10.12.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Від зірниці до зірниці хай лунають вечорниці»
 
Вечорниці на Андрія - одне з улюбленіших свят молоді. Тут і шалені пустощі, за які ніхто не сварить, і різноманітні забави, і смачні страви.Ось і цього року на свято до бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей зібралося багато гостей. І як завжди не пошкодували. Було весело і цікаво. Радо зустрічали гостей та урочисто, високо під стелю підвішували "Калиту", танцювали з коцюбою та рогачом та, підстрибуючи, кусали Калиту. Був тут і дотепний хлопець — пан Калитинський, який старанно, як водиться, заважав учасникам дійства. А оскільки у ніч проти Андрія хлопці мають найбільші права, вони смішили дівчат, танцювали гопак, розповідали незвичайні веселі історії. І дівчата теж демонстрували свої здібності не тільки до співу та музицированню, але й стрибкам до Калити.
 
Веселе парубочо-дівоче гуляння ще раз нагадало усім, які мальовничі народні звичаї в Україне. Хіба  можна їх забути?!
 
 

9.12.2015

Бібліотека №119
Володимир Великий – справедливий володар .
 
«…за твого князювання
Край зацвів, як квітка рожі, –
І за те ти в нас «Великий»,
А «Святий» у церкві Божій.»

Юрій Шкрумеляк
 
Серед видатних особистостей, що вершили історію Української держави, постать Князя Київського Володимира Великого з роками стає більш поважною та значущою. Тому 9 грудня бібліотека № 119 запросила читачів на історичну медіа-годину «Володимир Великий – справедливий володар». Разом із бібліотекарями, використовуючи літературу з книжкової виставки та переглянувши відео-сюжет «Святий Володимир», школярі зацікавлено перегорнули сторінки минулого нашої країни княжої доби . Міцною і сильною була при ньому княжа Україна. Дружби з Володимиром, його допомоги шукали європейські імператори і королі. Але передусім ім’я Володимира золотими літерами записано в історії нашого народу як князя-Святителя, який охрестив Україну-Русь і ввів її в християнську цивілізацію.
 
Гість бібліотеки священик Храму мучеників Адріана і Наталії отець Євгеній розповів юним читачам про відомі та малознані історико-культурні події, що супроводжували прийняття у 988 році і поширення християнства на українських землях. Діти зрозуміли, що значення прилучення Русі до християнського світу важко переоцінити: християнська церква впливала на культуру, на побут і мораль, поширення писемності, науку і освіту, а хрещення Київської Русі духовно та культурно поєднало наш народ з європейським світом і стало важливою віхою в розвитку української державності.
Охоче школярі обирали для читання цікаві твори з книжкової виставки, адже постать князя Володимира оспівано й опоетизовано також в давньоруській літературі в образі Володимира Красне Сонечко — охоронця рідної землі, мудрого правителя і героя, а найдавніші відомості про хрещення руського народу подає «Повість минулих літ», автором якої є Нестор-літописець. Крізь товщі століть дійшли до нас слова народної мудрості: «Тримайтеся, браття наші, плем’я за плем’я, рід за рід і захищайте землю нашу, яка належить нам і нікому іншому…»
 

27.11.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
27 листопада в бібліотеці імені С. Олійника на чергове засідання зібралися члени клубу „Іванна”. Відбувся вечір – портрет „Повернення Батерфляй”, пам’яті славетної української співачки Соломії Крушельницької. Учасники заходу познайомилися з маловідомими сторінками життя та творчості „Найпрекраснішої і найчарівнішої Батерфляй”, як називав Соломію італійський композитор Джакомо Пучіні, про людей, які її оточували. Лунали записи пісень та арій у виконанні співачки. Своїми думками та враженнями про творчість співачки поділилися учасники вечора Кулі ніч Г. М. та Клюєва В. С. Зокрема Галина Михайлівна підкреслила, що успіхи Крушельницької на оперних сценах світу були успіхами і визнанням української музики й мистецтва. На закінчення заходу присутні з задоволенням переглянули художній фільм про Соломію Крушельницьку „Повернення Батерфляй”.
 
 
 

26.11.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
„Толерантність – це вихованість, це стриманість, це рівність” – так називався урок ввічливості ,на який завітали до бібліотеки імені С. Олійника учні ЗОШ № 147 26 листопада. Захід відбувся в рамках акції „16 днів проти насилля”. Учні дізналися ,що 16 листопада в усьому світі відзначається Міжнародний день толерантності, запроваджений Рішенням ЮНЕСКО 1995 року. Адже саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У Загальній декларації прав людини наголошується, що всі люди народжуються вільними та рівними у своїх правах. А забезпечення рівних прав починається з терпимого ставлення до думок, способу життя та віросповідання інших людей – толерантності. Адже й сьогодні суспільство, в якому ми живемо ще далеке від того, щоб стверджувати, що толерантність – це ознака нашого життя. Тож кожен з нас повинен намагатися підтримувати  принципи терпимості, взаємоповаги та мирного співіснування. До цього нас закликає і ЮНЕСКО. Саме ця організація за пропаганду ідеалів терпимості та ненасилля заснувала премію імені Маданжита Сінгха.
 
 
 

25.11.2015

Бібліотека №115
«Уроки людяності, добра й любові у творах Дмитра Чередниченка»
(до 80-річчя від дня народження українського письменника»

Знайомитися із бібліотекою сьогодні прийшли учні 3 класу ЗОШ №294. Під супроводом розповіді бібліотекарки про те, де живуть книжки, діти пройшлися усіма залами, користуватися якими кожному пропонує бібліотека №115. 

Найбільш вподобаною виявилася читальна зала молодшого відділу обслуговування читачів. Саме тут ми зупинилися, аби разом поруч із добіркою книжок письменника Дмитра Чередниченко привітати автора дитячих книжок, поета, перекладача із прийдешнім 80-тим днем народженням 30 листопада.

У середовищі, збагаченому світом книжок Дмитра Чередниченка зростає кожна українська дитина, тому привітання на його адресу були досить палкими аби забарвити цей хмарний осінній день. 
 

 

24.11.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Революція Гідності»
Відео-година
 
Кожен день віддаляє нас від героїчних і страшних подій на Майдані. Революція Гідності принесла багато смертей і горя, але разом з тим згуртувала український народ, навчивши його боротися за своє майбутнє і відстоювати свою свободу. Цю сторінку історії ще багато будуть вивчати. І не тільки хронологію подій, яку можна простежити до години, але й архів людських історій і спогадів.

У цьому нам допомагають документально-публіцистичні фільми. Серед них фільм виробництва телеканалу ICTV «Революція Гідності», який учні Лісового масиву змогли подивитися у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей. Яке враження? Вразило, приголомшило, засмутило, допомогло поглянути на ці події під іншим кутом. А перегляд фото - альбому про Майдан ще більш закарбував у пам’яті цю сторінку нашої історії.

Оскільки вже цього року учні шкіл вивчатимуть додатковий параграф про Революцію Гідності, а частина питань передбачена і в цьогорічному зовнішньому незалежному тестуванні з історії України, перегляд фільму був дуже доречним.
 
 
 

20.11.2015

Бібліотека №115
Територія ігор у бібліотеці
 
П’ятниця облила нас усіх осіннім дощем. Мрячна, туманна і досить холодно погода змушує сидіти вдома із чашками гарячих напоїв. Але ми у бібліотеці можемо свідчити про абсолютно протилежне. Дощ не може налякати справжніх геймерів!
 

У міжнародний  день ігор до нас завітала купа ігролюбів (звичайно ж, після школи). Для найменших читачів на абонементі молодшого відділу обслуговування наші бібліотекарки підготували загадковий листопад, під час якого овочі і фрукти перетворювалися на шоколадні цукерки для кожного учасника. На абонементі старшого відділу обслуговування усі начитані та обізнані змагались у літературному лото. Усі герої  Mortal Kombat в очікуванні своєї черги у змаганні на PS3 мали змогу розім’ятися у пошуковій операції повернення загублених чарівних предметів до їх казок. Ті ж, хто встиг вирости з казок, брали участь у квесті і шукали ключ до шухляди скарбів, користуючись власним знанням отриманим з прочитання книжок шкільної програми.
 
Навіть холодний день у веселій компаніі можна зробити спекотним.

Ігровий простір «Чекпоінт», дякуємо за підтримку, сприяння у проведенні заходу та PS3!

 

21.11.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Якби у Франції була така жінка, як Катерина Білокур,
ми б змусили весь світ говорити про неї»

Пабло Пікассо

Катерина Білокур –  одна з найбільш відомих українських художниць ХХ століття. Популярність її картин   можна порівняти з популярністю  творчості Каземіра Малевича, Тетяни  Яблонської, яка, до речі, захоплювалась її картинами, з цінністю картин нашої сучасниці Тетяни Голембієвської. Хоча порівняти творчість Білокур не можна ні з ким, бо це самобутнє явище в історії мистецтва.
 
21 листопада в ЦРБ № 141 відбувся вечір пам’яті, присвячений  до 115-річчя від дня народження народної української художниці.
 
На зустріч до читачів бібліотеки завітала автор сценарію і режисер документальної кінострічки «Катерина Білокур. Послання», Член Національної спілки кінематографістів України, лауреат міжнародних та національних фестивалів, лауреат Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова», лауреат Міжнародної премії ім. Арсенія і Андрія Тарковських, лауреат мистецької премії «Київ» ім. Івана Миколайчука», лауреат Всеукраїнського поетичного фестивалю Ольга Самолевська.
 
Пані Ольга презентувала свій кінофільм  увазі читачів,розповіла про етапи створення кінострічки. До ювілейної дати бібліотекарі підготували виставку-вернісаж «Катерина Білокур: доля намальована пензлем». Щоб мати можливість малювати свої  казкові квіти, художниця готова була віддати навіть життя. Унікальний світ мистецтва був народжений великим болем її душі, але, незважаючи на це, він випромінює надзвичайну енергію позитиву, не залишає жодну людину байдужою.
 
В наш час ми всі потребуємо надії, і саме ця надія живе в  глибоких  творах Катерини Білокур.
 

 

19.11.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
“Природа і фантазія”
Заняття гуртка любителів природи «Капітошка»

 
Головним завданням в роботі з дітьми молодшого шкільного віку є формування у них початкових уявлень про оточуючий світ. Але для цього потрібні фантазія і обов'язково зацікавленість. Тому майже у кожному занятті гуртка «Капітошка» використовуються ігрові та розважально-пізнавальні форми роботи. Ось і чергову зустріч з природознавцем, співробітником відділу гуманітарної і екологічної роботи ЦДЮТ Деснянського району Шкапою Людмилою Миколаївною вдало пожвавив майстер-клас. Після цікавої розповіді пані Людмили, з використанням фотографій, малюнків, яку бібліотекарі доповнили віршами та народними легендами про рослини, діти захопилися виготовленням власних різнокольорових квітів із … серветок. А головне, що ці квіточки допомогли краще запам’ятати де-які речі про рослини, про які так складно пишуть у підручниках.
 

 
 

19.11.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
У четверту суботу листопада ми традиційно запалюємо свічки, молячись і згадуючи всіх людей-відомих і невідомих, які невинно загинули  під час Голодомору 1932-1933 років та сталінських репресій.  А також і автора цієї ініціативи - одного з перших дослідників українського Голодомору, американця індіанського походження Джеймса Мейса. Публіцисти, історики та політики у своїх промовах дуже часто посилаються на його праці.
 
Напередодні цієї скорботної дати 19 листопада до ЦРБ № 141 завітала дружина дослідника Наталя Дзюбенко-Мейс. Вона завжди була другом і соратником Джеймса. А після смерті  продовжує  його справу. Про те, яким він був за життя і як триває його справа сьогодні, розповіла читачам бібліотеки Наталя Дзюбенко-Мейс.
 
Голодомор - центральний пункт української історії, але це і гіркий докір всьому світу. Загинули мільйони, світ бачив це і промовчав.
 
До сьогоднішньої зустрічі та вшанування Дня пам'яті бібліотекарі підготували виставку-реквієм «Священна пам`ять про національні трагедії….».
 
Виставка буде діяти у  відділі обслуговування з 19 листопада по 3 грудня.
 
В голодні тридцяті пані Наталя теж втратила багатьох з своїх родичів. У цей день свічка в її вікні - тісний зв'язок з тими, кого вона не знала, але хто так потрібен був їй в її житті.
 
В світ вийшла нова поетична книга письменниці та журналістки, автора газети «День » Наталії Дзюбенко-Мейс під назвою "Та, що  біжить по стерні…». Автор представила читачам  своє нове  видання.
 
Хвилиною мовчання присутні на заході вшанували загиблих у важкі для нашої країни часи, тих які сіяли та косили, копали та збирали, годували, плекали, народжували дітей, створювали  сяючі храми і безсмертні книги.
 
 
 
 

18.11.2015

Бібліотека №115
Український геноцид

Напередодні 82-х роковин голодомору 1930-х рр. 18 листопада у бібліотеці для дітей №115 відбулася зустріч із Наталією Дзюбенко-Мейс, письменницею, журналісткою, дружиною відомого американського та українського історика, дослідника голодомору в Україні 1932-1933-х рр. Джеймса Мейса.

Авторка поетичних збірок та роману «Андрій Первозванний» зібрала велику аудиторію учнів: 10 клас ЗОШ №270 та 9 клас ЗОШ №294. Пані Наталія розповіла про дослідження Джеймсом Мейсом величезної трагедії, його роботу над відновленням та збереженням пам’яті українського народу. Його дослідження цінні не лише тим, що саме вони зрушили і вперше гучно озвучили тему голодомору, а й тим, що ґрунтуються вони на спогадах свідків та учасників сумнозвісних історичних подій.

Окрім відомих вже книжок «Жнива скорботи: Радянська колективізація і голодомор», «33-й: голод: Народна Книга-Меморіал», пані Наталія презентувала свою нову збірку поезій «Та, що, біжить по стерні…», з якої прочитала власні вірші. Авторка подарувала кілька примірників нашій бібліотеці та школярам, на яких залишила авторські підписи.

Тож приходьте! Новоподарована збірка із підписом авторки чекає на вас на книжковій виставці присвяченій темі голодомору в Україні «Голодомор: почути через мовчання», яка знаходиться у читальній залі старшого відділу обслуговування читачів. 
 

ВідеоБуктрейлер на книгу Романи Романишин та Андрія Лесіва "Війна, що змінила Рондо" 28.02.2017

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter