01.03.2018
Бібліотека № 2 для дітей |
Як примирити «Хочу» та «Треба»?
Тренінг
Старшокласники 152 школи, в рамках тренінг-класу «Злагода», із задоволенням опанували тему розуміння бажань, очікувань і вимог інших людей з урахуванням їх прав. А розібратися у цьому їм допомогла досвідчений педагог – психолог, з Центру у справах сім’ї та жінок.
Виявилося, що присутніх дуже хвилює це питання. А книги з психології, права та етики, запропоновані напередодні тренінгу, підштовхнули до доволі жвавого обговорення цієї теми. Учні не лише слухали розповідь лектора, але й розповідали історії зі свого життя, ділилися власними думками.
01.03.2018
«Щоб пам’ятали…»
Мистецька година
У рамках проекту «Пам’ятай! Відроди! Збережи!» в бібліотеці № 151 відбулась мистецька година «Щоб пам’ятали…», присвячена 80-річчю від дня народження Борислава Брондукова, видатного українського актора, народного артиста, першого лауреата Державної премії ім. О. Довженка. Для читачів бібліотеки була підготовлена тематична ювілейна виставка, яка розповідає про життєвий та творчий шлях видатного актора.
Працівники бібліотеки намагаються розширити культурний світогляд користувачів в пізнанні українського кіномистецтва від минулого до сьогодення та долучити відвідувачів бібліотеки до мистецької скарбниці нашої нації. 27.02.2018
«Читаючи, подорожуй світом!»
День інформації 27 лютого в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся загальносистемний День інформації, присвячений підсумкам роботи за проектом: «Читаючи, подорожуй світом!» в рамках Міжнародного року сталого розвитку туризму. Захід став своєрідним обміном досвіду роботи ЦБС, метою якого були ознайомлення користувачів бібліотек району та широкого загалу з географією, історичними та культурними цінностями, національними особливостями і традиціями різних народів країн Європи, Азії, Америки та Африки. Публічні бібліотеки творчо поставилися до цього завдання, найкращі форми та види діяльності яких були презентовані на Дні Інформації.
Творчий підхід до популяризації книги продемонструвала бібліотека для дітей № 119, яка підготувала буктрейлер «Дитинство видатних діячів Америки» за книгами Любка Дереша, Олександра і Наталії Шевченків, Валерія Воскобойникова із серії «Життя видатних дітей».
ЦРБ ім. П. А. Загребельного для популяризації видавничої продукції підготувала відеоролик «Західна та Північна Європа. Бібліографічні видання». Загалом День інформації відкрив для присутніх сучасні можливості висвітлення інформації та донесення її до користувача, сприяв обміну думками серед колег. Всього за тематикою проекту було проведено 47 заходів, відвідали заходи у рамках проекту - 1800 користувачів, створено 38 бібліографічних посібників, 1 буктрейлер, 1 відеоролик, видано - 2588 примірників документів. Відповідну бібліографічну продукцію та відеоматеріали за проектом «Читаючи, подорожуй світом!» можна переглянути на сайті ЦБС Деснянського району http://desnabib.kiev.ua/. 27.02.2018
«Світ пригод Жюля Верна»
Літературна година 27 лютого відбулась у бібліотеці №1 літературна година «Світ пригод Жюля Верна» до 190 річчя від дня народження письменника для школярів ЗОШ № 23 с. Биківня Деснянського району.
Бібліотекар познайомила учнів із виставкою – портретом та творчою спадщиною письменника. Діти поринули у фантастичний літературний світ письменника – мандрівника – Жюля Верна. Із захопленням учасники заходу слухали розповідь про найкращий твір «Діти капітана Гранта», який сповнений захоплюючими пригодами.
Учні подивились відеоматеріали про дитинство Жюля Верна, про вигадані машини. Найактивніші школярі взяли участь в тематичній літературній вікторині. 26.02.2018
«Чорним по білому»
Мовний турнір Сьогодні в бібліотеці панував справжній олімпійський дух! Бо в нас проходив запеклий мовний турнір «Чорним по білому».
Перевіряли свої знання в українській мові й запекло змагалися дві команди дітей 6 класу ЗОШ № 249. Тож якими б різними, та віддаленими духом суперництва ми не були, ми завжди можемо об’єднатися у пошуках спільної мови! 26.02.2018
«У морській стихії Жуля Верна»
Літературна година Знаєте чим особливий місяць лютий? Тим, що саме в лютому відзначають 190-річчя від дня народження одного з основоположників жанру наукової фантастики - Жуля Верна!
Вихованці центру «Дивосвіт» під час літературної години завзято мандрували сторінками незабутніх та надзвичайних творів Жуля Верна, який здатен здійняти у повітря, спустити в надра землі, занурити в морські глибини, провести пустельними барханами та зігріти в арктичних снігах…
Книжки Жуля Верна займають друге місце в світі за кількістю перекладених на інші мови та за кількістю своїх тиражів. З україномовними виданнями усі охочі можуть познайомитись у нашій бібліотеці. Тож приходьте і насолоджуйтесь дивовижними творами видатного фантаста! 26.02.2018
«Прощай море»
Літературні читання роману за програмою «Василь Кучер: перлини творчості письменника»
26 лютого 2018 р. в бібліотеці ім. В. Кучера пройшли літературні читання роману «Прощай море». Характерною особливістю твору є те, що письменник не «лакує» дійсність, як це не раз траплялося в повоєнних романах про село, а засуджує негативне, стає на боротьбу з різними антиподами християнської моралі. Запрошуємо всіх охочих долучитися до творчості Василя Кучера! 25.02.2018
«Тризуб-державний герб України»
Інформаційна хвилина 25 лютого виповнилося 100 років першому офіційному Державному гербу України. З цієї нагоди в бібліотеці ім. В. Кучера відбулася інформаційна хвилина «Тризуб-державний герб України» у рамках клубу любителів гри у шахи «Королівський гамбіт».
А на закінчення заходу прослухали тематичний перегляд документів «З історії тризуба та гривні». 23.02.2018
«Великий актор маленьких ролей»
Мистецький вечір 23 лютого в бібліотеці ім. С. Олійника на чергове засідання зібралися члени клубу «Іванна». Мистецький вечір «Великий актор маленьких ролей» був присвячений 80-річчю від дня народження українського актора Борислава Брондукова.
Нікого не залишили байдужим кадри з документальної стрічки «Біль і слава Болеслава», який розповідає про Борислава Брондукова не лише як про актора, а й про інші його ролі – поета, чоловіка, батька. 22.02.2018
«І поки житиме мова – житиме її народ»
Урок – гра До Міжнародного дня рідної мови в бібліотеку ім. С. Олійника вперше завітали вихованці дитячого навчального закладу №534 на урок-гру «І поки житиме мова – житиме її народ».
Тематичний перегляд «Буква до букви - і виникло слово» для юних користувачів відкрив безмежний простір української літератури. Дітлахи з задоволенням прослухали історію, звідки пішло слово, як виникла абетка і зародилась письменність на українській землі. Ці питання постають кожного разу коли йдеться про початок мовлення. Наш урок-гра допоміг дітям засвоїти матеріал і зрозуміти, що поки житиме мова – житиме її народ. 21.02.2018
«Перлини рідної мови»
(мовний турнір) «Мова – це коріння, душа і майбутнє нації»
А. Шептицький Мовні змагання – це спроба перевірити себе у знанні рідної мови. Саме це і зробили шестикласники ЗНЗ № 119 під час заходу, який був присвячений дню рідної мови, і відзначається 21 лютого.
Інтерактивні вправи містили історичну інформацію та мовні загадки, були насичені лінгвістичними задачами і впізнанням за описом. Радо сприйняли школярі завдання на добір синонімів, вправлися у вимові скоромовок та дешифрації слів – назв частин мови.
Руханки допомогли командам відчути згуртованість, а гра «Моя мама най…» підвищила обізнаність хлопчиків у словах-побажаннях найріднішій людині. Під час підведення підсумків учні говорили про рідну мову, за допомогою якої вони можуть мріяти, передавати свої відчуття, співати, а також - пізнавати світ.
Любіть свою рідну мову! |
Відео
|