28.10.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Заняття гуртка юних любителів природи «Капітошка»
 
Чергове засідання гуртка «Капітошка» юні любителі природи вирішили провести не традиційно у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, а у Центрі дитячої та юнацької творчості. І це не раптово, бо головна мета його була – розширити коло не тільки природолюбчиків, але й прихильників читання, звернути увагу  ровесників до художніх творів про природу.
 
За допомогою бібліотекарів була по-новому відкрита "Лісова газета" чудового письменника Віталія Біанкі, його пізнавальні казки і реалістичні оповідання. Діти з задоволенням розповідали про свої улюблені книжки, згадували народні казки про тварин, твори та малюнки Є. Чарушина, "Золотий луг" М. Пришвіна,  вірші Т. Шевченка, Л. Українки… А допомогли їм у цьому незвичайна вікторина, весела гра «Хто літає» та книжкова виставка.
 
Головне відкриття цієї зустрічі: треба більш читати художніх творів про природу! Їх привабливість не тільки у сюжетності, таємничості, фантастичності, яскраво намальованих образах. Вони розповідають про такі незвичайні повадки тварин, явища природи, про яки не завжди прочитаєш навіть в енциклопедіях.
 
 
 

28.10.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
«Світова  слава  Соломії  Крушельницької»
 
Театр “Ла Скала” в тиші потонув —
Лилось зі сцени в зал “Аве, Марія!”:
Душевно так... Аж Сам Господь почув.
В Італії співала Соломія!

Народну пісню несла у світи —
Їй щедро Всесвіт благодаті сіяв...
Шляхетно Відень устеляв квітки, —
Як в Австрії співала Соломія.

                    Марія Баліцька

Згідно проекту «Українці в контексті розвитку Європейської інтеграції» 28 жовтня в бібліотеці ім. В.Кучера відбувся літературно-музичний вечір «Світова слава Соломії Крушельницької». Учасники заходу   зацікавлено слухали яскраву розповідь про  Соломію Амвросіївну Крушельницьку –  видатну українську оперну співачку. На початку XX століття на оперних сценах світу царювали четверо  чоловіків – Баттістіні, Карузо, Тітта Руффо, Шаляпін. І лише одна жінка спромоглася сягнути їхніх висот і стати на рівні з ними це - Соломія Крушельницька. У широкому світі, де вона тріумфально виступала на кращих оперних сценах, її називали «незабутньою Аїдою»,«ідеальною Брунгільдою» та ін. Створені нею образи були справді неповторними. Успіхи С. Крушельницької на оперних сценах світу були успіхами і визнанням української музики й мистецтва. Ще за життя Соломія  Крушельницька була визнана найвидатнішою співачкою світу.
 
Заключним акордом для  гостей масового заходу став перегляд: документального фільму «Соломія», прослуховування циклу українських пісень у виконанні співачки.
 
 
 

26.10.2015

Бібліотека №115
«Осінній карнавал»
(родинне свято)

Зараз, напевно, найкращий період осіннього сезону. Саме у жовтні осіння пора набуває свого апогею і виривається назовні різнобарв’ям і буйством.

І як можливо не піддатися на вихор цього невгамовного шалу. З давніх-давен у цей період проходили осінні святкування, присвячені зібраному врожаю, родючості та сімейному благополуччю.
 
У полоні традицій та осіннього настрою свято у нашій бібліотеці влаштували 26 жовтня школярі ЗОШ №312. Вихором пронеслися першачки, розряджені у яскраві костюми, порушуючи робочу атмосферу спокою та зосередженості бібліотечними залами та сповнили її святом, яке осіло у святково-прикрашеній бібліотекарками читальній залі молодшого відділу обслуговування.

Діти підготували 2 вистави «Ходить гарбуз по городу» та «Муха-Цокотуха», танці, вірші, співи. У святкуванні взяли участь і книжки нашої бібліотеки, які відправилися гуляти руками маленьких прибульців – гарбузів, кавунів, квасолі, груші, яблук. Усе це супроводжувалося гучним сміхом та вигуками задоволення.

Трохи веселощів ми залишили і для вас! Приходьте!
 
 

23.10.2015

Бібліотека №115
Фантазії сеньйора Родарі
 
Усі багатства осіннього врожаю у нас у бібліотеці – чоботар Виноград, дівчинка  Редиска, кум Гарбуз, хлопчик Вишенька, хлопчик-цибуля, - усі вони зручно розташувались на книжковій виставці-натюрморт «Справжні італійські пристрасті на книжковій полиці».  Напевно, ви вже впізнали персонажів книжки «Пригоди Чіполліно», які зібралися у дитячій бібліотеці з нагоди 95-річчя з дня народження відомого італійського дитячого письменника Джанні Родарі. 

Твори Родарі цікаві і дорослим і малим, вони беззастережно пропагують і оспівують свободу, рівність, чесність. Загортаючи реальність у образи породжені фантазією Родарі критикував реальний устрій життя та намагався зробити його кращим. Він прагнув  у доступній дитячому сприйняттю формі розкрити, що є справжніми, а що ілюзорними цінностями дорослого життя, говорити про реальні проблеми, викривати їх у простих  і зрозумілих формах.
 На святкування річниці сьогодні пощастило потрапити учням першого класу ЗОШ №250, які завітали до нашої бібліотеки вперше. Окрім знайомства з творчістю італійського казкаря Родарі, бібліотечним новобранцям влаштували екскурсію усіма залами і зручностями бібліотеки, розказали про форми роботи, розклад. Кожен школяр і школярка засвідчили свою посвяту в почесних користувачів бібліотеки формуляром на власне ім’я, на якому вже сьогодні записали по кілька книжок.
 

21.10.2015

Бібліотека №119
Країна дивовижних мешканців Джанні Родарі
Казкова подорож за проектом
 «Маленькі кроки у світ великої літератури»

Незважаючи на дощову осінню погоду, 21 жовтня у бібліотеці № 119 було сонячно і весело, адже юні читачі потрапили до чарівного світу творчості лауреата Міжнародної премії імені Г.-К. Андерсена, відомого італійського письменника, журналіста і педагога Джанні Родарі (до 95-річниці від дня народження), казки і вірші якого впродовж кількох десятиліть залишаються улюбленими творами для дітей.
 
У бібліотеці діти дізналися про дитячі та юнацькі роки письменника, його рідкісний дар спілкування з дітьми – розповідати про складне просто, з вигадкою, складати на ходу всілякі небилиці, які не мають прямого відношення до уроку, але які пробуджують фантазію дітей.
Казки сповнені фантазії. - У них багато гумору і сміху. – А ще в них є сум і журба. – А ще там завжди є діти, - зацікавлено дітлахи розмірковували над питанням бібліотекарів, чому Джанні Родарі писав саме казки. А книжкова виставка «Країна дивовижних мешканців» ознайомила юних читачів із творчим доробком славетного письменника, захопливі казки якого навчають цінувати неповторний світ дитинства, бути чесними та справедливими, знаходити щось нове та несподіване в буденних явищах.
 
 

21.10.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
21 жовтня бібліотека імені С. Олійника запросила користувачів на науково-пізнавальну бесіду „Козацькі могили”: історія та дослідження в історичній спадщині Ігоря Свєшнікова”, присвячену 100-річчю від дня народження  українського археолога, доктора історичних наук, дослідника Берестецької битви Ігоря Кириловича Свєшнікова. Присутні мали нагоду познайомитися з цікавими фактами з біографії видатного вченого, ще раз поринути в історичне минуле середини ХVІІ століття. зокрема битви під Берестечком. Адже саме Ігор Свєшніков  понад 20 років свого життя присвятив дослідженню Берестецької битви, проводячи археологічні розкопки на місці подій. Учасники заходу почули спогади сучасників – рідних, друзів, колег про видатного історика та довідалися, як співвітчизники вшановують пам’ять про нього.
 
 
 

21.10.2015

Бібліотека №115
Всесвітній День Гідності
(урок-тренінг)

День Гідності – незалежний соціальний проект, започаткований у 2006 році, метою якого є навчити молодь, школярів та студентів, керуватися почуттям власної гідності у своїх повсякденних справах. Наразі День Гідності проводять більш, ніж у 50-ти країнах. Цього року бібліотека для дітей відзначала цей день разом із усім світом.

Сьогодні 21 жовтня День Гідності у бібліотеці №115 ми провели разом із школярами 10 класу ЗОШ №270. На запрошення бібліотеки модерувати розмову про гідність відгукнулася Придибайло Дар’я, культуролог, куратор мистецьких проектів, учасниця міжнародної організації  «Global Shapers Community».

Тренінг проходив у формі відвертої розмови про те, як саме кожен з учнів розуміє, що таке гідність в цілому, як відчуває почуття власної гідності, що таке гідність іншої людини, чи можна окреслити її межі, кожен з учасників обговорення намагався проілюструвати свої думки на прикладі історій з власного життя. Разом ми дійшли висновку про те, що почуття власної гідності важливе для самоусвідомлення кожної людини, гідність напряму залежить від поваги до гідності іншої людини, гідність це категорія, яку необхідно виховувати в собі, яка вимагає праці над собою. Кожен учень проговорив, що саме він може зробити найближчим часом для підвищення значення власної гідності та почуття гідності у суспільстві.

Давайте говорити про важливе разом!
 

16.10.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Я – юрист»
Зустріч з цікавою людиною

Одним із найважливіших кроків для майбутніх випускників шкіл є вибір професії. Зустрічі у стінах бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей, з різними категоріями спеціалістів допомагають учням зробити цей крок більш свідомо.
 
Так, для тих, хто прагне здобути юридичну освіту своїми оцінками і міркуваннями поділилася головний спеціаліст Деснянського районного управління юстиції у м. Києві Вітюк Олена Володимирівна. Пані Олена розповіла, що у професії юриста має місце можливість миттєво орієнтуватися у ситуації, готовність до прийняття нестандартних у межах закону рішень. А справжнім професіоналом може стати лише людина з високим інтелектом та стійкими психологічними якостями.

Великим відкриттям для учнів було ствердження, що у професії юриста має місце творчий підхід до встановлення істини у кожній конкретній справі. Здивувало і те, що юрист - це професіонал, який не тільки має фундаментальні та спеціальні правові знання, але й кваліфіковано користується юридичним інструментарієм при розв'язанні юридичних проблем.

Багато питань відносно особливостей навчання, роботи юриста та інтерес до правознавчої літератури, представленої на виставці, було яскравим підтвердженням того, що ця зустріч відкрила старшокласникам ще одну цікаву та потрібну професію. 
 
 
 

16.10.2015

Бібліотека №115
Витинанка-козачок
(майстер-клас)

У продовження святкування Дня українського козацтва у бібліотеці сьогодні пройшов майстер-клас, на якому діти власними руками робили листівки-привітання для бійців, які несуть службу в зоні АТО.

Майстриня з ОКЦ «Дивосвіт» Сокольчук Надія Василівна навчала учасниць майстер-класу техніці витинанки, у якій діти вирізували фігури козаків із кольорового паперу.

Бібліотекар розповіла дітям деякі факти з історії українського козацтва та презентувала виставку літератури, на якій представлені художні та історичні книжки про «вільних людей».

Техніка орнаментальних прикрас є видом декоративно-прикладного мистецтва широко розповсюдженим і традиційним в Україні. Витинанки служили прикрасою стін, фіранок, печей, витинанками зі шкіри прикрашали одяг. Напевно, багато хто з нас робить сніжинки у техніці витинанки готуючись до святкування Нового року.

Сьогоднішні витинанки також святкові. З докладанням кропітких старань на картонну основу розмістилися справжні козаки на конях із вусами і оселедцями, які поїдуть вітати тих, кому призначені.
 
 

15.10.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
Тобою радується, Благодатна…

15 жовтня в бібліотеці імені С. Олійника відбулася зустріч учнів ЗОШ № 147 зі священником храму  святих Мучеників Адріана та Наталії отцем Василем. Захід пройшов згідно проекту „Два храми, що духовністю єдині”, а присвячений був святу Покрови Пресвятої Богородиці. Отець Василь розповів учням про історію свята Покрови, про звичаї та традиції, пов’язані з ним. Адже Пресвята Богородиця є покровителькою козацтва. Бібліотекар Гребенчук Т. В. провела огляд  літератури з даної теми. На згадку про зустріч кожен з присутніх отримав подарунок.
 
 
 

13.10.2015

Бібліотека №115
«…І це свято козаків»
 
Святкування Дня козацтва 14 жовтня у бібліотеці для дітей №115 проходило разом із учнями 2 класу ЗОШ № 259, які вперше завітали до нашої бібліотеки. Для них провели екскурсію бібліотечним простором, розповіли про можливості і зручності нашої бібліотеки.

Другою частиною зустрічі стала історична година, присвячена українському козацтву. Учні дізналися про те, хто такі козаки, де гуртувалися «вільні люди», устрій козацького війська, звичаї та норми козацького співмешкання. Тим, хто не потрапив на нашу історичну годину радимо прийти і ознайомитися із книжками на виставках літератури: «Як вогонь безсмертний у серцях не згас, так козацька слава у серцях у нас», «Козацька слава не вмре, не загине!», «Козаки – лицарський орден України».
 
 

 
 

ВідеоЗустріч з Олесем Ільченко (Бібліотека №115 листопад 2010 року)

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter