19.02.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Центральна районна бібліотека № 141 та Благодійний фонд «РОКАДА», в рамках співпраці з Представництвом Управління Верховного комісара ООН у справах біженців виконує програму соціальної допомоги біженцям та шукачам притулку в м. Києві, співпрацюючи за спільним  соціокультурним проектом, "Пізнай, прийми і руку простягни».

21 лютого в ЦРБ відбулася інтернаціональна поетична година «Збережемо наш скарб – рідну мову» присвячена Міжнародному дню рідної мови. Завітали на захід родини із Ірану,  Афганістану та Пакистану. Читали вірші на рідній мові, ділилися розмовами про   звичаї та традиції їх народів.  Бібліотекарі провели медіа екскурсію в історію культури перських народів та ознайомили присутніх із нашим народно-християнським святом «Масляниця».  Закінчився захід спільним бібліочаюванням та переконанням в те, що ми всі такі різні за національністю, за мовою, за віросповіданням та такі одинакові в любові до своєї Батьківщини і прагненні до миру на Землі.
 

 
 

19.02.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Виставка робіт з циклу
„Світ моїх фантазій”
Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями

Увага! Запрошуємо усіх бажаючих до бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей на виставку творчих доробок  вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями, яка буде експонуватися  до 30 березня 2015 р. Ви побачите незвичайні малюнки, птахів з  різнокольорової вовни, чудові вироби з бісеру та багато іншого.  І головне, - ви переконаєтесь, що всі діти мають здібності до творчості, але… коли є бажання щось робити своїми руками. І, можливо, цей вернісаж дитячих робіт надасть вам натхнення та підштовхне до шляху «саморобників».
 
 
 
 
 

 

18.02.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
«Павло Вірський – реформатор української народно-сценічної хореографії»
  Протягом всієї історії українського народу розвивався і збагачувався новими відтінками і настроями, український народний танець. Ви знайдете в ньому все: м'який гумор, велич перемог і героїзм боротьби, радість творчої праці і завзяту веселість. Життя українського народу була радше драматичним, ніж веселим. Про це можна судити по піснях і танцях. Саме в стихії українського танцю повною мірою проявився унікальний талант Павла Вірського, українського хореографа, балетмейстера, організатора Національного ансамблю танцю України. За роки роботи в Ансамблі народного танцю України він поставив близько ста окремих номерів.
   До 110 років від дня народження Павла Павловича Вірського в бібліотеці ім. В.Кучера відбулася відео-година «Павло Вірський – реформатор української народно-сценічної хореографії», з демонстрацією документального фільму  «Такий, як є Павло Вірський» . Відвідувачі з захопленням дивилися  хореграічні постановки «Гопак»,«Повзунець», "Ми з Україною".
 
 

18.02.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Пісня буде поміж нас»
Концерт

З нагоди вшанування пам'яті Героїв Небесної сотні, у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей відбулася  зустріч з один з найяскравіших хорових колективів України – Академічним камерним хором «Хрещатик» (художній керівник і головний диригент хору, заслужений артист України Павло Струць). І це не випадково, бо «Хрещатик» відіграє особливо роль у популяризації духовної музики сучасних українських композиторів. А у ці дні, коли ми складаємо щиру подяку Героям, ця музика дуже потрібна. 
 
 
 
З яким захопленням слухали присутні акапельні твори українських та зарубіжних композиторів, зачаровані надзвичайною щирістю і красою, віртуозною виконавчою майстерністю. Не залишила нікого байдужими, збентежила «Тиха молитва» («Все упованіє моє на тебе»).
 
Хор «Хрещатик» гідно представляє українське мистецтво не тільки в Україні, але й на світових концертних майданчиках. В репертуарі колективу найрізноманітніші програми: від західноєвропейської класики - до сучасних обробок фольклорної та популярної музики. Тому велике задоволення від цього дійства отримали і шанувальники народної пісні.
 
А заключна пісня хору "Все буде добре" (сл. і муз. С. Вакарчука), яка пролунала, як гімн-надія, надала такого емоційного підйому, що ії співали усі присутні.

 
 
Бібліотекарі та відвідувачі бібліотеки дуже вдячні колективу хору за чудовий концерт, за їх просвітницьку діяльність, за  безмежну годину позитива, яка надала поштовх до подальшого розширення музичних захоплень.    
 
 

13.02.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
"И быть живым, живым и только"

13 лютого в бібліотеці імені С. Олійника для членів клубу „Іванна” розчинив двері поетичний салон. Захід присвячено 125-річчю  від дня народження лауреата Нобелівської премії, російського поета, прозаїка Бориса Пастернака. Присутні познайомилися з цікавими маловідомими фактами життя та творчості поета, почули його вірші , написані в різні періоди життя. Учасники заходу поділилися своїми враженнями від  роману Б. Пастернака „Доктор Живаго”, адже дехто з них читав цей твір, виданий наприкінці 50-х років минулого століття за кордоном в „кишеньковому” форматі та привезений нелегально радянськими туристами – учасниками фестивалю молоді та студентів у Відні. На закінчення вечора бажаючі  прочитали свої улюблені твори поета.
 
 
 
 
 

15.02.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
В гості  до  Деснянської  ЦРБ № 141 завітали дві неповторні особистості, творчість яких  об’єднує душевність, людяність та пов’язує сумісний життєвий шлях. Це метр, ветеран журналістики – Валерій Іванович Дружбинський, та ніжна лірична поетеса – Наталія Михайлівна Філіппова.
 
 
Валерію Дружбинському доля подарувала можливість зустрічей з цікавими, відомими особистостями в галузі літератури, мистецтва, політики. Спогадами та власними спостереженнями журналіст поділився з присутніми, які вдячно і з зацікавленістю слухали, емоційно реагували на його виступ.
 
Ніжні ліричні вірші Наталії Філіппової органічно поєднались із виступом її чоловіка. Нагородою за прекрасну зустріч були вдячні посмішки та овації всіх присутніх.
 
 
 
Бажаючі отримали збірки з автографом та побажаннями від автора, а всі присутні – «валентинки» з шоколадним сюрпризом від бібліотеки.

Ця літературна зустріч на довго залишиться в серцях і пам’яті наших читачів, як дотик до прекрасного літературного минулого, як сполох ніжності до всього що нам найдорожче.
 
 
 
 
 

16.02.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
 «Бібліотека єднає душі і серця»!
День родинного відпочинку
 
 
У цей скрутний час багато хто з нас потребує підтримки. Але є категорія людей, яким ця допомога потрібна вдвічі більше. Це – діти з обмеженими можливостями та їх батьки.
Чергова зустріч у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна з вихованцями Деснянського районного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями перетворилася на день родинного відпочинку. А головним гостем став настоятель храму, керівник духовних програм Центру у справах сім’ї та жінок, отець Роман. Він не тільки розповів про Храм святих мучеників Адріана та Наталії, його недільну школу, заходи, запросив на Масляну, але й поспілкувався з батьками, дав деякі поради. І, звичайно, вручив дітям невеличкі подарунки. А діти, разом з вихователями та батьками, співали, читали вірші, демонстрували свої роботи з бісеру, вовни, ляльки-мотанки, малюнки. (До речі, велику виставку цих саморобок ви маєте можливість побачити у бібліотеці).
 


 

16.02.2015

Бібліотека №115
«Світ дитячої фантазії»
 
Бібліотека №115 знову прикрашена яскравими барвами дитячих фантазій. Запрошуємо вас відвідати виставку, що проходить у приміщенні бібліотеки, створенню якої ми завдячуємо вихованцям Освітньо-культурного центру «Дивосвіт» та центру естетичного виховання «Гармонія». Приходьте і насичуйте свою буденність кольорами!
 

 

15.02.2015

Бібліотека ім. В. Кучера

"Так ніхто не кохав.Через тисячі літ
Лиш приходить подібне кохання…
В день такий розквітає весна на землі
І земля убирається зрання"
В.Сосюра
Засяяли посмішки на обличчях, у руках дітей та дорослих замайоріли червоні сердечка – валентинки. 14 лютого ми всі радо зустрічаємо День святого Валентина. У наш час День святого Валентина – це день закоханих. Також на це свято прийнято висловлювати свої почуття любові і прихильності друзям, родичам, коханим.
 
15 лютого  в читальному залі  бібліотеки ім. В.Кучера відбувся поетично – музичний вечір «Любов єднає душі і серця» в рамках клубу «Золотий вік». Була представила презинтація про святкування цього дня в різних країнах. . І в кожній країні вони різні:  в Англії – ворожать, в Італії – дарують солодощі, у Франції – коштовності,в Японії – шоколад, а в Польщі – моляться до чудодійної ікони. Квітковою емблемою свята вважається червона троянда.
Святковий настрій створили яскраве виконання пісень та романсів, читання віршів про кохання учасниками заходу. Заключним акордом вечора став виступ членів гурту «Гомін», який виконав віночок українських народних пісень про кохання.
 
 

11.02.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Афганістан… Страшний за реальністю, гіркий за наслідками,    незабутній, чорною стрічкою  назавжди  залишиться  в  серці воїнів…

11 лютого  в ЦРБ № 141 пройшла година пам’яті до дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав «Солдатам Афганської війни присвячується…».
 
У заході взяли участь члени клубу «Білий ферзь», для яких ця тема цікава та гостро ранить спогадами. Присутні ознайомилися та взяли участь в обговоренні презентованих на заході книг та журналів в яких воїни афганської війни згадують про ті складні часи, про своїх побратимів. З кожним роком все далі від нас події Афганської війни. Війни, що стала найбільш масштабною після завершення Другої світової та найбільш складним її випробуванням, забравши життя понад 15 тисяч осіб. Кожний п’ятий з них українець.
 

ВідеоБуктрейлер на книгу Романи Романишин та Андрія Лесіва "Війна, що змінила Рондо" 28.02.2017

ФотогалереяЯрмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter