13.11.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
13 листопада в бібліотеці імені С. Олійника відбулося тренінгове заняття „Формування гендерної культури”. Тренінг проходив в рамках проекту „Подолаємо гендерне насильство разом”. У заході взяли участь психолог Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району м. Києва Н. Ф. Овсієнко та старшокласники. Присутні познайомилися з правилами заняття, прослухали міні-лекцію „Гендерна культура та норми поведінки в суспільстві”. Потім  в малих групах учні обговорювали випадки гендерної нерівності в колективах, з якими вони зустрічалися в житті. Як підсумок  заняття відбулася бесіда „Гендерна нерівність як порушення прав людини”. На закінчення заходу бібліотекарі познайомили присутніх із літературою з даної теми.
 
 
 

12.11.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
„Хреститель і хранитель України-Русі” – так називалася інформаційна година, присвячена 1000-річчю від дня смерті Київського князя Володимира Великого. Захід відбувся 12 листопада в бібліотеці імені С. Олійника. Присутні, учні ЗОШ №147, мали нагоду ще раз поринути в ті давні часи, коли правив Великий князь. Адже бібліотекарі розповіли про звичаї та обряди того періоду. Далі настоятель храму преподобного Івана Рильського ієрей Євген Нікітін освітив передумови та історію хрещення Київської Русі. На завершення зустрічі присутні познайомилися з підбіркою літератури, яку підготували бібліотечні працівники та отримали пам’ятні подарунки від отця Євгена.
 
 
 

12.11.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
12 листопада на екскурсію до ЦРБ № 141 завітали студенти  з  Йорданії, Турції, Лівії, Лівану, В’етнаму, Республіки Гани, Королівства  Марокко, Туркменістану, які навчаються на   підготовчому факультеті Київського національного університету будівництва і архітектури.
 
Майже кожен із відвідувачів із задоволенням став користувачем нашої бібліотеки. Хлопці та дівчата з зарубіжних країн з радістю та терпінням  взяли участь у майстер-класі з плетіння патріотичних жовто-блакитних  сувенірних браслетів . Всі відвідувачі заходу отримали позитивні враження, зробили числені селфі на добру пам’ять про відвідування бібліотеки.
Сумний дощовий день для наших нових користувачів прикрасило відвідування Муніципальної галереї  мистецтв.
Таким чином  для  зарубіжної молоді сьогодні відбулось перше знайомство з Деснянським районом. Сподіваємось, що перебування в  Києві  для наших гостей буде змістовним, навчання – відмінним, а   добре оволодіння українською мовою надасть можливість читати  твори українських письменників та насолоджуватись нашою рідною мелодійною українською мовою.
 
 

10.11.2015

Бібліотека №115
Лялька-оберіг
(майстер-клас з техніки мотанка)

Мрячну погоду за вікном ми намагаємося забарвити теплою атмосферою та цікавими і корисними розвагами у бібліотеці. На майстер-клас із ляльки-мотанки, який проводила майстриня  Мар’яна з родинного центру «Family & Education» завітали діти ЗОШ №249 4а класу. Після короткого ознайомлення з технікою усі разом, і діти і бібліотекарки, ми взялися до справи. У гамірних стараннях були створені крилаті янголята, яких із побажаннями тепла, безпеки та здоров’я, діти спорядили у подорож до військових, які зараз перебувають у зоні АТО.

З добрих помислів неминуче народжуються добрі янголята. Тож спробуйте зробити і ви своїх, а допоможуть вам у цьому наші майстер-класи.
 
 

4.11.2015

Бібліотека №119
Загадковий світ фентезі Марини та Сергія Дяченків – найкращих фантастів Європи
Літературна подорож
 
Знайомство з іменами українських письменників, які своїми творчими досягненнями уславлюють нашу Батьківщину далеко за її межами, сприяє національно-патріотичному вихованню юних українців.
 
З цією метою бібліотека № 119, працюючи за проектом «Українці в контексті розвитку європейської цивілізації», 4 листопада запросила читачів до неповторного світу фантастичних творів відомих українських письменників Марини та Сергія Дяченків, котрі є гідними представниками України у царині європейської літератури: на загальноєвропейській конференції фантастів «Єврокон - 2005» у Глазго (Шотландія) голосуванням представників 24 країн світу визнані кращими письменниками-фантастами Європи. Талановите подружжя Дяченків - лауреати понад 80 міжнародних і вітчизняних літературних премій, за їх сценаріями поставлено більше 20 художніх, документальних, анімаційних фільмів. 2011 року їх документальний кінофільм «The will of  Victory» про Другу світову війну, створений у співдружності з американськими кінематографістами, був номінований на премію «Оскар» і став лауреатом кінофестивалю у Пасадені (США). Разом написали 27 романів, сотні оповідань, повістей, дитячих книг – і усі вони сповнені добра і світла, 200 творів перекладені різними мовами світу - про життєвий шлях і творчий доробок письменників школярі дізналися із медіа-презентації та книжкової виставки.
Подорож сторінками магічних книжок захопила дітлахів, а мультсеанс порадував казкою «Червона жаба» за твором Марини та Сергія Дяченків, що має повчальний зміст: жабка, яка потерпає через свій незвичний вигляд (її шкіра привертає увагу всіх хижаків, бо ж важко червоній жабі замаскуватися серед зелені болота), згодом зуміє перетворити свою ваду на перевагу й змусить переслідувачів боятися.
Підключивши фантазію та уяву, свої враження від творів популярних письменників діти із задоволенням відобразили у малюнках, які прикрасять виставки юних талантів нашої бібліотеки. А у подарунок школярі отримали закладки, створені бібліотекарями і присвячені творчості майстрів Її Величності Фантастики.

Тож щасливої дороги шляхами загадкових світів Марини та Сергія Дяченків!

 
 

5.11.2015

Бібліотека №115
«Діапазон – епоха. Борис Олійник»
(літературний портрет)

Нещодавно в Національній опері України пройшов ювілейний творчий вечір Бориса Олійника під назвою "За честь і лицарські права", приурочений до його дня народження. Поету і відомому громадському діячеві виповнилося 80 років.

У числі всіх закладів освіти і культури бібліотека приєднується до привітань Бориса Ілліча. До ювілею поета бібліотекарки підготували виставку «Вартовий рідного слова», за допомогою якої ви можете познайомитися з постаттю українського поета, прочитати його критичні есеї, гострі журналістські статті, і, звісно ж, насолодитися великою добіркою поетичних творів митця.

Літературний портрет Бориса Олійника 5 листопада у бібліотеці ми малювали разом із учнями 5 класу ЗОШ № 249. З переліку літературних нагород і відзнак, низки державних посад, політичних висловлювань та конкретних дій, спогадів друзів, влучних зауважень у інтерв’ю вималювалася неабиякої величини і безлічі граней постать, але із одним твердим стрижнем, проілюструвати який можна спробувати словами самого Б.Олійника: «…бути чесним. Не за рахунок когось жити. І найстрашніше для людини, тим паче, для письменника, - це зрадити друга, в особі якого ми бачимо свою Вітчизну».
 
 

6.11.2015

Бібліотека №115
На варті безпеки!

Чи знаєте ви, що перший тиждень листопада маркується в Україні тижнем знань із основ безпеки життєдіяльності? Наші ж постійні читачі обізнані з цього питання. З 2-го по 6-те листопада відвідувачі бібліотеки мали змогу ознайомитися з літературою ОБЖ тематики, представленій на виставці «Розумна обережність – запорука безпеки», для наймолодших читачів бібліотекарки провели бесіду-попередження «Знати, - щоб уникнути» , протягом якої розповідали про правила обережної поведінки. Безпеку та способи її уникнути ми вивчали згадуючи казкових героїв, які через своє нехлюйство потрапили в халепу. Урок було засвоєно, усіх непутящих врятовано! 
 
 
 

5.11.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Жива сила козацька, похована в святій землі,
як оберіг її, духовний меч, чекає гідних нащадків,
що піднімуть її з степових могил в ім’я духовного відродження нації.

Дмитро Яворницький.

Подвижницьке життя та наукова діяльність відомого історика, археографа, лексикографа, фольклориста, етнографа, письменника та поета Дмитра Івановича Яворницького – яскравий та привабливий приклад самовідданого і безкорисливого служіння своєму народу.

Людина енциклопедичних знань, різнобічних інтересів, Дмитро Яворницький  своє життя присвятив пошукам пам’яток історії Запорізької Січі.

Саме до 160-річчя з дня народження Д. І. Яворницького 5 листопада в бібліотеці №141 відбувся літературно-історичний вечір «Запорізький характерник». У вечорі приймали участь школярі  одинадцятих класів нашого району. Представлена бібліотекарями на заході виставка творів наукової та творчої діяльності вченого розкрила його талант не тільки як історика, а як і письменника. Збагатитися знаннями про історико-археологічні дослідження  Запорізького козацтва Д. І. Яворницьким сприяла демонстрація історично – документального фільму «Співець козацької слави». 

Вивчаючи ці дослідження, розумієш, що козаки продовжували і відроджували з давніх давен існуючу державу, котра в різні часи по-різному називалась, але в якій завжди був той самий дух - волелюбства, братерства, відкритості.

 

 
 

5.11.2015

Бібліотека №115
Сучасне мистецтво
(засідання клубу «Дивовижний світ мистецтва»)

В рамках зустрічей бібліотечного клубу «Дивовижний світ мистецтва» сьогодні для учнів 10 класу ЗОШ№ 270 відбувся семінар, присвячений темі сучасного мистецтва. Разом ми поставили питання про те, що таке мистецтво, що є мистецтвом, а що ні, хто чи що має привілей на визначення мистецтва, шукали межі, в яких перебуває мистецтво сучасності, досліджували області та предмети, з якими воно працює. Багато питань лишилися відкритими, адже відповідь у сфері творчості не може бути чіткою і однозначною. Будь-який твір мистецтва набуває різних значень залежно від контексту. Ми зрозуміли, що сучасне мистецтво представляє собою гру з образами та репрезентаціями, гру, яка знаходиться у безперервному процесі взаємодії із світом.

Відвідуйте виставки, музеї. Читайте. І ваш світ зростатиме і збагачуватиметься прямо пропорційно кожному вашому витраченому на навчання зусиллю.
 

 

29.10.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Проблеми екології та енергозбереження»
Тренінг

 
Протягом багато років бібліотека ім. Ю.Гагаріна для дітей приділяє велику увагу екологічній просвіті.  Де-яки заходи, у рамках проекту «З природою живи в дружбі – буде вона тобі в службі», були настільки цікаві, що привернули увагу не тільки дітей, а й дорослих. Так, великий резонанс, що отримала пресс -конференція «Енергозбереження та екологія», спонукав до проведення тренінга за цією темою. 
 
Учасниками його стали вчителі початкових класів загальноосвітніх шкіл Деснянського району, бібліотекарі, співробітники Центра дитячої та юнацької творчості. Про що тільки не згадували тут! Про найбільш енергоємні галузі народного господарства, про найпростіші заходи з енергозбереження, про виробництво енергії з альтернативних джерел… Пригадали і про новий критерій оцінки економічного розвитку країн, що з’явився в останні десятиліття ( це частка енергії, виробленої із нетрадиційних і відновлюваних джерел). Використання елементів гри, сучасного оснащення, дозволівшего здійснити візуальну презентацію матеріалу, зробили цей захід інформаційно насиченим і цікавим. Тренінг не тільки продемонстрував комунікативні навички і вміння учасників, але й стимулював їх активність в придбанні та демонстрації екологічних знань. Всі відмітили високий рівень організації заходу та доброзичливу атмосферу.
Дякуємо науковому співробітнику лабораторії екологічного виховання інституту проблем виховання НАПН Санковської Ірини Мечиславівни, всім учасникам тренінгу та сподіваємося на подальші творчі зустрічі.
 
 

30.10.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
30 жовтня бібліотека імені С. Олійника запросила членів жіночого клубу „Іванна” на вечір – автограф „Його тріумфальне й скорботне слово”, присвячений 145-річчю від дня народження      російського письменника, лауреата Нобелівської премії І. О. Буніна. Гості познайомилися з маловідомими сторінками життя Івана Олексійовича, цікавими фактами його біографії. Адже своїми враженнями та думками про творчість письменника ділилися всі бажаючі учасники заходу. Виступи супроводжувалися читанням віршів та уривків з оповідань Івана Буніна, що найбільше припали їм до душі. Бібліотекарі провели огляд літератури, представленої на тематичній полиці.  
 
 
 

ВідеоЗустріч з Олесем Ільченко (Бібліотека №115 листопад 2010 року)

ФотогалереяАкція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter