28.11.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Вирушаємо до Франції!»
Туристична мозаїка
за проектом:«Читаючи, подорожуй світом!»

28 листопада в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась туристична мозаїка «Вирушаємо до Франції!».
 
До уваги користувачів була представлена тематична виставка, яка ознайомила з географічним положенням країни,історією, культурним світом та видатними особистостями Франції.

Бібліотекарем було презентовано мультимедійний матеріaл «Франція- елегантна і неповторна…», за допомогою якого присутні змогли здійснити віртуальну подорож до самої вишуканої країни Європи, де поряд з сучасними високотехнологічними спорудами розташовані історичні  пам`ятки культури, країни – де неперевершені старовинні палаци та парки прикрашають безліч фонтанів та скульптур.
Відвідувачі бібліотеки мали можливість подивитися відео-матеріали :«Замки Луари», «Лувр», «Візит у Версальський палац».Учасники заходу надали інформаційні довідки про видатних особистостей Франції, які увійшли в історію світової науки та культури.
 
Мандруйте до Франції, милуйтеся пейзажами та архітектурою цієї країни, дізнавайтесь глибше про її історію, талановитих письменників, вчених та винахідників!
 

27.11.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Стовпо-творіння»
Розмова про книгу
за проектом «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості»

27 листопада в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась розмова про книгу «Стовпо-творіння» для користувачів різних вікових категорій.

Цей твір-соціальна фантастика, в якій письменник відтворює видуману державу, дуже схожу на Україну. Це іронічна історія , «політична карикатура» на історичні події 90-х років минулого століття. Головний герой твору - видуманий президент, персонажі – політики, які діяли в фантастичній країні.
Незвичайне словотворення, мовотворення, політичні слогани складають окрему нішу цього роману.

Шановні читачі, якщо вас цікавлять нюанси, деталі та витівки «політкухні» часу, про який йдеться в творі, - запрошуємо до читання роману!
 

26.11.2017

Бібліотека ім. В. Кучера
«Голодомор. Ми пам'ятаємо»
Година-реквієм

На підвіконні палахтить
Скорботи полум’я священне –
То свічка пам’яті горить
За всіх безвинно убієнних.

Наталка Тривайло

Четверта субота листопада в Україні визнана Днем пам'яті жертв голодоморів. З цієї нагоди у бібліотеці ім. В. Кучера відбулася година-реквієм «Голодні очі дивляться у вічність» для любителів гри у шахи клубу «Королівський гамбіт».Учасники заходу згадали про жахливі події  1932-1933 років на Україні.

Бібліотекарем було презентовано: тематична виставка «Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизни» та мультимедійний матеріал: «Голодомор 1932-1933р.р.», «Голод», «Голодомор.Ми пам’ятаємо».
Всі бажаючі могли ознайомитися з літературою та взяти почитати.
 

26.11.2017

Бібліотека №151
«Путівник в книжковому світі»
Бібліотечний калейдоскоп
за проектом «Берегиня сімейного вогнища та духовності!»


«Книга –це могутня зброя,
без якої я був би німим …»

     В. А. Сухомлинський


26.11.17 бібліотека № 151 провела бібліотечний калейдоскоп «Путівник в книжковому світі» для родин, що цікавляться новими надходженнями книг в бібліотеку та заохочують дітей до читання  та відвідування нашої бібліотеки. В пригоді стали організовані бібліотечними фахівцями  книжкові виставки – поради «Читаємо всією родиною», «Книжкові перлинки – для кожної дитинки», - метою яких є залучення батьків та дітей до спільного прочитання кращих творів вітчизняної та зарубіжної літератури, виховання успішного читача та традицій родинного читання, допомагають батькам у вихованні дітей, а дітям приносять радість пізнання.
 
 
 
Постійно діюча тематична розкладка «Нові надходження» доповнила огляд літератури, що провели бібліотекарі.

Спілкування з користувачами допомагають в інформаційному задоволенні їх запитів та збільшують інтерес до бібліотеки.
 

24.11.2017

Бібліотека ім. С. Олійника
«Людина з сигарою: Вінстон Черчилль»
Вечір – портрет

24 листопада члени клубу «Іванна» зібралися на чергове засідання за темою «Людина з сигарою: Вінстон Черчилль».

Бібліотекарі підготували матеріал, в якому розповідається про Черчилля не лише як політика, а й про художника, письменника, турботливого сім’янина, людину з великим почуттям гумору.
Читачі бібліотеки згадували основні віхи життя одного із відомих британців, зачитували вислови та цитати з доповідей Вінстона Черчилля, які стали афоризмами. Присутні зацікавлено ділилися своїми враженнями про людину, яка ознаменувала цілу епоху в британській історії.

На закінчення вечора було висловлено побажання й надалі знайомитися з непересічними особистостями, які відіграли значну роль в світовій історії.
 

24.11.2017

Бібліотека №115
«В гармонії із самим собою»
Психологічний тренінг
 
24 листопада для учнів 6 класів ЗОШ № 275 у бібліотеці відбувся психологічний тренінг в рамках лекторію з морально-правового виховання «Теми без обмежень, емоції без заборон».

Соціальний представник з Центру сім’ї та жінок Деснянського району спілкувалася з дітьми про пріоритети, потреби, бажання, соціальні норми та запити. Діти, в свою чергу, розповіли про свої проблеми у школі та у спілкування з однолітками та отримали від ведучої тренінгу корисні поради про те, як підвищити свою самооцінку та де шукати позитивні емоції і ресурси аби протистояти труднощам та випробуванням.
 
Беріть до уваги - маса приємного позитивного та доброго завжди є у бібліотеці для вас – приходьте! Бажаємо всім гармонії!
 

23.11.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Подарунок – оберіг»
Майстер клас
«Сама робила
чи хто допомагав?»
Домовичок Кузя

Хенд мейд ідеї учасників творчої майстерні «Сонечко», що у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, просто зашкалюють. Напередодні низки свят, які нас очікують, вони вирішили зробити…
Хтось раптом згадав цитату з мультику: «Хочеться чевой-то, сам не знаю чево». Пам’ятаєте? Домовичок Кузя! Це і прикраса будинку, і оберіг.
Подивіться, як старанно вони працювали і який гарний та веселий подарунок вийшов!
А ви так вмієте? Приходьте до бібліотеки – ми навчимо!
 

23.11.2017

Бібліотека ім. С. Олійника
«Рабині ХХІ століття»
Зустріч з психологом
за проектом
«Подолаємо гендерне насильство разом»

«Мій улюблений світ — без насильства,
Без жорстокості, болю і зла,
Де народом заспівана пісня
Містить тільки хороші слова…»
І. Супрун

25 листопада у світі відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками, у цей же день розпочинається Міжнародна акція «16 днів проти насильства».

Напередодні цієї дати 23 листопада в бібліотеці ім. С. Олійника відбулася зустріч учнів 10 класу ЗОШ № 147 з психологом Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району м. Києва. Психолог підкреслила, що насилля проти жінки – це реальна проблема, від якої навіть сьогодні, потерпають жінки, зокрема і в Україні. А щоб привернути увагу до цієї проблеми Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства відносно жінок.

Під час бесіди з юними користувачами було наголошено, що подолання такого негативного явища можливе лише за умови об’єднання зусиль  державних органів та установ, кожного громадянина. Боротися з цією проблемою складно. Проте є засоби як її зупинити. Одним з них – говорити про цю проблему скрізь і завжди, і не лише 25 листопада.


На завершення заходу учням була представлена тематична виставка «Про гендерну рівність і гендерну справедливість».
 

23.11.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Планета дитинства Оксани Кротюк»
Творча зустріч з українською письменницею

«Про автора говорить
 і автора означає виключно те,
що він створив…»  

     Оксана Кротюк

У бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей відбулася зустріч учнів молодшого шкільного віку та їх батьків з сучасною дитячою письменницею Оксаною Кротюк.

Пані Оксана - член Національної спілки письменників України, член Національної спілки журналістів України, літературний редактор журналу «Малятко»… Але дітям вона більш за все відома як «письменник з підручника» та автор веселих та повчальних віршів в журналах «Малятко», «Зернятко» та «Пізнайко». А батькам – за популярною радіо - програмою «Великий світ малого читача».
Діти з захопленням слухали улюблені твори у виконанні автора, гралися, з задоволенням розповідали вірші.
Оскільки в деяких творах письменниці згадуються народні свята, пані Оксана розповіла багато цікавого про птахів – своєрідних  автентичних символів українського народу. А ще й показала, який вони мають вигляд (з глини, з тіста, з соломи…) та провела майстер клас по виготовленню паперових пташок.
Скільки вражень, емоцій!  Такі зустрічі вкотре доводять, що спілкування автора та читача має особливе значення. Адже після розмови з письменницею дехто з наших юних читачів вирішив надіслати свої власні вірші на конкурс в літературний журнал «Малятко». Тож,  можливо, з легкої руки пані Оксани, в українській літературі з’являться нові, яскраві імена. 
 

23.11.2017

Бібліотека №115
«Майже все про київських кажанів»
Лекція-презентація 

23 листопада у бібліотеці  № 115 для дітей відбулася чергова зустріч науково-пізнавального клубу  «Територія Н».
Разом з кандидатом біологічних наук Оленою Годлевською учні  6 класу ЗОШ № 119 руйнували стереотипи про кажанів: вони не летять на біле, не чіпляються до волосся, мають не лише чорне забарвлення. Рукокрилі маленькі за розмірами, найбільший вид лише трохи більше за горобця. Ці тварини не нападають на людей, натомість, самі потребують охорони. Протягом останніх десятиліть кількість популяції кажанів значно скорочується, а вони, між іншим, є вагомою ланкою екосистеми, адже регулюють чисельність комах. А як саме подбати про кажанів ви можете дізнатися з книжок, представлених на тематичній полиці «Володар нічної пітьми».

Давайте руйнувати міфи і здобувати корисні знання разом із «Територією Н». Долучайтеся до наступних зустрічей клубу!
 

22.11.2017

Галерея мистецтв
«ВІД МАМАЯ ДО БОЛБОЧАНА»
Тематична виставка

22 листопада в Муніципальній галереї мистецтв ім. П. Загребельного відбулося урочисте відкриття тематичної виставки «Від Мамая до Болбочана» присвячена 100-річчю Української революції.

Відкрив виставку Роман Миколайович Коваль – український громадський діяч, письменник, краєзнавець, дослідник історії Визвольної боротьби українського народу першої половини ХХ ст. та лауреат премії України імені Тараса Шевченка, народний художник України Валерій Олександрович Франчук.

В основу концепції  виставки покладена ідея познайомити глядача з урочищем Холодного Яру, який має важливе історичне значення для України, бо був осередком Скіфського городища,  тут була створена Холодноярська Січ, а також повстанські загони. Роман Коваль розповів про історію створення своєї приватної колекції відомих українських художників з усієї України, що написали  портрети від козака Мамая до портрета Петра  Болбочана, полковника Армії УНР.

Приватну колекцію Романа Коваля доповнили роботи художників Валерій Франчук,  Марини Соченко, Михайла Горлового, а також скульптури Руслана Найди.
Особливого українського колориту вечору надали виступ заслуженого артиста України Тараса Силенко та гурту «Хуторяни» із Житомирщини.

Запрошуємо всіх охочих відвідати виставку і поринути в минуле, здійснивши історичний екскурс, та пригадавши відомих українських отаманів.

Виставка триватиме до 7 грудня.
Вхід вільний.
 

Відео

 
До 80 річчя від дня народження українського актора
Богдана Ступки

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter