17.03.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
  «Медова свічка»
Майстер-клас
     
          У бібліотеці пройшов майстер-клас для дітей із багатодітних родин та дітей учасників ООС.
          Майстриня розповіла про сімейні традиції та навчила виготовляти свічки з натуральних та доступних матеріалів.

       Листки вощини виглядали, як справжні бджолині соти, і діти не лише відчули, якою неповторною є на дотик вощина, а й навчилися виготовляти з цього матеріалу свічки. Кожен учасник власноруч виготовив свічку. М’який медовий запах, який йшов від неї, зробив приємним не лише настрій майстер-класу, але й заполонив бібліотеку.
 

17.03.2019

Бібліотека №1
«Наша планета – колиска майбуття»
                                                                       Екологічна година

           17 березня в бібліотеці до Всесвітнього дня Землі для учасників гуртка «Весела бджілка» відбулась екологічна година.
 
 
 

        Бібліотекар ознайомила дітей з тематичною виставкою і наголосила, що наше спільне щастя – жити на планеті Земля, у цьому дивосвіті природи, спілкуватись із нею. ЇЇ краса не може не бентежити душу.
    Діти розповідали, як долучаються до екологічного захисту Землі. Сьогодні рідкісні екосистеми потребують особливої охорони.
       Волонтер – пані Олена провела майстер – клас «Захистимо планету разом!». Маленькі «екологи» виготовляли тюльпани і птахів методом оригами.
      Діти отримали нові знання про екологічні проблеми нашої планети та дбайливого ставлення до природи. 


 
 

14.03.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Подвиг добровольців - справжній приклад незламності духу»
Вечір мужності та відваги
 
         В Україні 14 березня відзначається День українського добровольця. Не залишилася осторонь цього дня і ЦРБ ім. П. А. Загребельного.
 
 

          На захід завітали  воїни-добровольці, українські волонтери, юнацтво району. Присутні переглянули тематичну виставку – репортаж, присвячену подвигам добровольців, які боронять кордони нашої держави.
           Юні патріоти ДВО «Патріот» - Троєщина» декламували патріотичні вірші, виконували від щирого серця пісні під аплодисменти переповненого залу. Загиблих воїнів вшанували хвилиною мовчання.
 
 

         Перед учасниками заходу з вітальним словом виступив Голова ГО «Київської міської спілки ветеранів АТО Деснянського району» Нишпор Олег Петрович.
          День українського добровольця стане однією з основ, на якій будуть зростати і гартуватися нові покоління вільних українців.
   
   

 
 

13.03.2019

Бібліотека №115
«Літературні незнайомці у Фейсбуці»
Інформ - дайджест
 
         І знову зустріч! У рамках проекту "Територія Н" з учнями 7 класу ЗЗСО №251 було презентовано новий підхід у вивченні літератури.
 
 
 

      Учасники науково-популярного клубу представили домашнє завдання - акаунти в соціальній мережі Фейсбук героїв твору Едгара Алана По «Золотий жук». Кожний учень брав участь у наповненні сторінок, а герої Вільям Ленгран та Джупітер Едгарсон здавалися реальними людьми, що живуть серед нас. Вони ніби живі люди спілкувались з нами з екрану.
 
 

      Друга частина засідання клубу була несподівана. Учні підготували квест для своїх керівників, який отримав високу оцінку керівника проекту «Наукова Світлиця».
           Кожне засідання клубу завжди несподіване, неймовірне, яскраве.
    Чекаємо наступної зустрічі.   
 
 

13.03.2019

Бібліотека №119
«Починаймо рідне слово зі сторінки «Кобзаря»
Поетичний турнір

         З нагоди вшанування 205-річниці від дня народження  генія українського народу, видатного поета, письменника та митця Тараса Григоровича Шевченка читачі бібліотеки залюбки взяли участь у поетичному турнірі за творами Великого Кобзаря. А проводили конкурс майбутні бібліотекарі - студенти Університетського коледжу Київського університету ім. Бориса Грінченка.
 
 

       Разом із школярами студенти обговорили нелегке дитинство обдарованого Тарасика, ознайомили учнів із його непростим життєвим шляхом. А коли торкнулися творчості відомого поета, діти охоче продемонстрували свої знання. Вони по черзі та навіть хором декламували улюблені вірші Шевченка.
 
 

       Жодної хвилини школярам не довелося нудьгувати, адже на них чекали ще захопливі вікторини, ребуси, кросворди, квести. Бойовий дух учасників підігрівало ще й те, що вони розділилися на команди «Кобзарики» та «Юні українці». Капітан кожної команди над усе прагнув принести своїм друзям перемогу і отримати подарунки. За допомогою учні зверталися до книжок з виставки «Крізь мужню музу Кобзаря ростуть співці сучасні і майбутні», які пізніше обрали для читання вдома.
 
 

      Цікавий, пізнавальний захід приніс дітям величезне задоволення. А схвильовані студенти також були задоволені знайомством із азами своєї майбутньої професії та першим  безцінним досвідом спілкування зі своїми майбутніми читачами.

 
 

13.03.2019

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Гагарін. Шлях до зірок»
Зустріч

       З нагоди 85-річчя з дня народження першого космонавта Юрія Гагаріна, в бібліотеці відбулася зустріч з ветераном космодромів Болтенко Олександром Сергійовичем.
 
 

     «Заслужений випробувач Байконуру», командир «Комплексу передстартової підготовки космонавтів», завідувач відділу історії авіації і космонавтики Державного політехнічного музею (ДПМ) при НТУУ "КПІ"…
 
 

       Олександр Сергійович цікаво і доступно розповідав про підготовку космонавтів, про перші польоти, демонстрував документальну кінострічку про політ Юрія Гагаріна. 
       На згадку про зустріч, подарував бібліотеці, зі своєї особистої колекції, ракету, яка зайняла почесне місце на виставці «Магія зірок», ставши ще одним виразним «Айс-стопером».
Бажаєте побачити? Бібліотека чекає вас!
 
 

13.03.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Межа світів»
Історико-літературний екскурс

       Чому в радянський час був сфальшований «Лис Микита» Івана Франка? Де поділося останнє полотно Іллі Рєпіна? Як на європейських картах, датованих 1919 роком, з’явився СРСР? Відповіді на ці питання, як окремі пазли, блискуче вкладав у розвінчання сфальшованої історії України Олег Березюк, народний депутат Верховної Ради України.
        Захоплююче, несподівано, загадково, фактажно окреслював спікер рух «межі світів» - межу деспотії і демократії - який відбувається у світі, і в якому Україна грає вирішальну роль.

       Відкриттям для присутніх стало ім’я британського публіциста Ланцелота Лоутона, який ще на початку 20-століття писав, що «українська проблема є наслідком однієї з найбільших політичних фальсифікацій в історії».

    «Лише на 28 році нашої незалежності ми зрозуміли, що маємо інструкції, закодовані у творах українських класиків, потрібно лише відновити їх і дати в руки людям, особливо молодим, які й створять справжню українську державу», зазначив Олег Березюк.

      Депутат Верховної Ради України також ознайомився з роботою ЦРБ ім. П. Загребельного та із задоволенням констатував, що бібліотека має у своїх фондах автентичні, невідредаговані у радянський час, примірники « Лиса Микити» Івана Франка.
      Слідкуйте за нашими анонсами! У нас завжди нестандартно, цікаво та творчо!

 
 

12.03.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
«Музична душа України: Володимир Івасюк» 
 Мистецький вечір

                                                                  Він з тих, у кого дата лиш одна,
                                                                  І шлях один: зі славою в безсмертя.
                                                                  Талант його у сніп народ єднав.
                                                                  Таких пісень із пам’яті не стерти
!
                                                                                                         Ганна Верес

   

        До 70-річчя від дня народження Володимира Івасюка, українського поета та композитора на мистецький вечір «Музична душа України: Володимир Івасюк» завітали школярі ЗЗСО № 218.

       Учасники заходу з захопленням переглянули мультимедійний матеріал «Володимир Івасюк - оберіг української пісні» та поринули в чарівний світ пісень Буковинського соловейка.

    Учні взяли активну участь у мистецькій вікторині «Володимир Івасюк – основоположник української естрадної музики» та отримали інформаційні буклети.
     Пісні Володимира Івасюка вже стали класикою української естради, які пройшли перевірку часом, у них звучить милозвучна гармонія і тремтить ритм, властивий лише Івасюковій пісні.


 
 

12.03.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Тарасові музи»
Гурман-вечір
 
Дві години емоційного піднесення, цікавої інформації, несподіваного Тараса Шевченка подарувала громаді нашого району українська дитяча письменниця, педагог, громадська діячка Лариса Ніцой.

Більшість біографів-шевченкознавців основну увагу приділяють творчості поета, акцентуючи увагу на роках кріпацтва та заслання. І мало написано і сказано про його душевні почуття, зокрема про його кохання.
Лариса Ніцой певною мірою прочинила двері до складної і своєрідної душі поета та відкрила для присутніх в Шевченкові більше земного, людяного, допомогла глибше осягнути його геніальність, наблизити до пізнання філософії його впливу на долю України.
Зустріч відбулася за проектом «Україна – історія, сьогодення, майбутнє!», який впроваджується у 2019 році Централізованою бібліотечною системою Деснянського району міста Києва, та за підтримки депутата Верховної Ради України Андрія Іллєнка і депутата Київради Петра Кузика.
 

12.03.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Творчі діячі Деснянського району міста Києва»
Краєзнавчий екскурс
 
12 березня у Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася презентація біобібліографічного довідника «Творчі діячі Деснянського району міста Києва».

Присутні  познайомилися з діячами культури, які проживали або нині проживають у Деснянському районі міста Києва, відкрили для себе нові імена художників, скульпторів, майстрів народної творчості, артистів та інших митців, що своїми творами наповнюють буденне життя духовною атмосферою  та гідно презентують наше місто в Україні та світі.
Краєзнавчо-дослідницька діяльність щодо виявлення талановитих земляків триватиме і надалі.
 

11.03.2019

Бібліотека №115
«З Шевченка починається весна»
Шевченківське свято
 
Перші березневі дні у бібліотеці традиційно пов’язані з іменем Тараса Шевченка та насичені численними, особливими, заходами.

Кожен, хто заходив до бібліотеки, долучався до гри-вікторини «Що ти знаєш про Т. Шевченка?» та брав участь у літературному лото «Як ми читали Шевченка». Велика кількість творів поета була представлена на книжкових виставках «Мистецький світ Т. Шевченка» та «Віршів віночок від Шевченка». Особливу увагу привертала до себе виставка дитячих малюнків наших читачів «Малюємо за творами Шевченка».
Мелодичні, співучі вірші поета мали особливе звучання під час голосних читань «Звучать Шевченкові слова», які пройшли у навчально-виховному комплексі «Мрія». Діти із захопленням та любов’ю читали вірші Великого Кобзаря.

Дякуємо всім користувачам, які святкували Шевченківські дні разом бібліотекою!
 

Відео

 

       Відеоролик "Західна та Північна Европа". Бібліографічні видання
за проектом ЦБС 2017 року  "Читаючи, подорожуй світом!"

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter