03.05.2017

Бібліотека №119
Тваринний світ  Північної  Америки
Природознавча мандрівка
за проектом «Читаючи, подорожуй світом!»


Усі дітлахи, звичайно, полюбляють відвідувати зоопарки та цікавляться різноманітними тваринами, котрі у них мешкають, адже тваринний світ нашої планети – великий і незбагненний.

Тому 3 травня учні 1-го класу СЗШ № 207 залюбки завітали до бібліотеки, щоб дізнатися про представників дикої природи Американського континенту.
Зацікавлено діти переглянули трейлер «Північна Америка. Народжені непокірними», здійснили невелику історичну подорож Північною Америкою разом із тітонькою Совою, відвідавши її урок. А з презентації «У світі тварин Американської півночі» юні читачі довідалися, що на Алясці мешкає найбільший хижак на суші – бурий ведмідь кадьяк, який важить понад 700 кг при зрості на задніх лапах до 4 м, що білий ведмідь у пошуках улюбленої здобичі - тюленів - проходить за день 70 км, що він чудово плаває і витримує мороз до -60 градусів, що тільки у північній тундрі Канади водиться вівцебик, що довжина рогів північного оленя - більше 1,5 м…
Дуже здивувало школярів, що на півдні мешкають алігатори - настільки різний клімат на континенті. «Помилувалися» діти і акулами-людожерами, адже води Тихого і Атлантичного океанів, що омивають Америку, є домом для найбільших і найнебезпечніших акул на планеті.

Книжки з тематичної добірки «Тваринний світ Північної Америки» також ознайомили читачів із особливостями життя диких мешканців материка. А бібліотекарі наголосили на тому, що, на жаль, деякі види тварин через діяльність людини знаходяться на межі зникнення і для їх збереження створено ряд заповідників і національних парків.
Сподіваємось, що наші користувачі із задоволенням здійснили пізнавальну зоомандрівку, та запрошуємо на наступні зустрічі із цікавинками Північної Америки.
 

02.05.2017

Галерея мистецтв
Крізь час
Виставка Марії Франчук

2 травня в Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. А. Загребельного відкрилася персональна  виставка Марії Франчук «Крізь час».

Творчість молодої художниці  доволі розмаїта. Раннім, ще дитячим роботам Марічки, напевно позаздрив би і сам  Анрі Матісс, така в них сила кольорів. Але в подальшому, живопис юної мисткині більш зрілий , зникає експресія барв, з’являється пильний погляд і намагання осмислити навколишній світ та безмежний Всесвіт.

Творчість художниці з 8-мирічного віку була неодноразово відмічена у пресі, входила в каталоги, ілюструвала книжки та календарі разом з малюнками інших дітей. Також брала участь у міжнародних пленерах.
Марія Франчук нагороджена золотою медаллю і дипломом Міжнародного олімпійського комітету (Греція, Афіни 2003 рік).

Нагороджена 1-ою премією Всеукраїнського конкурсу «Олімпійські традиції майбутнім поколінням» (Україна, Київ 2003).

Нагороджена золотою медаллю і дипломом лауреата 11-го Міжнародного дитячого конкурсу малюнку (Японія, Токіо березень 2004 року).

У червні 2016 успішно захистила свій мультиплікаційний дипломний проект «By The Wind», який ви можете переглянути в нашій галереї допоки триває виставка. Вхід вільний.

 

29.04.2017

Бібліотека №115
Мистецтво спілкування
(тренінг)

На зустрічах нашого недільного клубу ми не марнуємо час і не розводимо пустих балачок. Вдосконалювати мистецтво спілкування вчилися учасники клубу протягом тренінгу, який влаштувала у бібліотеці психолог по роботі з підлітками, спеціалістка з альтернативної освіти, учасниця підліткового комунікативного клубу «Come & Comm» Діана Житня.
У дружньому колі діти вчилися навичкам комунікації, прийомам ораторського мистецтва, визначали межі комфорту та способи їх розширення, прислухались до тих, хто любить помовчати.

Важливо, що модератору вдалося залучити до дискусії кожного учасника зустрічі. Бесіда була невимушеною та цікавою, а ще цікавішими були завдання, заплановані авторкою тренінгу. Як справжні дослідники феномену комунікації, учасники тренінгу займалися не просто теорією, а й  впроваджували її у практику. Досягти певної мети засобами спілкування – часто досить не просто, особливо дітям, які ще тільки вчаться вирішувати проблеми самостійно. Із завданням подзвонити по телефону та отримати потрібну інформацію впорались всі. А піти далі і скоротити дистанцію у спілкуванні с перехожими на вулиці допомогла весна, сонце та тепло. Питання про те, чому важливо спілкуватися, змусило задуматись про ці  важливі речі ще кількох учасників експерименту, а наших гуртківців розмова з незнайомцями позбавила кількох безглуздих страхів та комплексів.
Бажаємо всім гарного спілкування, для якого обов’язково знайдуться потрібні та гарні слова! І пам’ятайте, що головне у спілкуванні – це чути та відчувати свого співрозмовника.
 

28.04.2017

Бібліотека ім. С. Олійника
„Блукаюча зірка Ісаака Бабеля”
Засідання клубу „Іванна”

28 квітня до бібліотеки ім. С. Олійника завітали члени клубу „Іванна” на літературний вечір „Блукаюча зірка Ісаака Бабеля”. Одеса дала життя багатьом талановитим людям, які по – різному увічнили це місто. Один з них – Ісаак Еммануїлович Бабель. Він зробив Одесі безцінний подарунок – свої „Одеські оповідання”, які відобразили культуру, побут та звичаї того  часу, а головне – знаменитий „одеський говір”.
Читаючи оповідання відомого одесита, присутні були вражені його  влучними  спостереженнями за життям дореволюційної Одеси. Зацікавили учасників заходу також фрагменти фільму „Исаак Бабель: роковой треугольник”, який висвітлює одну зі сторінок життя письменника.
 

27.04.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Ми українці – нація сильних»
Літературна мозаїка Марії Морозенко

У бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей відбулася довгоочікувана зустріч відомої української поетеси, письменниці, голови ТО об’єднання дитячих письменників Національної спілки письменників України Марії Морозенко зі своїми прихильниками.
Марія Миколаївна розповідала про свою творчість, ділилась планами на майбутнє, читала вірші, презентувала нову повість «Я закохалась», яка вийшла друком нещодавно, роздавала автографи, відповідала на безліч запитань. Цікаво було послухати враження дітей від улюблених книжок, особливо про кошового отамана війська запорозького, Івана Сірка. «Незвичайні», «захоплюючі», «цікаві» - ось загальна оцінка читачів. Що може бути краще?!
 

27.04.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Я єдиний та неповторний»
Тренінг-клас «Гармонія»

Чергове заняття в рамках тренінг-класу «Гармонія» було присв’ячене самооцінці. Ажде, коли дитина дорослішає, їй часто дуже важко розібратися у собі, правильно оцінити власну поведінку та зрозуміти, чому якісь речі відбуваються саме з нею.

Розібратися у всіх тонкощах власного «Я» підліткам допомогла психолог з «Центру у справах сім’ї та жінок» Наталія Федорівна Овсієнко.  Досвідчений педагог розповіла учням,  які бувають типи людей, про вплив людської свідомості на наші вчинки, взаємини з рідними та друзями.


Наостанок Наталія Федорівна дала школярам цінні поради: як розкрити свої таланти, налагодити стосунки з оточуючими та  жити в гармонії зі світом.
 

27.04.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Велика Британія запрошує…»
Історико - етнографічна  година
(за проектом «Читаючи, подорожуй світом!»)

«Я нічого не бажав би змінити
в Англії окрім погоди»

Оскар Уальд

5, 20,27 квітня в  ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулись історико-етнографічні  години «Велика Британія запрошує…». В заході взяли участь учні загальноосвітніх  школ № 119, № 247.

Читачам було представлено виставку-подорож, яка розповідає про географічне положення, природні умови, історію, політичний устрій та культуру Великої Британії.
Бібліотекар підготувала  мультимедійну презентацію «Її Величність Британія», що надала можливість присутнім краще пізнати історію та культуру цієї країни. Учасники заходу здійснили віртуальну подорож історичними  та пам’ятними  місцями Англії, Шотландії, Північної Ірландії та Уельсу.
Найактивніші читачі взяли участь в інтерактивній грі «Починаючий екскурсовод» та прокоментували  сторінки історичних та сучасних  подій, важливі етапи та цікаві факти розвитку Великої Британії.

Щоб краще дізнатись про цю чудову країну, не схожу на інші держави світу, долучайтесь до читання та подорожуйте!
 

26.04.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Те, про що не можна мовчати…»
Фотовиставка

Арт-виставка «Те, про що не можна мовчати», в рамках Всеукраїнського проекту «Інтеграція через діалог», завітала до бібліотеки  ім. Ю. Гагаріна для дітей. Кожне фото – це своя історія, емоції та переживання підлітків, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Учні шкіл Лісового масиву Деснянського району мали змогу не тільки переглянути чудові фотороботи, але й послухати коментарі до них, поспілкуватись із однолітками. А ще – зробити для себе відкриття, як за допомогою оптичного пристрою можна побачити минуле і теперішнє.

 

26.04.2017

Бібліотека ім. В. Кучера
«Чорнобиль... Трагедія... Пам’ять...»
Година-реквієм

Мовчать слова, як квіти обеліскам,
Радіаційна зона не зника.
Живих вшануймо і вклонімось низько
Сльозина болю по щоці стіка.

Мальва СВІТАНКОВА

26 квітня 2016 року в  бібліотеці ім. В. Кучера відбулася година-реквієм  «Чорнобиль... Трагедія... Пам’ять...». Чорнобильська трагедія… Ось уже 31 рік дзвони Чорнобиля стукають в наші серця. Змушують нас зупинитись і озирнутись в той страшний 1986–й рік… Ця катастрофа не тільки викликала численні жертви, але й суттєво змінила якість життя населення України, вона завжди буде займати особливе місце в історії людства.
Учні переглянули документальні фільми про Чорнобильську катастрофу та ознайомились з виставкою-нагадуванням  «Чорнобильський пил на роки опадає».
 

26.04.2017

Бібліотека ім. С. Олійника
«На розпеченім серці реактора»
Презентація книги


Прошли года. Комбат, построй.
Поверку сделай батальона.
Ведь он сражался как Герой.
За жизнь, спасенне народа.

В. А. Гудов

26 квітня, в річницю аварії на Чорнобильській АЕС в бібліотеці ім. С. Олійника відбулася презентація книги В. А. Гудова „731 спецбатальйон”.
Володимир Гудов був учасником і свідком ліквідації аварії на  ЧАЕС в складі 731 окремого батальйону спеціального захисту. Ті страшні події він освітив  в своїй книзі. На сторінках  засвідчена біль утрат і гордість за звершення людей у небаченій боротьбі. Звучить пересторога - атом не прощає легковажності  та безвідповідальності. Автор подарував свою книгу бібліотеці з надписом: „ Живите и помните, чтобы подобное не повторилось”.
Книга вчить молоде покоління мужності, чесності, вірності обов`язку, виховує і виховуватиме в юнаків і дівчат найкращі людські якості. Розмова пройшла з школярами СШ №147 відверто, довірливо і не залишила нікого байдужим.
 

25.04.2017

Галерея мистецтв
«Міфи та реальність. Князі: Олег, Святослав, Володимир»
Засідання клубу «Моя Україна»

В Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного відбулося чергове засідання клубу на тему «Міфи та реальність. Князі: Олег, Святослав, Володимир».

За допомогою гумору лектор зумів передати хитросплетіння давньої історії, роль Олега у формуванні державності русичів, взаємовідносини князів Ігоря, Олега із древлянами. Нелегке і, подекуди, трагічне формування державності русичів навколо Києва для учнів стало цікавим і захоплюючим.
Головна особливість заходу полягала в тому, що лектор  на історичному матеріалі вчив слухачів самостійного мислення.
 

Відео

 
Міжнародний день їстівної книги
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter