16.05.2019

Бібліотека №1
«Великий китайський мур»
Історико – літературний екскурс
 
        Напередодні Міжнародного дня музеїв у ЗЗСО № 23 для учнів 6 класу було проведено  історико – літературний екскурс по Великому китайському муру до року Китаю в Україні.
        Бібліотекар розповіла про найславетнішу архітектурну споруду і найвідомішу пам’ятку – Великий китайський мур.
 
 
 

     Дітям було запропоновано уявити себе гідами і провести екскурсію по слайдам. Екскурсанти  дізнались, де знаходиться Великий китайський мур, його розміри, коли почали його будувати, який матеріал використовували під час будівництва тощо. Учні гуртом вивчили привітання китайською мовою.
    Захід був цікавим і пізнавальним. Бібліотекар подарувала  школярам пам’ятку: «Дивовижний Китай» і запросила всіх присутніх до бібліотеки, щоб більше дізнатись про загадкову країну Китай.
 
 

16.05.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
«Про біль, про муки, пам'ятайте, люди»
Хвилина-реквієм


     18 травня Україна вшановує День скорботи й пам'яті жертв депортації  кримськотатарського народу. З цієї нагоди  у бібліотеці відбулася хвилина - реквієм «Про біль, про муки, пам'ятайте, люди!».
 
 

     Історичні факти про ті події викликали біль у користувачів за приниження цілого корінного народу, співчуття всім, хто знайшов у собі сили пережити розлуку з Батьківщиною, гордість за нескорений народ, який і сьогодні продовжує боротьбу за свій рідний дім і свою землю.
  
 На закінчення заходу присутні прослухали тематичний огляд літератури.

 

 
 

15.05.2019

Бібліотека №115
«Все починається з сім’ї»
Родинне свято

Все найкраще, що є на землі, починається з сім’ї. «З родини йде життя людини», - говорить народна мудрість.

У Міжнародній день сім’ї бібліотека разом з учнями 3 класу ЗЗСО № 275  провела родинне свято.

Дітям було презентовано книжкову виставку «Обереги українського народу», де ознайомили з літературою про сім’ю, рід та родовід. Учні жваво усім цікавились, слухали розповідь бібліотекаря про традиції української родини та розповіли про звичаї у своїх родинах.
А у творчій майстерні провели майстер-клас «Ромашка – символ сім’ї, оберіг родини». Діти зробили квіточку, як оберіг для своєї сім’ї.
Наприкінці свята для школярів влаштували цікаву ігротеку, в ході якої вони ознайомились та пограли у різні види ігор.

Час пройшов плідно і творчо.
 

15.05.2019

Бібліотека №119
«Софія Київська – культурна скарбниця України»
Відео-мандрівка

«Його треба назвати просто: диво! Тому що те, як зародився він понад дев’ятсот літ тому в людській уяві, і як ставився, і як оздоблювався, і як протривав єдиний у цілій Європі з того століття по сьогодні цілий і прекрасний – хіба усе це не диво?» - такими чудовими словами про Софійський собор із роману Павла Загребельного «Диво» розпочали бібліотекарі заочну екскурсію стежками Національного заповідника  «Софія Київська»  для читачів. А провідником у цій подорожі, присвяченій 1000-річчю від початку правління Ярослава Мудрого та Міжнародному дню музеїв, стала співробітник заповідника Наталія Тимошенко.

Зацікавлено школярі поринули у прадавні часи ХІ століття та ніби почули дзвін Святої Софії, гомін народного віча, кресання мечів і посвист стріл під час захисту Древнього Києва.
Особливо захопили учнів розповіді екскурсовода про два види живопису, що гармонійно поєднуються у Софії Київській, – мозаїки та фрески. Дітлахи з інтересом роздивлялися зразки стародавньої мозаїки, які пані Наталя запропонувала до їхньої уваги, та світлини, на яких зображені справжні витвори мистецтва, що прикрашають стіни собору.
Бібліотека запропонувала школярам для читання, зокрема, легенди та перекази «Князі України», створені з використанням багатої літописної спадщини, у яких княжа доба вітчизняної історії постає в усій своїй красі та величі.

Отже, діти переконалися, що кожна пам’ятка нашої Батьківщини є унікальною і неповторною, і ми повинні шанувати і берегти історію України.
 

15.05.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
«Шолом самурая своїми  руками»
Майстер-клас

У день дітей в Японії проводяться виставки шоломів самурая.

Юні читачі здійснили віртуальну подорож по Японії та знайомились з багатовіковою історією, унікальною культурою і незвичними традиціями.

Майстер-клас надихнув на виготовлення паперових шоломів самурая. Саме головне – усі отримали велике задоволення від процесу створення власних «шедеврів» і від спілкування.
Завітайте до бібліотеки! Читайте про Японію та пізнавайте історичні та сучасні традиції цієї екзотичної країни!
 

14.05.2019

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Чудові Чудовиська Сашка Дерманського»
Творча зустріч

«…Щоб кожному стало
Безжурно й потішно,
Щоб стало прикольно,
Кумедно і смішно»

С. Дерманський

Зустріч в літературній вітальні «Автограф» з відомим письменником Сашком Дерманським  нарешті відбулася! І це – не тільки завдяки великому бажанню читачів та можливості письменника. Прихильники веселих історій і захоплюючих пригод ризикнули відправити автору навіть відео-запрошення. Як тут встояти?!
Улюбленець дітвори розкрив багато таємниць не тільки «Смарагдової Книги», але й деякі секрети своїх особливих персонажів. Чудовисько Чу, бабай Гарбузяник, дракониця Джульєтта, мудрий Шмигун…
А як уважно слухали діти і дорослі вірші та невеличкі оповідання у авторському виконанні, поринувши в світ яскравих і колоритних персонажів, карколомних пригод і небанальних сюжетів!
Спілкування, запитання та цікаві відповіді, легкий гумор та книжки з автографом. Що може бути краще для прихильників читання! А ще – фото на згадку!
 

14.05.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Правовий вимір гендерної рівності»
Інформаційна година

14 травня  бібліотекар  провела інформаційну годину для учнів середнього шкільного віку ЗЗСО № 213 з циклу заходів «Гендерна рівність – крок в європейське майбутнє» у рамках проекту «Подолаємо гендерне насильство разом».
 
Бібліотекар  розповіла, що сучасна людина живе у складному світі суспільних відносин, які розвиваються не стихійно, а регулюються законами. Тому міжнародною спільнотою робляться кроки для об’єднання зусиль всіх держав на боротьбу з усіма видами гендерного насильства та на припинення дискримінації людини за статевою ознакою. Для цього за останні роки були прийняті міжнародні декларації, конвенції, тощо…
Роздумам та обговоренню цього непростого завдання була присвячена інформаційна година. Школярі отримали матеріал з даної тематики.
 

14.05.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
«Перша домедична допомога»  
 Бібліотерапія 
                                           
    
         До Міжнародного дня Червоного Хреста бібліотека в ЗЗСО №218 організувала захід «Перша домедична допомога» спільно з Деснянською районною організацією Товариства Червоного Хреста України. Старшокласники мали можливість не лише прослухати про способи реанімації людини у разі зупинки серцебиття та дихання, але й відпрацювати дії за допомогою манекенів. Вони продемонстрували кмітливість та винахідливість під час тренінгу «Перша домедична допомога», жваво обговорювали особливості першої долікарської допомоги та її значення у збереженні життя людини.
 
 
 

    Учасники  з цікавістю ознайомились з тематичною розкладкою «Місія добра та милосердя» та отримали інформаційні буклети.                                                 

 
 

12.05.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«В світі усе починається з мами»
Бібліотечний уїк – енд

З нагоди Дня матері та Міжнародного Дня сім`ї, публічні бібліотеки Деснянського району взяли участь у яскравому літературно-мистецькому районному святі у парку «Деснянський» і «Мій парк».

Святкові заходи Деснянського району пройшли за підтримки Деснянської райдержадміністрації, депутатів Київради Ганни Старостенко та Сергія Майзеля, районної громадської організації «Берегиня».
Cтворити чудовий настрій допомогли не тільки пісні та танці, але й розмаїтість заходів, які підготували бібліотеки. З задоволенням мешканці району приймали участь у вікторинах «Батьки і діти», «Моя мама…», родинному конкурсі «Сімейка», віршотворі «Моя родина», колективному портреті «Моя мама». Привернула увагу яскрава книжкова виставка «Калейдоскоп цікавих книг».
 
Малеча мала змогу взяти участь у різних майстер-класах, зокрема можна було власноруч зробити вітальну листівку мамі, паперову квітку «Ромашка», святкову туфельку, яку потім дарували своїм матусям.
На святі панувала зворушлива та творча атмосфера, як уклін берегині роду – матері.
 

12.05.2019

Бібліотека №1
«Сім’я – це щастя, любов і удача»
Родинне свято

У День матері і напередодні Міжнародного Дня сім’ї для мешканців селища Биківня було проведено захід на дитячому майданчику, де залюбки збираються родини з дітьми.

Бібліотекар ознайомила присутніх із тематичною виставкою: «Сім’я – це щастя, любов і удача», привітала учасників заходу зі святом і запросила до голосних читань творів про матір. Дорослі залюбки читали народні прислів’я і приказки про родину.
Діти завзято працювали на творчому майстер – класі, готуючи святкову закладинку, щоб подарувати рідним.
 Запрошуємо усіх бажаючих до бібліотеки!
 

11.05.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Мені сорочку мати вишивала»
Тематичний вечір
 
         До бібліотеки завітали учні ЗЗСО №147 напередодні свята Дня матері, Міжнародного дня сім`ї та Дня вишиванки на тематичний вечір «Мені сорочку мати вишивала» за проектом «Україна – історія, сьогодення, майбутнє!».
 
 

       Бібліотекарі розповіли учням про історію та традиції свят, провели творчий конкурс під гаслом «У світі все починається з мами».
 
 

        Неподільний інтерес та креативність учасники проявили в театральному завданні “Сімейне коло”, де кожен талановито зіграв свою роль. Родзинкою свята стало караоке, емоційно і дуже зворушливо лунала пісня “А сорочка мамина”.
       Діти подякували за чудове свято та пообіцяли завітати до бібліотеки зі своїми батьками. 
 

ВідеоЗустріч з Олесем Ільченко (Бібліотека №115 листопад 2010 року)

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter