14.11.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Той, що живе у піснях…»
Літературно-поетичний вечір
 
«Я серце й душу в пісню переллю…»
А. Малишко

Андрій Малишко – один із найвизначніших українських поетів ХХ століття.

Сьогодні, в день 105 - річчя від дня народження  відомого українського поета – пісняра, перекладача, літературного критика, в ЦРБ ім. П.А.Загребельного відбувся літературно-поетичний вечір  «Той, що живе у піснях…».

Юним читачам  було презентовано виставку-персоналію, яка розповідає про сторінки  життєвого та творчого шляху Андрія  Малишка.

Увазі присутніх бібліотекар представила мультимедійну презентацію, що надала можливість учасникам заходу краще ознайомитись з біографією та величезною  багатогранною творчою спадщиною поета.

Найактивніші  відвідувачі бібліотеки  взяли участь в голосних читаннях віршів А. Малишка. Учні прослухали аудіо-матеріали пісень на слова поета у виконанні українських сучасних артистів, а також почули «живий голос» поета-класика української літератури.
 

10.11.2017

Бібліотека ім. С. Олійника
«Захисник Вітчизни - професія почесна»
Година спілкування
за проектом «Якщо ти українець – будь ним!»

10 листопада до бібліотеки ім. С. Олійника завітали учні 9 класу ЗОШ № 147 на зустріч з представником Деснянського районного військового комісаріату старшим лейтенантом Д. Л. Гришковим. Дмитро Леонідович підкреслив, що захищати свою Вітчизну – справа  потрібна і почесна, нагадав присутнім основні віхи історії українського війська, розповів про правила призову до Збройних Сил України та службу за контрактом.

Увазі присутніх була запропонована література з тематичної виставки «Збройні Сили України - слава, гордість, міць країни!».

Закінчилася зустріч відповідями на численні запитання школярів. Усі присутні висловили надію, що подібні зустрічі триватимуть й надалі.
 

09.11.2017

Бібліотека №115
«Побудуй вежу»
Інженерна гра
в рамках наукового клубу «Територія Н»

9 листопада «Територія Н» оголосила у бібліотеці верховенство інженерного мислення  і перетворила її на велику інженерну лабораторію.
 
Гру на кмітливість та винахідливість «Побудуй вежу»  разом із командою науково-популярного проекту «Наукова світлиця» влаштували  у бібліотеці для дітей 6 Б класу ЗОШ № 119.
Згідно з законами інженерної справи, потрібно було побудувати з найпростіших матеріальних об’єктів – пластиліну, зубочисток, паперу, соломки для пиття, скотчу та морквини – високу, стійку та естетичну конструкцію. Чотири команди трудились, мудрували та майстрували протягом 10 хвилин, після чого презентували свої проекти. Перевіряв на міцність хитромудрі конструкції керівник клубу Олексій Смірнов.
Рівень вигадливості під час виконання завдання відповідав висоті частот напруги генератора Тесла, з яким отримали можливість поекспериментувати діти.
 
Дякуємо нашим партнерам із «Наукової світлиці» та усім, хто брали участь у грі за нові звершення та відкриття, ще один цікавий день та веселу компанію! За словами Енштейна: наука ніколи не буде завершеною книгою.
 
Тож мерщій до бібліотеки в нескінченність пізнання!
 

09.11.2017

Бібліотека №115
«Смак української мови»
Тиждень української писемності та мови

У День української писемності та мови бібліотекарки вже не перший рік із задоволенням підтримують акцію національної єдності та пишуть Всеукраїнський радіодиктант.
До свята ми також підготували низку заходів, присвячених українській писемності. Заздалегідь було влаштовано викладку літератури «Кращої, ніж рідна, мови не буває!», що представляє добірку книжок, які стануть у пригоді у вивченні та вдосконаленні української мови. Приходьте, беріть книжки та перевіряйте помилки свого радіодиктанту!
 
Для дошкільнят, яким поки важко багато писати, у бібліотеці пройшло окреме повчальне випробування – гра «Мовознавчі цікавинки». Слова за підказками діти відгадували на відмінно, тож сподіваємося, що скоро їх імена звучатимуть у якості переможців у щорічній мовній акції.
А на старшому абонементі визначаємо градус популярності української мови. Тут проходить акція «Подаруй усмішку українській!». Акція триває до кінця тижня! Тож  приходьте, беріть участь, та віддавайте свій «смайлик» мові, якою спілкуєтесь!
 

09.11.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Серенади для дітлахів»
Григорія Фальковича
Зустріч з письменником

«…Всім дорослим людям знову
Треба вчить дитячу мову»

(Г.Фалькович)

Зустріч з письменником Григорієм Фальковичем, що відбулася в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, до Дня української писемності та мови, зібрала багато прихильників поета.

Разом з автором («дуетом»), діти з задоволенням декламували вірші, демонстрували свої малюнки до них, ставили пану Григорію багато запитань, особливо про його кумедних персонажів. А письменник ділився не тільки секретами творчості, але й секретами виразного читання.
А ще – презентував подарунковий варіант видання своїх віршів «Шалахмонеси» з унікальними малюнками художника Павла Фішеля, виконаними в стилі оформлення середньовічних манускриптів.

А хто ще не знає веселих і повчальних віршів Фальковича? Навіть тих, що цитують, як «народний фольклор»? «…Вони зранку не вітаються, манікюрами пишаються», «…В кожного життя своє. Тож радій тому, що є», «Я наївся досхочу – тільки дихаю й мовчу…», «…трохи інших декорацій, світла, музики, овацій»…Тоді вам треба до бібліотеки!

Чекаємо на вас!
 

09.11.2017

Бібліотека №1
«Читаймо та вивчаймо українське!»
Літературна зустріч
 
З  нагоди Дня української писемності та мови  до бібліотеки №1 на зустріч зі школярами СШ №23 завітали: Голова літературного форуму – Тетяна Іванчук,  українські поети Роман Кухарук, Юрій Титарів, Анатолій Горовий, Тетяна Шпичук.

Обдаровані діти з радістю зустріли поетів. Цікавинкою для юнацтва було жеребкування порядку виступу поетів.
В теплій та дружній атмосфері українського слова пройшли поетичні читання та літературна дискусія юнаків та дівчат з виступаючими. Читачі бібліотеки  ознайомились з творчістю  поетів, прізвища яких відомі далеко за межами нашої країни.

Гості бібліотеки подарували свої книжки для зацікавлених читачів. На добру згадку про чудовий літературний захід відбулась фотосесія поетів з талановитими учнями.
 

08.11.2017

Галерея мистецтв
«Від руйнації до життя»
Миколи Мединського

З 7 до 18 листопада в Муніципальній галереї мистецтв ім. П. Загребельного діє виставка сакрального мистецтва військового капелана Миколи Мединського «Від руйнації до життя».
На виставці капелан Миколай представив свої унікальні роботи із військових артефактів, які створював разом з бійцями в зоні АТО. Розповідаючи про свою діяльність на фронті, отче наголосив, що війна на українській землі ведеться не кілька років, а вже багато століть. Так виникла ідея через знаряддя руйнації: гільз, уламків снарядів та знарядь створити  арт-інсталяції, вази та свічки із трипільським розписом, щоб об’єднати дух усіх поколінь українського народу.
Особливу увагу відвідувачів привертають дві унікальні ікони: “Я рани ваші взяв на себе”. Ця ікона пробита осколками і знайдена бійцями під час риття окопу та ікона “Богородиця Єднання”, яка з 2015 року мандрує разом з капеланом на передовій.
Цікавою частиною виставки також є кадри із документального фільму “Наш капелан” режисера Сергія Лисенко зняті протягом 2014 – 2017 років. Запрошуємо всіх небайдужих відвідати виставку «Від руйнації до життя», що несе не тільки сакральний зміст, а й новий формат для нашого арт-простору!

Вхід вільний.
 

07.11.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
" Від сторінки до сторінки - презентуємо новинки..."
День нової книги

7 листопада в ЦРБ ім. П.А. Загребельного відбувся День нової книги для  читачів різних вікових категорій. Користувачі бібліотеки ознайомились з новими надходженнями літератури за ІІІ квартал 2017 року.

Ласкаво просимо всіх бажаючих до читання новинок!
 

03.11.2017

Бібліотека №119
«Про дітей і для дітей»
Голосні читання

Третього листопада вихованці групи з вадами мовлення ДНЗ № 176 мандрували сторінками чудових книжок відомого дитячого поета Самуїла Маршака, до 130 річчя від дня народження. А провідниками у цій подорожі стали бібліотекарі, які провели у дитячому садку голосні читання для дошкільнят.
Залюбки малята слухали веселі вірші «Казка про безглузде мишеня», «Кицькин дім», «Дітки в клітці», спілкувалися із бібліотекарями. Зацікавлено маленькі читачі розглядали книжечки з тематичної добірки, відгадували гумористичні загадки, складені письменником–фантазером.

З нетерпінням дітки будуть чекати на наступну зустріч із книжками і бібліотекарями, які їх прилучають до читання та допомагають робити маленькі кроки у світ великої літератури.
 

02.11.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Ірен Роздобудько: життя – мій острів для читачів»
Творча зустріч

«Я люблю своїх читачів. Коли я пишу, я знаю,
хто буде читати цей текст, і стараюся
для читача – кожного окремо»

Ірен Роздобудько

2 листопада у Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного відбулась творча зустріч з талановитою письменницею, поетесою, журналісткою, сценаристкою, мешканкою Деснянського району, Ірен Роздобудько.

Пані Ірен  займається улюбленою справою, і можливо, саме у цьому нестримному бажанні і закладена формула її успіху. А ще – у таланті і великій працелюбності.
Письменниця розповідала, що у своїй творчості ніколи не обмежується якимось одним жанром, вона сміливо експерементує із стилями, темами та героями і вибудовує власну оригінальну манеру.

Неперевершена майстриня сучасної літератури відкрила невеличку завісу своєї творчості, навчила поціновувачів книги, як бути світлою частинкою досконалої краси світу, і як зробити життя гармонійним.
Бібліотекарями була подарована автору персональна пам’ятка «Я люблю своїх читачів…» та презентований тематичний перегляд творів письменниці.

На завершення заходу для читачів бібліотеки відбулася автограф – сесія.

Читайте твори Ірен Роздобудько і ви отримаєте задоволення від прочитаних книг.
 

02.11.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Незвичайне декорування звичайних речей»
Майстер-клас

Майстер-клас з декорування пляшок, що відбувся у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, як завжди зібрав багато учасників творчої майстерні «Сонечко». Не дивно – адже  зараз канікули!
Та й техніка декорування пляшок виявилася настільки різноманітною, що багатьох чекали несподівані відкриття. За допомогою волонтера громадської організації «Божі діти» Наталії Гончарук, діти з задоволенням створювали оригінальні вироби.
А різноманітні варіанти оформлення пляшок юні майстри  змогли підглянути з книжок, які запропонували бібліотекарі.

Вкотре учасники заходу переконались, що бібліотека - місце не тільки для читання, а й для творчості. Бажаєте впевнитись в цьому – приходьте! У нас завжди цікаво!
 

Відео

 

       Буктрейлер на книгу Андрія Бачинського "Неймовірні пригоди Остапа і Даринки" за проектом ЦБС "Пам'ятай! Відроди! Збережи!"

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter