24.09.2024

Бібліотека №119
 
У день осіннього рівнодення відзначається національне свято кримських татар - Свято осені та родючесті. Тож юні читачі бібліотеки № 119 зацікавлено здійснили історичну подорож «Дервіза-байрам». Жваве спілкування з бібліотекарями під час пізнавального екскурсу «Свято врожаю» захопило школярів. Цікава вікторина «Осінній вайб» та майстер клас «Пшеничний колосок» допомогли дітям розширити знання про корінних народів України та заохотили до подальшого знайомства з книжками про історію півострову Крим, традиції кримських татар, їх самобутню культуру.
 
 

23.09.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
     Чому так галасливо в домі, який збудував Джек? Це ж до ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітав гуморист та перекладач – Сергій Довженко!
    На зустрічі пан Сергій представив свою нову книжку «Дім, який збудував Джек». Гість створив довершений переклад англійського вірша, який не лише максимально близький до оригінала, а й дуже колоритний.
 
 
 
 

  Слухачі мали унікальну можливість дізнатися, яких трансформацій довелося зазнати віршу, аби потрапити на сторінки книги.     Серед них – численні екранізації, русифікація, невдалі переклади та багато інших.
 
 
 
 

    У заході також взяли участь дві пані Олени – ілюстраторка та літературна редакторка цієї чудової книжки.
    Цікаво дізнатися яким є той ідеальний переклад? Тоді запрошуємо в бібліотеку!
 
 

20.09.2024

Бібліотека №119
 
Напередодні Всесвітнього дня миру до бібліотеки № 119 завітали вихованці логопедичної групи ДНЗ № 176 на заняття творчої майстерні «Мисли кольорово!».
Під час майстер класу «Пташка миру» дошкільнята дізналися про історію виникнення цього свята та чому саме білий голуб є символом миру і злагоди. З найщирішими мріями про українське небо, в якому будуть літати тільки птахи, а не ворожі ракети, діти натхненно створили паперових голубів. Сподіваємося, що дитячі мрії обов’язково здійсняться і маленькі українці будуть щасливо зростати у мирній Україні!
 

19.09.2024

Бібліотека №119
 
З нагоди Міжнародного дня пірата (International Talk Like A Pirate Day) дитяча бібліотека № 119 влаштувала пригодницький book-абордаж «Пірати Книжкового моря» для вихованців з особливими освітніми потребами ДНЗ № 176.
Маленькі читайлики стали «юнгами» та пройшли «посвяту у пірати», разом із героями книжки Галини Малик «Піратський маршрут» здійснили грайливу подорож, підкорюючи моря та океани, позмагалися у конкурсі «Довга нога», розгадали мовний квест «Піратський сленг». А на майстер класі «Веселий Роджер» діти виготовили іграшкових шукачів пригод, які вийшли дуже кумедними.
 

19.09.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
   Бібліотека продовжує знайомити громаду Деснянського району з рухом шістдесятників. Сьогодні до бібліотеки завітала Олена Лодзинська, завідувачка Музею шістдесятництва, з лекцією «Українське шістдесятництво як вагома частина національно-визвольного руху».
 
 
 

   Пані Олена занурила старшокласників в контекст десятиліття та пояснила різницю між українським та всесоюзним шістдесятництвом. Рух почався з маленького клубу творчої молоді, а розрісся в справжній творчий протест, що не знав кінця-краю. Особливо слухачів зацікавила історія художниці Алли Горської, яка з «руськоговорящої» перетворилася на зірку українського авангарду. До речі, у вересні  95 років від день народження цієї яскравої особистості!
   Завдяки плідній дискусії старшокласники усвідомили масштаби  внеску тогочасної інтелігенції в національно-визвольний рух.

 
 

16.09.2024

Бібліотека ім. С. Олійника
 
Напередодні Міжнародного дня рівної оплати праці бібліотека ім. С. Олійника ініціювала освітню лекцію «Вікно можливостей» та тренінг «Сила переговорів» для молоді.
Формат заходу поєднав теорію та практику спрямовану на підвищення обізнаності підлітків у питаннях нерівної оплати праці та довів важливість боротьби з дискримінацією.
Молодь активно брала участь у практичних завданнях, які допомогли краще зрозуміти, як гендерні стереотипи спотворюють життя.
 

16.09.2024

Бібліотека №119
      У День народження Google бібліотека № 119 провела для читачів пошуковий навігатор «Google – Планета інформації» з циклу занять з особистісного розвитку «Smart-додатки рулять!».
 
 
 

   Пізнавальна відеопрезентація «Google - символ технологічних інновацій», вікторина «Розшифруй дудл», майстер клас «Doodle cat» – все це допомогло допитливим юним відвідувачам розібратися в основних аспектах користування пошуковою системою Google та розширити знання з інформаційних технологій.
 
 
 
 
 




 
 

12.09.2024

Бібліотека ім. С. Олійника
 
У бібліотеці ім. С. Олійника відбулась фільмова проекція «Кіночерга», присвячена Дню українського кіно. Захід об’єднав шанувальників українського кінематографа та літератури. Учасники активно обговорювали роботи сучасних українських режисерів, які майстерно передали складні реалії та трагедії війни. Цікавим етапом стала розмова про представлену у бібліотеці літературу, яка також висвітлює воєнні теми, прочитали уривки у формі «живого читання». Присутні поділилися своїми думками щодо книг, які вони б хотіли побачити екранізованими. Захід завершився теплими розмовами та рекомендаціями літератури та фільмів, які варто переглянути або прочитати.

 

12.09.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
А ви знали, що з підручних матеріалів можна зробити собі нового друга? Ні? Тоді радимо частіше навідуватися у ЦРБ ім. П. А. Загребельного, де нещодавно відбувся майстер-клас «Тепло в долонях».
Вихованці Центру соціально-психологічної реабілітації долучилися до майстер-класу, щоб під пильним наглядом пані Марії виготовити малесеньке щастя. За допомогою звичайної губки, гумок та магії добра діти виготовили кумедних ведмедиків. Ці милі створіння є уособленням тепла та спокою, якого так не вистачає у наші буремні часи…
Сподобалася ідея майстер-класу? Тоді сміливо втілюйте її у життя!
 

10.09.2024

Бібліотека ім. С. Олійника
    У бібліотеці ім. С. Олійника відбулось літературне спілкування «Довженківські Витоки» до 130 річчя від дня народження видатного українського кінорежисера та письменника Олександра Довженка. Бібліотекарка означила вплив Довженка на розвиток українського кіно та літератури, приділила увагу ключовим етапам його життя. Присутні занурились в творчу спадщину митця та поділитися враженнями від його легендарної німої трилогії «Звенигора», «Земля» та «Арсенал».
 
 
 

   Спілкування у дружньому колі сприяло глибшому розумінню внеску письменника в українську культуру та надихнуло присутніх на подальше ознайомлення з його творчістю.
 
 

09.09.2024

Бібліотека №119
   У Міжнародний день грамотності (International Literacy Day) у бібліотеці № 119 для дітей відбулося заняття ігрової студії «Мовні витребеньки».
 
 

   ГоловоМовки від професора Макарончика з книги Лесі Мовчун, квіз «Екологія мови», мовний тюнінг «Суржикова мішанина», лабіринт «Зашифровані прислів’я», настільна гра «Буквоїд», змістовно підібрані бібліотекарями книги - юні відвідувачі залюбки пригадали правила українського правопису. А отримані додаткові знання з української мови знадобляться дітям на шкільних уроках та у спілкуванні.
 
 

   Розмовляємо українською правильно та пишемо грамотно!


 
 

Відео

 .
Тоні Росс.
 
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter