19.10.2018

Бібліотека №115
«Чарівний світ стародавнього Єгипту»
Мистецька мандрівка

    19 жовтня в Муніципальній галереї мистецтв ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулося чергове заняття з історії мистецтва.
 
 

    До галереї мистецтв завітав 8 клас ЗЗСО №249, який разом з мистецтвознавцем поринув у незвичайну подорож Амарнським періодом мистецтва стародавнього Єгипту. Діти з цікавістю слухали про особливості скульптури цього часу та дізналися багато нового про епоху правління фараона Ехнатона та його дружини Нефертіті.
    Мистецтво може бути захоплюючим! Приєднуйтесь до нас і ви  дізнаєтесь багато цікавого!

 
 

19.10.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Козацьке серце столиці України»
Віртуальна мандрівка
 за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!»

 
Україна багата на цікаві історичні події, автентичну культуру та архітектуру.
Треба побачити на власні очі ту красу архітектурних споруд, яка створювалася століттями ще з давніх часів козаччини.
19 жовтня в бібліотеку на віртуальну мандрівку «Козацьке серце столиці України» завітали юні користувачі.
 
 

    Разом з бібліотекарями читачі здійснили віртуальну мандрівку крізь час, в урочище, з якого бере свій початок легендарна річка Либідь, де в природному середовищі козацького селища «Мамаєва Слобода» розташована триверха дерев’яна церква в ім’я Покрови Пресвятої Богородиці.
    Крок за кроком пройшли від створення храму до сьогодення, який є перлиною українського церковного зодчества, яскравої пам’ятки мистецького доробку минулих віків.
    Тематична виставка «Від вічного до прекрасного» та віртуальна мандрівка спонукає користувачів бібліотеки дізнаватись більше про архітектурну спадщину України.
   
 
 

18.10.2018

Галерея мистецтв
«Душу і тіло ми положим за нашу свободу…»   
   Концерт
 
       «Душу і тіло ми положим за нашу свободу…» - ці слова українського гімну щиро і натхненно прозвучали в унісон Дитячої волонтерської організації (ДВО) «Патріот» Троєщини ЗЗСО №321 та ще молодих ветеранів тієї війни, яка нині йде на Сході нашої країни.
 
 
   
 
        Діти-волонтери, які влаштували 18 жовтня в Муніципальній Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. А. Загребельного подарунок-концерт нинішнім ветеранам війни у своїх виступах об’єднали в неподільність української історії свято Покрови  Богородиці, українського козацтва, УПА і сучасного війська українського.
 
 
 

    Це неподільність минулого та сучасного і є підґрунтям незламності свободолюбивого духу нашого народу. Тому велика вдячність вчителям ЗЗСО №321 за виховання такої свідомості дітей.
 
 

18.10.2018

Бібліотека №119
«Ліпка з солоного тіста»
Заняття гуртка
декоративно-прикладного мистецтва «Творчість юних»

    18 жовтня бібліотека № 119 для дітей перетворилася на оазу творчості та кулінарного мистецтва. Адже юні відвідувачі гуртка «Творчість юних» разом із викладачем Наталією Дунаєвою ліпили рум’яні гамбургери із різнокольорового солоного тіста.
 
    Веселе та цікаве заняття захопило дітлахів. Вони навіть влаштували жартівливе змагання «А мій чізбургер – кращий!». Юні майстри дуже старалися, кожен мав змогу проявити творчі здібності, фантазію та індивідуальність. І «смаколики», хоч і були виготовлені за одним «рецептом», вирізнялися своєю неповторністю та виглядали дуже апетитно. Тож найбільш відважні творці навіть пробували куштувати свої витвори.
 
 
  Привабило дітей і те, що для такого ліплення не обов'язково бігти до магазину за пластиліном або глиною, адже все необхідне можна знайти  вдома на кухні та приготувати власноруч солоне тісто – безпечний матеріал для дитячої творчості.
  Чудовий творчий настрій, передчуття, що потішать своїх рідних незвичайними подарунками – такий позитив отримали діти від зустрічі у бібліотеці.


 

17.10.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Покрова – свято козацьке»
Патріотичний урок
 
   До бібліотеки на патріотичний урок «Покрова – свято козацьке» завітав 10 клас ЗЗСО № 213.
Гість бібліотеки - представник Деснянського районного військового комісаріату Гришков Дмитро Леонідович разом з юними користувачами згадав  славні сторінки історії виникнення козацтва, яке було виключно українським явищем.
 
 
 
    День українського козацтва та День захисника України співпадає із святом Покрови Пресвятої Богородиці. На Запорізькій Січі була церква святої Покрови і козаки, вважали святу Покрову своєю покровителькою.
  Більш детально ознайомитись з історичною минувщиною та сьогоденням українського козацтва учням допомогла тематична підбірка «З голосу нашої Кліо».
 
 

17.10.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Бог і Україна понад усе...»
Творча зустріч
                                                                            
                                                                                   «Наше життя - продовження гри на сцені,
                                                                                   а гра на сцені - продовження нашого життя.
                                                                                   Для всіх акторів «Дзеркала» головний девіз:
                                                                                   «Бог і Україна понад усе»

                                                                                                                      Володимир Петранюк
         
    Щойно Україна відзначила День Українського козацтва та День захисника України, але відгомін цих важливих дат 17 жовтня пролунав в ЦРБ ім. П. А. Загребельного.
    В Галереї мистецтв відбулась творча зустріч «Бог і Україна понад усе…» з заслуженим діячем мистецтв України, актором, режисером та керівником театру української традиції «Дзеркало» Володимиром Івановичем  Петранюком.
 
 
 

    Увазі користувачів була презентована виставка-вернісаж «Ми – українці козацького роду », на якій представлена науково-популярна та художня література відповідної тематики.
    Гість бібліотеки яскраво розповів про історію виникнення театру національної традиції, сучасні постановки, про те, що надихає акторів так активно підтримувати національну ідею, прочитав свої патріотичні вірші.
 
 

         Неабияку зацікавленість присутніх викликала книга Володимира Петранюка  «Мазепа, Шевченко, Бандера - духовний тризуб українця». Збірка п’єс про Івана Мазепу, Тараса Шевченка, Степана Бандеру - це історія театру «Дзеркало». В цій книзі закладене все творче життя театрального колективу.
             Між керівником театру за участю артистки Ельзари Бекірової та юнацтвом відбулася жвава інтерактивна гра «Питання-відповіді» про історію театру, майбутні творчі плани режисера, задуми написання п’єс, присвячених постатям, які є національною гордістю українців.   
         Творчість В. Петранюка нагадує, що для справжнього українця не може бути нічого кращого, ніж рідна земля та святий обов'язок кожного - зберігати  свою національну гордість та ідентичність.
       Захід відбувся за сприяння Депутата Київської міської Ради Попова Дениса В’ячеславовича.
 
 

16.10.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Витоки власного «Я»
Тренінг
 
   У рамках тренінг-класу «Злагода» в бібліотеці пройшов тренінг на тему «Самореалізація особистості». Соціальний педагог з Центру у справах сім’ї та жінок Наталія Федорівна Овсієнко розповіла учням 9 –го класу 212 школи про важливість для кожної особистості самореалізації в житті. Адже лише пізнавши себе та реалізувавши власні вміння і таланти, людина стає по-справжньому щасливою.
 
 
 
   Діти дізналися як розпізнати своє власне «Я» і стати на правильний шлях у житті, щоб працювати із задоволенням та жити в гармонії з оточуючими. Важлива тема змусила підлітків задуматися над власним майбутнім, тому вони були активними, ділились власним досвідом, ставили багато запитань.
  А більше корисної інформації з цієї теми учні змогли дізнатися з книжкової виставки. Читайте, навчайтеся та будьте щасливими!

 
 

13.10.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Я люблю мій парк»
Бібліопікнік
 
Публічні бібліотеки Деснянського району активно працюють у форматі «бібліотека опен-ейр» – створюють атмосферу креативної взаємодії та комфорту для мешканців району. І днями випала нагода побувати на Дні народженні нового парку по проспекту Шухевича.
 
 
 
Бібліотекарі – майстрині приготували багато творчих занять для дітей, у яких охоче брали участь і дорослі. Дитячі розваги, літературні квести, майстер-класи, вікторини з краєзнавства, малювання святкового настрою на фліпчарті та багато іншого відбувалось на бібліотечному майданчику.
 
 

 
Свято відбулося за підтримки заступника голови КМДА Ганни Старостенко, яка завітала на бібліопікнік та з цікавістю оглянула творчість дітей.
 
 
 
 

Дійство вийшло весело, динамічно та креативно!
Дякуємо усім, хто завітав! До нових зустрічей у сучасному парку!
 

11.10.2018

Бібліотека №119
«Свята Покрова – козаків покровителька,
наших звичаїв хранителька»

Патріотично-народознавча година
за проектом «Два храми духовністю єдині»

                                                                                «Встала в небі зоря вечорова
                                                                                 та й за руки веде зорченят…
                                                                            Будь здорова, козацька Покрово! -
                                                                                       найдивніше з осінніх свят.»

                                                                                                Володимир Коломієць

    Надворі панує золота осінь-красуня, а отже до нас завітало чудове свято Покрови Пресвятої Богородиці.
 
 
   Напередодні свята, до бібліотеки були запрошені учні 5-го класу ЗНЗ№ 213 на зустріч із священиком Храму св. мучеників Адріана та Наталії отцем Василієм.
 
 
    Школярі із задоволенням спілкувалися зі священником, який дуже цікаво розповідав про історію виникнення найдавнішого християнського свята, про народні традиції та прикмети, пов’язані із ним. Безліч запитань, що діти наввипередки задавали гостю, виявили допитливість юних відвідувачів та зацікавленість до українського народознавства. А бібліотекарі запропонували учням шукати відповіді також у книжках з виставки «Козацьку бунтівливу вдачу нам лишили предки з давнини», де підібрали літературу як до Свята Покрови, так і до Дня захисника України і Дня українського козацтва. Бібліотекарі зауважили, що те, що ці свята відзначаються в один день, 14 жовтня, – не випадковість, а сплетіння української історії та традицій, які ми продовжуємо підтримувати і сьогодні.
  Діти залюбки обирали для читання пізнавальні книжечки та тішилися отриманими подарунками, які будуть їм нагадувати про цю осінню теплу зустріч.
 
 

11.10.2018

Бібліотека №1
«Українські Лицарі ХХІ століття»
Патріотична година
«За Україну, за її долю,
За честь і волю, за народ.»
М. Вороний

         Напередодні Дня Українського козацтва та Дня захисника України у бібліотеці відбулась патріотична година «Українські Лицарі ХХІ століття».
 
 
     В заході взяли : ветеран АТО - Олександр Слобоженко, юна поетеса Ганна Чернявська, музикант Володимир Бичек та учні 11 класу ЗНЗ № 23.
 
 
   Бібліотекар ознайомила присутніх з тематичною виставкою «Козаченьки, браття мої, лицарі звитяжні…», присвяченною знаменним датам.
    Олександр Слобоженко, який воював в 53 окремій механізованій бригаді піхоти сухопутних військ розповів про героїзм та патріотизм тих, хто кожного дня жертвуює своїм життям, здоров’ям, захищаючи нашу країну.
    Ганна Чернявська - Лауреат Всеукраїнських конкурсів, призер Київського конкурсу «Поетична весна», з натхненням прочитала свої твори,  Володимир Бичек зіграв та заспівав козацьку пісню.
    Бібліотекою було зібрано та подаровано книги для воїнів, які знаходяться на реабілітації в Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни Переяслав-Хмельницького району с. Циблі.
    Тож ми вітаємо наших героїв – воїнів із святом та щиро дякуємо їм за мирне небо над нашими домівками, відвагу, мужність та героїзм!
 
 

11.10.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Стежки рідного краю»
 
Бабине літо продовжує радувати нас теплом, гарною погодою та яскравими осінніми барвами. Саме час для прогулянок на свіжому повітрі.

У рамках культурно-історичного проекту «Пам’ятай! Відроди! Збережи!» в бібліотеці ім.          Ю. Гагаріна для дітей підготували презентацію «Найцікавіші пам’ятки Києва».
З презентації діти дізналися багато цікавої інформації про історичну та культурну спадщину Києва та як спланувати маршрут на будь-який смак. Так, переглянути одну з найбільш вражаючих колекцій мистецтва можна в музеї імені Богдана та Варвари Ханенків, відчути український колорит - в музеї “просто неба” Пирогова, чи відвідати одну з найдавніших українських святинь - Києво – Печерську лавру чи Софію Київську.

Подорожуйте! Відкривайте рідне місто! Життя дуже цікаве.
 

Відео

 .
Василь Сухомлинський.
 

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter