06.04.2017

Галерея мистецтв
«Васильківське літературне об’єднання «Багаття калинове»
в гостях  у деснянців»

Поетичний вечір

6 квітня в Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного відбулася зустріч київських поетів зі своїми колегами літературного об’єднання «Багаття калинове» із Васильківського району. Гості із Василькова презентували літературний альманах під тією ж назвою «Багаття калинове».
Поезія Васильківських гостей Світлани Величко, Войтик Марії, Кравченко Людмили справили незабутнє враження на киян. А співочий гурт «Оберіг» підкорив серця всіх присутніх. Не схибили і київські поети Василь Мошуренко, Анатолій Горовий.

По закінченню офіційної програми в дружньому обміні враженнями взяли участь народний художник Валерій Франчук та живописець Цезарій Ганушкевич.
 

06.04.2017

Бібліотека №119
Подорож до витоків книгодрукування
Віртуальна екскурсія

«Книжки приємно прочитати,
А спробуй їх створити!
Тонке мистецтво друкувати,
Якого треба вчити.»


Чи усвідомлюємо ми, який непростий шлях подолала книга, щоб дійти до нас? І як створювалися книги? Невже їх від руки писали? По літерці складали? У нашу комп'ютерну еру це навіть складно уявити! А відповіді на ці запитання учні 3-х класів СШ № 213 отримали від співробітника Державного музею книги та друкування Коренди Лариси Григорівни, на зустріч із якою завітали до бібліотеки.

Мандруючи у часі, школярі дізналися про секрети створення книг, про найдавніші книжки, «сторінками» яких ставали камені, сокири, щити, про книги-сувої з папірусу, про рукописні книги, про перші друкарські верстати. Україна ж завдячує Івану Федорову, котрий понад 400 років тому в стародавньому місті Острозі надрукував перший «Буквар» і книгу «Апостол». Зараз же у нашій країні є сотні друкарень, де щоденно з’являються десятки книг, зокрема, і для дітей.
Зацікавлено юні читачі переглянули презентацію «Від стін печер – до друкованої книги» та обирали книжки із добірки «Скарби слов’янського світу». А експонати із Державному музею книги і друкарства, з якими ознайомила пані Лариса, спонукають дітей до відвідування культурного закладу на території Києво-Печерської Лаври, щоб більше пізнати історію книги та вшанувати великий подвиг першопрохідців у справі писемності та друкарства, який назавжди залишиться неперевершеним для всіх сучасних і майбутніх поколінь.
 

04.04.2017

Галерея мистецтв
«Аскольд і Дір. Що ми не знаємо про них»
Засідання клубу «Моя Україна…»
 
4 квітня в Галереї мистецтв ЦРБ ім. П.А.Загребельного відбулася цікава і пізнавальна лекція «Аскольд і Дір. Що ми не знаємо про них». Український історик Анатолій Васильович Горовий розповів про роль варягів у створенні Київської Русі, розкрив учням місце та аналіз джерельної інформації у відображенні історичного процесу, а також ми дізналися, ким насправді був князь Дір!
Дякуємо учням 6 класу 320 школи за вашу уважність, допитливість і чудовий настрій!
 

03.04.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна

«Книга запрошує на свято!»

«Всі читають урочисто –
І безвусі, й вусачі.
Скільки мешканців у місті,
Стільки в місті й читачів»
(О. Сенатович)

Всеукраїнський тиждень дитячого читання, канікули, весна… Яка щаслива пора! Нажаль, все швидко минає, але весняне сонечко не дає сумувати. Та й вражень у всіх залишилося так багато, що негайно треба поділитися з друзями.  Про те, які чудові книжки відкрили для себе завдяки виставкам.
«З багатьма невідомими», «Подорожі. Пригоди. Знахідки», про яскраві новинки українських дитячих письменників… А ще, – про те, як Інтернет - подорожі до країн Близького Сходу підштовхнули до знайомства з  книгами народознавчого характеру та довідниками. Виявилося, що вони дуже цікаві!
Особливо багато вражень було у дошкільнят. Вони були в захваті від подорожі до країни казок. Несподівано з'ясувавши, що потрапити туди можливо різними шляхами, вирішили випробувати усі. Голосні читання  швидко перетворювалися, за допомогою ляльок, у театралізовані. Перегляд малюнків улюблених книг та журналів - у фото-сесію з героєм багатьох казок, «Котофеєм». А ось улюблені мультимедійні «Канікули в Простоквашино» Успенського (пам’ятаєте про «фіг вам»?) – надихнули на літературну вікторину. А ще маленькі «чомусики» і «запитайлики» з задоволенням брали участь у хороводах, гралися у «струмочок», читали вірші….
Ось такі враження!  Подивіться наш фото - репортаж і ви зрозумієте, що бібліотека ім. Ю.Гагаріна для дітей – це класне місце не тільки у «Всеукраїнський тиждень дитячого читання».
Тут завжди чекають на вас!
 

01.04.2017

Бібліотека №115
Музична весняна хвиля

Як звучать весняні канікули? Дзвінкими дитячими голосами, талантами, ентузіазмом та натхненням!

Другий рік поспіль музична студія «Ритм» відзначає у бібліотеці весняні канікули звітним концертом для родичів, друзів та читачів бібліотеки. Тепла та душевна компанія зібралася у вихідний день у читальній залі на творче спілкування в ритмах гітари та фортепіано. Діти, закохані у музику, співали відомі улюблені пісні, які вивчили протягом року, розчулені родичі пишалися юними талантами, випадкові відвідувачі бібліотеки отримували насолоду від неочікуваного концерту.
Усі разом підводили підсумки досягнень на музичній ниві за філіжанкою чаю та першоквітневими жартами.
Дякуємо здібним музикантам за чудові звуки вихідного дня та чекаємо на нові концерти в бібліотеці!

Розквітайте у квітні та насолоджуйтесь ритмом весни!
 

30.03.2017

Бібліотека №119
«Ці веселі книжки треба читати вголос»
«Письменник для маленьких дітей
неодмінно повинен бути щасливим.
Щасливим, як і ті, для кого він творить.»

Корній Чуковський
Всеукраїнський тиждень дитячого читання триває!

30 березня бібліотека № 119 наповнилася веселим сміхом, адже дітки з особливими потребами – вихованці ДНЗ № 176 - долучилися до чудової творчості відомого письменника, дитинство котрого пройшло в Україні, Корнія Чуковського, до 135-річчя від дня його народження.

Герої  Чуковського, що уже 90 років живуть поруч із нами, «завітали» із казкових сторінок до бібліотеки під час голосних читань.  Мийдодір – «умивальників начальник і мочалок командир» вчив дітей чистоті, лікар Айболить – доброті і співчуттю, Комар із «Мухи-Цокотухи» - мужності та умінню перемагати.

Потішили дошкільнят мультики за творами Старого Казкаря (так письменник полюбляв себе величати), зацікавили книжечки з викладки «Диво-дерево Корнія Чуковського».  Родзинкою заходу стала рольова гра за казкою «Телефон», яку бібліотекарі разом із особливими дітками влаштували за допомогою іграшок.

Отже,читайте, юні друзі, ці  мудрі й веселі книжки вголос,
 не один раз і гуртом, - вам неодмінно стане радісно, втішно та гарно!
Ну ж бо почніть – і хай вам щастить!
 

23.03.2017

Бібліотека №119
«Я хочу, щоб діти, читаючи книжку,
знаходили заховані в ній секрети»

Зустріч із українською письменницею Марією Морозенко

Всеукраїнський тиждень дитячого читання у бібліотеці № 119 для дітей розпочато!

23 березня на зустріч із відомою письменницею, членом Національної спілки письменників України Марією Морозенко із задоволенням завітали найменші шанувальники книги – дошкільнята. Адже хто найкраще може розказати про свої твори, ніж сам письменник.

Пані Марія – авторка понад 20 дитячих книжок - запросила дітлахів до світу свого поетичного слова, презентуючи казки «Незвичайні пригоди Чока, який шукав щастя», «Про країну Ласунів», «У зеленому ярочку».

Залюбки малята відгадували загадки, розбиралися із плутанками   з пізнавальних книжечок «Чарівна азбука» і «Чарівна математика». Розвивальна гра «Віршуємо разом» долучила дошкільнят до римування і творчості.

Діткам дуже сподобалося щире, цікаве спілкування із письменницею, а пані Марія була приємно схвильована поетичним сюрпризом від маленьких читачів – вони декларували напам’ять віршики Марії Морозенко, адже і дітки, і бібліотекарі ретельно готувалися до цієї зустрічі.
Охоче дошкільнята обирали для читання книжечки із виставки «Як до живих джерел глибоких ми припадаємо до книг», а інформаційною підтримкою заходу стали флаєри, присвячені талановитій письменниці та створені бібліотекарями. Книжки ж з автографом Марії Морозенко зайняли гідне місце на тематичній добірці творів письменників, з котрими зустрічаються наші юні читачі.

Тож Тиждень дитячого читання триває!
Запрошуємо усіх до нашої бібліотеки, а також на заходи
 до Галереї мистецтв ЦРБ ім. Загребельного.
Буде весело, цікаво,  змістовно, позитивно і креативно!

 

23.03.2017

Бібліотека №115
«Казки країн Східної Азії»
Віртуальна експедиція


В рамках проекту Деснянської ЦБС «Читаючи, подорожуй світом!» дитяча бібліотека протягом року розкриває своїм відвідувачам сторінки історії та особливості культури країн Східної Азії.

Сьогодні для учнів 7 класу ЗОШ №249 Японію представила наукова співробітниця «Національного музею мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків» Марта Логвин. Вона познайомила дітей з традиціями японської культури, з цікавими деталями світогляду та матеріального побуту: читачі бібліотеки дізналися про історію кімоно, про значення скромності у житті японців, спробували розібратися у ребусах японської абетки.
Побачити, відчути та більше зрозуміти Японію у вас є можливість здійснивши не таку вже далеку подорож до «Музею Ханенків» у Києві.

Ну і звичайно ж, найбюджетнішими мандрами є подорожі книгою, яка відкриває вам увесь світ!
 

22.03.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
                «Новруз - найдавніше новорічне свято на Землі»
Інтерактивна бесіда 
за проектом «Пізнай, прийми та руку простягни…»

У 2010 році генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію про оголошення 21 березня Міжнародним днем  Новруз. У сучасному світі це свято весни відмічають більше трьохсот мільйонів людей з різних країн світу.
22 березня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулось святкове чаювання та інтерактивна бесіда  «Новруз - найдавніше новорічне свято на Землі» за проектом «Пізнай, прийми та руку простягни…» з нашими користувачами - біженцями з Афганістану. Для афганського народу – це свято початку нового календарного року.  Новруз не тільки об'єднує між собою країни, а й нагадує про те, що ми повинні дорожити нашою спільною планетою. прославляючи красу природи і відродження весни. Новруз може в рівній мірі надихати і людей, які відзначають це свято, і тих, хто просто знає про його існування, на те, щоб з ще більшою ретельністю піклуватися про охорону навколишнього середовища та любити природу.

Це справжнє інтернаціональне свято дружби і весни.
 

22.03.2017

Бібліотека №115
Чарівний світ Чукоккали

Цей березневий тиждень ми присвятили автору, вірш якого змалку знає кожен. До 135-річчя з дня народження великого дитячого письменника, публіциста, літературного критика, перекладача, літературознавця, журналіста Корнія Івановича Чуковського ми об’єднали у бібліотеці найпалкіших шанувальників його творчості. На абонементі для дошкільників та учнів 1-4 класів організована книжкова виставка-персоналія «Казкове розмаїття Корнія Чуковського».
Вихованці ОКЦ «Дивосвіт» за творами  Чуковського підготували серію картин, виставку яких ми запрошуємо відвідати у нашій бібліотеці. На відкритті виставки святкували іменини Цокотухи, у затишній і душевній атмосфері обговорювали твори Корнія Івановича, комічні образи персонажів його казок, переказували найцікавіші сюжетні колізії, читали вголос віршовані казки.
Чудову барвисту виставку художніх робіт  відвідали учні 2 класу школи-дитсадка «Вікторія», які також взяли участь у казковому міксі «Весела плутанина». А потім на дітей чекала «Плутанина» та «Тараканище» Корнія Івановича на екрані бібліотечного кінозалу.

Читайте більше хорошої літератури, від неї кожен Бармалей обов’язково стає і добрішим і милішим!
 

21.03.2017

Бібліотека №151
«Його життя та творчість надихають людей до життя»
Вечір - вшанування

21 березня в ЦРБ ім. П. Загребельного відбувся вечір - вшанування пам’яті німецького композитора, піаніста та диригента Людвіга ван Бетховена під назвою «Його життя та творчість надихають людей до життя» за загальносистемним проектом «Читаючи, подорожуй світом!».
Вечір присвячений 190-річчю від дня смерті композитора, організувала та провела бібліотека №151 разом з Центром Соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Деснянського району.

На захід завітали люди з обмеженими можливостями, яким, як нікому близькі перипетії життя людини, яка досягла вершин на світовому музичному олімпі, втративши повністю слух.

Життєстверджуюча та життєдайна сила таланту музичних творінь композитора надихає на перемогу добра, надає сил до подолання перешкод в житті та прославляє саме життя. Така теза вечора, на який зібралися люди, для котрих життя Бетховена є прикладом в боротьбі з недугою та сподіваннями на найкраще. А бібліотека є якраз тим осередком, що робить та наближує ці сподівання до реальності.

Бібліотекарі представили підготовлену на захід цікаву презентацію життєвого та творчого шляху музиканта, звучали музичні твори, які прославили ім’я композитора на віки. Ознайомилися із історією написання композитором безсмертної «Місячної сонати», «Урочистої меси», «Героїчної симфонії» та про інші твори, що ввійшли в світову скарбницю шедеврів музичної класики.

Інформативно підсилити градус сприйняття від проведеного вечора допомогла зроблена фахівцями бібліотеки бібліографічна пам’ятка про видатного композитора.
 

Відео



Зустріч з Олесем Ільченко (Бібліотека №115 листопад 2010 року)

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter