17.05.2017

Бібліотека №119
Фантазії з бісеру
Заняття гуртка декоративно-прикладного мистецтва
«Творчість юних»

17 травня у бібліотеці № 119 майже панувало справжнє літо, адже юні майстри гуртка декоративно-прикладного мистецтва виготовляли із бісеру яскравих, різнокольорових літніх метеликів та бабок.
Бібліотекарі підготували книжкову розкладку «Таке цікаве і захопливе мистецтво бісероплетіння», із бібліографічного огляду якої читачі дізналися, що шлях кольорових намистинок розпочався понад 40 тисяч років тому із Стародавнього Єгипту; що історія  бісеру оповита легендами, зокрема,  про бідних красунь, заточених злим девом у темницю, сльози котрих перетворюються на дорогоцінний бісер; що перші майстерні в Україні з’явилися у ХІ столітті і найчастіше вироби з бісеру виготовлялися у монастирях, а з часом це мистецтво стало дуже поширеним, по-справжньому народним і доступним для усіх охочих.
І наші відвідувачі у цьому переконалися на майстер-класі, коли взялися до кропіткої праці. І ось уже невдовзі око милували чудові витвори з бісеру, які виблискували різноманіттям кольорів, адже простір для творчості і фантазії – необмежений.

Надіти чи подарувати друзям прикраси, виготовлені власноруч,
зможете і ви, якщо завітаєте до нашого гуртка
декоративно-прикладного мистецтва «Творчість юних».
 

17.05.2017

Бібліотека №115
Бібліотечний FREE-MARKET

Бібліотека пропонує всім читачам взяти участь у безкоштовному ярмарку «Книжковий FREE-MARKET», що проходить у залі абонементу молодшого відділу обслуговування користувачів. За умовами акції ти можеш принести іграшки й прочитані книжки та обміняти їх на щось потрібне та цікаве на власний смак, подароване тобі іншими читачами.
Акція успішно триває вже кілька днів. Отримувати щось новеньке завжди приємно, а ділитися та допомагати один одному – тим більше. Крім того, практика реюзингу (повторного використання) є одним із способів піклування про навколишнє середовище.

До вашої уваги пропонуємо вам цікаву та корисну, з усіх боків річ, тож, приєднуйтеся!
 

17.05.2017

Бібліотека ім. С. Олійника
«Незнана Японія…»
Туристична подорож

- В яку країну ви їдете?
- В Японію.
-… Це все рівно, як на іншу планету.

С. І. Правдюк

17 травня до бібліотеки ім. С. Олійника завітали учні школи № 147 на туристичну подорож. Захід відбувся з нагоди відзначення року Японії в Україні.
Японія приваблює до себе, не тільки цікавою архітектурою, неповторними пейзажами і своєрідністю народних звичаїв, а й досягненнями в галузі науки, техніки, економіки, культури та мистецтва, якими вони збагатили історію людства.
Учні школи  вирушили  в дорогу по сторінках літератури, яка представлена на виставці «Незнана Японія», познайомилися з країною визначних пам’яток, починаючи з найважливіших, зокрема з мистецтвом орігамі. Дітям була запропонована весела вікторина  про традиції Японії.

Також був проведений майстер – клас з виготовлення японської ляльки.
 

16.05.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Мандруємо творчістю Павла Загребельного»
Прем’єра книги за проектом
«Павло Загребельний : золоті сторінки творчості»

16 травня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась прем’єра книги «Південний комфорт» для користувачів різних категорій.

Роман «Південний комфорт» вперше був виданий в 1984 році.
Головний герой роману Федір Твердохліб - слідчий прокуратури, конфліктна людина, з точки зору своїх колег. Цей твір - сатира на «святу святих - радянську прокурорську рать», який обговорювали  на спеціальній конференції в Москві, скликаній за ініціативою генерального прокурору СРСР... Роман розрахований  на широке коло читачів.

 

13.05.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Май добру звичку-звертайся в родинну скарбничку»
Свято матері

«Ти не перестаєш бути дитиною,
поки у тебе є матір»

 (С. Джейет)

Міжнародний день матері у Деснянському районі, незважаючи на весняний дощик, відсвяткували голосно та весело: з парасольками, з піснями та танцями, вправами з бойових мистецтв…
Створити чудовий настрій, як дітям, так і дорослим, допомогли і майстер-класи, і вікторини, представлені публічними бібліотеками  – завжди активними учасниками всіх районних свят.



Ніхто не залишився осторонь дійства, бо найкмітливіших чекали призи. А хто ж не любить подарунки?!
 

12.05.2017

Бібліотека №115
«Сімейні уявлення підлітка»
Тренінг в рамках лекторію з морально-правового виховання

До Дня сім’ї у бібліотеці пройшов тренінг з учнями 8 класу ЗОШ № 249 «Сімейні уявлення підлітка», в рамках річної програми лекторію з морально-правового виховання. Жваву, злободенну для підліткового віку, дискусію про стосунки, довіру, повагу, близькість, конфлікти та способи їх вирішення модерувала соціальний педагог Центру сім’ї та жінок Деснянського району.
Учасники тренінгу обговорювали те, як будувати стосунки на принципах рівноправності, солідарності та взаємоповаги. Перспективи та плани  майбутнього, проблеми сучасного та минулого підігріли атмосферу до гарячих температур. Ми, у свою чергу, цінимо спроби наших читачів критично мислити та формувати і відстоювати власну думку.

Наступного разу говоритимемо та сперечатимемось про самореалізацію особистості. Долучайтесь!
 

12.05.2017

Бібліотека №119
«У світі усе починається з мами»
Голосні читання
«Пам’ятаймо, любі діти,
Пам’ятаймо завжди з вами,
Що для нас у всьому світі
Найдорожчі – наші мами!»

Степан Олійник

12 травня працівники бібліотеки № 119 завітали до вихованців ДНЗ № 176 – дітей з особливими потребами - з нагоди доброго, щирого прийдешнього травневого свята, разом із яким наші серця багатшають на світ, осяяний теплим і лагідним, як сонечко, словом МАМА.
Бібліотекарі запропонували діткам Сонця і Дощу книжечки та дитячі журнали із творами, присвяченими матусі. Залюбки дошкільнята слухали вірші Степана Жупанина, Вадима Крищенка, Анатолія Камінчука, Катерини Перелісної, Бориса Олійника, Анатолія Костецького, із задоволенням разом із Мамонтенятком мандрували у пошуках його «єдиної на світі мами», перегортаючи сторінки казки Діни Непомнящої «Мати для Мамонтеняти», навіть пригадали пісеньку з однойменного мультфільму.

З любов’ю діти розповідали про своїх чудових, турботливих мам, які за них дуже піклуються, переймаються їх здоров’ям, допомагають у всьому.
І щоб віддячити матусям та привітати їх, дітлахи охоче, за допомогою бібліотекарів, вчили віршик Інни Кульської «Мамине свято». Тож на закінчення зустрічі маленькі читачі вже хором проголошували:
«Мамине свято я зустрічаю.
Я для матусі віршика знаю.
Я подарунок мамі зроблю.
Я свою маму дуже люблю.»

 

11.05.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Неопалимі сторінки історії…»
Вечір - спомин
до Дня Пам’яті та примирення і 72-ї річниці Перемоги
над нацизмом у Другій Світовій війні (9.05)

«Вогонь з повітря, з берега й води-
Снаряди, міни, бомби і торпеди,
Усе в диму, ти небо бачиш ледве,
І в небі чорних вибухів ряди…»

Л. Дмитерко

В травневі дні цього року ми відзначаємо День Пам’яті та примирення і 72-у річницю Перемоги над  нацизмом у Другій Світовій війні. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1939-1945 рр.. Не можна забувати тих, хто віддав своє життя для щастя інших.
11 травня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітала науковий співробітник Національного музею історії України Тамара Куцаєва. Науковець розповіла  юнацтву нашого району про сторінки історії війни, сучасну символіку відзначення свята, мужність та героїчні подвиги  українських воїнів. Відвідувачам заходу було презентовано тематичну виставку, підготовлену для вшанування пам’ятної дати: науковим співробітником  музею представлені історичні мультимедійні матеріали та унікальні архівні фотографії. Жива доповідь  дослідниці про тривожні  події війни не залишила байдужим жодного із присутніх.
На меморіалі Вічної Слави завжди панує скорботно урочиста тиша. Полум’я вічного вогнища нагадує про всіх тих, хто не повернувся з поля бою, пожертвував своїм життям заради кращого майбутнього на землі. Схилимося у пошані перед пам’яттю спочилих воїнів та  подякуємо ветеранам за мирне небо, за життя , за щастя і свободу, за нашу вільну Батьківщину.
 

05.05.2017

Бібліотека ім. С. Олійника
„У граніті, у бронзі, у серцях”
Година пам’яті

5 травня, напередодні Дня пам’яті та примирення, присвяченого жертвам Другої світової війни, в бібліотеці ім. С. Олійника відбулася година пам’яті „У граніті, у бронзі, у серцях”.

В ході заходу було зазначено, що ця війна - найбільш кровопролитна і руйнівна трагедія за всю історію людства. Учасники заходу, учні школи № 147, дізналися про факти, що стали відомими широкому загалу лише через багато років.
Про солдатський подвиг, який врятував світ від нацизму, написано чимало правдивих художніх творів. То ж увазі присутніх були запропоновані уривки з повістей П. Автомонова, В. Бикова, І. Шамякіна. Не залишили байдужими учнів епізоди фільму „Дитинство Івана” за повістю В. Богомолова „Іван”. Історію юного героя – розвідника, їх ровесника, вони запам’ятають надовго.
 

04.05.2017

Бібліотека ім. В. Кучера
«Встеляйте квітами шляхи бійцям,
що мир несли в наш край»

Вечір пам’яті

Пам'ятайте, друзі, цих людей довіку,
Тих, хто повернувся і поліг в боях.
І вклонімось всі ми низько до землі їм,
Квітами устелим їх тернистий шлях.

В  бібліотеці ім. В. Кучера відбувся  літературний вечір  «Встеляйте квітами шляхи бійцям,   що мир несли в наш край» до Дня пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни. Відбулась творча зустріч письменника, мешканця нашого району дійсного члена Академії будівництва України Ляшенко Володимира Григоровича з учнями школи №152.
Автор розповів, що страшна війна 1939-1945років, пекуча рана, яка болить досі чи не в кожній родині в Україні. Воїни-переможці проявили чудеса героїзму, стійкості, мужності, билися за кожний клаптик рідної землі до останньої краплі крові, вистояли і перемогли. Для України ціна тієї перемоги жахлива – мільйони людських життів, зруйнована економіка. Кожен другий воїн загинув у боях, кожен другий з тих, хто залишився у живих, був поранений. Гоїлися рани, зростали повоєнні покоління…


 

03.05.2017

Бібліотека №119
Тваринний світ  Північної  Америки
Природознавча мандрівка
за проектом «Читаючи, подорожуй світом!»


Усі дітлахи, звичайно, полюбляють відвідувати зоопарки та цікавляться різноманітними тваринами, котрі у них мешкають, адже тваринний світ нашої планети – великий і незбагненний.

Тому 3 травня учні 1-го класу СЗШ № 207 залюбки завітали до бібліотеки, щоб дізнатися про представників дикої природи Американського континенту.
Зацікавлено діти переглянули трейлер «Північна Америка. Народжені непокірними», здійснили невелику історичну подорож Північною Америкою разом із тітонькою Совою, відвідавши її урок. А з презентації «У світі тварин Американської півночі» юні читачі довідалися, що на Алясці мешкає найбільший хижак на суші – бурий ведмідь кадьяк, який важить понад 700 кг при зрості на задніх лапах до 4 м, що білий ведмідь у пошуках улюбленої здобичі - тюленів - проходить за день 70 км, що він чудово плаває і витримує мороз до -60 градусів, що тільки у північній тундрі Канади водиться вівцебик, що довжина рогів північного оленя - більше 1,5 м…
Дуже здивувало школярів, що на півдні мешкають алігатори - настільки різний клімат на континенті. «Помилувалися» діти і акулами-людожерами, адже води Тихого і Атлантичного океанів, що омивають Америку, є домом для найбільших і найнебезпечніших акул на планеті.

Книжки з тематичної добірки «Тваринний світ Північної Америки» також ознайомили читачів із особливостями життя диких мешканців материка. А бібліотекарі наголосили на тому, що, на жаль, деякі види тварин через діяльність людини знаходяться на межі зникнення і для їх збереження створено ряд заповідників і національних парків.
Сподіваємось, що наші користувачі із задоволенням здійснили пізнавальну зоомандрівку, та запрошуємо на наступні зустрічі із цікавинками Північної Америки.
 

Відео

 
До 80 річчя від дня народження українського актора
Богдана Ступки

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter