26.10.2023

Бібліотека №119
 
Під час осінніх канікул школярі охоче відівідують дитячу бібліотеку № 119, щоб насолодитися читанням цікавих книжок, змістовно провести дозвілля, набути нових знань, зокрема, і з української мови. На відзначення Дня української писемності та мови бібліотекарі влаштували для дітей філологічний калейдоскоп в ігровій студії «Мовні витребеньки».
Вірші про рідну мову та Україну, відеоролик «Факти про українську мову», подорож сторінками книжки Лесі Мовчун «ГоловоМовки професора Макарончика», мовні ребуси і загадки, ігри «Збери прислів'я» та «Розумний шифрувальник» - юні мовознавці залюбки відкривали для себе таємниці рідного слова.
 

26.10.2023

Бібліотека ім. С. Олійника
   З нагоди Дня української писемності та мови бібліотека ім. С. Олійника завітала до школи № 147 на мовознавчий марафон «Слово заради майбутнього».
 
 
 
   Бібліотекарі розповіли, що мова пройшла різні шляхи творення, так деякі з них взяли початок у народних обрядах і віруваннях, адже мова – одне із багатьох див, створених людьми. Юні користувачі з ентузіазмом прийняли участь в марафоні, який допоміг сформувати розуміння того, що українська мова – наш скарб без якого не може існувати ні народ, ні Україна, як держава.
 
 
 
 
   Під час мовознавчого змагання пролунало багато українських пісень про рідну мову, віршів, загадок та легенд.
    На майстер-класі діти в жовто-блакитних фантазіях відобразили гордість за нашу країну.
 

26.10.2023

Бібліотека №1
    До Дня Української писемності і мови бібліотека № 1 провела мовознавчу годину «О мово, ніжна, колискова!» для читайликів ДНЗ № 12. На захід завітала київська поетеса – Віра Свистун.
 
 
 
   Пані Віра презентувала свою книжку «Теревені» та віршовану казку «Жилибули». Дошкільнят захопила розповідь і вони складали рими, слова, повторили голосні та приголосні, тлумачили словосполучення, вивчили українське народне прислів’я, що було у казці, збагатили свій словниковий запас.
 
 
 
   Бажаємо всім дітям разом із батьками читати книжки, щоб розмовляти літературною українською мовою.
 
 

25.10.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
    До Дня української мови та писемності у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся мовознавчий захід, присвячений клясичному українському правопису, який називають «скрипниківкою».
    Учасники заходу занурилися в одну із найцікавіших й водночас найтрагічніших сторінок історії української мови – період українізації. Саме тоді, у 1928 році, був запроваджений славнозвісний правопис, також відомий, як «харківський правопис», або «правопис Голоскевича» та «правопис Скрипника».
 
 
 
   Аудиторія довідалася про своєрідність цього правопису, долю його творців та як сучасна редакція українського правопису повернула до життя деякі його особливості, які є частиною української орфографічної традиції.
  А наприкінці зустрічі усі відвідувачі успішно склали невеличкий тест на знання норм сучасної української мови.

 
 

24.10.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного

ЦРБ ім. П. А. Загребельного  та  СНВК «Мрія»  поєднує тривала та продуктивна співпраця. От і нещодавно для його вихованців бібліотекарі провели патріотичний захід  «Україна – починається з мене».
Зустріч розпочалася зі жвавого обговорення державної та народної символіки України, під час якого допитливі дітлахи дізналися чимало цікавих фактів. Опісля діти взяли участь у різноманітних тематичних конкурсах, зокрема на розвиток дрібної моторики рук.
Справжньою відрадою для юних читачів. стала творчість дитячої письменниці Ірини Мацко. Особливо їм припала до душі патріотична казка «Коник Вогник, який засвітив зорі».

А на завершення дітвора з радістю та завзяттям долучилася до майстер-класу з малювання піксельного Пса Патрона.
 

20.10.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
     Чудового осіннього дня бібліотекарі ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітали до вихованців СНВК Мрія, щоб разом вирушити в інтерактивну подорож сторінками улюблених книг.
 
 
 

     Під час зустрічі маленькі книголюби ознайомилися з творами сучасних українських казкарів, замислилися над повчальними оповіданнями та насолодилися осінніми віршиками. А тематичні літературні ігри, цікаві розвиваючі вправи, танцювальні хвилинки й вікторини сприяли створенню чудового настрою та теплих спогадів.
 
 

       За допомогою книги юні читайлики потрапили на справжню літературну дегустацію, де у затишній атмосфері насолодилися друкованими скарбами.
 
 

17.10.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Надзвичайна затишна атмосфера панувала у ЦРБ ім. П. А. Загребельного, адже до нас завітала відома дитяча письменниця Лариса Ніцой!
В інтерактивній формі літераторка познайомила юних слухачів зі своєю творчістю. Особливо дітлахам сподобалися книги «Дві бабуськи в незвичайній школі або скарб у візку», «Автомобіль» та «Незламні мурашки». На прикладі книжки «Дві бабуськи...» пані Лариса пояснила дітям важливість толерантного ставлення до людей з інвалідністю. Також авторка звернула увагу аудиторії на яскраві ілюстрації її творів талановитими художниками, розповіла дітям скільки зусиль докладають митці, аби зробити книжечки на наших полицях такими чарівними.
Захоплення, сильні враження, емоційне піднесення – так можна охарактеризувати цю неповторну та нестандартну зустріч письменниці зі своїми читачами.
Ми від щирого серця дякуємо пані Ларисі за чудові книжки та чистосердечність!
Завжди чекаємо казкарку у нашій бібліотеці з новим творами!
 

16.10.2023

Бібліотека №119
 
У День словника (Dictionary Day) працівники бібліотеки № 119 підготували для юних читачів «Словникові мандри» в ігровій студії «Мовні витребеньки». Презентація «Цілий світ від А до Я», розмова про різновиди словників, гра «Перевір себе», фразеологічний кросворд «Буває, що слово відомо давно» дуже зацікавили школярів та стали для них корисними, адже вміння знайти істину у словнику – це вірний шлях до знань!
 
 

13.10.2023

Бібліотека №119
 
З нагоди Всесвітнього дня здорового харчування працівники бібліотеки № 119 запросили маленьких читачів до пізнавально-розважальної мандрівки «Кошик здоров’я». Інтерактивна бесіда-розповідь «Їжа і здоров’я», голосні читання казки «Пригоди Краплинки у країні Здорової Їжі», дидактична гра «Корисне - шкідливе», мультфільм «Смачні та цілющі» - дошкільнята залюбки гралися, спілкувалися з бібліотекарями, дослухалися до їх порад.
 
 

12.10.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
З нагоди Всесвітнього дня ментального здоров’я у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся психологічний етюд «У світі казкових історій». На прикладі відомих персонажів діти дізналися про важливість психологічного стану в житті людини.
Юні відвідувачі долучилися до інтуїтивного малювання разом з оленятком Бембі. Лісове створіння допомогло дітям зрозуміти, що, незважаючи на тяжкі випробування, за допомогою віри себе та підтримки близьких з усім можна впоратися.
Разом з жартівником Карлсоном дітвора складала літературні пазли та брала участь в інтерактивних іграх. Товстунець з пропелером навчив дітлахів важливості час від часу робити собі вихідний. Адже це корисно, як для фізичного, так і ментального стану.

А наприкінці зустрічі діти поринули в арт-терапію та за допомогою олівців-малювців зобразили себе у казковому світі.
 

11.10.2023

Бібліотека ім. С. Олійника
 
З нагоди Міжнародного дня дівчат бібліотека ім. С. Олійника завітала до учнів школи № 147 на годину роздум «Дівчата у світі: маленькі історіі великих вчинків». Бібліотекарка розповіла захоплюючі історіі з життя юних дівчаток та привела приклади успішних жінок, які досягли великих цілей, зробили важливий внесок у різні сфери діяльності, про жінок-вчених, якими пишається весь світ. Бажаючі поділились своїми думками щодо прав та проблем дівчат. Під час тренінгу «Як стати впевненою в собі?» учасники вивчали та розвивали навички самовпевненості. Практичні вправи навчали реагувати на страхи та незручності і бути сильнішими в майбутньому.
 
 

Відео

 
Василь Стефаник
 

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter