30.10.2017
ЦРБ ім. П.А. Загребельного |
«Тисячолітній Миколай»
Презентація книги
за проектом «Павло Загребельний : золоті сторінки творчості»
Презентація книги
за проектом «Павло Загребельний : золоті сторінки творчості»
30 жовтня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась презентація книги «Тисячолітній Миколай» для користувачів різних вікових категорій.
Твір складається із двох книг «Полювання на хлястики» та «Залізні зуби». У романі автор показує, як пов язані між собою людина і суспільство, як вони створюють конкретний проміжок часу історії, як потім ці періоди утворюють цілісну систему, що формує світогляд усієї української нації. Людина-історія. Замкнене коло. «В кінці моєму-мій початок. Я загораюсь від своїх тисячолітніх, як вогонь від вогню…» - так сказав у творі Миколай. У цьому творі умовна, майже фантастична конструкція-всі події відбуваються з однією людиною, яка живе тисячу років.
Кожна епоха своєрідна і неповторна, гірка та водночас наповнена щастям. Ось такі філософські виміри майстерно показав у пропонованому романі Загребельний.
27.10.2017
«Моральність в нашому житті» Зустріч в рамках проекту «Два храми духовністю єдині» «Оточуючі тебе події - це набір фарб, твоя воля - кисть, твоє життя – полотно» (Вікіцитата) Чи знаєте ви, що таке «мораль» і «моральність»? З’ясувати ці поняття допомогла зустріч учнів 212 школи зі священнослужителями Свято Успенської Києво-Печерської Лаври ієромонахом Глібом, ієродияконом Піором та директором Фонду «Святих благовірних князів Бориса та Гліба» Володимиром Луб’янецьким, яка відбулася в бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей.
Школярів дуже вразили енциклопедичні знання гостей, їх звернення до книг, представлених на виставці. А цікаві приклади та пояснення, щодо загальноприйнятих в людському суспільстві уявлень про мораль так зацікавили присутніх, що спонукали до жвавої дискусії та обміну думками.
Сподіваємося, що всі учасники заходу надовго запам'ятають цю незвичайну зустріч та будуть керуватися у своєму житті передусім поняттям моральності. Адже, як сказав Шолом Алейхем:"Людина це те, ким вона хоче бути". 27.10.2017
«Пам’ять серця» Історико-патріотична година 27
жовтня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась історико-патріотична година «Пам’ять
серця» до 73-ої річниці від дня вигнання
нацистських окупантів для студентів університету ІІІ-го віку при
територіальному центрі соціального обслуговування Деснянського району В рамках проведення заходу було презентовано виставку-репортаж
«Друга Світова війна. Битва за Україну». Із зацікавленістю відвідувачі бібліотеки
прослухали історичний матеріал про патріотизм та мужність української жінки-снайпера,
Героя Радянського Союзу Людмили Павличенко, яка брала участь у битвах : Одеська
оборона, оборона Севастополя, прикордонні битви в Молдавії.
Сьогодні ми радіємо сонцю, життю,
чистому небу… Ми ніколи не забуваємо про мільйони тих, хто віддав своє життя в роки Другої Світової війни
за наше світле майбутнє.
27.10.2017
«Врятуємо Чорне море»
Інтерактивне заняття до Міжнародного дня Чорного моря Я з морем одразу навік подружив Хоча біля нього ніколи не жив. Бо там на просторі, всі мрії мої Про дальні походи, незнані краї. В. Струтинський Для четверокласників ЗНЗ №189 заняття гуртка юних любителів природи «Капітошка» розпочалося розповіддю про Чорне море у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей.
Проект «Збережемо дивосвіт рідної країни» у переддень канікул - 27 жовтня, висвітлював важливу для України дату - Міжнародний день Чорного моря, який відзначається щорічно 31 жовтня. Інтерактивне заняття складалось із дослідів та спостережень, які демонстрували шляхи забруднення водних просторів сміттям. Учні дізналися про вселення у море перенесених видів з інших морів, про наслідки такого «сусідства». Експеримент з економією води під час чищення зубів сприяв розумінню учнями початкової школи важливості збереження води – єдиного і неповторного середовища існування річкових та морських мешканців.
Діти запропонували залучити всіх бажаючих допомогти морським просторам власними діями і вчинками та організувати проект «Не сміти!», де визвалися бути тренерами.
Цікаво і незабутньо провели час школярі! 26.10.2017
«Японія відома та невідома» Країнознавчий вернісаж 26 жовтня у приміщенні райдержадміністрації Деснянського району відбувся щорічний фестиваль талановитих дітей та молоді з особливими потребами «Повір у себе». Тема цьогорічного заходу «Японія та інші країни Сходу» до року Японії в Україні.
Працівники публічних бібліотек Деснянського району взяли активну участь у проведенні фестивалю. Тема східної культури була розвинена у заходах, підготовлених бібліотеками для присутніх на фестивалі. На великій книжковій виставці «Японія: гармонійне поєднання сучасності та традицій» була представлена найкраща література з історії, культури та сучасності країни. Діти і дорослі із задоволенням взяли участь у вікторинах, майстер – класах - по складанню японських журавликів, як символ довголіття і миру; по виготовленню незвичних паперових японських ляльок «Чиогамі- Нинге», які дуже сподобалося дітям. А один із майстер-класів уможливив справжнє диво: в руках юних майстрів восени зацвіла справжня «гірська вишня» - сакура. Гостям та учасникам заходу були надані інформаційні флаєра «Японія – країна, де сходить сонце». Із подарунками на згадку та гарним настроєм, з вірою в добро –закінчилося свято. 24.10.2017
«Данія : краєвиди, історичні місця, музеї та видатні постаті» Історико-літературна подорож за проектом «Читаючи, подорожуй світом!» 17 та 24 жовтня в Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. A. Загребельного відбулись історико-літературні подорожі «Данія : краєвиди, історичні місця, музеї та видатні постаті» для учнів загально-освітніх навчальних закладів № 247 та №119.
Увазі користувачів була представлена тематична виставка-вернісаж, яка знайомить з краєвидами, природою, історією, культурою та літературним світом Данії. Відвідувачам заходу було презентовано мультимедійний матеріал «Казкова країна півночі», який ознайомив присутніх з пейзажами, візитною карткою країни, пам`ятками архітектури, музеями та видатними данцями. Юнаки та дівчата взяли активну участь у заході та надали цікаву довідкову нформацію про видатних особистостей цієї скандинавської країни: письменника Ганса Крістіана Андерсена, фізика Нільса Бора, винахідника конструктора «Лего» Оле Кірк Крістіансена, сучасну королеву Данії - Маргрете ІІ.
Учасники заходу читали вірші Андерсена та всі присутні дізнались, що письменник був не тільки казкарем-прозаїком, але й відомим та визнаним за своє життя поетом. Мандруйте Данією, казковою країною, де на незначній території зосередилися справжні скарби культури, історії та ви отримаєте справжнє задоволення й незабутні враження! 24.10.2017
"Загадкова Японія"
|
Увазі користувачів працівники бібліотеки представили тематичну виставку «Країна Вранішнього Сонця».
Читайте цікавинки про Японію та пізнавайте історичні та сучасні традиції цієї екзотичної країни!
24.10.2017
Бібліотека ім. С. Олійника |
«Для вас відкриті наші двері і серця»
День відкритих дверей
до 45-річчя заснування бібліотеки
День відкритих дверей
до 45-річчя заснування бібліотеки
24 жовтня в бібліотеці ім. С. Олійника
від читачів та гостей лунали щирі привітання з нагоди 45-річного ювілею.
Напередодні свята відбулась рекламна акція «Говоримо про бібліотеку». Бібліотекарі вийшли на вулицю, розповідали про бібліотеку, запрошували мешканців Лісового масиву стати її користувачами.
Увазі відвідувачів була представлена фотовітрина «У плині часу: бібліотека у світлинах», яка відобразила віхи творчого життя бібліотеки впродовж тривалого періоду роботи.
Для молоді була проведена інформаційна п’ятихвилинка «Нове вивчай, але старе не забувай», розповіли про використання інформаційних ресурсів на традиційних та електронних носіях.
На святковий вечір «Ювілей бібліотеки» завітали найактивніші читачі. Вони здійснили екскурс в історію бібліотеки, згадали про свій перший візит, поділилися своїми роздумами та враженнями.
Цей день показав значимість бібліотеки, як осередку культури та дозвілля зі своїми традиціями, які необхідно зберігати та розвивати в майбутньому.
22.10.2017
Бібліотека ім. В. Кучера |
Від козаків – до наших днів»
Літературно-історичний вечір
Літературно-історичний вечір
Сини Твоєї Батьківщини,
В них сила духу непоборна!
Козацтво – слава України,
Це гордість наша всенародна!
Яніна Мельник
14 жовтня багате на свята. В цей день ми відзначаємо - свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського Козацтва, 75-річчя утворення Української Повстанської Армії (УПА) та День захисника Вітчизни.
22 жовтня в бібліотеці ім. В. Кучера в рамках роботи клубу «Золотий вік» відбувся літературно-історичний вечір «Від козаків – до наших днів».Учасники заходу дізнались , що усі ці свята дуже взаємопов’язані й виникали послідовно. Витоки цих свят варто шукати в славному козацькому минулому нашої країни.
20.10.2017
Бібліотека №115 |
«Мистецтво витинанки»
Майстер-клас
Майстер-клас
На майстер-клас з мистецтва витинанки завітали сьогодні до бібліотеки вихованці Освітньо-культурного центру «Дивосвіт».
Бібліотекарі приготували для них багато цікавих книг з українського народного декоративного мистецтва, з яких учасники заходу дізналися багато нового та корисного.
Бібліотекарі приготували для них багато цікавих книг з українського народного декоративного мистецтва, з яких учасники заходу дізналися багато нового та корисного.
Чи знаєте ви, що витинанки були широко розповсюджені серед кочівних народів Алтаю, північної Європи, Балкан та у слов’ян? І що робили їх не лише з паперу, а й зі шкіри та хутра та прикрашали ними одяг та предмети побуту?
Практичну ж частину зустрічі забезпечила наша улюблена майстриня Надія Сокольчук, яка в черговий раз показала всім як з найпростіших речей створюються твори мистецтва. Вражені почутим та побаченим діти працювали завзято та натхненно.
А гарні результати – просто перед вами на фото!
20.10.2017
Бібліотека №115 |
«Масштаб: від людини до Сонячної системи»
Інтерактивна година
Інтерактивна година
У бібліотеці №115 для дітей 20.10.17 відбулася чергова зустріч в рамках клубу «Територія Н». Учні 6 класу ЗОШ № 119 цього разу вивчали масштаб, співвідношення величин і вправлялися у великих та малих завданнях.
У своїх обчисленнях учасники наукового клубу не розмінювалися на дрібниці і одразу взялися до масштабів Сонячної системи. Вісім команд отримали кожна по планеті, яку досліджували, користуючись навігацією бібліотечних книжок. Вони підказали учасникам як далеко та довго можна подорожувати у космічному просторі. Але, коли планети знаходяться в руках дітей, які озброєні навичками масштабних вимірювань, одинокі небесні тіла стають ближчими і між ними можлива справжня дружба.
Слідкуйте за анонсами про наступні заходи та цікаві події на нашій сторінці https://www.facebook.com/lybra115
До зустрічі на «Території Н»!
Відео
|