09.11.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Серенади для дітлахів»
Григорія Фальковича
Зустріч з письменником

«…Всім дорослим людям знову
Треба вчить дитячу мову»

(Г.Фалькович)

Зустріч з письменником Григорієм Фальковичем, що відбулася в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, до Дня української писемності та мови, зібрала багато прихильників поета.

Разом з автором («дуетом»), діти з задоволенням декламували вірші, демонстрували свої малюнки до них, ставили пану Григорію багато запитань, особливо про його кумедних персонажів. А письменник ділився не тільки секретами творчості, але й секретами виразного читання.
А ще – презентував подарунковий варіант видання своїх віршів «Шалахмонеси» з унікальними малюнками художника Павла Фішеля, виконаними в стилі оформлення середньовічних манускриптів.

А хто ще не знає веселих і повчальних віршів Фальковича? Навіть тих, що цитують, як «народний фольклор»? «…Вони зранку не вітаються, манікюрами пишаються», «…В кожного життя своє. Тож радій тому, що є», «Я наївся досхочу – тільки дихаю й мовчу…», «…трохи інших декорацій, світла, музики, овацій»…Тоді вам треба до бібліотеки!

Чекаємо на вас!
 

09.11.2017

Бібліотека №1
«Читаймо та вивчаймо українське!»
Літературна зустріч
 
З  нагоди Дня української писемності та мови  до бібліотеки №1 на зустріч зі школярами СШ №23 завітали: Голова літературного форуму – Тетяна Іванчук,  українські поети Роман Кухарук, Юрій Титарів, Анатолій Горовий, Тетяна Шпичук.

Обдаровані діти з радістю зустріли поетів. Цікавинкою для юнацтва було жеребкування порядку виступу поетів.
В теплій та дружній атмосфері українського слова пройшли поетичні читання та літературна дискусія юнаків та дівчат з виступаючими. Читачі бібліотеки  ознайомились з творчістю  поетів, прізвища яких відомі далеко за межами нашої країни.

Гості бібліотеки подарували свої книжки для зацікавлених читачів. На добру згадку про чудовий літературний захід відбулась фотосесія поетів з талановитими учнями.
 

08.11.2017

Галерея мистецтв
«Від руйнації до життя»
Миколи Мединського

З 7 до 18 листопада в Муніципальній галереї мистецтв ім. П. Загребельного діє виставка сакрального мистецтва військового капелана Миколи Мединського «Від руйнації до життя».
На виставці капелан Миколай представив свої унікальні роботи із військових артефактів, які створював разом з бійцями в зоні АТО. Розповідаючи про свою діяльність на фронті, отче наголосив, що війна на українській землі ведеться не кілька років, а вже багато століть. Так виникла ідея через знаряддя руйнації: гільз, уламків снарядів та знарядь створити  арт-інсталяції, вази та свічки із трипільським розписом, щоб об’єднати дух усіх поколінь українського народу.
Особливу увагу відвідувачів привертають дві унікальні ікони: “Я рани ваші взяв на себе”. Ця ікона пробита осколками і знайдена бійцями під час риття окопу та ікона “Богородиця Єднання”, яка з 2015 року мандрує разом з капеланом на передовій.
Цікавою частиною виставки також є кадри із документального фільму “Наш капелан” режисера Сергія Лисенко зняті протягом 2014 – 2017 років. Запрошуємо всіх небайдужих відвідати виставку «Від руйнації до життя», що несе не тільки сакральний зміст, а й новий формат для нашого арт-простору!

Вхід вільний.
 

07.11.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
" Від сторінки до сторінки - презентуємо новинки..."
День нової книги

7 листопада в ЦРБ ім. П.А. Загребельного відбувся День нової книги для  читачів різних вікових категорій. Користувачі бібліотеки ознайомились з новими надходженнями літератури за ІІІ квартал 2017 року.

Ласкаво просимо всіх бажаючих до читання новинок!
 

03.11.2017

Бібліотека №119
«Про дітей і для дітей»
Голосні читання

Третього листопада вихованці групи з вадами мовлення ДНЗ № 176 мандрували сторінками чудових книжок відомого дитячого поета Самуїла Маршака, до 130 річчя від дня народження. А провідниками у цій подорожі стали бібліотекарі, які провели у дитячому садку голосні читання для дошкільнят.
Залюбки малята слухали веселі вірші «Казка про безглузде мишеня», «Кицькин дім», «Дітки в клітці», спілкувалися із бібліотекарями. Зацікавлено маленькі читачі розглядали книжечки з тематичної добірки, відгадували гумористичні загадки, складені письменником–фантазером.

З нетерпінням дітки будуть чекати на наступну зустріч із книжками і бібліотекарями, які їх прилучають до читання та допомагають робити маленькі кроки у світ великої літератури.
 

02.11.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Ірен Роздобудько: життя – мій острів для читачів»
Творча зустріч

«Я люблю своїх читачів. Коли я пишу, я знаю,
хто буде читати цей текст, і стараюся
для читача – кожного окремо»

Ірен Роздобудько

2 листопада у Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного відбулась творча зустріч з талановитою письменницею, поетесою, журналісткою, сценаристкою, мешканкою Деснянського району, Ірен Роздобудько.

Пані Ірен  займається улюбленою справою, і можливо, саме у цьому нестримному бажанні і закладена формула її успіху. А ще – у таланті і великій працелюбності.
Письменниця розповідала, що у своїй творчості ніколи не обмежується якимось одним жанром, вона сміливо експерементує із стилями, темами та героями і вибудовує власну оригінальну манеру.

Неперевершена майстриня сучасної літератури відкрила невеличку завісу своєї творчості, навчила поціновувачів книги, як бути світлою частинкою досконалої краси світу, і як зробити життя гармонійним.
Бібліотекарями була подарована автору персональна пам’ятка «Я люблю своїх читачів…» та презентований тематичний перегляд творів письменниці.

На завершення заходу для читачів бібліотеки відбулася автограф – сесія.

Читайте твори Ірен Роздобудько і ви отримаєте задоволення від прочитаних книг.
 

02.11.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Незвичайне декорування звичайних речей»
Майстер-клас

Майстер-клас з декорування пляшок, що відбувся у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, як завжди зібрав багато учасників творчої майстерні «Сонечко». Не дивно – адже  зараз канікули!
Та й техніка декорування пляшок виявилася настільки різноманітною, що багатьох чекали несподівані відкриття. За допомогою волонтера громадської організації «Божі діти» Наталії Гончарук, діти з задоволенням створювали оригінальні вироби.
А різноманітні варіанти оформлення пляшок юні майстри  змогли підглянути з книжок, які запропонували бібліотекарі.

Вкотре учасники заходу переконались, що бібліотека - місце не тільки для читання, а й для творчості. Бажаєте впевнитись в цьому – приходьте! У нас завжди цікаво!
 

01.11.2017

Бібліотека №151
«Христофор Колумб – першовідкривач Америки»
Краєзнавчий урок
за проектом «Читаючи, подорожуй світом!»

1 листопада в бібліотеці №151 відбувся краєзнавчий урок «Христофор Колумб - першовідкривач Америки» для членів клубу «Сімейний книголюб». Захід  проведений сумісно з Деснянським районним Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Відвідувачам бібліотеки була презентована книжкова виставка «Принади Південноамериканського континенту». Перегляд науково – популярного фільму «Невідома експедиція» надав можливість користувачам бібліотеки «разом з Колумбом пройти тисячі кілометрів, щоб відкрити «Новий світ». Батьки та їх діти разом з бібліотекарями, здійснили захоплюючу мандрівку шляхами всесвітньо відомого мореплавця.
Учасники заходу з цікавістю ознайомилися з інформацією про те, що великий мореплавець Колумб своїм відкриттям Американського континенту, також започаткував вивчення Південної Америки.
   Робота за проектом «Читаючи, подорожуй світом!» спонукає наших читачів до розширення географії туристичних маршрутів, більш глибокого пізнання історії та культурного різноманіття  народів багатьох країн та різних континентів.

 

01.11.2017

Бібліотека №115
«Осіння круговерть»
Цикл заходів у рамках проекту «Канікули з книгою»

Насичену та цікаву програму для своєї читацької спільноти підготувала бібліотека на тиждень осінніх канікул.

У понеділок, 30 жовтня,  для учнів 4-х класів ЗОШ № 300 пройшов урок-телепередача «Нема без кореня рослини, а нас, людей, - без Батьківщини!». В імпровізованій студії обговорювали, чим є рідний край для кожної людини. Всі отримали змогу приміряти на себе роль ведучого телепередачі. А дикторські навички перевіряли, зачитуючи підготовлені бібліотекаркою вірші про рідний край.
Журналістська тематика продовжувалася й наступного дня. Чергове заняття гуртка «Журналістика для школярів» було присвячене фотографії. Майстер-клас з основ фотографії, композиції та роботи з фототехнікою влаштував для майбутніх журналістів професійний фотограф Бакбардін Ігор Юрійович.

Протягом усього тижня канікул для дошкільнят тривали заходи, приурочені 130-річчю від дня народження улюбленого дитячого автора Самуїла Маршака. Казки та твори письменника були представлені на виставці «Яскравий ліхтарик творів С. Маршака». А для справжніх шанувальників його творів, під керівництвом бібліотекарки, пройшли голосні читання.
Для підлітків протягом тижня проходила акція-сюрприз «Книгу обирай – вподобання міняй!». З метою розширити коло літературних захоплень своїх читачів бібліотека запропонували прочитати книжки, назву та автора яких закривала спеціальна обгортка. Тож довідатися, з якою книжкою пройдуть канікули діти могли тільки вдома. Приємно, що сміливих і відкритих до нового читачів виявилося багато!

Ну і, як завжди - пізнавально-розважальні ігри! Цього разу у бібліотеці пройшла вікторина на сходознавчу тематику «Невідома Японія».

Найкращі канікули – канікули з бібліотекою!
 

01.11.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Квітуча сакура»
Майстер-клас до відзначення року Японії в Україні

Японська квітуча сакура - традиційний символ ніжності,  любові, молодості та краси життя для людей різних національностей.
1 листопада в ЦРБ ім. П.А. Загребельного відбувся майстер-клас «Квітуча сакура» для дітей учасників АТО та дітей біженців з Афганістану.
Маленькі відвідувачі бібліотеки майстерно навчились робити аплікацію з кольорового паперу та вже можуть радо поділись досвідом «хенд-мейду» з своїми друзями та рідними.

 

01.11.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного

«Завітаймо до казкової Данії!»

Історико-географічна подорож
до Міжнародного року сталого розвитку туризму
 
1 листопада в ЦРБ ім.  П. А. Загребельного відбулась історико-географічна подорож «Завітаймо до казкової  Данії!»  для читачів- біженців за проектом «Пізнай, прийми та руку простягни… ». Користувачі бібліотеки  ознайомились з енциклопедичною, довідковою літературою, підручниками з країнознавства та здійснили яскраву мультимедійну подорож однією із скандинавських країн -чарівною Данією.

Отже, міжнародний туризм- це багатогранне явище, важлива форма організації відпочинку, проведення дозвілля, пізнання  історії, культури, традицій  різних країн світу та. навколишнього середовища.

 

Відео


 

Творчі діячі Деснянського району міста Києва
Біобібліографічний довідник
 
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter