01.06.2017

Бібліотека №119
«Хай сонцю і квітам всміхаються діти»
Літня читальна галявина
«Є багато свят на світі,
Що дарують радість дітям,
Та єднає всіх людей
Свято захисту дітей.»

Наталія Сарнецька

На порозі – літо! І символічно, що перший день літа присвячений дітям, адже 1 червня - Міжнародний день захисту дітей.

Тому ми запросили вихованців з інклюзивної групи ДНЗ № 176 до літнього читального залу, щоб дошкільнята пораділи сонечку, кожному промінчику, кожному зеленому листочку, теплому вітерцю та цікавим книжечкам і журналам, адже усі діти потребують турботи і уваги, а дітки з особливими потребами – найбільше за всіх.
Разом із бібліотекарями дітки пригадали казочки, героїв яких ображають злі персонажі. А уважно слухаючи казку «Троє поросят», малята співчували хрюшкам, котрих Вовк намагався вигнати із домівок, які вони збудували.
Залюбки дошкільнята переглядали дитячі журнали та книжки з викладки «Захист дитинства у цілому світі – це місія честі, любові й добра», поласували солодощами, а майданчик біля бібліотеки прикрасили казкові фантазії маленьких читачів.

Літню галявину відвідали також і інші читачі бібліотеки, і зацікавлені перехожі.

Тож літня читальна зала вже працює для всіх, хто бажає долучитися до читання та змістовного дозвілля! До нових зустрічей!
 

29.05.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Слово – то мудрості промінь, слово – то думка людська»
Відвідування літературно-меморіального Музею-квартири П.Тичини

29 травня працівники ЦРБ ім. П. А. Загребельного відвідали літературно-меморіальний Музей-квартиру П. Тичини, аби вшанувати пам’ять двох літераторів. А саме - згадати життєвий та поглибити знання про творчий шлях українського поета, перекладача, публіциста, громадського діяча, новатора поетичної форми Павла Григоровича Тичини та віддати шану письменнику-класику української літератури, Герою України, лауреату Шевченківськоїї премії Павлу Архиповичу Загребельному. Цікаво те, що саме у цьому будинку жив і працював  Павло Архипович.
Тичині Павло Архипович присвятив  біографічний  художній твір «Кларнети ніжності»,   який увійшов  у збірку публіцистичних творів «Неложними вустами». В музейному просторі бібліотекарі провели літературні читання повісті-дослідження.
Прекрасна поезія Павла Тичини та глибока проза Павла Загребельного завжди поруч для всіх читачів та поціновувачів  класичної української літератури.
 

28.05.2017

Бібліотека ім. В. Кучера
«Місто легенд, світле юності місто!»
Поетично-музичний  вечір

Колись давно столицю заснували
Кий, Щек, Хорив та Либідь, їх сестра.
Мій, Києве, ти місто старовинне,
Краси  утілення та вічного добра.

Ю. Турчина

Щороку в  останню неділю травня кияни  святкують день міста. В цьому році Київ  відмічає 1535 річницю з дня свого заснування.

28 травня  в бібліотеці ім. В. Кучера відбувся  поетично-музичний  вечір «Місто легенд, світле юності місто!» присвячений  Дню Києва.
Гості заходу прослухали  історію виникнення цього величного міста та з цікавістю переглянули документальні фільми «Древній Київ» та «Цікаві факти про сучасний Київ».
Співочий  колектив «Молоді серця» виконав пісні «Як тебе не любити, Києве мій!», «Київські каштани» та інші.  А поети-аматори  Кузнєцов В. , Топчій Н. та Левицька Ю.  прочитали вірші, присвячені рідному місту – вічно молодому Києву.
 

27.05.2017

Галерея мистецтв
«Літературний фреш»

27 травня 2017 року в Галереї мистецтв ЦРБ імені П.А.Загребельного відбулося фінальне засідання членів «Літературного форуму». Модерувала Віра Свистун, яка виявила не лише відчуття гумору, але й унікальну здатність до поетичних експромтів.
 
Присутні мали змогу почути поезію голови літературного форуму Тетяни Іванчук, літфорумців Віри Свистун, Світлани Макаревської, Анатолія Горового та інших. Зустріч мала динамічний та дружній характер. Члени форуму розпрощалися до вересня з надією, що на літніх канікулах здолають нові творчі рубежі.
 

26.05.2017

Бібліотека ім. С. Олійника
«Надати історії привабливого роману»
Засідання клубу ”Іванна”
Вечір - портрет


„Щира любов історика до
своєї батьківщини може
виявлятися тільки в строгій
повазі до правди”
М. Костомаров

26 травня в бібліотеці ім. С. Олійника відбулося засідання клубу „Іванна”. З нагоди 200-річчя від дня народження М. І. Костомарова, українського  історика, письменника відбувся вечір – портрет «Надати історії привабливого роману».
Учасники заходу познайомилися з маловідомими фактами життя Миколи Івановича, його творчою спадщиною, адже всім його працям передувала велика дослідницька робота. Саме завдяки цьому роль Костомарова в розвитку української історіографії величезна.

Всі бажаючі могли взяти книги про Костомарова, щоб ближче познайомитись з його творчістю.
 

25.05.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Київ – місто моє, мені в ньому жити, мені його створювати»
Концертно-розважальна програма

Традиційним стало святкування Дня столиці та Дня Києва в Деснянському районі.

За сприяння Управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Деснянської райдержадміністрації було організовано міні-містечко з розваг, спортивних змагань, конкурсів, вікторин, виставок-ілюстрацій та різноманітних майстер-класів.

У парку «Молодіжний» розгорнулося справжнє свято «Київ – місто моє, мені в ньому жити, мені його створювати» в підготовці якого взяли участь працівники ЦБС.

Бібліотеки, як неодмінні учасниці кожного районного свята, влаштувалися із своїми цікавинками у бібліозоні на майданчику читача.

Що приваблює дітей більш за все під час відпочинку? Можливість погратися, щось змайструвати, зустрітися з друзями…

Відвідувачі парку з задоволенням демонстрували свою ерудицію в літературних вікторинах. Головним помічником у цьому була представлена краєзнавча мозаїка «Києве Золотоверхий, ти  місто - легенда і місто – герой!», яка відкривала для учасників багато цікавого та корисного.

«Саморобники» - завдяки майстер-класу, ретельно виготовляли «Журавку-оберег», «Квітують свічками каштани», «Закладки для книг в техніці декупаж».

А незвичайне плетіння косичок так сподобалося дівчаткам, що навіть надихнуло на танці. Не обійшлося, звичайно, без подарунків і «фото на згадку».

В День Києва працівники бібліотек завітали на вернісаж «Щасливі картини Софії Книш» та «майстерню просто неба» по вулиці Закревського 13.

Бібліотекарі підготували для мешканців нашого району інтелектуальну вікторину «Славетний Київ». Учасники заходу змогли більше дізнатися про відомих особистостей столиці, котрі своїм творчим талантом зробили вагомий внесок розвиток нашого міста. Усі переможці отримали заохочувальні подарунки. Діти шкільного віку мали можливість взяти участь у майстер-класі «Плетіння чарівного кошика».

 

25.05.2017

Бібліотека №115
«Що читати влітку?»
Бібліокалейдоскоп

Вітаємо!!! Канікули! Кажуть, що дощ – це на щастя, тож, рясно залитий травневою зливою останній дзвоник – передвісник того, що канікули будуть гарячими.

А бібліотека тримає руку на пульсі і ще до закінчення останньої навчальної чверті, піклуючись про те, щоб ніхто не засумував довгими літніми днями, підготувала для читачів кілька літніх книжкових виставок, поличок із літературою, за списками позакласного читання та багато літературних порад.
На бібліокалейдоскоп «Що читати влітку?» ми запросили учнів 1-2 класів ЗОШ № 312. Бібліотекарка представила школярам найактуальніших для їхнього віку та інтересів авторів та авторок з їх дитячими творами, поговорила про те ,чому ми всі так любимо читати, а діти поділилися тим, коли і яка атмосфера найсприятливіша для читання на їхню думку.

Пам’ятайте, що книжка – це найліпший друг вільного часу і не забувайте покласти її у свою канікулярну валізу!
 

24.05.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Психологія конфлікту»
Тренінг

Чому можуть зібратися в одному місці в той самий час усі представники Централізованої бібліотечної системи Деснянського району? Для обговорення конфліктів, але, зауважте, тільки у безконфліктній формі. Модерувала сьогоднішню зустріч психологиня центру сім’ї, дітей та жінок Деснянського району міста Києва.

Учасники тренінгу розібралися у питаннях того, що таке конфлікт, поговорили про види конфліктів, способи пройти через них з найменшими втратами та корисними висновками, актуалізували питання того, як важливо рефлексувати та проговорювати свої відчуття, переживання та потреби, ще раз пересвідчилися в тому, що необхідно долати стереотипи і сприймати речі, по можливості, у всій їх складності та багатошаровості, і переконалися, що найважливіше долати конфлікти із самим собою. 
Психолог розповіла про кілька методик, які застосовує у своїй практиці роботи з людьми у подоланні конфліктів та залагодженні стосунків; представила, як працює методика карток потреб. Зацікавлення викликало гадання на картках, яке базується на асоціативному методі психологічного аналізу.
Головне те, що спілкування з приємною та приязною людиною стало емоційною розрядкою для кожного учасника тренінгу та обеззброїло всіх від упереджень та поганих думок.
Бажаємо всім гарного настрою, міцного здоров’я та корисних книжок – що є запорукою злагоди з самим собою та навколишнім!
 

23.05.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Світ очима великого генія…»
Година мистецтва

« У природі все мудро  продумано і влаштовано. Кожен повинен 
робити своє діло, і в цій мудрості – найвища справедливість життя …»

Леонардо да Вінчі

17 та 23 травня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулись години мистецтва: «Світ очима великого генія…» до 565-ої річниці від дня народження Леонардо да Вінчі - італійського художника, скульптора, архітектора, вченого, літературознавця, музиканта. Заходи  відвідали користувачі пільгових категорій, якими опікується Деснянський районний у м. Києві центр соціальних служб  для сім’ї, дітей та молоді; учні загальноосвітньої школи №307.
Читачі бібліотеки поринули у таємничий та загадковий світ титана італійського Відродження - Леонардо да Вінчі. Мультимедійна презентація ознайомила слухачів із шедеврами світового рівня: картиною «Мона Ліза» та фрескою «Таємна вечеря», які в історії італійського живопису відкривають епоху Відродження та іншими роботами майстра.
Учасники заходів ознайомились із літературною спадщиною Леонардо да Вінчі, прочитали та обговорили його афоризми, віртуально провели екскурсії світовими галереями, де виставлені картини великого художника, із захопленням  подивились уривки з художнього фільму «Леонардо да Вінчі -учень Бога».
 

21.05.2017

Бібліотека ім. В. Кучера
"Биківня – від території смерті до місця  пам’яті"
Виїзне засідання клубу „Золотий вік”

Всі ті, з клеймом «антирадянські»,
Вже права вижити не мали.
Лише могили Биковнянські
Тіла знівечені приймали.

Тетяна Чорновіл

Щороку у третю неділю травня Україна відзначає День пам'яті жертв політичних репресій. У цей день в Україні згадують численних жертв сталінського терору, який мав масовий характер і особливо вдарив саме по українських землях.
Традиційно, у день пам’яті жертв політичних репресій в Україні,  працівники бібліотеки ім. В. Кучера організували  виїзне засідання клубу «Золотий вік» в Національний заповідник «Биківнянські могили», щоб вшанувати пам’ять жертв політичних репресій. Стоячи над безоднею людських страждань, ми відчуваємо глибоку скорботу.

Схилимо ж голови перед прахом наших співвітчизників, які лежать у цьому лісі. Пам’ять про невинно убієнних має стати запорукою не повторення подібних злочинів у майбутньому!
 

18.05.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Сім’я – фортеця моя»
Заняття тренінг-класу «Гармонія»

Родина - це найважливіша цінність для кожного. Адже це те середовище, де людина зростає, виховується та формується як особистість. Тому на черговій зустрічі, в рамках тренінг-класу «Гармонія», учні торкнулись такої важливої теми як «Відношення у Сім’ї».
Соціальний педагог та психолог з Центру у справах сім’ї та жінок пояснила підліткам особливості родинних стосунків, яка відповідальність лягає на плечі батьків у вихованні дітей. Школярі дізнались, які конфлікти можуть трапитись між дітьми та дорослими, як їх подолати та побудувати міцні та гармонійні стосунки між всіма членами родини.
 

Відео

 .
Шолом - Алейхем.
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter