14.08.2024

Бібліотека ім. С. Олійника
 
У бібліотеці ім. С. Олійника відбувся музичний салон «Корифеї українського хорового мистецтва», присвячений 90-річчу від дня народження видатного українського композитора та диригента Анатолія Авдієвського. Бібліотекарка ознайомила присутніх з історією життя та творчого шляху маестро, відзначила його внесок у розвиток національної культури України. Одним з найцікавіших моментів заходу стала відео-трансляція бібліотекарки, яка відвідала репетицію фольклорного ансамблю «Черкаські цокотухи», які користуються методиками А. Авдієвського. Користувачі мали можливість особисто відчути себе частиною хорового колективу, оцінити унікальний стиль та талант. Захід пройшов у атмосфері натхнення та поваги до митця, залишивши незабутні враження у серцях усіх присутніх.
 
 

12.08.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
ЦРБ ім. П. А. Загребельного продовжує знайомити жителів Деснянського району з українськими митцями. Нині гостем нашого книжкового осередку став поет, автор та виконавець пісень – Олександр Состін.
Літературно-музичний  вечір  «Переспіви Донецького краю» привабив до бібліотеки чимало поціновувачів українського мистецтва. Пан Олександр присвячує свою творчість малій батьківщині – Краматорську, краса якого розкривається в антології «Українські літератори Краматорська». Відвідувачі мали змогу насолодилися голосними читаннями цих чудесних віршів, що заворожують слух та звеселяють серце.
Творчість пана Олександра допомогла слухачам поглянути на схід України під новим кутом та усвідомити його істинну красу!
 

12.08.2024

Бібліотека №119
 
З нагоди Дня піску бібліотека № 119 влаштувала сенд-play «Пісочні фантазії» для вихованців ДНЗ № 176. Пізнавальна бесіда «Диво пісок», гра-асоціація «Чиї сліди?», пошукова експедиція «Хто заховався?» – маленькі дослідники залюбки слухали, грали, розкривали таємниці пустель та поповнювали свої знання з природознавства.
 
 

09.08.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Всесвітній день книголюбів минув у ЦРБ ім. П. А. Загребельного яскраво та чуттєво! Адже бібліотека влаштувала кіноклуб «Книги мовою екрана», де відвідувачі мали можливість побачити героїв улюблених книжок наяву.

Кінокалейдоскоп був присвячений творчості Джоджо Мойєс – британській романістці та журналістці, а також її найпопулярнішій книзі «До зустрічі з тобою». Разом з бібліотекарками відвідувачі поринули у світ романтичних пригод, старанно витканий авторкою. Життєві ситуації, тонкий гумор та несподівані сюжетні повороти – все це про творчість Джоджо Мойєс.


Зустрічі принесла відвідувачам бібліотеки безліч позитивних емоцій, а головне – надихнула досліджувати книжкові всесвіти!
 

08.08.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Напередодні Міжнародного дня корінних народів світу більш ніж доречно дослідити мультикультурну спадщину України. Саме тому бібліотекарі ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітали у дружній до жінок та дівчат простір «Вільна», аби провести мистецьку годину «Орьнек: квіти кримської мрії».
Відвідувачки познайомилися з традиційним кримськотатарським орнаментом під таємничою назвою «орьнек». Нещодавно з ініціативи громадської організації «Алєм», його було внесено до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України. Під час мистецької години довідалися проособливості орнаменту, його основні кольори та елементи. Несподіваним відкриттям для жінок стала схожість «орьнека» з українською «петриківкою».
Натхнені пізнавальною оповіддю, відвідувачки взялися відтворювати «орьнек». Під звуки народних пісень кримських татар на тарілочках з’являлися химерні візерунки та розквітали чарівні квіти.
 

08.08.2024

Бібліотека №119
 
До Всесвітнього дня книголюбів (Book Lovers Day) дитяча бібліотека № 119 запросила відвідувачів ігрової студії «Мовні витребеньки» на коло спілкування «Читаємо книгу – вдосконалюємо мову».  Квіз «Знайди помилку», анаграма «Спритні літери», розповіді дітей про  улюблені твори українських та зарубіжних письменників, творче завдання «Відгадай персонажа» – юні поціновувачі книги залюбки долучилися до свята у бібліотеці.
 
 

01.08.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
«Я не могла більше боротись зі своїм коханням і, порвавши зі всіма своїми, поступила на професійну сцену», – саме так на сцені українського театру народилася одна із найбільших його зірок – Марія Заньковецька.

Напередодні 170-річчя від дня народження української акторки у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулися сходини поціновувачів мистецтва «Світило театральної магії – Марія Заньковецька».
Мистецький колаж розкрив відвідувачам бібліотеки історію життя видатної жінки, яка проти волі батька стала акторкою. Вони дізналися про особливості творчості Марії Заньковецької, її  найвідоміші сценічні образи та шалену популярність. Серед цікавих фактів слухачів вразив псевдонім акторки, який вона обрала за назвою рідного села –  Заньки.

Якщо вас зацікавили особистість або творчий шлях Марії Заньковецької – завітайте у ЦРБ ім. П. А. Загребельного та насолодіться тематичною літературою!

 
 

11.07.2024

Бібліотека №119
    Як зацікавити дитину читанням, як долучити до книги? Можна, зокрема, влаштувати ранкову прогулянку з улюбленою книжкою та іграшкою, що і зробили працівники дитячої бібліотеки № 119 для вихованців ДНЗ № 176.
 
 
 

    Малюки принесли свої улюблені іграшки, познайомили з ними один одного та розказали, чому саме ця іграшка є найулюбленішою. Під час сонячних читань «Граємо – читаємо» дошкільнята залюбки пригадали іграшок-персонажів у казках, які для них підібрали бібліотекарі. Розповідь «Як з’явилися іграшки?» стала пізнавальною для маленьких читачів, а свою кмітливість дітки виявили під час літературного квізу. 
 
 

   Тож обрані малятами для читання книжки запросять до пригод улюблених та нових героїв, а виготовлені на майстер класі кольорові закладки будуть «мандрувати» сторінками, які діти прочитають разом з батьками.
 
 

05.07.2024

Бібліотека ім. С. Олійника
     На честь започаткування знаменитої казки Аліса в Країні Див бібліотека ім. С. Олійника провела літні читання «У пошуках Білого кролика» для дітлахів молодшого віку. 
 
 
 
 
    Бібліотекарка підготувала адаптовану версію казки та в доступній і цікавій формі ознайомила  маленьких читачів з цією чарівною історією.
 
 
 
 
    Малюки з захопленням слухали про пригоди Аліси, разом з нею вирушали у фантастичний світ Країни Див, знайомились з її дивовижними мешканцями та переживали разом з героїнею всі неймовірні події.

 
 

04.07.2024

Бібліотека №119
    З нагоди Міжнародного дня Дніпра дитяча бібліотека № 119 влаштувала віртуальний аквакруїз «Одна з найбільших річок Європи» для вихованців ДНЗ № 534.
 
 
 
 
   Пізнавально-екологічна експедиція до водиці «Якими бувають річки?», поетичний калейдоскоп з читанням віршів про Дніпро, літературна гра «Хто живе під водою?» захопили маленьких читачів.
 
 
 
 
   Хвилинка безпеки нагадала дошкільнятам про правила поводження на водоймах під час відпочинку, адже спекотне літо кличе усіх до води. А чудовим привітанням до свята та мрією про неймовірні річкові пригоди у мирній, щасливій Україні стали «Кораблики дружби», виготовлені дітками на майстер класі.
 
 

03.07.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
     ЦРБ ім. П. А. Загребельного продовжує знайомити читачів з митцями Деснянського району. Тож нещодавно до бібліотеки завітав художник та письменник Євген Верхградський.
    Пан Євген представив аудиторії свою нову збірку – «Втомлені гаї». Четверта збірка київського митця, що поєднала в собі поезію та прозу, вирізняється поміж інших характерним для художників пейзажним викладом та поетичним ліризмом. І відвідувачі бібліотеки мали змогу у цьому пересвідчитися під час авторських голосних читань.
 
 
 
 

    Разом з головним гостем до бібліотеки завітали представники літературного об’єднання «Радосинь», у якому бере участь Євген Верхградський: поетки, музики та коміки, зокрема подружжя Катерини Міщук й Івана Донича!
 
 
 
 

    За філософськими бесідами та обговоренням збірки час промайнув непомітно. Щиро дякуємо пану Євгену за те, що роками збагачує національну мистецьку скриню!
До наступних зустрічей!

 
 

Відео

 
Борислав Брондуков.
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter