20.01.2016

Бібліотека №115
Презентація національного культурологічного просвітницького проекту «Народознавство України: народи великої України»
 
Численна кількість гостей завітала до бібліотеки №115 у середу 20 січня. Для усіх директорів Централізованих  бібліотечних систем та завідувачів бібліотек м. Києва Західно-Українська Асоціація «Спадщина України» влаштувала презентацію національного культурологічного просвітницького проекту «Народознавство України: народи великої України».
 
У рамках заходу відбулася приємна подія заохочення дитячих бібліотек Деснянського району, які підтримали та приєднались до започаткованої Асоціацією «Спадщина України» гуманітарно-просвітницької місії «Україна: заради миру та процвітання», у рамках якої у грудні місяці пройшла акція – «Надійшли різдвяного листа сусіду». Маленькі читачі наших бібліотек писали листівки із новорічними привітаннями людям усіх країн світу в особі їх президентів та очільників, які підтримують Україну у прагненні зберегти територіальну цілісність та незалежність Української держави. У листівках діти висловили свої найщиріші та найдобріші побажання, які проілюстрували яскравими картинами прийдешнього свята. Щирі листівки-саморобки були відзначені та нагороджені солодкими подарунками для усіх маленьких адресантів від ініціаторів акції.
Увінчало захід свято влаштоване фольклорним колективом школи мистецтв №3 та підлітковим клубом «Космос» ОКЦ «Дивосвіт». Артисти порадували гостей бібліотек народними танцями та співами, виконанням різдвяних обрядових пісень та дійств, за що у вдячність отримали книжки за видавництвом «Спадщина України».
 
 

16.01.2016

Бібліотека №115
Середина січня – ви вже працюєте? А ми ще святкуємо! На 16-тому дні нового року у бібліотеці для дітей №115 відгриміли українські вечорниці за усіма традиціями вечірок, веселощів і розваг в атмосфері народного колориту та за законами, правилами та регламентом української зимової святкової обрядовості. Тільки-но у бібліотеці зійшла різдвяна зірка у наші гостинні двері увірвалася численна ватага колядників. Ряджені гості закрутили справжній вертеп із Маланкою, «дідом», «козою», «лікарями», «козаками», «гончарами», піснями, танцями, музикою та новорічною магією. Задоволена карнавальним дійством, за яке окрему подяку висловлюємо фольклорному колективу (керівник Рибкіна Лідія Антонівна) школи мистецтв № 3, господиня вечорниць запросила дорогих гостей пройти до щедрого святкового столу, де на них вже чекали вареники у сметані, млинці, цукерки, пряники та інші гостинці. Та розпочати трапезу вимагала традиційна обрядова хлібина – калита. Калиту – круглий за формою сонця корж, що символізую добробут, як заведено, охороняв пан Калитинський. Підвішений до палиці, яку тримав Калитинський, хлібець вкусити міг лише найспритніший, рухливий, вмілий учасник/учасниця свята.

Жодне свято не має проходити без доброї справи. Бібліотекарки провели майстер-клас із виготовлення годівничок для птахів, які цієї сніжної та холодної пори зимують із нами. Підгодувати один одного допоміг майстер-клас із прикрашання різдвяного печива. Кожен учасник майстер-класу забрав додому святкову мереживну шоколадну зірку.
 
Відомо, що новорічні святкування – це той час, коли усі світи та часи, істоти та духи сходяться разом у одному ритмі свята. Саме цей період наповнений магією, дивами та містеріями. Коли б ще, як не у цей час, нам вдалося ловити чорта за хвіст? У окремій темній кімнаті, риси реальних присутніх та тіней, що завітали цього вечора в гості, ловило світло свічок. Тут ми поселили магію вечора. Чарівна ворожка Мар’яна стала провідником між минулим, майбутнім і сьогоденням, вона допомагала усім відвідувачам кімнати-містерій відшукати відповіді, які ховає від них час.
Жодна вечірка не може пройти без палких танців, які і завершили чудовий вечір. За підтримку в організації свята та надання у наше задоволення PlayStation Move дякуємо друзям бібліотеки ігровому простору Чекпоінт.
Такий початок нового року є запорукою його веселого і активного проведення. Тож, ми впевнені, що у 2016 у бібліотеці сумно не буде. Приходьте!
 
 

15.01.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
Хай у вас святиться, веселиться святая йорданськая водиця
 
Хай свята водичка скропить ваші личка
і окропить ззовні, щоб були здорові!
Хай окропить хату, щоб в ній зла не знати!
Скропить всю родину, щоб жила щасливо!
Колись на світанні сам Христос хрестився в річці Йордані!


Днем Святого Водохреща закінчуються різдвяно-новорічні свята. 15 січня в  бібліотеці ім. В.Кучера на святкову зустріч «Хай у вас святиться, веселиться  святая йорданськая водиця» завітали учні 11 класу. Учасники заходу   зацікавлено слухали яскраву розповідь бібліотекаря Лисенко В.М., що Свято Водохреща відзначається 19 січня, має й іншу назву — Богоявлення.
 
Школярі під керівництвом Франчук Л.К. підготували і показали перед гостями уривки  з творів І. Котляревського «Наталка – Полтавка», І Нечуя-Левицького  «Кайдашева сім»я», М. Старицького «За двома зайцями». Їх із задоволенням подивилися люди літнього віку. А потім поділилися з учнями спогадами про те, як святкували свята зимового циклу за часів їх дитинства та юності.

 

11.01.2016

Бібліотека №115
Новорічна бібліогірлянда
 
Яким ще може бути новорічне вбрання  в бібліотеці як не пізнавальним! Оздобою зимових канікул для читачів бібліотеки на абонементі старшого відділу обслуговування стала новорічна бібліогірлянда, яка палала цікавими питаннями та виблискувала влучними відповідями усіх, хто вирішив прикрасити свої канікули книгою, за якою зайшов до бібліотеки.

Відповіді на питання, приховані у вигинах гірлянди бібліотекарки міняли на приємні подарунки. Тяжіння до знань завжди заохочується. Тож тяжійте!
 
 
 
 

11.01.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Відчиняй, господарю, - Коляда!»
Різдвяні розваги

Різдвяні розваги збирають до бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей багато гостей. Серед них і діти дошкільного віку, яким ці свята особливо цікаві. Уважно роздивлялися вони «зимову» виставку малюнків, яка так і підштовхувала до негайного створення власного «шедевру». З задоволенням колядували, танцювали,  демонстрували свої здібності читців та співців. А як же по іншому, - для усіх свято!
 
 
 

5.01.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Різдвяні подарунки
Майстер-клас
 
Як приємно отримувати подарунки! А ще краще – їх дарувати. Зроблені своїми руками – це не тільки прикраси та іграшки, але й своєрідний оберег. Тому діти, разом з батьками, з задоволенням  виготовляли різдвяні сюрпризи для друзів та знайомих. А допомагали їм у цьому не тільки бібліотекарі, але й співробітник відділу екології ЦДЮТ Билінська Світлана Омелянівна.
 
 

12.01.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«І зимою розквітають…маки»
Майстер-клас

Що вам більш за все не вистачає зимою? Яскравих кольорів, тепла, сонечка… А де - кому – квітів. Чому ж не створити  власними руками це маленьке диво?! І приємно, і захоплююче, і корисно для здоров’я. Це – позитивні емоції, розвиток дрібної моторики та уваги. Тому творча майстерня «Сонечко», у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна, знов зібрала  молодших школярів Лісового масиву на черговий майстер-клас. Несподіванкою для присутніх став вибір теми заняття – «квіти». Але це виявилося  дуже захоплюючим і цікавим. А переконатися у цьому допомогла  співробітник відділу гуманітарної і екологічної роботи ЦДЮТ Деснянського району Шкапа Людмила Миколаївна. Переглянув багато книжок та журналів з малюнками квітів, вирішили зупинитися на маках. А як це вийшло, - подивиться наш фото репортаж.
 
 
 
Дорогі читачі та гості нашого сайту!
 
На порозі Новорічні свята!
 
Новий рік - особливе свято, не схоже на всі інші. Це свято очікування хорошого, віри в добро та щасливе майбутнє. Ця віра вкрай потрібна  всім нам, і дітям, і дорослим.
 
Тихої Новорічної ночі разом подумаємо та побажаємо один одному радості, здоров’я та усього самого найкращого. Налаштуємось на добро та мир в наших сім’ях, в нашій країні.
 
З наступаючим Новим 2016 роком!
 
Приходьте до бібліотеки! Милуйтесь Новорічним декором!
 
 
 
 
 

26.12.2015

Бібліотека №115
Новий рік по всьому світі

Новорічне свято у бібліотеці №115 ми відсвяткували разом із музичною студією «Ритм» великим концертом, присвяченим родичам, друзям та просто суботнім читачам. Вихованці студії представили всі свої музичні вміння та здобутки, які тренували протягом року, у спеціальній святковій програмі «Новий рік по всьому світі».

Читальну залу щільно заповнили охоплені приємним хвилюванням родичі музикантів та гості свята. На новорічній ялинці на усю міць запалали ліхтарики, нагострили вуха усі працівниці бібліотеки. І от, нарешті, прозвучали перші гітарні акорди, які нам подарували маленькі мушкетери, озброєні гітарами. Згодом, трохи освоївшись пісня стала лунати голосніше і впевненіше. Ми мали змогу почути у виконанні студійців усім відомі старі музичні композиції, популярні нині пісні, авторські твори. Діти співали різним мовами та виконували музику різних напрямів.
 
Шкода, що ми не маємо змоги передати звуки, які прикрасили сьогоднішній день у бібліотеці, а фотографії відтворюють лише малу частину святкової та натхненної атмосфери, яку створили винуватці свята. Тож, вам доведеться повірити нам на слово: у бібліотеці відбулося прекрасне передноворічне свято. А хто не вірить, - може прийти і пересвідчитися, адже ми чекаємо на вас із понеділка по суботу із цілим стосом цікавого, веселого та повчального.
 
З прийдешніми святами!

 
 

25.12.2015

Бібліотека №119
Чарівне королівство Шарля Перро
Казкова подорож за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»
 
25 грудня читачі бібліотеки № 119 - школярі СШ № 213- знову потрапили до невичерпної літературної скарбниці та здійснили казкову подорож до чарівного Королівства Шарля Перро -  видатного французького казкаря, ім’я якого вже 320 років посідає почесне місце у золотому фонді світової літератури. Із глибини віків постає перед нами образ людини у розкішній кучерявій перуці, в атласному камзолі й чобітках зі срібними пряжками. Це – королівський чиновник, придворний поет Людовика XIV, критик, член Французької академії Шарль Перро, якому вже на схилі життя прийшла геніальна ідея: зробити казку безцінним літературним надбанням.
 
Перед юними читачами відкрився таємничий казковий світ, де на них чекали чарівниці й чаклуни – добрі та злі, де звичайнісінький кіт став напрочуд розумним й розсудливим Котом у чоботях, де гарбуз перетворився на золоту карету для Попелюшки, а Людожер на мишеня, де добру та довірливу дівчинку Червону Шапочку врятували від злого Вовка відважні лісоруби.

Родзинкою заходу стала рольова гра «Бабуся онучку дуже кохала, шапочку червону їй подарувала», в якій діти залюбки перевтілилися на персонажів казки «Червона Шапочка», читаючи казку за ролями. Із задоволенням на згадку про зустріч учні отримали створені бібліотекарями закладки, присвячені французькому письменникові.
Дуже сподобалася читачам мультподорож за казками Шарля Перро. Перевіряючи свою увагу та кмітливість, діти охоче відповідали на запитання вікторини, фантазували над малюнками казкових героїв. З цікавістю школярі читали яскраві кольорові книжки відомого казкаря, які вчать бути добрими, розсудливими, чесними, хоробрими, працелюбними та застерігають від зла. Саме за це їх так люблять діти на всіх континентах Земної кулі.
 

24.12.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
24 грудня в бібліотеці імені С. Олійника відбулася зустріч учнів гімназії № 39 з юристом Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району м. Києва Л. Ф. Белах. Захід проходив у рамках проекту „Подолаємо гендерне насилля разом”, а його тема -  „Закон захищає людину”. Людмила Федорівна наголосила, що в Україні громадяни мають рівні права, незалежно від статі, віку, расових відмінностей, а їх забезпечення гарантоване Конституцією та іншими законодавчими актами. Потім учасники зустрічі обговорювали випадки порушення прав людини,  які траплялися в їх житті та почули відповіді на численні запитання. На завершення заходу бібліотекар Гребенчук Т. В. провела огляд літератури з даної теми.
 

Відео


Зустріч з Ірен Роздобудько (ЦРБ №141 листопад 2010 року)

ФотогалереяАкція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter