24.11.2017

Бібліотека №115
«В гармонії із самим собою»
Психологічний тренінг
 
24 листопада для учнів 6 класів ЗОШ № 275 у бібліотеці відбувся психологічний тренінг в рамках лекторію з морально-правового виховання «Теми без обмежень, емоції без заборон».

Соціальний представник з Центру сім’ї та жінок Деснянського району спілкувалася з дітьми про пріоритети, потреби, бажання, соціальні норми та запити. Діти, в свою чергу, розповіли про свої проблеми у школі та у спілкування з однолітками та отримали від ведучої тренінгу корисні поради про те, як підвищити свою самооцінку та де шукати позитивні емоції і ресурси аби протистояти труднощам та випробуванням.
 
Беріть до уваги - маса приємного позитивного та доброго завжди є у бібліотеці для вас – приходьте! Бажаємо всім гармонії!
 

23.11.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Подарунок – оберіг»
Майстер клас
«Сама робила
чи хто допомагав?»
Домовичок Кузя

Хенд мейд ідеї учасників творчої майстерні «Сонечко», що у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, просто зашкалюють. Напередодні низки свят, які нас очікують, вони вирішили зробити…
Хтось раптом згадав цитату з мультику: «Хочеться чевой-то, сам не знаю чево». Пам’ятаєте? Домовичок Кузя! Це і прикраса будинку, і оберіг.
Подивіться, як старанно вони працювали і який гарний та веселий подарунок вийшов!
А ви так вмієте? Приходьте до бібліотеки – ми навчимо!
 

23.11.2017

Бібліотека ім. С. Олійника
«Рабині ХХІ століття»
Зустріч з психологом
за проектом
«Подолаємо гендерне насильство разом»

«Мій улюблений світ — без насильства,
Без жорстокості, болю і зла,
Де народом заспівана пісня
Містить тільки хороші слова…»
І. Супрун

25 листопада у світі відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками, у цей же день розпочинається Міжнародна акція «16 днів проти насильства».

Напередодні цієї дати 23 листопада в бібліотеці ім. С. Олійника відбулася зустріч учнів 10 класу ЗОШ № 147 з психологом Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району м. Києва. Психолог підкреслила, що насилля проти жінки – це реальна проблема, від якої навіть сьогодні, потерпають жінки, зокрема і в Україні. А щоб привернути увагу до цієї проблеми Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства відносно жінок.

Під час бесіди з юними користувачами було наголошено, що подолання такого негативного явища можливе лише за умови об’єднання зусиль  державних органів та установ, кожного громадянина. Боротися з цією проблемою складно. Проте є засоби як її зупинити. Одним з них – говорити про цю проблему скрізь і завжди, і не лише 25 листопада.


На завершення заходу учням була представлена тематична виставка «Про гендерну рівність і гендерну справедливість».
 

23.11.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Планета дитинства Оксани Кротюк»
Творча зустріч з українською письменницею

«Про автора говорить
 і автора означає виключно те,
що він створив…»  

     Оксана Кротюк

У бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей відбулася зустріч учнів молодшого шкільного віку та їх батьків з сучасною дитячою письменницею Оксаною Кротюк.

Пані Оксана - член Національної спілки письменників України, член Національної спілки журналістів України, літературний редактор журналу «Малятко»… Але дітям вона більш за все відома як «письменник з підручника» та автор веселих та повчальних віршів в журналах «Малятко», «Зернятко» та «Пізнайко». А батькам – за популярною радіо - програмою «Великий світ малого читача».
Діти з захопленням слухали улюблені твори у виконанні автора, гралися, з задоволенням розповідали вірші.
Оскільки в деяких творах письменниці згадуються народні свята, пані Оксана розповіла багато цікавого про птахів – своєрідних  автентичних символів українського народу. А ще й показала, який вони мають вигляд (з глини, з тіста, з соломи…) та провела майстер клас по виготовленню паперових пташок.
Скільки вражень, емоцій!  Такі зустрічі вкотре доводять, що спілкування автора та читача має особливе значення. Адже після розмови з письменницею дехто з наших юних читачів вирішив надіслати свої власні вірші на конкурс в літературний журнал «Малятко». Тож,  можливо, з легкої руки пані Оксани, в українській літературі з’являться нові, яскраві імена. 
 

23.11.2017

Бібліотека №115
«Майже все про київських кажанів»
Лекція-презентація 

23 листопада у бібліотеці  № 115 для дітей відбулася чергова зустріч науково-пізнавального клубу  «Територія Н».
Разом з кандидатом біологічних наук Оленою Годлевською учні  6 класу ЗОШ № 119 руйнували стереотипи про кажанів: вони не летять на біле, не чіпляються до волосся, мають не лише чорне забарвлення. Рукокрилі маленькі за розмірами, найбільший вид лише трохи більше за горобця. Ці тварини не нападають на людей, натомість, самі потребують охорони. Протягом останніх десятиліть кількість популяції кажанів значно скорочується, а вони, між іншим, є вагомою ланкою екосистеми, адже регулюють чисельність комах. А як саме подбати про кажанів ви можете дізнатися з книжок, представлених на тематичній полиці «Володар нічної пітьми».

Давайте руйнувати міфи і здобувати корисні знання разом із «Територією Н». Долучайтеся до наступних зустрічей клубу!
 

22.11.2017

Галерея мистецтв
«ВІД МАМАЯ ДО БОЛБОЧАНА»
Тематична виставка

22 листопада в Муніципальній галереї мистецтв ім. П. Загребельного відбулося урочисте відкриття тематичної виставки «Від Мамая до Болбочана» присвячена 100-річчю Української революції.

Відкрив виставку Роман Миколайович Коваль – український громадський діяч, письменник, краєзнавець, дослідник історії Визвольної боротьби українського народу першої половини ХХ ст. та лауреат премії України імені Тараса Шевченка, народний художник України Валерій Олександрович Франчук.

В основу концепції  виставки покладена ідея познайомити глядача з урочищем Холодного Яру, який має важливе історичне значення для України, бо був осередком Скіфського городища,  тут була створена Холодноярська Січ, а також повстанські загони. Роман Коваль розповів про історію створення своєї приватної колекції відомих українських художників з усієї України, що написали  портрети від козака Мамая до портрета Петра  Болбочана, полковника Армії УНР.

Приватну колекцію Романа Коваля доповнили роботи художників Валерій Франчук,  Марини Соченко, Михайла Горлового, а також скульптури Руслана Найди.
Особливого українського колориту вечору надали виступ заслуженого артиста України Тараса Силенко та гурту «Хуторяни» із Житомирщини.

Запрошуємо всіх охочих відвідати виставку і поринути в минуле, здійснивши історичний екскурс, та пригадавши відомих українських отаманів.

Виставка триватиме до 7 грудня.
Вхід вільний.
 

22.11.2017

Бібліотека №119
«Дивимось буктрейлер – читаємо книгу!»
Презентація буктрейлера
у рамках проекту «Читаючи, подорожуй світом!»


Знайомство юного читача із новою книжкою може бути різним. Можна почитати анотацію до книги, можна зацікавитися яскравими ілюстраціями, можна дослухатися до порад друзів або батьків, а можна переглянути … буктрейлер, створений бібліотекарями.
Так, 22 листопада учні 4-го класу спеціалізованого навчально-виховного комплексу «Лісові дзвіночки» здійснили у бібліотеці № 119 незвичайну відео-подорож сторінками книг із серії «Життя видатних дітей», яка була присвячена дитинству відомих американських діячів.

Переглядаючи буктрейлер, школярі дізналися про непрості дитячі роки знаменитого письменника Марка Твена з оповідання Любка Дереша «Марк Твен – глибина достатня!», про мрії та прагнення майбутнього режисера Стівена Спілберга, описані Олександром та Наталею Шевченками в історії «Хлопчик, який не хотів ставати дорослим», про геніального школяра Білла Гейтса із оповідання Валерія Воскобойникова «Коли Білл Гейтс був маленький».
«Книги в кадрі» дуже сподобалися учням і спонукали до подальшого читання. Адже добірка книг із серії «Життя видатних дітей» запропонувала читачам твори сучасних українських письменників про дитинство інших визначних особистостей, які своєю творчістю, своїм талантом збагатили цей світ.

Тож, юний друже, читай, мрій, твори, досягай своєї мети
і обов’язково відвідуй бібліотеку!

 

21.11.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Майдан Гідності  – історичний момент преображення України»
Історико-патріотичний ранок
 
Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в житті нації. Ми повинні пам’ятати і не забувати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.
 
У  День Гідності та Свободи, в ЦРБ ім. П. Загребельного, учні ЗНЗ №238 зібрались вшанувати патріотизм і мужність громадян, які у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору.

В заході взяв участь капелан Микола Мединський, який розповів про події, що відбувалися на Майдані, надав об’єктивну інформацію про доленосні події  в Україні початку ХХІ ст.
 
Увазі відвідувачів  бібліотеки була представлена виставка-інсталяція «Навіки слава - Україні, героям слава-навіки!».
Юнаки та дівчата із зацікавленістю взяли участь у майстер-класі з патріотичної тематики «Оберіг».
 
Хвилиною пам’яті присутні вшанували загиблих у важкі для нашої країни часи.
 

20.11.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Толерантність – мистецтво життя мудрих»
Семінар – тренінг

16 листопада у Міжнародний день толерантності у бібліотеці ім. П.Загребельного позитивно та насичено пройшов семінар-тренінг «Толерантність – мистецтво життя мудрих». До командної роботи були залучені працівники бібліотек району.

Учасники семінару ознайомились з різноманітністю визначень поняття «толерантність», довідались про основні аспекти розуміння цього слова у Декларації принципів толерантності, із зацікавленістю сприйняли хмару тегів до даної теми.

На практикування у толерантності були спрямовані наступні інтерактивні вправи: «Асоціативний кущ», «Комплімент», «Розсипанка», «Перефраз». Вправу «5 квадратів» потрібно було виконати командою, але без слів.

Наприкінці бібліотекарі отримали творче завдання – написати синквейн, з яким досить вдало впорались.

Атмосфера тренінгу сприяла об’єднанню та переконала учасників у досягненні значних позитивних результатів завдяки спільним зусиллям.
 

19.11.2017

Бібліотека ім. В. Кучера
«Андрій Малишко та його життєві ролі»
Поетично - музичний вечір

«А смерть він зустрів
наче птиця, -
В польоті, у небі мрій...
І сниться Вкраїні, сниться
Жайворонком в небі Андрій»
Нагнибіда М.

19 листопада у бібліотеці ім. В. Кучера пройшов поетично - музичний вечір  «Андрій Малишко та його життєві ролі»,  присвячений до 195-річчя від дня народження видатного українського поета Андрія Самійловича Малишка, чиє життя знаменне не багатоліттям, а його творчістю.

Виставка-ювіляр «У нього кожне слово-це перлина, це праця, це натхнення, це людина» ознайомила відвідувачів з художнім світом, створеним  поетом, як великий і щедрий дар рідній Україні, своєму народові.

У ході зустрічі присутні переглянули мультимедійну презентацію  «Життя та творчість Андрія Малишка», прочитали улюблені поезії  та прослухали найвідоміші пісні на слова поета: «Рушник», «Стежина», «Київський вальс» та інші.
 

17.11.2017

Бібліотека №119
«Осінні квіти»
Заняття гуртка «Творчість юних»

Кожній порі року притаманна своя чарівність. Осінь милує око різнобарв’ям природи, яке невдовзі зміниться на холодні зимові кольори. Але зупинити час можливо, якщо виявити фантазію і бажання творити. У цьому переконалися діти, які 17 листопада взяли участь у майстер-класі «Осінні квіти», що відбувся у бібліотеці № 119 для дітей.

Майстриня Лідія Окушко допомогла школярам створити чудові букетики квітів із кольорового паперу, а для вазочок у пригоді стали пластикові стаканчики. Тепер серед морозної зими домівки дітлахів будуть прикрашати яскраві осінні квіти, зроблені власноруч. І, звичайно, відвідавши бібліотеку, учні не оминули увагою новинки із виставки «До нас нова книжка надійшла» та зацікавлено обирали літературу для читання.

Отже, юні друзі, якщо ви прагнете творчого та змістовного дозвілля,
то завітайте до бібліотеки, де на вас завжди чекають!
 

Відео

 
Мовчан Віталій Федорович - живописець, графік і скульптор.
 

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter