25.09.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Київ-Богданівка-Яготин»
Екскурсійний тур
 
25 вересня працівники ЦБС Деснянського району з нагоди відзначення Всеукраїнського Дня бібліотек та підвищення кваліфікації здійснили екскурсійний тур «Київ-Богданівка-Яготин».
Бібліотекарі відвідали меморіальний музей-садибу Катерини Білокур; одну з найкращих районних картинних галерей України – Яготинську картинну галерею, де увазі відвідувачів широко представлений творчий доробок видатних митців України, флігель Т. Г.Шевченка в маєтку Графа М. Рєпніна-Волконського...

Мандруємо Україною! Ще багато цікавого та вражаючого можна побачити й дізнатись в нашій країні!
 

22.09.2017

Бібліотека №115
Відкриття наукового клубу «Територія Н»

Довгоочікуване відкриття нового клубу «Територія Н», створеного за сприяння Малої академії наук України та проекту «Наукова Світлиця», нарешті відбулося і у бібліотеці № 115 для дітей стартувала захоплива програма неформальної освіти!
Вражаючі досліди, експерименти, інтелектуальні ігри та творчі змагання під керівництвом автора проекту «Наукова світлиця» Олексія Смірнова запалили учасників заходу та зарядили всіх жагою пізнання на весь рік. Як це було – дивіться у яскравому фотозвіті.
Учасники проекту із нетерпінням чекають на наступне заняття клубу і не забувають про книжки, бездонне джерело знань, яке скеровує нас на хвилі безперервного поступу вперед.

Тож вітаємо всіх із початком нової, повної дивовиж, сюрпризів та вражаючих відкриттів подорожі загадковою територією Н! Долучитися до неї  пропонуємо усім бажаючим. Вчитися – це цікаво!
 

21.09.2017

Бібліотека ім. С. Олійника
«Велика праведниця і заступниця людей»
Народознавчий урок
за проектом « Два храми духовністю єдині »

21 вересня з нагоди свята Різдва Пресвятої Богородиці на зустріч зі священиком  храму Адріана і Наталії  отцем Василем до бібліотеки ім. С. Олійника завітали учні 4 класу школи  № 213.

Отець Василь розповів присутнім  про історію виникнення свята  Різдва Пресвятої Богородиці, його витоки та традиції. Юні читачі уважно слухали і брали активну участь в розмові.

Бібліотекарі підготували підбірку літератури з даної теми, яка викликала цікавість у користувачів.

На завершення заходу всі присутні отримали в подарунок солодощі.
 

21.09.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Бесіда за книгою «Попіл снів»
за проектом «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості»

Постать Павла Загребельного асоціюється з історичним романом, серйозними творами, але письменник не робив поділу літератури на «високу» та «низьку»,«елітарну» та «масову», адже  на певному періоді свого творчого життя вирішив звернутися до такого, здавалося б, «легкого» жанру в літературі, як детектив.
21 вересня  в ЦРБ ім. П. А. Загребельного  відбулась бесіда за книгою «Попіл снів» для читачів різних вікових категорій.
Характерною  рисою  цього твору є те,  що один з головних персонажів  це-слідчий - жінка. Автор вирішив проекспериментувати, адже в українській літературі традиційним є чоловіче начало, а жінці відводиться роль або матері, або дружини, або коханки…В повісті описана втеча з секретного наукового об’єкта надзвичайно небезпечного піддослідного майора авіації Чуйко, який наділений надлюдською силою. Письменник за допомогою  сюжетних перепетій показує читачу непізнаваність буття і людини, а саме жінки-слідчої  яка поповнюється ще одним - всепоглинаючим бажанням пізнати всі таємниці Всесвіту, щоб контролювати і керувати людським  розумом.  Щодо назви твору «Попіл снів», -  письменника цікавлять перехідні стани психіки людини, коли деформується одна реальність, а натомість з’являється інша.
Безперечно, однозначний  той факт, що навіть у такому «легковажному», як вважають деякі літературознавці, детективному жанрі, такі майстри слова, як Загребельний здатні досягти художніх висот та задовольнити читача.

Шановні читачі!
Якщо вам, цікавий гостросюжетний детектив
«Попіл снів», - запрошуємо всіх бажаючих до читання повісті!

 

21.09.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Все, чого душа запрагне, я створю»
Майстер – клас
 
«Якщо моя дитина
приділяє увагу спінеру, а не  планшету,
то це взагалі супервинахід»
(Вікіцитата)

Увага! У бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей знову відновило свою роботу творче об’єднання «Сонечко». Запрошуємо усіх бажаючих! Тут вас навчать експериментувати з різноманітними матеріалами та техніками, розвивати фантазію. А ще ви отримуєте задоволення, позитивні емоції та впевненість у своїх силах.
Ось подивіться, з яким захопленням діти створюють досить популярну останнім часом пальчикову іграшку – спінер. Для початку навчального року – це актуально, бо, як стверджують,  гаджети допомагають зосередитися і здатні зменшити хвилювання чи роздратованість. Як і сам процес їх створювання.

Вважаєте легше купити? А ви спробуйте зробити своїми руками!
 

19.09.2017

Галерея мистецтв
«Японія і я»
Виставка-інсталяція

19 вересня  в Муніципальній галереї мистецтв спільно з Українською Асоціацією Ручної Творчості (UAHA) відкрилася виставка «Японія і Я», яка присвячена Року Японії в Україні та до 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною.
Вперше в Києві експонуються роботи більш як тридцяти  майстрів з різних регіонів України, натхнених Японією.
На виставці представлені авторські ляльки на японську тематику (порцелянові, гіпсові, з полімерної глини, з японської маси для ліплення – паперклей, з пап’є-маше, текстильні та з інших матеріалів), тедді та тедді-долл, антикварні японські ляльки з приватних колекцій, живопис фунтиком, вишивки стрічками, мікро-вишивка хрестиком, витвори з печворку, японської вишивки сашіко, японського квілтінгу, живопис на японську тематику та інше.
Особливу атмосферу створює унікальна міні експозиція «7-5-3» або Японська іграшка від Едо до сьогодення, яку нам надав Державний музей іграшки міста Київ.
Вперше в Києві  представлені антикварні ляльки з приватних колекцій Філіпової О. (місто Одеса) та Воропай О. (місто Київ).
Запрошуємо киян та гостей міста познайомитися з багатогранною культурою японських ігор та іграшок, знайти схожі риси, які притаманні нашим тисячолітнім культурам.

Виставка триває з 20 до 27 вересня.
Вхід вільний.

 

14.09.2017

Бібліотека №115
Конфлікти. Як їх подолати?
(в рамках лекторію з морально-правового виховання
«Теми без обмежень, емоції без заборон»)


Суперечки, сварки, дискусії, проблемні питання – все це сьогодні відбувалося у нас, в бібліотеці! Але було  це зовсім не страшно, а навіть, весело та продуктивно. Про те, що таке конфлікти, чи можна без них жити та як їх вирішувати говорили сьогодні учні 6 класу ЗОШ № 275 із соціальним працівником Центру у справах сім’ї, дітей та жінок Наталією Федорівною.
Жваво та активно ділилися діти своїми історіями конфліктних ситуацій та розмірковували про їх причини. Разом дійшли висновку, що конфліктів не варто уникати. Суперечка, відповідно до давньогрецького філософа Сократа, часто виступає джерелом істини, а істина полягає у пошуку консенсусу, який влаштує всі сторони.

Не забувайте, що велику частину фондів бібліотеки складають книжки з психології. Приходьте, читайте, вчіться та будьте розумними!
 

12.09.2017

Бібліотека №119
Уславлений майстер короткого оповідання
Медіа-подорож
за проектом «Читаючи, подорожуй світом!»


Долучаючись до проекту «Читаючи, подорожуй світом!», юні користувачі бібліотеки залюбки розширюють свої літературні обрії та знайомляться із творчістю знаменитих письменників, через доробки котрих можна долучитися до історії різних країн світу та життя їх мешканців.
Так,  учні 4-х класів СШ № 213 віртуально відвідали місця Сполучених Штатів Америки, де свого часу пройшло сповнене пригод непросте життя видатного американського письменника Вільяма Сідні Портера, відомого під літературним псевдонімом О. Генрі, до 155-річчя від дня його народження.

Перед школярами розкрився світ дитинства малого Вільяма, що ріс напівсиротою, без матері, виховувався у родичів і дуже любив читати.
Діти дізналися про історію написання перших оповідань О. Генрі, який, незважаючи на життєві труднощі та негаразди, зумів стати королем світової новели та залишив по собі літературну спадщину, яка становить 274 твори.
Для знайомства  із творчістю письменника бібліотекарі запропонували школярам гумористичні оповідання, зокрема, кумедну новелу «Вождь червоношкірих» - розповідь про те, як безстрашність життєрадісного хлопчика одержала перемогу над планом викрадачів дітей. Зі сміхом учні читали уривки з оповідання про витівки десятирічного бешкетника Джонні, переглядали веселий кінофільм «Вождь червоношкірих» та із задоволенням відгадували кросворд «Незвичайне викрадення», виявляючи свою увагу та кмітливість.
Інформаційною підтримкою заходу стали створені бібліотекарями флаєри, а бібліографічні огляди книжкових викладок «Добрий талант О. Генрі» та «Пізнаємо Америку разом із героями книг» спонукали юних читачів до подальшого знайомства із творчістю О. Генрі, а також із літературою про країни Північної Америки.
 

23.08.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Батьківщини моя - Україна, ми усі лише з нею єдині»
Концертно -розважальна програма

З днем народження, моя державо,
З святом тебе добрим і святим.
Нехай завше тільки добра слава
Про мою країну звідусіль луна.

26 річницю незалежності України та День Державного Прапора України бібліотеки Деснянського району зустрічали на великому районному святі у парку «Молодіжний». Під гучні пісні, запальні танці концертної програми та жовто-бакитне майоріння прапорів бібліотеки внесли свій вклад у створення піднесеної атмосфери свята.

Серед усього натовпу і галасу, увагу мандрівного ока одразу привертала викладка «День незалежності країни», де бібліотеки представили найновіші видання з історії формування та розвитку Української держави, книжки про знаменні події минулого й сучасності та про видатних людей України. Свою частку децибелів до загального галасу вніс влаштований бібліотекою аукціон знань «Моя країна - Україна», де дорогоцінні лоти-питання продавалися за найгучніші правильні відповіді.
Скарбничку знань про Україну поповнили також учасники вікторини «Світ-дивосвіт України», інтелектуальний спринт «Про все «най-най» в Україні».
Деснянці активно грали в ігри, відгадували загадки про народні символи України, охоче брали участь у майстер – класах «Виготовлення закладок в етно-стилі», «Святкові подарунки».
Акція «Створюємо прапор своєї країни» захопила фантазію учасників свята. Всі мрії, надії, сподівання та міркування у вигляді малюнків, написів, наліпок, вирізок з журналів замайоріли та перетворили його на строкатий та багатоманітний жовто-блакитний прапор.
 
Бібліотеки люблять проводити свята разом із вами, а ви пам’ятайте,
що  бібліотека завжди чекає на вас!

 

07.08.2017

Бібліотека №151
«Держава наша є і вічно буде»

7 серпня  бібліотека №151 для вихованців літнього оздоровчого табору, що діє при Центрі соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Деснянського району, провела історичний перегляд до Дня незалежності «Держава наша є і вічно буде». Завданням заходу стало бажання розширення та поглиблення знань про історичне минуле нашої держави, виховання в учнів почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, розуміння своєї причетності до всіх подій, що відбуваються в Україні.
Бібліотекарі розповіли про нелегкий шлях утворення Української держави від Київської Русі, доби козатчини, про роль українських письменників та поетів, що прославляли Українську державу.
Учасники заходу залюбки відповідали на цикл запитань вікторини на патріотичну тематику та отримували призи від бібліотекарів. Переглядали мультиплікаційний фільм історичної тематики та в позитивному настрої вихованці табору дякували бібліотекарям за організований захід.
 

28.07.2017

Бібліотека №115
«Малюй, читай, відпочивай!»
Акція

Подарована теплим дощем, неочікуваним посеред пекучого літа, свіжість виманила всіх мешканок і мешканців бібліотеки назовні: читати, спілкуватися, малювати і на повні груди вдихати прохолоду приємного спокійного дня.
Гостинна лава, добірка найцікавішої літератури, кольорова крейда та солодощі зібрали довкола себе веселу компанію, сліди від якої лишилися яскравими фарбами і кумедними образами на ганку бібліотеки.
А читання на вулиці під шепотіння сторінок від легкого вітру – одна з найкращих літніх принад. Тож, приходь і відпочивай разом із бібліотекою!
 

Відео

 .
Василь Сухомлинський.
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter