01.11.2017

Бібліотека №151
«Христофор Колумб – першовідкривач Америки»
Краєзнавчий урок
за проектом «Читаючи, подорожуй світом!»

1 листопада в бібліотеці №151 відбувся краєзнавчий урок «Христофор Колумб - першовідкривач Америки» для членів клубу «Сімейний книголюб». Захід  проведений сумісно з Деснянським районним Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Відвідувачам бібліотеки була презентована книжкова виставка «Принади Південноамериканського континенту». Перегляд науково – популярного фільму «Невідома експедиція» надав можливість користувачам бібліотеки «разом з Колумбом пройти тисячі кілометрів, щоб відкрити «Новий світ». Батьки та їх діти разом з бібліотекарями, здійснили захоплюючу мандрівку шляхами всесвітньо відомого мореплавця.
Учасники заходу з цікавістю ознайомилися з інформацією про те, що великий мореплавець Колумб своїм відкриттям Американського континенту, також започаткував вивчення Південної Америки.
   Робота за проектом «Читаючи, подорожуй світом!» спонукає наших читачів до розширення географії туристичних маршрутів, більш глибокого пізнання історії та культурного різноманіття  народів багатьох країн та різних континентів.

 

01.11.2017

Бібліотека №115
«Осіння круговерть»
Цикл заходів у рамках проекту «Канікули з книгою»

Насичену та цікаву програму для своєї читацької спільноти підготувала бібліотека на тиждень осінніх канікул.

У понеділок, 30 жовтня,  для учнів 4-х класів ЗОШ № 300 пройшов урок-телепередача «Нема без кореня рослини, а нас, людей, - без Батьківщини!». В імпровізованій студії обговорювали, чим є рідний край для кожної людини. Всі отримали змогу приміряти на себе роль ведучого телепередачі. А дикторські навички перевіряли, зачитуючи підготовлені бібліотекаркою вірші про рідний край.
Журналістська тематика продовжувалася й наступного дня. Чергове заняття гуртка «Журналістика для школярів» було присвячене фотографії. Майстер-клас з основ фотографії, композиції та роботи з фототехнікою влаштував для майбутніх журналістів професійний фотограф Бакбардін Ігор Юрійович.

Протягом усього тижня канікул для дошкільнят тривали заходи, приурочені 130-річчю від дня народження улюбленого дитячого автора Самуїла Маршака. Казки та твори письменника були представлені на виставці «Яскравий ліхтарик творів С. Маршака». А для справжніх шанувальників його творів, під керівництвом бібліотекарки, пройшли голосні читання.
Для підлітків протягом тижня проходила акція-сюрприз «Книгу обирай – вподобання міняй!». З метою розширити коло літературних захоплень своїх читачів бібліотека запропонували прочитати книжки, назву та автора яких закривала спеціальна обгортка. Тож довідатися, з якою книжкою пройдуть канікули діти могли тільки вдома. Приємно, що сміливих і відкритих до нового читачів виявилося багато!

Ну і, як завжди - пізнавально-розважальні ігри! Цього разу у бібліотеці пройшла вікторина на сходознавчу тематику «Невідома Японія».

Найкращі канікули – канікули з бібліотекою!
 

01.11.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Квітуча сакура»
Майстер-клас до відзначення року Японії в Україні

Японська квітуча сакура - традиційний символ ніжності,  любові, молодості та краси життя для людей різних національностей.
1 листопада в ЦРБ ім. П.А. Загребельного відбувся майстер-клас «Квітуча сакура» для дітей учасників АТО та дітей біженців з Афганістану.
Маленькі відвідувачі бібліотеки майстерно навчились робити аплікацію з кольорового паперу та вже можуть радо поділись досвідом «хенд-мейду» з своїми друзями та рідними.

 

01.11.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного

«Завітаймо до казкової Данії!»

Історико-географічна подорож
до Міжнародного року сталого розвитку туризму
 
1 листопада в ЦРБ ім.  П. А. Загребельного відбулась історико-географічна подорож «Завітаймо до казкової  Данії!»  для читачів- біженців за проектом «Пізнай, прийми та руку простягни… ». Користувачі бібліотеки  ознайомились з енциклопедичною, довідковою літературою, підручниками з країнознавства та здійснили яскраву мультимедійну подорож однією із скандинавських країн -чарівною Данією.

Отже, міжнародний туризм- це багатогранне явище, важлива форма організації відпочинку, проведення дозвілля, пізнання  історії, культури, традицій  різних країн світу та. навколишнього середовища.

 

30.10.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Тисячолітній Миколай»
Презентація книги
за проектом  «Павло Загребельний : золоті сторінки творчості»

30 жовтня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась презентація книги «Тисячолітній Миколай» для користувачів різних вікових категорій.

Твір складається із двох книг «Полювання на хлястики» та «Залізні зуби». У романі автор показує, як пов язані між собою людина і суспільство, як вони створюють конкретний проміжок часу історії, як потім ці періоди утворюють цілісну систему, що формує світогляд усієї української нації. Людина-історія. Замкнене коло. «В кінці моєму-мій початок. Я загораюсь від своїх тисячолітніх, як вогонь від вогню…» - так сказав у творі Миколай. У цьому творі умовна, майже фантастична конструкція-всі події відбуваються з однією людиною, яка живе тисячу років.
Кожна епоха своєрідна і неповторна, гірка та водночас наповнена щастям. Ось такі філософські виміри майстерно показав у пропонованому романі Загребельний.
 

27.10.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Моральність в нашому житті»
Зустріч в рамках проекту «Два храми духовністю єдині»

«Оточуючі тебе події - це набір фарб,
твоя воля - кисть, твоє життя – полотно»

(Вікіцитата)

Чи знаєте ви, що таке «мораль» і «моральність»? З’ясувати ці поняття допомогла зустріч учнів 212 школи зі священнослужителями Свято Успенської Києво-Печерської Лаври ієромонахом Глібом, ієродияконом Піором та директором Фонду «Святих благовірних князів Бориса та Гліба» Володимиром Луб’янецьким, яка відбулася в бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей.
Школярів дуже вразили енциклопедичні знання гостей, їх звернення до книг, представлених на виставці. А цікаві приклади та пояснення, щодо загальноприйнятих в людському суспільстві уявлень про мораль так зацікавили присутніх, що спонукали до жвавої дискусії та обміну думками.

Сподіваємося, що всі учасники заходу надовго запам'ятають цю незвичайну зустріч та будуть керуватися у своєму житті передусім поняттям моральності. Адже, як сказав Шолом Алейхем:"Людина це те, ким вона хоче бути".

 

27.10.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Пам’ять серця»
Історико-патріотична година

27 жовтня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась історико-патріотична година «Пам’ять серця» до 73-ої річниці  від дня вигнання нацистських окупантів для студентів університету ІІІ-го віку при територіальному центрі соціального обслуговування Деснянського району  В рамках проведення заходу було презентовано виставку-репортаж «Друга Світова війна. Битва за Україну». Із зацікавленістю відвідувачі бібліотеки прослухали історичний матеріал про патріотизм та мужність української жінки-снайпера, Героя Радянського Союзу Людмили Павличенко, яка брала участь у битвах : Одеська оборона, оборона Севастополя, прикордонні битви в Молдавії.
Сьогодні ми радіємо сонцю, життю, чистому небу… Ми ніколи не забуваємо про мільйони тих, хто віддав своє життя в роки Другої Світової війни за наше світле майбутнє. 

 

27.10.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Врятуємо Чорне море»
Інтерактивне заняття
до Міжнародного дня Чорного моря

Я з морем одразу навік подружив
Хоча біля нього ніколи не жив.
Бо там на просторі, всі мрії мої
Про дальні походи, незнані краї.

В. Струтинський

Для четверокласників ЗНЗ №189 заняття гуртка юних любителів природи «Капітошка» розпочалося розповіддю про Чорне море у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей.

Проект «Збережемо дивосвіт рідної країни» у переддень канікул - 27 жовтня, висвітлював важливу для України дату -  Міжнародний день Чорного моря, який відзначається щорічно 31 жовтня.
Інтерактивне заняття складалось із дослідів та спостережень, які демонстрували шляхи забруднення водних просторів сміттям. Учні дізналися про вселення у море перенесених видів з інших морів, про наслідки такого «сусідства». Експеримент з економією води під час чищення зубів сприяв розумінню учнями початкової школи важливості збереження води – єдиного і неповторного середовища існування річкових та морських мешканців.
Діти запропонували залучити всіх бажаючих допомогти морським просторам власними діями і вчинками та організувати проект «Не сміти!», де визвалися бути тренерами.

Цікаво і незабутньо провели час школярі!
 

26.10.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Японія відома та невідома»
Країнознавчий вернісаж

26 жовтня у приміщенні райдержадміністрації Деснянського району відбувся щорічний фестиваль талановитих дітей та молоді з особливими потребами «Повір у себе». Тема цьогорічного заходу «Японія та інші країни Сходу» до року Японії в Україні.

Працівники публічних бібліотек Деснянського району взяли активну участь у проведенні фестивалю. Тема східної культури була розвинена у заходах, підготовлених бібліотеками для присутніх на фестивалі.

На великій книжковій виставці «Японія: гармонійне поєднання сучасності та традицій» була представлена найкраща література з історії, культури та сучасності країни.

Діти і дорослі із задоволенням взяли участь у вікторинах, майстер – класах - по складанню японських журавликів, як символ довголіття і миру; по виготовленню незвичних паперових японських ляльок «Чиогамі- Нинге», які  дуже сподобалося дітям. А один із майстер-класів уможливив справжнє диво: в руках юних майстрів восени зацвіла справжня «гірська вишня» - сакура.

Гостям та учасникам заходу були надані інформаційні флаєра «Японія – країна, де сходить сонце».

Із подарунками на згадку та гарним настроєм, з вірою в добро –закінчилося свято.

 

24.10.2017

Галерея мистецтв
«Данія : краєвиди, історичні місця,
музеї та видатні постаті»

Історико-літературна подорож
за проектом «Читаючи, подорожуй світом!»

17 та 24 жовтня в Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. A. Загребельного відбулись історико-літературні подорожі  «Данія : краєвиди, історичні місця, музеї та видатні постаті» для учнів загально-освітніх навчальних закладів № 247 та №119.
 
Увазі користувачів була представлена тематична виставка-вернісаж, яка знайомить з краєвидами, природою, історією, культурою та літературним світом Данії. Відвідувачам заходу було презентовано мультимедійний матеріал «Казкова країна півночі», який ознайомив присутніх з пейзажами, візитною карткою країни, пам`ятками архітектури, музеями та видатними данцями.

Юнаки та дівчата взяли активну участь у заході та надали цікаву довідкову нформацію про видатних особистостей цієї скандинавської країни: письменника Ганса Крістіана Андерсена, фізика Нільса Бора, винахідника конструктора «Лего» Оле Кірк Крістіансена, сучасну королеву Данії - Маргрете ІІ.
 
Учасники заходу читали вірші Андерсена та всі присутні дізнались, що письменник був не тільки казкарем-прозаїком, але й відомим та визнаним за своє життя поетом.

Мандруйте Данією, казковою  країною, де на незначній території зосередилися справжні скарби культури, історії та ви отримаєте справжнє задоволення й незабутні враження!
 

24.10.2017

Бібліотека ім. В. Кучера

"Загадкова Японія"

 Віртуальна подорож
за проектом: «Читаючи, подорожуй світом!»

 

«Парк Кіото – Японія в Києві…
Сад каміння і сакури цвіт.
Відчуваю у кожному вияві
Екзотичного краю привіт»

Лавинюкова Тетяна 
 
24 жовтня бібліотека  ім. В.Кучера запросила  юних читачів здійснити віртуальну подорож «Загадкова Японія». Із задоволенням  школярі «подорожували» по  Японії та знайомились з природою, історією та самобутністю  культури японського народу, в якій унікально поєднуються  традиційне й сучасне суспільство, чого не зустрінеш у будь-якій іншій культурі.
Увазі користувачів  працівники бібліотеки  представили тематичну виставку «Країна Вранішнього Сонця».
Читайте цікавинки про Японію та пізнавайте історичні та сучасні традиції цієї екзотичної країни!
 

Відео

 

       Буктрейлер на книгу Лесі Мовчун "Мовна лікарня".
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter