25.05.2018
Бібліотека ім. С. Олійника |
«Беатріче з хутора Мотронівка»
Літературний вечір
25 травня в бібліотеці ім. С. Олійника відбувся ювілейний літературний вечір, присвячений 190-річчю від дня народження української письменниці Ганни Барвінок.
Вивчаючи призабуті або ж насильно вилучені сторінки рідної історії, мимоволі дивуєшся: наскільки ж багата українська культура!
Вивчаючи призабуті або ж насильно вилучені сторінки рідної історії, мимоволі дивуєшся: наскільки ж багата українська культура!
Життєвий шлях Ганни Барвінок (Олександри Михайлівни Білозерської – Куліш), «героїні вечора», яскраво доводить, що внесок таких особистостей в розвиток нашої культури неоціненний. Саме на цьому наголосили члени клубу «Іванна», зібравшись на чергове засідання.
Учасники заходу перегорнули життєві сторінки цієї непересічної особистості: історію кохання Олександри Білозерської й Пантелеймона Куліша, дружбу з Тарасом Шевченком та Миколою Костомаровим.
Звучали уривки оповідань Ганни Барвінок зі збірника її творів, виданого в незалежній Україні після довгого замовчування.
Вивчаймо літературну спадщину цієї шляхетної обдарованої жінки, її неповторну поетичну мову!
25.05.2018
«Мій Київ, древній і молодий» Краєзнавча година 25 травня до бібліотеки ім. В. Кучера завітали учні 3 класу ЗОШ № 147 на краєзнавчу годину «Мій Київ, древній і молодий», яка була присвячена святкуванню Дня Києва.
Діти залюбки ознайомилися з виданнями, представленими на літературно - ілюстративній виставці «Вічне місто на схилах Дніпра». Переглядаючи мультимедійний матеріал «Древній Київ», школярі поринули в атмосферу сивої давнини часів заснування та становлення нашого величного міста, дізналися про його значення в українській та європейській історії та культурі. Заключним акордом заходу була вікторина «Я люблю і знаю Київ». 25.05.2018
«Найрозумніший»
Інтелект-турнір
«Ніщо не заважає людині завтра стати розумнішою, ніж вона була учора» Петро Капіца Травень місяць – це своєрідний час підбиття підсумків для школярів та педагогів. Бібліотекарі ЦРБ ім. П. А. Загребельного запропонували учням другого класу перевірити себе у різних галузях знань і взяти участь у інтелект-турнірі.
Діти почувалися впевнено і відповідали на питання з гумором і винахідливістю. Проте до півфінального туру потрапили шість другокласників, серед яких визначився лідер-знавець. Школяр виявив найкращу обізнаність в основних предметах та галузі загальних знань. Переможці отримали у подарунок журнали і газети від міжнародного конкурсу «Колосок». Однокласники пораділи за своїх друзів та зробили спільне фото. 24.05.2018
«Три романи про Дмитра Череду»
Знайомство з творами за проектом «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості» В 70-х роках минулого століття Павло Загребельний, працюючи над історичними романами, водночас не полишав сучасних йому тем робітничого життя. Наслідком його художнього освоєння сучасності стали романи: «З погляду вічності»,«Переходимо до любові», «Намилена трава».
Головний герой романів - робітник- трубопрокатник Дмитро Череда - дотепний, іронічний, небайдужий до всього, що діється довкола. Проблеми, які увійшли в перший твір «З погляду вічності» - людина і праця, людина і обов'язок, творчість і ремісництво, пошук і закостенілість. Чому перебуваючи в одній із розвинених країн світу, не зважаючи на «зовнішнє» матеріальне благополуччя, Дмитро Череда мав велику мрію повернутися додому, читачі дізнаються, якщо прочитають цей твір. Ласкаво просимо всіх охочих до читання творів Павла Загребельного! 24.05.2018
«Слава Вам, брати-просвітителі!»
Інформаційна хвилина «Вищою формою писемної культури
є книжність: її можливості щодо передачі також інформації (і в просторі, і в часі) воістину безмежні» М. Брайчевський Щорічно 24 травня, ми вшановуємо пам’ять святих рівноапостольних Кирила й Мефодія, які заклали основу слов’янської писемності.
День слов’янської писемності і культури, окрім України, святкують у Білорусі, Болгарії, Сербії, Словаччині, Македонії, Чорногорії, Чехії. Сподіваємось, що книги з виставки та публікації з періодичних видань,будуть цікавими й корисними для відвідувачів. Адже вони знайомлять з історією виникнення письма, з’ясовують витоки нашої мови, її місце серед інших слов’янських мов. 23.05.2018
«Тернистий шлях до вершин»
Зустріч з видатним спортсменом «Основа перемоги над собою та іншими – абсолютна цілеспрямованість» Масутатсу Ояма В Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного 23 травня 2018 року відбулася зустріч зі Станіславом Близнюком, почесним президентом Федерації кіокушин карате України, заслуженим тренером України, доктором економічних наук.
ЦРБ ім. П. Загребельного отримала в подарунок від автора 20 примірників цієї книги, яку незабаром всі охочі зможуть прочитати. Як зазначив почесний гість заходу, депутат Київської міської ради Денис Попов «карате створено для тих, хто прагне гартувати тіло і душу. Тож необхідно переймати у інших націй все найкраще, щоб збагатитись духовно і фізично та розбудовувати і захищати нашу Україну». 22.05.2018
«Поцілунок Сонячного зайчика»
Літотерапія Кожна людина час від часу потребує емоційного розвантаження та поповнення життєвих сил. Особливо це необхідно дітям з функціональними обмеженнями. Тому чергова зустріч з вихованцями центру соціально – психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями, у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна, стала своєрідним майданчиком ігротерапії.
Доречним виявилася й презентація «Парки Деснянського району». Коли тепло і за вікном хороша погода – саме час збиратися на прогулянку. Еко - терапія дозволила нагадати і дітям, і дорослим найкращі місця для відпочинку, історію та пам'ятки прилеглих парків, послухати «Пори року» Вівальді. Зустріч була дуже сонячною та теплою, адже кожна посмішка немов «поцілунок сонячного зайчика» зігріла серця всіх присутніх. 20.05.2018
«Відлуння тих далеких днів сльозами на очах бринить»
Виїзне засідання
«Історії ж бо пишуть на столі.
Ми ж пишем кров`ю на своїй землі. Ми пишем плугом, шаблею, мечем, піснями і невільницьким плачем». Ліна Костенко Щорічно День пам'яті жертв політичних репресій припадає на третю неділю травня.У цей сумний день працівники бібліотеки ім. В. Кучера організували виїзне засідання клубу «Золотий вік» в Національний заповідник «Биківнянські могили», щоб вшанувати пам’ять жертв політичних репресій.
Биківня є найбільшою братською могилою в Україні, де покоїться цвіт нації. Досі ніхто не знає, скільки десятків тисяч наших співвітчизників лежать у Биківнянському лісі. Пам’ять про невинно убієнних має стати запорукою, аби не повторювати подібних злочинів у майбутньому! Вшануємо тих, хто не промовчав і пішов у небуття. Тих, хто хотів щось змінити. Вічна їм пам’ять! 20.05.2018
Биківня – територія пам’яті
Краєзнавча година
«Під сонцем вічності древніє й молодіє. Його жорстока й лагідна душа. Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ» В. Симоненко Биківня є мовчазним свідком великого терору… 20 травня бібліотекар разом із мешканцями с. Биківня взяли участь у Всеукраїнському заході до вшанування Дня пам’яті жертв політичних репресій. На території Національного історико – меморіального заповідника «Биківнянські могили» відбулась офіційна церемонія за участю Президента України – Петра Порошенка та інших високопосадовців.За участю громадськості відбувся міжконфесійний молебень в пам’ять про жертви політичних репресій, мітинг – реквієм і виступ Національного заслуженого академічного народного хору ім. Г. Верьовки. Мешканці с. Биківня активно долучаються до культурно-історичного проекту ЦБС «Пам’ятай! Відроди! Збережи!» та вивчають історію рідного краю. 19.05.2018
«Всеукраїнський Велодень у Києві» Акція Бібліотека № 115 для дітей взяла участь у найбільшій велоподії року, яка об’єднала усіх, хто любить велоспорт.
Бібліотекарі зустрічали учасників велопробігу на його фініші, у парку «Муромець» Деснянського району, де пропонували всім охочим взяти участь у веселій вікторині «Чи знаєш ти Київ?». Найменших велосипедистів залучили до майстер-класу «Кукла-мотанка», а усіх охочих - знайомили з книжковою виставкою «Читай-місто» та пропонували цікаві книг з буккросінгу. 18.05.2018
«Київські казки»
Голосні читання 18 травня бібліотека № 115 для дітей завітала до навчально-виховного комплексу"Мрія" Деснянського району міста Києва. Бібліотекарі влаштували діткам віртуальну прогулянку найкрасивішими та найцікавішими місцями старовинного Києва та познайомили з творчістю української дитячої письменниці, казкарки, Зірки Мензатюк.
|
Відео
|