27.03.2018
Бібліотека №119 |
Дітки уважно слухали бібліотекаря, яка нагадала про правила користування бібліотекою, про дбайливе ставлення до книжок. Охоче дошкільнята розповідали про свої домашні бібліотеки, про улюблені твори.
27.03.2018
Читайте з нами українське!»
Рандеву з книгою «Зараз читач потребує розумної,
благородної літератури…
Якісної, розумної, добре написаної,
добре виданої…»
М. Матіос 27 березня 2018 року в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулось «рандеву з сучасною українською літературою». Читачам було запропоновано ознайомитись з мультимедійною презентацією, яка присвячена творчості сучасних українських письменниць. Зокрема було презентовано твори письменниць: Ірен Роздобудько та її роман у новелах «Я знаю, що ти знаєш, що я знаю» й Марії Матіос повість «Армагедон уже відбувся». Також були представлені інші твори відомих українських письменників.
Відвідувачі бібліотеки взяли активну участь в обговоренні проблематики сюжетів та вчинків персонажів пропонованих творів.
Між читачами та бібліотекарем відбулась жива розмова про роль творчості сучасних українських письменниць в сучасному просторі європейської літератури. 26.03.2018
«Мандри книжковим Всесвітом»
Бібліоекскурс Триває Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Виховати любов до книги, інтерес до читання – головне завдання бібліотеки в наш комп’ютерний час. Під час шкільних канікул на екскурсію до бібліотеки завітали учні 2-б класу 292 школи.
На мандрівку книжковим Всесвітом вирушили всі разом з молодшого абонементу. Бібліотекар абонементу розказала школярам про те, що кожна книжка у бібліотеці має свою адресу, про те, за яким принципом книжки розселяються відділами й полицями та про правила видачі книжок додому. Познайомились з ілюстрованими книжками та журналами. Діти мали можливість обрати щось до смаку серед різноманіття книжкової виставки «Читай-місто».
У читальній залі діти з цікавістю слухали розповідь про бібліотеку, історію книги, демонстрували свої знання, відповідаючи на запитання улюблених казкових героїв та відгадували літературні загадки.
А бібліотечний кінозал, як завжди, порадував улюбленими мультфільмами. Гарний настрій та веселощі панували в бібліотеці протягом всього заходу: діти виявили і активність, і ерудицію.
До нових зустрічей в бібліотеці! 26.03.2018
«Новруз – свято, що об’єднує народи…»
Святковий ранок за проектом :
«Пізнай, прийми та руку простягни…» 26 березня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного для категорії користувачів біженці відбувся святковий ранок - відзначення «Новрузу», нового року для народів Азіатських країн. Міжнародний день Новруз - це одне із найулюбленіших свят іранських та тюркських народів.
Учні студії вивчення української мови «Українське слово» з Афганістану та Гвінеї ознайомились з ілюстрованим тематичним переглядом літератури, розповідали про традиції відзначення свята в країнах, де вони народились. Початок весни у всіх народів асоціюється з радістю, початком нового життя, і для багатьох людей це свято стало днем довгоочікуваної зустрічі весни.
Інтерактивна частина заходу містила інтелектуальну гру «Новруз крокує по географічній карті світу», в результаті якої студенти показали свої знання з географії та країнознавства. Позитивний настрій додало нашим іноземним друзям святкове чаювання по - бібліотечному. 23.03.2018
«Письменником рушить передчуття, віра і інтуїція…» Творча зустріч з Віталієм Капрановим
23 березня в Галереї мистецтв Центральної бібліотеки ім. П.
Загребельного відбулася довгоочікувана творча зустріч з українським
письменником, видавцем Віталієм Капрановим. На зустріч прийшли
справжні шанувальники книги і читання: бібліотекарі, освітяни, учні ЗОШ №
119, 259, користувачі наших бібліотек. Віталій Капранов розпочав зустріч презентацією книжки – журналістського розслідування «Майдан. Таємні файли».
Ця книга – розповідь про те, що ж відбувалося за лаштунками Майдану.
Замість звичайних розділів, книга містить 19 файлів, в яких, на основі
свідчень безпосередніх учасників тих подій, розповідається про основні
ключові моменти Революції. Брати Капранови своєю книгою “Майдан.
Таємні файли” залишили для майбутніх поколінь живі свідчення учасників
Революції Гідності, значення та роль якої в історії становлення нашої
державності неоціненний.
А от з чого
починається кожне українське свято, Капранови розповіли у книзі «Веселих
свят». На сторінках цього видання зібрано пісні, ігри, святкові страви,
традиції, загадки – те, що робить святкові дні особливими й пам’ятними.
Щира, надзвичайно пізнавальна та відкрита манера спілкування не
залишила байдужими жодного гостя. Усі присутні мали змогу придбати
книжки Братів Капранових та взяти участь в автограф- і фотосесії після
закінчення заходу.
22.03.2018
«Слово наше рідне – слово українське»
Мовознавча подорож «І кажуть мудрі:
«Мова – це людина».
У мови є і серце, і вуста,
І є ім’я красиве – Україна.»
Микола Сом 22 березня у бібліотеці № 119 для дітей знову звучало чарівне літературне слово. На зустріч із учнями третього класу СШ № 213 завітала Антоніна Мовчун – відома мовознавець, письменниця, викладач Національного університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук.
Антоніна Іванівна розповіла дітям про значення мови і слова у житті людини. Школярі пригадали, що образливе слово може нанести непоправну душевну рану, а приємне – навпаки, окрилити. Тому, зауважила письменниця, дуже важливо слідкувати за своїми словами, ретельно їх обмірковувати, перш ніж сказати, та бути толерантними і стриманими.
Дітям було дуже цікаво спілкуватися із Заслуженим вчителем України, дізнаватися нові цікаві факти про рідну мову, походження слів. Школярі наввипередки відгадували загадки та залюбки брали участь у конкурсі виразного читання поетичних творів Антоніни Мовчун. Вони дуже емоційно та із захопленням сприймали інформацію, хотіли дізнатися все більше і більше.
Особливо зворушливою виявилася зустріч Антоніни Іванівни з її ученицею, а нині – класним керівником юних відвідувачів, Оксаною Миколаївною. Вчитель та учениця були неймовірно раді бачити одна одну. Антоніна Мовчун зауважила, що пишається тим, що вивчила таку відповідальну людину, яка зараз вже сама передає свій досвід та знання новому поколінню.
А юні представники цього покоління, сподіваємося, завжди будуть шанувати рідну мову та людей, які долучають до краси українського літературного слова своїх читачів. 22.03.2018
«Творець мирного атома»
Інформаційна година «Життя людини не вічне, але наука і знання переступають пороги століть...» І. В. Курчатов 22 березня до 100-річчя Національної академії наук України в бібліотеці ім. В. Кучера з учнями 6 класу школи №152 пройшла інформаційна година «Творець мирного атома», присвячена академіку Ігорю Васильовичу Курчатову, чиє ім’я носить одна із вулиць Лісового масиву. Школярі дізналися, що Курчатов – людина-легенда, ім`я якої асоціюється з наукою - атомною фізикою. Так воно і є: вченого називають одним із батьків атомної енергетики. 21.03.2018
«Козацькі бувальщини»
від Павла Браницького
Творча зустріч
Музично-поетичне дійство, у рамках літературної вітальні «Автограф», виявилося доволі насиченим.
На зустріч з прихильниками історії завітав відомий письменник Павло Браницький, який започаткував серію поем про найяскравіші епізоди з української минувшини. Книжка "Козацькі бувальщини" дуже вразила присутніх: великий формат, яскраві ілюстрації, чудовий папір. Впродовж зустрічі гість розповідав дітям про свою творчість, співав, читав уривки з поеми. А відеоряд ілюстрацій про мужніх козаків-лицарів Запорізької Січі вдало підтримував емоційний настрій. Дуже зацікавила учнів і книжкова виставка «Історичний роман-віртуальна машина часу».
Сподіваємося, що літературна вітальня - не тільки «автографи» та «фото на згадку», але відкриття нових імен, нових тем, нових книг.
Ми чекаємо на вас! 21.03.2018
«Юлія, або запрошення до самовбивства»
Знайомство з книгою за проектом: «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості» 21 березня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулося знайомство з книгою «Юлія, або запрошення до самовбивства» - один з перших творів написаний у період незалежності України, автор художньо розгортає картини буття сучасних українських жінок, нелегкі їх взаємозв'язки з головним героєм. Трагічна загибель чотирьох героїнь пробуджує в героєві відчуття провини за невміння утримати коханих жінок, яких потрібно було захищати, відстоювати, боротися за них, а не думати про власне задоволення. Бібліотекарем було презентовано тематичний мультимедійний матеріал. Також цікавою сторінкою заходу було представлення картини «Роксолана» та частини видань з приватної колекції Павла Загребельного, подарованої ЦРБ родиною Загребельних. Запрошуємо всіх бажаючих до читання творів Павла Загребельного! 21.03.2018
«Екологічні дати року»
Презентація книги Напередодні однієї з екологічних дат року – Всесвітнього дня води, у Водно-інформаційному центрі відбулася цікава зустріч. Захід був присвячений презентації книги – методичного посібника «Екологічні дати року», який перевидається втретє.
На представлення книги були запрошені бібліотекарі міста Києва. Презентацію проводила автор – Санковська І.М., бібліотекар ЦБС Деснянського району м. Києва. Методичний посібник містить не тільки інформацію про екологічні дати року, а й численні рекомендації щодо проведення різноманітних виховних заходів з прикладами відповідно до провідної дати місяця. Приємним сюрпризом для гостей стала подарована книга з автографом автора та екскурсія оновленою експозицією музею води! 20.03.2018
«Тут слів для пісні вистачає»
Творча зустріч В бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей, в рамках літературної вітальні «Автограф», відбулася зустріч читачів з чудовою письменницею, поетесою, перекладачем, членом Спілки письменників України Любов'ю Гонтарук.
З великим захопленням та творчим завзяттям пані Любов спілкувалася зі слухачами, читала вірші, ділилася життєвим досвітом, власним світобаченням, відповідала на запитання читачів. А ще – подарувала бібліотеці та прихильникам поезії свої книжки. |
Відео
|