12.03.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
„Шевченко у Києві”
 
Заочна екскурсія
Весна завжди багата святами. Одне з них – день народження Тараса Григоровича Шевченка. Наближення Шевченківського тижня відвідувачі бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей побачили одразу, бо книжкова виставка та велика експозиція репродукцій картин Шевченка привернули увагу і дітей, і дорослих. А заочна подорож шевченківськими місцями Києва зібрала прихильників незвичайних історій, які дізналися багато цікавих моментів з біографії Кобзаря. Так: хто був другом-художником, з яким Шевченко мандрував Києвом; чому Шевченко приїздив до Київської духовної семінарії; скільки разів Тарас Шевченко бував у Києві; у яких творах він про це згадує; які місця Києва зображені на художніх полотнах Шевченка? І звичайно, - конкретні адреси, де поет мешкав або гостював. З допомогою малюнків, віршів, уривків зі «Щоденника» та споминів сучасників учням дев’ятих класів пропонувалося не тільки пройти Тарасовими шляхами, а й уявити той Шевченків Київ, поетичний образ якого висвітлено в поемі «Варнак». Вдало був використаний музичний супровід, який створив емоційне обрамлення цьому заходу.
 «Святим і великим»  називав Тарас Шевченко місто своєї любові – Київ. Місто відповідає такому гордому епітету. Пам’ятні місця, пов’язані з ім’ям Кобзаря, допомагають нам краще пізнати улюбленого поета, художника, мислителя. 

 

4.03.2015

Бібліотека №115
Квіти для мами
(майстер-клас, заняття клубу «Дивовижний світ мистецтва»)
 
Сьогодні у бібліотеці для дітей №115 офіційно відкрито весняний сезон!
 
Разом із Надією Василівною Сокольчук з ООЦ «Дивосвіт» школярі вирощували  просто у читальній залі нашої бібліотеки декоративні гіацинти.
 
Усього 2 стрічки гофрованого паперу, 1 соломинка, ножиці, трохи клею, а також, зі слів  майстрині Надії, - «увага, терпіння та акуратність», - і в результаті маємо цілий сад різнобарвних квітів гіацинту.
 
 
Вирощені приблизно за півгодини насичені кольорами та сповнені ентузіазму паперові вазони квітів разом із новими мистецькими навичками стануть найщирішими подарунками до свята весни для найрідніших мам, лагідних бабусь та улюблених вчительок.
 
 
Результат роботи садівників та садівниць ви можете оцінити на фото, а більше дізнатися про весняні квіти та тонкощі догляду за ними - з книжок фонду нашої бібліотеки.

Поки весна ще рання та боязка, а на вулиці ще хмарно та мрячно приходьте і заряджайтеся весняним настроєм у нас, а також поглиблюйте свої знання та здобувайте нові вміння! 
 

3.03.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Його ім’я достойне прославляти у вільній країні»
(до 200-річчя з дня народження М. Вербицького)
Інформаційна хвилина

 
Історія написання гімну «Ще не вмерла Україна» доволі цікава. У цьому переконалися учні сьомих класів завдяки інформаційній хвилині до ювілею Михайла  Вербицького – автора музики гімну, “найзначнішого таланта” серед галицьких композиторів, як назвав його Іван Франко. Його літургійна творчість, театральна музика, світські хори, інструментальна музика стали важливою часткою церковних богослужінь, театральних вистав, концертного життя, домашнього музикування. Саме Вербицький почав новий етап у її розвитку, пов’язаний як із старовинними традиціями церковного співу нашого народу, так і народнопісенною творчістю.
 
Багато цікавого дізналися діти про історію створення гімну, як вона пов’язана з Тарасом Григоровичем Шевченком. Коли Верховна Рада України ухвалила Закон “Про Державний гімн України”,  було змінено першу строфу та багато іншого.
 

3.03.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
3 березня цього року виповнюється 200 років від дня народження українського композитора, хорового диригента, священика Української Греко-Католицької Церкви, автора музики Гімну України Михайла Михайловича Вербицького. З цим славетним ім`ям пов`язана ще одна знаменна дата. Ми відмічаємо 150 років від дня першого публічного виконання Гімну України, вірш до якого написав видатний етнограф Павло Чубинський. Відвідати в бібліотеці № 141 патріотичну годину «Михайло Вербицький - славетна постать музичної України» мали можливість всі бажаючі користувачі. Відвідувачі бібліотеки мали змогу прослухати бібліографічний огляд літератури, продивитись книжкову виставку, ознайомитись з проникливими віршами про український Гімн.
 
Для цього заходу була підготовлена мультимедійна презентація «Наш Гімн - це клятва, заповідь священна…», яка розповідає читачам про сторінки життя Михайла Вербицького, історію створення Гімну та світове значення цієї пісні в сучасні дні.
«Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду»
 
Як актуальні ці історичні, невгасимі бойові слова для кожного українця в наші сьогоднішні тривожні  дні!
 

4.03.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
"Звірятко, що гуляє, як сам собі знає"
Мало знайдеться в світі людей, байдужих до цих ласкавих і дуже розумних домашніх тварин. Йдеться, звичайно ж, про котиків. Любов до них виявилася настільки сильною, що для пухнастих улюбленців навіть окреме свято вигадали - Всесвітній день кішок, який відзначається в перший день весни - 1-го березня.
 
 
 
Тому чергове заняття творчої майстерні «Сонечко» в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей,
юні художники вирішили присвятити милим пухнастим кошенятам. Чому б ні, тим паче, що це такий гарний подарунок для мам до 8 березня! Фарби, олівці, папір і … трохи фантазії. А скільки книг – у допомогу! І навіть Котофея запросили – позувати. Бачите, який він гарний та великий! Старанна праця, трохи зусиль і терпіння – і результат той, що треба: безліч кумедних, неповторних і навіть мультяшних котиків.
 
 
Такий подарунок – гарантія задоволення і вдячності.
 

26.02.2015

Бібліотека №115
Казка-казка - наче бубликів в’язка

Що за вимір, простір і час, який об’єднує усі народи, всіх людей, здатний охопити всі розрізнення та різноманіття і скласти їх у гармонійний світ дивовиж та фантазій? Це казка. А казка родом з дитинства, де побував кожен з нас.

Найсприятливіші умови для гостин у світі казок спробували створити досвідчені у цьому питанні бібліотекарки 115 бібліотеки для дітей. У читальній залі бібліотеки ви можете потрапити у простір, наповнений іграшками, дитячими книжками, чарівними піснями, який перетворюється на справжню казку, коли сюди візитують діти.
 
26 лютого «Казковий дворик» став свідком справжнього калейдоскопу дивовижних оповідок та фантазій. Наших наймолодших читачів із ЗОШ № 270 захопила та розважила літературна вгадайка «У країні переплутаних казок». 

Діти із задоволенням розшукували у вирі оповідок бібліотекарки знайомих героїв, та відправляли їх до відповідних казок. За допомогою саморобних паперових пальчикових іграшок маленькі читачі мандрували сторінками збірок казок, що мешкають на полицях бібліотеки.
Двері «Казкового дворика» відкриті для кожного мрійника. Ласкаво просимо вас завітати у казку.
 

26.02.2015

Бібліотека №115
Краса родом з Петриківки

Петриківський розпис — українське декоративно-прикладне народне малярство, яке сформувалося на Дніпропетровщині в селищі Петриківка приблизно в ХVІІІ ст. На   сьогоднішній день внесена до списку нематеріальної культурної спадщини людства техніка петриківського розпису стала справжньою візиткою України у світі.
 
З 26 лютого 2015 року колектив бібліотеки для дітей №115 пропонує вам відвідати виставку петриківських скарбів, створених учнями студії малюнку «Вікторія». Яскраві барви народних традицій, витончені квіти, соковиті плоди калини, полуниці, винограду та райські пташки чекають на вас у старшій читальній залі бібліотеки для дітей за адресою вул. Бальзака, 28. Усі виставкові роботи – живі, вони дивують ажурністю, витонченістю, гармонією композицій та кольору.
За передачу  великої колекції дитячих робіт до бібліотеки та за сприяння в організації виставки висловлюємо подяку керівнику студії – Вороб’євському Віталію Амфіяновичу.
 
Більше дізнатися про техніку петриківського малярства вам допоможе бібліографічна довідка «Казкові квіти Петриківки», що містить ряд книжок,  які ви можете знайти у  фондах бібліотеки. 
 

4.03.2015

Бібліотека №119
«Починає казка казатися…»

Поринути у яскравий, чарівний світ літературної казки юним читачам бібліотеки № 119 дала змогу 4 березня подорож «Починає казка казатися» за твором «Горбоконик» Петра Єршова, присвячена 200-річчю від дня народження російського письменника.

Із розповіді бібліотекаря школярі дізналися, що Петро Єршов уславив своє ім’я у 19 років, створивши віршовану казку «Горбоконик», а задум написати її виник у майбутнього письменника ще в одинадцятирічному віці, що Петро Єршов був учителем, а згодом і директором Тобольської гімназії, в якій свого часу і сам навчався, що виховував п’ятнадцятеро дітей, які дуже любили його казку.

З усмішками діти читали уривки з жартівливої та веселої казки «Горбоконик» у перекладі видатного українського поета Максима Рильського, переглядали мультфільм «Конек-Горбунок», переймаючись пригодами головного героя Івана-простака і його помічника Горбоконика, ловили Жар-птицю, відвідали Сонце і Місяць, допомогли Чудо-киту, дістали із дна океану дорогоцінний перстень та пораділи за Івана, коли він став царем і одружився на Цар-дівиці. Охоче школярі ділилися враженнями від казки, відповідали на запитання вікторини, познайомилися з іншими літературними казками українських та зарубіжних письменників, представленими  на книжковій виставці «Казкарі – володарі дитячих душ».
Бібліотекарі запропонували дітям пофантазувати і уявити, які пригоди могли з ними трапитися, якщо б у них з’явився Горбоконик – вірний та надійний друг. З радістю юні читачі мандрували чудесним світом казки «Горбоконик», що вчить працьовитості, хоробрості, щирості у стосунках, порядності, умінню вирішувати складні ситуації.
 
 

 

25.02.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Весняні дива» з ...вовни
Майстер – клас з фелтінгу
 
Останім часом неабиякої популярності набув такий вид рукоділля, як фелтінг. Відгадайте, що це таке? Саме слово досить незвичне для нашого слуху. Фелтінг – це особлива техніка рукоділля, в процесі якої за допомогою спеціальної голки і вовни для валяння створюється малюнок на тканині. Це відносно новий вид рукоділля, але існує він вже багато століть. Просто в наш час валяння з вовни придбало інший зміст. Дуже популярним фелтінг зробили його простота і доступність. Він розвиває акуратність і фантазію.   
 
У цьому змогли переконатися юні саморобники, завітавши до творчої майстерні «Сонечко» в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей. Кожне заняття – це свято, бо тут можна добре провести час, отримати практичні навички у створюванні деяких речей та цікаву інформацію з книг та Інтернету про цей вид мистецтва.  Під керівництвом вихователя підліткового клубу «Космос», Рак Юлії Володимирівни, юні саморобники з задоволенням творили незвичайні речі із вовни. Подивіться, які вони чудові!  А з яким захопленням, старанно діти працюють! 
 
 
 

26.02.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Мистецтво бути здоровим»
Заняття гуртка любителів природи «Капітошка»
Як казав середньовічний перський  вчений, філософ і лікар Авіцена: «... Головним скарбом життя є здоров'я, і щоб його зберегти, потрібно багато що знати».
 
 
Усвідомлювати це особливо необхідно дітям. Тому чергове заняття гуртка «Капітошка» і було присвячено темі  здоров’я. Підготуватися до цієї зустрічі допомогли книги з валеології, ОБЖ, медицини, спорту, ретельно підібрані бібліотекарями. Завдяки цьому, розгорнута книжкова виставка  стала доброю підказкою при вирішенні різних завдань: відповіді на питання вікторини, визначення компонентів здорового способу життя та інших. Щоб краще запам’ятати де-які поняття, використовували «Чарівну квіточку», у якої  кожна пелюсточка - складова здоров’я. А гра «Завжди»-«Іінколи»-«Ніколи» допомогла з’ясувати цікаві факти про ставлення дітей до продуктів харчування.
 
 
 
Пізнати «мистецтво бути здоровими» з демонстрацією малюнків, використанням народного фольклору, ігрових форм і, звичайно, книг допомогла дітям методист відділу гуманітарної і екологічної роботи ЦДЮТ Деснянського району Герасименко Лариса Григоріївна.
 
Сподіваємося, що учні запам’ятали головне: чи будемо ми здорові — великою мірою залежить від нас і треба вчитися берегти себе.

 
 

24.02.2015

Бібліотека №115
«Привіт! Я – Конфлікт»

Хто б міг уявити, що сьогодні до нас завітав сам Конфлікт? І ми разом із колежанками 8-го класу Києво-Могилянського колегіуму, на диво, радісно і весело його зустріли.

За допомогою психологів Центру у справах сім’ї, дітей та жінок – практичного психолога Хохлова Володимира Петровича та соціального працівника Наталії Анатоліївни Кочіної у бібліотеці для дітей №115 відбувся урок-тренінг з вирішення конфліктних ситуацій.  У форматі активної співучасті, ігор, вправ, обговорення конфлікт було опановано по частинах, розібрано по полицях та начисто обеззброєно усмішками та жартами учасників тренінгу.

Разом ми дійшли висновку, що конфлікт – це не те, чого слід боятися. Конфлікт є свідченням різноманіття думок, поглядів, смаків. І саме у конфлікті ми можемо віднайти консенсус, що врахує інтереси всіх сторін. Отож, конфліктуємо з користю та, за прикладом учасників нашого заняття «Привіт! Я – Конфлікт», слід робити це весело, галасливо та з усмішками на обличчях.

Бібліотекарі привернули увагу учасників заходу до книжкового фонду - розділ психологія та на підбірку художньої літератури з молодіжною тематикою.

 

 

Відео


Зустріч з Ірен Роздобудько (ЦРБ №141 листопад 2010 року)

ФотогалереяЯрмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter