24.02.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
24 лютого 2016 року  в конференц-залі бібліотеки № 141 пройшов загальносистемний День інформації, присвячений підсумкам роботи бібліотек системи за патріотично-просвітницькими проектами «Україна. Становлення державності. Ч. І. Х-ХХ стт.» та «Українці в контексті розвитку європейської цивілізації».

Метою проектів було ознайомлення широкого кола користувачів з інформацією про самосвідомість і консолідацію народу як української нації в боротьбі за створення своєї державності, про тих осіб, котрі зробили неоціненний внесок у різні сфери людської діяльності, стали вагомим рушієм європейського і світового суспільства, жили як на території України, так і за її межами і стали символом своєї епохи.

Підсумки роботи за проектами бібліотеки району представляли у вигляді слайд-презентації. Всі бібліотеки продемонстрували володіння традиційними формами роботи спільно з новими інформаційними технологіями. Були організовані та проведені різноманітні заходи, серед них -  літературно-історичні вечори, концерти, лекції-вистави, наукові та мистецькі години, виставки дитячих малюнків та ін., створена бібліографічна продукція. Масові заходи супроводжувалися документальними відеоматеріалами, аудіо записами, демонстрацією художніх фільмів, використовувалися ресурси інтернет.

На заході було представлено дві презентації – бібліографічного нарису «Соня Делоне – українська Коко Шанель» та буктрейлер до серії «Життя видатних дітей», які своїм  доробком послужилися світові.

При проведенні заходів бібліотеками залучалися: Інститут  суспільства Київського університету ім. Б. Грінченка, музей історії Десятинної церкви, Національний  Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Національний музей українського народного декоративного мистецтва, Академічний камерний хор «Хрещатик», Храм св. мучеників Андріана та Наталії, учні середніх шкіл.

Всі заходи патріотично-просвітницьких проектів виконували місію пам`яті та передачі інформації нащадкам про героїчні та творчі досягнення українців.

Всього за тематикою проектів було проведено 55 заходів в яких взяли участь 2212 користувачів, створено 19 бібліографічних посібників, видано - 4499 книг.


 

23.02.2016

Бібліотека ім. С. Олійника
23 лютого на інформаційну годину до бібліотеки імені С. Олійника завітали учні ЗОШ  № 147. Захід „Якщо на Стрітення мороз буває...” відбувся в рамках проекту „Два храми, що духовністю єдині” з нагоди свята Стрітення Господнього. В заході також взяв участь священик храму святих великомучеників Адріана та Наталії отець Василь. Учні з вуст священика довідалися про свято Стрітення, його традиції. Потім учні розповідали про обряди та прикмети, пов’язані з цим святом, які чули від своїх бабусь. На закінчення свята кожен з присутніх отримав святковий подарунок.
 
 

 
 

23.02.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Квіткові шедеври … лютого»
Майстер -  клас з тісто-пластики

Діти завжди люблять робити щось власноручно. Хто – шиє лялькам одяг, хто – конструює хатинки чи машинки, хто – захоплюється розмальовками. Але усі, без винятку, полюбляють ліпити: з пластиліну, глини, пластику. А більш за все – з кольорового тіста. Тому майстер-клас з тісто-пластики в бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей, як завжди, зібрав велику аудиторію. Під керівництвом досвідченої майстрині Бойко Олени Славівни діти створювали маленькі квіткові дива. З захопленням юні саморобники скачували тісто ковбаскою і нарізали кружальцями, формували з них пелюстки. Інші -  розкачували тісто качалкою і вирізали його маленькою круглою формочкою… А де – хто -  довго переглядав книги, захопившись  альбомами із квітами та вибираючи «модель». Не утрималися і батьки від створювання таких лютневих шедеврів. Подивіться, що з цього вийшло! Сподобалося? Приходьте, ми чекаємо усіх бажаючих! Це те, що вам треба!
 
Користувачі і співробітники бібліотеки дуже вдячні протоієрею храму свв. мчч. Адріана і Наталії отцю Роману за сприяння у проведенні цього заходу.
 
 

23.02.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Чи знаєте ви, що у рейтингу найпопулярніших музеїв Києва, одне з перших місць належить літературно-меморіальному музею Михайла Булгакова? І не тільки завдяки популярності письменника.

У цьому переконалися відвідувачі лекторію «Музеї Києва», що в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей. Завдяки віртуальної подорожи з незвичайно цікавими коментаріями наукового співробітника музею Савицької Ольги Олександрівни, учні змогли не тільки відкрити для себе маловідомі сторінки життя великого Майстра, але й побачити оригінальну організацію музейного простору. Музей на Андріївськім узвозі – це місце, де стикаються ніби два світи - справжній і книжковий. Тут цікаве все: і двокольорове вирішення експозиції, і справжні речі родини Булгакових, і  муляжі втрачених предметів побуту, і шафа – двері …. А чого варті родинні традиції, журфікси! Пані Ольга розповіла багато цікавих фактів з життя Булгакових, продемонструвала фотографії, фрагменти відомих фільмів, відео-екскурс по музею. «Захоплююче», «креативно», «незвичайно» - ось загальне враження. А головне – «треба негайно відвідати!». Сподіваємося, що так і буде.
 
 

21.02.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
Вітальні листівки своїми руками
 «Весела майстерня»

Листівка, зроблена своїми руками,  безумовно, має більшу цінність для одержувача. І, звичайно ж, для дарувальника також. Виготовляючи листівку власноруч, людина вкладає в неї всі свої сили й уміння. Якщо листівка виготовлена руками дитини, вона буде довго зберігатися рідними й близькими "на пам'ять". Та й самій дитині через кілька років буде дуже приємно згадати про свою творчість.
 
Працівники бібліотеки ім. В. Кучера та співробітники благодійної організації «Шлях до майбутнього провели  майстер-клас із виготовлення декоративної листівки. В заході взяли участь діти із багатодітних родин та родин учасників АТО. Під керівництвом  майстрині Прокопенко Наталії діти своїми руками виготовляли вітальні листівки, щоб потім своїми маленькими шедеврами порадувати своїх батьків і друзів.
 
 
 

20.02.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
«Собака -  вірний друг людини»
«Весела майстерня»

Про те, скільки радості й тепла приносять у наш дім веселі чотирилапі друзі, написано чимало. Залишаючи за дужками прописні істини про корисність дружби з братами нашими меншими, бібліотека  ім. В. Кучера спільно з  благодійною організацією «Шлях до майбутнього», провели годину зоотерапіїї  для дітейі з багатодітних родин та родин учасників АТО. 
 
Діти із задоволенням поспілкуватися з братами нашими меншими, дізналися як за ними доглядати та взяли участь у майстер-класі з виготовлення аксесуарів для них.
Захід ще раз підтвердив, що собака – вірний друг людини, який не посміється та не зрадить, допоможе в усьому, де може, зрозуміє її настрій та спробує покращити, незважаючи на те, що він має чотири лапи та хвіст і не вміє розмовляти словами. Та взаєморозуміння без слів ще більш цінне. Тож варто бути вдячним нашим улюбленцям за їхню відданість та відплачувати їм тим же самим.
 
 

19.02.2016

Бібліотека №119
«Магія неймовірного живе поруч з нами…»
Казкова подорож за проектом
«Маленькі кроки у світ великої літератури»
 із циклу «Літературна казка – яскрава зірка книжкового Всесвіту»
 
Під звуки чарівного «Вальсу квітів» із балету Петра Ілліча Чайковського «Лускунчик» юні читачі бібліотеки № 119 потрапили 19 лютого до казкового світу видатного німецького письменника Ернста Теодора Амадея Гофмана, 240-річчя від дня народження якого відзначалось нещодавно.

Зацікавлено діти слухали розповідь бібліотекаря про життя і творчість письменника, котрий мав юридичну освіту, але працював керівником оркестру, диригентом, художником-декоратором у театрах, музичним критиком, був чудовим  композитором - і усюди виявляв високий професіоналізм. Але світову славу Ернст Гофман здобув саме художніми творами, більшість із яких мають казковий сюжет, у них поряд із людьми діють феї, чаклуни, добрі й лихі духи, тварини.

А долучитися до дивовижних казкових пригод школярі змогли, переглядаючи мультфільм «Лускунчик і Мишачий король»  та знайомлячись із книжковою виставкою «Чародійна сила таланту Ернста Теодора Гофмана». Разом із бібліотекарями діти охоче  розмірковували над уроками добра, розуміння, милосердя, мужності, самовідданості, які підносить письменник у своїх творах. Із задоволенням, підтримуючи один одного, дітлахи змагалися у конкурсі «Склади казковий пазл», малювали ілюстрації до творів Гофмана  та обирали книжки для читання, пам’ятаючи, що терпіння, чуйність, хоробрість, віра можуть перемогти будь-яке зло і зробити людину по-справжньому щасливою.

Тож запрошуємо всіх до безмежного книжкового Всесвіту, щоб пізнавати мудрий світ великої літератури разом із нашою бібліотекою!
 
 
 

19.02.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Архип Куїнджі, видатний художник, майстер пейзажного живопису, народився поблизу Маріуполя. Аби  згадати та вшанувати цього видатного художника  19 лютого в ЦРБ № 141 для студентів університету ІІІ віку, які навчаються при відділенні соціально-побутової адаптації  Територіального центру соціального обслуговування Деснянського району  відбулась  мистецька година «Мозаїка художніх полотен Архипа Куїнджі»  присвячена 175-річчю  від дня народження  майстра. Користувачам  бібліотеки було  презентовано  виставку-вернісаж  «Світло картин Куїнджі», на якій представлено довідкову, енциклопедичну, мистецтвознавчу літературу, альбоми з репродукціями картин художника. За допомогою мультимедійної апаратури ми можемо запропонувати всім нашим користувачам насолодитись  зображеннями картин Архипа Івановича Куїнджі, що викликає захопленість та краще розуміння творчості художника. Відвідувачі бібліотеки мали можливість подивитись документальну кінострічку «Архип Куїнджі. Фільм із циклу Біблейський сюжет», відео-матеріал «Музей-квартира Архипа Куїнджі».
 
Картинами  Куїнджі, як витворами мистецтва люди насолоджувались під час  життя талановитого художника ,- роботами майстра захоплюємося ми і сьогодні, сподіваючись побачити в них кожен раз щось нове, прекрасне  і незвичайне.
 

 

18.02.2016

Бібліотека №119
«Speak English, малята!»

Враховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування, Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні».

А закладати підґрунтя майбутнього володіння мовою слід якомога раніше, використовуючи колосальну здібність дітей до вивчення мов.

Тому бібліотека № 119 спільно із  Храмом святих мучеників Адріана та Наталії у рамках проекту «Два храми духовністю єдині» організувала гурток англійської мови «Маленький поліглот» для юних відвідувачів, що мають бажання вивчати англійську, адже мовна і духовна культури тісно пов’язані між собою.

18 лютого до бібліотеки на перше заняття гуртка завітали вихованці ДНЗ № 176, а проводив заняття священик отець Ігор, котрий вільно володіє  англійською мовою і має досвід її викладання.

Отець Ігор переповів дітлахам біблійну легенду «Вавилонська вежа» про те, чому у світі існує так багато народів і мов. На книжковій виставці «2016 рік – Рік англійської мови в Україні» бібліотекарі підібрали літературу,  яка в доступній та цікавій формі навчає англійської мови: тут і казки, і вірші, і комікси, і мовні вправи, і ігрові завдання, і кумедні ілюстрації, які зроблять вивчення англійської мови веселим та нескладним.

Уважно дошкільнята прислухалися до пісеньки про букви англійського абетки, із задоволенням знайомилися із першими англійськими словами, завітавши до літературного зоопарку: вони вчили, як англійською називаються іграшки-тваринки, що «мешкають» у бібліотеці та «читають» книжечки про себе. До речі, багато цих іграшок подаровані читачами.

Отже, наберемося терпіння і разом з малятами будемо робити кроки до засвоєння англійської мови і перші кроки до школи.
 
 
 

18.02.2016

Бібліотека №115
«Чи знайомі вам книжчині хороми?»
(бібліотечний урок)
 
Нарешті, остаточно покінчивши із домашнім ув’язненням карантину, набравши весняне повітря  повними здоров’я легенями, з наснагою та цікавістю діти 1 класу ЗОШ №270  відправилися у свою першу подорож бібліотечними просторами. Вишикуваний у стрункий ряд дитячий гучний і веселий потяг почав свої мандри із гардеробу і проїхав усіма бібліотечними залами, кімнатами і закутками.
 
Першочергово, кожен пасажир отримав квиток – формуляр читача у бібліотеці, який дав зелене світло на вільне і безлімітне користування бібліотекою. Проїздом оминувши абонемент і читальну залу старшого відділу обслуговування читачів, довгу зупинку потяг зробив у молодшій читальній, де його зустріла привітна бібліотекарка. Тут на дітей очікувало знайомство з усіма бібліотечними премудростями та інтеракціями, а також книжчиними буднями та побутом. Ця зупинка підготувала для свої гостей мозкову розминку – вікторину на знання героїв дитячих казок. На молодшому абонементі поїзд розпався на вагони, які побігли кожен своїм шляхом по полицях з яскраво ілюстрованими книжками. Врешті-решт, важкий, під кінець подорожі, навантажений книжками, які тепер також відправляться у манри до своїх любих читачів, поїзд вирушив далі пізнавати світ і досліджувати нове. А нам довелося прощатися.
 
До скорої зустрічі, любителю книги!
 
 
 

18.02.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
"Пам’ять героїв стукає в наші серця"
 
Злетіла ввись Небесна Сотня,
а кат зарився десь в багно…
Скарає меч його Господній
і суд людський усе одно!
 Михайло Федак
 
20 лютого в Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

18 лютого в бібліотеці ім. В.Кучера відбулося вшанування пам’яті Героїв України, Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя за рідну землю, за Україну. Їм - мужнім, незламним українцям, та їхнім побратимам чиї душі уже на небесах було присвячено вечір-реквієм «Пам’ять героїв стукає в наші серця". Бібліотекар Лисенко В.М. звернулась до учнів 10 класу «Люди бережіть серця свої, щоб не стали вони каменем! Розбудуйте в душах Божий храм, щоб не повторити великий гріх. Кожен із цієї Небесної Сотні, як і ми з вами мали свою сім’ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Але поклик  їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну. Ось вони перед вами, Герої Небесної Сотні, вони згасли як зорі, але вони житимуть в нашій пам’яті вічно»

Під пісню  «Пливе кача» хвилиною мовчання присутні на заході вшанували пам’ять  тих людей, яких було вбито в мирний час ХХІ століття. Вірші, присвячені героям Майдану, прочитав поет та учасник трагічних подій на Майдані Мутузний Михайло Олексійович. Відеоролик «Небесна сотня. Юні ангели» відновив знову у пам’яті присутніх ті героїчні  і трагічні події Майдану. Адже Небесна Сотня – це наш біль і наша гордість, це наші сльози і наш душевний щем вдячності за все, що вони зробили для нас. Вони загинули, щоб гасло Бог і Україна стало виміром нашого життя.
 

 
 

Відео

 

       Відеоролик "Західна та Північна Европа". Бібліографічні видання
за проектом ЦБС 2017 року  "Читаючи, подорожуй світом!"

ФотогалереяЯрмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter