26.09.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Живий скарб нашої землі»
Заняття гуртка любителів природи «Капітошка»

Ліс — це диво, ліс — це казка.
 То ж ходімо в ліс, будь ласка.
Але завжди пам’ятайте:
 Диво-ліс охороняйте!

Надія Красоткіна


    В рамках першого, в цьому навчальному році, заняття гуртка «Капітошка» до юних любителів природи завітала методист науково-методичного центру Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, еколог Ірина Санківська. Присутні обговорювали дуже важливу тему - тему лісу.
 
 
   Діти почули багато корисної і цікавої інформації про ліс, його значення та про те, як  його зберегти. Познайомились з мешканцями лісу, деревами та різноманітними рослинами.  Дізналися, який період є сприятливим для посадки та росту дерев.
  За допомогою різноманітних конкурсів, тематичних завдань, мультфільму, розважальних занять, зокрема, грі «Як росте ліс», діти  пригадали правила поведінки в лісі.
  Екологічна культура сьогодні є невід’ємною частиною сучасної особистості. Тож наші діти повинні любити природу, відчувати її та зберігати для прийдешніх поколінь.
 
 

26.09.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Творчість письменників-перекладачів на поличках бібліотеки»   
Тематичний ранок
до  Всеукраїнського Дня бібліотек
 
26 вересня у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся тематичний ранок «Творчість письменників-перекладачів на полицях бібліотеки».
Бібліотекар ознайомила читачів  з перекладацькою діяльністю українських письменників-класиків М. Вовчка, М. Зерова, М. Рильського, В. Підмогильного та перекладачів  Г. Кочура, М. Лукаша. Учасникам заходу була представлена тематична книжкова виставка та презентовано мультимедійний матеріал, який розповідає про творчі сторінки перекладацької діяльності української творчої інтелігенції.

Читачі із задоволенням читали прозові уривки із романів, повістей та поетичні твори улюблених авторів.

Дискусія про бачення перекладачами внутрішнього світу оригіналу не залишила байдужим жодного із присутніх.
 

25.09.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«За лаштунками кіностудії FILM.UA»
Краєзнавча подорож
 
«Кіно мені цікаво тим, що здатне бути трохи
всім на світі. Це живопис,
який може бути почутий, як музика…»

Жан-Люк Годар.
 
25 вересня, напередодні відзначення Всеукраїнського дня бібліотек,  працівники ЦБС Деснянського району з метою поринути  в творче культурне життя міста, відвідали кіностудію FILM.UA.

Проекти кіностудії отримали широке міжнародне визнання, відзначені номінаціями та нагородами премій та фестивалів.
 
Під час екскурсії бібліотекарі дізнались багато цікавих фактів про те, як створюються кінофільми та передачі, отримали безліч яскравих вражень та  позитивних емоцій.

Щиро бажаємо працівникам кіностудії творчих звершень, натхнення, здійснення мрій та задумів!
 

23.09.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Битва поколінь»
Шаховий турнір
 
У сучасному динамічному світі, наповненому високими технологіями, вміння стратегічно мислити на перспективу,  грамотно використовувати власний інтелектуальний ресурс, розвивати розум надає можливість гра у шахи.

23 вересня за підтримки депутата Київради Юрія Зубка до ЦРБ ім. П. Загребельного завітали шістдесят  шахістів віком від 6 до 80 років взяти участь у шаховому турнірі.
І це не може не надихати. Вирішили, що такий активний старт вартий продовження, а тому будемо і надалі влаштовувати змагання з шахів, подавайте заявки на участь, плануватимемо турнірні дні. І приходьте вболівати за наших учасників.
 
 
Інтелектуальні змагання пройшли вдумливо, творчо та з азартом!
 

21.09.2018

Бібліотека №115
«Все починається з добра, все починається з любові…»
Урок доброти
за проектом «Діти особливого піклування»
 
21 вересня бібліотека № 115 для дітей завітала до навчально-виховного комплексу «Мрія» на годину спілкування, присвячену 100-річчю від дня народження великого українця, педагога, дитячого письменника Василя Сухомлинського.
З великою зацікавленістю вихованці слухали бібліотекаря та з радістю долучилися до читання і обговорювання оповідань та казок зі збірок творів письменника «Всі добрі люди – одна сім’я» та «Квітка сонця». На простих, зрозумілих і цікавих прикладах діти вчилися відчувати різницю між гарними і недобрими вчинками та їх наслідками. Василь Сухомлинський стверджував, що діти розуміють ідею казки лише тоді, коли вона втілена в яскравих образах. Читання у ролях дуже сподобалося дітям. На їх очах казка ніби ожила.

Привернула велику увагу дітей і викладка літератури «Генії українського пера», на якій були представлені твори письменника.

Спадщина великого педагога безсмертна. Багато поколінь по його казках та оповіданнях виховують своїх дітей бути людяними і мудрими. Читайте, слухайте його казки та оповідання і пам’ятайте про людину, яка все своє життя присвятила дітям.
 

20.09.2018

Бібліотека №119
«Оригамі: перетворюємо простий папір на іграшки»
Заняття гуртка декоративно-прикладного мистецтва
«Творчість юних»

     20 вересня у бібліотеці № 119 для дітей панувала натхненна, творча атмосфера. Адже відвідувачі потрапили до світу стародавнього японського мистецтва оригамі -  мистецтва, що робить чаклунами усіх, хто долучається до нього.
 
 

       Із розповіді бібліотекаря діти із цікавістю дізналися, що довгий час оригамі було доступне лише багатіям, які обов'язково опановували техніку складання оригінальних паперових моделей. А сьогодні відчути себе справжнім майстром оригамі може кожен, у кого є бажання, терпіння, уява і ...гарні помічники.
 
 

    Таким помічником для читачів стала викладач Лідія Окушко, яка запропонувала дівчаткам створити із кольорового паперу вбрання для принцес. Також у пригоді стали книжкова добірка «Азбука оригамі», підготовлена бібліотекарями. Оригамі виявилося дуже захопливою справою, і незабаром яскраві поробки вже милували око. І надалі юні майстрині зможуть порадувати друзів та близьких чудовими фігурками, іграшками та прикрасами з паперу.



 
 

19.09.2018

Бібліотека №119
«Казки Школи під Голубим Небом»
Літературна подорож
за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»

«Читання – це віконце, через яке діти
 бачать і пізнають світ і самих себе.»

Василь Сухомлинський

    19 вересня юні читачі бібліотеки № 119 відвідали незвичайну школу – Школу під Голубим Небом. А влаштували бібліотекарі цю літературну подорож до 100-річчя від дня народження всесвітньо відомого і шанованого українського педагога та письменника Василя Сухомлинського.
 
 
                           
Перед школярами відкрився чудовий світ повчальних, мудрих казок, оповідань, легенд Василя Сухомлинського, яких він написав більш як 1500. З цікавістю читачі дізналися, що видатний педагог часто серед природи, у зеленому класі, який він називав Школою під Голубим Небом або Школою Радості, учив дітей самих складати казки, пробуджував у них думку і поетичне слово. Він хотів, щоб цей світ увійшов у душу маленької дитини, проріс чуйністю, добротою, дбайливістю, відповідальністю і людяністю.
 
                 
А підтвердженням цього стало оповідання Василя Сухомлинського «Який слід повинна залишити людина на землі?», яке школярі уважно читали за ролями, а потім ділилися враженнями від прочитаного.
    Бібліографічний огляд книжкової розкладки «Серце віддаю дітям»та пам’ятка «Василь Олександрович Сухомлинський» допомогли відвідувачам обрати для читання інші цікаві твори Великого Вчителя. Сподіваємось, що вони навчать юних читачів відрізняти добро від зла, бути доброзичливими, вихованими, любити рідний край, Батьківщину.
А завершили бібліотекарі літературну подорож напутніми словами Василя Сухомлинського: «Якщо мрієш стати справжньою людиною – читай книгу.»


 
 

15.09.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Muromets Fest»
Бібліопікнік

    15 вересня публічні бібліотеки Деснянського району долучилися до фестивалю сучасних богатирів «Muromets Fest» у парку «Муромець» на території спортивно-розважального комплексу «X-Park», щоб стати частиною унікального дійства, свідком Національних рекордів України!
 
 
 
   На зеленій зоні бібліотекарі влаштували бібліопікнік з краєзнавчими вікторинами, квестами, майстер-класами, настільними іграми.
 
 
 

  Свято спорту, сили, народних традицій, надало можливість продемонструвати, які талановиті у нас діти.
 
 
 
   Відвідувачі заходу мали можливість приєднатись до творчого куточка, де кожен створив чудову ляльку-мотанку, закладинку для книги із всією своєю творчістю і фантазією.
Майстер-клас по виготовленню «конячок», незамінних супутників богатирів, козаків, привернув увагу майбутніх захисників Батьківщини. А ось незвичайні, різнокольорові пташки-символ краси, миру, спокою, зацікавили дівчаток.
    Приємно, що відвідувачі свята отримали від свята море задоволення і незабутніх вражень!
 
 
 

14.09.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Заради миру на Землі!»
Патріотична година

      14 вересня в ЦРБ ім. П. Загребельного напередодні визначних  дат - Міжнародного Дня демократії та Міжнародного Дня миру, з метою виховання почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю було проведено патріотичну годину для учнів молодшого шкільного віку ЗНЗ №238.
 
 
 

     Бібліотекар ознайомила дітей з історією започаткування свят, загальновідомими  символами, значеннями слів «демократія» та «мир». Діти  із задоволенням читали вірші про мир та Україну, складали звернення до жителів планети про збереження миру.
 
 

    Читачі бібліотеки з радістю  взяли участь в  інтерактивній грі «Створи словосполучення!» та майстер-класі «Декоративна корзинка з квітами».

 
 

13.09.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Я -  щасливий!?»
Тренінг

 «…Емоційна культура — 
  ознака людяності»       
(В. Сухомлинський)

Багато цікавого і корисного дізналися учасники тренінг-класу «Злагода» завдяки зустрічі з психологом Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району м. Києва Оксаною Степанюк. Не дивно, бо тема тренінгу є дуже пізнавальною: роль емоцій в житті людини.
 
 
Особливу увагу було приділено емоціям у міжособистісних стосунках, яким чином вони стають важливим компонентом навчання. Дуже зацікавило присутніх твердження про те, що якість емоцій багато в чому залежать від способу життя людини. Використовуючи різні «рольові ігри» та матеріали книжкової виставки, пані Оксана продемонструвала, як емоції впливають на працездатність та якість життя людини. А також докладно пояснила тісний зв'язок між негативними емоціями та хворобами.
Сподіваємося, відвідування бібліотеки викликатиме у наших читачів лише радість та позитивні емоції. До зустрічі в бібліотеці!

 

 

12.09.2018

Бібліотека №119
«Букварик-казкарик»
Голосні читання
«Веселе місто Алфавіт.
В нім кожне слово – цілий світ.
В нім кожна літера жива –
Із них складаються слова.»

Тамара Коломієць

12 вересня бібліотека № 119 для дітей завітала до вихованців групи із вадами мовлення дитячого навчального закладу № 176, щоб запросити їх до світу чарівної української абетки.
 
 
 

Разом із бібліотекарями дошкільнята залюбки мандрували казковою країною Букварем, де на них чекали незвичайні пригоди. Долаючи перешкоди, дітлахи звільняли маленьку фею Літеру із височезного замку, куди її запроторив чарівник-лиходій, що не вмів читати. Охоче дошкільнята слухали веселі віршики про абетку, зацікавлено розглядали яскраві ілюстрації та намагалися навіть читати по складах. Адже читати – це не тільки знати букви та складати їх в слова. Читати – це мріяти, читати – це грати, читати – це пізнавати все на світі.
 Із задоволенням дітки обрали такі книжечки як «Чарівна абетка», «Букварик-дошколярик», «Казкова азбука», «Читайлик», «Буквограй». А безпосередньо у бібліотеці на дошкільнят та їх батьків чекає ще більш цікава та пізнавальна добірка літератури, що вчить читати, рахувати, малювати та яка перетворить процес навчання на веселу і захопливу гру.

Тож, любі дітки, приходьте до бібліотеки! Грайтеся та навчайтеся!
А бібліотекарі радо вам у цьому допоможуть.

 

Відео

 
Буктрейлер на книгу Еліни Заржицької «Легенди про козаків».

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter