15.05.2015

Бібліотека №115
Творять діти –веселково, розмаїто!
(клуб «Дивовижний світ мистецтва»)

Цикл практичних занять клубу «Дивовижний світ мистецтва» продовжується. 15 травня у бібліотеці ми знайомилися із декоративно-прикладним мистецтвом та книжками, які можуть йому навчити.
 
Практичну частину, а саме, - майстер-клас з комбінованих технік «Декор і прикрашання торбинок», для діток клубу «Троянда» ОКЦ «Дивоствіт» проводила Нещерет Ольга Миколаївна. Після двох  годин кропіткої праці із тканиною, степлером та клеєм, ми впевнено заявляємо, що урок проходив весело, а закінчився модно, адже аксесуари літнього сезону готові.
Наші творчі зустрічі тривають, а мистецька теоретична база наших книжок невичерпна! Запрошуємо всіх!   
 

15.05.2015

Бібліотека №119
Письменники України, визнані в Європі
 
«Ногами міцно в рідному грунті,
а головою – в Європі.»

Михайло Драгоманов

15 травня у бібліотеці № 119 для учнів СШ № 213 була проведена медіа-година «Письменники України, визнані в Європі» (за проектом Деснянської ЦБС «Українці в контексті розвитку Європейської цивілізації»), мета якої -  познайомити юних читачів з українськими письменниками – творцями образу України в Європі.

Із розповіді бібліотекаря школярі дізналися, що свого часу твори класиків української літератури перекладалися західноєвропейськими мовами і знаходили відгук у серцях читачів світу, котрі захоплювалися глибоким патріотизмом Тараса Шевченка, романтизмом Миколи Гоголя, неповторною поетикою Лесі Українки, іскрометним гумором Івана Котляревського. Нині ж  сучасні українські письменники стають лауреатами міжнародних  літературних конкурсів, а іноземні журі відзначають внесок  наших авторів у розвиток культури й миру. Серед них Андрій Курков, твори якого перекладені 36 мовами світу, Всеволод Нестайко, Юрій Винничук, Любко Дереш, Наталка Сняданко, Сергій Жадан, Галина Малик, Марина і Сергій Дяченки, книги котрих популярні у багатьох країнах Європи і у творчості яких окреме місце посідає література для дітей. Саме з цими творами наші читачі ознайомилися на книжковій виставці «Письменники України, визнані в Європі, - дітям». Особливу увагу юних користувачів бібліотекарі звернули на книжкові перемоги українців у 2014 році:  книжка «Зірки і макові зернятка» авторів та ілюстраторів Романи Романишин і Андрія Лесіва стала лауреатом літературного конкурсу в м. Болонья (Італія), а три дитячі книжки увійшли до найпрестижнішого каталогу «Білі ворони 2014», що визначає найкращі дитячі книги у світі – «Хто зробить сніг» Тараса та Мар’яни Прохаськів, «З життя хитрих слів» Романа Скиби, «Лісова пісня» Лесі Українки.

Дуже потішив дітей веселий мультфільм «Історія одного поросятка» за казкою Юрія Винничука, вони із задоволенням ділилися враженнями та обирали читати книжки для подальшого знайомства із творчістю сучасних майстрів художнього слова, котрі роблять літературу України невід’ємною та гідною складовою європейської літератури.
 

 
 

15.05.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
"Як зберегти каштани"
Заняття гуртка любителів природи "Капітошка"

Кожне заняття гуртка любителів природи "Капітошка" - це відкриття. І не завжди чогось "екзотичного". Так, наприклад, на черговій  зустрічі з екологом, співробітником відділу гуманітарної і екологічної роботи ЦДЮТ Деснянського району Шкапою Людмилою Миколаївною,  капітошківці дізналися багато цікавого про ... Вгадайте: "Зелені їжачки почіплялись за гілки. Хто зірветься з деревини, той колючу шубу скине." Звичайно, це - каштан. Виявилося, що ця рослина не тільки тішить наш зір чудовими квітами у травні та пишною кроною, а й дуже корисна. Каштан дає високоякісну деревину, застосовується для дублення шкір та фарбування тканин, використовується у медицині, а для бджіл - є джерелом пилку та нектару. А ще є каштан їстівний та кінський.  Останній - є прикрасою та символом Києва. Але він потребує нашої допомоги, бо страждає не тільки від диму і газів, а й від минуючої, або каштанової молі. Завдяки цій гусениці дерева передчасно скидають листя, а у вересні починають вдруге цвісти, що дуже їх знесилює  і може призвести до загибелі. Особливу увагу привернули до себе книги з природознавства, фотографії, малюнки, які допомогли краще зрозуміти, яка краса нас оточує і як треба її берегти. А цікава розповідь пані  Людмили   надихнула на створення "каштанової" листівки. Подивіться, з яким натхненням діти творили власне чудо!
 
 
 
 

15.05.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
15 травня бібліотека імені С. Олійника вітала членів клубу „Іванна” на черговому засіданні. В рамках проекту „Україна в контексті Європейської цивілізації ” відбувся вечір пісні „Мені нарікати на творчу долю гріх”, присвячений творчості народної артистки України Валентини Степової. Учасники заходу дізнались про маловідомі сторінки життя співачки та мали нагоду ще раз доторкнутися до її творчості, прослухавши у її виконанні арії з опер, авторські та народні пісні. Зокрема, не залишили байдужими присутніх пісні „Соловейко”, „Дніпровський вальс”, „Волошкове поле” та інші. На закінчення учасники заходу поділилися своїми враженнями про творчість самобутньої співачки.
 

14.05.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
14 травня в бібліотеці імені С. Олійника, згідно проекту „Подолаємо гендерне насильство разом”,  пройшов вечір запитань та відповідей „Жіночі права крок за кроком та мирне розв’язання конфліктів”. На запитання старшокласників ЗОШ №147 відповідали співробітники Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району – психолог Овсієнко Н. Ф. та юрист Белах Л. Ф. Учнів цікавили проблемами прав жінок та чоловіків у суспільстві та в сім’ї, гарантії захисту цих прав.
 
Наталія Федорівна зазначила, що в житті кожної людини виникає багато конфліктних ситуацій. І від того, як вчинить людина в даному випадку, залежить подальша її доля. Фахівці дали учням  корисні поради у вирішенні даних проблем, як в психологічному так і в юридичному аспекті. На завершення зустрічі присутні були ознайомлені  з тематичною розкладкою літератури з даного питання.
 
 

 

14.05.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Україна вперше відзначила День пам'яті та примирення. До великої кількості заходів, які тривають в нашій країні приєдналась і ЦРБ № 141.
 
14 травня в нашій бібліотеці відбулась патріотична година «Нам заповідана мужність…», присвячена до Дня пам’яті та примирення та 70-ї річниці Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, в якій взяла участь науковий співробітник Меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945» Тамара Куцаєва.

Сторінка за сторінкою перед присутніми вимальовувалися події війни та героїчний внесок українського народу в перемозі над нацизмом.

Друга світова війна була насправді глобальним військовим конфліктом в історії воєн Землі та причиною найбільших трагедій ХХ століття.
До уваги користувачів була представлена книжкова експозиція  «Подвиг безсмертний – пам’ять нетлінна!».

Користувачі бібліотеки мали нагоду подивитись на екрані електронний варіант виставки світлин воєнної доби «Україна. Війна. Власна пам’ять», підготовлений працівниками Національного музею історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945.

У Другій світовій  війні, взяло участь 80% людства. Війна йшла на землі, в небесах і на морі – бойові дії велися на трьох континентах і у водах чотирьох океанів. Це був єдиний військовий конфлікт, в якому було застосовано ядерну зброю. А ще ця війна була найбільш кровопролитною. Загальні втрати військових та цивільного населення склали від 50 до 85 млн. осіб.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять всіх тих , хто героїчно боровся з нацизмом та  не повернувся до свої домівок  під час Другої Світової війни і героїв сучасної війни.
 
Миру в Україні бути!
Будь славен пам’ятний в серцях нащадків Перемоги світлий день!
 

13.05.2015

Бібліотека №151
13 травня 2015 р. бібліотекою № 151 для учнів третіх класів середньої школи № 276 проведено ряд патріотичних уроків "Юні герої".

На заходах діти дізналися про подвиги дітей - бійців, дітей - партизанів та дітей - воїнів УПА під час ІІ світової війни, отримали нову для них інформацію про подвиги дітей - підпільників, котрі допомагали УПА в період з 1945 по 1954 рік. Також були висвітлені подвиги новітніх юних героїв під час проведення антитерористичної операції на сході України. З цікавістю діти ознайомилися з численними фото та відеоматеріалами періодів ІІ світової війни, національно-визвольних змагань 1945-1954 р.р. та з зони АТО.

Більшість висвітлених фактів була невідома учням і викликала велику зацікавленість.
 
 
 

13.05.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
«Весна обпалена війною»
 
Мак червоний – то спогади, не забуття,
Сподівання на мир і свободу.
Мак червоний – то довге і вільне життя,
Вічна слава і сила народу.

Маша Сладкова

Друга світова війна торкнулася практично кожної української родини. Боротьба з нацизмом забрала мільйони життів. 8 травня – День пам'яті та примирення, коли ми згадаємо кожну жертву війни. 9 травня – День перемоги над нацизмом, коли ми вшануємо ветеранів, які 70 років тому страшною ціною заплатили за перемогу. Пам’ятаємо минуле. Перемагаємо зараз.

В бібліотеці ім.. В.Кучера до 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни 1939–1945 роках відбулася літературно- музична комплзиція «Весна обпалена війною». З вступним словом «День пам’яті і примирення» виступила бібліотекар Лисенко Валентина Миколаївна перед учнями 10 класу школи №152.

Про часи, які залишилися назавжди у серці та спогадах, про воєнні роки розповіла Серебрякова Анна Андріївна, ветеран Великої Вітчизняної війни. Школярі з цікавістю слухали розповідь ветерана війни про жахи, що випали на її долю, долю молодої жінки, юної матері, що тільки закінчила інститут.

Свої вірші під час урочистостей прочитала Кулинич Галина Михайлівна, дитина воєнної пори, активістка клубу «Золотий вік»

Наостанок гості масового заходу подивились документальний фільм «ОУН-УПА: війна на два фронти» та прослухали цикл патріотичних пісень.
 
 
 

12.05.2015

Бібліотека №151
12 травня 2015 року бібліотекою № 151 проведено патріотичний урок "Не зломимо своїх присяг..." для учнів восьмих класів середньої школи № 277.

Під час уроку школярі дізналися про заснування та діяльність Пласту, отримали інформацію про участь пластунів в організації Українських січових стрільців, переглянули частину документально-художнього фільму "Бій на горі Маківка" та дізналися про інші історичні факти, що стосуються діяльності Пласту, подвигів Українських січових стрільців та громадсько-політичних діячів - ініціаторів створення цих організацій.

Інформація була сприйнята школярами із великою увагою та сприяла зацікавленню молоді маловідомими сторінками історії України.
 
 
 

7.05.2015

Бібліотека №115
«Щоб пам’ятали!»

Травневі свята тривають. Вітаємо всіх і бажаємо теплої погоди, гарної компанії і плідного відпочинку.

У бібліотеці сьомого травня разом із учнями 6 класу ЗОШ № 259 ми відзначали 70-річчя  Перемоги над нацизмом у Європі – День пам’яті і миру.

До дати вшанування героїв перемоги в бібліотеці влаштовано книжкові виставкові полиці з історичною та художньою літературою.

У читальному залі старшого відділу обслуговування пройшла літературно-історична година «Їм не судилось весен зустрічати, тих, що стрічаєш ти після війни…». Інформаційна довідка, підготовлена бібліотекаркою, відкрила багато нових історичних фактів, подробиць, імен і дат слухачам. Разом ми проговорили досвід світових глобальних конфліктів, вшанували жертв подібних трагедій, висловили повагу усім, хто бореться за свободу і людину.
 
 
 
 

6.05.2015

Бібліотека №119
Дорога в безсмертя
«Відчуло людство, що весна
Розвіяла страшні тривоги, -
Нарешті знищена війна
Травневим громом Перемоги.»

П. Осадчук

6 травня до бібліотеки № 119 завітали юні користувачі на годину-спомин «Дорога в безсмертя» з нагоди Дня пам’яті та примирення і 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі, адже ця перемога дісталась українському народові дорогою ціною – країна втратила мільйони кращих синів і дочок, які врятували людство від коричневої гітлерівської чуми, від рабства та смерті.
 
Урочисто і хвилююче у залі бібліотеки лунали пісні воєнних років, вірші про війну і Перемогу у виконанні школярів. Уважно діти переглядали уривки з художніх та документальних фільмів про війну; розповідали про своїх рідних - учасників Другої світової війни та учасників нинішніх подій на Сході України; слухали бібліографічні огляди та знайомилися з літературою на книжкових виставках «Дорога в безсмертя» й «Горда, незламна і нездоланна - єдина у нас Україна». Особливо зацікавила учнів розповідь бібліотекаря про солдатські трикутники – фронтові листи, що були єдиним зв’язком між рідними і солдатами, котрі з нетерпінням чекали вісточки один від одного. І йшли з фронту та на фронт довгождані листи. Школярі вчилися складати трикутники та дуже відповідально поставилися до пропозиції бібліотекарів перекинути місточок між сучасним і минулим та написати листи-трикутники до бійців Другої світової війни і воїнів АТО. У своїх листах юні українці висловили вдячність тим бійцям, що потом і кров’ю здобули Перемогу 70 років назад, а також написали привітання, слова підтримки і подяки сучасним учасникам бойових дій із сподіванням, що ця війна скоро закінчиться і в Україні знову запанує мир, адже без миру немає дитинства, немає майбутнього.
Тож схилимо низько голови перед самовідданістю і героїзмом українських воїнів! Ми сподіваємось, що після нашого заходу юні читачі понесуть у своїх серцях часточку великого духовного світу тих, хто віддав своє життя за нас і зараз виборює незалежність нашої Батьківщини:
«І живуть у пам’яті народу його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів грізної великої війни.
 Їх життя, їх помисли високі, котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій, як зіницю ока берегти.»
 

Відео

 

       Буктрейлер на книгу Андрія Бачинського "Неймовірні пригоди Остапа і Даринки" за проектом ЦБС "Пам'ятай! Відроди! Збережи!"

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter