27.02.2018

Бібліотека №1
«Світ пригод Жюля Верна»
Літературна година

27 лютого  відбулась у бібліотеці №1 літературна година «Світ пригод Жюля Верна» до 190 річчя від дня народження письменника для школярів ЗОШ № 23 с. Биківня Деснянського району.

Бібліотекар познайомила учнів із виставкою – портретом та творчою спадщиною письменника. Діти поринули у фантастичний літературний  світ письменника – мандрівника – Жюля Верна. Із захопленням учасники заходу слухали розповідь про найкращий твір  «Діти капітана Гранта», який сповнений захоплюючими пригодами.

 

Учні подивились відеоматеріали про дитинство Жюля Верна, про вигадані машини. Найактивніші школярі взяли участь в тематичній літературній вікторині.
 

26.02.2018

Бібліотека №115
«Чорним по білому»
Мовний турнір

Сьогодні в бібліотеці панував справжній олімпійський дух! Бо в нас проходив запеклий мовний турнір «Чорним по білому».

Перевіряли свої знання в українській мові й запекло змагалися дві команди дітей 6 класу ЗОШ № 249.
Лицарям слова довелося подолати лінгвістичні задачі, розгадати мовні загадки, відшукувати синоніми, дешифрувати й вимовляти скоромовки на швидкість. А об’єднати розпечені духом мовних перегонів команди допомогла мовна гра, за умовами якої учні перетворилися на букви, завданням яких було згуртуватися у слова.

Тож якими б різними, та віддаленими духом суперництва ми не були, ми завжди можемо об’єднатися у пошуках спільної мови!

 

26.02.2018

Бібліотека №115
«У морській стихії Жуля Верна»
Літературна година

Знаєте чим особливий місяць лютий? Тим, що саме в лютому відзначають 190-річчя від дня народження одного з основоположників жанру наукової фантастики  - Жуля Верна!

Вихованці  центру «Дивосвіт» під час літературної години завзято мандрували сторінками незабутніх та надзвичайних творів Жуля Верна, який здатен здійняти у повітря, спустити в надра землі, занурити в морські глибини, провести пустельними барханами та зігріти в арктичних снігах…


Книжки Жуля Верна займають друге місце в світі за кількістю перекладених на інші мови та за кількістю своїх тиражів. З україномовними виданнями усі охочі можуть познайомитись у нашій бібліотеці.

Тож  приходьте і насолоджуйтесь дивовижними творами видатного фантаста!
 

26.02.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Прощай море»
Літературні читання роману за програмою 
«Василь Кучер: перлини творчості письменника»

26 лютого 2018 р. в бібліотеці ім. В. Кучера пройшли літературні читання роману «Прощай море».

Характерною особливістю твору  є те, що письменник не «лакує» дійсність, як це не раз траплялося в повоєнних романах про село, а засуджує  негативне, стає на боротьбу з різними антиподами християнської моралі.
В романі йдеться про великі резерви, про творчі сили, необхідні для рішучого піднесення господарського та культурного життя на селі, простежуються дві сюжетні лінії: зміцнення керівних кадрів сільського господарства та особисте життя Павла Коваля та Катрі Чумак.

Запрошуємо всіх охочих долучитися до творчості Василя Кучера!
 

25.02.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Тризуб-державний герб України»
Інформаційна хвилина

25 лютого виповнилося 100 років першому офіційному Державному гербу України. З цієї нагоди в бібліотеці ім. В. Кучера відбулася інформаційна хвилина «Тризуб-державний герб України» у рамках клубу любителів  гри у шахи «Королівський гамбіт».
Члени клубу дізналися  про історію  Державного Герба України – одного із трьох її офіційних символів поряд з прапором і гі́мном.

А на закінчення заходу прослухали тематичний перегляд документів «З історії тризуба та гривні».
 

23.02.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Великий актор маленьких ролей»
Мистецький вечір

23 лютого в бібліотеці ім. С. Олійника на чергове засідання зібралися члени клубу «Іванна». Мистецький вечір «Великий актор маленьких ролей» був присвячений 80-річчю від дня народження українського актора Борислава Брондукова.
Учасники заходу ще раз згадали фільми за участю Борислава Миколайовича, адже герої, яких він грав здебільшого маленькі люди, але вони закарбувалися в серцях глядачів. То ж всі охоче ділилися своїми спогадами та враженнями. Довідалися присутні й про деякі цікаві факти з життя артиста, зокрема з матеріалів тематичної підбірки.

Нікого не залишили байдужим кадри з документальної стрічки «Біль і слава Болеслава», який розповідає про Борислава Брондукова не лише як про актора, а й про інші його ролі – поета, чоловіка, батька.
 

22.02.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«І поки житиме мова – житиме її народ»
Урок – гра

До Міжнародного дня рідної мови в бібліотеку ім. С. Олійника вперше завітали вихованці дитячого навчального закладу №534 на урок-гру «І поки житиме мова – житиме її народ».
Тематичний перегляд «Буква до букви - і виникло слово» для юних користувачів відкрив безмежний простір української літератури.

Дітлахи з задоволенням прослухали історію, звідки пішло слово, як виникла абетка і зародилась письменність на українській землі. Ці питання постають кожного разу коли йдеться про початок мовлення.
Веселий мультфільм «Мавпочки» допоміг знайти відповіді для чого ж потрібна мова? Діти відповідали на тематичні запитання : про таємницю слова, хто вперше його вимовив, де шукати батьківщину писаного слова?

Наш урок-гра допоміг дітям засвоїти матеріал і зрозуміти, що поки житиме мова – житиме її народ.

 

21.02.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Перлини рідної мови»
(мовний турнір)

«Мова – це коріння, душа і майбутнє нації»
А. Шептицький

Мовні змагання – це спроба перевірити себе у знанні рідної мови. Саме це і зробили шестикласники ЗНЗ № 119 під час заходу, який був присвячений дню рідної мови, і відзначається 21 лютого.

Інтерактивні вправи містили історичну інформацію та мовні загадки, були насичені лінгвістичними задачами і впізнанням за описом. Радо сприйняли школярі завдання на добір синонімів, вправлися у вимові скоромовок та дешифрації слів – назв частин мови.

Руханки допомогли командам відчути згуртованість, а гра «Моя мама най…» підвищила обізнаність хлопчиків у словах-побажаннях найріднішій людині.

Під час підведення підсумків учні говорили про рідну мову, за допомогою якої вони можуть мріяти, передавати свої відчуття, співати, а також - пізнавати світ.

 

Любіть свою рідну мову!
 

21.02.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Розумна мова»
Мовна світлиця

«Чужу мову можна вивчити за шість років,
а свою треба вчити все життя»

Вольтер

Заняття з підвищення мовної компетентності, у якому взяли участь працівники ЦРБ ім. П. А. Загребельного та користувачі, в Міжнародний день рідної мови

Мова – це визнаний засіб спілкування, пізнання та впливу. А володіння нею – найвища майстерність. У процесі суспільної діяльності люди вступають в різні стосунки, обмінюються досвідом у різних сферах життя, передають інформацію від покоління до покоління. Бібліотекарі радо вправлялися у слововживанні, доборі синонімів та образних висловів.
Ми всі часом помиляємося або мимоволі вживаємо неправильно наголошені слова. Працівники бібліотеки застосовували правила української мови і добирали аналоги іншомовним та запозиченим словам, словам-архаїзмам.

Наприкінці заходу учасники згадали на назвали видатних українців, які популяризували рідну мову та культуру за межами нашої країни.

 

20.02.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Низький уклін вам звитяжні браття…»
Вечір пам`яті

Вони загинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей.

Сьогодні в Галереї мистецтв  ЦРБ ім. П. А. Загребельного  відбувся День пам’яті Героїв Небесної Сотні, на якому присутні вшанували патріотизм і мужність  українців, які у лютому 2014 року загинули на Майдані.

В заході взяли участь український поет, прозаїк, член Національної спілки письменників України, активний учасник Майдану, боєць АТО Бори́с Гуменю́к та депутат Київської міської ради Денис Попов.

У віршах, новелах Б. Гуменюка звучить правда Майдану і війни, тож учасники заходу активно обговорювали, як творчість письменника, так і сучасні події на Сході нашої держави.
Відвідувачі бібліотеки зацікавлено  переглядали  експозицію-інсталяцію  та книжкову виставку, присвячену цій події.

На згадку про зустріч депутат Київської міської ради  Денис Попов подарував ЦРБ ім. П. А. Загребельного  книги з історії  української держави, а письменник Борис Гуменюк -  презентував низку своїх творів.

Хвилиною пам’яті вшанували загиблих у важкі для нашої країни часи.
 

20.02.2018

Галерея мистецтв
«Живопис»

До нас в гості завітали майбутні митці з «Краєзнавчого гуртка» ОКЦ «Дивосвіт». Юних глядачів вразив монументальний та сакральний живопис, а також найцікавішим для них виявився квест по ілюстраціям книги «Болгарські народні казки», які представлені в експозиції виставки «Микола Стороженко та його школа».

 

Відео

 
Мовознавці-ювіляри 2021.

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter