25.01.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Священна пам'ять в спадок нам дана…»
Літературно - історичний вечір
 
До відзначення 100-річчя Української революції 1917-1921 років в бібліотеці ім. В. Кучера відбувся літературно-історичний вечір «Священна пам'ять в спадок нам дана…» за проектом «Я гордий тим, що з України родом»   для учнів 9 класу ЗОШ №218.

До уваги читачів була представлена тематична виставка «Хай буде вільна Україна на всі віки, на всі часи». Бібліотекар розповіла, що саме в День Соборності 22 січня 1918 року вперше у ХХ столітті Україна проголосила свою незалежність - Четвертим Універсалом Української Центральної Ради.
Про трагічні події історічної давнини та подвиг молоді на станції Крути познайомили школярів мультимедійні матеріали. Учнів особливо вразила доля  27-ми студентів, які потрапили  в полон . Перед стратою юнаки співали Гімн «Ще не вмерла Україна».
 
Під Гімн України  учасники заходу стоячи  вшанували пам’ять героїв  Крут. Мужність і сила духу молодих воїнів, які полягли за рідну землю 100 років тому й сьогодні надихають молодь на нові подвиги та звитягу.
 

25.01.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Прилітай, синичко, до годівнички!»
Заняття гуртка любителів природи «Капітошка»
 
Чергове заняття гуртка «Капітошка» за проектом «Я – за природу!»,  юні любителі природи вирішили присвятити птахам. У ці морозні дні їм доводиться особливо важко. Як і чим допомогти пернатим друзям? Чим їх годувати, де краще розташувати годівниці…

Які птахи прилітають до нас зимувати, а які можна зустріти протягом усього року? На ці та багато інших питань допоміг відповісти інтерактивний урок, на якому діти активно використовували книги, гралися, уважно знайомилися з пташиними  «делікатесами» та «моделями їдалень». Цікаво, весело, а головне – пізнавально!
 
Сподіваємося, що знання, отримані учнями, будуть активно використовуватись не тільки у цю зимову пору!
 

25.01.2018

Бібліотека №119
«До школи з букварем крокує хлопчик дерев'яний»
Гра «Поле чудес»
за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»

«Дитяча книга повинна бути доброю книгою,
 вчити шляхетності та чесності»
Олексій Толстой

Під звуки веселої пісеньки з художнього фільму «Пригоди Буратіно» 25 січня для учнів 3-х класів СШ № 213 в бібліотеці № 119 розпочалася гра «Поле чудес» за казкою «Золотий ключик, або Пригоди Буратіно» відомого російського письменника Олексія Толстого до 135-річчя від дня народження.
Перед початком гри бібліотекарі розповіли юним читачам історію написання книги. Діти із задоволенням перегорнули сторінки веселої та мудрої казки, а мультфільм «Пригоди Буратіно» долучив школярів до світу пригод і пустощів дерев’яного бешкетника. Книжкова добірка «Скарбниця чарівних казок» ознайомила з найкращими творами видатних письменників світу.
Літературна гра, яку підготували бібліотекарі, виявила, наскільки уважно учні читають книжки, як запам’ятовують зміст, які висновки роблять з прочитаного. Охоче діти відповідали на цікаві запитання, допомагали один одному. Переможцями були визнані усі учасники, вони отримали призи-закладки. А головне – юні читачі запам’ятали, що найважливіше у цьому світі, за словами Буратіно, «це рятувати товаришів, от і все!»
 

24.01.2018

Бібліотека №115
«Зернята мудрості»
народознавча гра в рамках проекту
«Пам’ятай! Відроди! Збережи!»

Знаєтеся на народних звичаях, традиціях, святах та обрядах? Приходьте до бібліотеки та продемонструйте свою ерудицією! Адже, у нас, на абонементі старшого відділу обслуговування, протягом тижня проходитиме народознавча гра «Зернята мудрості», участь у якій може взяти кожен бажаючий.

А от поглибити знання у сфері народознавства допоможе виставка «Святами дзвенить Україна моя», присвячена культурі й побуту українського народу. Беріть книжки, читайте та готуйтесь – незабаром Масляна!
 

24.01.2018

Бібліотека №119
«Чарівне королівство Шарля Перро»
Казкова подорож
за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»
 
24 січня до бібліотеки № 119 завітали вихованці ДНЗ № 176 на зустріч із чудовими казками славетного французького письменника Шарля Перро, до 390-річчя від дня його народження.

Спілкуючись із бібліотекарями, дошкільнята з радістю пригадували улюблених героїв чарівного світу відомого казкаря, а також знайомилися із новими персонажами. У цьому їм допомогло розмаїття казок Шарля Перро, представлених на книжковій викладці-інсталяції. Дітки, які вже опановують читання, намагалися його удосконалити. А малята, які ще вчать абетку, залюбки милувалися прегарними ілюстраціями.

Не оминули маленькі читачки своєю увагою і лялькових принцес, що прикрашали книжкову добірку. І навіть трохи посперечалися, хто ж буде найгарнішою з них.

Перегляд мультфільму «Кіт у чоботях» долучив дітлахів до пригод винахідливого та кмітливого героя казки. А закладки, присвячені Шарлю Перро, які отримали малята, сподіваємось, спонукають відвідати бібліотеку вже разом із батьками, щоб читати, читати, читати…
 

24.01.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Бенефіс книги  «Роксолана»
за проектом: «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості»

24 січня в ЦРБ ім. П.А. Загребельного відбувся бенефіс книги «Роксолана». Цей знаменитий роман видатного українського прозаїка П. Загребельного більше тридцяти років перебуває в епіцентрі читацької уваги. Роман присвячений подіям української та турецької історії ХVІ століття.

Перед читачем постає драматична доля простої української дівчини Насті Лісовської, яка здобула найвищу владу в чужоземній країні. Роман спонукає нас замислитися над тим, що навіть за найскладніших умов треба лишатися особистістю, берегти почуття власної гідності, а головне - ніколи не забувати рідний народ і свою Вітчизну. Твір розрахований на широке коло читачів.

Бібліотекарем було представлено тематичний історико-літературний  мультимедійний матеріал. Також цікавою сторінкою заходу став перегляд відеоматеріалу про нащадків Роксолани та Султана.

В заході взяв участь та виступив з добрим словом про творчість Павла Загребельного член клубу любителів гри у шахи «Білий ферзь» академік, доктор філософії Бугрим Валентин Володимирович.

Запрошуємо всіх бажаючих до читання творів Павла Загребельного!
 

22.01.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Злука-соборність-воля. Український вимір»
Патріотичний вечір

В день Соборності України в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся патріотичний вечір «Злука-соборність-воля. Український вимір». Ця тема є особливо актуальною в умовах сьогоднішньої соціально-політичної ситуації. Саме тому для розмови з молодим поколінням бібліотека запросила політолога  Юрія Олійника, депутата міськради Дениса Попова та старшокласників школи №248.

На початку зустрічі присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять про молодих борців за волю і незалежність.

Сьогодні бібліотека може запропонувати юнацтву значно більше, ніж підручник. Для учнів була представлена тематична виставка «Єдність української нації».

Школярі ознайомились з українськими провісниками соборності України в період з початку 1917 року до 22 січня 1919 року – до Дня прийняття документу про Злуку двох незалежних українських держав: Української Народної Республіки і Західно-Української  Народної Республіки в одну єдину Соборну Україну. Виступаючі підкреслили про необхідність згуртованості народу України.

Слава Україні! Героям Слава!
 

21.01.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Лікар божою милістю»
Інформаційна відео-година
за проектом «Здоров’я  людини – здоров’я  нації»


21 січня в бібліотеці ім. В. Кучера відбулася інформаційна відео-година «Лікар божою милістю» до 100- річчя від дня народження геніального українського хірурга Олександра Олексійовича Шалімова.

Любителі  гри у шахи клубу «Королівський гамбіт» багато цікавого дізналися  про фанатично відданого своїй справі, легендарного лікаря, який  зробив сорок тисяч операцій , а людських життів урятував у багато разів більше.

Про тернистий шлях  талановитого генія, його відкриття і невдачі, про кохання, дітей та останні роки самотності познайомили мультимедійні  матеріали, присвячені  легендарному хірургу.
 

21.01.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Шаховий турнір»

21 січня в ЦРБ ім. П. Загребельного відбувся шаховий турнір. За визначенням учасників спортивно-інтелектуальних змагань членів клубу любителів гри у шахи «Білий ферзь», ігри в цей день були присвячені Дню Соборності в Україні.


 

20.01.2018

Галерея мистецтв
«Оксана Танчук. Автопортрет, домальований друзями»

Доволі несподівано відлуння проекту «Автопортрет, домальований друзями» з поетесою Оксаною Танчук, який відбувся 20 січня в Муніципальній галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного, прокотилось поміж мистецького загалу міста Києва.

Непересічна поетеса Оксана Танчук під час спілкування з модератором Анатолієм Горовим виявила хист до глибокого аналізу як поезії взагалі, так і витоків власної творчості. Правдиву характеристику як поетеси, так і оригінальної особистості Оксани дала у своєму виступі кандидат філологічних наук Оксана Михайлик.

Як автопортрет, зроблений пані Оксаною, так і домальований друзями, створили образ доволі романтичної поетеси, чиї твори сповнені несподіваними філософськими метафорами та тендітної, чуйної і вразливої сучасної жінки.
 

17.01.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Великий українець. Гнат Юра»
Літературно-мистецький вечір

                                                             «Гнат Юра – найбільш м’який, скромний
                                                             і делікатний з усіх режисерів       
                                                                               театру і кіно».
                                                                                     Бучма А.

 
В ЦРБ ім. П. Загребельного відбувся літературно-мистецький вечір до 130-річчя від дня народження українського актора, режисера, одного із фундаторів театру, організатора і керівника протягом чотирьох десятиліть Київського державного академічного українського драматичного театру ім. І. Франка.
 
 
В заході взяли участь студенти університету ІІІ-го віку при територіальному центрі соціального обслуговування Деснянського району, які є членами інтелектуального клубу «Пізнаймо світ через книгу та кінематограф».
Увазі користувачів  була представлена тематична виставка – вітання, яка розповідає про сторінки життєвого та творчого шляху Гната Юри.
Бібліотекар презентувала мультимедійну презентацію, яка надала можливість присутнім краще зрозуміти заслугу Гната Юри в розвитку театрального мистецтва в Україні початку і середини ХХ століття. Митець віддав сцені майже шість десятиліть і завжди залишався вірним своєму покликанню – театру.
Присутні також мали можливість подивитись документальну кінострічку «На перехресті часу».
 
 

Відео

 
 
Павло Загребельний.
 
 

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter