24.01.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Бенефіс книги  «Роксолана»
за проектом: «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості»

24 січня в ЦРБ ім. П.А. Загребельного відбувся бенефіс книги «Роксолана». Цей знаменитий роман видатного українського прозаїка П. Загребельного більше тридцяти років перебуває в епіцентрі читацької уваги. Роман присвячений подіям української та турецької історії ХVІ століття.

Перед читачем постає драматична доля простої української дівчини Насті Лісовської, яка здобула найвищу владу в чужоземній країні. Роман спонукає нас замислитися над тим, що навіть за найскладніших умов треба лишатися особистістю, берегти почуття власної гідності, а головне - ніколи не забувати рідний народ і свою Вітчизну. Твір розрахований на широке коло читачів.

Бібліотекарем було представлено тематичний історико-літературний  мультимедійний матеріал. Також цікавою сторінкою заходу став перегляд відеоматеріалу про нащадків Роксолани та Султана.

В заході взяв участь та виступив з добрим словом про творчість Павла Загребельного член клубу любителів гри у шахи «Білий ферзь» академік, доктор філософії Бугрим Валентин Володимирович.

Запрошуємо всіх бажаючих до читання творів Павла Загребельного!
 

22.01.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Злука-соборність-воля. Український вимір»
Патріотичний вечір

В день Соборності України в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся патріотичний вечір «Злука-соборність-воля. Український вимір». Ця тема є особливо актуальною в умовах сьогоднішньої соціально-політичної ситуації. Саме тому для розмови з молодим поколінням бібліотека запросила політолога  Юрія Олійника, депутата міськради Дениса Попова та старшокласників школи №248.

На початку зустрічі присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять про молодих борців за волю і незалежність.

Сьогодні бібліотека може запропонувати юнацтву значно більше, ніж підручник. Для учнів була представлена тематична виставка «Єдність української нації».

Школярі ознайомились з українськими провісниками соборності України в період з початку 1917 року до 22 січня 1919 року – до Дня прийняття документу про Злуку двох незалежних українських держав: Української Народної Республіки і Західно-Української  Народної Республіки в одну єдину Соборну Україну. Виступаючі підкреслили про необхідність згуртованості народу України.

Слава Україні! Героям Слава!
 

21.01.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Лікар божою милістю»
Інформаційна відео-година
за проектом «Здоров’я  людини – здоров’я  нації»


21 січня в бібліотеці ім. В. Кучера відбулася інформаційна відео-година «Лікар божою милістю» до 100- річчя від дня народження геніального українського хірурга Олександра Олексійовича Шалімова.

Любителі  гри у шахи клубу «Королівський гамбіт» багато цікавого дізналися  про фанатично відданого своїй справі, легендарного лікаря, який  зробив сорок тисяч операцій , а людських життів урятував у багато разів більше.

Про тернистий шлях  талановитого генія, його відкриття і невдачі, про кохання, дітей та останні роки самотності познайомили мультимедійні  матеріали, присвячені  легендарному хірургу.
 

21.01.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Шаховий турнір»

21 січня в ЦРБ ім. П. Загребельного відбувся шаховий турнір. За визначенням учасників спортивно-інтелектуальних змагань членів клубу любителів гри у шахи «Білий ферзь», ігри в цей день були присвячені Дню Соборності в Україні.


 

20.01.2018

Галерея мистецтв
«Оксана Танчук. Автопортрет, домальований друзями»

Доволі несподівано відлуння проекту «Автопортрет, домальований друзями» з поетесою Оксаною Танчук, який відбувся 20 січня в Муніципальній галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного, прокотилось поміж мистецького загалу міста Києва.

Непересічна поетеса Оксана Танчук під час спілкування з модератором Анатолієм Горовим виявила хист до глибокого аналізу як поезії взагалі, так і витоків власної творчості. Правдиву характеристику як поетеси, так і оригінальної особистості Оксани дала у своєму виступі кандидат філологічних наук Оксана Михайлик.

Як автопортрет, зроблений пані Оксаною, так і домальований друзями, створили образ доволі романтичної поетеси, чиї твори сповнені несподіваними філософськими метафорами та тендітної, чуйної і вразливої сучасної жінки.
 

17.01.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Великий українець. Гнат Юра»
Літературно-мистецький вечір

                                                             «Гнат Юра – найбільш м’який, скромний
                                                             і делікатний з усіх режисерів       
                                                                               театру і кіно».
                                                                                     Бучма А.

 
В ЦРБ ім. П. Загребельного відбувся літературно-мистецький вечір до 130-річчя від дня народження українського актора, режисера, одного із фундаторів театру, організатора і керівника протягом чотирьох десятиліть Київського державного академічного українського драматичного театру ім. І. Франка.
 
 
В заході взяли участь студенти університету ІІІ-го віку при територіальному центрі соціального обслуговування Деснянського району, які є членами інтелектуального клубу «Пізнаймо світ через книгу та кінематограф».
Увазі користувачів  була представлена тематична виставка – вітання, яка розповідає про сторінки життєвого та творчого шляху Гната Юри.
Бібліотекар презентувала мультимедійну презентацію, яка надала можливість присутнім краще зрозуміти заслугу Гната Юри в розвитку театрального мистецтва в Україні початку і середини ХХ століття. Митець віддав сцені майже шість десятиліть і завжди залишався вірним своєму покликанню – театру.
Присутні також мали можливість подивитись документальну кінострічку «На перехресті часу».
 
 

16.01.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
Меланка та Василь: обряди та традиції»
Народознавчий урок

16 січня на народознавчий урок «Меланка та Василь: обряди та традиції» до бібліотеки завітали учні 3 класу школи №147.

Бібліотекарі ознайомили школярів з культурною спадщиною рідного краю, його традиціями, звичаями та обрядами.

Пізнавальний інтерес учнів викликала тематична підбірка книг, яка сприяла бажанню вивчати та примножувати народні традиції.


Діти з захопленням читали щедрівки та ділились враженнями від різдвяних свят.

Ми і надалі будемо ознайомлювати наших юних читачів з традиціями та обрядами нашої країни. Адже поки жива традиція – жива і Україна.
 

15.01.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Гой Іване, Іваночку,
Пусти до хати Маланочку»


Свято Маланки завжди збирає в бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей багато прихильників давніх українських традицій. Але цього року учні, разом з бібліотекарями, вирішили розширити коло учасників цього свята та защедрувати у 212 середньої школі.

Гамірна компанія з князем, веселою козою, господарями, циганами так гарно щедрувала, що усі учні - «від мала до велика» побачили: народні свята – це відмінний привід повеселитися. А ще, -  що звичаї ніколи не будуть "застарілими".
Тож  вивчайте  їх разом з нами та проводьте цікаво та захоплююче свій вільний час!
 

14.01.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
Українські вечорниці

«Така радість стала, яка й не бувала,
       зірка ясна над вертепом весь світ осіяла»


14 січня в бібліотеці  ім. В. Кучера на українські вечорниці зібралися члени клубу «Золотий вік» та їх друзі. Цей захід присвячений традиціям відзначення зимових свят – періоду двадцятидення після Нового року: від Різдва Христового до Водохреща. 
Присутні із цікавістю ознайомилися з тематичною виставкою «Новорічні передзвони». На виставці представлені книги українських та зарубіжних письменників, чиї твори розповідають саме про зимові свята. Увазі учасників заходу  був  запропонований перегляд  мультимедійного  матеріалу: «Щедрик – найвідоміша українська пісня у світі» та інші відео-матеріали  з народознавчої  тематики.

А на закінчення заходу у виконанні членів колективу «Молоді серця» прозвучали колядки, щедрівки та найулюбленіші  українські  пісні.         Тож зимові свята це той особливий період року, який наповнює нас радістю, теплом та вічними світлими надіями.

Веселих всім свят!
 

12.01.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Доле моя чорно - біла…»
Літературний вечір

«Такий я ніжний, такий тривожний …»
В. Сосюра

12 січня в ЦРБ ім. П. Загребельного відбувся літературний вечір, присвячений 120-річчю від дня народження відомого українського поета-лірика, письменника Володимира Сосюри. В заході активну участь  взяли учні школи № 119.

Увазі користувачів була презентована літературно-біографічна виставка «Так ніхто не кохав…», яка розповідає про творчі досягнення українського поета, життєвий шлях, а також представлені літературно-критичні матеріали.
Відвідувачі бібліотеки мали можливість прослухати аудіо-ролик «живого голосу» поета. Велику зацікавленість читачів викликала книга «Любіть Україну», присвячена однойменному твору митця, який перекладений на 69 мов світу.

Учні із задоволенням читали вірші поета,таким чином доторкнувшись до творчості митця та доєдналися до розуміння сучасних автору суспільно-політичних процесів.
 

12.01.2018

Бібліотека №119
«Hand-made: готуємо ароматне мило»
Заняття гуртка «Творчість юних»
 
Усі дітки добре знають, що чистота – запорука здоров’я. А дбати про особисту гігієну та підтримувати добре здоров’я допомагає, зокрема, і мило.  Якщо ж це оригінальне, запашне, натуральне, корисне мило створено власноруч – що може бути кращим?

Так користувачі бібліотеки № 119 залюбки відвідали майстер-клас із приготування мила, який для них провела викладач Лідія Окушко.

Для творчого процесу юним майстрам знадобилися гаряча мильна основа (її у термосі заздалегідь приготувала пані Лідія), натуральні барвники, ароматичні ефірні олії. А отримати мило різних видів допомогла гумова форма для випічки. Як справжні чарівники, діти чаклували над створенням авторського продукту. І незабаром різнокольорові унікальні метелики із мила вже тішили своїх дизайнерів.

Погодьтеся, дуже приємно користуватися милом, приготовленим своїми руками за власним рецептом. А дарувати його приємніше удвічі!

 
Тож не гайте часу, долучайтеся до цікавинок,
які пропонує наша бібліотека!
 

Відео

 
Загадкові таємниці Андрія Кокотюха.
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter