18.02.2016

Бібліотека №151
18 лютого в бібліотеці №151 відбувся вечір-вшанування Героїв Небесної Сотні, організований спільно з Соціальним центром сім’ї, дітей та молоді Деснянського району.

Їх назвали Небесною Сотнею – українців, що загинули за честь, за волю, за право бути народом, за країну в якій не страшно житии і народжувати дітей.

На заході була представлена книжково-патріотична експозиція присвячена Небесній Сотні.  Зворушливо поділився спогадами, про побратимів-майданівців та ті буремні дні,  один із учасників революції гідності журналіст Зінченко Володимир Борисович, що зазнав поранень під час протистоянь. До глибини душі всіх присутніх схвилював документальний фільм «Зима, що нас об’єднала».
 
Учасники заходу вшанували  пам’ять Героїв!
 
 

17.02.2016

Бібліотека №115
Книжкова наука для дітей від Івана Франка
(літературна година)

2016 рік в Україні оголошений роком українського письменника, поета, публіциста, перекладача, вченого, громадського і політичного діяча, філософа Івана Яковича Франка. Цього року ми святкуємо 160-річчя від дня народження письменника.

Низку заходів із вшанування заслуг Івана Яковича ми разом із ОКЦ «Дивосвіт» розпочали із проведення літературної години, присвяченої письменнику.

Маленькі діти, поки ще не знайомі із творчістю письменника, спрагло вбирали нову інформацію. Разом ми познайомилися із біографічними подробицями творчості українського діяча. Серйозну літературну спадщину письменника, яку поки важко сприйняти і оцінити нашим юним гостям, бібліотекарки адаптували у доступну дитячому розумінню форму і поставили акценти на його дитячому літературному доробку, а також порадували дитячу фантазію показом мультфільму «Лис Микита» за мотивами казки письменника. 

У літературній спадщині Івана Франка помітне місце посідають казки для дітей. Протягом багатьох років він був активним співробітником українського дитячого журналу "Дзвінок", в якому опублікував цілий ряд казок, створених на основі відомих світових сюжетів.

Герої його творів – хитрі лиси, хижі вовки, дурні осли, мудрі їжаки, – очевидно, наділені людськими якостями і персоніфікують реальні людські стосунки, казки ж під личиною вигадки викривають реальне життя людського соціуму. У казках Івана Франка про тварин викривається державний лад "звірячого царства", в якому панують сильні й хижі Леви, Вовки, Ведмеді, що живуть за рахунок працьовитих Ослів, покірних Баранів, несміли¬вих Зайців.

Поема-казка Івана Франка "Лис Микита" - оповідка про хитрого лиса та його пригоди – набула широкої популярності. Ми показали відвідувачам кілька епізодів з першого українського багатосерійного мультиплікаційного серіалу, знятого за мотивами сатиричної поеми-казки. Діти щиро оцінили вигадливість автора поеми та якість української мультиплікації.

Серії заходів на честь Івана Франка у бібліотеці триватимуть. Не пропустіть!
 
 

 
 

17.02.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Одне з улюблених місць відвідувачів бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей – «Кімната казок». Гарно, затишно, зі стін дивляться знайомі герої казок, вікна відсвічують яскравими вітражами … А більш за все привертає увагу народознавчий куточок. Тут вам і вишиті рушники, і керамічні вироби, і писанки, і домотканий килим. Навіть є рубель, качалка, гребінь.
 
А як це все створювалося та використовувалося допомагають відповісти книги з декоративно-ужиткового мистецтва, Інтернет ресурси. І, звичайно, - бесіди бібліотекарів.
Це не тільки цікаво, а й корисно, бо це – невід’ємна складова української культури, наша історія. Це - народне надбання, майстерність, що пережили роки. Тож запрошуємо до нас!
 
 

18.02.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Не можна сказати, що вода необхідна
  для життя:  вона і є життя»  

(Антуан де Сент-Екзюпері)
 
Чергове заняття гуртка «Капітошка» юні любителі природи вирішили присвятити воді. Згадали про значення води в житті кожної людини, її кількість на земній кулі та проблему нестачі питної води, про необхідність її збереження та раціонального використання. А допомогли їм у цьому книги та журнали, ретельно підібрані бібліотекарями напередодні цієї зустрічі. І не тільки з природознавства, а й художні твори. А ще – цікава розповідь співробітника Центру дитячої та юнацької творчості  Билінської Світлани Омелянівни  з демонстрацією анімаційних короткометражних стрічок, які дуже вдало наочно показали, як стан довкілля, який нас оточує, залежить від відношення до нього кожного з нас.
 
 
 

15.02.2016

Бібліотека №115
«Казки живуть у довкіллі…»
(галявина цікавинок)

Цьогоріч весна випереджає усі прийняті календарями терміни і вже лютий місяць, обігрітий завчасними весняними сонячними променями, обтрусив сніги і будить заспану природу. Саме цей період, так званого, пробудження природи, коли після холодів загрубіла земля оживає починає дихати і давати нове життя своїй порослі, не назвеш інакше, як диво.

Натхненні навколишнім ми влаштували у бібліотеці зустріч із учнями 3 класу ЗОШ № 301. Бібліотекарка підготувала для гостей інформацію про купу цікавинок, прихованих у навколишньому середовищі, природних чудес, які стали початком і натхненням чудесному світу казок. Усі разом ми згадували вражаючі дивовижі навколишнього реального і вигаданого казкового, часто плутаючи та змішуючи все докупи фантасмагорії, яка і є основою світу дитинства.

Дякуємо нашим маленьким гостям за чудово проведений час.

Усі, хто зацікавився темою приходьте і знайомтеся з книжковою виставкою «Кришталеве джерельце», яка допоможе вам відкрити очі, стати пильнішим і віднайти дива у знайомому і буденному.
 
 
 

14.02.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
14 лютого закохані всього світу святкують День Святого Валентина. Цього дня влаштовують творчі зустрічі, розкривають один одному свої почуття,  дарують подарунки, готують сюрпризи.
 
В цей святковий день в Муніципальній галереї Деснянського району відбулась літературна зустріч «Разве можно понять что-нибудь в любви», влаштована  бібліотечними працівниками ЦРБ № 141.
 
Працівниками галереї  для відвідувачв заходу було організорвано майстер-клас з виготовлення подарункових різнокольорових «Валентинок».
 
В святковій зустрічі взяли участь лікар Євген Черняхівський та філолог Наталія Висоцька. В натхненому поетичному діалозі яскраво й трепетно  звучали шедеври  світової любовної поезії. Радісною ноткою заходу був розіграш святкової лотереї. Учасники, яким пощастило отримали від бібліотеки подарунки.
 
У день цього чудового романтичного свята вже відчутно подих весни, коли для любові пробуджуються серця, хочеться побажати нашим читачам та гостям нашого заходу щирої радості, щастя, позитивних емоцій, піднесених почуттів. Шукайте їх, утримуйте та ніколи від себе не відпускайте!
 

 
 

14.02.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
«Про любов свою таємну я нікому не скажу, лиш маленьку Валентинку в твою сумку положу».

В бібліотеці ім. В.Кучера відбувся тематично-розважальний вечір до дня Святого Валентина «Про любов свою таємну я нікому не скажу, лиш маленьку Валентинку в твою сумку положу».

Спільно з бібліотекарем гості масового захорду помандрувати країною Любові і Кохання, поблукати вулицями далекого щастя, бо навіть невзаємна і нещаслива любов осяює душу, залишається солодким болем-спогадом.  Коханням «хворіли» у всі епохи, тому про нього так багато написано, але повторень немає, бо неповторні самі люди і кожне кохання прекрасне і величне.

Вірші та пісні про кохання, які лунали на святі у виконанні учасників гуртів «Різнобарв’я», «Гомін» та «Діброва» нікого не залишили байдужими, адже це найкращі слова, що причаїлись у найпотаємніших глибинах сердець відомих поетів та композиторів. Саме кохання, любов – джерело творчого натхнення багатьох поколінь. До цієї одвічної теми завжди зверталися художники, скульптори, філософи, композитори.

В читальному залі була оформлена книжкова виставка „Любов – це душі найвищий злет”, з якою мали змогу ознайомитись всі бажаючі.
 
 
 

11.02.2016

Бібліотека №115
Whose name is this?
(знайомимось англійською)

Новий 2016 рік проходитиме у бібліотеці з англійським акцентом. У бібліотеці проходитимуть виставки та тематичні полиці з літературою англійською мовою, словників та підручників із вивчення мови, гуртки та практикуми розмовного клубу англійської.

Розпочали ми рік англійської мови з заняття із дошкільнятами за програмою мовознавчого асорті «Talk to me». На першому уроці ми навчилися знайомитися та презентувати себе англійською мовою. Після навчальних пісень, ігор та вправ, мети було досягнуто – всі перезнайомилися один з одним та із новими собою на англійський манер.

Усі, хто починає та вдосконалює свою англійськість приходьте до бібліотеки – ми маємо засоби, інструкції та знаряддя, які допоможуть вам перевтілитися у британця та головне – порозумітися із значною частиною нашого світу.
 
 
 

11.02.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Ручна робота - це прекрасна можливість виразити себе. Адже не всі мають творчу професію, але творчі здібності, звичайно, притаманні кожній людині. Саме тому, створюючи щось своїми руками, ми отримуємо таке задоволення, до того ж наповнюючи своє життя красою та гармонією.
 
 
11 лютого у бібліотеці № 141 відбувся майстер-клас  «Квіти в нашому житті» за проектом «Пізнай, прийми та руку простягни…» для наших користувачів - біженців  жінок з Афганістану  із виготовлення різнокольорових квітів з паперу, а саме троянд.
Наші читачі із радістю підключились до опановування нових технік з рукоділля.  Власноруч зроблені троянди  нашими рукодільницями вийшли майже схожими на справжні.
Втілені різноманітні ідеї по декору оселі, надають неповторність нашому домашньому простору, роблячи його більш комфортним  та рідним. Цей вид діяльності привабливий  ще й тим, що засвоїти його доступно кожному.
 
 

7.02.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
ВЕСЕЛА-МАЙСТЕРНЯ
"Листівка до дня Валентина"
 
Незважаючи на те, що лютий — місяць холодний та морозний, ми все одно його любимо за те, що святкуємо в ньому світле та чарівне свято всіх закоханих — день святого Валентина. Цей день в нашій країні відзначають не так давно, але він став вже досить популярним, і всі ми залюбки поринаємо в атмосферу його чарівності.
 
До цього  чудового свята - працівники бібліотеки ім. В. Кучера та співробітники благодійної організації «Шлях до майбутнього провели  майстер-клас із виготовлення святкової листівки. В заході взяли участь діти із багатодітних родин та родин учасників АТО.

У читальному залі було представлено яскраву святкову виставку „Любов – це душі найвищий злет”, яку діти з цікавістю переглядали та знайомилися з книжковими новинками.
 
 
 

3.02.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«…Загребельний - це не тільки історичний роман.
Це й роман сучасний, це й драма, й публіцистика, і критика.
Одне слово, маємо в його особі справжнього універсала…»  
Михайло Слабошпицький

3 лютого   2009 року видатний український письменник, Герой України, лауреат Державної Премії СРСР,  лауреат  Шевченківської премії  Павло Архипович  Загребельний,  ім’ я  якого носить наша бібліотека, відійшов у вічність.  Саме в  цей день в бібліотеці було організовано день пам’яті  класика української літератури.  Читачам бібліотеки  було презентовано книжкову  виставку «Дивосвіт художньої прози Павла  Загребельного ». Наші  користувачі та відвідувачі  мали змогу ознайомитись з відео- матеріалами електронної презентації  «Пам’ятаємо, вшановуємо»,   які  розповідають про кінематографічну спадщину Павла Загребельного та про  те, як в нашій країні вшановується ім’ я  класика  української  літератури.
 
 
 

ВідеоЗустріч з Олесем Ільченко (Бібліотека №115 листопад 2010 року)

ФотогалереяЯрмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter