02.10.2013

Бібліотека №115
Подорож книжковим містом

    Прочитаних книг виростає сім’я
    Все більша з книжками дружба моя
    Узимку,  улітку – у всі мої дні,
    Усюди вони при мені.
 
Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек до нас завітали учні молодшого шкільного віку приватної школи-садка «Аратта».  Вони з великим ентузіазмом взяли участь у бібліотечній бліц-хвилинці «Хто багато читає, той багато знає». Під час хвилинки-цікавинки уважно прослухали стислу інформацію про бібліотеку та книгу, із задоволенням відповіли на питання бліц-вікторини, створили ланцюжок українських прислів’їв про книгу, активно виконували завдання казкового лото. А потім наші нові читачі намалювали свої враження від першої зустрічі з бібліотекою. І ось, що вийшло…
Сподіваємось, що таких зустрічей буде ще багато!
 
 
 
 
 
 
 
 
 

1.10.2013

Бібліотека №119
27 вересня у бібліотеці № 119 для дітей відбувся День відкритих дверей з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Бібліотекарі радо вітали як маленьких гостей бібліотеки, так і їх батьків, адже саме у співпраці з батьками можна виховати в дитині читача, прищепити любов до книги, правильно організувати дитяче читання.
Відвідувачам бібліотеки були представлені тематичні  виставки з циклу «Лауреати літературних премій», «Український історичний роман», «Для вас, допитливі та кмітливі». Серед дорослих гостей бібліотеки особливою увагою користувалися книжкові стелажі «Для вас, батьки»,  книжкова виставки
«Її Величність - Дитина». Малятам, що завітали до бібліотеки, дуже сподобалась казкова виставка-вернісаж «Іграшковий дивосвіт малюкам дарує казку».
Протягом дня бібліотекарі привітно зустрічали всіх поціновувачів книги та читання, яким були вручені «Пам’ятки читачів» з побажанням подальшої співпраці з бібліотекою.
 
 
 
 
 

 

27.09.2013

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
26 вересня у Центральній бібліотеці Деснянського району відбулися урочисті збори на честь Всеукраїнського дня бібліотек, який відзначатиметься 30 вересня.
Привітав бібліотекарів із професійним святом голова Деснянської райдержадміністрації Станіслав Прокопенко.
-Публічні бібліотеки стали для більшості населення єдиними соціальними закладами, що надають доступ до інформації безкоштовно. На шляху до вершин мудрості справжніми помічниками та порадниками є бібліотечні працівники – професіонали, творчі особистості і, зазвичай, доброзичливі жінки. Вам, шановні, завдячуємо за те, що з повною віддачею працюєте на благо читача, натхненно прищеплюєте дітям і молоді шанобливе ставлення до рідної мови, батьків та вищих людських моральних цінностей, – сказав Станіслав Прокопенко.
Остатнім часом Деснянська  райдержадміністрація та бібліотеки  ЦБС ще більш   посилили співпрацю по культурному  та духовному  розвитку населення району.  За сприяння райдержадміністрації бібліотеками району активно впроваджуються різноманітні програми та проекти. На  базі  бібліотек  плідно працюють читацькі клуби,   створені нові моделі  роботи для більш повного використання  інформаційних ресурсів.
Під час заходу відзнаками голови Деснянської райдержадміністрації з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек були нагороджені  співробітники централізованої бібліотечної системи.

 
 
 
 
 

19.09.2013

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Ось Києво-Печерська Лавра стала,
Це пам’ятка духовності, тепла.
Попросимо усі, щоб милуюча Божа Матір
І нас, і Україну берегла.

19 вересня в конференц-залі ЦРБ № 141 відбулось засідання краєзнавчого клубу «З любов`ю до рідного краю». В заході взяли  участь:  науковий співробітник Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника кандидат історичних наук  Чередниченко Анастасія Миколаївна та юнацтво району. Присутні доторкнулися до славетних сторінок виникнення святині Київської Русі - Печерського монастиря, згадали святих подвижників - засновників монастиря Антонія та Феодосія.  Особисто зацікавила учасників заходу слайдова  композиція «Комплекс пам`яток  Нижньої та Верхньої території Києво-Печерського історико-культурного заповідника».  Наприкінці  заходу юнаки та дівчата вирішили поринути ще раз  в історію рідного міста та  відвідати нашу святиню. 
 

18.09.2013

Бібліотека ім. В. Кучера
В бібліотеці ім. В. Кучера 18 вересня відбулося ювілейне засідання клубу «Золотий вік», що об’єднує, вже п’ять років,  людей похилого віку за інтересами.

В атмосфері добра, сердечності та любові пройшов  музично-літературний вечір, слухачами якого стали люди,  які з виходом на пенсію не бажають замикатись у стінах самотності та поринати лише у власні буденні клопоти, а продовжують розвиватись  та ділитись своїм досвідом з іншими. Активістка клубу Кулінич Г. М. розповідала про поєднання назви клубу «Золотий вік» з періодом «Золотого віку» в світовій культурі та прочитала свої вірші.  Присутні активно брали  участь у  заході, з задоволенням відповідали на питання у вікторині та співали пісні з ансамблем «Молоді Серця» під керівництвом Г.П. Хрустальової.
 
 
 
Бібліотека, в наш непростий час, стала одним з небагатьох культурно-просвітницьких центрів, де люди похилого віку   за покликом душі почуваються   задіяними та потрібними.
 

7.09.2013

Бібліотека №115
«Моя професія – бібліотекар» до Всеукраїнського Дня бібліотек

Так, я книгар. Не лікар, не аптекар,
Не інженер, не вчитель, не банкір…
Я більше: Я Книгар! Бібліотекар!
На заздрість всім, всьому наперекір!

Чи багато сучасних підлітків мріють стати бібліотекарями? А чи знають вони взагалі чим займається бібліотекар?
 
Ми вирішили “відкрити” професію, зробити її зрозумілою, розповісти про неї яскраво і правдиво. Запросили дівчат 7-го класу ліцею "Києво-Могилянський колегіуму" ні, не на екскурсію, а на свої робочі місця, щоб пояснити, в чому полягає наша “внутрішня робота”. А провідником дівчат у бібліотечному світі стала Катерина Анатоліївна Лисиця – досвідчений бібліотекар абонементу молодших класів.
 
 
 
Користувачі бібліотеки виявилися досить терплячими,  поки дівчата шукали їх формуляри, а потім за каталогом перевіряли чи є потрібна їм книжечка.
 
А ще дівчата допомагали виявити боржників та попередити їх телефоном про заборгованість.
 
 
 
Ми побачили і відчули зацікавленість роботою бібліотекаря, дівчата зголосились стати волонтерами та допомагати під час шкільних канікул. І нехай, йдучи назустріч побажанням батьків, вони виберуть інші спеціальності. Можливо, вони розкажуть своїм дітям про нашу дивну професію. Адже є маса прикладів, коли через десятиліття такі діти повертаються до нас на роботу.
 

1.09.2013

Бібліотека №115
«Свято знань-свято творчої дитини»

Квіти, сонце, море сміху
Рік навчальний всім на втіху

У рамках Дня знань 1 вересня на Хрещатику пройшло «Свято творчої дитини». На головній вулиці країни позашкільні заклади Києва продемонстрували і розповіли дітям та їхнім батькам про розмаїття можливостей для змістовного дозвілля юних киян. Діти прийшли показати свої здібності, знайти нові захоплення. Вони мали можливість взяти участь у майстер-класах та обрати заняття до вподоби.
 
 
 
 
 
 
Разом з позашкільними закладами Деснянського району, які займаються розвитком творчих здібностей маленьких киян, в цьому святі дитячої творчості взяли участь і бібліотеки  для дітей Деснянської ЦБС. Діти змогли проявити свої здібності відповідаючи на запитання вікторини «Таємниці шкільного ранця», побували у «Містечку веселого дозвілля», познайомились з цікавими, яскравими, дитячими виданнями, представленими на книжкових виставках.
 
Сподіваємось, що все це стане школярам у пригоді і допоможе у навчанні.
 

22.08.2013

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
На передодні  святкування Дня незалежності України   22 серпня в центральній бібліотеці  Деснянського  району  відбувся  краєзнавчий   кіновечір  «ТАЄМНИЦІ СТАРОДАВНЬОЇ РУСІ». У програмі  заходу  для громади району  було презентовано дві документальні кінострічки: «Вікінги на берегах Десни» та «Київська Русь: розпад чи розквіт?».
 
Після демонстрації фільмів глядачі мали можливість:
- поспілкуватися з авторським колективом та науковцями, які брали безпосередньо участь в створенні
цього історичного  кіно;
- сфотографува
тися з  воїнами  княжої дружини;
- потримати в руках справжню зброю.
 
Завдяки виступу  істориків-реконструкторів, їх костюмам, тематичним книжковим експозиціям  та розповідям поважних гостей,  присутні відчули справжній  гучний подих століть.

З  користувачами бібліотеки зустрілися: автор та ведучий фільмів, письменник Андрій Дмитрук, доктор історичних наук, член-кореспондент НАНУ, археолог Гліб Івакін,  рицарський театр «КАМЕЛОТ» .
 
Захід був проведений завдяки підтримки Деснянської районної в м. Києві організації  Партії  регіонів та участі Товариства «Синтез»  та Товариства «Орден рицарського єднання».
 
 
 
 
 
 

1.08.2013

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Просвітницька діяльність бібліотек та церкви  формує духовний розвиток людини.  Тому у рамках святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі 1 серпня відбулася зустріч  завідуючих бібліотек Деснянського району з настоятелем храму святих мучеників Адріана і Наталі протеіреєм Романом Матюшенко. На зустрічі обговорювали питання про створення спільної програми взаємодії для духовного та культурного розвитку жителів Лісного масиву, правильного підходу до виховання у громади християнських цінностей і збереження та примноження християнських звичаїв.
 

28.07.2013

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
28 липня в приміщенні центральної районної бібліотеки відбулася виставка ікон «Колиска православ’я», присвячена 1025-річчю хрещення Київської Русі. Виставка пройшла за сприянням Благодійної організації «Фонд духовного відродження «Живе джерело».
 
Мешканці району та відвідувачі бібліотеки мали унікальну можливість ознайомитися з духовно-історичною спадщиною Православ’я, копіями Афонських ікон, що були надані галареєю-ризницею «Чудові ікони Афону». Кожна з ікон зачаровувала відвідувачів виставки своєю історією, красою та величністю.
 
 
 
 
 
 

24.07.2013

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
24 липня  в центральній  бібліотеці  Деснянського району  з нагоди відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі  відбувся круглий стіл за участю голови Деснянської РДА Прокопенко Станіслава Миколайовича, керівників районних релігійних громад, завідуючих бібліотек Централізованої бібліотечної системи Деснянського району. Під час зустрічі обговорювалися питання про співпрацю адміністрації району,  релігійних громад та бібліотек, мета якої  активізація духовного життя  мешканців району. Учасники столу відкрито дискутували яким чином  вирішити цю проблему. Захід вела   начальник  управління  культури, туризму та охорони культурної спадщини Жукова Тетяна Миколаївна. Головна ідея виступу голови  Деснянської РДА Прокопенко Станіслава  Миколайовича - консолідація всієї громади району для підняття духовності населення. Багато цікавих і гострих проблем підняли  і решта виступаючих. На заході були презентовані фільми «Деснянський район: з глибини століть у сьогодення» та «Храми Деснянського району»,  створених працівниками Централізованої бібліотечної системи.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео

 

       Буктрейлер на книгу Андрія Бачинського "Неймовірні пригоди Остапа і Даринки" за проектом ЦБС "Пам'ятай! Відроди! Збережи!"

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter