20.03.2015

Бібліотека №115
«Добра і вірна подруга малят»

У рамках проведення святкових заходів присвячених Тижню дитячого читання 20 березня  бібліотека №115 завітала до дитячого садка-школи «Мрія». Працівники бібліотеки  ознайомили вихованців «Мрії» з тим, де живуть дитячі книги, з поняттями «бібліотека», «книжка», «читач», «формуляр», «абонемент», розповіли про порядок роботи бібліотеки, про книжкові скарби, які бережуть для вас наші фонди. Особливої радості принесли маленьким читачам яскраві книжки, які також завітали на бібліотечний урок «Де живуть дитячі книги?».
Книжка запрошує  в гості кожного з вас!
 
 
 
 
 
 

18.03.2015

Бібліотека №115
«Іду з дитинства до Тараса»
(Шевченківські читання)
 
В дні  Шевченківського березня  у  Центральній міській дитячій бібліотеці ім. Т. Г. Шевченка 18 березня було влаштовано літературне свято «Іду з дитинства до Тараса…», у якому взяли участь представники всіх районів нашого міста, які підготували виступи присвячені поету.
 
Вітаємо з блискучим виконанням активних читачів бібліотек Деснянського району – Лобойко Василину (читачка бібліотеки ім. Гагаріна), Лебедін Кирила (читач бібліотеки №115), які вшанували пам’ять поета виразним читанням віршів українських поетес Ліни Костенко та Людмили Яцури, присвячених Кобзареві.
 
 
 
 

20.03.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«В этой музыке эхо тюрингских лесов,
И небес бесконечность, и печаль, и любовь,
С неба звёзды мерцают этой музыке в такт,
И душа отдыхает в мире месс и токкат».

Зінаїда Міркіна

20 березня в ЦРБ № 141 відбувся літературно - музичний вечір  «Ціль музики – дотик до серця…», присвячений 330 - річчю від дня народження Йоганна Себастьяна Баха. Любителі класичної музики з задоволенням завітали до бібліотеки згадати німецького музиканта та композитора, ім’я якого по праву увійшло до історії світової музикальної культури.  Ім’я  Йоганна Себастьяна  Баха очолило десятку найбільш великих композиторів усіх часів і народів.
 
Відвідувачі бібліотеки ознайомились з літературою, яка розповідає про життєвий та творчий шлях композитора. Користувачі  бібліотеки мали нагоду насолодитись  аудіо-матеріалом – твором  Баха   «Токата ре мінор» та з зацікавленістю подивились документальну кінострічку «Йоганн Себастьян Бах» із серії «Великі композитори».

Творча спадщина Баха закликає слухачів зупинитись в нашому житті, відійти від суєтності  і згадати вічні цінності, в яких перемагає любов,  згода та гармонія.
 
 
 
 
 

19.03.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Мироточиві глави - давні та шановані святині лаврських печер, про які  розповідає Печерський Патерик. Феномен мироточення,  з точки зору науки, вчені пояснити не можуть. Ці глави, виділяють зцілювальне  миро. Для віруючих людей  - це безсумнівне чудо та дія Благодаті Божої…

19 березня в ЦРБ № 141 відбулось чергове засідання краєзнавчого клубу «Рідне місто моє» за темою «Святині Києво-Печерської Лаври».
 
Цікаву бесіду з юнацтвом провів  гість бібліотеки  старший науковий співробітник  Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Воронін Віталій Вікторович.

Кожне засідання краєзнавчого клубу поглиблює історичні знання наших користувачів та насправді сприяє відродженню духовних й культурних цінностей  відвідувачів  бібліотеки.
 

18.03.2015

Бібліотека №119
Українська казка мудрістю багата
 
«Казки, казки… У світі їх багато.
В них мрія людства, мудрість поколінь.»
Надія Красоткіна

 
 
 
18 березня вихованці ДНЗ № 176, завітавши до бібліотеки № 119 на голосні читання, занурились у глибинний і неповторний світ української народної казки (за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»), адже народна казка – це той жанр у світовій літературі, з якого людина починає свій життєвий шлях. З тих, хто з дитинства прилучився до читання казок, цих перлин фольклору, виростали мудрі, багаті і щедрі духовно, добрі, чесні та щирі люди.
 
Зацікавлено дошкільнята слухали українські народні казки і на виставці поробок «Парад літературних героїв» знаходили знайомих казкових персонажів. З перших же сторінок малята заприятелювали з різними тваринками – героями казочок – довірливими і хитрющими, мудрими та пихатими, щирими і підступними.
 
Із задоволенням дітлахи обирали книжки з виставки «Казка народна, як квітка яскрава», взяли участь у рольовій грі «Хвалькуватий Колобок» , перевтілившись на героїв казки «Колобок» за допомогою м’яких і паперових ляльок, а казковий мультзал запросив маленьких глядачів подивитися мультфільми «Солом’яний бичок», «Івасик-Телесик».
Дивовижний світ народної фантазії, цікаві пригоди героїв казок не тільки розважали малюків, а й вчили бути сильними, розумними, захищати добро, любити рідну землю.
 
Сподіваємося, що наші юні читачі, ще не раз завітавши до бібліотеки, продовжать своє знайомство з українським фольклором – невмирущим джерелом мудрості та краси рідного слова та дослухаються до порад бібліотекарів:
«Казка за казкою – час проминає.
Ліпше читання, мій друже, немає».

 

19.03.2015

Бібліотека №115
Канікули!!!!!!!! Час читати без перерви на школу!
 
Кожен активний читач має знати Що..? Те, що незабаром відбудеться святкування  Всеукраїнського тижня дитячого читання.
 
Щорічно в останній тиждень березня діти і книги збираються разом відзначити свято читання. Цього разу святковий тиждень під гаслом «Ми читаємо завзято, а читання нам – це свято!» у Деснянському районі розпочато на гостинах у ЗОШ № 249, де з ініціативи дитячої бібліотеки №115 було влаштовано книжковий фестиваль за участю наших активних читачів.
Бібліотекою була влаштована презентація нових книжкових видань художньої та науково-популярної літератури. Запрошені представниці видавництва «Мамине сонечко» (http://feya.net.ua) порадували маленьких читачів своєю продукцією – журналами «ДВГ» («Думай, відгадуй, грай»), «Маленька фея» та «Маленький розумник».
 
Натомість, господарі свята, учні та учениці молодших класів 249 школи, вітали Книгу піснями, віршами, загадками та прислів’ями. Прикрасою свята стала лялькова вистава «Книжкова лікарня», талановито відіграна м’якими іграшковими героями та школярами.
Кожна книжка – це окремий світ. Побувати усюди, пройти крізь простір і час можливо завдяки книжці. Усі прочитані книги лишаються з нами назавжди, збагачуючи наш інтелектуальний та чуттєвий досвід. Саме тому, тиждень дитячого читання – свято не лише тих, хто безпосередньо створює та працює із книгою: письменників, літераторів, видавців, бібліотекарів. Це свято стосується кожного з нас. Пропонуємо вітати один одного та себе самих прочитанням нових і нових сторінок та запрошуємо на наступні заплановані для вас бібліотекою заходи.
 

18.03.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Поезії Ліни Костенко нікого з читачів не залишають байдужими. Вірші класика української літератури сповнені справжньої, щирої любові - до людини, природи, рідного краю. Все, про що пише письменниця - про події сивої давнини чи кохання, красу навколишнього світу чи поезію, -  читати однаково цікаво. Її вірші  покладені на музику…
 
18 березня в ЦРБ № 141 відбувся літературно-музичний вечір «Ліна Костенко - троянда поетичного саду України», присвячений  85-річчю  від дня народження  видатної української поетеси.  Вшанувати творчість пані Костенко  до ЦРБ № 141 завітали учні загальноосвітньої школи № 247. Увазі читачів була представлена виставка - персоналія, яка розповідає про творчий та життєвий шлях талановитої  поетеси. Учасники заходу прослухали відеоматеріали: вірші Ліни Костенко в виконанні народних артистів України - Остапа Ступки та  Надії Матвієнко, ознайомились з  піснями  на слова  поезій Ліни Костенко. 
Найуважніші читачі з задоволенням взяли участь у літературній грі та отримали призи від бібліотеки.
 
Ніжне і гнівно-обурливе, пристрасне і розчулене летюче слово Ліни Костенко обережно торкається найпотаємніших струн наших сердець,  викликаючи мелодії радості, смутку, любові та  надії.
 

15.03.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
«Жінка і весна»
Весна, як жінка. Жінка, як весна:
Буває ніжна, а бува примхлива,
То зазвучить грайливо, як струна,
А то раптово вибухне, мов злива!..

Р. Вишгородський


Коли настає весна і на вулицях з’являються перші весняні квіти, в кожному домі відзначається  свято – 8 березня. Саме в цей день людство вшановує жінку -  жінку-світоч, жінку-трудівницю, жінку-берегиню життя на землі.
 
Ось і  ми зібралися в бібліотеці ім. В.Кучера на літературно-музичну годину «Жінка і весна»,  щоб привітати жінок, наших мам, бабусь,сестер. Бібліотекар Юрченко К.Л. розповіла про історію святкування Міжнародного жіночого дня 8 березня,  присутні з  інтересом   подивились фільм «Міжнародний жіночий день».

На завершення  активісти  клубу «Золотий вік» подарували  гостям гарний настрій і романтичні враження  виконанням  поетичної вистави "Жінки – королеви весни".  Закінчилося свято музичним привітанням    квартету  гурту  «Гомін».
 
 

13.03.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Як хочеш від людей шаноби, любов і гнів бери у путь…»
Під такою назвою в бібліотеці №141 13 березня відбувся  вечір-портрет присвячений 120- річчю від дня народження корифея української поезії Максима Тадеєвича Рильського. У заході брали участь члени клубу «Інтелектуальний світ голубого екрану». Оцінити творчий доробок митця допомогла представлена на вечорі книжкова виставка поетичних творів М. Рильського, декламування його віршів. Перша поетична збірка «На білих островах побачила світ 1910 року, - остання – «Зимові записи» - в рік його смерті 1964. Між цими датами колосальна творча дистанція, що показує масштабність і різноманітність зробленого. Більш досконало вивчити життєвий та творчий шлях поета учасники заходу мали можливість із продемонстрованого документального фільму «Поет Максімус».
 
 
 

13.03.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
„ Що в імені твоїм… ”
 
Багато різних імен є в світі. Усі вони різні, та кожне  має своє походження та значення. І одне з них – Євдокія. Саме в переддень народження святої мучениці Євдокії, 13 березня в бібліотеці імені С. Олійника відбулася зустріч учнів ЗОШ №147 з настоятелем храму преподобного Івана Рильського ієреєм Євгеном Нікітіним. Священик розповів учасникам заходу про походження цього імені. Отець Євген зупинився на життєвому шляху святої Євдокії, її шлях до Христа та мученицьку смерть за віру. Бібліотекарі підготували тематичну розкладку „Що в імені твоїм…”, на якій усі бажаючі могли дізнатися про своє ім’я, його значення    та походження.  На закінчення зустрічі гість  відповів на запитання користувачів бібліотеки та подарував усім присутнім іконки та солодощі на згадку.
 
 
 

12.03.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна

«Перші посмішки весни - первоцвіти»

Заняття гуртка «Капітошка»

У весни багато прикмет. Одна з них – поява первоцвітів. Але що це за дивні рослини і чому вони потребують особливої уваги і захисту?  На ці питання юні природолюбчики шукали відповіді на черговому занятті гуртка «Капітошка». 
 
Переглянувши багато книг, альбомів, звернувшись до Інтернету,  капітошкінці вирішили запросити на засідання природознавця, співробітника відділу гуманітарної і екологічної роботи ЦДЮТ Деснянського району Шкапу Людмилу Миколаївну. І почули багато цікавих речей. Виявилося, що первоцвіти - це підсніжники, проліски, ряст, шафран, вовчі ягоди…Розпускання квітів у них відбувається ще до появи листків на деревах. Фотографії та малюнки, вірші та народні легенди допомогли зрозуміти, що в тих рослинах незвичайного. Великою несподіванкою для присутніх було те, що первоцвіти є єдиним джерелом живлення для багатьох видів комах. Зникнуть первоцвіти - зникне величезна кількість метеликів, бджіл, джмелів, інших комах, які захищають ліс від шкідників. Дерева почнуть хворіти й всихати. Цей ланцюжок неважко продовжити й до самої людини. Як прикро, що багато хто цього не знає! А щоб показати, як берегти квіти, але мати їх у своєму кошику, діти власноручно, за допомогою пані Людмили вчилися творити паперові весняні дива.
 

Відео


Колектив Центральної бібліотеки № 141 нагороджено дипломом 1-го ступеня міського конкурсу "Тобі Перемого!"за кращу електронну книжкову виставку для молоді (див. відео)

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter