20.04.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Нехай земля квітує всюди – природу збережемо люди!»
Екологічна  година
 
20 квітня до бібліотеки ім. С. Олійника завітали учні 10 класу ЗОШ № 213 на екологічну годину «Нехай земля квітує всюди – природу збережемо люди!».

Юні користувачі стисло, послідовно й нестандартно розглянули суть проблем, які постали на сучасному етапі розвитку екологічного руху в Україні.
При цьому залишається відкритим питання, наскільки має збільшитися бережливе ставлення до природи та яким чином нам потрібно дотримуватись екологічної поведінки.

В результаті участі в екологічній годині школярі зрозуміли важливість захисту навколишнього середовища.

 

20.04.2018

Бібліотека №119
«Буду я природі другом!»
Екологічний урок
 
20 квітня у бібліотеці № 119 для дітей до Дня довкілля та Міжнародного дня землі відбувся екологічний урок. Учні 4-го класу СШ № 213 дізналися дуже багато цікавого і нового про те, як треба берегти природу та допомагати їй.
Дбайливо ставитися до природних ресурсів, правильно утилізувати різні види відходів, прибирати за собою після відпочинку на природі – такі побажання почули школярі від бібліотекарів. Також учні довідалися, якими засобами гігієни користуватися більш безпечно - ця інформація, безумовно, знадобиться їм та їхнім батькам у повсякденному житті.
Дуже зацікавила юних екологів інформація про те, що вітер, вода та сонце виробляють електроенергію. У цьому вони переконалися, коли побачили, як іграшкова машинка та комашка починають рухатись на яскравому сонечку.

Школярі зрозуміли, що природа надзвичайно важлива для людей. Адже як уявити собі життя без пташиного співу, різнобарв’я і пахощів квітів, шуму дощу? Для повноцінного життя людині потрібне все різноманіття природного світу – такий висновок зробили відвідувачі.

Розширити природознавчі обрії користувачам допомогла книжково-журнальна добірка «Мудріші від казки природи підказки». А ще бібліотекарі запросили дітей взяти участь у міському конкурсі літературного твору «Тримай ЕкоХвилю!», щоб висловити особисте, творче, ставлення до вирішення екологічних проблем.
 

20.04.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Бібліотека у сучасному форматі: професійні ідеї …»
Методичне засідання
 
Коли у тебе є гарні ідеї, задуми,
ти ними ділишся …

Олександр Смик
 
Працювати у сучасній  бібліотеці цікаво і корисно: ти багато читаєш, спілкуєшся і обмінюєшся інформацією. Відвідувачі часто мають суто професійні питання, а спеціаліст-бібліотекар має відповідати на різноманітні запити.
Тематичне методичне засідання для вчителів початкової школи НВК №39 було проведено спеціалістами ЦРБ ім. П. А. Загребельного і присвячене обміну досвідом з проведення масових заходів. Педагоги взяли участь у якості вихованців у квесті «День довкілля». Як оргкомітет планували завдання та добирали матеріали до загальношкільного «Дня без паперу». Активно сортували сміття у грі «Чистий Київ». Вчилися діяти та комунікувати у інформаційній кампанії зі збереження первоцвітів.

Навчання пройшло успішно та спонукало до нових ідей!

 

19.04.2018

Бібліотека №115
Країна дитячих захоплень
Презентація проекту #LackyTeens
 
Цього четверга у бібліотеці атмосфера була напрочуд палка і азартна. У нас відбулася презентація проекту #LackyTeens, який покликаний забезпечити цікаве та пізнавальне дозвілля школярів нашого району.
 
Проект впроваджуватиметься спільно з ІТ-компанією LackyLabs, яка презентувала нашим читачам колекцію із 25 настільних ігор на будь-який вік і смак: ігри для дівчаток, для хлопчиків, сімейні ігри тощо.
Представники компанії розповіли дітям правила гри, провели тренінги та зіграли з ними в ігри. Настільні ігри залишаться у бібліотеці, і кожен хто прийде до бібліотеки, має нагоду посидіти у читальній залі та пограти. Найкраще це зробити у компанії друзів, адже ігри розраховані на двох і більше гравців.
Сам процес гри сприяє розвитку та формуванню інтелекту, світогляду, розумінню різноманіття можливостей і точок зору. А також гра є своєрідною формою навчання.
 
Приходьте до бібліотеки після школи та проводьте змістовно і цікаво ваш вільний час!
 

19.04.2018

Бібліотека №119
«Писанковий дивограй»
Заняття гуртка декоративно-прикладного мистецтва
«Творчість юних»
 
В Україні квітує весна, і весняні свята дають змогу долучитися до народних традицій. У розпал тижня Радониці, 19 квітня, на прохання відвідувачів у бібліотеці № 119 був проведений майстер-клас із розпису писанок.

Діти із задоволенням поринули у світ яскравих кольорів та творчості. А викладач гуртка Лідія Окушко допомагала їм у цьому.
Наприкінці заняття юні художники дуже раділи результатам своїх старань та насолоджувалися красою барвистих писанок, які вони створили власноруч. Адже, що може бути прекраснішим за відчуття того, що тримаєш у своїх руках витвір мистецтва власного авторства?

Дуже важливо розвивати у дитини естетичний смак, відчуття прекрасного, адже це гарний вклад у її майбутнє! А такі майстер-класи покликані заохочувати юних творців відкривати у собі нові таланти та здібності. Тож саме цьому і сприяє наша бібліотека, двері якої завжди гостинно відчинені для всіх охочих.
 

18.04.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Для моєї планети Я»
Екологічний практикум
 
«Роби, що можеш,
з тим, що маєш,
там, де ти є»
Теодор Рузвельт
 
Квітневі дні вкрай насичені екологічними датами. Саме до українського Дня навколишнього середовища у ЦРБ пройшов екологічний практикум для п’ятикласників ЗНЗ № 119.

На занятті школярі підрахували можливу економію води за місяць, висловили припущення про втрати електроенергії у міський квартирі за той же період. Зробили висновки на користь свідомого вибору продукції місцевих виробників. Із задоволенням обирали учні дизайн екологічної торби для покупок.
 
На завершення заходу підлітки визначились з діями, які вони можуть зробити для планети Земля, починаючи із сьогоднішнього дня.
 

18.04.2018

Бібліотека №119
Країна Читалія запрошує
Бібліомандрівка
 
“Хай книжка захоплює так,
як улюблена мелодія,
як прекрасний танок.”

Василь Сухомлинський
 
18 квітня учні 1-го класу СШ № 207 здійснили у бібліотеці № 119 захопливу подорож Країною Читалією.

Діти дізналися про правила користування бібліотекою, для чого потрібні читацькі формуляри, про те, що кожна книжечка у бібліотеці має свій номер і розташована на певному місті. Разом із бібліотекарями юні читачі обговорили дбайливе та обережне ставлення до книжок, важливу роль книги у житті кожної людини.
Школярі із задоволенням розповідали про свої домашні бібліотеки, літературні уподобання. Зацікавлено діти гортали сторінки яскравих пізнавальних книжечок та журналів, переглянули мультфільм «Каю в бібліотеці». Також учні ознайомилися з відділом абонементу бібліотеки та були вражені кількістю книжних скарбів, які він зберігає.
Викладка «Скарбниця чарівних казок» не залишила байдужим нікого. Дітлахи із захватом обирали для читання цікаві книжки. А головне, що кожен знайшов на їх сторінках свого улюбленого героя: дівчатка – чарівну Фею,казкову принцесу та витончену Барбі, а хлопчикам більше до вподоби, звичайно ж, були книжки про динозаврів, автомобілі та казкових супер-героїв.

Дружба з книгою розпочалася, і на юних читачів чекає ще безліч пізнавальних, захопливих мандрівок у бібліотеці.
 

18.04.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Я – еколог!»
Заняття гуртка «Капітошка»
 
«Усе пов'язане з усім»
Б. Коммонер
 
Чергову зустріч, у рамках  проекту «Я – за природу!», юні любителі природи присвятили Всесвітньому дню екологічних знань та підготовці до міського конкурсу літературних творів «Тримай ЕкоХвилю!».
Щоб краще зорієнтуватися за тематикою, згадали головне: повноцінне життя всіх істот (і людини), можливе тільки серед чистої природи.  В ігровій формі, за допомогою книг, плакатів, наочних матеріалів учні дізналися, як особистий стиль життя кожної людини впливає на нашу екосистему. І що треба робити, аби припинити подальше забруднення природи.
 

Сподіваємося, що участь в конкурсі «Тримай ЕкоХвилю!» стане чудовою можливістю для усіх реалізувати свої  творчі можливості та допоможе  краще усвідомити свою відповідальність за світ природи, який нас оточує.
 

17.04.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Ти – пожежний, ти – наш герой!»
Профорієнтаційний ранок
за проектом «В життя зі школи стежку обираємо».
 
17 квітня  до бібліотеки ім. С. Олійника завітали учні ЗОШ №147. Для школярів відбулася зустріч з начальником кадрового відділу  Головного відділення Державної служби надзвичайних ситуацій в місті Києві майором Гайдай Миколою Миколайовичем та старшим лейтенантом Матюшенко Юлією Володимирівною.

Майор та старший лейтенант розповіли учням про роботу пожежника-рятувальника та підкреслили, що робота рятувальника є різнобічною - від підготовки техніки до знешкодження вибухових пристроїв, снарядів, боєприпасів та гасіння пожеж.
Також співробітники ДСНС проінформували учнів, які навчальні заклади готують спеціалістів даного профілю, про умови прийому до цих закладів, відповідно до кваліфікаційного й освітнього рівня, фахової спрямованості та специфіки підготовки кадрів для підрозділів оперативно-рятувальної служби.

Професія пожежника-рятувальника дуже небезпечна та складна, але без таких працівників не можна обійтися в будь-якому суспільстві.

Бібліотека й надалі у рамках проекту буде знайомити юних користувачів з цікавим світом професій.
 

17.04.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Абетка екологічних знань»
Семінар-практикум
«Свою Землю ми отримали
не у спадок від своїх батьків,
а взяли її в борг у своїх дітей.»

Індіанці племені сіу
 
Концепція Нової Української Школи та новий Державний стандарт початкової освіти визначили екологічну компетентність однією з провідних. Сформувати її можливо за умови, що сам педагог має відповідну систему цінностей, серед яких екологічна посідає одне з провідних місць.
Саме таким важливим та ґрунтовним питанням і був присвячений семінар-практикум для керівників методичних об`єднань вчителів початкової школи. Спеціалісти ЦРБ підготували до заходу практичні вправи, залучили учасників до демонстрації своїх щоденних дій у побуті, ділились досвідом сталого споживання.

Голови МО шкіл Деснянського р-ну із задоволенням поповнять методичні скарбнички плакатами, календарями та брошурами екологічного змісту, які безкоштовно розповсюджувалися на заході.

Радо сприйняли вчителі заклик щодо участі учнів початкової школи у конкурсі творчих робіт «Тримай Екохвилю», започаткованого ЦРБ ім. П. А. Загребельного.
 

17.04.2018

Бібліотека №151
«Українка, яка співом підкорила світ…»
Музична година
за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!
 
17 квітня в бібліотеку №151 завітали родини на музичну годину «Українка, яка співом підкорила світ», присвячену 65- річчю від дня народження співачки українського походження Квітки Цісик. Українка з неповторним голосом, яка прославляла свій народ через українську пісню, американка за паспортом та українською душею.
В бібліотеці лунали пісні із двох її альбомів українських пісень, які не мають рівних в Україні.
 
Бібліотекарі підготували та провели змістовний огляд життєвого та нелегкого творчого шляху співачки, голос якої впізнавали в усьому світі. Музичну годину доповнив перегляд тематичного документального фільму.
 
Квітка Цісик залишила пісні, щоб ми не забували, що вони у нас найкращі в світі. І спробуймо, не втрачаючи Батьківщини, любити її так, як любила її співачка.
 

Відео


Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter