29.09.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
„Творець французької комедії”

Таку назву мала літературна година, присвячена творчості французького драматурга Жана Батіста Поклена (Мольєра), яку підготували та провели працівники бібліотеки ім. С. Олійника.
 
Учасники заходу, дев’ятикласники ЗОШ № 147, познайомилися з життєвим та творчим шляхом великого комедіанта. Неабияке враження справили на присутніх деякі факти з життя митця та неоднозначне сприйняття його творів сучасниками. З цікавістю слухали учні уривки з творів „Міщанин – шляхтич”, „Хворий та й годі”. А від перегляду фрагментів комедії „Тартюф” у постановці МХАТ ім. Максима Горького отримали задоволення.
 
 

29.09.2015

Бібліотека №119
Візерунчасті закладки книгам подаруй на згадку
Майстер-клас в бібліотеці

«Я - книжка! Я – товариш твій!
Ти зберегти мене зумій!
Листки, гляди, не загинай,
Зроби закладки – їх вкладай.»

Свято українських бібліотек у розпалі!  29 вересня книжки були в очікуванні подарунків, які для них прийшли готувати юні читачі нашої бібліотеки. А допомагали їм у цьому молода художниця Анна Левицька і бібліотекарі.
 
Для того, щоб наші книги мали гарний вигляд і багато років служили людям, треба знати правила користування книгою. Бібліотекарі постійно нагадують про це своїм читачам, навчають бережливо ставитись до книги, адже книги – наші вірні друзі і помічники.
Ось і цього разу дітлахи охоче розповідали, як вони люблять читати, як поводяться з книгами. Зокрема, щоб не загинати сторінки, бо це дуже шкодить книгам, щоб швидко знайти необхідну сторінку, треба користуватися закладками. І на деякий час бібліотека перетворилася на художню майстерню, де школярі залюбки взялися створювати книжкові закладки. Не біда, що шматочки кольорового паперу розсипалися по бібліотеці, а руки забруднилися клеєм. Натхненно, із задоволенням діти готували закладки-привітання до Всеукраїнського дня бібліотек, а чудового святкового настрою додали веселі пісні про бібліотеку. «Вітаю бібліотекарів! Вони найкращі!», «Я бажаю довгих років мамі, бібліотеці, вам!», «Я люблю бібліотеку і бажаю, щоб привозили нові книги і журнали.» - такі хвилюючі побажання написали юні читачі бібліотекарям і бібліотеці, а також у подарунок виразно читали вірші та дякували бібліотекарям за щиру дружбу, гостинність і допомогу.
 Хай же книги входять у кожен дім! Шануйте і бережіть їх!
І тоді весь розум, мудрість і людська доброта перейдуть до вас через книги.

 

23.09.2015-30.09.2015

Бібліотека №115
Скарбниця мудрості людської
(до Всеукраїнського дня бібліотек)


До Всеукраїнського дня бібліотек ми підготували для вас широку освітньо-розважальну програму. Дякуємо всім, хто прийшов привітати нашу бібліотеку та взяв участь у святкових заходах.

Святкові дні з 23.09 по 30.09 ми проводили під гаслом «Тижня позитиву», який супроводжувався циклом тематичних розкладок літератури, виставок, творчих зустрічей, екскурсій, вікторин, літературних ігор та багатьох інших пізнавальних розваг.
 
Виставка «Осінній книгопад» у читальній залі старшого відділу обслуговування відкрила для вас різнобарв’я літературних новинок, які прикрасять ваші холодні осінні вечори та спростять важкі шкільні будні.
 
Завдяки нашим старанним читачам у залі молодшого абонементу виросла і наразі представлена для вашого огляду виставка дитячих поробок «Розмаїття дитячої творчості». На першому поверсі на вас також чекає виставка-фотоколаж «Моя бібліотека», за допомогою якої можна згадати найяскравіші події і моменти проведені із вами у нашій бібліотеці.

Вдячність і шану юним талановитим читачам засвідчуємо виставкою портретів «Покоління NEXT обирає…», яка розміщена на абонементі старшого відділу обслуговування читачів. Маємо надію, що фотографії найших найактивніших користувачів спонукатиме вас читати ще більше та ще глибше освоювати наші літературні фонди.
Для дошкільнят дитячого садочку «Казка» та першачків освітньої ниви бібліотекарки провели кілька оглядових екскурсій бібліотекою «Скарбниця мудрості людської». 
Активні розваги, як завжди, викликали найголосніші емоції. У залі молодшого абонементу для найменших читачів пройшла розминка-розуминка «Казкова плутанина». Досвідчені читачі успішно долали бібліоквест «Подорож по книжкових полицях» у пошуках скрині гарного настрою та солодких призів у нагороду за відмінні літературні знання.
На День бібліотек, 30 вересня, на солодку і цікаву гостину до нас завітали діти 3 класу ЗОШ №270, які  взяли участь у майстер-класі по плетінню кошиків з газет. Завдання виявилося складним, але веселим та гамірним. У другій половині дня вихованці школи-дитячого садка  «Мрія» прийшли на зустріч із редакторкою відомого дитячого журналу «Пізнайко» пані Наталією. Спілкування із редакторкою тривало більше години і градус зацікавлення та уваги не спадав ні на мить. Протягом цього часу народилися нові літературні герої, які утворили кілька цікавих історій написаних дитячою фантазією.
Далі буде ще веселіше! Приходьте!
 

30.09.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
„Vivat, бібліотеко!”

Ось і закінчився святковий тиждень, присвячений Всеукраїнському дню бібліотек, який виявився як ніколи насиченим.

До свята бібліотеки підготували широку освітньо-розважальну программу, розраховану на різні категорії мешканців та гостей нашого району.

Дякуємо всім, хто прийшов привітати працівників наших бібліотек та взяв участь у святкових заходах.

28 вересня очільник Деснянської райдержадміністрації Вадим Онуфрійчук у Центральній районній бібліотеці № 141 привітав фахівців бібліотечної справи з професійним святом – Всеукраїнським днем бібліотек. У рамках заходу керівник району вручив Почесну грамоту Деснянської райдержадміністрації колективу Центральної бібліотечної системи Деснянського району за високий професіоналізм та вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи та з нагоди відзначення Всеукраїнського Дня бібліотек.
 
До привітань приєднались представники Громадської Ради Деснянського району, які подякували бібліотеки за те, що вони дійсно є інформаційно – дозвілевими центрами для різних верств населення, особливо – соціально-незахищених.
Також з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія в храмі свв. мчч. Адріана і Наталії настоятелем храму протоієреєм Романом Матюшенко був відправлений подячний молебень з нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек.

На молебні були присутні адміністрація ЦБС та завідуючі публічних бібліотек Лісового масиву. В ході зустрічі представники культури обговорили зі священиком аспекти співпраці на майбутнє.

Слід зазначити, бібліотеки та парафія працюють з 2012 року за спільним проектом «Два храми духовністю єдині», в рамках  якого проходять зустрічі з священством храму, просвітницькі вечори з читачами різного віку, вчителі недільної школи храму проводять цікаві  майстер-класи.

Читачі  ЦРБ № 141 із задоволенням взяли участь у майстер-класі по створенню вітальних листівок «З Любов’ю до бібліотеки» та заповненню святкового стенду «Живи, бібліотеко!» «чарівними метеликами» та своїми листівками з побажаннями.
Як знайти хобі до душі, знає далеко не кожен, тому дуже корисною  для  наших користувачів стала презентована виставка-хобі  «Бібліотекар має талант…», на якій представлено вироби працівників бібліотеки.

Представлена різноманітна  література допоможе тим, хто намагається вибрати собі те, що цікаво. Справжньому хобі люди присвячують усе життя. І якщо у вас є хобі, можна вважати, що вам пощастило.
Бібліотека – завжди корисно, цікаво, пізнавально  та креативно!

 
 

28.09.2015

Бібліотека №115
Люди на полотнах
(Заняття клубу «Дивовижний світ мистецтва»)
 
Мистецтвознавчі зустрічі у бібліотеці для дітей №115 тривають. Ми продовжуємо знайомитися із творами світового мистецтва, разом вчимося розуміти і говорити про мистецтво.
 
Цього разу із учнями 7 класу ЗОШ № 259 ми знайомилися із жанром портрету, досліджували історію розвитку, вивчали різновиди цього жанру художнього мистецтва.
 
Школярі познайомилися із великою кількістю відомих особистостей та таємничих незнайомців із різних історичних епох та частин світу, зображених на полотнах видатними митцями. Разом ми дізналися про те, хто був замовником власних зображень та портретів особистостей своїх родичів та друзів, для чого їх малювали, якими бувають портрети, про що вони можуть розповісти та про що замовчують.
 
До уваги присутніх бібліотекарки підготували викладку літератури «Мистецтво… знак нескінченності», представлені у якій книжки стануть у нагоді кожному шанувальникові художньої творчості.
 
Дякуємо школярам за допитливість, зацікавленість та чудову годину проведену разом.  Приєднуйтесь і ви до наших мистецтвознавчих зустрічей!
 
 
 

26.09.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Любителі книг - в Країні … природи»
Заняття гуртка «Капітошка»
 
Чергове заняття гуртка юних любителів природи «Капітошка» (у рамках проекту «З природою живи в дружбі - буде вона тобі в службі») перетворилось в захоплюючу та пізнавальну мандрівку сторінками екологічного календаря. Виявилося, що природоохоронних дат дуже багато: день заповідників ідень лісів, день води і день Землі, день птахів і день захисту тварин та багато інших. Завдяки допомозі наукового співробітника лабораторії екологічного виховання інституту проблем виховання НАПН Санковської Ірини Мечиславівни, діти відкрили для себе багато цікавих фактів в «Країні природи». Це була не просто лекція, а цікава співрозмова, діалог з аудиторією. Учні мали змогу виявити свої знання по де - яким питанням, спостережливість. А ще почуття гумору, особливо, коли роздивлялися відео ролики про восьминога, закоханого у паперовий пакет або про ведмедика і дерево.

А оскільки усі «природолюбчики» є ще і «книголюбчиками», не залишилися поза увагою і книги, до яких присутні виявили велику зацікавленість.
 

 
 

25.09.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
25 вересня в бібліотеці імені С. Олійника на чергове засідання зібралися члени клубу „Іванна”. Тема засідання – „Скарбниця мудрості людської”, а присвячений захід Всеукраїнському дню бібліотек. Учасники заходу познайомилися з історією заснування бібліотек в Україні за часів Київської Русі, дізнались, яку роль відігравали вони у розвитку держави. Зацікавила присутніх інформація про сучасний стан бібліотечної справи в Україні. На завершення присутні прочитали вірші про бібліотеку, познайомилися з матеріалами виставки „Бібліотека: інформація, життя, успіх”, оформленої з нагоди свята.
 
 
 

25.09.2015

Бібліотека №119
Вічне диво, ім’я якому – книга

Всеукраїнський день бібліотек – це також свято книги, адже «бібліо» - це у перекладі з грецької «книга», а «тека» - зберігати. Тому 25 вересня, напередодні свята, читачі бібліотеки – учні 4-х класів СШ № 207 - зустрілися із співробітником Державного музею книги і друкарства України Ларисою Григорівною Корендою.

Разом із пані Ларисою і за допомогою презентації та книжкової виставки, підготовлених бібліотекарями, школярі здійснили подорож у далеке минуле і дізналися, як книжка прийшла до людей. Важко уявити сьогоднішнім дітлахам, що колись книга не була паперовою. У сиву давнину люди використовували для письма камінь, кістки, дерево, глину, шкіру, шовк. Згодом з’явився папірус, який виготовляли в Єгипті із висушеної болотяної рослини, а за часів Київської Русі матеріалом для письма були пергамент і береста. Тисячі рукописних книг  зберігалися у першій бібліотеці при Софійському соборі, заснованій князем Ярославом Мудрим, доля якої, на жаль, невідома. У прадавні часи бібліотеку називали «книжниця», а людину, якій подобалося читати – «книг отчий». Папір же в Європі навчилися виготовляти у ХІІІ столітті, а в середині XV століття в Німеччині запрацював перший друкарський верстат майстра Йоганна Гутенберга. Перші ж друкарні на території нашої країни заснували Іван Федоров і Петро Мстиславець у 1564 році…

Тема еволюції книги нескінченна. Про книги, історію їхнього створення можна розповідати безліч часу. Ми перегорнули з нашими читачами лише кілька сторінок з історії книги. Але, перегорнувши і ці сторінки, юні читачі зрозуміли, що значення книги в житті людини важко переоцінити.

Якщо ж вам, шановні друзі, захочеться докладніше довідатися про книги й книгодрукування, приходьте до нашої бібілотеки та відвідайте Державний музей книги і друкарства в Україні.
 
 

24.09.2015

Бібліотека №119
Діти і батьки читають залюбки
 
 «Книги нам несуть чудовий знань нелічений запас.
Світ яскравий, кольоровий відкривається для нас.
Все, про що не здогадався, навіть думати не міг,
Чи не знав, чи сумнівався – дізнаємося із книг.»
 
Святкування Всеукраїнського дня бібліотек продовжується!
 
Біля бібліотеки грає весела музика, линуть пісні про книги і бібліотеку. По-літньому яскраве сонечко та гарна погода 24 вересня знову надихнули бібліотекарів та читачів до спілкування просто неба на бібліотечній галявині. Знову книжечки та журнали «вийшли» подихати свіжим повітрям, помилуватися барвистими кольорами золотої осені та відкрити свої сторінки усім бажаючим. На бібліотечній галявині гостей чекали книжково-ілюстративна виставка, настільні ігри, розмальовки, іграшки-казкові герої, які читають книжки про себе.

Не оминали книжкову галявину і діти, і дорослі, котрі залюбки пригадували дитинство, свої дитячі бібліотеки, вітали всіх зі святом і висловлювали гарячу підтримку такій корисній роботі бібліотекарів.

Із задоволенням на галявину завітали наші улюблені друзі - вихованці ДНЗ № 176, щоб привітати бібліотекарів і бібліотеку, почитати цікаві книжки та журнали, помалювати. Діти щиро дякували бібліотекарям та під веселу музику подарували їм танок. «Ми любимо бібліотеку!» - такий флешмоб дітлахи влаштували на бібліотечному ганку.

Бібліотеки потрібні дітям – діти потрібні бібліотекам!
 
 

23.09.2015

Бібліотека №119
Дитяче видавництво «Дж. Дж. Агенція» в гостях у бібліотеки

В осінні золоті дні щорічно 30 вересня  приходить на українську землю свято усіх поціновувачів книги – Всеукраїнський день бібліотек. Це свято можна вважати загальнонародним, бо любов до книги і читання, яка змалку прищеплюється в бібліотеці, супроводжує людину усе життя.

І першими 23 вересня привітали бібліотеку з прийдешнім святом учні 3-х класів СШ № 207, на яких у бібліотеці також очікувала зустріч із директором дитячого видавництва «Дж. Дж. Агенція» Вікторією Каденко, адже творча співпраця бібліотеки та дитячого видавництва – це успішний тандем у популяризації дитячого читання.

Із розповіді пані Вікторії школярі дізналися, що австрійське видавництво «Дж. Дж.» знаходиться у Відні та існує вже понад 300 років, а історія видавництва в Україні почалася у 2011 році із друку першої книги під назвою «Що таке справжня дружба» класика австрійської дитячої літератури Міри Лобе, яка розповідає дітям, як жити краще, ладнати один з одним, як важливо допомагати іншим, що кожна людина має право на своє місце в житті.

- Як створюється книга? Хто малює ілюстрації? Хто пише книги? Як видати книгу, що сподобається читачам? Які книжки друкує видавництво? – пані Вікторія ледь встигала відповідати на запитання допитливих читайликів, котрих дуже зацікавила різноманітна література видавництва: незвичайна серія «Мої улюблені історії для тварин», серія «Софія і Ярик», яка допомагає дітям та їх батькам у цікавій формі знайти рішення для будь-якої ситуації на повчальних прикладах книжкових героїв, серія «Бібліотека у рюкзаку» у зручному кишеньковому форматі, родзинкою якої є розважальна рубрика – вікторини, ребуси, головоломки.

А із нової серії «Маленькому генію» юним читачам була презентована книжка за мотивами опери Вольфганга Амадея Моцарта «Чарівна флейта» з чудовими ілюстраціями і компакт-диском із дивовижною музикою.

Вітаючи бібліотекарів, діти читали вірші з книжкової виставки «Бібліотеко! Священна колиско науки, любові й добра», а пані Вікторія подарувала бібліотеці цікаві кольорові книжки, які видаються українською, російською і німецькою мовами й поєднують західноєвропейську і українську культуру та з якими залюбки будуть пізнавати світ наші читачі.

Тож чекаймо на всіх книголюбчиків у нашій бібліотеці!

 
 

23.09.2015

Бібліотека №115
Бібліотека – море книг,
Бібліотека – храм науки…
Переступайте наш поріг,
Беріть скарби нетлінні в руки!
Петро Гоць

Надворі кінець вересня і золота чарівна осінь дарує нам чудовий настрій, з яким ми і будемо відзначати наше професійне свято 30-го вересня – всеукраїнський день бібліотек.

Для різних категорій наших читачів ми підготували цікаву різноманітну програму: оглядові екскурсії, калейдоскоп яскравих книжкових виставок, знайомство з найактивнішими та найрозумнішими читачами бібліотеки, вікторини, майстер-класи, літературний квест, зустріч із дитячим журналом «Пізнайко», та ін.
 
 
 
 

Відео


Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter