16.11.2017

Бібліотека №119
«Калейдоскоп книжкових новинок»

«Читаючи вперше гарну книгу,
ми відчуваємо те ж почуття,
як при зустрічі нового друга»
Вольтер

16 листопада читачі бібліотеки № 119 знайомилися із новими надходженнями літератури, огляд яких провели бібліотекарі.

Серед творів українських і зарубіжних письменників особливо зацікавили користувачів пригодницько-історичний роман Володимира Рутківського «Сині води» про події у Європі XIV століття, повість Олександра Гавроша «Пригоди тричі славного розбійника Пинті», в основу якої лягли народні перекази про опришків, повість Валентина Берта «Все починається в тринадцять».

Окрему увагу бібліотекарі приділили повісті для підлітків Зірки Мензатюк «Як я руйнувала імперію», книжці для родинного читання Лариси Ніцой «Незламні мураші» про трагічні сучасні події в Україні, повісті Андрія Бачинського «140 децибелів тиші» про дітей з особливими потребами.

Тож запрошуємо усіх до бібліотеки, де нові цікаві книжки дуже чекають на нових друзів – читачів!
 

16.11.2017

Бібліотека ім. С. Олійника
«Толерантність – доброта душі»
Година спілкування
 
«Уміння миритися з недосконалістю інших
є ознакою справжньої гідності».

Г.Вінклер

16 листопада, у Міжнародний день толерантності до бібліотеки ім. С. Олійника, на годину спілкування завітали учні 8 класу ЗОШ № 147. Учні з’ясували сутність поняття «толерантність», почули основні положення «Декларації принципів терпимості».

Була проведена тест-вправа, яка показала присутнім, що всі люди різні, але всі – рівні, а тому дуже важливо терпимо, з розумінням ставитися до думок, поведінки та поглядів інших.

На завершення заходу учні висловили переконання, що тільки повага один до одного, взаєморозуміння, терпимість врятують світ.

Тож нехай кожен з нас, наші близькі та знайомі будуть «острівцями толерантності» для жителів планети Земля.
 

16.11.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Я»- це я, а «Ти» – це ти»
Тренінг-клас

«…людина повинна бути Людиною…»
Довженко О.

Чергова зустріч, у рамках тренінг-класу «Гармонія», що відбулася у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, до Міжнародного дня толерантності.

За допомогою пояснень досвідченого психолога з «Центру у справах сім’ї та жінок» Наталії Федорівни Овсієнко та книг, представлених на виставці, учні намагалися з'ясувати, які якості притаманні толерантній людині, яке значення має толерантна поведінка у взаємодії з людьми та багато іншого.

Учасники тренінг-класу спільно зробили такий висновок: потрібно виховувати в собі ті якості, які будуть наповнювати буття тільки позитивними емоціями і ставитися до людей так, як хочеш, щоб ставились до тебе.

Ось такі, по-життєвому, серйозні теми піднімаються на наших зустрічах в бібліотеці. Тож приєднуйтесь. Чекаємо на вас!
 

15.11.2017

Бібліотека №119
«Поки є діти – будуть казки»
Медіа-подорож

Дзвінкий  сміх лунав 15 листопада у бібліотеці № 119 для дітей, до якої завітали учні 1-го класу СШ № 207 на медіа-подорож, присвячену 110-й річниці від дня народження славетної шведської письменниці Астрід Ліндгрен, двічі удостоєної Міжнародної премії ім Г. К. Андерсена – найпочеснішої нагороди дитячих письменників.

Зацікавлено слухали школярі уривки із оповідання Лариси Денисенко «Дитина назавжди» та оповідання Ірини Хомин «Казка триватиме вічно» із серії «Життя видатних дітей» про дитинство неперевершеної фантазерки та казкарки, яка дуже любила читати і вже змалку виявила свій письменницький  хист.

Книжкова викладка «Веселі шибеники Астрід Ліндгрен» запросила юних читачів до кумедного світу героїв, вигаданих письменницею. Серед них найулюбленішим виявився знаменитий шибайголова Карлсон, що живе на даху і радує маленьких читачів більше 50 років. До пригод найбільшого у світі ласуна діти із задоволенням  долучилися, переглянувши мультфільм «Малюк і Карлсон».
Наввипередки школярі відповідали на запитання вікторини «Найвідоміший літун з моторчиком» та залюбки обирали для читання твори Астрід Ліндгрен, сповнені тепла, пригод і забавок.

Тож, юний друже!
Якщо тобі сумно, не вагайся – приходь до бібліотеки та приєднуйся
до веселого товариства книжкових бешкетників. І ти не пошкодуєш!

 

15.11.2017

Бібліотека №115
«Німецька для дітей»
Театрально-музична студія
з вивчення німецької мови
 
15 листопада в бібліотеці відбулося відкриття театрально-музичної студії з вивчення німецької мови для дітей молодшого шкільного віку.

Специфіка занять студії полягає в тому, що мову діти вивчають в ігровій формі, активно, весело та легко. Перше заняття було присвячене знайомству, і знайомились не лише між собою, а й з предметами. Звісно, не обійшлося без співів, танців та цікавих ігор. І все це німецькою!
До речі, освіта в усіх державних вузах Німеччини безкоштовна, тож не втрачайте часу та можливостей.
Приходьте та вивчайте мову!
За додатковою інформацією заходьте на нашу сторінку в Facebook:
 

15.11.2017

Бібліотека №115
«Веселі шибеники Астрід Ліндгрен»
Літературна година

Сьогодні, 15 листопада 2017 року, дітям 2 класу ЗОШ № 264 надзвичайно пощастило! Адже екскурсія до бібліотеки збіглася з річницею святкування дня народження однієї з найбільших фантазерок в літературі – письменниці Астрід Ліндгрен.

Зі світом книжок шведської авторки наших маленьких гостей знайомила бібліотекарка. Спілкувалися про те, кого з героїв  діти вже знають та слухали ще невідомі історії письменниці. Діти дізналися й про саму дивовижну Астрід, не менш цікаву, ніж її книжки. Доповнив та збагатив незвичайну зустріч кіноперегляд мультфільму Бориса Степанцева «Малюк та Карлсон».
День народження письменниці бібліотека відзначатиме весь тиждень. Шукайте чудові видання творів авторки на книжкових виставках у залах бібліотеки та беріть участь у літературній грі «Веселі шибеники Астрід Ліндгрен»!

Чекаємо на вас у бібліотеці!
 

14.11.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Той, що живе у піснях…»
Літературно-поетичний вечір
 
«Я серце й душу в пісню переллю…»
А. Малишко

Андрій Малишко – один із найвизначніших українських поетів ХХ століття.

Сьогодні, в день 105 - річчя від дня народження  відомого українського поета – пісняра, перекладача, літературного критика, в ЦРБ ім. П.А.Загребельного відбувся літературно-поетичний вечір  «Той, що живе у піснях…».

Юним читачам  було презентовано виставку-персоналію, яка розповідає про сторінки  життєвого та творчого шляху Андрія  Малишка.

Увазі присутніх бібліотекар представила мультимедійну презентацію, що надала можливість учасникам заходу краще ознайомитись з біографією та величезною  багатогранною творчою спадщиною поета.

Найактивніші  відвідувачі бібліотеки  взяли участь в голосних читаннях віршів А. Малишка. Учні прослухали аудіо-матеріали пісень на слова поета у виконанні українських сучасних артистів, а також почули «живий голос» поета-класика української літератури.
 

10.11.2017

Бібліотека ім. С. Олійника
«Захисник Вітчизни - професія почесна»
Година спілкування
за проектом «Якщо ти українець – будь ним!»

10 листопада до бібліотеки ім. С. Олійника завітали учні 9 класу ЗОШ № 147 на зустріч з представником Деснянського районного військового комісаріату старшим лейтенантом Д. Л. Гришковим. Дмитро Леонідович підкреслив, що захищати свою Вітчизну – справа  потрібна і почесна, нагадав присутнім основні віхи історії українського війська, розповів про правила призову до Збройних Сил України та службу за контрактом.

Увазі присутніх була запропонована література з тематичної виставки «Збройні Сили України - слава, гордість, міць країни!».

Закінчилася зустріч відповідями на численні запитання школярів. Усі присутні висловили надію, що подібні зустрічі триватимуть й надалі.
 

09.11.2017

Бібліотека №115
«Побудуй вежу»
Інженерна гра
в рамках наукового клубу «Територія Н»

9 листопада «Територія Н» оголосила у бібліотеці верховенство інженерного мислення  і перетворила її на велику інженерну лабораторію.
 
Гру на кмітливість та винахідливість «Побудуй вежу»  разом із командою науково-популярного проекту «Наукова світлиця» влаштували  у бібліотеці для дітей 6 Б класу ЗОШ № 119.
Згідно з законами інженерної справи, потрібно було побудувати з найпростіших матеріальних об’єктів – пластиліну, зубочисток, паперу, соломки для пиття, скотчу та морквини – високу, стійку та естетичну конструкцію. Чотири команди трудились, мудрували та майстрували протягом 10 хвилин, після чого презентували свої проекти. Перевіряв на міцність хитромудрі конструкції керівник клубу Олексій Смірнов.
Рівень вигадливості під час виконання завдання відповідав висоті частот напруги генератора Тесла, з яким отримали можливість поекспериментувати діти.
 
Дякуємо нашим партнерам із «Наукової світлиці» та усім, хто брали участь у грі за нові звершення та відкриття, ще один цікавий день та веселу компанію! За словами Енштейна: наука ніколи не буде завершеною книгою.
 
Тож мерщій до бібліотеки в нескінченність пізнання!
 

09.11.2017

Бібліотека №115
«Смак української мови»
Тиждень української писемності та мови

У День української писемності та мови бібліотекарки вже не перший рік із задоволенням підтримують акцію національної єдності та пишуть Всеукраїнський радіодиктант.
До свята ми також підготували низку заходів, присвячених українській писемності. Заздалегідь було влаштовано викладку літератури «Кращої, ніж рідна, мови не буває!», що представляє добірку книжок, які стануть у пригоді у вивченні та вдосконаленні української мови. Приходьте, беріть книжки та перевіряйте помилки свого радіодиктанту!
 
Для дошкільнят, яким поки важко багато писати, у бібліотеці пройшло окреме повчальне випробування – гра «Мовознавчі цікавинки». Слова за підказками діти відгадували на відмінно, тож сподіваємося, що скоро їх імена звучатимуть у якості переможців у щорічній мовній акції.
А на старшому абонементі визначаємо градус популярності української мови. Тут проходить акція «Подаруй усмішку українській!». Акція триває до кінця тижня! Тож  приходьте, беріть участь, та віддавайте свій «смайлик» мові, якою спілкуєтесь!
 

09.11.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Серенади для дітлахів»
Григорія Фальковича
Зустріч з письменником

«…Всім дорослим людям знову
Треба вчить дитячу мову»

(Г.Фалькович)

Зустріч з письменником Григорієм Фальковичем, що відбулася в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, до Дня української писемності та мови, зібрала багато прихильників поета.

Разом з автором («дуетом»), діти з задоволенням декламували вірші, демонстрували свої малюнки до них, ставили пану Григорію багато запитань, особливо про його кумедних персонажів. А письменник ділився не тільки секретами творчості, але й секретами виразного читання.
А ще – презентував подарунковий варіант видання своїх віршів «Шалахмонеси» з унікальними малюнками художника Павла Фішеля, виконаними в стилі оформлення середньовічних манускриптів.

А хто ще не знає веселих і повчальних віршів Фальковича? Навіть тих, що цитують, як «народний фольклор»? «…Вони зранку не вітаються, манікюрами пишаються», «…В кожного життя своє. Тож радій тому, що є», «Я наївся досхочу – тільки дихаю й мовчу…», «…трохи інших декорацій, світла, музики, овацій»…Тоді вам треба до бібліотеки!

Чекаємо на вас!
 

Відео

 
Всесвітній день океанів
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter