30.09.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Бібліотека – моя територія!»
В бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей – свято, Всеукраїнський день бібліотек. Багато читачів прийшли на свято. Бібліотека – їх територія!
 
Відео – подорож «Евріка – Бібліотека»  стала справжнім відкриттям для старшокласників.  Перегортаючи сторінки книг з історії бібліотек, слайди з видами незвичайних сучасних бібліотек,  учні  8-х класів 218 середньої школи дізнались багато цікавого. Логічним продовженням цього був перегляд фільму «Бібліотека – територія творчості», знятий студією «Перспектива», який  продемонстрував  все різнобарв’я  діяльності бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей.
 
Творча майстерня «Дивограй»  зібрала на черговий  майстер – клас дітей молодшого шкільного віку.  З задоволенням, під керівництвом досвідченої майстрині Рак Юлії Володимирівни, вони творили (для бібліотекарів!) маленьку мозаїку... кавовими зернами. Але починалося усе з книг, ретельно підібраними бібліотекарями. Книги надали натхнення, відкривши можливості вибору та підштовхнули  до шляху «саморобників».
 
Фото – виставка з циклу «Бібліотека – храм збереженого часу»: «Наші друзі – наші партнери» - це літопис подій та заходів, учасниками яких були різні заклади міста та району. Коло їх з кожним роком все розширюється і це дуже радує.
 
Виставка  «Інформація – для вас»  демонструє друковані видання бібліотеки: бібліографічні довідки, покажчики, інформаційні листівки, програми творчих об’єднань...  Яскраві, гарно ілюстровані, вони привертають увагу відвідувачів різного віку, бо це – головні помічники у пошуках інформації.
 
З Всеукраїнським днем бібліотек, дорогі бібліотекарі, діти та дорослі, читачі і користувачі! Дуже сподіваємося, що все у вас і у нас буде добре.
 
 
 
 
 
 

30.09.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Бібліотека – море книг,
Бібліотека – храм науки...
Переступайте наш поріг,
Беріть скарби нетлінні в руки!
   Петро Гоць

Щорічно 30 вересня вся наша країна святкує Всеукраїнський день бібліотек. Це свято не тільки  бібліотечних фахівців, а й  всіх тих, хто любить бібліотеку і вважає книгу важливою частинкою свого життя.

В ЦРБ № 141з  цієї нагоди відбувся цикл святкових заходів, що розпочався десантом  бібліотекарів:  «Читайте у нас !», який  «висадився» на вулицях нашого району.
 
 
 
 

З успіхом пройшов  аукціон  творчих ідей і пропозицій «Я хочу, щоб в бібліотеці було…».  Всі бажаючі  читачі мали можливість взяти участь у цьому заході.  Побажання різні – є і фантастичні.  Будемо максимально робити все, щоб пропозиції  наших користувачів здійснились!

Дружні стосунки з бібліотекою зберігають біженці, що мешкають в Деснянському районі та є  користувачами  нашої бібліотеки.  В цей  раз вони  взяли участь у бібліо-чаюванні, яке з радістю  підготували для них бібліотекарі. На святковому заході  панував веселий настрій, створений мистецтвом різних народів світу. Вірші, пісні  і малюнки створили атмосферу дружби та взаєморозуміння.
 
 
 
Зацікавила  читачів  книжкова виставка  «Бібліотекар в художній літературі та на екрані», тему якої доповнила  медіа - презентація «Відомі особистості – бібліотекарі».
 
 
 
 

Працівники нашої бібліотеки будуть гідно відстоювати необхідність своєї  професії  і в майбутньому.

Щиро вітаємо і  бажаємо  святкового настрою  всім нашим колегам і читачам!
 
 

26.09.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
26 вересня в бібліотеці № 141 відбулося чергове засідання клубу шанувальників кіно. Захід присвячений творчості Пантелеймона Куліша, перу якого завдячуємо створенням першого історичного твору про Україну «Чорна Рада». Із  цікавою лекцією про життя та  творчість письменника виступив перед  читацькою аудиторією кандидат історичних наук Бонь Олександр Іванович. Науковець розповів про епоху, яка відображена в романі,  про героїчне  минуле українського народу та актуальність тих подій і нині, довічні цінності українського народу (свобода та воля).

З задоволенням учасники заходу подивились фільм за твором П. Куліша, створений в 2009 році на кіностудії імені О. Довженка, «Чорна рада». Глядачі насолоджувалися прекрасною грою Б.С. Ступки  та інших українських акторів.
 
 
 
 
 

24.09.2014

Бібліотека №119
Важким прокляттям впало ворогам
моє жорстоко спалене дитинство

«Ні, війна, ти була їм не мати,
Ти їм мачуха люта була.
Чорним смерчем ввірвалась, проклята,
І спалила дитинство до тла.»

23 вересня в бібліотеці № 119 з нагоди Міжнародного дня миру відбулася зворушлива зустріч учнів 4-х класів СШ № 213 з очевидцем подій Великої Вітчизняної війни Наумовою Нелею Леонідівною, голодне воєнне дитинство якої на все життя залишилося в її пам’яті. Замість дитячих пісень діти війни чули розриви бомб, замість чистого неба бачили літаки - бомбардувальники. «У кожного з нас своя воєнна доля, але подвиг спільний – це подвиг всього нашого покоління. Ми – діти війни, дитинство яких закінчилося 22 червня 1941 року», - так почала свою розповідь Неля Леонідівна. Зі сльозами на очах героїня зустрічі,  киянка, згадувала часи фашистської окупації, голод, холод, зруйнований Київ, свою улюблену ляльку, зроблену із ганчірок, втрату батька, що загинув на фронті… Із скалочок пам’яті нашої гості школярі уявили війну, яку бачила маленька людина - дитина війни. Юних читачів цікавило, чи навчалися діти у війну, що відчували, коли чули гарматний грім і вибухи бомб, як допомагали дорослим.

Уважно юні читачі слухали бібліографічний огляд книжкових виставок «Дитинство у полоні війни», «Шляхами партизанської слави. Юні герої-партизани», дивилися презентацію «Діти війни. 1941-1945», уривки з документального фільму «Діти війни. Останні свідки», а також проникливий відеоролик про дітей сучасної війни в Україні, знятий режисером Максимом Пилипенко.  На при кінці заходу школярі висловили подяку Нелі Леонідівні, заспівавши для неї пісні про війну і прочитавши вірші.
 
 
 
 
 
 
 

 

23.09.2014

Бібліотека №115
Подорож книжковим містом
Щодня приходим в храм духовний,
Що мудрості і дива повен. 
Це не кіно, не ігротека,
Дитяча це бібліотека!

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек до нас завітали учні 1 класу школи-дитячого садка «Мрія» для дітей з фізичними вадами. Вони прийшли, щоб більше дізнатися про бібліотеку та познайомитись з її книжковими скарбами.
 
Маленькі читачі цікаво та з користю провели цей час: подорожували книжковим містом, уважно роздивлялися малюнки та поробки виконані нашими читачами, із задоволенням відповідали на запитання казкової вікторини, створили ланцюжок українських прислів’їв про книгу. Веселі завдання та віршики допомогли діткам поринути у світ книжкових фантазій, познайомитися з деякими видами книжок (збірки казок та оповідань, пісенники, дражнили, розмальовки та інше). А на останок малюки із захопленням подивились улюблені мультики.
 
Сподіваємось на продовження нашої дружби.
 
 
 
 
 
 

22.09.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
22 вересня в ЦРБ № 141 відбулось чергове засідання краєзнавчого клубу «Рідне місто моє» за темою «Києво-Печерська Лавра. Історія і сучасність».

З відвідувачами бібліотеки поділилась своїми знаннями  провідний науковий співробітник науково-дослідного  відділу музейних  програм і проектів  Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Халіль Ірина Сергіівна.  Вона розповіла присутнім  про подвиг перших ченців-монахів, засновників Печерського монастиря Антонія та Феодосія, монастирські традиції тих давніх часів. Доповнив історичну розповідь  показ слайдів.
 
 

19.09.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
19  вересня в ЦРБ №141 переглядом художнього фільму «Ярослав Мудрий» відкрився другий сезон роботи клубу «Інтелектуальний світ голубого екрану». Фільм знятий за сценарієм видатного письменника сучасності, лауреата Державної премії СРСР та Шевченківської премії, Героя України Павла Архиповича Загребельного. Захід був приурочений 90-річчю від дня народження  митця.
 
Присутні  ознайомилися із виставкою «Золоте перо української літератури»,  присвячену творчості письменника. Заступник директора ЦБС Сахарова Т. М. зацікавила слухачів розповіддю про нелегке життя Павла Архиповича, який рано залишився без матері, тож світло її любові заміняли книжки та рідна земля, безмежною красою якої він не міг намилуватися. Демонстрація фрагментів документально-біографічної стрічки, за участю самого письменника, посилила емоційний акорд заходу. Ми, українці, горді тим, що нашого письменника - співвітчизника Павла Архиповича Загребельного ще за життя визнано одним з найкращих письменників світу ХХ століття. Наша бібліотека виборює почесне право називатися іменем цієї славетної людини.
 
 

18.09.2014

Бібліотека №115
У книжковому царстві

Книжок у цілім світі є багато
І кожна щось розкаже нам...

За вікном теплими барвами палає осінь, а це означає, що наближається наше професійне свято - Всеукраїнський день бібліотек. Ось і сьогоднішня зустріч відбулась у рамках підготовки до цієї події. Учні 4-го класу ЗОШ №263 разом з бібліотекарями здійснили захоплюючу подорож у Країну знань за допомогою книги. Мандруючи "вулицями Читай-міста" діти із задоволенням роздивлялись ілюстрації та читали цікаві історії. Кращі дитячі твори, наче в чарівному дзеркалі, відтворюють перед очима читача минуле й майбутнє, життя та пригоди ровесників, їхнє навчання, забави. І, звичайно, море радощів викликає дивовижний світ казок, байок, загадок, скоромовок тощо.

На завершення зустрічі діти висловили свої власні думки про прочитані книги та взяли активну участь у пізнавальній вікторині, з якої також почерпнули багато цікавого.

Літературне знайомство не залишило байдужим жодного учня, вони чекатимуть нової зустрічі з книгою.
 
 
 
 
 
Тож не минайте наш поріг,
Беріть скарби нетлінні в руки:
Нема прекрасніших доріг,
Ніж в цей вселюдський храм науки.
 
 

11.09.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Любов до рідного краю – це головне, що має бути в серці кожного українця. Вшанувати традиції, глибше пізнавати  історію нащої країни допомагають працівникам бібліотек району відвідування різноманітних тематичних екскурсій по Україні.

11 вересня незабутні враження отримали бібліотекарі на екскурсії «Дніпровські плавні», приуроченій до відмічання Всеукраїнського дня бібліотек. Кожна екскурсія для нас- це не просто дозвілля, а й підвищення кваліфікації.

Ми відвідали Ржищів – старовинне, місто, багате на історичні та культурні події, один з центрів Трипільської культури, крупний торгівельний порт. Також це місто відоме, як  Батьківщина сучасного класика української поезії – Ліни Костенко.
 
На катерах по Дніпровським плавням під променями осіннього сонечка ми дружно переправились до церкви на воді, яка стоїть, як неприступний воїн посеред Дніпра. Неймовірні пейзажі захоплювали подих.  Але найсерйозніше й найважливіше нас очікувало ще попереду. Бібліотеки району в цьому році працюють за проектом «Треба жити і пам`ятати», який присвячений до 70-річчя звільнення України від німецько-фашистських загарбників і дуже доречно було для всіх нас відвідати Балико-Щучинку, відому тим, що в цій місцевості  в 1943 році проходив Букринський плацдарм. Ці події розповідають про трагічні сторінки історії Великої Вітчизняної війни на Україні. Вічна слава героям ! І заключною частиною заходу було знайомство з місцевістю біля с. Уляники , де ми мали можливість посмакувати  джерельною «живою»  та «мертвою» водою.
 
Наша мандрівка підтвердила слова  відомого французького письменника та літературного критика Анатоля Франса :  «Подорожі навчають людину більше, ніж що б то не було. Іноді один день, проведений в інших місцях, дає  нам більше, ніж десять років життя вдома».
 
 

12.09.2014

Бібліотека №119
«Ця добра книга виховує серце»

З нагоди 145-річчя від дня народження відомого австрійського письменника Фелікса Зальтена 10 вересня до бібліотеки № 119 завітали учні з літературного гуртка «У світі чарівного слова» на відео-мандрівку «Ця добра книга виховує серце» за казкою «Бембі» (за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»).

Уважно діти слухали історію написання лісової казки, що уже дев’яносто років хвилює серця юних читачів та їх батьків, адже автор пильно спостерігав природу, добре вивчав, досконало пізнавав життя наших менших братів – тварин і птахів, щоб за допомогою яскравих художніх образів виразно відтворити цей надзвичайний захоплюючий світ, щоб читач почув, про що гомонить природа, про що перемовляються її мешканці.

Читаючи казку, школярі усвідомили, що лісові жителі потерпають не тільки від природних змін – їм доводиться і мерзнути, і мокнути, і навіть голодувати, а й від браконьєрів, які «вогненною рукою»-рушницею несуть смерть усьому живому, що є в лісі. Із задоволенням переглядаючи мультфільм «Бембі» та уривки з художнього фільму «Дитинство Бембі», діти перейнялися зворушливою історією про малого оленятка, маму якого вбиває браконьєр і котрий за допомогою вірних друзів витримує усі знегоди і випробування жорстокого лісового життя, щасливо уникає смертельної небезпеки, хоча й зазнає тяжкого поранення, і зрештою зростає красивим дужим оленем і стає Лісовим Королем. Разом із бібліотекарями юні читачі обговорили враження від знайомства з цим чудовим твором, що вчить доброму та бережливому ставленню до природи. Також зацікавили школярів книги про природу інших авторів, представлені на тематичній виставці, бібліографічний огляд якої провели бібліотекарі.

Бембі сподобався нашим читачам за благородну красу, мужність і витривалість у складному лісовому житті. І маємо надію, що кожне нове юне покоління з радістю буде читати книжку про незвичайні пригоди сміливого оленятка.
 
 
 
 
 
 

08.08.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Традиційно мешканці  району зустрічаються з  бібліотеками в улюбленому місті відпочинку – парку «Деснянський».

Так, 8 серпня, відвідувачі парку, які відпочивали в приємній прохолоді дерев, мали змогу цікаво та корисно провести час разом із бібліотеками. Їх було запрошено взяти участь у літературній вікторині. Всі учасники отримали задоволення, гарний настрій та книжки у подарунок на згадку про чергову зустріч  або  приємне  знайомство!
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ВідеоБуктрейлер на книгу Романи Романишин та Андрія Лесіва "Війна, що змінила Рондо" 28.02.2017

ФотогалереяАкція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter