12.03.2019
ЦРБ ім. П.А. Загребельного |
«Творчі діячі Деснянського району міста Києва»
Краєзнавчий екскурс
Краєзнавчий екскурс
12 березня у Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася презентація біобібліографічного довідника «Творчі діячі Деснянського району міста Києва».
Присутні познайомилися з діячами культури, які проживали або нині проживають у Деснянському районі міста Києва, відкрили для себе нові імена художників, скульпторів, майстрів народної творчості, артистів та інших митців, що своїми творами наповнюють буденне життя духовною атмосферою та гідно презентують наше місто в Україні та світі.
11.03.2019
«З Шевченка починається весна»
Шевченківське свято Перші березневі дні у бібліотеці традиційно пов’язані з іменем Тараса Шевченка та насичені численними, особливими, заходами.
Кожен, хто заходив до бібліотеки, долучався до гри-вікторини «Що ти знаєш про Т. Шевченка?» та брав участь у літературному лото «Як ми читали Шевченка». Велика кількість творів поета була представлена на книжкових виставках «Мистецький світ Т. Шевченка» та «Віршів віночок від Шевченка». Особливу увагу привертала до себе виставка дитячих малюнків наших читачів «Малюємо за творами Шевченка». Дякуємо всім користувачам, які святкували Шевченківські дні разом бібліотекою! 09.03.2019
«Ходімо, Колодію, на нашу затію…»
Святково-розважальна програма 9 березня публічні бібліотеки Деснянського району взяли участь у святковому районному заході «Ходімо, Колодію, на нашу затію…».
Увазі всіх охочих була презентована народознавча виставка-інсталяція «А ми Масницю дожидаємо, млинцем Масницю зустрічаємо!», на якій були представлені видання народознавчої тематики. Мешканці району з радістю взяли участь у краєзнавчій інтерактивній грі, вуличних літературних читаннях «У нас є мова, мова солов’їна» та майстер-класах : «Весняна квітка гіацинт», «Народний оберіг», «Квіти для мами», «Щедрий Ярило» та інші. 07.03.2019
«У колі друзів»
Родинне свято У Муніципальній Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного зібралися члени ГО"Українські родини", користувачі бібліотеки та всі охочі на презентацію фотовиставки під красномовною назвою "Родини, які надихають".
07.03.2019
«Жінка. Берегиня. Мати»
Поетично-музична година Напередодні Міжнародного жіночого дня бібліотека провела поетично-музичну годину «Жінка. Берегиня. Мати» за проектом «Бібліотека – територія єднання» для користувачів різного віку.
Привітати чарівне жіноцтво прийшов поет, мешканець нашого району Грачов Володимир Михайлович, який не тільки декламував свої вірші, що присвячуються жінкам, а й заспівав декілька романсів.
Вітаємо всіх жінок зі святом!!! 06.03.2019
«Піднебесна країна - Китай»
Відео-подорож 6 березня бібліотека запросила юних читачів здійснити віртуальну подорож «Піднебесна країна - Китай» за проектом «Бібліотека як освітній простір» до року Китаю в Україні. Із задоволенням школярі «мандрували » по Китаю та знайомились з багатовіковою історією, унікальною культурою і незвичними традиціями.
Натхнення надав майстер-клас з виготовлення паперових коробочок для смаколиків до свята 8 березня. Саме головне – усі отримали велике задоволення від «відео – подорожі» процесу створення власних «шедеврів» безумовно від книг і від спілкування. 06.03.2019
«Міжнародний день прав жінок і миру»
Вечір запитань і відповідей
Напередодні свята до бібліотеки на вечір запитань і відповідей «Міжнародний день прав жінок і миру» з циклу заходів «Гендерна рівність – крок в європейське майбутнє» у рамках проекту «Подолаємо гендерне насильство разом» завітали учні 9 класу ЗЗСО № 213.
Спеціаліст Центру у справах сім`ї та жінок Деснянського району разом з юними користувачами розглянули питання про те, який зміст ми традиційно вкладаємо в поняття «жіночий день» і чи вартий він того, щоб бути вихідним? Юрист зауважила, що ООН щороку формулює тему цього дня. У 2019-му це – «Думай про рівність, створюй з розумом, втілюй інновації задля змін». Бібліотекарі розкрили тему виставки-дискусії про важливість ґендерної складової в соціальній політиці держави, ролі та впливу військових конфліктів на жінок і чоловіків, проаналізували основні прояви ґендерної дискримінації та нерівності в суспільстві, які по-різному відбиваються на становищі жінок та чоловіків. 06.03.2019
«Тарас Шевченко, як творець української літературної мови»
Літературно-мистецький вечір Феномен Т. Шевченка полягає в тому, що він подібний до незбагненого…Куди ж прямував Шевченків творчий шлях? До преображення світу і панування в ньому добра, справедливості, національної гордості та свободи. Шевченкова мова стала соборною мовою України, знаменним етапом розвитку української народної мови.
6 березня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся літературно-мистецький вечір для юнацтва «Тарас Шевченко, як творець української літературної мови» у рамках проекту «За українську мову!» до 205-річчя від дня народження українського поета, художника, мислителя. В заході взяла участь письменниця, президент Всеукраїнського благодійного культурно-наукового фонду Т. Г. Шевченка Красицька Людмила Олександрівна, праправнучка поета-класика Тараса Шевченка, одного з українських письменників-основоположників української літературної мови. Цікавою сторінкою заходу стали читання учнями улюблених шевченкових поезій. Присутні осягнули, що для кожного учасника є «свій» Шевченко, який за глибиною істинно людського почуття та досконалістю слова, є не лише великим поетом України, а й одним із найвідоміших поетів світу. 06.03.2019
«Весняний настрій для мами»
Голосні читання «Матінко моя єдина!
Ти для мене цілий світ!» І. Савицька Весна вже поволі починає тішити першим теплом та сонячними промінчиками, а на порозі - чудове тепле свято 8 Березня. Тож в очікуванні передсвяткових цікавинок малюки з групи із вадами мовлення ДНЗ № 176 радо зустрічали бібліотекарів, які відкривають для маленьких читачів світ художнього слова та заохочують їх до читання з раннього віку.
05.03.2019
«Тема Другої світової війни в романі «Європа-45»
Бесіда за книгою
«…Мені здається, що я багато сказав із того,
що хотів сказати у своєму житті.
У своїх книжках я досить відвертий». Павло Загребельний 5 березня у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась бесіда за книгою «Тема Другої світової війни в романі «Європа-45» за проектом «Павло Загребельний: завжди несподіваний, завжди цікавий» для учнів старших класів ЗЗСО №276.
04.03.2019
«Одна мить» Юлія Єгорова-Рогова.
Початок весни асоціюється з пробудженням живої енергії природи. Відкриття виставки ужгородської художниці Юлії Єгорової-Рогової було таким же експресивним і оптимістичним, як її творчість, що дуже схоже на мерехтливе березневе сонце.
Юлія – універсальний митець, вона вільно і професійно працює в непростій техніці художньої кераміки, на своїх полотнах часто поєднує графіку і живопис. Навіть трохи знецінений аматорами і кон’юктурниками, перфоменс вона наповнила оригінальним нестандартним змістом. Під звуки гітарних імпровізацій, Юлія почала творити мистецтво за допомогою справжнього лука. Одна мить – і фарба, перенесена стрілою перетворюється на яскраву планету, що летить у безмежному темному просторі. Це дійство було настільки цікавим, що до нього долучилися і дорослі і малі відвідувачі виставки. Ласкаво просимо у всесвіт мистецтва Юлії Єгорової-Рогової! |
Відео
|