19.11.2024
ЦРБ ім. П.А. Загребельного |
Здорове вирішення конфлікту – шлях до успіху!
Нещодавно у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся семінар на тему «Вирішення конфліктів мирним шляхом», який мав на меті навчити всіх присутніх здоровому униканню суперечок.
Ольга Митяй, психологиня та тренерка Національної тренерської мережі ГО «Ла Страда – Україна», провела лекцію з елементами тренінгу для студентів Київського міського медичного фахового коледжу. На зустрічі присутні обговорили поняття конфлікту та його основні причини, наслідки для людини й суспільства. А головне – шляхи трансформації конфліктів без негативних наслідків. Окремо розглянули «булінг», щоб учасники змогли краще орієнтуватися у складних ситуаціях та знайти правильні шляхи їх вирішення.
17.11.2024
До Міжнародного дня толерантності бібліотека № 1 провела для читачів Волонтерського центру інформаційну годину «Виклики толерантності під час війни». Присутні прослухали інформацію про історію свята, ознайомились з літературою, охарактеризували портрет толерантної людини, зачитали мудрі рядки видатних людей про толерантність.
15.11.2024
ЦРБ ім. П. А. Загребельного продовжує знайомити своїх читачів з колоритною культурою корінних народів Криму. Сьогодні настала черга національної кухні!
Бурма, язма, сарма, лагман, імам балди – яка багата та різноманітна кухня кримських татар! Вона поєднує в собі традиції татар з чимось особливим, притаманним лише нашому українському півострову. Під час зустрічі відвідувачі дізналися таємниці кулінарного мистецтва кримських татар. Вони перевірили свою інтуїцію, припустивши з чого складаються страви, який у них смак. Також читачі бібліотеки переглянули вишукані відеорецепти та обговорили, де можна скуштувати кухню корінних народів Криму в Києві. А наприкінці заходу бібліотекарі частували усіх присутніх смачнючим традиційним напоєм кримських татар під назвою язма! 14.11.2024
З початку повномасштабного вторгнення рівень стресу в нашому житті стрімко зріс. Важливими стали знання, як правильно з ним справлятися. Саме тому ЦРБ ім. П. А. Загребельного влаштувала тренінг-практикум «Ментальне доров’я» з психологинею, тренеркою з 10-ти річним досвідом – Веронікою Калашніковою.
13.11.2024
У Всесвітній день доброти бібліотека № 119 провела для читачів годину доброти «Добром примножимо добро».
11.11.2024
НІМЕЦЬКА КНИЖКОВА ПОЛИЦЯ!
Раді представити нові надходження для наших книголюбів! Завдяки участі в проєкті «Обмін між німецькою та українською книжковою та літературною індустрією» ЦРБ ім. П. Загребельного отримала комплект із 14 книг німецьких авторів, перекладених українською мовою та інформативний плакат з відповідним логотипом, наданий Гете-Інститутом.
Проєкт фінансується Уповноваженою федерального уряду Німеччини з питань культури та засобів масової інформації та реалізується Cothe-Institut Німецькою асоціацією видавців та книгорозповсюджувачів, Українським інститутом книги.
Щиро дякуємо всім організаторам та партнерам за подаровані книги. Запрошуємо користувачів до бібліотеки для ознайомлення з новинками. #Німецька_полиця_в_Україні #Український_інститут_книги #Goethe_Institut_Ukraine 11.11.2024
У Всесвітній день скоромовки (International Tongue Twister Day) відвідувачі ігрової студії «Мовні витребеньки» у дитячій бібліотеці № 119 взяли участь у мовних перегонах «Повтори, хто зможе».
Ігри «Хто більше?», «Чомучки», «Телефоніст», вправа «Склади скоромовку за картинкою», челендж «Українську мову вивчаємо–скоромовки промовляємо», відеоперегляд найдовшої скоромовки у світі, майстер клас «Говорунчик-веселунчик» – юні читачі корисно, з позитивними емоціями провели час, потренували пам'ять, вдосконалили вимову і дикцію через цікаві ігри й пізнавальні конкурси та усі дружно стали переможцями-мовознавцями. 10.11.2024
ЦРБ ім. П. А. Загребельного продовжує розкривати для своїх читачів нові грані української мови. Нещодавно в бібліотеці відбулася цікава зустріч до Всесвітнього дня скоромовки.
Цього разу бібліотека перетворилася на справжній клуб лінгвістичних випробувань, де юні учасники кидали виклик своїм мовним навичкам, тренували вимову та вправлялися у швидкісному промовлянні найскладніших скоромовок. Від «ворона проворонила вороненя» до «боронила борона по боронованому полю» – кожен мав шанс проявити свої здібності й отримати незабутні враження! 08.11.2024
З нагоди Міжнародного дня їжака юні відвідувачі бібліотеки № 119 завітали на заняття творчої майстерні «Мисли кольорово!».
Чому їжаченята народжуються без гілочок та скільки у них зубів, як їжаки готуються до зимівлі, хто така колюча кішка - діти зацікавлено знайомилися з книжками про цих дивовижних тваринок, які, виявляється, вміють плавати та стрибати, уважно слухали бібліотекаря, зокрема, уривки з казкової повісті Олександра Дерманського «Тю! – сказав їжачок», переглядали мультфільм «Їжак і кленовий листок». Їжачки-хитрячки, виготовлені на майстер класі, вийшли кумедними, а скарбничка дитячих знань з природознавства поповнилася цікавинками про корисних та важливих для природи звіряток, яких треба захищати. 07.11.2024
У бібліотеці ім. С. Олійника відбулась інформаційна година «Поговори зі мною», присвячена важливій темі підтримки ментального здоров’я під час війни.
Бібліотекарка представила пізнавальне відео, підготовлене досвідченим психологом, що спеціалізується на тематиці психологічної підтримки в умовах воєнних реалій, а практичний тренінг «Твоя опора» допоміг учасникам дізнатись про ефективні методи боротьби зі стресом.
06.11.2024
В бібліотеці зібралася ціла юрба маленьких книголюбів. І не дарма! Адже до ЦРБ ім. П. А. Загребельного вперше завітав поет, дитячий письменник, прозаїк, літературний критик та перекладач – Іван Андрусяк.
Пан Іван повідав дітворі всі секрети своєї творчості. Письменник розповів, де черпає натхнення, як вигадує персонажів і хто така Чакалка. А діти підготували для гостя бібліотеки невеличкий подарунок. Вони намалювали ілюстрації до його книжок, а також влаштували голосні читання його віршів. Наприкінці зустрічі до пана Івана утворилася черга з бажаючих зробити отримати автограф та зробити селфі. |
Відео
|