16.02.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
   День єднання у ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітали школярі, аби сповна відчути єдність українського народу.

 
 
 

   Юні відвідувачі разом пригадали історію свята, причиною створення якого стали попередження про можливе вторгнення росії. Але у відповідь українці об’єдналися, аби показати ворогу свою згуртованість та силу. Тому в бібліотеці діти складали українські народні приказки про єдність та навчалися знаходити приклади цього явища в житті. А також дізналися чимало нового про Україну, взявши участь в краєзнавчих вікторинах.
 
 
 
 

   Наприкінці заходу школярі гуртом взялися писати листи українським військовим. Адже ніщо так не допомагає нашим захисникам відчути себе важливою частиною українського суспільства, як слова вдячності та підтримки.
 
 

13.02.2024

Бібліотека №119
 
Напередодні Дня Святого Валентина на занятті творчої майстерні «Мисли кольорово!» у дитячій бібліотеці № 119 відбувся майстер-клас «Валентинка для воїна». З натхненням, щирістю і теплотою відвідувачі виготовляли патріотичні валентинки з написами-побажаннями, які будуть передані нашим захисникам та подарують їм відчуття підтримки і вдячності за можливість вчитися і просто жити. Нехай ці маленькі дитячі сердечка зігріють їх великі, мужні серця!
 
 

09.02.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
          Ох і галас зчинився у ЦРБ ім. П. А. Загребельного! Та й не дивно, адже прийшла ціла юрба школярів, аби познайомитися з одним із найпопулярніших сучасних українських письменників. До бібліотеки вперше завітав лауреат літературних премій та переможець численних конкурсів – Андрій Кокотюха! Учні із зацікавленням слухали розповідь пана Андрія про початок його творчого шляху. Письменник розповів, як казка, яку він написав у дитинстві, через двадцять п’ять років лягла в основу книжки «Таємниця козацького скарбу».
 
 
 

    Попри затяжну повітряну тривогу, діти досхочу насолодилися спілкуванням з письменником. А ще – захоплено слухали уривки з творів Андрія Кокотюхи (адже нещодавно був День читання в голос!). Наприкінці зустрічі всі разом вигадали та розіграли пригодницьку казку.
 
 
 

   Щиро дякуємо пану Андрію за казкову зустріч та за подарований примірник «Як весело в будинку «Вау!»»
Чекаємо на наступну зустріч!

 
 

09.02.2024

Бібліотека ім. С. Олійника
    До Міжнародного дня жінок і дівчат у науці бібліотека ім. С. Олійника провела бесіду-обговорення «Доленосне рішення» для дітей.
 
 
 
 
    Діти отримали корисну інформацію про видатні наукові відкриття, зроблені жінками, а також з’ясували, чому гендерні стереотипи шкодять як розвитку науки, так і всьому суспільству загалом. Під час тренінгу «Плекаймо свої таланти» учасники визначали свої сильні сторони для реалізації власного потенціалу та розкривали інтелектуально-наукові здібності.  
 

07.02.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Цього року ЦРБ ім. П. А. Загребельного розпочинає роботу над новим проєктом під назвою «Українські шістдесятники». Саме тому до бібліотеки завітала завідувачка Музею шістдесятників Олена Лодзинська з лекцією на тему  «Шістдесятники та їхній внесок у розвиток національної культури України».
Слухаючи пані Олену, старшокласники дізналися про причини та передумови виникнення шістдесятництва. У період тимчасового послаблення радянського режиму українська інтелігенція знову почала творити й процвітати. За цей час лави наших митців значно поповнилися такими визнаними особистостями, як письменники Іван Драч, Микола Вінграновський, Василь Симоненко, Ліна Костенко, художники Алла Горська, Віктор Зарецький, Борис Чичибабін, літературний критик Іван Дзюба та багато інших. Під час лекції відвідувачі довідалися про масштаби культурного внеску тогочасної інтелігенції в національну спадщину.
Проте творити публічно було не так просто. Наприклад, для того, щоб збірка віршів вийшла в друк, на її початку мали міститися твори, присвячені радянським вождям. Та й послаблення радянського режиму тривало недовго: радянська влада вкотре доклала рук, аби винищити цвіт української нації. Пані Олена детально розповіла учням, як талановиту молодь намагалися заманити на росію, а тих, хто відмовлявся – жорстоко репресували.

Цю та ще багато інших трагічних подій в історії творення українського мистецтва ми не забудемо ніколи. І будемо надалі влаштовувати просвітницькі заходи, вивчати та популяризувати доробки українських талантів!
 

06.02.2024

Бібліотека №119
 
З нагоди Всесвітнього дня безпечного Інтернету за занятті з особистісного розвитку «Smart-додатки рулять!» відвідувачі дитячої бібліотеки № 119 взяли участь у тренінгу «Пастки Інтернет-Галактики». Корисні відеопідказки «Увага! Інтернет!», веб-квест «Безпечна мережа», лабіринт-павутинка «Як не потрапити в халепу», онлайн-гра «Спіймай шахрая» - все це допомогло юним користувачам розібратися в основних правилах безпечного користування Інтернетом.
 
 

01.02.2024

Бібліотека №119
 
У Всесвітній день читання вголос до дитячої бібліотеки № 119 були запрошені вихованці з особливими освітніми потребами ДНЗ № 176. Бібліотекарі підготували для дітей захопливу подорож сторінками улюблених казок. Також діти охоче слухали віршики, розгадували загадки, складали пазли з головними героями, а завдяки  ілюстрованій презентації до казки «Курочка Ряба» покращили свої навички читання.
 
 

30.01.2024

Бібліотека ім. С. Олійника
 
Бібліотека ім. С. Олійника спільно з Власенко Інною Анатоліївною, кандидатом психологічних наук, викладачем університету ім. Б. Грінченка провели тренінг «Ефективна комунікація 1+1=3» для молоді.
Учасники тренінгу отримали корисну інформацію, необхідні вміння та практичний досвід для реалізації продуктивної комунікації. Під час заняття молодь мала змогу на практиці дослідити, як змінюється інформація при переході від спікера до спікера та виявити ключові компоненти для ефективної комунікації. Професійність психолога дозволила присутнім відкрито виразити думки, ввімкнути критичне мислення, навчитися ставити під сумнів припущення та бути розбірливими щодо інформації.
Ефективна комунікація – навичка, яка стане в нагоді впродовж всього життя у навчанні, роботі та особистому житті.
 

29.01.2024

Бібліотека №119
 
З нагоди Дня пазла на занятті ігрової студії «Мовні витребеньки» читачі дитячої бібліотеки № 119 мандрували стежками інтелектуально-логічного лабіринту «Спритні мовознавці». Дидактична гра «Мовні пазли. Підбери пари слів», квіз «Назви слово», антонімічні фанти,  лексичні головоломки та вміло підібрані бібліотекарями книжки для покращення мовлення і мовної культури – юні відвідувачі залюбки поглибили свої знання з української мови.
 
 

29.01.2024

Бібліотека ім. С. Олійника
 
Бібліотека ім. С. Олійника провела патріотичний урок «Героїчна сторінка історії» приурочений до Дня пам’яті Героїв Крут. Бібліотекарі ознайомили молодь з історичною подією, яка сталася на переламному моменті зародження Української держави. Розглянули історію та значення цієї події в контексті нашого сучасного життя. Школярі виявили неабиякий інтерес до теми та з задоволенням переглянули книги.
Переглянувши фільм «Герої Крут 1918» знайшлося чимало паралелей із сьогоднішніми подіями, коли українська держава знову бореться за свою незалежність.

Хвилиною мовчання вшанували тих, хто поклав своє життя за свободу України.
 
 

25.01.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
   Нещодавно до ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітали вихованці Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Деснянського району аби доєднатися до читацького бук-слему «Легенди дракона».
 
 
 

   Юні відвідувачі довідалися чимало цікавого про роль драконів у світовій історії та культурі. Також діти зрозуміли, де проходить межа між міфом та реальністю в історіях про драконів і спробували скласти власні легенди про символ 2024 року. Новими для маленьких читачів стали відомості про китайський календар, за допомогою якого визначають символ року. А наприкінці зустрічі діти доєдналися до тематичного майстер класу з виготовлення кумедних дракончиків.
 
 

Відео

 .
Грицько Бойко.
 

ФотогалереяАкція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter