12.10.2017

Бібліотека №119
«Чудеса Північної Америки»
Відео-екскурсія
за проектом «Читаючи, подорожуй світом!»

 
Хіба ж не чув хтось про сім чудес світу – незвичайні творіння людського генія, що вражали уяву сучасників красою, величчю і досконалістю? Але ж є й інші, не менш захоплюючі чудеса, серед яких ми живемо. І бібліотека запрошує  юних читачів  пізнавати навколишній світ, долучає до віртуальних туристичних подорожей, які покликані розвинути інтерес до історії та культури людства.
Так, 12 жовтня учні 3-го класу СШ № 147 відкривали для себе неповторні цікавинки країн Американської Півночі. Переглянувши уроки «Тітоньки Сови» про історію Північної Америки, слайд-презентацію «Чудеса Північної Америки», створену бібліотекарями, вони ознайомилися із дивовижними творіннями природи Американського континенту – глибокими каньйонами, гримливими водоспадами, роздольними заповідниками. Вразили дітей і творіння людських рук, що милують вічною красою – давні храми, палаци та неповторні сучасні споруди. А розгадки таємниць, що їх оточують, заінтриговані читачі шукали у книжках із виставки «Північна Америка – дивовижний материк планети Земля». У нагоді також стали флаєра «Чудеса Північної Америки» та веб-бібліографічна довідка «Діснейленд – світ дитинства та казки», які отримали  діти.
Подорож у бібліотеці завершена – але вона  триває для зацікавлених школярів, які обрали книжки для читання вдома. Адже бібліотека – це скарбниця книг, що стають супутниками допитливих на все життя!
 

12.10.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Тримай живе слово»
Творчий вечір

12 жовтня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся творчий вечір «Тримай живе слово» для студентів «Університету третього покоління» Деснянського району.
На заході відбулась зустріч талановитих та креативних поетів з Національної спілки письменників України та «Літературного форуму» Романа Кухарука, Тетяни Іванчук, Світлани Макаревської, Тетяни Шпичук, Віри Свистун та Анатолія Горового. Окрім читання поезії, виступив з виконанням українських пісень  Руслан Іщенко.


Aтмосфера зустрічі була невимушеною і доволі цікавою.
 

12.10.2017

Бібліотека №115
«Мир моїй Україні»
Літературний вечір

До Дня українського козацтва бібліотека  № 115 для дітей підготувала для своїх читачів цікаву зустріч із майстринею слова, поетесою, заслуженою вчителькою української мови та літератури Трофимовою Ніною Анатоліївною.

Письменниця поділилася життєвим досвідом та мудрістю своїх прожитих років із учнями 5-х класів ЗОШ № 270. Щиросердно та пристрасно Ніна Анатоліївна говорила про те, що для неї означає свято козацтва, тема українського захисника.

Лірично та чуттєво читала авторка свої вірші, які знайшли позитивний відгук у всіх учасників заходу. Збірка поетеси  «Вишиваймо Україну», яка є у фонді нашої бібліотеки, користувалась сьогодні неабиякою популярністю серед  відвідувачів.

До свята  у бібліотеці  також діє виставка літератури про історію української козаччини «Українського лицарства слава».

Попереду ще багато цікавого, слідкуйте за нашими анонсами!
 

11.10.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Осінь фарби позичає,
майструвати всіх навчає…»

Майстер - клас

Ось і осінь остаточно вступила в свої права! І не тільки з дощиком, хмарами та холодним вітром, але й з сонечком, різнокольоровим листям та глянцем каштанів.

Учасники творчої майстерні «Сонечко», яка  діє при бібліотеці для дітей  ім. Ю. Гагаріна, дуже полюбляють цю пору року за можливість використати різноманітні природні матеріали. Чергова зустріч, яка відбулася в бібліотеці 11 жовтня спільно з підлітковим клубом «Космос» освітньо - культурного центру «Дивосвіт», продемонструвала здібності дітей, їх фантазію та винахідливість. Зацікавили присутніх також книги, які можна використати при виготовленні подарунків своїми руками (а попереду свят так багато!).
Майстер –клас – це не тільки змістовне дозвілля, а й поштовх до читання, бо хто багато читає, той не тільки багато знає, але й багато вміє.

Бібліотека завжди чекає на вас!
 

11.10.2017

Бібліотека ім. С. Олійника
«Демократія – це…»
Урок - бесіда

11 вересня в бібліотеці ім. С. Олійника з учнями 8 класу школи №147  був проведений  урок - бесіда «Демократія - це…».

Завданням уроку було ознайомити юних користувачів з поняттям, витоками та засадами демократії. Бібліотекарі розповіли про виникнення демократії в стародавньому світі та її подальший розвиток  до сьогодення. Також розглянули форму державно-політичного устрою в Україні. Було підкреслено, що з розвитком суспільства зростає увага до інтересів і потреб кожної людини, за для якої повинні здійснюватися будь-які реформи.
Працівники бібліотеки ознайомили учасників заходу з літературою даної теми, підкресливши, що ці видання допоможуть їм знайти відповіді на численні питання.

Захід спонукав юних читачів до роздумів про модернізацію українського суспільства.
 

10.10.2017

Бібліотека ім. В. Кучера
«Права свої знай - обов»язки не забувай»
Тренінг
за проектом  «Молодь. Право. Закон»


10 жовтня до дня юриста в бібліотеці ім. В. Кучера пройшов тренінг «Права свої знай – обов»язки не забувай» для юнацтва Лісового масиву.

В заході взяли участь Пушкарьова Ольга Миколаївна- юрист Центру сім’ї та жінок Деснянського району та учні 8 класу школи №.218.
Увазі користувачів була представлена тематична виставка «Знання законів -знання прав», яка висвітлює правові питання, необхідні для усвідомлення юнаками та дівчатами.

В рамках морально-правового виховання  відбулась  жвава , злободенна для підліткового віку дискусія , присвячена основним правам та обов’язкам громадян України,  правам дитини, нормам правової поведінки, проблемам  «свободи», «обов’язку», «відповідальності».

Знання законів орієнтує школярів  в тому, що дозволено, а що заборонено, Багато злочинів не було б скоєно, якби діти заздалегідь знали достатньо про наслідки своїх дій..
 

10.10.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Мандруємо до Німеччини - країни замків, палаців та готичної архітектури»
Туристична мозаїка за проектом «Читаючи, подорожуй світом!»

«Німеччина займає центральне місце
на карті Європи. Її положення символічно: адже
Німеччина – країна з винятковим економічним
потенціалом, одна з найбільш важливих
«економічних двигунів» в Європейському союзі».

Ніколаос Скилакис

10 жовтня в Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась туристична мозаїка «Мандруємо до Німеччини - країни замків, палаців та готичної архітектури» для юнацтва нашого району.
Увазі користувачів була представлена тематична виставка історичної, географічної, культурологічної, довідкової та енциклопедичної літератури.

Бібліотекарем презентовано мультимедійний матеріал «Туристична Німеччина», який ознайомив відвідувачів з «візитною карткою Німеччини», політичними діячами, творчими особистостями,національними традиціями, святами, краєвидами цієї мальовничої країни.
Найбільш активні школярі взяли участь в інтерактивній творчій грі «Видатні постаті німецького народу».

Мандруйте до Німеччини, пізнавайте історію, культуру, літературу однієї з високорозвинених країн Західної Європи!
 

06.10.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Говорила мишка мишці:
до чого люблю я книжки!»

Театралізовані читання

Хто з дітлахів не любить слухати казки? Особливо разом з ляльковими персонажами, тобто коли відбувається театралізоване дійство.

Ось і цього разу, завітавши до бібліотеки ім. Ю. Гагаріна для дітей, дошкільнята з задоволенням роздивлялись книжки та журнали, уважно розглядали ілюстрації, вгадуючи улюблених героїв, залюбки розповідала віршики. Дуже сподобалася юним артистам підтримка гномика Кузі та Потап Потапича.
А більш за все діти зраділи ляльковій виставі, де були задіяні не тільки герої творів Маршака, але й Зайчик- Вуханчик та курочка Лара. Вони дуже полюбляють книжки і порадили дітям скоріше вивчити усі літери, щоб швидше почати читати. Скільки вражень, емоцій! А головне – бажання знов відвідати це чудове місце – Бібліотеку.

Запрошуємо всіх!
 

06.10.2017

Бібліотека №115
«Ліс і людина»
Екологічний урок в рамках відзначення
дня працівника лісового господарства в Україні
 
Землю часто називають зеленою планетою. Цим вона завдячує дорогоцінному скарбу, який має – лісам, де мешкає найбільша кількість живих організмів. Ліс дарує їм притулок, їжу, комфорт, чисте повітря. Проте, саме ліси стають об’єктом чи не найбільш жорстокого ставлення збоку людини.

Про ці проблеми та інші життєво важливі екологічні питання розмірковували сьогодні у бібліотеці наші маленькі читачі. Чому ж  важливо опікуватися лісами, що корисного дарує ліс людині, як, натомість, вона йому шкодить, і що кожен з нас може зробити аби протидіяти цій шкоді, розповідала учням початкових класів ЗОШ № 249, № 312, № 259 бібліотекар  ЦРБ ім. П. Загребельного Санковська Ірина Мечиславівна. Також, протягом уроку ми дізналися про організації та професії, які опікуються лісами, отримали практичні поради щодо екосвідомої поведінки, зрозуміли важливість вторинної переробки, відмови від надмірного споживання природних ресурсів та необхідність дбайливого ставлення до природи.
Для учасників заходу був проведений огляд літератури з екології, яку можна отримати в бібліотеці та підготовлена книжкова виставка «Любіть цей світ – безмежний, загадковий».
 

04.10.2017

Бібліотека №119
Мову рідної природи розуміти серцем вчись
Природознавча мандрівка за проектом
«Маленькі кроки у світ великої літератури»

«Дітям потрібні прості й світлі,
але водночас пізнавальні історії.»

Олесь Ільченко

4 жовтня вихованці ДНЗ № 176 були запрошені до бібліотеки № 119, щоб долучитися до творчості відомого українського письменника Олеся Ільченка з нагоди його 60-річчя, адже він - автор понад 30 книг, серед яких 20 – казки, комікси та енциклопедичні книжки для дітей.
 
На особливу увагу заслуговують його твори  для зовсім маленьких читачів, які відкривають малюкам довколишній світ. Із задоволенням дошкільнята слухали уривки із оповідань та дізнавалися про те, як мандрувала дощинка, як крокодилові лікували зуби, як коник співати навчився, де живуть тварини… Кожна історія Олеся Ільченка – це веселі пригоди дітей, тварин, і, водночас, - відкривання дітям різноманітних явищ, відповідь малим «чомучкам» на їхні нескінчення запитання.
Залюбки дітлахи переглядали мультфільм «Лісова хроніка», відгадували загадки про природу та за правильні відповіді отримували у нагороду цукерочки. А пам’ятки, присвячені Олесю Ільченку, дошкільнята передадуть своїм батькам, які їм будуть допомагати у виборі літератури для читання при наступному відвідуванні бібліотеки.

Також діти зацікавилися книжками з викладки «Мудріші від казки природи підказки», героями яких є, так звані знайомі незнайомці: дерева, птахи, риби, комахи. Ці твори спонукають юних читачів  вслухатися у навколишній світ, сприймати його серцем та глибше пізнавати.
 

03.10.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Я так люблю співати!»
День музики

Чи знаєте ви, що низку свят жовтня відкриває Міжнародний день музики? Вже стало доброю традицією відзначати його у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей.
Учасники заходу взяли активну участь у вікторині. А головною подією став виступ вихованців дитячої музичної школи № 23. З яким задоволенням діти та дорослі дивилися чудовий концерт цього талановитого колективу! Спів, гра на сопілці, бандурі, баяні…, яскраві українські костюми…
Свято вдалося, бо надало не тільки гарного настрою, але й можливості дізнатись багато цікавого про музичні інструменти та книжки з мистецтва.
 

Відео

 
Віртуальна виставка "Знай свої цілі" за проєктом
гендерного напрямку "Рівні можливості"
 

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter