17.04.2018
Бібліотека ім. В. Кучера |
«Живе світло української ікони»
Історико – культорологічна подорож
за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!»
Історико – культорологічна подорож
за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!»
17 квітня в бібліотеці ім. В. Кучера відбулась історико – культорологічна подорож до галереї «Живе світло української ікони». Юнацтво Лісового масиву дізналося багато цікавого під час розповіді священика Храму св. мучеників Адріана та Наталії отця Ігоря про перші ікони в Україні, які збереглися до нашого часу та датуються 11-12 століттями.
Наприкінці заходу діти отримали подарунки від священика.
17.04.2018
«Гірчить Чорнобиль крізь роки гірчить…»
Година екологічного виховання Ми атомні заложники прогресу.
Вже в нас нема ні лісу, ні небес. Так і живем од стресу і до стресу, Абетку смерті маємо – АЕС. Л. Костенко Минуло вже більше 30 років з дня Чорнобильської трагедії. Трагедії, яка змінила погляди людства на переможне крокування планетою мирного атома.
17 квітня бібліотека провела для учнів 7 класу 249 школи особливий захід, який розкриває проблеми впливу науково-технічного прогресу на довкілля, порушує питання небезпеки екологічних катастроф, до яких призводить діяльність людини. Бібліотекар емоційно та цікаво розповіла про історію цієї катастрофи, про героїзм пожежників, військових і всіх, хто зумів зупинити пожежу на ЧАЕС. Розповідь про причини аварії, масштаби та соціально-екологічні наслідки вибуху четвертого енергоблоку допомогли дітям глибше зрозуміти весь трагізм становища, в яке потрапили мільйони людей. А розгорнута в бібліотеці виставка-пам'ять «Чорнобиль: трагедія, подвиг, попередження» ілюструє цю подію книгами, фото-світлинами, спогадами учасників та очевидців, добірками аналітичних статей про катастрофу та її наслідки. 16.04.2018
«Екологія природи, екологія душі…»
Екоурок 16 квітня бібліотекарями ЦБС для учнів 4 класу СЗШ № 23 с. Биківня було проведено екоурок.
Бібліотекарі ознайомили дітей із тематичною виставкою: «Хто здоровий,той сміється. Все йому в житті вдається…» та розповіли, що треба знати людині при купівлі необхідних продуктів, щоб не нанести шкоду здоров’ю. Жваво діти обговорювали побутові проблеми: про ефективність енергозберігаючих ламп та їх користь для зору, про якість води і економію, про екологічні пакети… Отримані поради дітям знадобляться у повсякденному житті. Закінчився захід пізнавальною грою: «Тепер я знаю… Тепер я буду… » 16.04.2018
«Поезія Василя Стуса та Івана Буніна:
порівняльний аналіз»
Лекція-практикум
у рамках клубу «Територія Н»
16 квітня члени науково-популярного клубу «Територія Н» звернулися до гуманітарної галузі науки і разом з кандидатом філологічних наук Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України Тетяною Михайловою провели літературознавчу розвідку на прикладі порівняння поезій В. Стуса та І. Буніна.
Василь Стус – один із найбільш яскравих представників української літератури ХХ століття. Як поет, Стус цікавився творчістю багатьох непересічних особистостей Срібної доби, зокрема творами Івана Буніна, якого сприймав насамперед поетом, і лише потім – автором прози.
Учасники клубу вчилися аналізувати вірші, шукали епітети, метафори, та синоніми, які демонстрували б близькість поетичних світів Стуса і Буніна. Неабияку зацікавленість у школярів викликав аналіз вірша Стуса «Ти творишся, синочку мій, у світ…» та вірша «Детство» Буніна. Обидва вірші об’єднує спільний настрій, виражений у спогадах про дитячі роки. Незвична, але творча діяльність надихнула учасників клубу на ґрунтовніше вивчення поезії та на нові відкриття на ниві літературознавчого процесу. Приєднуйтесь до учасників науково-популярного клубу «Територія Н», і ви знайдете завжди для себе багато цікавого у різних галузях знань! 15.04.2018
«Моя радість, життя моє — пісні!»
Вечір – бенефіс У бібліотеці ім. В. Кучера відбувся вечір – бенефіс з нагоди 80-річчя з дня народження багаторічного керівника клубу «Золотий вік» Нижника Михайла Федоровича. Члени клубу, друзі згадували його життєвий та творчий шлях в етнографічному хорі «Гомін» ім. Леопольда Ященка.
Тепла, творча, дружня атмосфера свята залишила в серцях присутніх радісний настрій, позитивні емоції. 13.04.2018
«Як попередити стрес?»
Тренінг
«…років до тринадцяти діти живуть
в стані полуперманентного шоку»
Кінг С.
Чергове заняття тренінг-класу «Злагода», його учасники вирішили присвятити «стресу». Бо у сучасному житті він впливає не тільки на поведінку людини та взаємовідносини з оточуючими, але й на самопочуття. Тим більше, до Всесвітнього дня здоров’я, ця тема така доречна.
За допомогою соціального педагога «Центру у справах сім’ї та жінок» Овсієнко Наталії Федорівни, учні намагалися розібратися: від чого залежить характер поведінки людини в стресовій ситуації? Які основні симптоми стресу? А яким чином можна їх позбутися? Чи достатньо, щоб заспокоїтися просто зробити кілька глибоких вдихів?
Згадали, завдяки книгам, поради не тільки відомих психологів, але й – письменників, народний фольклор: «Це - справа житейська», «Про це я подумаю потім», «Ранок вечора мудріший» та інші.
Сподіваємося, усім нам теж треба не тільки це пам’ятати, а й «взяти собі на озброєння».
Запрошуємо до бібліотеки, бо «Книги – діти розуму»! 12.04.2018
«Книга, як експонат. Історія книги
та друкарства в Україні»
Історико-літературний екскурс
за проектом «Памятай! Відроди! Збережи!»
12 квітня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного для учнів середнього шкільного віку був проведений літератуно - історичний екскурс «Книга, як експонат. Історія книги та друкарства в Україні».
Читачі також мали нагоду подивитись виставку найкращих видань з бібліотечних фондів - книжки різного формату та різноманітного змісту, з якісним ілюстративним матеріалом.
Спілкуйтеся з книгою, адже це літературне джерело допомагає оволодіти певними знаннями, засвоїти досвід попередніх поколінь, прилучитися до культурних надбань та цінностей української та світової культури. 11.04.2018
«Ніхто не забутий, ніщо не забуте»
Тематичний перегляд До Міжнародного Дня визволення в’язнів фашистських таборів в бібліотеці ім. В. Кучера відбувся тематичний перегляд «Ніхто не забутий, ніщо не забуте».
Пам’ятаймо усіх жертв нацизму – закатованих в’язнів та всіх загиблих в роки Другої Світової війни! 11.04.2018
«Разом будем зустрічати Великоднє гарне свято»
Народознавча подорож
за проектом «Два храми духовністю єдині»
Кожного року усі ми із нетерпінням чекаємо на весну. Вона приносить нам сонячну, теплу погоду, гарний настрій і, найголовніше свято Христового Воскресіння!
11 квітня юні відвідувачі бібліотеки № 119 для дітей, учні 4-го класу СШ № 213, поринули в атмосферу Великоднього дива, завітавши на зустріч зі священиком Храму Святих мучеників Адріана та Наталії отцем Василієм.
Також допитливим читачам було дуже цікаво дізнатися про зародження усього живого на землі, про те, що можна вважати гріхом, а що - ні. Отець Василій із задоволенням відповідав на численні питання дітлахів та нагадав, як важливо збагачувати свій духовний світ, бути різносторонньо розвинутою та небайдужою людиною і робити добрі вчинки.
Дуже діти зраділи подарункам від священика, а спільне фото з отцем Василієм буде нагадувати школярам про таку цікаву та пізнавальну зустріч у бібліотеці. 10.04.2018
«Допоможи собі сам»
Бібліотерапевтичний усний журнал 10 квітня в бібліотеці №151 відбувся бібліотерапевтичний усний журнал «Допоможи собі сам», присвячений Міжнародному Дню здоров’я для матусь небайдужих до свого здоров’я та здоров’я своїх дітей.
Бібліотекарі запросили взяти участь в бібліотерапевтичному усному журналі дільничого лікаря-педіатра дитяча поліклініка №1 Деснянського району Нагорську Людмилу Миколаївну, яка фахово відповіла зацікавленим даною тематикою читачам. Виступаюча в профілактичних цілях прочитала лекцію про необхідність вакцинації. Захід, який організувала бібліотека виконав інформаційну та роз’яснювальну функцію для родин, які є нашими користувачами. 10.04.2018
«Він усіх нас покликав у космос»
Година спогадів
«Чи можна мріяти про щось більше? Адже це - історія, це - нова ера!» Ю.Гагарін Знаковою подією для читачів бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей стала зустріч з ветераном космодрому Байконур Олександром Болтенком, відомим інженером - випробувальником, завідуавчем відділом історії авіації та космонавтики ДПМ при НТУУ «КПІ» ім. Ігоря Сікорського, присвячена Всесвітньому Дню космонавтики.
Олександр Сергійович розповів про підготовку, процес польоту, про позаштатні ситуації в космосі і на Землі. І звичайно ж - про те, якою людиною був Юрій Гагарін. А ще - продемонстрував кадри документального фільму про перший політ людини в космос та відповів на численні запитання аудиторії. А ви ще не бачили? Запрошуємо! |
Відео
|