22.12.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Ой хто, хто, Миколая любить?!»
Родинне свято

 
Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі та діти. А починається цей святковий зимовий час Днем Святого Миколая. Він завжди святкується весело і готуються до нього заздалегідь. Шукають не лише подарунки, а й запрошують гостей, замовляють музикантів.
Ось і до бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей завітали бажані гості. І не тільки постійні відвідувачі, а й вихованці центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями, їх батьки, вихователі. Завітав до нас і настоятель храму святих мучеників Адріана та Наталії, керівник духовних програм Центру у справах сім’і та жінок Деснянського району отець Роман.

Звичайно, приєднався до нашого родинного свята і головний гість – Святий Миколай. Сивовласий, у теплому кожусі, з великою зв'язкою дров, гарний. Але прийшов Миколай тільки після того, як діти розповіли, що знають про нього, заспівали веселі пісні, продемонстрували свої здібності. А отець Роман допоміг їм розширити ці знання про людину-легенду та святого.

Яскраві костюми, багато музики, талановиті актори та вдячні глядачі, багато подарунків, а головне – усмішки на обличчях дітей і батьків. Родинне свято вдалося!

Дякуємо отцю Роману за можливість допомогти Святому Миколаю донести "миколайчики" дітям, а усім учасникам – за їх старанність та відповідальність.

 

21.12.2015

Бібліотека №119
Миколай про діток знає все, подарунки кожному несе
Народознавча подорож

«Щедрий, любий Миколаю,
Дуже ми тебе чекаєм!
Принеси ти нам машинки,
Цукерочки, мандаринки,
Олівці, щоб малювати,
І книжечки, щоб читати.»

 
Минають віки, на зміну одним поколінням приходять інші – і у кожного свої смаки, свої уподобання. Але прадавні звичаї, традиції, обряди живуть в народі і сприяють відродженню нашої духовності. Тому знайомство з народними святами, прилучення до духовних цінностей українського народу – один із пріоритетних напрямків роботи нашої бібліотеки з національно-патріотичного виховання підростаючого покоління.

Серед зимових свят особливо шанованим, улюбленим серед діточок є День Святого Миколая, з яким у кожну домівку приходить казка. І хоч цього року воно не принесло дітлахам очікуваного снігу і зимових розваг, подарунки від дідуся Миколая і вдома, і в школі, і в дитячому садочку вони отримали із задоволенням. А 21 грудня бібліотека надала можливість маленьким читачам – вихованцям групи ДНЗ № 176 – поспілкуватися з представником українського духовенства - священиком Храму святих мучеників Адріана і Наталії отцем Євгенієм (за проектом «Два храми духовністю єдині»).
 
Отець Євгеній розповів малятам про свято, на яке вони чекали з великим нетерпінням, до якого готувалися, намагалися бути чемними, слухняними, милосердними. Кожного року в ніч на 19 грудня на санчатах опускається з неба на землю Микола-Чудотворець і приносить омріяні подарунки. Він знає, що в цю ніч усі мусять бути щасливі! І ті, хто робить подарунки, і ті, хто їх одержує, бо найбільше щастя в житті – це робити добро. Залюбки дошкільнята долучилися до цікавої невимушеної розмови, разом з бібліотекарями пригадали прислів’я та вірші про Угодника Миколая – доброго друга і захисника дітвори, переглянули книжечки і  зимові поробки з виставки «День Святого Миколая серця добром зігріває» та мультфільм «Святий Миколай», відгадували загадки про зиму, заспівали пісню слави Святому Миколаю.
З радістю дітлахи одержали гостинці від Миколи-Чудотворця, а найкращий подарунок для Святого Миколая – це коли дитина любить батьків, свій дім і свою рідну землю – Україну.

Тож наслідуймо добро і вчинки Миколая! Нехай це свято буде для всіх святом Миру, Злагоди, Милосердя, Доброти і Любові!
 

20.12.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
«Із неба в український край йде зимовий  Миколай»
 українські вечорниці в рамках проекту
«Два храми духовностю єдині».

Святий отче, Миколай!
Мою хату не минай!
Подаруй мені потіху
І торбину, повну сміху,
І здоров’я для родини,
Красну долю для Вкраїни!

Віра Багірова

Прихід Святого Миколая чекають не тільки діти, а й дорослі.

20 грудня він завітав у гості до  бібліотеки ім. В.Кучера на святкову зустріч «Із неба в український край йде зимовий Миколай». Підготувала і провела захід  бібліотекар Юрченко К.Л.
 
Протоієрей Ігор, священник храму святих мучеників Андріана і Наталії розповів про християнські свята грудня, народні звичаї, повір`я і обряди, про те,  як відзначали свята наші діди і прадіди і як гарно святкують  нині в Україні.Гості масового заходу, люди літнього віку від храму отримали подарунки.

В Україні жодне свято не обходиться без пісні,  тому на святкове дійство були запрошені  учасники народного хору «Гомін».  Гарні українські пісні у їхньому виконанні та вірші українських поетів додали святу чарівності, викликали у присутніх гордість за наш народ,  українську культуру і мистецтво.

Наостанок Святий Миколай побажав усім присутнім миру, здоров`я, достатку, гармонії у родинах і душі.
 

19.12.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
“Весела майстерня”
майстер-клас
Зимонько чудова,
Зимонько завзята,
Ти щораз приносиш
Нам великі свята:
На Андрія — жарти,
Миколай — гостинці...
Ще й Різдво Христове —
Вогні на ялинці.

М. Баліцка  


Днем Святого Миколая розпочалися різдвяно-новорічні свята.  Скільки цікавих подарунків чекає на дітвору, різних солодощів, смакоти та блискучих прикрас? Кожна сім’я прикрашає свій будинок різнокольоровими кульками та пахучою ялинкою. А на ялинці чого тільки немає! В бібліотеці ім.В.Кучера готуються до свята по-особливому — для всіх бажаючих дітей з малозабезпечених сімей майстриня благодійної організації «Шлях до майбутнього» Ліннік Олена Володимирівна провела майстер-клас з виготовлення новорічних прикрас. Ними можна прикрасити ялинку,  зробити з них новорічну гірлянду подарувати рідними.
 
У читальному залі бібліотекарем Кулидою О.В. представлено яскраву святкову виставку „Різдво – новорічні передзвони”, яку діти з цікавістю переглядали та знайомилися з книжковими новинками.
 
 

18.12.2015

Бібліотека №115
..пісня квітам
(до 115-річчя з дня народження української художниці К. Білокур)
Засідання гуртка «Дивовижний світ мистецтва

У зимню, може й не сніжну, але досить холодну пору, аби зігрітися, у бібліотеці ми говорили про квіти та про людину, яка присвятила їм багато любові і сил – Катерину Білокур.
 
7 грудня виповнилося 115 років з дня народження великої художниці, цій події ми присвятили наше чергове засідання клубу «Дивовижний світ мистецтва». Бібліотекарка розповіла біографічні подробиці з життя Катерини Білокур, які допомогли уявити особистість художниці – вольову, натхненну, незламну. Але справжнє одкровення мисткині можна побачити саме в її роботах. Ми підготували добірку картин Катерини Білокур, які показали на великому екрані. «Наївне» мистецтво художниці-самоучки зазвичай, як і у нашому випадку, близьке та зрозуміле дітям. Можливо є щось спільне у кольорах полотен Білокур та фарбах дитинства.
 
У переддень Святого Миколая лишити малих відвідувачів без подарунків було неможливо. Майстер-клас для діток провела майстриня з ОКЦ «Дивосвіт». У результаті усі, хто гарно себе поводив, старанно працював пішов до своєї родинної ялинки із власноруч створеною іграшкою.
Новорічні свята тривають. Тож, не забудьте привітати свою бібліотеку.
 

12.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Перша декада  грудня в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей пройшла під знаком «Геть насильство над дітьми!», у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

Діти досить активно включилися в роботу. Протягом правової вікторини - обговорювали свої права на життя і здоров’я, честь, і гідність, недоторканість та безпеку. Дуже доречним були приклади з художніх творів, навіть казок.
 
Книжкова виставка «Права людини починаються з прав дитини» привернула увагу не тільки дітей, але і дорослих.
А виставка малюнків « Життя без насильства», спільно з Центром сім’ї та жінок, - продемонструвала не тільки знання своїх прав, але й вміння передати малюнком свої емоції та переживання. Заохочувальні подарунки стали виразним «дякую» за участь у такий складній справі.
 

17.12.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Напередодні Дня святого Миколая Чудотворця  та святкування Нового року  ми завжди мріємо опинитись в казковому світі. Ці  зимові свята наповнені особливою радістю, гарним настроєм  та  таємничістю.

17 грудня в ЦРБ № 141 для наших користувачів -  біженців відбувся майстер-клас «Ялинковий оберіг » з виготовлення казкових  новорічних сувенірів. Захід пройшов за проектом роботи з біженцями «Пізнай, прийми та руку простягни» . В майстер-класі взяли участь наші читачки афганські  жінки, яким подобається декорувати власні оселі своїми руками.
 
«Хендмейд» дійства дуже популярні сьогодні у різних країнах світу. До приємної підготовчої роботи  до свят приєдналися  викдадач української мови Кобзар Ала Юріївна та бібліотечні працівники. Всі учасники передноворічного майстер-класу отримали корисні ідеї  для декору своїх осель.
Щиро бажаємо  всім нашим користувачам підтримки  святого Миколая та з гарним настроєм й натхненням готуватись до зустрічі Нового року.
Нехай Новий рік зустрічає нас  радісними надіями, шурхотом новорічного дощику, ароматом хвої та мандаринок, мерехтінням яскравих гірлянд й дарує здоров’я, щастя та посмішки !
 

15.12.2015

Бібліотека №115
Баба-Віхола прийшла, купу свят нам принесла

Сьогодні, 15 грудня, у бібліотеці відкрито сезон привітань з новорічними святами! Кожен відділ обслуговування читачів вже прикрашають вбрані ялинки, по залах літають білосніжні сніжинки і різними барвами горять мерехтливі ліхтарики. На відміну від погоди на вулиці у нас тут справжня зима!

В очікуванні Святого Миколая своїми бажаннями сьогодні ми ділилися разом із вихованцями школи-дитячого садка «Мрія». У атмосферу новорічної казки занурила гостей бібліотекарка читальної зали молодшого відділу обслуговування читачів. Бібліотекарка причинила завісу новорічної історії. Разом ми згадали народні різдвяні традиції, та поділилися сімейними звичаями святкування. Тут, біля ялинки для дітей розташувалася книжкова виставка чудових різдвяних казок, історій, таємничих дійств і містерій «День Святого Миколая серце добром зігріває».

А що може бути краще «під ялинку», ніж магія «блакитного екрану»? Із задоволенням, розташувавшись у новорічному кінозалі, діти подивилися мультфільми на різдвяну тематику.

Запрошуємо до бібліотеки. Вже час і вам підхопити порцію новорічного настрою, найкращим резервуаром якого, є книжки!

 
 
 

15.12.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
15 грудня в рамках проекту „Подолаємо гендерне насильство разом” в бібліотеці ім. С. Олійника відбулася година запитань та відповідей.  „Як досягти гендерної   рівності в різних сферах життя?”. В заході участь взяли старшокласники гімназії № 39 та психолог  Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району м. Києва Н. Ф. Овсієнко. Наталя Федорівна наголосила, що в наш час все більше жінок обіймає керівні посади, бере активну участь в суспільному та політичному житті країни, і в своїй роботі вони досягають значних успіхів. Відповідаючи на численні запитання учнів, фахівець дала поради, як подолати гендерну нерівність та дискримінацію в різних сферах життя. Закінчилася зустріч оглядом літератури з даного питання.
 
 
 

10.12.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
10 грудня в рамках проведення «Всеукраїнського тижня права» на базі ЦРБ№141 Деснянського району міста Києва був проведений круглий стіл за участю молодих юристів на тему «Знай і поважай свої права…».
 
У заході взяли участь працівники Деснянського районного управління юстиції в м. Києві, які ознайомили присутніх з основними завданнями, які покладені на органи юстиції.
 
Працівники управління юстиції запросили юристів залучитися до роботи Координаційної ради молодих юристів при  Деснянському районному управлінні юстиції в м. Києві, яка створилася з метою узгодження зусиль молодих юристів в утвердженні високої моралі професії юриста в Україні, координації діяльності, пов’язаної з підвищенням якості підготовки фахівців в галузі права, залучення молодих правників до правоосвітньої та правовиховної роботи, формування активної позиції нового покоління юристів.
 
Були розповсюдженні методичні розробки, буклети напрацьовані Деснянським районним управлінням юстиції в м. Києві та Головним територіальним управлінням юстиції в м. Києві,
 
Працівники управління юстиції ознайомили присутніх з онлайн сервісами, які запропоновані  Міністерством юстиції України, відповідними реформами та пілотними проектами та  реформою столичних органів юстиції запропонованою Головним територіальним управлінням юстиції в м. Києві.       
 
Юристи надавали безоплатні консультації коритстувачам.
 
 
 

10.12.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Від зірниці до зірниці хай лунають вечорниці»
 
Вечорниці на Андрія - одне з улюбленіших свят молоді. Тут і шалені пустощі, за які ніхто не сварить, і різноманітні забави, і смачні страви.Ось і цього року на свято до бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей зібралося багато гостей. І як завжди не пошкодували. Було весело і цікаво. Радо зустрічали гостей та урочисто, високо під стелю підвішували "Калиту", танцювали з коцюбою та рогачом та, підстрибуючи, кусали Калиту. Був тут і дотепний хлопець — пан Калитинський, який старанно, як водиться, заважав учасникам дійства. А оскільки у ніч проти Андрія хлопці мають найбільші права, вони смішили дівчат, танцювали гопак, розповідали незвичайні веселі історії. І дівчата теж демонстрували свої здібності не тільки до співу та музицированню, але й стрибкам до Калити.
 
Веселе парубочо-дівоче гуляння ще раз нагадало усім, які мальовничі народні звичаї в Україне. Хіба  можна їх забути?!
 
 

Відео

 

       Буктрейлер на книгу Лесі Мовчун "Мовна лікарня".
 

ФотогалереяЯрмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter