24.09.2015

Бібліотека №119
Діти і батьки читають залюбки
 
 «Книги нам несуть чудовий знань нелічений запас.
Світ яскравий, кольоровий відкривається для нас.
Все, про що не здогадався, навіть думати не міг,
Чи не знав, чи сумнівався – дізнаємося із книг.»
 
Святкування Всеукраїнського дня бібліотек продовжується!
 
Біля бібліотеки грає весела музика, линуть пісні про книги і бібліотеку. По-літньому яскраве сонечко та гарна погода 24 вересня знову надихнули бібліотекарів та читачів до спілкування просто неба на бібліотечній галявині. Знову книжечки та журнали «вийшли» подихати свіжим повітрям, помилуватися барвистими кольорами золотої осені та відкрити свої сторінки усім бажаючим. На бібліотечній галявині гостей чекали книжково-ілюстративна виставка, настільні ігри, розмальовки, іграшки-казкові герої, які читають книжки про себе.

Не оминали книжкову галявину і діти, і дорослі, котрі залюбки пригадували дитинство, свої дитячі бібліотеки, вітали всіх зі святом і висловлювали гарячу підтримку такій корисній роботі бібліотекарів.

Із задоволенням на галявину завітали наші улюблені друзі - вихованці ДНЗ № 176, щоб привітати бібліотекарів і бібліотеку, почитати цікаві книжки та журнали, помалювати. Діти щиро дякували бібліотекарям та під веселу музику подарували їм танок. «Ми любимо бібліотеку!» - такий флешмоб дітлахи влаштували на бібліотечному ганку.

Бібліотеки потрібні дітям – діти потрібні бібліотекам!
 
 

23.09.2015

Бібліотека №119
Дитяче видавництво «Дж. Дж. Агенція» в гостях у бібліотеки

В осінні золоті дні щорічно 30 вересня  приходить на українську землю свято усіх поціновувачів книги – Всеукраїнський день бібліотек. Це свято можна вважати загальнонародним, бо любов до книги і читання, яка змалку прищеплюється в бібліотеці, супроводжує людину усе життя.

І першими 23 вересня привітали бібліотеку з прийдешнім святом учні 3-х класів СШ № 207, на яких у бібліотеці також очікувала зустріч із директором дитячого видавництва «Дж. Дж. Агенція» Вікторією Каденко, адже творча співпраця бібліотеки та дитячого видавництва – це успішний тандем у популяризації дитячого читання.

Із розповіді пані Вікторії школярі дізналися, що австрійське видавництво «Дж. Дж.» знаходиться у Відні та існує вже понад 300 років, а історія видавництва в Україні почалася у 2011 році із друку першої книги під назвою «Що таке справжня дружба» класика австрійської дитячої літератури Міри Лобе, яка розповідає дітям, як жити краще, ладнати один з одним, як важливо допомагати іншим, що кожна людина має право на своє місце в житті.

- Як створюється книга? Хто малює ілюстрації? Хто пише книги? Як видати книгу, що сподобається читачам? Які книжки друкує видавництво? – пані Вікторія ледь встигала відповідати на запитання допитливих читайликів, котрих дуже зацікавила різноманітна література видавництва: незвичайна серія «Мої улюблені історії для тварин», серія «Софія і Ярик», яка допомагає дітям та їх батькам у цікавій формі знайти рішення для будь-якої ситуації на повчальних прикладах книжкових героїв, серія «Бібліотека у рюкзаку» у зручному кишеньковому форматі, родзинкою якої є розважальна рубрика – вікторини, ребуси, головоломки.

А із нової серії «Маленькому генію» юним читачам була презентована книжка за мотивами опери Вольфганга Амадея Моцарта «Чарівна флейта» з чудовими ілюстраціями і компакт-диском із дивовижною музикою.

Вітаючи бібліотекарів, діти читали вірші з книжкової виставки «Бібліотеко! Священна колиско науки, любові й добра», а пані Вікторія подарувала бібліотеці цікаві кольорові книжки, які видаються українською, російською і німецькою мовами й поєднують західноєвропейську і українську культуру та з якими залюбки будуть пізнавати світ наші читачі.

Тож чекаймо на всіх книголюбчиків у нашій бібліотеці!

 
 

23.09.2015

Бібліотека №115
Бібліотека – море книг,
Бібліотека – храм науки…
Переступайте наш поріг,
Беріть скарби нетлінні в руки!
Петро Гоць

Надворі кінець вересня і золота чарівна осінь дарує нам чудовий настрій, з яким ми і будемо відзначати наше професійне свято 30-го вересня – всеукраїнський день бібліотек.

Для різних категорій наших читачів ми підготували цікаву різноманітну програму: оглядові екскурсії, калейдоскоп яскравих книжкових виставок, знайомство з найактивнішими та найрозумнішими читачами бібліотеки, вікторини, майстер-класи, літературний квест, зустріч із дитячим журналом «Пізнайко», та ін.
 
 
 
 

19.09.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Школа екології збирає друзів»
Екофестиваль      
 
Бібліотека ім. Ю.Гагаріна завжди не тільки надає інформаційну підтримку дитячим закладам району в реалізації різноманітних проектів, але й приймає активну участь у проведенні акцій. Яскравий тому приклад – екофестиваль школи екології «Знай, люби, бережи природу», на базі Центру дитячої та юнацької творчості Деснянського району (давній партнер бібліотеки). Веселі конкурси, ігри, вікторини допомогли дітям відкрити для себе багато цікавинок  про природу, поспілкуватися з друзями, гарно провести свій вільний час. А ще – відкрити для себе чудовий, наповнений несподіванками світ книги. Сподіваємося, що це відкриття неодмінно приведе до бібліотеки. Особливо напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, бо це – чергове свято.
 
 
 

18.09.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
„ТОЙ САМИЙ ТОБІЛЕВИЧ”
 
Такою була тема чергового засідання клубу „Іванна”, яке відбулося 18 вересня в бібліотеці імені С. Олійника. Вечір був присвячений 170-річчю від дня народження українського драматурга Івана Карпенка – Карого (Тобілевича). Члени клубу мали нагоду ще раз долучитися до творчості видатного майстра слова, зустрітися з персонажами його п’єс. На вечорі звучали уривки з творів Івана Карповича „Хазяїн”, „Сто тисяч” у виконанні бібліотекарів та учасників заходу. Деякі з творів митця екранізовано. Тож зі сльозами на очах переглядали присутні уривки з фільму-вистави „Безталанна”, співчуваючи героїні, та з посмішкою споглядали за життєвою перипетією Мартина Борулі з однойменної вистави.
 
 
 

15.09.2015

Бібліотека №115
Українські стежки П.І.Чайковського
(мистецька година за проектом Деснянської ЦБС «Українці в контексті розвитку європейської цивілізації»)

Розпочинаємо тиждень з музикою! Послухати творіння всесвітньовідомого композитора П.І. Чайковського до бібліотеки завітали учні 6 Б класу ЗОШ №259.

Життя та творчість Чайковського мали тісний двосторонній зв’язок  із українським середовищем. Великий композитор часто приїжджав до України, загалом він прожив тут 5 зі своїх 53 років життя. У с. Кам’янка жила родина його сестри, він був бажаним гостем у провідних культурних колах Києва, Харкова, Одеси. Україна для Чайковського – це родичі, друзі, натхнення природою та народними традиціями. В Україні його роботи отримували грандіозний успіх.
Чайковський вплинув на усе музичне життя в Україні. За його підтримки тут виникло перше професійне музичне училище. Музикальна спадщина Чайковського надихала багатьох композиторів української школи.

Хоч про особистість композитора Петра Чайковського більшість дітей почули вперше, але всі впізнали звучання його творів. До уваги відвідувачів ми підготували викладку літератури за темою «Музичний геній П.І. Чайковського».

Не лінуйтеся відкривати для себе нове і цікаве! Не лінуйтеся ходити по нове та цікаве до бібліотеки!
 

10.09.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«На п’єдесталі – українські спортсмени»
Відео година

Спорт в 21 столітті вийшов на новий вищий рівень. Це - популярно, актуально, цікаво. Тому відео - година про відомих українських спортсменів, у рамках проекту «Українці в контексті розвитку європейської цивілізаії», особливо привернула увагу учнів 218 середньої школи. Діти змогли переглянути не тільки відеоряд фотографій улюблених спортсменів, але й отримати цікаву інформацію про них, відкрити для себе багато нових імен, ознайомитися з книгами про різні види спорту. Хлопчиків зацікавили де - які сторінки з життя українського борця Івана Піддубного, відомих футболістів Олега Блохіна, Андрія Шевченка та чемпіона світу у стрибках з жердиною Сергія Бубки.  Дівчатам, як виявилося, найближче гімнастика, тому вони активно пригадували імена представниць української школи: Ірини Дерюгіної, Лариси Латиніної, Лілії Підкопаєвої. А «Найсильніша людина України і світу», Василь Вірастюк, не тільки цікава усім, але просто приголомшує своїми здібностями.
Як багата Україна талановитими людьми!
 
 
 

1.09.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Новий Буквар відкрила осінь»
День Знань

День Знань у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей – це завжди особливе свято. Незважаючи на велику «шкільну напруженість» першого вересня, діти і дорослі завжди поспішають сюди, бо чекають чогось цікавого.

Ось і зараз їх здивували незвичайні виставки. «Українці, що удосконалили світ» - відкрила багато нових імен, а «Співці українського слова» - зацікавила любителів сучасних українських письменників. Особливу увагу привернула виставка саморобок «Світ моїх фантазій» вихованців Деснянського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями. Не залишила нікого байдужими і виставка «Історія речей» з циклу «Ключик від Країни Знань». Головний Ключик, звичайно, книга, але були цікаві і представлені тут  деякі експонати, про які йдеться мова.
 
А ось віртуальна подорож сайтами допомогла дітям не тільки відповісти на багато питань, але й продемонструвала можливості Інтернету.
 
Приємно здивувало відвідувачів молодшого шкільного віку нове оформлення відділу. Яскраві різнокольорові столи з комашками, соняшником, листям дуже вдало вписалися в інтер’єр бібліотеки. А «Великий Кузя» (вгадайте, хто це?) так сподобався усім , що у бібліотекарів з’явилася надія на збільшення любителів читання.
Вам цікаво? Приходьте до нас і ви переконаєтеся, як тут добре і затишно, як багато хороших яскравих книжок, які чекають на вас. Відкриття триває завжди!   
 

1.09.2015

Бібліотека №115
«А дзвоник знову весело лунає»
(День знань)


Бібліотека працювала із вами все літо готуючись до навчання. Настав час показати здобуті знання та напрацювання у школі. Дорогі читачі, ми впевнені у ваших успіхах на освітній ниві, бажаємо аби навчання приносило вам задоволення і обіцяємо підтримувати вас протягом наступного навчального року.

Не забувайте, що ми запланували для вас багату освітньо-розважальну програму: виставки, майстер-класи, лекції, бесіди, вікторини, розіграші, акції, літературні квести, творчі зустрічі, презентації, кінопокази та, обов’язково, нові книжкові надходження!

До початку навчального року ми підготували для вас книжкові виставки «Свої знання ми черпаємо з книги», «Сузір’я вічного й святого – дитяча книга на землі», «І знову рідна школа запрошує нас в клас», з якими вас з радістю знайомитимуть наші бібліотекарки. Продовжує радувати вас виставка петриківського живопису «Краса родом з Петриківки», розташована у читальній залі старшого відділу обслуговування.

День знань ми святкували із першачками, які завітали на екскурсію до бібліотеки у свій перший робочий шкільний день. Бібліотекарка Наталія Леонідівна провела вікторину та розповіла школярам про роль книги для розвитку цивілізації та формування кожної людини.
Бажаємо ентузіазму та натхнення! Бібліотека завжди чекає на вас!
 

 
 

23.08.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
В моїм серці Україна!
 
В рамках щорічного святкування головного свята української держави, 24 серпня,  культурно-розважальна програма розлилася веселощами, піснями, танцями, теплими словами, гарячими привітаннями та щирими посмішками по всіх містах, районах, інституціях, установах України. Саме в цей день уся громада незалежної України заповнила різноманітні публічні простори аби бути разом, адже це свято стосується кожного, хто вийшов на майданчики, площі, відпочивав у парках, відвідував концертні зали.
 
ЦРБ № 141 і дитячі бібліотеки  № 115 та ім. Ю. Гагаріна,  23 серпня долучилися до святкування Дня Незалежності, влаштованого Деснянською районною в м. Києві державною адміністрацією у парку «Молодіжний».
Працівники бібліотек запросили гостей свята на «Майданчик читача», де на них чекали  книжкові виставки «Україну вітаємо, в ній щасливі зростаємо», «Україно! Доки жити буду, доти відкриватиму тебе!», «Україна – незалежна держава», які ознайомили гостей свята з історією України, її багатою культурою, висвітлюючи найважливіші аспекти сучасної української державності, розповідаючи про природні багатства, рослинний та тваринний світ країни. А також було частково представлено виставку малюнків робіт петриківського живопису (учнів студії «Вікторія») «Краса родом з Петриківки», яка у повному масштабі чекає на вас у читальній залі старшого відділу обслуговування бібліотеки № 115 для дітей.
ЦРБ № 141 були підготовлені флаєри-пам’ятки  «Символи незалежної України» та «Живи і міцній Українська Державо!», які нагадали присутнім про основні етапи становлення незалежності України.
 Отримати солодощі, привітання та продемонструвати свої знання з історії та культури нашої країни мали змогу всі, хто взяв участь у вікторинах: «Моя вітчизна – Україна!», «Хай в серці кожної дитини живе любов до України», «Україна – незалежна держава», які підготували бібліотеки району.

Майстриня Федоровська Ганна з Храму свв. мчч. Адріана і Наталії (партнер бібліотек) та волонтер Москаленко Ольга допомогли організувати цікаві майстер-класи: «Прикраси для Катрусі» та «Мистецтво орігамі», результатом яких стали яскраві резинки на  волосся, паперові лелеки і метелики, які заполонили територію парку, додавши ще більше кольорів до бурхливого святкування.
 
Продовжувати веселощі запрошуємо вас до наших бібліотек, де усі разом  із книжками ми весело перейдемо до зустрічі нових свят.
 

19.08.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
«Шляхом людяності та милосердя»
 
«Я просила любові – і Бог послав нещасних,
які потребують моєї допомоги.
Я просила благ – і Бог дав мені можливості. 
Я не одержала нічого з того, що хотіла -
я одержала все, що мені було ПОТРІБНЕ!!!
Бог почув мої молитви.»
Мати  Тереза
 
19 серпня в бібліотеці ім. В. Кучера відбулася година пам’яті «Шляхом людяності та милосердя», присвячена  105-річниці від дня народження  матері Терези – громадського діяча, фундаторки Ордену милосердя, лауреата Нобелівської премії Миру(1979р.). Ця маленька скромна черниця стала  символом милосердя і любові до ближнього, прикладом  мужності і незламності для мільйонів людей. Мати Тереза в Бейруті зупинила бойові дії двох фронтів, щоб вивести дітей із зони обстрілу, створювала пересувні госпіталі, будувала притулки, заснувала першу клініку для хворих на СНІД. Її вважали святою ще при житті.
 
Учасники масового заходу з цікавістю і хвилюванням прослухали розповідь бібліотекаря Юрченко К. Л. про життя жінки-легенди ХХ ст. - матері Терези та переглянули  презентацію «20 заповідей Матері Терези» і документальний фільм: «Мати Тереза – свята у темряві», а також отримали флаєр  «Мати Тереза – посол миру та добра».
 
Мати Тереза  ніколи не прагнула бути  популярною, але її називають найвпливовішою жінкою світу, а її життя - найбільшою подією 20 століття.

Досягнення маленької тендітної черниці справді вражають, а її особистість  виняткова за значенням для всього людства.

 
В 2003 році Папа Іоанн Павло ІІ причислив її до лику блаженних.
 

ВідеоБуктрейлер на книгу Романи Романишин та Андрія Лесіва "Війна, що змінила Рондо" 28.02.2017

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter