відбиток на всю нашу історію, на національну самосвідомість.
Користувачам бібліотеки була представлена виставка-реквієм «Збережемо святу пам’ять  про жертви голодоморів…!», на якій представлена література про причини та фактори руйнації української етнокультури, нищення релігійності українського селянства, документальні свідчення очевидців та художні твори класиків української літератури про часи голодомору.

Наталія Дзюбенко – Мейс ознайомила присутніх із своїми поетичними творами, написаними автором щиро, від душі, з нотками смутку та печалі. На добру згадку письменниця подарувала учасникам заходу свої книжки.

Глибоке осмислення нашої історії  періоду голодоморів, може слугувати джерелом творення національної свідомості українців, очищенням від стереотипів минулого й духовного відродження.
 

26.11.2018

Бібліотека № 2 для дітей
«За життя без сміття!»
Екологічний Handmade
 
Сьогодні у світі набирають обертів заходи для збереження довкілля та попередження екологічних загроз. Зокрема - переробка сміття без шкоди для природи. Тому чергове заняття гуртка «Капітошка» юні любителі природи вирішили присвятити Всесвітньому дню вторинної переробки.
 
На допомогу, як завжди, прийшли книги та журнали. Дуже зацікавили учнів способи використання відходів, а також інформація про те, що зібрання 60 кг макулатури збережуть життя одному дереву, що сміття треба грамотно утилізувати, а ще краще – переробляти. А щоб краще запам’ятати, як можна використати відходи, члени гуртка вирішили спробувати перетворити звичайну картонну втулку від туалетного паперу на оригінальний, дизайнерський витвір. Трохи фантазії – ось воно! Кому - підставка для олівців чи пензликів, кому - ваза для сухих квітів, кому - пенал для ручок. Виріб, створений своїми руками – і прикраса для робочого стола, і - чудовий подарунок друзям.

Варто пам’ятати - використання відходів допоможе нам зробити життя краще та безпечніше!
 

26.11.2018

Бібліотека №119
«Сонячна країна Миколи Носова»
Літературна подорож
за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»

     Вже не одне дитяче покоління дружить із героями талановитих книжок Миколи Носова. Як і багато знаменитих письменників, він спочатку вигадував казки та оповідання для свого маленького сина, а потім з’явилося бажання писати про дітей і для дітей.
    З нагоди 110-річчя від дня народження відомого письменника – уродженця Києва – до бібліотеки завітали вихованці групи з вадами мовлення ДНЗ № 176.
   Залюбки малята слухали оповідання «Живий капелюх» та за допомогою іграшок взяли участь у веселій грі, «визволяючи» кошенятко із несподіваного полону. Із задоволенням дошкільнята переглядали мультфільм «Бобик у гостях у Барбоса» про двох чотирилапих розбишак та тішилися з їх витівок.
   Вдосталь насміявшись та награвшись, дітки охоче гортали сторінки яскравих дитячих журналів. А книжкова викладка «Талант, відданий дітям», ознайомила з іншими героями творів Миколи Носова, зокрема, із хвалькуватим непосидою Незнайком та його друзями-коротульками.
   Сподіваємось, що осяяні сонячним гумором, ці книжки захоплять наших маленьких читачів, як колись і їх батьків, радісною та невтомною вигадкою!
 

26.11.2018

Бібліотека № 2 для дітей
«Любов – найсвятіше почуття» 
Творча зустріч

«Якщо ви не сказали «люблю»,         
поверніться з дороги і неодмінно скажіть  
  …це велике і потужне слово. Люблю!»    
 
Л. Гонтарук

     В рамках літературної вітальні «Автограф», на зустріч до своїх читачів, учнів 11 класу 218 школи, до бібліотеки ім. Ю. Гагаріна для дітей завітала відома українська письменниця, поетеса, перекладачка та чудова жінка Любов Романівна Гонтарук.
   З великим завзяттям пані Любов розповідала дітям про свою творчість. А літературний доробок в неї чималенький : понад 40 книжок на різну тематику. Романи, поетичні твори, новели та збірки афоризмів. Любов Романівна залюбки читала вірші, які так полюбилися шанувальникам, цитувала цікаві фрагменти зі своїх творів, розповідала історії зі свого життя, відповідала на запитання читачів.
  На пам'ять про зустріч пані Любов подарувала бібліотеці та читачам свої книжки з автографом.
 
 

21.11.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Слава Україні! Героям слава!»
Патріотична година
 
«Борітеся – поборете!
Вам Бог помагає!
За Вас правда, за вас слава
І воля святая!»

Тарас  Шевченко
 
У День Гідності та Свободи відбулась патріотична година у рамках виставки «Блокпост Пам’яті», яка експонується в Галереї Мистецтв ЦРБ ім. П. А. Загребельного. Цей день об’єднав дві знакові події у новітній історії країни – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року. П’ять років тому почався Євромайдан, події якого згодом отримали назву Революція Гідності, яка змінила нашу державу.
Користувачі бібліотеки та відвідувачі Галереї Мистецтв пригадали пам’ятні події, опинилися в атмосфері Майдану. Присутнім була презентована тематична виставка «Герої не гинуть, герої живуть у серцях», яка відтворює події зими 2013-2014 років, імена героїв, світлини Революції.
На заході прозвучали вірші Ніни Трофімової та уривки з книги М. Слабошпицького «Велика війна 2014…».
 
Хвилиною мовчання вшанували героїв-патріотів Небесної Сотні та воїнів АТО, які віддали своє життя, захищаючи незалежність і свободу України.
 
Ми повинні пам’ятати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.
 

Відео

 
Міжнародний день сім"ї
 
 

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter